Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

καρκινος σε βρεφος


Recommended Posts

Σημερα η μικρη μας πριγκιπησσα εχει γενεθλια...Γινεται 8!!!!!Εφτα χρονια μετα τον εφιαλτη αυτο που τοτε φανταζε πολυ δυσκολο ,σημερα ειναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ!!!Το κοριτσι μου ειναι ΚΑΛΑ...Τιποτα δεν προδιδει ολα αυτα που εχει περασει...Μονο μια τεραστια τομη απο ακρη σε ακρη στην κοιλιτσα της, ομως δεν μας νοιαζει-αγαπησαμε τη ''γραμμουλα μας'' και πορευομαστε....ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ λοιπον μωρο μου.....Ευχομαι ολα τα παιδακια του κοσμου να εινα καλα και αυτα που δοκιμαζονται να γυρισουν γρηγορα στη φωλιτσα τους με τη λιγοτερο δυνατη ταλαιπωρια.....Ενα μεγαααααλο σβουρηχτο φιλι για τον Γιωργακη!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να ειναι ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΗ η καρδουλα σας...!! Καταλαβαινω απολυτα τη συγκινηση σου, φανταζομαι ειναι ιδια με αυτα που νιωθω κι εγω για τη δικη μου καρδουλα;)

Link to comment
Share on other sites

Γλυκες μου μανουλες, τι Γολγοθα περασατε!!!!

Να χαιρεστε τα παιδακια σας ,παντα με υγεια να χαμογελουν και να φωτιζουν τον κοσμο!!!!

Γιωργια, για την πριγκιπισσα σου, μεσα απο την καρδια μου ευχομαι να φτασει στα 108 και να την καμαρωνεις παντα γελαστη και ξεγνοιαστη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντα υγεία και όλα τα άλλα θα έρθουν! Μακάρι όλες οι υποθέσεις αυτες να έχουν αίσιο τέλος!

Γεωργία να είναι πολύχρονη η ομορφούλα σας, γερή και καλότυχη!

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!!!Και εσεις να χαιρεστε τα παιδακια σας και να τα καμαρωνετε παντα υγιη και ευτυχισμενα!!!!Ναι ειμαστε πολυ συγκινημενοι και οσες ειστε μανουλες μπορειτε να το καταλαβετε απολυτα!!!Γιατι δεν υπαρχει ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ πραγμα για ενα γονιο απο το να νοσει το παιδι του και μαλιστα απο κατι τοσο σοβαρο...και δυνητικα θανατηφορο....Αυτο που βιωνεις στο ογκολογικο τμημα αγγιζει τα ορια της τρελλας ....Ευτυχως ομως ο παιδικος καρκινος ειναι ιασιμος σε πολλες περιπτωσεις και πισω απο τον ατελειωτο πονο που κρυβεται σε ολη αυτη την διαδικασια τελικα υπαρχει φως στην ακρη του σκοτεινου τουνελ....Ομως δυστυχως και εμεις το ανακαλυψαμε ΖΩΝΤΑΣ αυτη την κατασταση γιατι πριν συμβει αυτο και εγω -οπως και πολλοι αλλοι φανταζομαι΄-πιστευα οτι η διαγνωση του καρκινου ισοδυναμουσε με θανατικη καταδικη....

Link to comment
Share on other sites

ακριβως ετσι Γεωργια!

να χαιρεστε την πριγκηπισσα σας!

θα ηταν πολυ καλυτερα τα πραγραματα αν βρισκοταν καποιος απο την αρχη να μας πει οτι η ασθενεια αυτη πλεον θεραπευεται με μεγαλη επιτυχια!

W7hT.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 χρόνια μετά...
On 16/1/2014 at 12:08 ΠΜ, georgia h είπε:

Καλησπερα.Αν και ψιλοασχετη με την τεχνολογια προσπαθησα να κανω εγγραφη μονο και μονο για να σου απαντησω γιατι ΞΕΡΩ ποσο σημαντικο ειναι για τους γονεις.....Εχω μια μικρη πριγκηπισσα σχεδον 8 χρονων σημερα που σε ηλικια 10 μηνων διαγνωστηκε με νευροβλαστωμα σταδιου 4....Νοσηλευτηκε το 2006-2007 στο Αγια Σοφια στο ΤΑΟ οπου περασαμε ποοολυ δυσκολα με ασχημη προγνωση 25% για ιαση με χμθ,πολυ μεγαλο χειρουργειο,αυτολογη μεταμοσχευση.μεταγγισεις και.... και....και....ΟΜΩΣ το κοριτσι μας ειναι σημερα ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ !!!!!!!!Τιποτα δε μαρτυραει το γολγοθα που περασε....Εχω πληροφοριες να σου δωσω για οτι θες ομως μου ειναι πολυ δυσκολο να πληκτρολογω γιατι γραφω πολυυυυ αργα και θελω να σου πω πολλα μηπως και βοηθησουν τουσς γονεις αλλα το βασικοτερο να τους δωσει ΕΛΠΙΔΑ οτι το παιδακι τους μπορει να γινει καλα !!!!Με καποιο μαγικο τροπο να ανταλλαζαμε ισως τηλεφωνα

Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2014 at 4:20 ΜΜ, georgia h είπε:

Kοριτσια σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!!!Και εσεις να χαιρεστε τα παιδακια σας και να τα καμαρωνετε παντα υγιη και ευτυχισμενα!!!!Ναι ειμαστε πολυ συγκινημενοι και οσες ειστε μανουλες μπορειτε να το καταλαβετε απολυτα!!!Γιατι δεν υπαρχει ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ πραγμα για ενα γονιο απο το να νοσει το παιδι του και μαλιστα απο κατι τοσο σοβαρο...και δυνητικα θανατηφορο....Αυτο που βιωνεις στο ογκολογικο τμημα αγγιζει τα ορια της τρελλας ....Ευτυχως ομως ο παιδικος καρκινος ειναι ιασιμος σε πολλες περιπτωσεις και πισω απο τον ατελειωτο πονο που κρυβεται σε ολη αυτη την διαδικασια τελικα υπαρχει φως στην ακρη του σκοτεινου τουνελ....Ομως δυστυχως και εμεις το ανακαλυψαμε ΖΩΝΤΑΣ αυτη την κατασταση γιατι πριν συμβει αυτο και εγω -οπως και πολλοι αλλοι φανταζομαι΄-πιστευα οτι η διαγνωση του καρκινου ισοδυναμουσε με θανατικη καταδικη....

Φιλη μου το κοριτσακι σου να ζησει κ μα φτασει σαν τα ψηλα βουνα.μακαρι να εβλεπες το μνμ κ να μιλουσαμε.ειμαι στην ιδια κατάσταση

Link to comment
Share on other sites

On 19/8/2020 at 8:03 ΜΜ, Elenikatz είπε:

Φιλη μου το κοριτσακι σου να ζησει κ μα φτασει σαν τα ψηλα βουνα.μακαρι να εβλεπες το μνμ κ να μιλουσαμε.ειμαι στην ιδια κατάσταση

Μακαρι να το εβλεπε...θα σε βοηθουσε...

Ευχομαι γρηγορα το παιδακι σου να γινει καλα.......πολυ γρηγορα...για να σταμαυησει αυτο το μαρτυριο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...