Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ανοσολογικές εξετάσεις


Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια μου!!!!!σας ελειψα?????αν και ειμαι λιγο αρρωστουλα σημερα και σχολασα το πρωι μπηκα ετσι για να σας διαβασω γιατι μου λειψατε!!!!περιμενουμε αποτελεσματα και ευελπιστω σε κανενα 2μηνο να βαλουμε και παλι μπρος..............εχω ωορρεξια αυτες τις μερες και νευριαζω που δεν μπορω να το εκμεταλευτω............:evil::evil::evil::evil::evil::evil:ολα καλα θα πανε κοριτσια μου σε ολες μας.,ειμαι σιγουρη!!!!!!:-P:razz::-P:razz::-P:razz:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και κάτι ακόμα...

Υπάρχει έστω και μία κοπέλα που έκανε την εξέταση pcr περιόδου και δεν ήταν θετική σε χλαμύδια;

Έχω ξεσκονίσει όλο το internet από χθες και όσες έκαναν την εξέταση, ειδικά στο locus medicus, είχαν και χλαμύδια.... :confused::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

marina kai penny εγώ εγώ θέλω τη λίστα!!!Καθώς είμαι απ ότι φαίνεται μόνο στην αρχη!Καλά βρε κορίτσια τα ΑΝΑ τι σχέση έχουν?Εγώ είχα κάνει παλιότερα μετά από παλίνδρομη και είχε βγει 1/80 αλλα αυτό το χαρακτηρίζει ενδιάμεσο και λέει φθορισμός στικτός.Ειχα κάνει και κύτταρα λύκου και ρευματοειδή παράγοντα,αρνητικά.Ο γιατρός τότε μου είχε πει ότι δεν αξιολογούνται.:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

marina kai penny εγώ εγώ θέλω τη λίστα!!!Καθώς είμαι απ ότι φαίνεται μόνο στην αρχη!Καλά βρε κορίτσια τα ΑΝΑ τι σχέση έχουν?Εγώ είχα κάνει παλιότερα μετά από παλίνδρομη και είχε βγει 1/80 αλλα αυτό το χαρακτηρίζει ενδιάμεσο και λέει φθορισμός στικτός.Ειχα κάνει και κύτταρα λύκου και ρευματοειδή παράγοντα,αρνητικά.Ο γιατρός τότε μου είχε πει ότι δεν αξιολογούνται.:confused::confused:

 

Εχω αρχισει να σκεφτομαι σοβαρα να την κανω την ατιμη την λιστα ... μολις βρω λιγο χρονο.

Οσον αφορα τα ΑΝΑ ... αβυσσος οπως και με ολα τα ανοσολογικα. Οντως δεν υπσρχει εγκυρη αξιολογηση για την σημασια τους αλλα σιγουρα εχουν βρεθει αυξημενα συμφωνα με ερευνες στο 30% των γυναικων με αποβολες. Ουτε σιγουρη θεραπεια υπαρχει και αυτη που προτεινεται ειναι απλα προληψη χωρις εξασφαλισμενα αποτελεσματα...αλλα ειναι πολυ απλη και φτηνη.

Τωρα φανταζομαι θα ξερεις τι γινεται με τους γυναικολογους...τρια χρονια τωρα και 15 γυναικολογοι μετα και ουτε δυο γνωμες να συγκλινουν...ΟΥΤΕ ΔΥΟ!!! Ο καθενας λεει τα δικα του λες και σπουδασαν σε τελειως διαφορετικο αντικειμενο. Ενταξει ναι υπαρχουν αντιμαχομενες ερευνες και σχολες αλλα αυτοι δεν συμφωνουν ουτε σε ποια αντιβιωση να παρεις. Να σας καταθεσω κατι κωμικοτραγικο. Χωρις ποτε αλλοτε να εχω γυναικ.ενοχληση , πριν ενα χρονο κατα την διαρκεια της πρωτης εγκυμοσυνης εμφανιστηκε μια μυρωδια. Αυτη συνεχιζοταν. Μεσα στον χρονο ειδα περιπου 5 διαφορετικους γιατρους ανεφερα στον καθενα χωριστα για την μυρωδια που... ειχε αρχισει να ταλαιπωρει κι εμενα και τον ανδρα μου . Και τι δεν σκουσα....μυριζει το σπερμα, μυριζουν οι ορμονες, φταιει η εγκυμοσυνη... Μετα εναν χρονο ενας γιατρος αφου επεμενα μου λεει ας κανουμε μια κολπικη καλλιεργεια.. και ηταν ενα απλο e.coli!!! Τραγικο??? Πως περιμενουμε να λυσουν τοσα προβληματα και να μας αφησουν εγκυες οταν χρειαζεται ενας ολοκληρος χρονος δυσοσμιας για να βρουν ενα κωλοβακτηριδιο?? Ασε που μετα αλλο αντιβιωτικο μου εδινε ο γυναικολογος κι αλλο ο εξωσωματιστης... Ειναι για γελια... αλλα δυστηχως και για κλαμματα....

JU4zp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυριο θα εμπαινα στο μηνα μου........με εχει πιασει μεγαλη στεναχωρια και χωρις να το θελω γυριζω πισω......

 

Σε καταλαβαινω ... το εχω περασει... ακριβως πριν ενα χρονο ειχα μεινει εγκυος για πρωτ η φορα...απ τις πιο ευτυχισμενες μου στιγμες...ποναει...καλο ειναι να προσπαθουμε να μην γυριζουμε πισω... ξερω ποσο δυσκολο ειναι

ΚΟΥΡΑΓΙΟ

JU4zp3.png
Link to comment
Share on other sites

αυριο θα εμπαινα στο μηνα μου........με εχει πιασει μεγαλη στεναχωρια και χωρις να το θελω γυριζω πισω......

Το Μάιο του 2013, που έμεινα έγκυος, η κορούλα μου (που τώρα μου φαίνεται σαν θαύμα της φύσης, δώρο Θεού και χίλια δυό καλά:P), χωρίς να ξέρει τίποτα, είπε για την φουσκωμένη κοιλιά μου "η μαμά μου είναι έγκυος και θα γεννήσει τον Φεβρουάριο!". Οντως υπολογίζοντας πιθανή ημ. γέννησης, έβγαινε Φεβρουάριος!:mad:. Τί "αναλαμπή" της κόρης μου ήταν αυτή και ποιά "κακή" ενέργεια την διέψευσε ρε γ@@@@το!

Η κοιλιά μου εξακολουθεί να είναι λίγο φουσκωμένη, από τις μπύρες που πίνω για να ξεχάσω!! Επίσης μου έρχεται περίοδος πάλι νωρίτερα, σήμερα έχω ραντεβού με άλλο γυναικολόγο (γυναίκα), έχω τα νεύρα μου, αν δεν μου προτείνει κάτι και δεν μου βρεί τί έχω και μου`ρχεται περίοδος νωρίτερα, κάποιος θα την πληρώσει την νύφη!!!!!!!!!!:twisted::twisted::twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites

marina kai penny εγώ εγώ θέλω τη λίστα!!!Καθώς είμαι απ ότι φαίνεται μόνο στην αρχη!Καλά βρε κορίτσια τα ΑΝΑ τι σχέση έχουν?Εγώ είχα κάνει παλιότερα μετά από παλίνδρομη και είχε βγει 1/80 αλλα αυτό το χαρακτηρίζει ενδιάμεσο και λέει φθορισμός στικτός.Ειχα κάνει και κύτταρα λύκου και ρευματοειδή παράγοντα,αρνητικά.Ο γιατρός τότε μου είχε πει ότι δεν αξιολογούνται.:confused::confused:

Ποιά λίστα με τις εξετάσεις?

Σκοπεύω να την κάνω και να την αναρτήσω ολοκληρωμένη, γιατί μου έχουν σπάσει τα νεύρα να διαβάζω νυχθημερόν το φόρουμ για να ξεστραβωθώ, αφού δεν υπάρχει κάποιος να με "μανατζάρει"!

Link to comment
Share on other sites

και τα δικά μου ΑΝΑ είναι αυξημένα!

Αλλά εγώ έχω εντοπίσει εδώ και ένα χρόνο ότι έχω αυτοάνοση γαστρίτιδα γιαυτό δικαιολογείται...

να ρωτήσω κάτι σχετικό - άσχετο; ποια εξέταση πρέπει να κάνω για τη ρευματοειδής αρθρίτιδα;; είναι και αυτή αυτοάνοση και μου έχει κολλήσει το μυαλό..! ξέρει καμμία αν επηρεάζει τη σύλληψη; λέω εγώ τώρα...

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ! ΠΑΝΤΑ βγαίνει θετικό σε κάτι!! το είχα ξαναπεί, τα μηχανήματα για την pcr είναι ΠΑΡΑ πολύ ευαίσθητα και πιάνουν το παραμικρό...και θεραπεία να κάνεις πάλι θα βγαίνουν θετικά γιατί κρατάνε μνήμη ότι παλιά είχες νοσήσει.

Εγώ κάνω τώρα θεραπεία δεν πρόκειται να κάνω επανεξέταση...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

marina kai penny εγώ εγώ θέλω τη λίστα!!!Καθώς είμαι απ ότι φαίνεται μόνο στην αρχη!Καλά βρε κορίτσια τα ΑΝΑ τι σχέση έχουν?Εγώ είχα κάνει παλιότερα μετά από παλίνδρομη και είχε βγει 1/80 αλλα αυτό το χαρακτηρίζει ενδιάμεσο και λέει φθορισμός στικτός.Ειχα κάνει και κύτταρα λύκου και ρευματοειδή παράγοντα,αρνητικά.Ο γιατρός τότε μου είχε πει ότι δεν αξιολογούνται.:confused::confused:

 

Νομίζω ότι αυτό ήταν και το δικό μου αποτέλεσμα, το 1/80 (ασθενώς θετικά) δηλαδή. Αλλά γράφει "Τύπος φθορισμού: μικτός" και όχι στικτός. Σημαίνει κάτι αυτό;

Αχ έχω αγχωθεί πολύ τελικά και το ραντεβού με τον Τσιλιβάκο την Πέμπτη μου φαίνεται πολύ μακριά....

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα τα ΑΝΑ ... αβυσσος οπως και με ολα τα ανοσολογικα. Οντως δεν υπσρχει εγκυρη αξιολογηση για την σημασια τους αλλα σιγουρα εχουν βρεθει αυξημενα συμφωνα με ερευνες στο 30% των γυναικων με αποβολες. Ουτε σιγουρη θεραπεια υπαρχει και αυτη που προτεινεται ειναι απλα προληψη χωρις εξασφαλισμενα αποτελεσματα...αλλα ειναι πολυ απλη και φτηνη.

 

 

Ποιά είναι δηλαδή η θεραπεία- πρόληψη;

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι δηλαδή η θεραπεία- πρόληψη;

Rosemaraki, γεια σου,

Η θεραπεια ειναι κορτικοστεροειδη-κορτιζονη- και ηπαρινες χαμηλου μοριακου βαρους δηλαδη ενεσιμη ινοχεπ σε περιπτωση συλληψης ή κατα την διαρκεια εξωσωματικης. Δεν υποστηριζουν νομιζω ολοι οι γυναικολογοι την αναγκη θεραπειας-ποτε αλλωστε συμφωνησαν σε κατι ????- γι αυτο ο καταλληλος γιατρος ειναι ΡΗΤΑ μονο ο αιματολογος ή/και ο ανοσολογος για να κρινει.

JU4zp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτό ήταν και το δικό μου αποτέλεσμα, το 1/80 (ασθενώς θετικά) δηλαδή. Αλλά γράφει "Τύπος φθορισμού: μικτός" και όχι στικτός. Σημαίνει κάτι αυτό;

Αχ έχω αγχωθεί πολύ τελικά και το ραντεβού με τον Τσιλιβάκο την Πέμπτη μου φαίνεται πολύ μακριά....

 

Λοιπόν φιλενάδα ευκαιρία να μ ενημερώσεις και μένα,αν βγαλεις ακρη δλδ γιατί έχομε χάσει τη μπάλα με τη διερεύνηση της γονιμότητας μας μου φαίνεται....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φιλενάδα ευκαιρία να μ ενημερώσεις και μένα,αν βγαλεις ακρη δλδ γιατί έχομε χάσει τη μπάλα με τη διερεύνηση της γονιμότητας μας μου φαίνεται....

 

Μωρέ την ξέρω εγώ τη μοίρα μου... Φοβάμαι ότι θα πάω, θα μου δώσει να κάνω κι αυτός ένα κάρο εξετάσεις , που όλο και κάτι θα δείξουν, που θα χρειαστεί θεραπεία, που θα καθυστερήσει τις προσπάθειες μας, που θα με οδηγήσει με μαθηματική ακρίβεια στο ψυχιατρείο.:evil::evil::evil:

 

Μόλις έχω νέα, θα σε ενημερώσω ρε φίλη. Εσύ από ότι κατάλαβα με βάση το αποτέλεσμα των ANA έκανες και τις εξετάσεις για λύκο και αρθρίτιδα;

Ξέρει κανείς αν η θρομβοφιλία σχετίζεται με το θετικό αποτέλεσμα των ANA;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ποιός είναι καλέ κορίτσια ο Οικονόμου? Είναι Θεσσαλονίκη ή Αθήνα? Και τί κάνει αυτός?

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΘΕΜΑ ΣΤΟ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΜΑ ΜΠΑΜΠΑΣ. ΤΟ : ΨΑΞΤΟ ΚΑΛΑ. Η ΦΟΥΛΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΞΕΡΕΙ...

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα...

Υπάρχει έστω και μία κοπέλα που έκανε την εξέταση pcr περιόδου και δεν ήταν θετική σε χλαμύδια;

Έχω ξεσκονίσει όλο το internet από χθες και όσες έκαναν την εξέταση, ειδικά στο locus medicus, είχαν και χλαμύδια.... :confused::rolleyes:

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ....ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕI PCR ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΣΤΟ Embio Medical Center ΚΑΙ ΕΙΜΟΥΝ "ΚΑΘΑΡΗ" KAI META ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΚΟΛΠΙΚΟΥ ΚΑΙ ΤΡΑΧΗΛΙΚΟΥ ΥΓΡΟΥ ΚΑΙ ΕΙΜΟΥΝ "ΚΑΘΑΡΗ" ΠΑΛΙ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...