Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

η Χρυσή Αυγή μετά τη δολοφονία του Παύλου Φύσσα


ΜΑΡΙΑΛ

Recommended Posts

δεν καταλαβαίνω τι άλλο χρειάζεται για να πέσουν τα ποσοστά τους εκεί που τους ανοίκει (στο 0,3% )

 

http://www.newsbomb.gr/koinwnia/story/352962/neo-epeisodio-dimosiografon-me-miho-%E2%80%93-panagiotaro-sti-gada-vid

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 303
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δεν καταλαβαίνω τι άλλο χρειάζεται για να πέσουν τα ποσοστά τους εκεί που τους ανοίκει (στο 0,3% )

 

http://www.newsbomb.gr/koinwnia/story/352962/neo-epeisodio-dimosiografon-me-miho-%E2%80%93-panagiotaro-sti-gada-vid

 

Δεν ξέρω πραγματικά ρε κορίτσι.Οι άνθρωποι δεν είναι μόνο εθνικιστές όπως λένε.Είναι νεοναζί και υμνητές του Χίτλερ πράγμα το οποίο από μόνο του αποδεικνύει ότι δεν δίνουν δεκάρα για την Ελλάδα.Ούτε αντισυστημικοί είναι γιατί αν ήταν δεν θα είχαν διασυνδέσεις στην αστυνομία και παντού μέσα στο κράτος.Ακόμα και για δικούς τους ιατροδικαστές λέγανε για να εξετάσουν τον άτυχο Φύσσα.Ωραίοι αντισυστημικοί.Για μένα δεν υπάρχει καμία απολύτως δικαιολογία για όσους τους υποστηρίζουν και τους ψηφίζουν.Απαίδευτοι,ανιστόριτοι,χωρίς καμία λογική και ισοπεδωτική αξιολόγηση της πραγματικότητας.

Link to comment
Share on other sites

πειτε με χαζη δεν με νοιαζει αλλα πιστευα οτι θα τους κραταγανε μεσα μεχρι τη δικη, τωρα φοβαμαι οτι θα κανουν αισχοι εξω εχουν πολυ μισος μεσα τους. Πως ειναι δυνατον οι δολοφονοι να βγαινουν εξω και να μπαινει πχ φυλακη ο Γαβαλας? Πως ειναι δυνατον? αιμα θα χυθει με τους τρελους

Link to comment
Share on other sites

[... Η πίεση που ασκείται πανω στη νεοναζιστική συμμορία θα εξακολουθήσει να υφίσταται και οι μόνοι της "σύμμαχοι" θα είναι τα τραγκοειδή, τα δελαστικοειδή, οι ψεκασμένοι συνωμοσιολόγοι και κάποιοι λίγοι με ειλικρινείς ευαισθησίες για τη βασιμότητα των κατηγοριών (τους οποίους δεν θα απαξιώσω καθ'οιονδήποτε τρόπο καθότι τους θεωρώ καλοπροαίρετους). Τα νούμερα που επιχαίρουν χαιρέκακα σήμερα για τη μη-προφυλάκιση και ευελπιστούν σε κατάρρευση του κατηγορητηρίου για να πληγεί η...Κυβέρνηση! (αυτό βλέπετε είναι το ζητούμενο σήμερα στο λειψό τους το μυαλό...) δεν με απασχολούν....]

 

http://www.lifo.gr/team/readersdigest/42263

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω στο περιβάλλον μου ( ευτυχώς όχι στο στενό) ψηφοφόρο χρυσαυγίτη. Κορίτσια είναι για πολλά ουστ, για πολλά γέλια. Δεν πτοούνται με τίποτα!Είναι βλάκες, επικίνδυνα βλάκες!

Kάποια βλάβη έχει συμβεί στο dna τους. Δεν εξηγείται πως μοιάζουν όλοι μαζί στο μυαλό , στη συμπεριφορά, στην εμφάνιση...

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται πολυ τραγικο που τους αφησαν ρε παιδια!

Οκ διαβαζω διαφορα, δεν ειμαι νομικος και φυσικα θα κριθουν στη δικη και οχι στην ανακριση αλλα ελεος, τωρα πηραν ακομα περισσοτερο θαρρος! Και δυστυχως υπαρχει πολυ ηλιθιος κοσμος εκει εξω που τωρα θα μεινει με την εντυπωση οτι αθωωθηκαν! Οτι ηταν σκευωρια του Σαμαρα...αλλα αυτα ειναι το λιγοτερο!

Το πραγματικα χοντρο ειναι που διερευσε το ονομα και η διευθυνση του μαρτυρα! Και επιπλεον οι ανθρωποι κατηγορουνται για εγκληματα, βια, καταστροφες κλπ. δηλαδη τωρα δεν θα ξανακανουν κατι αναλογο? Αυτοι δεν προλαβαν να βγουν απο τα δικαστηρια και ο Κασιδιαρης κλωτσησε ενα δημοσιογραφο που περπαταγε μπροστα του και ο αλλος αρχισε τις απειλες! Τον μαρτυρα και την οικογενεια του ποιος θα τους προστατεψει? Σιγα μην παει κανενας να καταγγειλει χρυσαυγιτες τωρα... Τραγικο!

Link to comment
Share on other sites

Ο Γαβαλάς που είπε μια φίλη προηγουμένος ή και ο Τσοχατζόπουλος θεωρήθηκαν ύποπτοι φυγής και γι'αυτό προφυλακίστηκαν.Οι εν λόγω κύριοι(ο Θεός να τους κάνει)-ενώ είναι σαφές ότι κάτι προβηματικό υπάρχει στον εγκέφαλό τους αλλιώς δεν θα υποστήριζαν όσα υποστηρίζουν-θεωρώ ότι δεν θα είναι τόσο πια βλάκες ώστε να αποπειραθούν να φύγουν από τη χώρα,ούτε να διαπράξουν άλλα εγκλήματα την ώρα που όλοι τους παρακολουθούν και το ξέρουν καλά.Ακόμα κι αν διαπράξουν όμως αμέσως θα τους ξαναμαζέψουν και τότε αλλάζει πολύ το πράγμα.Θα κάνουν μερικά σόου στην βουλή για να μαζέψουν ξανά ψηφοφόρους κλπ.Ελπίζω τουλάχιστον ότι τίποτα δεν έχει τελειώσει και ότι θα αρχίσει με τη δίκη τους.

Το θέμα για μένα είναι να δουν οι έλληνες πολίτες ότι αυτή η λογική μίσους δεν μας προσφέρει τίποτα απολύτως.Το θέμα είναι να ξυπνήσει ο "σοφός" ελληνικός λαός,που μέχρι σήμερα τουλάχιστον μόνο σοφός δεν έχει αποδειχτεί και να μην ξαναψηφίσει ή να μην ξαναεπικροτήσει νεοναζιστές.Γιατί αυτό είναι όλοι αυτοί.Και όποιος τους υποστηρίζει απλά βοηθάει στο να έχουμε περισσότερη βια,αίμα,βρισιές,ρατσισμό και φασισμό.Να δούμε αν θα βάλουν κάποιοι μυαλό.Είμαι πολύ περίεργη για την αντίδραση της κοινωνίας σε όλο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ο Γαβαλάς που είπε μια φίλη προηγουμένος ή και ο Τσοχατζόπουλος θεωρήθηκαν ύποπτοι φυγής και γι'αυτό προφυλακίστηκαν.Οι εν λόγω κύριοι(ο Θεός να τους κάνει)-ενώ είναι σαφές ότι κάτι προβηματικό υπάρχει στον εγκέφαλό τους αλλιώς δεν θα υποστήριζαν όσα υποστηρίζουν-θεωρώ ότι δεν θα είναι τόσο πια βλάκες ώστε να αποπειραθούν να φύγουν από τη χώρα,ούτε να διαπράξουν άλλα εγκλήματα την ώρα που όλοι τους παρακολουθούν και το ξέρουν καλά.Ακόμα κι αν διαπράξουν όμως αμέσως θα τους ξαναμαζέψουν και τότε αλλάζει πολύ το πράγμα.Θα κάνουν μερικά σόου στην βουλή για να μαζέψουν ξανά ψηφοφόρους κλπ.Ελπίζω τουλάχιστον ότι τίποτα δεν έχει τελειώσει και ότι θα αρχίσει με τη δίκη τους.

Το θέμα για μένα είναι να δουν οι έλληνες πολίτες ότι αυτή η λογική μίσους δεν μας προσφέρει τίποτα απολύτως.Το θέμα είναι να ξυπνήσει ο "σοφός" ελληνικός λαός,που μέχρι σήμερα τουλάχιστον μόνο σοφός δεν έχει αποδειχτεί και να μην ξαναψηφίσει ή να μην ξαναεπικροτήσει νεοναζιστές.Γιατί αυτό είναι όλοι αυτοί.Και όποιος τους υποστηρίζει απλά βοηθάει στο να έχουμε περισσότερη βια,αίμα,βρισιές,ρατσισμό και φασισμό.Να δούμε αν θα βάλουν κάποιοι μυαλό.Είμαι πολύ περίεργη για την αντίδραση της κοινωνίας σε όλο αυτό.

 

 

εχεις δικιο γι αυτους που λες οτι μπορει να εφευγαν, βεβαια και τον Ψωμιαδη που αφησαν την εκανε, τεσπα, απλα το λεω οτι αλλο να διαπραττεις οικονομικο εγκλημα κι αλλο να εχεις εξω τετοιους επικινδυνους ανθρωπους. Δυστυχως ανακαλυπτω με κουβεντες που κανουμε κυριως στη δουλεια οτι ο σοφος ελληνας δεν εχει φανει ακομα γιατι ακομα λενε οτι θα τους ψηφισουν. Τι αλλο πρεπει να κανουν για να πειστουν για το αντιθετο? τουλαχιστον ας γινει γρηγορα η δικη μηπως καταδικαστουν τοτε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προσωπικά πάντως νιώθω πως σιχαίνομαι την χώρα που ζω. Ή μάλλον τους άνθρώπους, γιατί σαν χώρα είναι πανέμορφη. Αλλά οι Έλληνες? Πως ξεβράσαμε τόσους ανεγκέφαλους φασίστες?

Αν απορώ με τα μέλη της ΧΑ? Οχι. Πάντα υπήρχαν και πάντα θα υπάρχουν φασίστες, παντού στον κόσμο. Αλλά πως ξαφνικά έγινε και ο διπλανός μου? Ο γείτονας? Ο φίλος? Ή ο συγγενής?

Ολοι αυτοί που μέχρι τώρα έτρεχαν στις συγκεντρώσεις των "δημοκρατικών κομμάτων", σοσιαλιστές κλπ κλπ, πως ξαφνικά θέλουν στρατιωτική πειθαρχεία?

Και αυτή η γελοία φράση: "Ψηφίζω ΧΑ για να ακούγονται και αυτές οι γνώμες στη Βουλή"!! Πόσο τρισάθλια Θεέ μου. Και το ΚΚΕ έχει αντίθετη άποψη αλλά το έριξες, λαέ, στο 4%. Να ξεκαθαρίσω ότι δεν είμαι οπαδός του ΚΚΕ, γιατί πιστεύω ότι φασισμός και κομμουνισμός μου στερούν δημοκρατικά δικαιώματα, οπότε είμαι αντίθετη ιδεολογικά και στις δύο παρατάξεις.

 

Να βλέπεις στην τηλεόραση τον τραμπούκο της ΧΑ να σπρώχνει έναν άνθρωπο που κάνει την δουλειά του και μετά να κλωτσάει άλλον έναν, λες και είναι γαϊδούρι, αλλά εσύ Έλληνα να πιστεύεις το: ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΩ ΤΗΝ ΒΙΑ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ, και ότι όλα είναι στιμμένα. Αν είναι? Πιθανόν. Αλλα ότι είναι βίαια ανθρωπόμορφα δεν το βλέπεις? Πρέπει να χτυπήσει την δική σου την πόρτα για να καταλάβεις?

 

Η κοινωνία μας βρίσκεται σε κίνδυνο. Αλλά όχι από τα μέλη της ΧΑ. Από τον λαό που τους δίνει δύναμη. Αυτοί τόσα χρόνια, ήταν σε μια γωνιά και κανείς δεν τους έδινε σημασία. Τώρα όμως, πήραν δύναμη από εμάς! Αρα φταίμε εμείς. Αρα ντροπή μας!!

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο γι αυτους που λες οτι μπορει να εφευγαν, βεβαια και τον Ψωμιαδη που αφησαν την εκανε, τεσπα, απλα το λεω οτι αλλο να διαπραττεις οικονομικο εγκλημα κι αλλο να εχεις εξω τετοιους επικινδυνους ανθρωπους. Δυστυχως ανακαλυπτω με κουβεντες που κανουμε κυριως στη δουλεια οτι ο σοφος ελληνας δεν εχει φανει ακομα γιατι ακομα λενε οτι θα τους ψηφισουν. Τι αλλο πρεπει να κανουν για να πειστουν για το αντιθετο? τουλαχιστον ας γινει γρηγορα η δικη μηπως καταδικαστουν τοτε

 

Έχεις δίκιο όταν λες ότι τα εγκλήματα δεν είναι ίδια,όμως η ποινική δικονομία προβλέπει ότι ένας κατηγορούμενος οδηγείται σε προφυλάκιση όταν θεωρείται ύποπτος φυγής ή όταν πιστεύεται ότι θα ξαναδιαπράξει το έγλημα.Δεν διαχωρίζει τη σύσταση εγκληματικής οργάνωσης ή οικονομικού εγκλήματος.Ο Λαγός ή ο Μιχαλολιάκος προφανώς προφυλακίστηκαν γιατί πιθανότατα μπόρεσαν να τους συνδέσουν και με το φόνο του Φύσσα.Για το τελευταίο πιθανολογώ δεν το γνωρίζω απόλυτα.

Από εκεί και πέρα εγώ πιστεύω ότι η τιμωρία θα έρθει-αν έρθει-από τον ίδιο το λαό.Αν δεν έρθει από τον ίδιο το λαό που θα πρέπει να τους στείλει εκεί που ήταν τόσα χρόνια πάντα θα διατρέχουμε τον κίνδυνο ακόμα και αν η δικαιοσύνη στη δίκη τους πάει όλους φυλακή.Το θέμα είναι τι κάνουμε και εμείς.Να σταματήσει πια αυτό το παραμύθι.Δεν είμαστε πια άμοιροι ευθυνών.Πρέπει να το αντιληφθούμε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντως νιώθω πως σιχαίνομαι την χώρα που ζω. Ή μάλλον τους άνθρώπους, γιατί σαν χώρα είναι πανέμορφη. Αλλά οι Έλληνες? Πως ξεβράσαμε τόσους ανεγκέφαλους φασίστες?

Αν απορώ με τα μέλη της ΧΑ? Οχι. Πάντα υπήρχαν και πάντα θα υπάρχουν φασίστες, παντού στον κόσμο. Αλλά πως ξαφνικά έγινε και ο διπλανός μου? Ο γείτονας? Ο φίλος? Ή ο συγγενής?

Ολοι αυτοί που μέχρι τώρα έτρεχαν στις συγκεντρώσεις των "δημοκρατικών κομμάτων", σοσιαλιστές κλπ κλπ, πως ξαφνικά θέλουν στρατιωτική πειθαρχεία?

Και αυτή η γελοία φράση: "Ψηφίζω ΧΑ για να ακούγονται και αυτές οι γνώμες στη Βουλή"!! Πόσο τρισάθλια Θεέ μου. Και το ΚΚΕ έχει αντίθετη άποψη αλλά το έριξες, λαέ, στο 4%. Να ξεκαθαρίσω ότι δεν είμαι οπαδός του ΚΚΕ, γιατί πιστεύω ότι φασισμός και κομμουνισμός μου στερούν δημοκρατικά δικαιώματα, οπότε είμαι αντίθετη ιδεολογικά και στις δύο παρατάξεις.

 

Να βλέπεις στην τηλεόραση τον τραμπούκο της ΧΑ να σπρώχνει έναν άνθρωπο που κάνει την δουλειά του και μετά να κλωτσάει άλλον έναν, λες και είναι γαϊδούρι, αλλά εσύ Έλληνα να πιστεύεις το: ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΩ ΤΗΝ ΒΙΑ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ, και ότι όλα είναι στιμμένα. Αν είναι? Πιθανόν. Αλλα ότι είναι βίαια ανθρωπόμορφα δεν το βλέπεις? Πρέπει να χτυπήσει την δική σου την πόρτα για να καταλάβεις?

 

Η κοινωνία μας βρίσκεται σε κίνδυνο. Αλλά όχι από τα μέλη της ΧΑ. Από τον λαό που τους δίνει δύναμη. Αυτοί τόσα χρόνια, ήταν σε μια γωνιά και κανείς δεν τους έδινε σημασία. Τώρα όμως, πήραν δύναμη από εμάς! Αρα φταίμε εμείς. Αρα ντροπή μας!!

 

 

Συμφωνώ με κάθε σου λέξη!!!!Επιτέλους πρέπει να κοιτάξουμε τον εαυτό μας στον καθρέφτη και να δούμε και εμείς τις ευθύνες μας!!!

Link to comment
Share on other sites

ελεύθερος και ο κασιδιάρης...

και ο νίκος μίχος, και ο ηλίας παναγιώταρος....

http://www.newsbomb.gr/koinwnia/story/352828/profylakisteos-mono-o-voyleytis-tis-hrysis-aygis--giannis-lagos

ωραία....

 

τους ελευθέρωσαν για να συνεχίσουν το έργο τους.... :rolleyes:

 

ρε τι μαλαγάνα είναι αυτός ο κασιδιάρης δείτε την απολογία του....

http://www.newsbomb.gr/koinwnia/story/352706/ti-ishyristike-o-kasidiaris-stin-apologia-toy

 

Μου θυμίζει το τραγούδι του Παπακωνσταντίνου "ο γάτος"..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διαβάστε αυτό. Ο άνθρωπος αυτός δεν ήταν μόνο μεγάλος δημιουργός! http://www.lifo.gr/team/readersdigest/30496

 

Εξαιρετικό!!!Πόσο λείπουν δυστυχώς οι πνευματικοί άνθρωποι από αυτήν την χώρα.Η κρίση μας ήταν πρώτα απ'όλα κρίση αξιών και μετά επήλθε η οικονομική.

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό!!!Πόσο λείπουν δυστυχώς οι πνευματικοί άνθρωποι από αυτήν την χώρα.Η κρίση μας ήταν πρώτα απ'όλα κρίση αξιών και μετά επήλθε η οικονομική.

 

 

 

Συμφωνώ!!!

natassa + tasos = 15 years together

 

" Να θυμάσαι ότι κάθε άνθρωπος που συναντάς, κάτι φοβάται, κάτι αγαπά και κάτι έχει χάσει"

Link to comment
Share on other sites

Ε Αφου το λεει ο Χαρδαβελας , ετσι θα ειναι .

 

Ομως μια και εσυ ανοιξες το θεμα, καλο θα ηταν να μας παραθεσεις αποψεις αναλυτων και ειδικων ανθρωπων για το φαινομενο της ΧΑ , αντι να ακουμε και να διαβαζουμε συνεχεια τους δημοσιογραφους που εκτελουν εντολες των καναλιων τους.

Υπαλληλοι ειναι και αυτοι που εχουν προισταμενους και ακολουθουν εντολες. Και επειδη υπαρχει μια ....μικρη διαφορα με τους απλους υπαλληλους -στις αμοιβες , ακολουθουν ακομα πιο πιστα καθε οδηγια .

 

Και αυτοι που τρωνε με χρυσα κουταλια μιλουν για τα προβληματα του κοσμου, για τα δικα μας προβληματα και οι ιδιοι ουτε που εχουν παρει ειδηση και ουτε τους αγγιζει και το χειροτερο κατευθυνουν συνειδησεις, και εμεις τους παρακολουθουμε .

Ο κοσμος αγανακτει με ολη αυτη την υποκρισια .

 

Προσωπικα δεν τους παρακολουθω ποτε γιατι ο σκοπος των καναλιων ειναι ή ο αποπροσανατολισμος απο τα πραγματικα προβληματα ή η ασκηση τρομοκρατιας .

 

 

Καθηγητες πανεπιστημιου πολιτικων και οικονομικων επιστημων εχουντελειως διαφορετικη αποψη για την ανοδο της ΧΑ σε σχεση με αυτο που λεεο Χαρδαβελας και καθε δημοσιογραφος.,

Δεν εχω πολυ χρονο ,αλλα ειναι πολυ λυπηρο και ακρως επικινδυνο να εκφραζεστε ετσι για 400.000 χιλιαδες ψηφοφορους.

Για το κομμα αυτο μπορει να λετε οτι θελετε, οχι ομως για τον κοσμο.

 

 

Φασιστες υπαρχουν σε ολα τα κομματα.

Το εχουν αποδειξει και το αποδεικνυουν συνεχεια. Στην χειροτερη θεση μπορει να ειναι καποιος , στην τελευταια βαθμιδα και αν τον ανεβασεις εστω και μια , κανει καταχρηση εξουσιας, και ειδικα εαν βγει και το κομμα του.

Επισης ανεγκεφαλοι πολλοι υπαρχουν παλι σε ολους τους χωρους.

 

Καποια μιλησε για αγνοια των ψηφοφορων της ΧΑ

 

Ειστε σιγουροι εσεις για αυτο που ψηφιζετε??

 

 

 

Αυτα για την ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Καποια μιλησε για αγνοια των ψηφοφορων της ΧΑ

Ειστε σιγουροι εσεις για αυτο που ψηφιζετε??

όχι και για αυτό εγώ προσωπικά στις 3 εθνικες εκλογες που εχω ψηφίσει έχω ψιφίσει 3 διαφορετικά κόματα...

στο άρθρο (δε με αφορα ποιος το έγραψε αλλά αν συμφωνώ με ότι λέει) θέτει το ερώτημα γιατι η χρυσή αυγή (μετα την σορεία των αποκαλύψεων) διατηρεί τα ποσοστά της....

και δτστυχως η απάντηση είναι επειδή οι ψηφοφόροι της συμφωνούν με τις απόψεις της άρα είνα φασιστες...

 

 

υγ

αν δε σου αρέσει ο συγγραφέας διάβασε το άρθρο που έχω παραθέσει κατα την έναρξη του θέματος

Link to comment
Share on other sites

Φασιστες υπαρχουν σε ολα τα κομματα.

αλήθεια;;;

 

με υποχρεώνει ο σαμαρας να "εγερθητο" όταν κάνει συνεντευξη τύπου;

 

ξυλοκοπούν οι μπράβοι του βενιζέλου τους γειτονές μου (που ατυχησαν και γενηθηκαν πακιστανοί);

 

μήπως η παπαρηγα ειρωνευεται και αηδιαζει με το εκλεγμένο κοινοβούλιο;

 

μήπως οι μπραβοι του κουβελη πετούν εξω από τον παιδικό σταθμό τα μεταναστακια συμμαθητες του γιου μου;

 

μήπως οι βουλευτες του σύριζαν αναποποδογύρισαν παγκους φτωχων κακομοιριδων μπροστα στα παιδια μου;

 

δε νομίζω

Link to comment
Share on other sites

εγω δε θελω τα παιδια μου να ζησουν σε τετοιο περιβάλλον

αν έσυ για τα δικά σου παιδια ονειρευεσαι ένα χα ιτικο μέλλον, δικαιωμά σου ....

και δικαιωμά μου να σε πω φασιστα

Link to comment
Share on other sites

Σε μια χώρα που προκηρύσσεται στάση εργασίας των ΜΜΜ την μια μέρα και πριν ξημερώσει η επόμενη, κηρύσσεται "παράνομη και καταχρηστική" από την κυβέρνηση, υπάρχουν ακόμα ψευδαισθήσεις ότι έχουμε δημοκρατία?

 

Δεν θα αναφέρθω αναλυτικά στο τι έχει συμβεί τα τελευταία χρόνια, στο πως έχουν αλλάξει οι ζωές όλων, σε τι καθεστώς ανελευθερίας και τρομοκρατίας θέλουν να ζούμε ή μάλλον να επιβιώνουμε. Τελικά, πράγματι η χούντα δεν τελείωσε το '74.

 

Παρόλαυτα, δεν δικαιώνω ούτε την ΧΑ, ούτε τους ψηφοφόρους της. Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να ρίχνει την ψήφο του ο καθένας, από δήθεν οργή, σε ένα τέτοιο κόμμα και να οπλίζει το χέρι του κάθε Ρουπακιά. Κι αν υποθέσουμε ότι κάποιοι από αυτούς ήταν αδιάβαστοι, ότι δεν ήξεραν ή ότι εξαπατήθηκαν, τώρα πια δεν υπάρχει - τουλάχιστον γι'αυτούς - κανένας λόγος, καμία δικαιολογία να ξαναρίξουν την ίδια ψήφο.

 

Μην μπερδεύουμε όμως την κρατούσα κατάσταση στη χώρα με την ΧΑ. Κάποιοι φταίνε γι'αυτήν κι αυτό δεν το ξεχνάει κανείς, ούτε αυτοί που ψήφισαν ΧΑ, ούτε αυτοί που δεν την ψήφισαν.

 

Η "summer wine" γράφει:

 

"Καποια μιλησε για αγνοια των ψηφοφορων της ΧΑ

Ειστε σιγουροι εσεις για αυτο που ψηφιζετε??"

 

Και αναρωτιέμαι... Αν δεν πρόκειται για άγνοια - ιστορική ας πούμε - τότε περί τίνος πρόκειται? Ειληκρινά, αδυνατώ να πιστέψω ότι ΟΛΟΙ όσοι την ψήφισαν ήξεραν πραγματικά τι είναι η ΧΑ. Διότι τότε δεν είναι τίποτε άλλο παρά συννένοχοι στα εγκλήματά τους. Κι αυτό, ειληκρινά, δυσκολεύομαι πολύ να το πιστέψω.

 

Όσο για το αν είναι κανείς σίγουρος για αυτό που ψηφίζει, είναι κάτι που ο καθένας μπορεί να το πει μόνο για τον εαυτό του. Προσωπικά, μπορώ να σου πω πως ναι, νιώθω σίγουρη για αυτό που ψηφίζω και το κάνω συνειδητά. Μπορώ όμως να σου πω πως αν τελικά διαπιστώσω πως έκανα λάθος, θα παραδεχτώ το λάθος μου και θα καταδικάσω την συγκεκριμένη παράταξη με όποιον τρόπο μου δίνεται ως ψηφοφόρος.

 

Κι αυτό γιατί στο τέλμα που βρισκόμαστε, η ψήφος που ρίχνουμε, σε όποιον κι αν την ρίχνουμε, είναι η τελευταία μας ελπίδα.

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινά, πείτε μου, γιατί σας είναι τόσο δύσκολο να πιστέψετε ότι υπάρχουν ανάμεσά μας άνθρωποι που ασπάζονται την ιδεολογία και επικροτούν τις πράξεις των μελών της ΧΑ?

υπάρχουν και έλληνες νεοναζί. γιατί μας είναι δύσκολο να το πιστέψουμε??

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε Μαριαλ δεν θα απαντησω στις προσβολες σου στο τελευταιο μηνυμα ουτε θα σου κανω αναφορα σαν τα μικρα παιδιακια .

 

Σχετικα με τα παιδια μου σε τι περιβαλλον θελω να ζησουν, θα σου εξηγησω.

 

Θελω να ζουν σε πραγματικη δημοκρατια και οχι στο ονομα μονο.

Θελω ενα κρατος να μην νομιμοποιει την ανομια, την καταχρηση, τη λαμογια στις συνειδησεις του κοσμου και να υπαρχει τιμωρια και δικαιοσυνη

οΧΙ ενας που χρωσταει 10ΟΟ να του κατασχουν την περιουσια , να πειναει και οι κλεφτες σε βαθμο κακουργηματος που εχουν καθορισει τις τυχες μας, υπευθυνοι για τις αυτοκτονιες4000να ειναι εξω και να εχουν και ασυλια, σε καποιες περιπτωσεις.

Οι εκλεγμενοι βουλευτες απο εμας να εχουν αποψη σε οποιο κομμα βρισκονται ειτε ΧΑ , ειτε ΚΚΕ, ειτε Πασοκ ειτε Ν.Δ ΚΤΛ

Να μην διαγραφονται οταν εχουν διαφορετικη αποψη απο το κομμα τους, γιατι αυτο ειναι ακρως φασιστικο και ουτε η ΧΑ δεν το κανει, αντιθετα ο Μιχαλολιακος δηλωνει οτι ειναι διπλα σε καθε βουλευτη της ΧΑ και δεν ειναι στο ηθος του να τους πουλαει.

 

Ολα τα εκλεγμενα κομματα θα ηθελα να υπαρχουν στη Βουλη-απλη αναλογικη. Να ακουγονται ολες οι φωνες του κοσμου οσο και να διαφωνουμε.

 

 

Ετσι καταλαβαινω και εχω διδαχθει την Δημοκρατια. Και οχι ετσι

 

 

Θελω ενα κρατος προνοιας και υγειας. Δικαιωμα σε ολους στην υγεια, παιδεια

Εργασια σε ολο τον κοσμο και οχι ανεργια στο 30%.

Eνα κρατος ικανο να παταξει την εγκληματικοτητα και να προστατευει τους πολιτες του.

Ενα κρατος με ιδανικα , αξιες και σεβασμο στον πολιτισμο μας και στις παραδοσεις μας σαν ενθος, που διδαξε την Δημοκρατια

 

Αυτα τα προβληματα με απασχολουν εμενα για τα παιδια μου.

Με ανησυχει η υγεια τους γιατι δεν βρισκομαι στην Αθηνα και οτι εκτακτο μου τυχει, το νοσοκομειο μας οπως ολα τα επαρχιακα εαν εχετε ακουστα και σας ενδιαφερει τι γινεται και πιο περα απο το σπιτι σας, δεν εχει το επαρκες προσωπικο για να το αντιμετωπισει. Εγκληματικο

Με απασχολει η κοινωνια που μεγαλωνουν και η διαφθορα που την εχουμε αποδεχθει στις συνειδησεις μας. Με απασχολει το μελλον των παιδιων μΑς, που η μονη σωτηρια τους ειναι να φυγουν απο Ελλαδα.

Η ΧΑμε αφηνει αδιαφορη για τα παιδια μου γιατι ηξερα και ξερω πολυ καλα οτι δεν προκειται να την αφησουν να βγει και ειναι ανοητο για οποιον το πιστευει ,και μια χαρα χρησιμοποιειται απο τα κομματα που μας κυβερνουν και μας αποπροσανατολιζουν απο τα ουσιαστικα προβληματα και ασχολουμαστε με τη ΧΑ

Τωρα επι την ευκαιρια θα ερθει και το δευτερο αντιρατσιστικο. Και ποσα εχουν συζητηθει τις τελευταιες ημερες, οπως 25 ευρω η εισαγωγη σε νοσοκομεια, κτλ και εμεις και τα καναλια ασχολουμαστε με τη ΧΑ , σαν το μεγιστο προβλημα μας.

Επεξεργάστηκαν by summer wine
Συμπληρωσεις
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...