Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εμβρυομεταφορά με κατεψυγμένα


LETOM

Recommended Posts

Evio τι κανεις;; Έκανες την εμβρυομεταφορα;; Το έφτασα κάτω 9,2 το ενδομήτριο , βουρ προγεστερονη κ όλα τα υπόλοιπα απο χθες κ Κυριακή πάω να τα πάρω χιχιχι!!!

που θα πάει θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπραβο Νολα!!! Με το καλο να παραλαβεις κ εσυ τα δικα σου μικρουλια! Σε ποια μερα τελικα ξεκινησες την προγεστερονη?

Τα βαλαμε κ εμεις το Σαββατο , 2 ομορφες βλαστοκυστες κ μια στην καταψυξη για αδερφακι! Τωρα χαλαρα κ αναμονη, την αλλη βδομαδα ειναι να κανω χοριακη.

 

Καλη μας επιτυχια!!!

Link to comment
Share on other sites

14 ημέρα του κύκλου ! Άντε μπράβο μπράβο!!! Καλή υπομονή ! Εγώ θα κάτσω πάλι σπίτι 3 ημέρες κ μετά θα κάνω κ τις βολτίτσες μου !

 

Καλή επιτυχία κ τα ξαναλέμε!!!!

που θα πάει θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα evio!!

Στην αρχή μου είχε;ν πει να κάνω υπέρηχο την 7η μέρα αλλά επειδή έχω καλό ιστορικό με ενδομήτριο μου είπαν να κάνω την 9η τελικά ! Φαντάζομαι ότι είναι αυτό που λες ΕΣΥ κ θέλουν κ καλό ενδομήτριο !!πολυ πολύ καλή μας επιτυχία!!

 

Κοριτσια γεια σας.. καινουρια στο φορουμ.. εκανα στις 4/5 εμβρυομεταφορα κ 14 παω γιαχωριακη.. αγχωθηκα λιγο . Ο καθενας απο τι διαβαζω εχει διαφορετικα συμπτωματα εγω εχω πονους χαμηλα στη μεση στα ποδια.. κ δν εχω κολπικα υγρα καπο τι διαβαζω οι περισσοτερς εχουν:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλωσήρθες minie !! Την Κυριακή πάω για εμβρυομεταφορα!! Ξέρω πολύ καλά ότι τα σημάδια είναι το χειρότερο πράγμα στην αναμονή μας όποτε οσο μπορείς μην το σκέφτεσαι!! Όλα καλά θα πάνε

που θα πάει θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Νολα μια χαρα δηλαδη δεν τραβηξε πολυ η διαδικασια με τα σικλακουρ. Ποσους υπερηχους εκανες τελικα?Εγω μονο 2 εκανα κ καλυτερα κιολας γιατι θα αγχωνομουν μετα. Κ εμενα 3 μερες μου ειπε να κατσω απο σημερα θα κανω κ καμια βολτουλα!

 

Μινι κουραγιο μια μερα εμεινε αυριο θα ξερεις. τωρα για συμπτωματα αστο μην το ψαχνεις η καθε μια εχει τα δικα της κ αλλη δεν εχει καθολου κ μια χαρα εγκυος ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα evio!! Βγες βολτίτσα , δεν παθαίνουμε τίποτα ! Έκανα 3 φορές , τελευταίο την Δευτέρα αλλά επειδή ήταν όλα καλά απο τις 6 το απόγευμα πήρα τα χάπια όλης της ημέρα utrog, prezolon, innohep, ασπιρίνη, cycle our! Με μια βδομάδα διαφορά εύχομαι κ στις δυο τα καλυτερα

που θα πάει θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θέλω να ρωτήσω ποσά χρήματα σας ζήτησαν για να καταψυξουν τα ωάρια σας?

Είναι γονιμοποιημένα ή όχι?

Αν πχ μου βγάλουν με την ωοληψια 5 και μου μεταφέρουν τα 2, τα αλλα 3 τι γίνονται?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω ποσά χρήματα σας ζήτησαν για να καταψυξουν τα ωάρια σας?

Είναι γονιμοποιημένα ή όχι?

Αν πχ μου βγάλουν με την ωοληψια 5 και μου μεταφέρουν τα 2, τα αλλα 3 τι γίνονται?

 

Eμεις καταψυξαμε 4 βλαστοκυστες-οχι ωαρια- και μας στοιχισε 500 για ενα ετος. Μετα το ετος δεν ξερω αν συνεχιζουν να χρεωνουν το ιδιο ή αν μειωνεται λιγο, θα δουμε.

Οποτε εμας ναι ειναι γονιμοποιημενα. Στο παραδειγμα που ρωτας, φυσικα και αν θελεις μπορεις να καταψυξεις τα 3 που θα σου μεινουν, αλλα πρεπει να ναι - οπως μου ειχε πει η εμβρυολογος- στην καταλληλη φαση εξελιξης για καταψυξη, ποια ακριβως ειναι αυτη δεν ξερω ομως. Ρωτησε τους. Επισης αν δε θελεις να καταψυξεις (εμας μας εδωσαν να συμπληρωσουμε μια αιτηση) μπορεις ειτε να τα δωρισεις ειτε να καταστραφουν.

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...
Eμεις καταψυξαμε 4 βλαστοκυστες-οχι ωαρια- και μας στοιχισε 500 για ενα ετος. Μετα το ετος δεν ξερω αν συνεχιζουν να χρεωνουν το ιδιο ή αν μειωνεται λιγο, θα δουμε.

Οποτε εμας ναι ειναι γονιμοποιημενα. Στο παραδειγμα που ρωτας, φυσικα και αν θελεις μπορεις να καταψυξεις τα 3 που θα σου μεινουν, αλλα πρεπει να ναι - οπως μου ειχε πει η εμβρυολογος- στην καταλληλη φαση εξελιξης για καταψυξη, ποια ακριβως ειναι αυτη δεν ξερω ομως. Ρωτησε τους. Επισης αν δε θελεις να καταψυξεις (εμας μας εδωσαν να συμπληρωσουμε μια αιτηση) μπορεις ειτε να τα δωρισεις ειτε να καταστραφουν.

 

καλησπέρα σοφακιι μπορείς να μου πεις η τιμη που αναφερεις σε πιο κεντρο εξωσωματικης αναφερεσαι;

σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα...είμαι καινούρια στο φόρουμ και θέλησα να σας γράψω για να πάρω κουράγιο. Έκανα μία εξωσωματική 1 χρόνο πριν, έμεινα έγκυος, αλλά δυστυχώς έχασα το μωρό 24η εβδομάδα. Τώρα είμαι σε διαδικασία προετοιμασίας ενδομητρίου για μεταφορά κατεψυγμένων και η αλήθεια είναι ότι είμαι αρκετά αγχωμένη.Είμαι στην 11η μέρα του κύκλου με ενδομήτριο 8 χιλ.Προγεστερόνη ξεκινάω Κυριακή. Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...είμαι καινούρια στο φόρουμ και θέλησα να σας γράψω για να πάρω κουράγιο. Έκανα μία εξωσωματική 1 χρόνο πριν, έμεινα έγκυος, αλλά δυστυχώς έχασα το μωρό 24η εβδομάδα. Τώρα είμαι σε διαδικασία προετοιμασίας ενδομητρίου για μεταφορά κατεψυγμένων και η αλήθεια είναι ότι είμαι αρκετά αγχωμένη.Είμαι στην 11η μέρα του κύκλου με ενδομήτριο 8 χιλ.Προγεστερόνη ξεκινάω Κυριακή. Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες!!

 

Καλη επιτυχια Moumo... Μακαρι να σου πανε ολα καλα.... Ο,τι χρειαζεσαι....

Link to comment
Share on other sites

Καλη επιτυχια Moumo... Μακαρι να σου πανε ολα καλα.... Ο,τι χρειαζεσαι....

 

Ευχαριστω που μου απαντησες lenilena. Ολα πανε καλα προς το παρον ...τον ενδομητριο μεγαλωσε καλα και τη Πεμπτη θα εχω ενημερωση για την αποψυξη των εμβρυων και πως παει. Εχω 3 και λιγο αγχωνομαι για τον αν θα τα καταφερουν.Εχει καποια κοπελα προσφατη εμπειρια απο αποψυξη ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω που μου απαντησες lenilena. Ολα πανε καλα προς το παρον ...τον ενδομητριο μεγαλωσε καλα και τη Πεμπτη θα εχω ενημερωση για την αποψυξη των εμβρυων και πως παει. Εχω 3 και λιγο αγχωνομαι για τον αν θα τα καταφερουν.Εχει καποια κοπελα προσφατη εμπειρια απο αποψυξη ?

 

Μοumo καλησπερα!! Καλη επιτυχια μεσα απο τη καρδια μου! μια χαρα θα τα καταφερουν τα εμβρυακια σου, λενε οτι τα κατεψυγμενα εμβρυα εχουν ακομα μεγαλυτερες πιθανοτητες απο τα φρεσκα να εμφυτευτουν! δεν εχω εμπειρια, αλλα εχω κι εγω 2 εμβρυακια στην καταψυξη και πρωτα ο Θεος θα κάνω εμβρυομεταφορα μεσα στο Φεβρουαριο!!! Καλη μας επιτυχια λοιπον!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μοumo καλησπερα!! Καλη επιτυχια μεσα απο τη καρδια μου! μια χαρα θα τα καταφερουν τα εμβρυακια σου, λενε οτι τα κατεψυγμενα εμβρυα εχουν ακομα μεγαλυτερες πιθανοτητες απο τα φρεσκα να εμφυτευτουν! δεν εχω εμπειρια, αλλα εχω κι εγω 2 εμβρυακια στην καταψυξη και πρωτα ο Θεος θα κάνω εμβρυομεταφορα μεσα στο Φεβρουαριο!!! Καλη μας επιτυχια λοιπον!!!

Σε ευχαριστω πολυ konst1974....και σε σενα ευχομαι η εμβρυομεταφορα σου το Φεβρουαριο να αποδωσει μια ομορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνη.

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια οπως ηδη σας εγραψα ειμαι σε διαδικασια μεταφορας κατεψυγμενων εμβρυων.Βρισκομαι στη 13η μερα του κυκλου και μεχρι σημερα παιρνω 3 σικλακουρ τη μερα και απο αυριο ξεκιναω προγεστερονη. Αγχωθηκα ομως καθως ειδα καποια ροζ υγρα σημερα.Ειναι αυτο φυσιολογικο?

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια οπως ηδη σας εγραψα ειμαι σε διαδικασια μεταφορας κατεψυγμενων εμβρυων.Βρισκομαι στη 13η μερα του κυκλου και μεχρι σημερα παιρνω 3 σικλακουρ τη μερα και απο αυριο ξεκιναω προγεστερονη. Αγχωθηκα ομως καθως ειδα καποια ροζ υγρα σημερα.Ειναι αυτο φυσιολογικο?

 

Παρε το γιατρο σου Moumo.... Μαλλον απο τα οιστρογονα ειναι αλλα παρε να ρωτησεις καλυτερα....

Που εισαι αν επιτρεπεται?

Link to comment
Share on other sites

Παρε το γιατρο σου Moumo.... Μαλλον απο τα οιστρογονα ειναι αλλα παρε να ρωτησεις καλυτερα....

Που εισαι αν επιτρεπεται?

 

Ειμαι στο Γεννημα με τον κο Μαντουδη....Με παρακολουθει ο γυναικολογος που εχω χρονια σε συνεργασια με τον εξωσωματικο.Μιλησα με τον γυναικολογο μου τωρα και μου ειπε πως δεν ειναι πολυ καλο σημαδι αυτο αν συνεχισει γιατι δειχνει πως παει να πεσει το ενδομητριο. Μου ειπε να συνεχισω κανονικα τα φαρμακα και θα μιλησουμε αυριο να δω και εγω πως θα εξελιχθει αυτο το συμπτωμα.Συμβαινει αυτο συχνα?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο Γεννημα με τον κο Μαντουδη....Με παρακολουθει ο γυναικολογος που εχω χρονια σε συνεργασια με τον εξωσωματικο.Μιλησα με τον γυναικολογο μου τωρα και μου ειπε πως δεν ειναι πολυ καλο σημαδι αυτο αν συνεχισει γιατι δειχνει πως παει να πεσει το ενδομητριο. Μου ειπε να συνεχισω κανονικα τα φαρμακα και θα μιλησουμε αυριο να δω και εγω πως θα εξελιχθει αυτο το συμπτωμα.Συμβαινει αυτο συχνα?

 

Καλησπέρα moumo! Στην προηγούμενη μου προσπάθεια πριν την εμβρυομεταφορα είδα κγω μια φορά λίγο ροζ αίμα κ δεν πήγα τελικά για την μεταφορά. Ο γιατρός μου δεν με άφησε. Δεν έχει γίνει καλά το ενδομήτριο.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία είτε αυτή είτε την επόμενη φορά.

που θα πάει θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο Γεννημα με τον κο Μαντουδη....Με παρακολουθει ο γυναικολογος που εχω χρονια σε συνεργασια με τον εξωσωματικο.Μιλησα με τον γυναικολογο μου τωρα και μου ειπε πως δεν ειναι πολυ καλο σημαδι αυτο αν συνεχισει γιατι δειχνει πως παει να πεσει το ενδομητριο. Μου ειπε να συνεχισω κανονικα τα φαρμακα και θα μιλησουμε αυριο να δω και εγω πως θα εξελιχθει αυτο το συμπτωμα.Συμβαινει αυτο συχνα?

 

Να σου πω κατι.... Ειναι καλυτερα για μενα να παρεις το γιατρος σου να τον ρωτησεις γιατι ξερει καλυτερα την επιδραση των ορμονων και γιατι πρεπει να ξερει τι συμβαινει στη καθε ασθενη του και να το σημειωνει.... Ειδικα ο Μαντουδης παντα ενθαρρυνει τις γυναικες να τον παιρνουν τηλεφωνο χωρις να ντρεπονται, θα το ξερεις αλλωστε αφου προφανως με αυτον θα εκανες διεγερση... Ειναι και απο τους λιγους γιατρους που εχει κ το κινητο του στη καρτα του....

Τωρα στο θεμα μας... Εχεις κανονισει μερα εμβρυομεταφορας? 11η μερα ειχες καλο ενδομητριο... Εχεις μικρο κυκλο?

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω κατι.... Ειναι καλυτερα για μενα να παρεις το γιατρος σου να τον ρωτησεις γιατι ξερει καλυτερα την επιδραση των ορμονων και γιατι πρεπει να ξερει τι συμβαινει στη καθε ασθενη του και να το σημειωνει.... Ειδικα ο Μαντουδης παντα ενθαρρυνει τις γυναικες να τον παιρνουν τηλεφωνο χωρις να ντρεπονται, θα το ξερεις αλλωστε αφου προφανως με αυτον θα εκανες διεγερση... Ειναι και απο τους λιγους γιατρους που εχει κ το κινητο του στη καρτα του....

 

Τωρα στο θεμα μας... Εχεις κανονισει μερα εμβρυομεταφορας? 11η μερα ειχες καλο ενδομητριο... Εχεις μικρο κυκλο?

Η εμβρυομεταφορα εχει κανονιστει για Παρασκευη και εχθες ηταν 12η μερα του κυκλου....μετρησαμε ενδομητριο και ηταν 9.5 χιλιοστα.Σταθερο κυκλο δεν ειχα ποτε και κυμαινεται απο 28 μερες μεχρι και 35....τωρα τι να πω δεν ξερω ....ελπιζω να μην ειναι κατι και η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ακουσει ξανα τη πιθανοτητα να πεσει το ενδομητριο σε ενα τεχνητο κυκλο που δημιουργειται με χαπια.Ωχ προσπαθω να μην αγχωνομαι αλλα εχω περασει πολλα για να αποκτησω με τον αντρα μου ενα μωρακι και δεν τα καταφερνω να ειμαι παντα χαλαρη. Η αληθεια ειναι ομως οτι γραφοντας εδω και μιλωντας μαζι σας νιωθω καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε Moumo....

Ειχαμε κανενα νεο???

 

Καλημερα!Απο τη στιγμη που ξεκινησα προγεστερονη σταματησαν οι ροζ βλενες....σημερα θα με δει ο γιατρος μου για να καταλαβει αν το αιματακι προερχεται απο το ενδομητριο το οποιο θα μετρησουμε παλι.Αρα το βραδυ θα ξερω πιο πολλα μετα το ραντεβου. Το οτι σταματησαν ειναι ενα καλο σημαδι θεωρω αλλα και παλι δεν ξερω αν πρεπει να προχωρησουμε.Αλλα αυτο θα το αποφασισει ουτως η αλλιως ο κος Μαντουδης.....οποτε στην αναμονη....:D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας! Έκανα και εγω εμβρυομεταφορά το Σαββατο με ένα κατεψυγμένο έμβρυο 12 κυττάρων!! Τώρα στην αναμονή για τη χοριακή...

Καλή επιτυχία σε όλες μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...