Marimar83

Ψάχνω γυναικολόγο που δεν ζητάει φακελάκι στο Έλενα Β.

Recommended Posts

Γέννησα στο Έλενα τον Ιούλιο και πραγματικά έχω να πω τα καλύτερα για όλους.

Ο γιατρός δεν μου ζήτησε λεφτά, αλλά ούτε και μπήκα στη διαδικασία να τον ρωτήσω, οπότε μέχρι τη γέννα δεν είχαμε αποφασίσει τι θα κάνουμε.Τελικά του δώσαμε πριν φύγουμε από το νοσοκομείο ένα μικρό ποσό για ευχαριστώ.Αλλά και να μην δίναμε δεν θα μας κρατούσε κακία...

Επειδή το φακελλάκι είναι παράνομο, γνώμη μου είναι να μην ρωτήσετε από πριν τον ίδιο το γιατρό που σας παρακολουθεί, αλλά αν έχετε καμιά φίλη-γνωστή με τον ίδιο γιατρό να πάρετε από αυτές πληροφορίες.

Γεια σας και απο μενα. Ειμαι καινουργια εδω! Ειμαι εξι μηνων και ψαχνω ενα γιατρο που δεν ζηταει φακελακι...Δε με νοιαζει αν ειναι στο Ελενα η στο Αλεξανδρα αρκει να ειναι σε καποιο απο αυτα. Σας ευχαριστω πολυ.

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Γεια σας, ειμαι εγκυος στο 2ο παιδακι μου κ λογω οικονομικων ψαχνω γιατρο σε δημοσιο κ να μην παιρνει χρηματα...επειδη δεν καταλαβα απο τα παραπανω τελικα ποιοι δεν παιρνουν χρηματα στο Ελενα? επισης σε φυσιολογκο τοκετο γινετει επισκληρηδιος? Αν πας στον εφημερευοντα θα σε προσεξουν οπως πρεπει ή επειδη δεν εχει γιατρο θα σε εχουν του πεταματου? Συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα επειγομαι στο θεμα ευρεσης γιατρου διοτι ειμαι 18η εβδοαμδα ηδη...Ευχαριστω!

On 26/1/2014 at 4:44 ΜΜ, welcome είπε:

Εξαιρετικός γιατρός στο Έλενα και επιστήμονας είναι ο κύριος Κολιόπουλος τον οποίο επέλεξα να με παρακολουθεί τώρα που είμαι έγκυος μετά από πολύμηνη έρευνα και πραγματικά δεν το μετανιώνω καθόλου.

Όποια κοπέλα ενδιαφέρεται ευχαρίστως να στείλω το τηλέφωνό του.Όσο για το οικονομικό σπάνια συναντάς τέτοιο άνθρωπο που σε παρακολουθεί με τόσο ενδιαφέρον και υψηλό επιστημονικό κριτήριο αγνοώντας το οικονομικό,κάτι που είναι πραγματικά ανακουφιστικό στις μέρες που διανύουμε...

Κοπέλα μου καλημέρα. Έχεις ακόμα το τηλέφωνο του κυρίου κολιοπουλου? ?Αν ναι και αν θες μου το στέλνεις σε παρακαλώ? ?

On 6/6/2017 at 1:31 ΜΜ, ΙΩΑΝΝΑ ΚΩΣ είπε:

Γεια σας, ειμαι εγκυος στο 2ο παιδακι μου κ λογω οικονομικων ψαχνω γιατρο σε δημοσιο κ να μην παιρνει χρηματα...επειδη δεν καταλαβα απο τα παραπανω τελικα ποιοι δεν παιρνουν χρηματα στο Ελενα? επισης σε φυσιολογκο τοκετο γινετει επισκληρηδιος? Αν πας στον εφημερευοντα θα σε προσεξουν οπως πρεπει ή επειδη δεν εχει γιατρο θα σε εχουν του πεταματου? Συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα επειγομαι στο θεμα ευρεσης γιατρου διοτι ειμαι 18η εβδοαμδα ηδη...Ευχαριστω!

Το να μην παίρνει χρήματα, σημαίνει ότι δεν επιλέγεις γιατρό. 

Πηγαίνεις να ανοίξεις καρτέλα και σε παρακολουθεί κάθε φορά όποιος γιατρός είναι τη μέρα που θα πας, απλά υπάρχει μία συνέχεια αφού συνεργάζονται και έχουν το ιστορικό σου.

Εναλλακτικά, πηγαίνεις σε απογευματινό ιατρείο, δίνεις τη νόμιμη αμοιβή, και μετά όποιος γιατρός είναι σε εφημερία την ώρα της γέννας σε ξεγεννά, συνηθως σε συνεννόηση με όποιον σε παρακολουθεί.

Αν θες να επιλέξεις γιατρό για τη γέννα, στο δημόσιο δεν προβλέπεται, οπότε μιλάμε για φακελάκι.

• Μου αρέσει 1

On 6/6/2017 at 1:31 ΜΜ, ΙΩΑΝΝΑ ΚΩΣ είπε:

Θα συμφωνήσω εν μέρει με την @ΑΡΓΚ για να σε ξεγεννησει συγκεκριμένος γιατρός σίγουρα θα πρέπει να έχεις μιλήσει με κάποιον κ να πας εννοείται στα απογευματινά ραντεβού του. Κ όντως συνήθως οι περισσότεροι ζητάνε φακελάκι. Βέβαια από προσωπική πείρα ξέρω γιατρό στην επαρχία όμως που δεν ζητάει κ ας σε ξεγενναει ο ίδιος όπως είναι συμφωνημένο. Εννοείται όμως πως αν δώσεις εσύ ο ίδιος όσα θέλεις χρήματα τα παίρνει. Οπότε ψάξε μήπως βρεις κ στο Έλενα χωρίς συγκεκριμένη ταρίφα!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα