Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

PROFERTIL


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!

 

Μας συστησε ο γιατρος να παρουμε προφερτιλ και εγω και ο συζυγος μου. Βοηθαει? Ειναι πολυβιταμινουχο απο οτι μας ειπε και μπορει να βοηθησει και τα αυγα μου και το σπερμα.

 

Ευχαριστω για τη βοηθεια!!!!

 

fotini s

διαβάζοντας την ιστορία σου, μου θύμισες τη δικιά μας, με μια παραλλαγή: 2 μήνες περίπου πριν το γάμο μας μάθαμε ότι είμαι έγκυος μόνο με 2 φορές ελεύθερη επαφή (!) αλλά λίγο πριν το γάμο ανακαλύψαμε ότι ήταν εξωμήτριο. Δυστυχώς... και μετά όπως λες αρχίζει ο Γολγοθάς: εξετάσεις, χρήματα, άγχη, μια 2η εγκυμοσύνη παλλίνδρομη, 1η προσπάθεια εξωσωματικής αποτυχημένη.

Εγώ παίρνω τα profertil female. Στο θέμα της τεκνοποίησης ακόμη δεν είδα φως :D αλλά από κάποιες αιματολογικές που έκανα δείχνει να βοηθάει.

Τώρα βέβαια είμαι σε αναζήτηση νέου σκευάσματος γιατί αυτό παραείναι ακριβό. Τα παίρνω ήδη 4 μήνες.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία να έχετε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 184
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια!

 

Μας συστησε ο γιατρος να παρουμε προφερτιλ και εγω και ο συζυγος μου. Βοηθαει? Ειναι πολυβιταμινουχο απο οτι μας ειπε και μπορει να βοηθησει και τα αυγα μου και το σπερμα.

 

Ευχαριστω για τη βοηθεια!!!!

 

γεια σου marinakiangel,

 

τι να σου πω! για το ανδρικό υπάρχουν κοπέλες που αναφέρουν ότι βοήθησε πολύ σε κινητικότητα του σπέρματος κτλ. Για το γυναικείο είναι λίγο πιο δύσκολο να αποδειχθεί. Φαντάζομαι φαίνεται εκ του αποτελέσματος, δηλαδή είτε μια φυσική σύλληψη ύστερα από κάποιο διάστημα που παίρνουμε το σκεύασμα είτε ύστερα από συλλογή ωαρίων με εξωσωματική όπου θα φανεί ποια ωάρια είναι οκ και ποια όχι. Και πάλι βέβαια κάποιος μπορεί να πει ότι είναι τυχαίο. Ωστόσο, όλα αυτά τα πολυβιταμινούχα χρειάζονται για να είναι προετοιμασμένος ο οργανισμός σε περίπτωση εγκυμοσύνης. Μακάρι να πετύχουμε όλες τον στόχο μας! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!!! Και ο αντρας μου παιρνει profertil πανω απο ενα χρονο!!! Το δικο μας θεμα ειναι αζωοσπερμια λογο χημειοθεραπειας! Ξεκινησαμε να το παιρνουμε για να εχουμε καλυτερα αποτελεσματα στη βιοψια αλλα ακομα δεν εχουμε κανει βιοψια! Ο οργανισμος εχει αντιδρασει καλα και εχει αρχισει να παραγει ελαχιστα σπερματοζωαρια μετα απο πολλα χρονια!!! Οταν ξεκινησαμε τα ποσοστα να βρουμε κατι στη βιοψια ηταν 20%. Τωρα μας λεει ο γιατρος οτι 80% θα βρουμε σπερματοζωαρια στην βιοψια αλλα υπαρχουν και κατι λιγες ελπιδες να αποφυγουμε την βιοψια και να συλλεξουμε σπερματοζωαρια μεσω δειγματος!!! Αυτα!!!!! Καλη επιτυχια σε οοοοοολες!!!!

Link to comment
Share on other sites

fotini s

διαβάζοντας την ιστορία σου, μου θύμισες τη δικιά μας, με μια παραλλαγή: 2 μήνες περίπου πριν το γάμο μας μάθαμε ότι είμαι έγκυος μόνο με 2 φορές ελεύθερη επαφή (!) αλλά λίγο πριν το γάμο ανακαλύψαμε ότι ήταν εξωμήτριο. Δυστυχώς... και μετά όπως λες αρχίζει ο Γολγοθάς: εξετάσεις, χρήματα, άγχη, μια 2η εγκυμοσύνη παλλίνδρομη, 1η προσπάθεια εξωσωματικής αποτυχημένη.

Εγώ παίρνω τα profertil female. Στο θέμα της τεκνοποίησης ακόμη δεν είδα φως :D αλλά από κάποιες αιματολογικές που έκανα δείχνει να βοηθάει.

Τώρα βέβαια είμαι σε αναζήτηση νέου σκευάσματος γιατί αυτό παραείναι ακριβό. Τα παίρνω ήδη 4 μήνες.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία να έχετε!

ΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΗΘΩ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ...ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΝΕΟΥ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΠΙΟ ΦΘΗΝΟ...ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ....?ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΟ...ΠΟΣΟ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΕΣΥ....?ΚΑΙ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΘΑ ΤΟ ΠΙΝΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ...Ή Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ...?ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

;)Χαμογελα....αισιοδοξια...ονειρα....:wink:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σας κοριτσια,εγινα μελος στο forum αν και το παρακαλουθω πολυ καιρο, για να παραθέσω και τις δικες μας εμπειριες.

Μετα απο 3 μηνες θεραπειας με profertil και nolvatex 20mg το αποτελεσμα ηταν απογοητευτικο μια ελαχιστη αυξηση της ταξης του 1%στη μορφολογια και 3% στην κινητικοτητα. Το προβλημα μας ειναι ο ενας ο ορχης δεν λειτουργει ή λειτουργει ελαχιστα και μαλλον εκ γεννετης λογο κρυψορχιας και με χειρουργικη επεμβαση για κηλη σε ηλικια 8 μηνων. Τωρα ετοιμαζομαστε για το γολγοθα της εξωσωματικης σε κρατικο φορεα, για να δουμε ξεκιναμε την τριτη. Ελπιζω ολοι να κανουμε συντομα το ονειρο μας πραγματικοτητα και να παρουμε στην αγκαλια μας το πολυποθυτο δωρο του θεου, το μωρακι μας

iFzbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια και απο εμένα! Το δικό μου θέμα είναι ως εξής:

Μένω έγκυος (φυσιολογικά) πριν 7 χρόνια από τον σύζηγο μου (σε πολύ σύντομο διάστημα με τυχαία ελεύθερη επαφή)..για προσωπικούς λόγους αποφασίζουμε να προχωρήσουμε σε διακοπή της (! που να ξέραμε!) ...μέχρι τότε όλα καλά.

 

Πριν 5 χρόνια αποφασίσαμε λίγο πριν τον γάμο μας να ξανά βάλουμε μπροστά για παιδάκι (ούτοσιάλλος δεν έρχονται κατά παραγγελία..) μετά από 1 χρόνο προσπάθειας (οι 6 μηνές εντατικά)δεν βλέπουμε αποτέλεσμα και ξεκινάει ο αγώνας μας... Αποτέλεσμα? το σπέρμα? 98% ακίνητο και 2% επιτόπια.. και εμφανίζετε μια μικρή κυρσοκύλη που όμως όλοι οι γιατροί που πήγαμε μας είπαν δεν είναι για χειρουργίο γιατί δεν προκαλεί τόσο μικρή τόσο μεγάλο πρόβλημα.. και επιπλέον e-coli & proteus! Παίρνουμε αντιβιώσεις τπτ αντιθέτος τα μικρόβια φεύγουν η μορφολογία - η κίνηση και η ποσότητα από το κακό στο χειρότερο... με μια λέξη όλοι ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ!

 

Τα λόγια είναι περιττά όσες το έχετε περάσει... παράλληλα με την διαδικασία της ξεκινάμε και πέρνει ο άντρας μου eviol & welman conception εδώ και 6-7 μήνες..οφείλω να πω πως κάναμε μεν την εξωσωματική (κατέληξε βέβαια σε παλλήνδομη κύηση) αλλά ο γιατρός μου μου είπε πως τα υπόλοιπα κατεψυγμένα έμβρυα μας είναι σε πολύ καλή κατάσταση... και λόγο καλοκαιριού για να ηρεμήσουμε από όλα αυτά μας είπε να χαλαρώσουμε μέχρι να ξανά κάνουμε εμβρυομεταφορά και μας σύστησε τα PROFERTIL τα οποία μεν ακριβά αλλά μας είπε ότι υπάρχουν αρκετές αξιόπιστες έρευνες και πως και ο ίδιος έχει ξεκινήσει να το ψάχνει οπώτε αν θέλουμε και μεις μπορούμε να τα δοκιμάσουμε εξάλλου δεν κάνουν κακό βιταμίνες είναι...

 

Στο σπερμοδιάγραμμα που κάναμε προ profertil (με τις παραπάνω βιταμίνες) είχε βελτιωθεί και η ποσότητα και η μορφολογία (από 8% που είχαμε πέσει πήγαμε στο 50%!!) διαβάζω και σας όσες το δοκιμάσατε και πέρνω ελπίδες .... περιμένω να τελειώσουμε το 3μηνο κουτάκι μας να κάνουμε ένα επαναλληπτικό να δούμε τι έγινε σε μας!!

 

Επίσης εγώ τα αγόρασα από την Γερμανία από Online site και μου ήρθαν 120 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά! όποια θέλει μπορώ να της στείλω pm από που τα πήρα !!

 

Αυτά sorry για το μεγάλο κείμενο! Καλή δύναμη και καλή επιτυχία σε όλες :P;)

Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end!

 

IEC1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Επίσης εγώ τα αγόρασα από την Γερμανία από Online site και μου ήρθαν 120 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά! όποια θέλει μπορώ να της στείλω pm από που τα πήρα !!

 

:P;)

 

nutela φαντάζομαι ότι εσείς αγοράσατε για τους άνδρες, αλλά θα μπορούσες να μου στείλεις το σάιτ με π.μ. να δω πόσο θα βγαίνουν τα γυναικεία?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 εβδομάδες μετά...

Κι εμας με πολυ απογοητευτικο σπερμοδιαγραμμα, ο γιατρος μας συνέστησε Profertil. Μας προιδεασε οτι ειναι αρκετα ακριβα, αλλα οτι φερνουν αποτελεσματα.

Τσεκαρουμε online την τιμη και τα βρισκουμε κοντα στα 190 ευρω για την τριμηνη αγωγη.

Εκει που ειμαστε αποφασισμενοι να τα παραγγειλουμε, εντοπιζουμε οτι εισαγονται απο την Γερμανια.

Ελεγχουμε στα εκει online καταστηματα και τα βρισκουμε κυριολεκτικα στην μιση τιμη.

Προκαταβαλαμε το ποσο στην τραπεζα την προηγουμενη Δευτερα και σημερα λαβαμε το πολυποθητο πακετο και ξεκινησαμε!

Πραγματικα αισθανομαι οτι μας κοροιδευουν οταν μας πουλανε το ιδιο προιον στην διπλασια τιμη, αισχροκερδωντας εις βαρος μας.

neither rewards, nor punishments...

only consequences of your acts

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά από προσωπική εμπειρία, αυτά τα χάπια κάνουν μόνο εάν το πρόβλημα είναι ακριβώς η έλλειψη βιταμινών.

Δυστυχώς η διατροφή μας είναι πολύ κακή τόσο που δεν το γνωρίζουμε.

Στο 50% τον αντρών με θέμα υπογονιμότητας παίζει ρόλο η σύγχρονη διατροφή...

Εάν θέλετε δοκιμάστε το εξής,

Κόψτε κάθε μορφής τροφή που περιέχει τρανς λιπαρά,(με οποιαδήποτε παραπλανητική ονομασία και εάν κυκλοφορούν.

Κόψτε μαχαίρι το τσιγάρο και την καφεΐνη σε οποιαδήποτε μορφή.

Μειώστε τα γαλακτοκομικά.

Μειώστε την ζάχαρη.

Μην σας κοροϊδεύουν με το σούπερ πανάκριβο χάπι, υπάρχουν πολλά κοκτέιλ βιταμινών στην αγορά για την περίπτωση κακού σπέρματος που δουλεύουν. Μέχρι και συγκριτικά τεστ μεταξύ τους.

 

Και πράγματι μην αγοράζετε από την Ελλάδα, κάνουμε πλούσιους αυτούς που εκμεταλλεύονται τον πόνο μας. Αν θέλουν να χαμηλώσουν τις τιμές.

Πως είναι δυνατόν να αγοράζουν χονδρική και να πουλάνε ακριβότερα από λιανική του εξωτερικού? Είναι εξωφρενικό...

Από το εξωτερικό βρίσκεις πολύ καλύτερες τιμές.

 

 

Αυτά τα συμπεράσματα τα έβγαλα ύστερα από πολύ διάβασμα, τρέξιμο και πόνο.

Η ΓΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΜΗ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παιδιά από προσωπική εμπειρία, αυτά τα χάπια κάνουν μόνο εάν το πρόβλημα είναι ακριβώς η έλλειψη βιταμινών.

Δυστυχώς η διατροφή μας είναι πολύ κακή τόσο που δεν το γνωρίζουμε.

Στο 50% τον αντρών με θέμα υπογονιμότητας παίζει ρόλο η σύγχρονη διατροφή...

Εάν θέλετε δοκιμάστε το εξής,

Κόψτε κάθε μορφής τροφή που περιέχει τρανς λιπαρά,(με οποιαδήποτε παραπλανητική ονομασία και εάν κυκλοφορούν.

Κόψτε μαχαίρι το τσιγάρο και την καφεΐνη σε οποιαδήποτε μορφή.

Μειώστε τα γαλακτοκομικά.

Μειώστε την ζάχαρη.

Μην σας κοροϊδεύουν με το σούπερ πανάκριβο χάπι, υπάρχουν πολλά κοκτέιλ βιταμινών στην αγορά για την περίπτωση κακού σπέρματος που δουλεύουν. Μέχρι και συγκριτικά τεστ μεταξύ τους.

 

Και πράγματι μην αγοράζετε από την Ελλάδα, κάνουμε πλούσιους αυτούς που εκμεταλλεύονται τον πόνο μας. Αν θέλουν να χαμηλώσουν τις τιμές.

Πως είναι δυνατόν να αγοράζουν χονδρική και να πουλάνε ακριβότερα από λιανική του εξωτερικού? Είναι εξωφρενικό...

Από το εξωτερικό βρίσκεις πολύ καλύτερες τιμές.

 

 

Αυτά τα συμπεράσματα τα έβγαλα ύστερα από πολύ διάβασμα, τρέξιμο και πόνο.

Η ΓΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΜΗ.

 

 

 

Φώτη εχεις δικιο! Πίσω απο καθε σκεύασμα υπαρχουν συμφέροντα και αισχροκέρδεια ! Αν περιμενουμε να λυθεί αυτο για να πάρουμε καποιο σκεύασμα δεν μας φτάνουν δυο ζωές!

Ο άντρας μου παρα την καλη διατροφη και ολα τα παραπάνω που εκανε παντα δεν ειχε την παραμικρή σπερματογενεση! Το σπερματικό υγρό δεν ειχε ουτε καν ανώριμα κυτταρα! Οι χημειοθεραπείες ειχαν κανει μεγαλη ζημιά!

Τωρα μετα απο δυο χρονια προφερτιλ εχουμε 4 φιαλιδια με αριστα σπερματοζωαρια στην καταψυξη και ελπίδες για παιδάκι!

Πιθανόν να υπαρχουν και αλλα σκευάσματα που θα βοηθούσαν το ίδιο! Τι σημασία εχει ομως στην τελική;;;; Το αποτέλεσμα μετραει!!! Και ας κερδίζει οποιος θελει, οτι θελει....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη εβδομαδα!

 

δεν ξερω τι συμφεροντα παιζονται κι ουτε με απασχολει για να ειμαι ειλικρινης. εγω αυτο που ξερω ειναι οτι θα τις κανω εικονισμα και θα κανω το σταυρο μου δεκα φορες την μερα. πηραμε και τις male και τις female - ναι κοστιζουν ειναι γεγονος αλλα μπροστα στα διχιλιαρα και τριχιλιαρα της εξωσωματικης, τα 150 ευρω φαινονται καραμελλες - και ειδαμε τρανταχτα αποτελεσματα ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ!

 

Αν η επανασταση κατα της εκμεταλλευσης ξεκινησει απο τις βιταμινες, τι να πω...ας ειναι!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη εβδομαδα!

 

δεν ξερω τι συμφεροντα παιζονται κι ουτε με απασχολει για να ειμαι ειλικρινης. εγω αυτο που ξερω ειναι οτι θα τις κανω εικονισμα και θα κανω το σταυρο μου δεκα φορες την μερα. πηραμε και τις male και τις female - ναι κοστιζουν ειναι γεγονος αλλα μπροστα στα διχιλιαρα και τριχιλιαρα της εξωσωματικης, τα 150 ευρω φαινονται καραμελλες - και ειδαμε τρανταχτα αποτελεσματα ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ!

 

Αν η επανασταση κατα της εκμεταλλευσης ξεκινησει απο τις βιταμινες, τι να πω...ας ειναι!!!!

 

darsel, καλησπέρα! επειδή κι εγώ έπαιρνα το female, θέλεις να μου πεις πώς διαπίστωσες διαφορά και βελτίωση σε εσένα? καταλαβαίνω ότι για τους άντρες είναι πιο εύκολη η εξακρίβωση γιατί φαίνεται στο σπερμοδιάγραμμα. Για εμάς τις γυναίκες όμως; πώς; σ' ευχαριστώ και εύχομαι τα καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
και γω θα θελα να μαθω πως αυτες οι βιταμινες βοηθουν μια γυναικα!

 

εμενα με εβαλε ο γιατρος μου να παρω. ετοιμαζομαι για εξωσωματικη με δανεικα ωαρια. οι 56 καψουλες και χαπια μαζι, 75 ευρω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ηθελα να ακουσω και εγω τις εμπειριες απο κοπελες που επαιρναν τις profertil, αλλα μαλλον δεν υπαρχουν.

παιρνω τα profertil female εδω και ενα χρονο, με 2 διακοπες απο 2 μηνες η καθε μια.

αυτα που ειδα να αλλαζουν σε μενα -

1. μου ανεβασαν τον αιματοκριτη απο 32 σε 36 (εχω στιγμα και δεν ανεβαινει ευκολα)

2. μου κατεβασαν την fsh απο 11 σε 7.

3. μου μικρυναν τον κυκλο (απο 28 μερες σε 24)

4. αισθανομουν πολυ καλυτερα στην υγεια μου.

ολα αυτα θα τα πετυχαινα παιρνοντας οποιεςδηποτε αλλες βιταμινες, με χαμηλοτερο κοστος.

 

καθε φορα που τα εκοβα, επανερχοταν και ο κυκλος, και ο αιματοκριτης επεφτε παλι, εκτος απο την fsh που παρεμεινε στα 7. αλλα και με μικροτερη fsh ειχα ολο και χειροτερη ανταποκριση στην παραγωγη ωαριων, μαλλον λογω ηλικιας, δυστυχως.

 

εγω προσωπικα θεωρω οτι σε μενα δεν ειχαν τα αναμενομενα αποτελεσματα, γιατι υποτιθεται τα επαιρνα για βελτιωση της γονιμοτητας, οπως τουλαχιστον υποστηριζουν οι κατασκευαστες τους.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι οσους εκαναν παραγγελια τα Profertil μεσω του γερμανικου site.. πως τα παραγγειλατε;; ξερατε γερμανικα;; εμεις δεν καταλαβαινουμε τιποτα!

 

εγω τα παρηγγειλα μεσω ελληνικου online φαρμακειου. αν θες λεπτομερειες στειλε μου p

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι οσους εκαναν παραγγελια τα Profertil μεσω του γερμανικου site.. πως τα παραγγειλατε;; ξερατε γερμανικα;; εμεις δεν καταλαβαινουμε τιποτα!

 

καλημερα,οταν τα ειχα παραγγειλει,εκανα αντιγραφη και επικοληση τις φρασεις και τα εβαζα στην μεταφραση του google απο γερμανικα σε ελληνικα.τελικα εβγαλα ακρη και μου ηρθαν σε 10 μερες!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Να σας πω εμείς στραβωσαμε γιατί και οι δυο ουρολόγοι που πήγαμε μας τα πρότειναν, αλλα να τα πάρουμε απο την ίδια την εταιρία χρησιμοποιώντας το όνομα τους για να έχουμε έκπτωση.....

Δυστυχώς σκεφτήκαμε τα χειρότερα... Και ουδείς δεν μας είπε οτι πρόκειται για σύμπλεγμα βιταμινών. Τις οποίες θα μπορούσαμε να τις πάρουμε και ανεξάρτητα. Τελικά αυτό κάναμε και είδαμε βελτίωση.

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω εμείς στραβωσαμε γιατί και οι δυο ουρολόγοι που πήγαμε μας τα πρότειναν, αλλα να τα πάρουμε απο την ίδια την εταιρία χρησιμοποιώντας το όνομα τους για να έχουμε έκπτωση.....

Δυστυχώς σκεφτήκαμε τα χειρότερα... Και ουδείς δεν μας είπε οτι πρόκειται για σύμπλεγμα βιταμινών. Τις οποίες θα μπορούσαμε να τις πάρουμε και ανεξάρτητα. Τελικά αυτό κάναμε και είδαμε βελτίωση.

 

Καλημέρα, και εμένα ο γυναικολόγος μου μου το σύστησε και μετά με πήρε τηλέφωνο να το πάρω από την εταίρεία απευθείας. Δεν ξέρω τι παίζει.. Πάντως τα πήρα από Γερμανία και εγώ για 3 μήνες στην τιμή του ενός μήνα, δλδ σχεδόν 1/3 της φτηνότερης τιμής στο skroutz. Τώρα η εταιρεία δεν ξέρω πόσο τα πουλάει αλλά είναι αισχροκέρδια σίγουρα!

 

Ακόμη έχουμε 1 εβδομάδα που τα παίρνουμε οπότε για αποτελέσματα δεν ξέρω.. Ελπίζω να βοηθήσουν όντως..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, και εμένα ο γυναικολόγος μου μου το σύστησε και μετά με πήρε τηλέφωνο να το πάρω από την εταίρεία απευθείας. Δεν ξέρω τι παίζει.. Πάντως τα πήρα από Γερμανία και εγώ για 3 μήνες στην τιμή του ενός μήνα, δλδ σχεδόν 1/3 της φτηνότερης τιμής στο skroutz. Τώρα η εταιρεία δεν ξέρω πόσο τα πουλάει αλλά είναι αισχροκέρδια σίγουρα!

 

Ακόμη έχουμε 1 εβδομάδα που τα παίρνουμε οπότε για αποτελέσματα δεν ξέρω.. Ελπίζω να βοηθήσουν όντως..

 

μέσω κάποιας σελίδας της εταιρείας δηλαδή έκανες την παραγγελία;

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...