ΜΑΡΙΑΛ

η Χρυσή Αυγή μετά τη δολοφονία του Παύλου Φύσσα

Recommended Posts

Ποιος έγραψε ότι ο ρατσισμός είναι δικαίωμα;

H clio ανεφερε οτι θελει να ακουγονται ολες οι αποψεις μεσα στη βουλη αλλα αυτο ειναι και το επικρατεστερο επιχειρημα που ακουω απο αυτους που την ψηφιζουν, οτι ο καθενας εχει δικαιωμα να υποστηριζει οτι θελει, οτι ειναι δικαιωμα τους να εχουν οτι ιδεολογια θελουν και τους φιμωνουν και γιαυτο θα τους ψηφισουμε, για να παμε κοντρα στο συστημα που δεν τους θελει (ντοινγκ!!), οτι μιλανε υπερ των ελληνων και οι υπολοιποι κλεφτες μεσα στη βουλη θα τους φοβουνται και αν πανε να κοροιδεψουν τον λαο θα τους ριξουν και καμια.

Αληθεια τα εχω ακουσει αυτα και οχι μονο απο εναν ανθρωπο...

Και μολις προχτες ενας μου ειπε οτι τοσο που τους πολεμανε τα καναλια εγω θα τους ψηφισω απο αντιδραση! Ελεος δηλαδη... απλα ηθελα καπου λοιπον να το πω, δεν ειναι δικαιωμα τους!!!

Διαφημίσεις

Όποιος ψήφισε Χ.Α έχει μπροστά του, όλη του την υπόλοιπη ζωή του, για να ντρέπεται.

Δυστυχώς πολλοί από αυτούς, που υποστηρίζουν αυτό το κόμμα, τον έχουν μέσα τους τον φασισμό και για μένα τίποτα δεν είναι τυχαίο.

Χάσαμε τον προσανατολισμό μας ως έθνος, και το μέλλον μας, με φοβίζει πολύ.

Πριν την οικονομική κρίση, είχε επέλθει και η ηθική κρίση.

Κρίμα για αυτόν τον υπέροχο τόπο, την Ελλάδα.

Είμαι πολύ απογοητευμένη και φοβάμαι ότι το μέλλον μας θα είναι χειρότερο.

- μας αρέσει να υπάρχει κάποιος στη βουλή να βρίζει τους παραδοσιακούς πολιτικούς με τα λόγια που όλοι τους βρίζουμε, άρα ψευδαίσθηση ΑΝΤΙΔΡΑΣΗς

και βέβαια, υπάρχουν και κάποιοι ανιστόρητοι και ανεγκέφαλοι ... που πάντα θα υπάρχουν και θα το παίζουν ανένταχτοι και ξερόλες...

Αυτό νομίζω ότι είναι το προφιλ των ανθρώπων που θα συνεχίζουν να υποστηρίζουν τη ΧΑ όσα εγκλήματα και να γίνουν.

Δυστυχώς...

οκ καταλάβαμε, συμφωνείς μαζί τους.

Απλά να το θυμηθείς (στο ξαναλέω) αν χρειαστείς ποτέ αίμα, ή όργανου αλλοδαπού.

Σε περίπτωση δηλαδή που αργοπεθαίνεις και βρεθεί νεφρό Πακιστανού, να δω αν θα'χεις το σθένος του Εθνικιστή πατριώτη.

Είπα πουθενα ότι έχω πρόβλημα με οποιαδήποτε εθνικότητα? Αν αργοπεθαινω θα κάνω οτι χρειαστει για να σωθώ. Και αν αργοπεθαινει κάποιος άνθρωπος, πάλι θα κάνω ο,τι μπορω για να σωθει, ανεξαρτητα εθνικοτητας.

Αλλά επειδη εχει ξεφυγει και δε θελω να θυμωσει παλι η θεματοθετρια, δεν το συνεχιζω.

Στο ερωτημα της, νομιζω οτι έχω ηδη απαντήσει.

δε σε βλέπω να σχολίαζει τις θέσεις της αυγής...

μπορεί σε παρακαλώ να αφήσεις όλα τα αλλα για άλλες συζητήσεις (άνοιξε μια αν θέλεις) και να ασχοληθείς μόνο με την χ.α. εδώ και του ανόητους ψηφοφόρους της;

Μαριαλ μου, ετσι που τα συμπτηξες εχει χαθεί το νόημα. Ξεσήκωσες μια περίληψη όπως σε βολέυει εσένα. Εγω τα διαβασα μαζι με την αναλυση και ειναι, αν οχι ολα, τα περισσοτερα λογικα.

Στην ουσια ομως αυτα επι λεξη είναι ο δικος σου τρόπος μετάφρασης.

Υπάρχουμε κι εμεις που δεν την ψηφίσαμε, αλλά τώρα δεν θα μας αφήσουν γτ θα την ακυρώσουν. Πρέπει κι εμείς ντρεπόμαστε? Και ποιος εισαι εσυ που θα μου πεις για τι θα ντρεπομαι? Και επειδη μιλας για χιλιάδες Έλληνες καλυτερα να μετριαζες λιγο τα λογια σου. οϋτε φασιστες ειμαστε, ουτε ναζιστες, ουτε ρατσιστες.

Το μήνυμα σου με μπέρδεψε, :?

Αφού δεν ψηφίζεις Χρυσή Αυγή (ανατριχιάζω και μόνο, που γράφω το όνομα τους),

ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα σου;

Θα στερηθείς την χαρά να ψηφίσεις τα "μπουλντόγκ";

Λυπάμαι, αλλά δεν μπορώ να σε συμμεριστώ!

Όποιος ψηφίζει Χ.Α είναι και φασίστας και ναζιστής και ρατσιστής, δεν χρειάζεται να κρύβεται πίσω από το δάχτυλό του.

Και όπως πολύ σωστά είπε μια κοπέλα πιο πάνω, το να είσαι φασίστας δεν είναι δικαίωμα, αλλά είναι ελάττωμα και όλο, όσοι στηρίζουν αυτό το κόμμα, εάν δεν ξυπνήσουν, θα πρέπει να περιθωριοποιηθούν.

Υπάρχουμε κι εμεις που δεν την ψηφίσαμε, αλλά τώρα δεν θα μας αφήσουν γτ θα την ακυρώσουν. Πρέπει κι εμείς ντρεπόμαστε? Και ποιος εισαι εσυ που θα μου πεις για τι θα ντρεπομαι? Και επειδη μιλας για χιλιάδες Έλληνες καλυτερα να μετριαζες λιγο τα λογια σου. οϋτε φασιστες ειμαστε, ουτε ναζιστες, ουτε ρατσιστες.

Ε, τελικά τι είστε;;;

Τι είστε όσοι ψηφίζετε ή θα ψηφίσετε Χ.Α.;;;

Είναι και κάτι άλλο αυτή η οργάνωση και δεν το ξέρουμε;;;

Α, ναι ξέχασα, δολοφόνοι.

kGUSp3.png aMgOp3.png

Ε, τελικά τι είστε;;;

Τι είστε όσοι ψηφίζετε ή θα ψηφίσετε Χ.Α.;;;

Είναι και κάτι άλλο αυτή η οργάνωση και δεν το ξέρουμε;;;

Α, ναι ξέχασα, δολοφόνοι.

Όσοι ψηφίσατε Χρυσή Αυγή επαναλαμβάνω, και ας με αποκλείσουν,

έχετε την υπόλοιπη ζωή μπροστά σας για να ντρέπεστε!

Έχετε μερίδιο ευθύνης για την αδικοχαμένη ζωή του Παύλου Φύσσα,

εσείς και το μίσος σας όπλισε το χέρι του χρυσαυγίτη .

Το αίμα του παιδιού είναι ακόμη νωπό στα χέρια σας και θα είναι για πάντα.

Χάθηκε η ζωή ενός νέου ανθρώπου, που είχε τα κότσια, να φωνάζει ότι είναι αντιρατσιστής.

Με το θάνατο του, το μόνο που καταφέρατε είναι να λερώσετε τα χέρια σας και την ψυχή σας για πάντα.

Διαφημίσεις

Νομίζω ότι όσο και να λέμε τα όργια της ΧΑ δεν ιδρωνουν τα αυτιά τους! και με το όπλο να σημαδευει, πάλι θα τους δικαιολογήσουν!

Ωραία, στην χώρα που γέννησε την Δημοκρατία, υπερασπιζόμαστε τον φασισμό! Ντροπη..........

Νομιζω πως η clio εχει την απαντηση στο ερωτημα της Μαριαλ, γιατι λοιπον clio μετα απο ολα αυτα που εχουν γινει συνεχιζεις να υποστηριζεις την υπαρξη της χρυσης αυγης? Τι σου προσφερει?

Εχει βουηξει ο τοπος για οπλα, βια, 281 επιθεσεις, μια δολοφονια, κανουν παρελασεις που θυμιζουν χουντα, σπανε παγκους αλλοδαπων στη λαικη, ολα αυτα σε δημοσια θεα και επισημα, δεν ειναι φημες.....παρολα αυτα καποιοι τους υποστηριζουν ακομα οπως και εσυ, γιατι?

Και επισης αν η χρυση αυγη περιοριστει στην λεκτικη και μονο εκφραση της ιδεολογιας της χωρις ιχνος βιας, ταγματων, παρελασεων κλπ κλπ θα συνεχιζες να την θες στη βουλη?

Αν ναι γιατι δεν στρεφεσαι στο λαος ή στο εθνικο μετωπο (ετσι δεν το λενε ενα αλλο εθνικιστικο?).

Δεν ρωταω επιθετικα, ειλικρινα με ενδιαφερει να μαθω.

Νομιζω πως η clio εχει την απαντηση στο ερωτημα της Μαριαλ, γιατι λοιπον clio μετα απο ολα αυτα που εχουν γινει συνεχιζεις να υποστηριζεις την υπαρξη της χρυσης αυγης? Τι σου προσφερει?

Εχει βουηξει ο τοπος για οπλα, βια, 281 επιθεσεις, μια δολοφονια, κανουν παρελασεις που θυμιζουν χουντα, σπανε παγκους αλλοδαπων στη λαικη, ολα αυτα σε δημοσια θεα και επισημα, δεν ειναι φημες.....παρολα αυτα καποιοι τους υποστηριζουν ακομα οπως και εσυ, γιατι?

Και επισης αν η χρυση αυγη περιοριστει στην λεκτικη και μονο εκφραση της ιδεολογιας της χωρις ιχνος βιας, ταγματων, παρελασεων κλπ κλπ θα συνεχιζες να την θες στη βουλη?

Αν ναι γιατι δεν στρεφεσαι στο λαος ή στο εθνικο μετωπο (ετσι δεν το λενε ενα αλλο εθνικιστικο?).

Δεν ρωταω επιθετικα, ειλικρινα με ενδιαφερει να μαθω.

Όπως είπες έχω ήδη απαντήσει και κακώς συνεχίζω. Θα απαντήσω όμως σε αυτό που με ρωτάς γτ ρωτάς και δεν επιτίθεσαι. Έλεος μέχρι και δολοφόνα με αποκάλεσαν γιατι υποστηριζω κατι που δεν αρέσει.

Δεν θεωρω οτι υπαρχει καποιο άλλο αμιγως εθνικιστικο κομμα. Ο λάος με αρχηγο το Καρατζαφερη, είναι μέρος του συστήματος που όλοι ξέρουμε τόσα χρόνια. Το άλλο που αναφέρεις δεν το γνωρίζω αλλά θα το ψάξω.

Όσο για αυτά που τους κατηγορούν, πιστευω ότι ειναι αβάσιμες κατηγορίες. Τα 36 αδικήματα για τα οποία τους μηνυσε ο Δένδιας, αν τα δείτε ένα προς ένα θα γελάσετε.

Νομίζω σου απάντησα. Και όσο για τους υπόλοιπους, που με εχουν αποκαλεσει δολοφονα, ρατσιστρια, ναζιστρια κτλ, καλη συνέχεια. Κράξτε ανενόχλητα.

Με αξίωσε ο Θεός και έγινα μανούλα και κάθε μάνα γνωρίζει την αξία της ανθρώπινης ζωής. Αυτό τα λέει όλα. Πείτε ό,τι θέλετε.

Έλεος μέχρι και δολοφόνα με αποκάλεσαν γιατι υποστηριζω κατι που δεν αρέσει.[/b]

Όσο για αυτά που τους κατηγορούν' date=' πιστευω ότι ειναι αβάσιμες κατηγορίες. Τα 36 αδικήματα για τα οποία τους μηνυσε ο Δένδιας, αν τα δείτε ένα προς ένα θα γελάσετε. .[/quote']

οχι για κάτι που δεν αρέσει.........υποστηρίζεις μια τρομοκρατική οργάνωση που δολοφονεί δηλώνεις μόνη σου οτι θα ψηφίσεις ένα κόμμα δολοφόνων....

το Φύσσα ποιός τον σκότωσε;;; εγώ;; ή ο ΣΥΡΙΖΑ και ο ΑΝΤΑΡΣΥΑ;;;

από το ΒΗΜΑ

"Τα συγκεκριμένα στοιχεία αφορούν δέκα ανθρωποκτονίες και απόπειρες ανθρωποκτονιών, μεταξύ αυτών η δολοφονία του Παύλου Φύσσα στο Κερατσίνι, το περιστατικό του Πακιστανού μετανάστη στα Πετράλωνα και το επεισόδιο με τον Αιγύπτιο εργάτη στην ιχθυόσκαλα, υποθέσεις που περιλαμβάνονται στους 32 φακέλους, τους οποίους είχε αποστείλει ο υπουργός Προστασίας του Πολίτη, Ν. Δένδιας, στην κ. Κουτζαμάνη."

http://www.tovima.gr/politics/article/?aid=532474

α..ακόμα περιμένω κάποιες αποδείξεις....αλλιώς να διαγράψεις το μήνυμα στο οποίο μιλάς για ονόματα και αποδείξεις...

Με αξίωσε ο Θεός και έγινα μανούλα και κάθε μάνα γνωρίζει την αξία της ανθρώπινης ζωής. Αυτό τα λέει όλα. Πείτε ό,τι θέλετε.

Και τότε πώς είναι δυνατό να δέχεσαι ότι κάποιες ανθρώπινες ζωές δεν έχουν την ίδια αξία. Το πρόβλημα με τον εθνικισμό είναι ότι παρουσιάζει λογικοφανή επιχειρήματα, ενισχύοντας τον εγωισμό και την αυταρέσκεια των ανθρώπων, αλλά στη βάση του είναι βαθιά απάνθρωπος. Επίσης συχνά μπερδεύεται ο πατριωτισμός με τον εθνικισμό που είναι εντελώς άλλα πράγματα. Ο πατριώτης πληρώνει εφορία κανονικά και ψηφίζει εκείνου που πιστεύουν ότι θα βελτιώσουν τη χώρα του, κοινώς αναλαμβάνει ευθύνες. Ο εθνικιστής απλά ρίχνει τις ευθύνες στους άλλους. Άλλωστε δε φταίει εκείνος, οι άλλοι είναι μετανάστες.

Γιαυτό η χ.α. συνεχίζει να έχει κόσμο, γιατί έχουμε μπερδέψει τι είναι πατρίδα, τι είναι έθνος, τι είναι αξία και τι ντροπή. Αλλά ποιος τολμάει να μιλήσει πια; Ειδικά οι δημόσιοι υπάλληλοι πλέον, όπως οι εκπαιδευτικοί πρέπει να κρατάνε το στόμα τους κλειστό και να τραγουδούν τα νήπια ψιθυριστά Ξυλούρη, όπως έκανε μια σπουδαία νηπιαγωγός στα Καμίνια στη δεκαετία του 70. Εκτός από τη διαθεσιμότητα και την οικονομική καταστροφή που συνεπάγεται μπορεί τα καλόπαιδα με τα μαύρα, να σου κάνουν κι επίσκεψη στην τάξη. βλ Κέρκυρα (αχ δε θυμάμαι το νησί) πέρσι.

FLcUp3.png0BQfp3.png

Διαφημίσεις

Όπως είπες έχω ήδη απαντήσει και κακώς συνεχίζω. Θα απαντήσω όμως σε αυτό που με ρωτάς γτ ρωτάς και δεν επιτίθεσαι. Έλεος μέχρι και δολοφόνα με αποκάλεσαν γιατι υποστηριζω κατι που δεν αρέσει.

Δεν θεωρω οτι υπαρχει καποιο άλλο αμιγως εθνικιστικο κομμα. Ο λάος με αρχηγο το Καρατζαφερη, είναι μέρος του συστήματος που όλοι ξέρουμε τόσα χρόνια. Το άλλο που αναφέρεις δεν το γνωρίζω αλλά θα το ψάξω.

Όσο για αυτά που τους κατηγορούν, πιστευω ότι ειναι αβάσιμες κατηγορίες. Τα 36 αδικήματα για τα οποία τους μηνυσε ο Δένδιας, αν τα δείτε ένα προς ένα θα γελάσετε.

Νομίζω σου απάντησα. Και όσο για τους υπόλοιπους, που με εχουν αποκαλεσει δολοφονα, ρατσιστρια, ναζιστρια κτλ, καλη συνέχεια. Κράξτε ανενόχλητα.

Σε αξιωσε ο Θεός και έγινε μανούλα, και γνωρίζεις την αξία της ανθρώπινης ζωής που έχεις στο σπιτι σου! γιατι και οι μετανάστες έχουν ανθρώπινη αξία, κάποια μάνα τους γέννησε, αλλα εσυ υποστηρίζεις αυτούς που τους δέρνουν. Να φυλάει λοιπόν ο Θεός τα παιδια μας να μην αναγκαστούν και γίνουν ¨μεταναστες¨

Αρα ο λογος που συνεχιζεις να υποστηριζεις την χρυση αυγη ειναι γιατι δεν πιστευεις οτι ειναι αληθεια αυτα για τα οποια την κατηγορουν.

Πιστευεις οτι ειναι εθνικιστες, εναντια στο συστημα, που δεν βιαιοπραγουν σε βαρος αδυναμων, που δεν ειναι ρατσιστες, που δεν ειναι φασιστες...

Και σε ξαναρωταω.... κοροιδευεις μονο εμας ή και τον εαυτο σου?

Λες εισαι μανα, ξερεις λοιπον οτι χρυσαυγιτες χτυπησαν ενα παιδι γυμνασιου ή λυκειου (δε θυμαμαι) στο παλαιο φαληρο γιατι τολμισε να πει στη συμμαθητρια του οτι δεν ειναι καλο που τα εχει με χρυσαυγιτη? Τον μαχαιρωσαν και απο οτι λενε του εκοψαν τη μυτη, αυτο θες για τα παιδια μας?

http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=342404

Στο προηγουμενο μηνυμα μου σου υπενθυμισα οτι αυτα που κανουν

(οπλα, βια, 281 επιθεσεις, μια δολοφονια, κανουν παρελασεις που θυμιζουν χουντα, σπανε παγκους αλλοδαπων στη λαικη) δεν ειναι απλες κατηγοριες, ειναι τα ''επιτευγματα'' τους που τα κανουν με καμαρι σε δημοσια θεα, δεν ειναι φημες, δεν ειναι λασπη. Τα συσιτια μονο για Ελληνες, το ξυλο σε αλλοδαπους, η απαξιωση των αλλοδαπων/ ομοφυλλοφιλων/ αριστερων ειναι γνωστη απο τα λογια των ιδιων, οχι απο συκοφαντιες!

Αρα μπορεις να υποστηριζεις οποια παραταξη θελεις αλλα μην κοροιδευεις τον εαυτο σου ουτε να θιγεσαι αν σε λενε φασιστρια. Φασιστας σημαινει ρατσιστης και εθνικιστης, αυτο ακριβως ειναι η χ.α. και πλεον το ξερουνε και οι πετρες.

Ο καθενας εχει την ευθυνη της ψηφου του αλλα μην πεις στο μελλον ''δεν ηξερα''. Ξερεις ποιοι ειναι και τι ειναι και τους υποστηριζεις ακομα, αρα εισαι οτι και αυτοι.

Και δεν απευθυνομαι ακριβως σε εσενα clio, δεν σε ξερω καν, απευθυνομαι σε ολους οσους υποστηριζουν την χρυση αυγη.

Καλα καθομαι και διαβαζω ολα τα μηνυματα και δεν πιστευω στα ματια μου.

Επειδη μια κοπελα εχει αντιθετη γνωμη απο την πλειοψηφια εχετε πεσει ολοι να την φατε!!!Αυτο δηλαδη ειναι δημοκρατια?Η αλλη σχεδον της ευχεται να αρρωστησει και να θελει οργανο για μεταμοσχευση και να βρισκει μονο απο πακιστανο....δηλαδη τι αλλο θα ακουσουμε??Κατι τετοια μας εχουν φερει σε αυτο το επιπεδο σαν χωρα και φτασαμε ο ενας εναντιον του αλλου.

Με συγχωρείς πάρα πολύ, αλλά κανένας δεν έπεσε να τη φάει...ούτε νομίζω ότι ευχήθηκε κανείς να αρρωστήσει....ίσα ίσα που στις περισσότερες περιπτώσεις της ζητούν να εξηγήσει το πώς σκέφτεται...όσο για το τι έφερε τη χώρα σ' αυτό το σημείο, δεν νομίζω ότι είναι ο δημοκρατικός διάλογος....θα συμφωνήσω όμως στο ότι το επίπεδο είναι άθλιο, έχει πιάσει πάτο αφού δολοφονίες τις προσπερνάμε ένεκα της όποιας ιδεολογίας ή του όποιου θυμού προς το φαύλο - ομολογουμένως - πολιτικό σύστημα...

Η αλλη σχεδον της ευχεται να αρρωστησει και να θελει οργανο για μεταμοσχευση και να βρισκει μονο απο πακιστανο....δηλαδη τι αλλο θα ακουσουμε??.

Επειδή αυτό το έγραψα εγώ, μπορείς σε παρακαλώ να κάνει ένα quote και να δείξεις σε παρακαλώ ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΑΡΩΣΤΗΣΕΙ????????

Που ακριβώς της ευχήθηκε να βρει όργανο ΜΟΝΟ από Πακιστανό?????

Να προσέχουμε λίγο τι διαβάζουμε και πως το ερμηνεύουμε σε παρακαλώ.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)

πειδη ειμαι χαζη...μπορει να πει καποιος γιατι;;;;τους συνελαβαν;;;; δηλ τα λαμογια της ΝΔ και ΠΑΣΟΚ που κανανε τοσα χρονια ΤΑ εκτρωματα (που πηγε μωρε ο παπακωνσταντινου;;;;που ξεχασε την λιστα οε;;;ο βουλγαρακης ο ρουσοπουλος κ ακομα αλλοι τοσοι;;;;;;)

αυτους ποιος θα τους συλλαβει;;κανεις ε;;;;θα συνεχεισουν να κανουν αυτα π κανανε χωρις να τους κανει κανεις τπτ!!!!μραβο βρε..

α και με αυτο το παιχνιδι με την Χ,Α το μονο π καταφερουν..ειναι ο κοσμος να τους ανεβασει πιο ψηλα..κακο αυτο αλλα...ετσι ειναι.

Ρε παιδιά αφορμή παίρνω απο εδώ αλλά πώς είναι δυνατό να συγκρίνουμε ένα φόνο με απάτη. Κατάπτυστα τα λαμόγια, αλλά οι άλλοι σκοτώνουν και δέρνουν ανθρώπους μέσα στο δρόμο γιατί δεν τους αρέσει η φάτσα τους.

Δε λέω ο ηθικός αυτουργός της ανόδου της χρυσής αυγής είναι τα πρασινο-μπλε-κοκκινο-ροζ λαμόγια, αλλά όπλα, μπαλτάδες και σιδηρογροθιές δεν είχε στο σπίτι του ούτε ο Τσοχατζόπουλος ούτε ο Ρουσόπουλος.

Έχουμε φτάσει σε σημείο να μπερδεύουμε τις άντε να μην πω.... Καλέ σκοτώνουν λέμε και δίνουν εντολές σε άλλους να σκοτώσουν και θα τους αφήσουν εκτός, επειδή ο Βουλγαράκης είναι λαμόγιο; Ειλικρινά δηλαδή, από δω και μπρος που έχουν βγει όλα αυτά στη φόρα, πρέπει να έχεις πολύ μεγάλη πετριά για να ψηφίσεις κάτι τέτοιο. Με συγχωρείτε αλλά δεν άντεξα.

FLcUp3.png0BQfp3.png

Ειλικρινά δηλαδή, από δω και μπρος που έχουν βγει όλα αυτά στη φόρα, πρέπει να έχεις πολύ μεγάλη πετριά για να ψηφίσεις κάτι τέτοιο. Με συγχωρείτε αλλά δεν άντεξα.

Συγχωρεμενη καλε, μιλα ελευθερα δημοκρατια εχουμε! :D:cool:

Εγω δεν επεσα να φαω την κοπελα γιατι εχει διαφορετικη αποψη,αν και δεν θεωρω τον φασισμο αποψη, τεσπα, απλα δεν ανεχομαι να μας τους παρουσιαζει παρεξηγημενους πατριωτες την στιγμη που οι ιδιοι παρουσιαζονται δημοσια αλλιως! Αν καποιοι κανουν τα στραβα ματια προβλημα τους αλλα οχι να μας βγαλουν εμας τρελους ή υπερβολικους κλπ.

πειδη ειμαι χαζη...μπορει να πει καποιος γιατι;;;;τους συνελαβαν;;;; δηλ τα λαμογια της ΝΔ και ΠΑΣΟΚ που κανανε τοσα χρονια ΤΑ εκτρωματα (που πηγε μωρε ο παπακωνσταντινου;;;;που ξεχασε την λιστα οε;;;ο βουλγαρακης ο ρουσοπουλος κ ακομα αλλοι τοσοι;;;;;;)

αυτους ποιος θα τους συλλαβει;;κανεις ε;;;;θα συνεχεισουν να κανουν αυτα π κανανε χωρις να τους κανει κανεις τπτ!!!!μραβο βρε..

α και με αυτο το παιχνιδι με την Χ,Α το μονο π καταφερουν..ειναι ο κοσμος να τους ανεβασει πιο ψηλα..κακο αυτο αλλα...ετσι ειναι.

Έχεις ένα point ότι υπάρχει κινδυνος να ανεβεί και άλλο.. Αφου δεν ξέρουμε να ξεχωρίζουμε τα γεγονότα. Ειναι όμως άλλο θεμα, εκτός του ερωτήματος που έθεσε η κοπέλα!

Πάντως, προσωπικά θα τους ήθελα όλου μεσα, και αυτούς που λες. Αλλα επειδη δεν πιάνονται αυτοί, να αφήσουμε και τους άλλους εξω? ειναι δυο θέματα ξεχωριστά και σαφώς πρέπει να τα αντιμετωπίσουμε χωριστά!

Καλα καθομαι και διαβαζω ολα τα μηνυματα και δεν πιστευω στα ματια μου.

Επειδη μια κοπελα εχει αντιθετη γνωμη απο την πλειοψηφια εχετε πεσει ολοι να την φατε!!!Αυτο δηλαδη ειναι δημοκρατια?Η αλλη σχεδον της ευχεται να αρρωστησει και να θελει οργανο για μεταμοσχευση και να βρισκει μονο απο πακιστανο....δηλαδη τι αλλο θα ακουσουμε??Κατι τετοια μας εχουν φερει σε αυτο το επιπεδο σαν χωρα και φτασαμε ο ενας εναντιον του αλλου.

αυτο που εσυ λες ¨φαγωμα¨ εγω το λέω διάλογος. Σκέψου όμως..

Μπορω να πω την άποψη μου αυτη μπροστα σε έναν με μαύρη μπλουζιτσα? παει ο διάλογος περίπατο... Με σπασμένα δόντια θα με βρούνε. Μα πως το λένε αυτο? Μήπως.. Κατάλυση δημοκρατίας?

Αλλα για πες μου κάτι σε παρακαλώ! δεν πιστεύεις στα ματιά σου επειδη η πλειοψηφία έχει αντίθετη γνώμη απο την κοπέλα και την εκραζει?δηλαδη όλα τα τα όργια της ΧΑ τα ματιά σου τα πιστεύουν?

Αλήθεια ρωτάω τώρα, να μείνουμε και μεσα στο θεμα!

Η ιστορία κάνει κύκλους γιατί ποτέ δεν τη μαθαίνουμε. Τα λάθη μας ως έθνος μια ζωή τα ίδια, γιαυτό και πάντα θα αναδύονται Χρυσές κατάμαυρες Αυγές και θα μας φαίνεται παράλογο να τις αποκηρύττουμε . Το ανοίξατε το άλλο θέμα; Έρχομαι κατά κει....

FLcUp3.png0BQfp3.png

Κακώς έγινε τόσο αργά, καλώς έγινε έστω και τώρα καθώς είμαστε η χώρα της αναβλητικότητας.Ομως κάτι δεν μου πάει σ'αυτήν την υπόθεση από την αρχή κιόλας.Την νύχτα που έγινε ο φόνος του παιδιού ποιός έδωσε την εντολή να μην εμπλακούν οι αστυνομικοί? Αυτός που έδωσε την εντολή δεν έχει ευθύνη?Επρεπε να χυθεί αίμα?Γιατί ξαφνικά τα ΜΜΕ προχώρησαν στην ταυτοποίηση των προσώπων των ατόμων που τα έσπαγαν στις διαδηλωσεις και κρύβονταν πίσω από τα ματ με εκείνους που λαμβαναν μέρος στις εκδηλωσεις της χα? Τα πλάνα ήταν παλιά..και η κουτσή Μαρία ήξερε από ποιον χώρο προέρχονται.΄Παρουσίασαν την ''κρυφή'' συνεργασία αστυνομία-χα σαν το κορυφαίο γεγονός λες και ανακαλύψαμε την Αμερική.Προσωπικά πιστεύω ότι έγινε η σωστή κίνηση (στο να εξαφανίσουν την χα σαν κόμμα) αλλά με λάθος τρόπο.Μακάρι να βγω ψεύτρα αλλά πολύ φοβάμαι ότι τα πράγματα δεν θα λήξουν τόσο απλά.

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Κι εμένα με τρομάζει πολύ το όλο σκηνικό. Είναι παράξενη αυτή η συγκυρία όλη και ζέχνει. Για να δούμε ως το τέλος. Περισσότερο από όλα με τρομάζει το πόσο αποπροσανατολισμένος είναι ο λαός και οι δηλώσεις σαν κι αυτές που είδαμε ότι τώρα θα την ψήφιζαν και γιατί λέτε γι' αυτούς κι όχι για τους άλλους.

FLcUp3.png0BQfp3.png

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα