Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παπουτσοθήκη στην εξώπορτα...


mir

Recommended Posts

Στη Θεσσαλονίκη η παπουτσοθήκη είναι πολύ συνηθισμένο θέαμα ιδίως σε μικρές οικοδομές, π.χ. με 2 διαμερίσματα ανά όροφο που δεν κυκλοφορεί πολύς κόσμος στο διάδρομο. Αλλά μιλάμε για κλειστό έπιπλο και όχι φάτσα κάρτα. Εγώ που μένω στο πάνω διαμέρισμα διπλοκατοικίας τα έχω χύμα στις σκάλες για τη σοφίτα γιατί τις χρησιμοποιούμε μόνο εμείς. Πάντως βολεύει πολύ τα παπούτσια έξω από το σπίτι αλλά πες της να βάλει έπιπλο γιατί και εμένα θα με ενοχλούσε η θέα τους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ πάλι αυτή τη λογική δεν μπορώ να την καταλάβω...

"Καλύτερα" είναι να σεβόμαστε τους κανόνες (ειδικά όσους αφορούν την ασφάλεια μας) και τους συνανθρώπους μας. Τα παπούτσια και τα έπιπλά του να τα έχει ο καθένας σπίτι του, είναι πολύ απλό.

 

Για κάποιους δεν είναι,οπότε απο το να υπάρχουν 20 ζευγάρια χύμα καλύτερα ένα έπιπλο.Το έχω δει σε πολυκατοικία και ηταν απαίσιο θέαμα,βέβαια είχαν 4 παιδιά οι άνθρωποι και ένα σπίτι πολύ μικρό,δεν χώραγαν οι ίδιοι μέσα πόσο μάλλον έπιπλα.Μόλις πήραν το έπιπλο τα έβαζαν εκεί κ ηταν τακτοποιημένα.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιους δεν είναι,οπότε απο το να υπάρχουν 20 ζευγάρια χύμα καλύτερα ένα έπιπλο.Το έχω δει σε πολυκατοικία και ηταν απαίσιο θέαμα,βέβαια είχαν 4 παιδιά οι άνθρωποι και ένα σπίτι πολύ μικρό,δεν χώραγαν οι ίδιοι μέσα πόσο μάλλον έπιπλα.Μόλις πήραν το έπιπλο τα έβαζαν εκεί κ ηταν τακτοποιημένα.

 

Εμένα εξακολουθεί να μου φαίνεται παράλογο. Θα μπορούσαν να τα βάλουν σε κουτιά κάτω από ένα κρεβατι/καναπέ, πάνω από μία ντουλάπα, οπουδήποτε, σίγουρα υπάρχουν λύσεις. Τέλοσπάντων σ'αυτή τη χώρα δυστυχώς ο καθένας κάνει ότι καταλαβαίνει και ας υπάρχει νομικό πλαίσιο, από εκεί ξεκινάει το πρόβλημα..

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

kalhmera!

αχ τι πονεμενο θεμα πιασατε!!!

κατ αρχην να πω οτι ειμαι υπερ της παπουτσοθηκης στην εισοδο εχω κ εγω(οροφοδιαμερισμα 2ου) κλειστη κ περιποιημενη!

ΑΛΛΑ για να ανεβω σπιτι μου δεν εχουμε ανσανσερ ...πρεπει να πηδηξω πανω απο στιβες παπουτσια 2 γλαστρες κουτια κουβαδες σκουπες κ οτι αλλο βαριουνται να μαζεψουν!

να πω δε οτι υπαρχει ΚΑΙ παπουτσοθηκη αλλα διακοσμητικη αφου το εσωτερικο της(ναι ντροπη μου την εχω ανοιξει να δω!!!) ειναι σχεδον αδειο...!!!!!!!!!!! αρα δεν μιλαμε για ελλειψη χωρου αλλα ελλειψη τακτ.

το εχω πει αρκετεεες φορες οτι θα σκοτωθουμε αφου εχουμε πατησει απειρες φορες στα πεταμενα παπουτσια στο πλατυσκαλο ακομα κ πανω στην σκαλα μου βρισκονται... να πω οτι εχω εναν μικρο σχεδον 4ων κ οταν κατεβαινουμε κρατωντας τον απο το χερι δεν χωραμε!!

πολλες φορες τα συμμαζευω ΕΓΩ!!!! αχ! αν βλεπατε αυτην την στιγμη εχει ακομα κ καλοκαιρινα πεδιλα εκει εξω! επισης οταν εχω γιορτη κ το ξερει φυσικα, δεν μπαινει στον κοπο να τα μαζεψει κ παλι το κανω εγω...!!

θελετε κ αλλα??????????

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να διευκρινίσω και πάλι πώς αυτό που με ενοχλεί δεν είναι οτι τοποθέτησε κάποιο αντικείμενο στον κοινόχρηστο χώρο, θα μπορούσε να τοποθετήσει ό,τι επιθυμεί, δεν έχω τέτοια κωλύματα που προαναφέρατε . Άλλωστε και το καροτσάκι της κορούλας της είναι και αυτό έξω απ΄την εξώπορτα νύχτα μέρα. Τώρα δε που άρχισαν και οι βροχές τοποθέτησε έξω και την ομπρελίτσα της. ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ Η ΘΕΑ ΤΩΝ ΠΑΠΟΥΤΣΙΩΝ. Έχω συνδυάσει στο μυαλό μου ότι το φορεμένο παπούτσι έχει άσχημη μυρωδιά και αυτό με φρικάρει. Πάντως και εμείς, έτσι για την ιστορία, δεν φοράμε παπούτσια μέσα στο σπίτι. Μόλις μπώ τα βγάζω αμέσως και τα τοποθετώ σε μια διακριτική γωνίτσα στο μπαλκόνι για να αεριστούνε. Απ' την άλλη, από επισκέπτες δεν ζητώ ποτέ να βγάλουν τα παπούτσια τους. Δεν το θεωρώ chic.

Συμπέρασμα: Έχω κάποιο κώλυμα με τα παπούτσια, δεν εξηγείται αλλιώς. :?:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...