Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΕΡΓΙΑ ΤΟΥ ΕΟΠΥΥ?


Recommended Posts

Κοριτσια αν καποια γνωριζει το τηλεφωνο στην Αθηνα ας το πει να παρουμε τηλεφωνο. Επισης αν καποια καταφερει να μαθει κατι ας το μοιραστει με τις υπολοιπες.

 

Δυστυχως η κατασταση στη Ελλαδα ξεπερναει την εννοια "μπαχαλο" μονο στα forum βγαζουμε ακρη, ο κρατικος μηχανισμος ειναι σκ@τ@!!!! οπως και η ψυχολογια μας :(

Fvz8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 167
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια αν καποια γνωριζει το τηλεφωνο στην Αθηνα ας το πει να παρουμε τηλεφωνο. Επισης αν καποια καταφερει να μαθει κατι ας το μοιραστει με τις υπολοιπες.

 

Δυστυχως η κατασταση στη Ελλαδα ξεπερναει την εννοια "μπαχαλο" μονο στα forum βγαζουμε ακρη, ο κρατικος μηχανισμος ειναι σκ@τ@!!!! οπως και η ψυχολογια μας :(

Τα τηλ της Αθήνας ειναι 2103220841 και 2103222923...παιρνω από το πρωί κ τίποτα....εχουν σπάσει τα νευρα μου....πραγματικά οποία μάθει κάτι ας ενηνερωσει....

Τα όνειρα είναι ελπίδες!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μόλις ενημερώθηκα από το γυναικολόγο μου ότι από Δευτέρα θα συσταθούν καινούριες επιτροπές. Δεν το πιστεύω και 100% αλλά είναι μία ελπίδα. Να φανταστείτε του είπα ότι είμαι διατεθειμένη να τα αγοράσω τα φάρμακα και είπε ότι δε θα χρειαστεί, θα έχουμε εξελίξεις σύντομα. Οπότε συνιστώ ψυχραιμία και να είστε σε επικοινωνία με τους γιατρούς σας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μόλις ενημερώθηκα από το γυναικολόγο μου ότι από Δευτέρα θα συσταθούν καινούριες επιτροπές. Δεν το πιστεύω και 100% αλλά είναι μία ελπίδα. Να φανταστείτε του είπα ότι είμαι διατεθειμένη να τα αγοράσω τα φάρμακα και είπε ότι δε θα χρειαστεί, θα έχουμε εξελίξεις σύντομα. Οπότε συνιστώ ψυχραιμία και να είστε σε επικοινωνία με τους γιατρούς σας.

 

Τι ωραίο νέο ήταν αυτο!!!

Τα όνειρα είναι ελπίδες!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μόλις ενημερώθηκα από το γυναικολόγο μου ότι από Δευτέρα θα συσταθούν καινούριες επιτροπές. Δεν το πιστεύω και 100% αλλά είναι μία ελπίδα. Να φανταστείτε του είπα ότι είμαι διατεθειμένη να τα αγοράσω τα φάρμακα και είπε ότι δε θα χρειαστεί, θα έχουμε εξελίξεις σύντομα. Οπότε συνιστώ ψυχραιμία και να είστε σε επικοινωνία με τους γιατρούς σας.

Τι ωραίο νέο ήταν αυτο!!!!

Τα όνειρα είναι ελπίδες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα. Πήρα σήμερα τηλ στα κεντρικά στην αγ.κωνσταντινου και μου είπαν οτι έχουν καταργηθεί ολα κ δε γίνονται επιτροπές. Εγω θα πάω αύριο εκεί για να δω τι γινεται κ απο κοντά. Έχω ραντεβου στις 26/02 και πολ φοβάμαι οτι δε θα γίνει. Θα σας ενημερώσω. Οποία ξέρει κατι νεότερο αν μπορει να μας ενημερώσει.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα. Πήρα σήμερα τηλ στα κεντρικά στην αγ.κωνσταντινου και μου είπαν οτι έχουν καταργηθεί ολα κ δε γίνονται επιτροπές. Εγω θα πάω αύριο εκεί για να δω τι γινεται κ απο κοντά. Έχω ραντεβου στις 26/02 και πολ φοβάμαι οτι δε θα γίνει. Θα σας ενημερώσω. Οποία ξέρει κατι νεότερο αν μπορει να μας ενημερώσει.

 

Μα εννοείται πως δεν θα γίνει αφού ο εοπυυ καταργήθηκε.

Θα συσταθεί νέος οργανισμός σε κανά μήνα και βλέπουμε.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μόλις είχα κι εγώ ενημέρωση από το γιατρό μου ότι λόγω καταλήψεων και γενικής φασαρίας δεν έγιναν οι αναμενόμενες έκτακτες επιτροπές και μάλλον πάμε για την άλλη βδομάδα! Ντεμ ιτ. Έτσι θα βγει η άνοιξη μου φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!!

Ξέρετε τίποτα για τα φαρμακεία του Εοππυ?

Τον Μάρτιο είναι να πάρω τη 2η δόση φαρμάκων για

πρόκληση,γνωρίζετε αν θα μπορέσω να τα πάρω??

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!ειμαι και εγω στην ιδια θεση με εσας.εχασα δυο επιτροπες λογω απεργιας και λουκετου.την περασμενη εβδομαδα επισκεφτηκα τον γυναικολογο μου και του ζητησα εξωσωματικη με δικα μου εξοδα.επεμενε να περιμενουμε.τα ιδια υποστηριζει και ο ουρολογος του ανδρα μου.δεν ξερω βρε κοριτσια αλλα μαλλον κατι θα γινει...και οι δυο να υποστηριζουν τα ιδια πραγματα!μεχρι τοτε υπομονη και θα δουμε (αληθεια γνωριζει καποια το κοστος της εξωσωματικης χωρις επιτροπη?)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα!!!

Ξέρετε τίποτα για τα φαρμακεία του Εοππυ?

Τον Μάρτιο είναι να πάρω τη 2η δόση φαρμάκων για

πρόκληση,γνωρίζετε αν θα μπορέσω να τα πάρω??

Ευχαριστώ

 

 

Και εγω το αναρωτιεμαι αυτο...και σαν μονη λυση που σκεφτομαι ειναι οταν θα ειμαι κοντα στις επιτρεπομενες ημερομηνιες συνταγογραφησης, να τηλεφωνησω στα φαρμακεια εοπυυ να δω αν δουλευουν ή εχουν κλεισει και αυτα...

Σου εστειλα και π.μ.!

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το αναρωτιεμαι αυτο...και σαν μονη λυση που σκεφτομαι ειναι οταν θα ειμαι κοντα στις επιτρεπομενες ημερομηνιες συνταγογραφησης, να τηλεφωνησω στα φαρμακεια εοπυυ να δω αν δουλευουν ή εχουν κλεισει και αυτα...

Σου εστειλα και π.μ.!

 

 

Ευχαριστώ κουκλίτσα!!!

Σου έστειλα π.μ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Πήγα σήμερα στην επιτροπη της Αθήνας να δω τι γινεται αφού δεν απαντάνε στα τηλέφωνα. ΛΟΥΚΕΤΟ. Πανό απ έξω και μπήκα μέσα και μου είπε ένας κύριος τι ήρθες? δεν ξέρεις οτι κλείσαμε? ρώτησα αν έχουν κάποια ενημέρωση για το τι πρόκειται να γίνει και δεν ξέρουν τιποτα

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το παρακατω το διαβασα και καταλαβα οτι τα φαρμακεια του εοπυυ δουλευουν παρολο που το υπολοιπο εοπυυ δεν υφισταται! Να ισχυει οντως;

Μακαρι!

 

http://www.dikaiologitika.gr/2014021725183/asfalisi/dwrean-apo-giatrous-tou-eopuu-tha-exuphretountai-oi-asfalismenoi/menu-id-232.html

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

Λουκετο και στη Θεσσαλονικη ο ΕΟΠΥΥ.Σε διαθεσιμοτητα οι υπαλληλοι.

Και ρωταω εγω με το φτωχο μυαλο μου.Εμεις που μας εχουν ακυρωσει τα ραντεβου ενα σωρο φορες λογω απεργιας γιατρων,τωρα τι κανουμε? Εμαθα οτι αναλαμβανει η περιφερεια,εχουν παραδωσει σ αυτους.Ξερει καμια κοπελα που ειναι απο Θεσσαλονικη τιποτα?Την Πεμπτη που γινονται "υποθετικα" οι επιτροπες θα πρεπει να παρεβρεθουμε να ανανεωσουμε τα ραντεβου οπως τις αλλες φορες?Θα ειναι κανεις εκει ή χανονται ολα τα ραντεβου κ ξανα απο την αρχη μετα?

Μα που ζουμε πια....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!αφου δεν μπορούσα να βγάλω γραμμή στο τηλ της επιτροπής στην Θεσσαλονίκη κάλεσα στο φαρμακείο του εοπυυ από όπου μου είπαν πως θα συσταθούν νέες επιτροπές ΟΤΑΝ θα γίνει το νέο σύστημα υγείας...πρακτικα πάνω από μήνα....Αυτα!!

Τα όνειρα είναι ελπίδες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!αφου δεν μπορούσα να βγάλω γραμμή στο τηλ της επιτροπής στην Θεσσαλονίκη κάλεσα στο φαρμακείο του εοπυυ από όπου μου είπαν πως θα συσταθούν νέες επιτροπές ΟΤΑΝ θα γίνει το νέο σύστημα υγείας...πρακτικα πάνω από μήνα....Αυτα!!

 

Καλημέρα!! Εχθές κάτι είπαν στις ειδήσεις (μου το είπαν,δεν το άκουσα η ίδια) ότι από βδομάδα θα ξεκαθαρίσει το τοπίο. Αναφέρθηκαν στις επιτροπές εξωσωματικής συγκεκριμένα. Μην βιαστείτε να αγοράσετε τα φάρμακα γιατί θα τα καλύψουν σίγουρα.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

τελικά ξέρετε μετά το κλείσιμο των μονάδων εοπυυ τι γίνεται με τις επίτροπες???? εγώ εγώ ραντεβου για αυριο... να υποθέσω πως δ θα γίνει το ραντεβου που περιμενα 10 μήνες???

Link to comment
Share on other sites

τελικά ξέρετε μετά το κλείσιμο των μονάδων εοπυυ τι γίνεται με τις επίτροπες???? εγώ εγώ ραντεβου για αυριο... να υποθέσω πως δ θα γίνει το ραντεβου που περιμενα 10 μήνες???

 

δυστυχως, ισως να μην γινει, ωστοσο εγω θα πηγαινα!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γνωριζετε αν τα φαρμακεια του εοπυυ λειτουργουν?

εγω εχω την εγκριση για την δευτερη προσπαθεια...αν μου τα γραψει ο γιατρος θα μπορεσω να τα παρω?

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γνωριζετε αν τα φαρμακεια του εοπυυ λειτουργουν?

εγω εχω την εγκριση για την δευτερη προσπαθεια...αν μου τα γραψει ο γιατρος θα μπορεσω να τα παρω?

Τα φαρμακεία του εοπυυ λειτουργούν κανονικά.αλλα μπορείς να πάρεις κ τηλ για σιγουρα.εγω πάντως χθες που μίλησα στην Θεσσαλονίκη λειτουργούν κανονικά!!

Τα όνειρα είναι ελπίδες!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα φαρμακεία του εοπυυ λειτουργούν κανονικά.αλλα μπορείς να πάρεις κ τηλ για σιγουρα.εγω πάντως χθες που μίλησα στην Θεσσαλονίκη λειτουργούν κανονικά!!

 

 

σ ευχαριστω πολυ...μετα σκεφτηκα και ρωτησα ενα φαρμακοποιο και μου ειπε οτι οντως λειτουργει κανονικα

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

τελικά ξέρετε μετά το κλείσιμο των μονάδων εοπυυ τι γίνεται με τις επίτροπες???? εγώ εγώ ραντεβου για αυριο... να υποθέσω πως δ θα γίνει το ραντεβου που περιμενα 10 μήνες???

Καλημέρα!!τι έγινε τελικά με το ραντεβού σου;;;πέρασες επιτροπή;

Τα όνειρα είναι ελπίδες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια, εγω αποφασισα οτι θα αγορασω τα φαρμακα. Αν εχει καμια pergpveris 150 , arvecap , menopur και δεν τα χρειαζετε ας μου στειλει μηνυμα. Καλη δυναμη σε ολες.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...