Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ενδοεπικοινωνία


koullam

Recommended Posts

Καλησπέρα!!!Εμείς εχουμε πάρει την Motorola MBP36 με έγχρωμη οθόνη (την μεγαλύτερη που υπάρχει) και περιστρεφόμενη κάμερα όπου την ρυθμίζεις-κινείς μέσω της οθόνης και μπορείς και όταν μεγαλώσει το παιδί και κινήτε μέσα στο δωμάτιο να ξέρεις που βρίσκεται.

Είναι λιγο ακριβή αλλά μιας και θα την χρησιμοποιούμε και όταν μεγαλώσει νομίζω ότι αξίζει τα λεφτά της.Αυτή τη στιγμή που μιλάμε είναι η καλύτερη μετά απο πολύ ψάξιμο που έκανε ο άντρας μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 208
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω κοριτσια ειχα παρει στον μεγαλο μου ενα της philipps ,δεν θυμαμαι τυπο, το οποιο πηγαινα στο διαμερισμα κατω της πεθερας μου και οτι εκανε τον ακουγα....και απεναντι στην κουνιαδα μου το εχω παρει (περιπου 100μετρα) και παλι οτι γινοτανε στο δωματιο ακουγα....και ακομα μ αυτο συνεχιζω και στην μπουμπου....

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Κάποιοι ενδοιασμοί που υπάρχουν σε σχέση με την ακτινοβολία; είναι καλό να έχει το μωρό συνέχεια δίπλα του ένα ασύρματο μηχάνημα να εκπέμεπει...;:confused:

 

Και τα ασύρματα τηλέφωνα έχουν τρελή ακτινοβολία, και τα κινητά επίσης, και αν δεν έχεις ίντερνετ μπορεί άνετα να σε "ψήνει" ο διπλανός, από πάνω κλπ. Αυτό που είναι δίπλα στο παιδί δεν είναι το μηχάνημα εξάλλου.

Link to comment
Share on other sites

Και τα ασύρματα τηλέφωνα έχουν τρελή ακτινοβολία, και τα κινητά επίσης, και αν δεν έχεις ίντερνετ μπορεί άνετα να σε "ψήνει" ο διπλανός, από πάνω κλπ. Αυτό που είναι δίπλα στο παιδί δεν είναι το μηχάνημα εξάλλου.

 

το κινητό όμως ή το ρουτερ δεν θα το βάζαμε ποτέ δίπλα στην κούνια, έτσι δεν ειναι; Θέλω να πω, τρώμε ούτως ή άλλως τόση ακτινοβολία, ό,τι μπορούμε να γλιτώσουμε κέρδος δεν ειναι;:confused:

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το κινητό όμως ή το ρουτερ δεν θα το βάζαμε ποτέ δίπλα στην κούνια, έτσι δεν ειναι; Θέλω να πω, τρώμε ούτως ή άλλως τόση ακτινοβολία, ό,τι μπορούμε να γλιτώσουμε κέρδος δεν ειναι;:confused:

 

Σαφώς. Αν δεις στις οδηγίες λέει πόσο μακριά απ το παιδί πρέπει να τοποθετηθεί για να θεωρείται ασφαλές.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Καλησπερα! Ηθελα να ρωτησω για τις ενδοεπικοινωνιες αν καποια κοπελα γνωριζει. Εχω ηδη μια ενδοεπικοινωνια στο δωματιο της κορης μου και τωρα που ηρθε το δευτερο μωρακι μας σκεφτομαι να παρω μια δευτερη, κυριως γιατι σε λιγους μηνες μετακομιζουμε σε σπιτι διοροφο οπου τα δωματια των παιδιων θα ειναι σε αλλο οροφο απο το σαλονι-καθιστικο. Θα ηθελα να παρω την ιδια, καθως ειμαι πολυ ευχαριστημενη, ομως σκεφτομαι αν ο δεκτης της δευτερης ενδοεπικοινωνιας θα μπερδευεται και θα παιρνει σημα απο τον πομπο της πρωτης; κι αν παρω αλλη μαρκα μηπως παλι θα υπαρχει αυτο το προβλημα; υπαρχει καποια μανουλα που να εχει χρησιμοποιησεο 2 συσκευες ενδοεπθμικοινωνιας σε ενα σπιτι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , CMES είπε:

Καλησπερα! Ηθελα να ρωτησω για τις ενδοεπικοινωνιες αν καποια κοπελα γνωριζει. Εχω ηδη μια ενδοεπικοινωνια στο δωματιο της κορης μου και τωρα που ηρθε το δευτερο μωρακι μας σκεφτομαι να παρω μια δευτερη, κυριως γιατι σε λιγους μηνες μετακομιζουμε σε σπιτι διοροφο οπου τα δωματια των παιδιων θα ειναι σε αλλο οροφο απο το σαλονι-καθιστικο. Θα ηθελα να παρω την ιδια, καθως ειμαι πολυ ευχαριστημενη, ομως σκεφτομαι αν ο δεκτης της δευτερης ενδοεπικοινωνιας θα μπερδευεται και θα παιρνει σημα απο τον πομπο της πρωτης; κι αν παρω αλλη μαρκα μηπως παλι θα υπαρχει αυτο το προβλημα; υπαρχει καποια μανουλα που να εχει χρησιμοποιησεο 2 συσκευες ενδοεπθμικοινωνιας σε ενα σπιτι;

χμμμμ εμενα παλι οι ενδοεπικοινωνια δε με εξυπηρετησε καθολου...... μενουμε σε μεζονετα και το σπιτι ειναι πανω στο δρομο και επιανε τα παντα ακουγαμε εναν θορυβο που ουσιστικα ηταν απεξω και πεταγομασταν σαν τρελοι και τρεχαμε να δουμε αν επαθε τιποτα ο μικρος... μεχρι που την καταργησα τελειως και ηρεμησα προτιμω να ανεβοκατεβενω σκαλες και να ελεγχο απο το να με πιασει η καρδια μου..!!!! επαινε τα ταξι της γατες τους σκυλους τις μηχανες τις κοτες και δε ξερω κ εγω τι αλο και το μωρο κοιμοταν του καλου καιρου.... απλα την πορτα του δωματιου του την ειχα και την εχω ανοιχτει....!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα δυο συσκευες ενδοεπικοινωνίας για αρκετό διάστημα, μια διετία σίγουρα (σ.σ. μεζονέτα κι εμείς με τα υπνοδωμάτια σε άλλο όροφο).

 

Ηταν της ίδιας μάρκας (angel care) και δεν μπερδεύονταν ποτέ τα σήματα. Απλά δεν έπρεπε να είναι δίπλα-δίπλα οι συσκευές του γονιού γιατί έχαναν το σήμα τους. Με μια μικρή απόσταση μεταξύ τους ήταν μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...