Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική Μαντούδης


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 267
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα! Θα ήθελα να πω κι εγω τ γνώμη μου.

Ξεκίνησα τ πρώτη μου εξωσωματικη στο γεννημα με τον κ Μαντουδη!!!

Αυριο με το καλο κανω τ εμβρυομεταφορα μου!!!

 

Εχω να πω τα καλυτερα για τ συμπεριφορά απο τον γιατρό τ μαίες και γενικά απ ολο το προσωπικό!!! Οτι συμβαίνει με τ μια θα στο πουν είτε ειναι καλο είτε εινάι άσχημο, εχουν σαν βάση τ ειλικρίνεια και αυτο ηταν που με κέρδισε εξαρχής!!!

Οσο για το εργαστήριο εγω προσωπικά ειμαι πολυ ευχαριστημενη!!!

 

Καλή επιτυχία!!!Κάνει εμβρυομεταφορές και σάββατα ε? Μπράβο! Εύχομαι ότι καλύτερο! Πες μας πως ήτανε σε μας που τα έχουμε ακόμα μπροστά μας αυτά!:)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εσείς που έχετε κάνει εξωσωματική, σε ποια μέρα του κύκλου γίνεται η ωοληψία όταν παίρνεις φάρμακα? Δεν γινεται στη 13η κλασσικά? Η μέρα μπορεί να ειναι είτε νωρίτερα είτε αργότερα?

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εξαρτάται από το πως πάει η διέγερση και τα χιλιοστά που έχουν τα ωοθηλακια.Οταν φτάσουν στο μέγεθος που πρέπει θα κάνεις τη πρεγκνυλ και δύο μέρες μετά την ωοληψια.Τωρα στα πόσα χιλιοστά κάνεις την ένεση ειλικρινά δεν θυμάμαι νομίζω στα 20 αλλά ας μας πει κάποια που θυμάται σίγουρα.

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Ούτε κι εγώ θυμάμαι... Πάντως έχω την εντύπωση πως μπορεί να "ρυθμιστεί" σε κάποιο εύρος ημερών. Αλλά να μη άσε πάρω στο λαιμό... Πφφφ.. δε θυμάμαι...

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι εξαρτάται το πρωτόκολλο πάντα και ρυθμίζεται η ωορηξια με τη πρεγκνυλ αλλά για τη καθεμία μπορεί να παίζει διάφορα κάποιας μέρας ακόμα και στο ίδιο πρωτόκολλο.

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Για τους περισσότερους γιατρούς εξαρτάται απο το πόσο των οιστρογονων E2 δεν πρεπει να ειναι παραπάνω απο ενα συγκεκριμένο πόσο για τον αριθμό των ωαρίων που έχεις

Εγω πήρα pregnyl στις 11 μέρες

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

εγω κανω το μακρυ πρωτοκολλο και θα κανω αποψε την pregnyl , ειναι η 14η μερα του κυκλου και παω για ωοληψια την Τεταρτη.

Σε εμενα περιμενε να μεγαλωσουν λιγο ακομη και καποια λιγο μικροτερα σε μεγεθος ωοθυλακια, τα οποια σημερα ηταν κι αυτα στρουμπουλα, οποτε ειπε Εισαι ετοιμη!! Και παμε!!

Καλη επιτυχια σε ολες σας!!

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ! Άντε να δούμε, θα καταφέρω να ξεκινήσω αυτόν τον μήνα?

 

sisifaki καλη επιτυχια σου ευχομαι, μακαρι να σου πανε ολα οπως τα θελεις και να ξεκινησεις αυτο το μηνα.. Αληθεια γιατι να μην καταφερεις να αρχισεις τωρα?

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να πέσω πάνω στο πάσχα και να μην προλαβαίνουμε και γιατί θα περάσω επιτροπή για τα φάρμακα. 2 φορές μου έχουν ζητήσει επανεξέταση κ καθε φορά μου ζητάνε άλλο χαρτί.

Link to comment
Share on other sites

sisifaki καλη επιτυχια σου ευχομαι, μακαρι να σου πανε ολα οπως τα θελεις και να ξεκινησεις αυτο το μηνα.. Αληθεια γιατι να μην καταφερεις να αρχισεις τωρα?

 

Ευχαριστώ πολύ για τα καλα σου λόγια!!:)

Link to comment
Share on other sites

Οου κι αυτο το Πασχα...μας χαλαει τα σχεδια.. ελπιζω να τα καταφερετε και με την επιτροπη και να ξεκινησετε αμεσα! Καλη επιτυχια, καλημερα σου sisifaki! κι εγω στο γενημμα ειμαι!

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως sisifaki ακόμα κι αν δεν προλάβεις όπως λες αυτό το μήνα δε πειράζει.Μπορει να έρχονται έτσι τα πράγματα και να είναι το τυχερό σου μετά το Πάσχα :)

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οου κι αυτο το Πασχα...μας χαλαει τα σχεδια.. ελπιζω να τα καταφερετε και με την επιτροπη και να ξεκινησετε αμεσα! Καλη επιτυχια, καλημερα σου sisifaki! κι εγω στο γενημμα ειμαι!

 

Ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι και σε σένα καλή επιτυχία! Με τον Μαντούδη είσαι ή με άλλο γιατρό?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως sisifaki ακόμα κι αν δεν προλάβεις όπως λες αυτό το μήνα δε πειράζει.Μπορει να έρχονται έτσι τα πράγματα και να είναι το τυχερό σου μετά το Πάσχα :)

 

Μακάρι βρε Cacao μου! Εχω πάψει να ελπίζω σε φυσική σύλληψη. Τι να πω... Εύχομαι να ξεμπερδεύουμε όλες σύντομα και χωρίς κόπο!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι και σε σένα καλή επιτυχία! Με τον Μαντούδη είσαι ή με άλλο γιατρό?

 

Στο γενημμα ειμαι αλλα με τον Πιστοφιδη.. χθες εκανα ωοληψια και σημερα ξεκουραζομαι. Σε ευχαρισω πολυ για τις ευχες! κι εγω ελπιζω συντομα να εχουμε ολα οσα επιθυμουμε , και να ηρεμησουμε κιολας!!

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, μήπως ξέρετε ποια ειναι η διαφορά μεταξύ μενοπούρ και merional? Εμένα μου έδωσε πρωτόκολλο με merional...

 

Ακριβώς το ίδιο φάρμακο άλλη εταιρια

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, μήπως ξέρετε ποια ειναι η διαφορά μεταξύ μενοπούρ και merional? Εμένα μου έδωσε πρωτόκολλο με merional...

 

Την ίδια ουσια έχουν (E2+LH) kai την ίδια δουλειά κανουν ακριβως. Η μόνη διαφορά τοςυ είναι ότι τα μεριοναλ είναι πιο φθηνα (δεν ξερω το γιατι, ισως θεμα εταιρειών) Μήπως γι αυτό στα εδωσε; Για να μην σε επιβαρυνει οικονομικά;

Link to comment
Share on other sites

Kαι γιατί άλλες παίρνουν merional/menopour ενώ άλλες gonal? Ποια η διαφορά? Εμένα μου έδωσε merional 300. Θεωρείται μεγάλη ή μικρή δόση? Σόρυ που σας πρήζω αλλά είμαι παντελώς άσχετη με τα πρωτόκολλα, τώρα θα κάνω πρώτη φορά διέγερση με φάρμακα...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αυτά τα αποφασίζει ο γιατρός. Δε μπορώ να σου πω εγώ γτ η διπλανή πήρε γκοναλ...Νομίζω ότι η δόση είναι κανονική αν σκεφτείς οτι δεν θα πάρεις και άλλο συνδιαστικα.Αναλογα με την ανταπόκριση που θα έχεις θα στην αλλάξει ή όχι.Μην κουράζεις το μυαλό σου μ αυτα.

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...