Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ψάχνω γυναικολόγο που δεν ζητάει φακελάκι σε δημόσιο μαιευτήριο!


Recommended Posts

γιατι να μην ερθει κοπελα μου με 500?? τι ειναι ολοι ψωναρες να ζητανε τα κερατα τους?

 

και μενα επισης δεν παιζει μαιντανος, γι αυτο και αλλαξα κι εγω τον δικο μου γιατρο επειδη ειναι στο ιασω και δεν σου κρυβω οτι στεναχωρηθηκα πολυ γτ τον αγαπω αυτον τον ανθρωπο ! δεν θα δωσω ομως και τα ιδια λεφτα που θα εδινα σε εκεινον που ειναι ιδιοτικος!!! εχει ξυπνησει ο κοσμος πλεον και δεν δινουν 1000ρικα σχεδον κανενας !

 

μπεμπουλα εχω :-D εσυ? εχεις ξεκινησει ψωνια?? εγω δεν εχω παρει τπτ ακομα ! οσο για τα λεφτα ευτηχως που υπαρχουν και τα τζαμπο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γιατι να μην ερθει κοπελα μου με 500?? τι ειναι ολοι ψωναρες να ζητανε τα κερατα τους?

 

και μενα επισης δεν παιζει μαιντανος, γι αυτο και αλλαξα κι εγω τον δικο μου γιατρο επειδη ειναι στο ιασω και δεν σου κρυβω οτι στεναχωρηθηκα πολυ γτ τον αγαπω αυτον τον ανθρωπο ! δεν θα δωσω ομως και τα ιδια λεφτα που θα εδινα σε εκεινον που ειναι ιδιοτικος!!! εχει ξυπνησει ο κοσμος πλεον και δεν δινουν 1000ρικα σχεδον κανενας !

 

μπεμπουλα εχω :-D εσυ? εχεις ξεκινησει ψωνια?? εγω δεν εχω παρει τπτ ακομα ! οσο για τα λεφτα ευτηχως που υπαρχουν και τα τζαμπο

 

Νόμιζα πως δεν έχει διαφορά στη ταρίφα του ιδιώτη με τον δημόσιο αφού έχω ακούσει τα ίδια λεφτά παίζουν απ'οτι έχω ακούσει και διαβάσει.Η αλήθεια είναι πως δεν έχουμε να χάσουμε και τίποτα με το να ρωτήσουμε απλά δεν θέλω να με κρεμάσει. Δεν ξέρω θα το σκεφτώ με τον άντρα μου και θα δούμε ,όμως είναι ένα ενδεχόμενο όπως μου τα λές.Μακάρι να γίνεται!Αν όχι παω στο πλάνο Β. Πάντα πρέπει να έχουμε εναλλακτική στο μυαλό μας για να μην υπάρξει πανικός. Και εγώ έχω δεθεί με τον γιατρό μου αλλά και με το παιδί μου πιο πολύ, επομένως θέλω να αφιερώσω σε αυτόν το κάτι παραπάνω.:wink:

Αγοράκι περιμένω:DΚοριτσάκι, με το καλό και με έναν πόνο!!!Είναι όμορφα και χαριτωμένα!!Τα χαζεύω ρε γαμώτο, αλλά ήθελα αγοράκι το πρώτο:lol:

Τζαμπο και παλι τζαμπο!!!Του πηραμε λιγα ζιπουνάκια, 1 μπουρνουζοπετσετα ,2-3 σαλιάρες, 1 κουβερτακι,1 σετ σεντονακι για τον πορτ μπεμπε, 1 πουδρα και 1 σετακι σκουφακι, γαντακια και σοσονακια. Νομίζω αυτά.Λιγα λιγα γιατί δεν θελω να το αφήσω τελευταια στιγμή. τη βαλιτσουλα για το μαιευτηριο στον 7ο θα την ετοιμασω για παν ενδεχομενο...

Ποσο εδομαδων εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα πως δεν έχει διαφορά στη ταρίφα του ιδιώτη με τον δημόσιο αφού έχω ακούσει τα ίδια λεφτά παίζουν απ'οτι έχω ακούσει και διαβάσει.Η αλήθεια είναι πως δεν έχουμε να χάσουμε και τίποτα με το να ρωτήσουμε απλά δεν θέλω να με κρεμάσει. Δεν ξέρω θα το σκεφτώ με τον άντρα μου και θα δούμε ,όμως είναι ένα ενδεχόμενο όπως μου τα λές.Μακάρι να γίνεται!Αν όχι παω στο πλάνο Β. Πάντα πρέπει να έχουμε εναλλακτική στο μυαλό μας για να μην υπάρξει πανικός. Και εγώ έχω δεθεί με τον γιατρό μου αλλά και με το παιδί μου πιο πολύ, επομένως θέλω να αφιερώσω σε αυτόν το κάτι παραπάνω.:wink:

Αγοράκι περιμένω:DΚοριτσάκι, με το καλό και με έναν πόνο!!!Είναι όμορφα και χαριτωμένα!!Τα χαζεύω ρε γαμώτο, αλλά ήθελα αγοράκι το πρώτο:lol:

Τζαμπο και παλι τζαμπο!!!Του πηραμε λιγα ζιπουνάκια, 1 μπουρνουζοπετσετα ,2-3 σαλιάρες, 1 κουβερτακι,1 σετ σεντονακι για τον πορτ μπεμπε, 1 πουδρα και 1 σετακι σκουφακι, γαντακια και σοσονακια. Νομίζω αυτά.Λιγα λιγα γιατί δεν θελω να το αφήσω τελευταια στιγμή. τη βαλιτσουλα για το μαιευτηριο στον 7ο θα την ετοιμασω για παν ενδεχομενο...

Ποσο εδομαδων εισαι?

 

κι εγω αγορακι ηθελα αλλα και η μπεμπα μου δεν με χαλασε καθολου :lol::lol::lol: ειμαι 25 και κατι , εσυ?? να σου πω εγω το ειχα δεδομενο οτι θα ερθει και μου εβαλες υποψιες οποτε θα το ξεκαθαρησω στην επομενη επισκεψη !! χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

κι εγω αγορακι ηθελα αλλα και η μπεμπα μου δεν με χαλασε καθολου :lol::lol::lol: ειμαι 25 και κατι , εσυ?? να σου πω εγω το ειχα δεδομενο οτι θα ερθει και μου εβαλες υποψιες οποτε θα το ξεκαθαρησω στην επομενη επισκεψη !! χαχαχα

 

22 εβδομαδων εγω .απο την 24η δεν μπαίνουμε στο τρίτο τρίμηνο?ειναι λιγο μπερδεμα αφου 40 εβδομαδες ειναι η εγκυμοσυνη:shock:

 

Ναι ρώτα να ξέρεις.

Όσο για τον ένα πόνο.....εντάξει, παιδί θα βγάλουμε όχι σκατούλα,:oops:χα,χα,χα,χα........σχημα λόγου....γρήγορο και όλα να πάνε δεξια. Θα περάσει και μετά θα γελάμε με τα άγχοι που περάσαμε. Ααααααααααααχ γλυκειές μανούλες. Να που ήρθε η στιγμή να νοιώσουμε το "Όταν γίνεις μάνα .....θα καταλάβεις" Αχ γλυκειά μανούλα!!!!!!!!!!!!!Μ΄΄ανα είναι αυτή που πασχίζει για το παιδί της 10 φορές περισσότερι γιατί μόνο αυτή ξέρει.....αν η άλλη είναι φραγγάτη τι θα καταλάβει????εγω πιστεύω θα έρθω πιο κοντά με το παιδί μου γιατί ασχολούμε περισσότερο μαζί του και δίνω πολύ ενέργεια απο τον εαυτό μου απο το να τα είχα όλα έτοιμα και στρωμένα. Τουλάχιστον θα βγεί άνθρωπος που θα εκτιμάει. Αυτό μου δίνει δύναμη, όχι να γίνει ενα αχώνευτο ψώνιο.

Πάω για μάμ! Φιλάκια και να τα λέμε! Χάρηκα!!:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

22 εβδομαδων εγω .απο την 24η δεν μπαίνουμε στο τρίτο τρίμηνο?ειναι λιγο μπερδεμα αφου 40 εβδομαδες ειναι η εγκυμοσυνη:shock:

 

Ναι ρώτα να ξέρεις.

Όσο για τον ένα πόνο.....εντάξει, παιδί θα βγάλουμε όχι σκατούλα,:oops:χα,χα,χα,χα........σχημα λόγου....γρήγορο και όλα να πάνε δεξια. Θα περάσει και μετά θα γελάμε με τα άγχοι που περάσαμε. Ααααααααααααχ γλυκειές μανούλες. Να που ήρθε η στιγμή να νοιώσουμε το "Όταν γίνεις μάνα .....θα καταλάβεις" Αχ γλυκειά μανούλα!!!!!!!!!!!!!Μ΄΄ανα είναι αυτή που πασχίζει για το παιδί της 10 φορές περισσότερι γιατί μόνο αυτή ξέρει.....αν η άλλη είναι φραγγάτη τι θα καταλάβει????εγω πιστεύω θα έρθω πιο κοντά με το παιδί μου γιατί ασχολούμε περισσότερο μαζί του και δίνω πολύ ενέργεια απο τον εαυτό μου απο το να τα είχα όλα έτοιμα και στρωμένα. Τουλάχιστον θα βγεί άνθρωπος που θα εκτιμάει. Αυτό μου δίνει δύναμη, όχι να γίνει ενα αχώνευτο ψώνιο.

Πάω για μάμ! Φιλάκια και να τα λέμε! Χάρηκα!!:P:p:p

 

απο την 28 μπαινεις στο τριτο τριμηνο ! βασικα εγω το παω συμφωνα με την πητ μου ! 24/2 εχω πητ οποτε κατε 24 αλλαζω και μηνα κι ετσι δεν μπερδευομαι !!

 

αντε να γνωρισουμε κι εμεις με το καλο τα μπεμπακια μας ! κιοσο για τους πονους , μια μερα ειναι θα περασει !! καλη ορεξη ,χαρηκα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρία χίλια ευχαριστώ!!!Με έχει τρελάνει αυτός ο άντρας μου...ακούει απο τους απ'εξω "εγω έδωσα 3 χιλιάρικα", "εγω 1.500 για την γυναίκα μου" και "που θα την πάς ετσι να στην σφάξουν απο κάτω" και κάτι τέτοια....Αντε απο δώ!!!Λες και όλες οι γυναίκες έχουν να ακουμπήσουν τα χιλιάρικα!Φτωχή γεννήθηκα ,φτωχή θα πεθάνω , δεν έχω πρόβλημα με αυτό. Δεν είπαμε πως θα πάμε με άδεια την τσέπη. Εκεί στα 500 και εμεις θα μπορούμε να δώσουμε έτσι και αλλιώς σε αυτόν που θα εφημερεύει, δεν νομίζω να δεχτεί να τον φέρω εκτος βαρδιας με αυτά τα λεφτα. Νομίζω είναι αρκετά καλά για τις μέρες μας και αφορολόγητα παρακαλώ.Αλλά !Ετσι και η μαία μου κάνει το 90% της γέννας, σε αυτήν θα δώσω αυτό που της αξίζει!!!Μα το θεό!!!Τι να το κάνω εαν ο άλλος έρθει μόνο για να μου κρατήσει το μωρό που θα το βγάλω εαν η μαια θα είναι αυτή που θα είναι στο πλαι μου και θα με υπομένει και θα μου δίνει κουράγιο........αυτό θα θέλω εκείνη την ώρα.Στην οικογένεια της θα πάνε τα χρήματα, δεν έχουν ανάγκη οι γιατροί, αρκετά έχουν μασήσει τον κοσμάκι. Τουλάχιστον να τα πάρει άνθρωπος που τα αξίζει. ¨οποιος μου σταθεί!Ούφ.........καλά δε λέω;

 

Καλά τα λες.

Στη μεγάλη πλειονότητα των περιστάσεων, η μαία κάνει όλη τη δουλειά.

Κι εγώ με τη μαία της βάρδιας γέννησα, και με το γιατρό της βάρδιας που ήρθε στο φινάλε (για τελική εξώθηση και ράμματα). Μια χαρά πήγε. Εκείνη την ώρα του τοκετού βέβαια δε νιώθεις μια χαρά, αλλά πόσο κρατάει; Κάποιες ώρες, και μετά έχεις το μωρό σου και τα ξεχνάς :wink:.

 

Και στη διάρκεια της εγκυμοσύνης κάθε φορά άλλος γιατρός με έβλεπε, στα εξωτερικά ιατρεία του νοσοκομείου. Εντάξει, ήμουν στο εξωτερικό και ήταν κάπως καλύτερα τα πράγματα νομίζω από την Ελλάδα, αλλά και πάλι, δεν ένιωσα ποτέ την ανάγκη να έχω τον δικό μου γιατρό (που δε με έπαιρνε οικονομικά).

Ειλικρινά, αν δεν υπάρχουν ειδικές συνθήκες και ιστορικό (που να το γνωρίζει ο γιατρός που σε παρακολουθεί), δεν καταλαβαίνω αυτή τη μανία στην Ελλάδα. Βέβαια πολλές γυναίκες δε θέλουν να τις δουν 10 διαφορετικοί γιατροί γυμνές, και θέλουν και ψυχολογική υποστήριξη. Κατανοητό και σεβαστό. Εγώ προτίμησα να έχω τον άντρα μου για ψυχολογική υποστήριξη (που είναι και δωρεάν). Επίσης είμαι και ελαφρώς χοντρόπετση και δε με πείραζε να με δει οποιοσδήποτε στον τοκετό (για καλό είναι εξάλλου).

Link to comment
Share on other sites

απο την 28 μπαινεις στο τριτο τριμηνο ! βασικα εγω το παω συμφωνα με την πητ μου ! 24/2 εχω πητ οποτε κατε 24 αλλαζω και μηνα κι ετσι δεν μπερδευομαι !!

 

αντε να γνωρισουμε κι εμεις με το καλο τα μπεμπακια μας ! κιοσο για τους πονους , μια μερα ειναι θα περασει !! καλη ορεξη ,χαρηκα

 

Ααααα,το κατάλαβα!Σούπερ:P

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω κοριτσια οχι απλα φοβαμαι ! εχω χε..... επανω μου !

 

και για μενα ειναι κριτηριο η ηλικια ! γτ καλα στον φυσιολογικο τοκετο ! στην καισαρικη αν χρειαστει?? πως θα σε κοψει ο γερος με το παρκινσον?? απαπαπαπα !! για τον παπαδη ξερει καμια κοπελα ? βασικα εχω κατασταλαξει στον κανακακη , εχω πει να μην δω και πολλους γι;α να μην μπερδευτω, αλλα θα ηθελα να παω και σε εναν ακομα :shock:

 

Καλημέρα σας, ο Παπαδής είναι πολύ καλός και δεν μου ζήτησε ποτέ χρήματα, παρ' όλο που με παρακολουθούσε και τον κάλεσα μες στη μαύρη νύχτα όταν μ' έπιασαν οι πόνοι.

Πάντως, τελικά, σε μια φυσιολογική τελειόμηνη εγκυμοσύνη, είναι προτιμότερο να πας κατευθείαν στο μαιευτήριο, να σε δουν οι νοσοκόμες κι αυτές ξέρουν καλύτερα αν και πότε θα καλέσουν το γιατρό σου. Την πρώτη φορά βέβαια όλες φοβόμαστε :)

Εγώ γέννησα γρήγορα, αλλά μάλλον βοήθησε κι ο γιατρός που μου έβαλε ορό που επιτάχυνε τις ωδίνες. 4 έφτασα στο Έλενα, 6πμ γέννησα, νομίζω όμως ότι γύρω στις 5+ μου έβαλε ορό ο γιατρός

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, ο Παπαδής είναι πολύ καλός και δεν μου ζήτησε ποτέ χρήματα, παρ' όλο που με παρακολουθούσε και τον κάλεσα μες στη μαύρη νύχτα όταν μ' έπιασαν οι πόνοι.

Πάντως, τελικά, σε μια φυσιολογική τελειόμηνη εγκυμοσύνη, είναι προτιμότερο να πας κατευθείαν στο μαιευτήριο, να σε δουν οι νοσοκόμες κι αυτές ξέρουν καλύτερα αν και πότε θα καλέσουν το γιατρό σου. Την πρώτη φορά βέβαια όλες φοβόμαστε :)

Εγώ γέννησα γρήγορα, αλλά μάλλον βοήθησε κι ο γιατρός που μου έβαλε ορό που επιτάχυνε τις ωδίνες. 4 έφτασα στο Έλενα, 6πμ γέννησα, νομίζω όμως ότι γύρω στις 5+ μου έβαλε ορό ο γιατρός

Τον σημείωσα και αυτόν!!Για να δούμε.....είναι λες προτιμότερο όταν σπάσουν τα νερά να σε δει η μαία και να κρίνει αν είναι η ωρα να τον καλέσει;

πω πω είσαι πολύ τυχερή που γέννησες τόσο γρήγορα!!Μπράβο να σου ζήσει το μωρουλίνι σου!!:-D

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε περίπτωση όταν σπάσουν τα νερά μέσα σε μία ωρίτσα καλό είναι να πας στο Έλενα στο ισόγειο να σε φτιάξουν (ρομπάκι, ξυρισματάκι, ζυγισματάκι, ωραία πράγματα!) και να κάνεις εισαγωγή στο νοσοκομείο.

Από κει και πέρα, είτε μαία, είτε γιατρός είναι δίπλα σου, εσύ θα κάνεις την δουλειά (μη σου πω ότι εσύ τα δικαιούσαι περισσότερο τα χρήματα!!!), η μαία θα σε κοιτάξει (με το μάτι και το χέρι) και αναλόγως θα φωνάξει γιατρό και γραμμή για τον 1ο όροφο!

Επειδή όμως υπάρχει περίπτωση πρώτα να αρχίσουν οι ωδίνες και αργότερα να σπάσουν τα νερά, όταν οι πόνοι αρχίσουν να είναι ανά 10λεπτο περίπου, πάλι θα πας στο Έλενα και θα αφεθείς στα έμπειρα χέρια τους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε κάθε περίπτωση όταν σπάσουν τα νερά μέσα σε μία ωρίτσα καλό είναι να πας στο Έλενα στο ισόγειο να σε φτιάξουν (ρομπάκι, ξυρισματάκι, ζυγισματάκι, ωραία πράγματα!) και να κάνεις εισαγωγή στο νοσοκομείο.

Από κει και πέρα, είτε μαία, είτε γιατρός είναι δίπλα σου, εσύ θα κάνεις την δουλειά (μη σου πω ότι εσύ τα δικαιούσαι περισσότερο τα χρήματα!!!), η μαία θα σε κοιτάξει (με το μάτι και το χέρι) και αναλόγως θα φωνάξει γιατρό και γραμμή για τον 1ο όροφο!

Επειδή όμως υπάρχει περίπτωση πρώτα να αρχίσουν οι ωδίνες και αργότερα να σπάσουν τα νερά, όταν οι πόνοι αρχίσουν να είναι ανά 10λεπτο περίπου, πάλι θα πας στο Έλενα και θα αφεθείς στα έμπειρα χέρια τους.

Πω πω πω!!!Κορίτσια μου αρέσει πολύ που μαθαίνω πράγματα για εκείνη την ώρα, με κάνει να νοιώθω πιο οικεία και το σίγουρο είναι πως θα τα έχω στο μυαλό μου.

Λοιπόν Μαρία πλάκα πλάκα αυτό που λές "(μη σου πω ότι εσύ τα δικαιούσαι περισσότερο τα χρήματα!!!)" το έχω πει και εγώ...δεν φτάνει που θα τραβήξω τις οδύνες λέω, θα πρέπει να πληρώσω αντι να με πληρώσουν!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ε πως θα έρθει εκτος βάρδιας αν δεν τον πληρώσει?Δεν είναι για μένα κριτήριο αυτό ότι δεν είναι καλός γιατρός.

 

Λυπάμαι που ενώ προσπαθώ να γράφω κατανοητά και επιφυλακτικά δεν γίνεται αυτό σεβαστο....! Ειπώθηκε οτι ο Κανακάκης δεν παίρνει χρήματα και εγώ χωρίς να το αμφισβητήσω κατέθεσα την εμπείρία μου λέγοντας οτι είναι λόγια που μου είπε μια λεχώνα και δεν είχα έγω η ίδια τη εμπειρία άρα "κρατάμε μικρό καλάθι" έγραψα.... Πουθενά δεν αμφισβήτησα τον γιατρό αυτό ως επιστήμονα ούτε υπονόησα κάτι τέτοιο. Επίσης είπα οτι θεωρώ σημαντικό όχι να ξεσηκώνεται τζάμπα ο γιατρός μέσα στη νύχτα αλλά να είναι ξεκάθαρος και σαφής στο τι διατίθεται να κάνει. Αυτό ήταν αυτό που παραπονιόταν η τύπα και ξαναγράφω για τρίτη δυστυχώς φορά οτι κρατάμε μικρό καλάθι. Το forum είναι για ενημέρωση και καλό είναι εφόσον νομίζω δεν είμαι εμπαθής με το συγκεκριμένο γιατρο να μη με παρουσιάζεις εσυ σαν εμπαθή αλλάζοντας έτσι τη λειτουργία του forum....ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι που ενώ προσπαθώ να γράφω κατανοητά και επιφυλακτικά δεν γίνεται αυτό σεβαστο....! Ειπώθηκε οτι ο Κανακάκης δεν παίρνει χρήματα και εγώ χωρίς να το αμφισβητήσω κατέθεσα την εμπείρία μου λέγοντας οτι είναι λόγια που μου είπε μια λεχώνα και δεν είχα έγω η ίδια τη εμπειρία άρα "κρατάμε μικρό καλάθι" έγραψα.... Πουθενά δεν αμφισβήτησα τον γιατρό αυτό ως επιστήμονα ούτε υπονόησα κάτι τέτοιο. Επίσης είπα οτι θεωρώ σημαντικό όχι να ξεσηκώνεται τζάμπα ο γιατρός μέσα στη νύχτα αλλά να είναι ξεκάθαρος και σαφής στο τι διατίθεται να κάνει. Αυτό ήταν αυτό που παραπονιόταν η τύπα και ξαναγράφω για τρίτη δυστυχώς φορά οτι κρατάμε μικρό καλάθι. Το forum είναι για ενημέρωση και καλό είναι εφόσον νομίζω δεν είμαι εμπαθής με το συγκεκριμένο γιατρο να μη με παρουσιάζεις εσυ σαν εμπαθή αλλάζοντας έτσι τη λειτουργία του forum....ευχαριστώ

 

κοπελα μου , συγνωμη που ανακατευομαι αλλα αισθανομαι κι εγω ασχημα τωρα... δεν μπορω να καταλαβω τι σε πειραξε .. ειληκρινα διαβαζω και ξαναδιαβαζω και δεν βλεπω κατι περιεργο και προσβλητικο στο σχολιο της κοπελας !! αυτο που σχολιασε το εχει ξαναπει για ολους τους γιατρους γενικα, και οχι μονο για τον κανακακη που ετυχε να τον συζηταμε !! συγνωμη κιολας δεν εχω καμια προθεση να σε αμφισβητισω απλα αν θες διευκρινησε τι σε ενοχλησε !!

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι που ενώ προσπαθώ να γράφω κατανοητά και επιφυλακτικά δεν γίνεται αυτό σεβαστο....! Ειπώθηκε οτι ο Κανακάκης δεν παίρνει χρήματα και εγώ χωρίς να το αμφισβητήσω κατέθεσα την εμπείρία μου λέγοντας οτι είναι λόγια που μου είπε μια λεχώνα και δεν είχα έγω η ίδια τη εμπειρία άρα "κρατάμε μικρό καλάθι" έγραψα.... Πουθενά δεν αμφισβήτησα τον γιατρό αυτό ως επιστήμονα ούτε υπονόησα κάτι τέτοιο. Επίσης είπα οτι θεωρώ σημαντικό όχι να ξεσηκώνεται τζάμπα ο γιατρός μέσα στη νύχτα αλλά να είναι ξεκάθαρος και σαφής στο τι διατίθεται να κάνει. Αυτό ήταν αυτό που παραπονιόταν η τύπα και ξαναγράφω για τρίτη δυστυχώς φορά οτι κρατάμε μικρό καλάθι. Το forum είναι για ενημέρωση και καλό είναι εφόσον νομίζω δεν είμαι εμπαθής με το συγκεκριμένο γιατρο να μη με παρουσιάζεις εσυ σαν εμπαθή αλλάζοντας έτσι τη λειτουργία του forum....ευχαριστώ

 

Κάθομαι και σκέφτομαι για ποιο λόγο στράβωσες και από που και ως που σε έβγαλα ΕΓΩ εμπαθη ;;;Δεν είμαστε με τα καλά μας μου φαίνεται.....Βρε κορίτσι μου το ίδιο πράγμα λέμε γιατί αυτό το μήνυμα?

Θα το κανω πιο τσιτσί .Εγραψα λοιπόν:

"Ε πως θα έρθει εκτος βάρδιας αν δεν τον πληρώσει?Δεν είναι για μένα κριτήριο αυτό ότι δεν είναι καλός γιατρός."

Εννοώντας πως απο την στιγμη που δεν πλήρωσε έναν γιατρό εκτος βάρδιας πως θα παει ο άλλος να την ξεγεννήσει??για την ψυχή της μάνας του??Εσυ προσφέρεις τις υπηρεασίες σου ανιδιοτελώς?Και τι θα γινόταν αν την ξεγεννήσει κάποιος της βάρδια αφου είναι ειδικευμένοι γιατροί εκεί στο Έλενας? Μόνο και μόνο για την ψυχολογία? Εκεινη την ώρα θα κοιτάξω να το βγάλω απο μέσα μου, τωρα τι με νοιάζει προσωπικα ποιός θα είναι, ο χ ή ο Ψ. Βέβαια από την άλλη λάθος του που δεν την ενημέρωσε την κοπέλα οτι ξέρεις κάτι δεν μπορώ να εργαστω και εγω χωρίς αμοιβη και έτσι πάει νομίζω.Και το δευτερο σκελος αναφέρω οτι λόγω του ότι δεν πηγε να την ξεγεννήσει δεν σημαίνει για μενα οτι δεν ειναι καλός επαγγελματίας, αλλά έπρεπε να είναι ξεκάθαρος μαζί της. Αυτο ειναι το σωστό.

Τώρα γιατι θύμωσες δεν κατάλαβα και το έκανες κυπριακό και οτι αλλάζω την λειτουργια του φορουμ λες ....συνελθε και μην μου βαζεις λογια που ουτε καν υπονόησα.οκ?Που σε ανάφερα αρνητικά κιόλας δεν έχω καταλάβει. Την άποψη μου κατέθεσα.Σύνελθε και ξαναδιάβασε.

Είχαν για μένα κακή συνενόηση και οι δύο τους. Ας τα βρούνε δεν με απασχολεί....ο καθένας κανονίζει.

 

ΕΓΩ πχ αν δεν εχω σαλιο να δωσω ,πως θα πω στον γιατρο που με παρακολουθει ξερεις.......... δεν εχω, αλλα ΘΕΛΩ να με ξεγεννησεις.......δεν νομιζω οτι χρειαζεται τοσος πανικος για το ποια φατσα θα με ξεγεννησει αφού είναι επαγγελματίες στο μαιευτήριο ετσι και αλλιώς όποια τα εχει ας τα ακουμπησει και ας δωσει 10 χιλιαρικα .Αυτό που κανω.. είναι να κρατησω 5-10 ονοματα που δεν απαιτουν φακελωμα μονο οτι μπορω εγω να δωσω αυτο ειναι ολο. Ουτως ώστε κάποις θα βρίσκεται στην εφυμερεία να τον βρεί ο αντρας μου κλπ κλπ....δεν αμφιβαλλω για κανεναν αν ειναι καλος γιατρος απλα δεν θελω ο αλλος να ειναι και 80 χρονων και να με ραψει σαν αρνι.Ούφ......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ειμαι περιπου 3μισι μηνων και μολις πριν μια μερα πηγα στο ελενα και με ειδε ο κυριος κανακακης (μου τον συστησε κοπελα απο εδω μεσα στο φορουμ). Θα σας πω ακριβως τι ειπωθηκε για το οικονομικο αλλα και για τη συμπεριφορα του. Εμεινα πολυ ευχαριστημενη και σαν επιστημονας μου φανηκε καλος και πολυ καλη συμπεριφορα ειχε (και οντως στη σφραγιδα του εγραφε διευθυντης).

Πηγα σε απογευματινο ραντεβου και παρολαυτα πριν φυγω ρωτησα αν υπαρχει καποια περαιτερω οικονομικη εκρεμοτητα απο μερους μου και μου ειπε οτι εφοσον πληρωσα το παραβολο (60 ευρω) δεν επρεπε να δωσω κατι παραπανω. Και του ειπα μετα οτι "οκ σας ευχαριστω γενικα αλλα εγω ηρθα εδω γιατι ηθελα να ερθω στο ελενα (εχω ακουσει πολλα και καλα για το νοσοκομειο) και καποια κοπελα μου συστησε εσας για γιατρο μιλωντας με τα καλυτερα. Δε ηρθα με τη νοοτροπια του δωρεαν επειδη επελεξα να παω στο δημοσιο". Ο ανθρωπος χαμογελασε, με ευχαριστησε, και μου ειπε "να ερθει η ωρα η καλη και μη σας νιαζει το οικονομικο, αν θελετε δινετε κατι, χωρις να ειναι απαραιτητο και ο,τι θελετε εσεις" Μαλιστα μου το τονισε δυο φορες το "αν θελετε και ο,τι θελετε δινετε".

 

Αυτα απο προσωπικη μου εμπειρια. Μια φορα βεβαια τον ειδα τον ανθρωπο αλλα ηθελα να κανω νυξη πανω στο θεμα για πολλους λογους και κυριως γιατι θεωρω οτι πρεπει να ειμαι ξεκαθαρη πανω σ αυτα. Δε μου φανηκε φιλοχρηματος ουτε οτι αυτοσκοπος του ειναι το οικονομικο αλλα οτι θα το εκτιμουσε αν καποιος του προσεφερε ενα καλο δωρο.

 

καλη εγκυμοσυνη σε ολες μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εξαιρετικός γιατρός στο Έλενα και επιστήμονας είναι ο κύριος Κολιόπουλος τον οποίο επέλεξα να με παρακολουθεί τώρα που είμαι έγκυος μετά από πολύμηνη έρευνα και πραγματικά δεν το μετανιώνω καθόλου.

Όποια κοπέλα ενδιαφέρεται ευχαρίστως να στείλω το τηλέφωνό του.Όσο για το οικονομικό σπάνια συναντάς τέτοιο άνθρωπο που σε παρακολουθεί με τόσο ενδιαφέρον και υψηλό επιστημονικό κριτήριο αγνοώντας το οικονομικό,κάτι που είναι πραγματικά ανακουφιστικό στις μέρες που διανύουμε...

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικός γιατρός στο Έλενα και επιστήμονας είναι ο κύριος Κολιόπουλος τον οποίο επέλεξα να με παρακολουθεί τώρα που είμαι έγκυος μετά από πολύμηνη έρευνα και πραγματικά δεν το μετανιώνω καθόλου.

Όποια κοπέλα ενδιαφέρεται ευχαρίστως να στείλω το τηλέφωνό του.Όσο για το οικονομικό σπάνια συναντάς τέτοιο άνθρωπο που σε παρακολουθεί με τόσο ενδιαφέρον και υψηλό επιστημονικό κριτήριο αγνοώντας το οικονομικό,κάτι που είναι πραγματικά ανακουφιστικό στις μέρες που διανύουμε...

 

 

@Welcome στα απογευματινά ιατρεία τον βλέπεις?Μπορείς να μου πεις ποιο ειναι το κόστος για να τον δεις σε απογευματινα?Επίσης όσον αφορά στο οικονομικό, να φανταστώ ότι το έχει ξεκαθαρίσει ότι δεν είναι τύπος του χιλιάρικου και άνω????Κατάλαβα σωστά?;)Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!

Link to comment
Share on other sites

@Welcome στα απογευματινά ιατρεία τον βλέπεις?Μπορείς να μου πεις ποιο ειναι το κόστος για να τον δεις σε απογευματινα?Επίσης όσον αφορά στο οικονομικό, να φανταστώ ότι το έχει ξεκαθαρίσει ότι δεν είναι τύπος του χιλιάρικου και άνω????Κατάλαβα σωστά?;)Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!

Καλησπέρα!Δέχεται στο νοσοκομείο απογεύματα Δευτέρας και Τετάρτης και το κοστος είναι 36 ευρώ.Κόβεις το παράβολο στο ταμείο και όλα εντάξει.

Είναι εξαιρετικός γιατρός και το οικονομικό είναι κάτιπου δεν πρέπει να σε απασχολεί μιας και ο γιατρός δεν ζητάει χρήματα για να σε αναλάβει.

Ότι άλλη πληροφορία χρειαστείς με χαρά να απαντήσω και σε προσωπικό μήνυμα.Καλό βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα στο Έλενα τον Ιούλιο και πραγματικά έχω να πω τα καλύτερα για όλους.

Ο γιατρός δεν μου ζήτησε λεφτά, αλλά ούτε και μπήκα στη διαδικασία να τον ρωτήσω, οπότε μέχρι τη γέννα δεν είχαμε αποφασίσει τι θα κάνουμε.Τελικά του δώσαμε πριν φύγουμε από το νοσοκομείο ένα μικρό ποσό για ευχαριστώ.Αλλά και να μην δίναμε δεν θα μας κρατούσε κακία...

Επειδή το φακελλάκι είναι παράνομο, γνώμη μου είναι να μην ρωτήσετε από πριν τον ίδιο το γιατρό που σας παρακολουθεί, αλλά αν έχετε καμιά φίλη-γνωστή με τον ίδιο γιατρό να πάρετε από αυτές πληροφορίες.

15-7-2013

Η ζωή μας άλλαξε για πάντα!!!

aQamp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Εξαιρετικός γιατρός στο Έλενα και επιστήμονας είναι ο κύριος Κολιόπουλος τον οποίο επέλεξα να με παρακολουθεί τώρα που είμαι έγκυος μετά από πολύμηνη έρευνα και πραγματικά δεν το μετανιώνω καθόλου.

Όποια κοπέλα ενδιαφέρεται ευχαρίστως να στείλω το τηλέφωνό του.Όσο για το οικονομικό σπάνια συναντάς τέτοιο άνθρωπο που σε παρακολουθεί με τόσο ενδιαφέρον και υψηλό επιστημονικό κριτήριο αγνοώντας το οικονομικό,κάτι που είναι πραγματικά ανακουφιστικό στις μέρες που διανύουμε...

 

welcome καλησπέρα,

θα ήθελα αν μπορείς να μου πεις πώς μπορώ να επικοινωνήσω με τον κ. Κολιόπουλο, αν έχει κάποιο τηλ να τον καλέσω ή κλείνω ραντεβού στο Έλενα.

Επίσης αν τον βρίσκεις στο τηλ ότι ώρα τον χρειαστείς κι αν είναι υπέρ του φτ.

Σε ευχαριστώ και σου εύχομαι τα καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα σας,

διάβασα κάποια πράγματα που αφορουν το ''Έλενα''. Ο γιατρός μου βρίσκεται στο ''ΜΗΤΕΡΑ'' και γνωρίζω ότι τα κόστη ειναι πολυ μεγαλα, στα οποία δεν ξέρω αν μπορω να ανταπεξέλθω.

Θα ήθελα λοιπόν, αν κάποια ξέρει να μου πει, πληροφορίες σχετικά με το Έλενα και πια διαδικασια θα πρεπει να ακολουθησω για να γεννησω εκει.

Θα πρέπει να βρω καποιο γιατρό που να ειναι εκει ή απλά όταν έρθει η ώρα να παω και να με ξεγεννησει όποιον ειναι εκει ;

Επίσης αν κάποια που να γέννησε προσφατα γνωρίζει και το κόστος όλης της διαδικασίας (τοκετός - δωμάτιο), ας μου πει.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Δημητρα!

 

Μπορεις ειτε να πας οτι ωρα ειναι να γεννησεις με οποιον εφημερευων γιατρο ειναι εκει και δε πληρωνεις τιποτα (ο εφημερευων γιατρο συνηθως ειναι ειδικευομενος αλλα παντοτε υπαρχει κι ενας διευθυντης βαρδιας εκει που τον επιβλεπει η επεμβαινει στα σκουρα). Μπορεις βεβαια να επιλεξεις γιατρο εσυ, να τον συναντησεις και να σε αναλαβει αποκλειστικα αυτος. εκει (οχι οτι υποχρεουσαι) αλλα ειθισται να δινεις χρηματα. πολλοι γιατροι εχουν κοψει ταριφα (μαυρα χρηματα φυσικα χωρις αποδειξη) συνηθως η ταριφα κυμαινεται απο 1000 εως 1500 ευρω. Αλλοι, οπως αυτος που παρακολουθει εμενα δεν εχουν κοψει ταριφα κι οταν με πλαγιο τροπο τον ρωτησα για τη γεννα μου ειχε απαντησει οτι του δινω οτι θελω εγω οταν ερθει η ωρα η καλη.

Για τα δωματια τωρα, μπορεις να πας ενταλως τζαμπα σε δωματιο που καλυπτει η ασφαλεια σου (συνηθως σε τρικλινο). Μπορεις βεβαια να ζητησεις δικλινο η μονοκλινο η λουξ. Για μονοκλινα η διαφορα ειναι 55 ευρω ανα μερα. Για τα λουξ ειναι γυρω στα 130 ευρω ανα ημερα. (ειχα ρωτησει πριν δυο μηνες περιπου και μου ειχαν δωσει αυτες τις τιμες).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
Εξαιρετικός γιατρός στο Έλενα και επιστήμονας είναι ο κύριος Κολιόπουλος τον οποίο επέλεξα να με παρακολουθεί τώρα που είμαι έγκυος μετά από πολύμηνη έρευνα και πραγματικά δεν το μετανιώνω καθόλου.

Όποια κοπέλα ενδιαφέρεται ευχαρίστως να στείλω το τηλέφωνό του.Όσο για το οικονομικό σπάνια συναντάς τέτοιο άνθρωπο που σε παρακολουθεί με τόσο ενδιαφέρον και υψηλό επιστημονικό κριτήριο αγνοώντας το οικονομικό,κάτι που είναι πραγματικά ανακουφιστικό στις μέρες που διανύουμε...

 

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να γεννήσω στο Έλενα με έναν συμπαθή και καλό γιατρο, που δεν ζητάει φακελάκι! Εάν ο Κολιόπουλος είναι ένας από αυτούς, θα μπορούσατε να μου στείλετε το τηλέφωνό του; Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημέρα. Θα ήθελα το τηλέφωνο του κ. Κολιόπουλου. Ο γιατρός που με παρακολουθούσε στο Έλενα από τέλος Ιανουαρίου και χωρίς να ενημερώσει εμένα αλλά και άλλες γυναίκες σταματησε να εργάζεται εκεί. Βρίσκομαι αρχές 33ης εβδομάδας και τώρα έχω αρχίσει να συνέρχομαι από το σοκ. Είχα γεννήσει εκεί το 2009 το γιο μου και όλα είχαν πάει καλά ελπίζω και τώρα να συμβεί το ίδιο. Όποια το έχει ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα. SOS!!!! Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα ήθελα το τηλέφωνο του κ. Κολιόπουλου. Ο γιατρός που με παρακολουθούσε στο Έλενα από τέλος Ιανουαρίου και χωρίς να ενημερώσει εμένα αλλά και άλλες γυναίκες σταματησε να εργάζεται εκεί. Βρίσκομαι αρχές 33ης εβδομάδας και τώρα έχω αρχίσει να συνέρχομαι από το σοκ. Είχα γεννήσει εκεί το 2009 το γιο μου και όλα είχαν πάει καλά ελπίζω και τώρα να συμβεί το ίδιο. SOS!!!! Ευχαριστώ!!!

 

Κούκλα μην αγχώνεσαι...όλα καλά θα πάνε...εμένα η δική μου πέθανε όταν ήμουν στον 8! Όλα στο μυαλό είναι...θα πάρει τον φάκελο σου κάποιος άλλος...ζήτα και στο νοσοκομείο να σε κατευθύνουν.

bA9gp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...