Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

η Χρυσή Αυγή μετά τη δολοφονία του Παύλου Φύσσα


ΜΑΡΙΑΛ

Recommended Posts

Ας προλάβω να γράψω πριν κλειδώσει.

Λοιπόν οποιαδήποτε ομάδα, άνθρωπος, ζωντανό όν οποιασδήποτε εθνικότητας, φυλής κλπ δε σέβεται και δεν αποδέχεται την διαφορετικότητα του κάθε ατόμου απλώς για μένα δεν "υπάρχει". Πόσο μάλλον αν σκοτώσεις και γι' αυτό. Αυτό συμβαίνει μόνο σε ολοκληρωτικά καθεστώτα με περιφρόνηση των ατομικών δικαιωμάτων του κάθε πολίτη. Όταν βλέπω το τρόπο που μιλάει και συμπεριφέρεται η Χ.Α. με πρώτους και καλύτερους τους βουλευτές της (χαρακτιριστική η εικόνα από το Μελιγαλά να σπρώχνουν τον παππού) απορώ για τη νοητική κατάσταση αυτών που τους ψήφισαν. Γιατί είμαι σίγουροι ότι δεν ήταν ήταν οι απελπισμένοι. Το γιατί ακόμα έχουν ποσοστά; Δεν είναι δύσκολο να πατρονάρεις ανθρώπους αν τους το σερβίρεις σωστά (και οι παλιοί πολιτικοι μας το έκαναν χρόνια). Δεν είναι δύσκολο σε μία μάζα ανθρώπων να τους περάσεις ότι είναι οι καλύτεροι, πιο δυνατοί, πιο έξυπνοι και να τους κάνεις να νιώθουν μίσος και μοχθηρία για κάτι διαφορετικό και να το αντιμετωπίζουν ανάλογα. Χαρακτηριστικό το πείραμα μίας δασκάλας που είδα πρόσφατα και πόσο εύκολα τα παιδάκια από φίλοι έγιναν εχθροί:

http://newsgr.net/?p=28406

Τώρα αν το γεγονός του θανάτου το εκμεταλλευτηκε η κυβέρνηση και τα ΜΜΕ δεν αναιρεί την δολοφονία ενός νέου ανθρώπου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 303
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πιστευω πως το αδιεξοδο που μας εφεραν οι κυβερνησεις ανεβαζει τη χα και το καθε ακρο. Προφανως ακομα ο κοσμος δεν πιστευει την κυβερνηση γι αυτο και δεν πεφτει σε αντιθεση με το πασοκ που ετσι οπως παει ουτε στη βουλη θα μπει. Ακομα ο κοσμος δεν εχει πειστει οτι ολα αυτα που λενε οι ειδησεις για το συγκεκριμενο κομμα ειναι αληθεια, δεν πιστευουν κανεναν πια. Θεωρουν οτι ειναι τερτιπια των δημοσιογραφων και τις κυβερνησης οπως αλλωστε καθε φορα που γινεται κατι αναλογο για να μας αποπροσανατολισουν απο τα νεα μετρα που ερχονται

Link to comment
Share on other sites

Και ναι θέλω να ακούγονται και οι φασίστες

θέλεις να ακούγονται αυτοί που προάγουν αφόδους σε παιδικούς σταθμούς και θα πετάνε έξω τα μωρά;;;;;;

 

αυτοί που προάγουν εφόδους σε νοσοκομεία και θα πετάνε έξω τους αρρώστους;;;;;;;;;

 

ε εγώ όχι μόνο δε θέλω αλλά φοβάμαι κι όλας μέχρι το κόκαλο τι θα γίνει

Link to comment
Share on other sites

Η άποψή μου είναι ότι κατ'αρχήν ποτέ δεν κατάλαβα το λόγο που ένα σωρό κόσμος (πριν την δολοφονία έπιαναν διψήφιο ποσοστό) στην χώρα μας που έχει περάσει μια χούντα όχι τόσο παλιά, και ένα σωρό δεινά από τους φασιστές στην κατοχή και και... αποφασίζει να υποστηρίξει ένα "κόμμα" όπως η χρυσή αυγή. Δηλαδή, ένα κόμμα που βασίζεται στην βία, την μισαλλοδοξία, την ξενοφοβία κλπ κλπ.

Δεν καταλαβαίνω με καμία δύναμη τη λογική ενός ανθρώπου που υποστηρίζει και φανατίζεται με ένα μόρφωμα που έχει τέτοιες βάσεις.

Από κει και πέρα ο λόγος για τον οποίο πέφτουν όλα τα ΜΜΕ πάνω της αυτή τη στιγμή είναι απλούστατα για να αποπροσανατολίσουν το βλέμμα μας από τα φριχτά που επιβάλλει η ηγεσία στα κεφάλια μας.

Δεν είμαι και υπέρ του φανατισμού και της βίας γενικά, ούτε της απαγόρευσης καμίας φωνής όσο φάλτσα, και παράλογη κι αν ακούγεται. Νομίζω ότι κανονικά θα έπρεπε να την μαυρίσουμε από την πρώτη της εμφάνιση και να την αγνοούμε σε βαθμό εξαφάνισης. Δηλαδή, όσο ασχολούμαστε την ενδυναμώνουμε.

jTosp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ακομα ο κοσμος δεν εχει πειστει οτι ολα αυτα που λενε οι ειδησεις για το συγκεκριμενο κομμα ειναι αληθεια,

ε τότε ας μελετήσουν μόνοι τους χωρίς μεσάζοντες σας έβαλα μερικές από τις θέσεις της χρυσής αυγής ...

αφού σας ενοχλεί τόσο η λασπολογία που τους γίνεται κοιτάξτε τις θέσεις τους μόνοι σας και αποφασίστε....

αν θέλετε να ζήτε στην κοινωνία που προάγουν...

 

κοιτάξτε τις δικογραφίες για εγκληματικές επιθέσεις που τους εκρεμούν μόνοι σας... και αποφασίστε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εσύ έχει ακούσει τις θέσεις τους από τους ίδιους και τους θεωρείς φασίστες?

Γιατί εγώ έχω παει σε ομιλία και μια χαρά μου άνθρωποι μου φάνηκαν. Θέλω να πω ότι έχω προσωπική άποψη, από κάτι που άκουσα η ίδια και όχι από αυτά που λέγονται και ακούγονται εδώ κι εκεί.

Και ναι θέλω να ακούγονται και οι φασίστες και οι κομμουνιστές και όλοι.

 

Η απάντηση δια στόματος τους αρχηγού τους για το αν είναι φασίστες ή όχι

 

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=2594394&postcount=4

 

οκ σε κατάλαβα.

 

Απλά να εύχεσαι να στα φέρει η ζωή όλα βολικά να μην πέσεις ποτέ στην ανάγκη καμιανού αλλοδαπού για φαγητό, αίμα, όργανο για μεταμόσχευση κλπ.

 

Α! και όταν θα ξαναπάς σε συγκέντρωσή τους ρώτα κάτι εκ μέρους μου που το'χω μαράζι βρε παιδί μου:P

 

Γιατί δέρνουν τους λαθρομετανάστες στην Ομόνοια και όχι τους δουλέμπορους που τους φέρνουν και του έμπορους ναρκωτικών κλπ κλπ κλπ.

Εκεί κιοτεύουν να'ρθουν αντιμέτωποι με τα καλάσνικωφ? Τους πιο αδύναμους από αυτούς ξέρουν να τους καταδυναστεύουν. Στους επαγγελματίς εγκληματίες τι κάνουν?

ΤΣΑΜΠΑ ΜΑΓΚΕΣ.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

ΑΝ μπορείς στείλε μου με πμ το ακριβές λινκ που τα ξεσήκωσες αυτά.

γιατί με πμ δεν είναι μυστικό...

http://www.xryshaygh.com/index.php/kinima/thesis

Link to comment
Share on other sites

Αν εκλεχθούν και γίνει έτσι, σε 4 χρόνια δεν θα εκλεχθουν. Απλά είναι τα πράγματα.

το παίζεις ψαγμάνη άλλα περισσότερο σε πρόβατο φέρνεις πως φαίνεται ότι δεν γνχρίζεις ούτε τα βασικά...

 

αν έβγαινε η χ.α. θα καταργούνταν βασικές ελευθερίες όπως και η βουλή....

 

και ο χίτλερ δημοκρατικά εκλεγμένος ήταν, μά μόλις βγήκες φρόντισε να κλείσει τη βουλή (δεν ξαναυπήρξαν εκκλογές μέχρι την πτώση του) και να αιματοκιλήσει όλον τον κόσμο...

Link to comment
Share on other sites

Τι λένε αυτοί οι άνθρωποι που δεν τους δίνουν λόγο? Τι απαντάνε στις κατηγορίες. Ποιες είναι αλήθεια οι κατηγορίες?

Και τελικα τελικά, ένας νέος άνθρωπος δολοφονηθηκε από έναν άλλο νέο άνθρωπο του μόχθου, οπώς είμαστε κι εμείς και με προβληματίζει αφάνταστα το τραγικό αυτό συμβάν. Ο τρόπος που το χρησιμοποιούν....

Και απ'την άλλη, προσωπικά θέλω να ακούγεται και μια άλλη φωνή στο κοινοβούλιο.

.

 

Πλάκα κάνεις;;;

 

-Τι λένε οι άνθρωποι που δεν τους δίνουν λόγο;;; (ρίξε μια ματιά τι εστί ναζισμός)

- ένας νέος άνθρωπος δολοφονήθηκε από ένα άλλο νέο άνθρωπο του μόχθου;;;

(εγώ θα έλεγα, ένας νέος άνθρωπος δολοφονήθηκε από έναν εντεταλμένο δολοφόνο φασίστα)

- Να ακούγεται μια άλλη φωνή στο κοινοβούλιο;;;

Η φωνή του ναζισμού εννοείς; Ναζισμός και κοινοβούλιο πάνε μαζί;;

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση δια στόματος τους αρχηγού τους για το αν είναι φασίστες ή όχι

 

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=2594394&postcount=4

 

οκ σε κατάλαβα.

 

Απλά να εύχεσαι να στα φέρει η ζωή όλα βολικά να μην πέσεις ποτέ στην ανάγκη καμιανού αλλοδαπού για φαγητό, αίμα, όργανο για μεταμόσχευση κλπ.

 

Α! και όταν θα ξαναπάς σε συγκέντρωσή τους ρώτα κάτι εκ μέρους μου που το'χω μαράζι βρε παιδί μου:P

 

Γιατί δέρνουν τους λαθρομετανάστες στην Ομόνοια και όχι τους δουλέμπορους που τους φέρνουν και του έμπορους ναρκωτικών κλπ κλπ κλπ.

Εκεί κιοτεύουν να'ρθουν αντιμέτωποι με τα καλάσνικωφ? Τους πιο αδύναμους από αυτούς ξέρουν να τους καταδυναστεύουν. Στους επαγγελματίς εγκληματίες τι κάνουν?

ΤΣΑΜΠΑ ΜΑΓΚΕΣ.

 

Άρα καταλήγουμε στο ότι για όλα φταίει η ΧΑ, δηλαδή αν φύγει απότην βουλή όλα αυτά θα διορθωθούν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άρα καταλήγουμε στο ότι για όλα φταίει η ΧΑ, δηλαδή αν φύγει απότην βουλή όλα αυτά θα διορθωθούν.

 

Είδες κανένας να λέει τέτοιο πράγμα?

 

Μας ζητάς να σου αποδείξουμε ότι είναι φασίστες και σου βάζουμε ένα σωρό δηλώσεις τους και το επίσημο site τους.

 

Επί του φασισμού σου απαντάμε και όχι επι της λύσεως ΟΛΩΝ των προβλήματών της Ελλάδας.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Άρα καταλήγουμε στο ότι για όλα φταίει η ΧΑ, δηλαδή αν φύγει απότην βουλή όλα αυτά θα διορθωθούν.

δε σε βλέπω να σχολίαζει τις θέσεις της αυγής...

μπορεί σε παρακαλώ να αφήσεις όλα τα αλλα για άλλες συζητήσεις (άνοιξε μια αν θέλεις) και να ασχοληθείς μόνο με την χ.α. εδώ και του ανόητους ψηφοφόρους της;

Link to comment
Share on other sites

Και δείτε τι νέο έγινε όσο ασχολουμαστε με τους "ναζιστές"?

 

http://skorpios1.blogspot.gr/2013/09/blog-post_3784.html?spref=fb

 

Αμφιβάλλεις ότι είναι ναζιστές;

 

Ότι τα ΜΜΕ κατευθύνουν την προσοχή του κόσμου όπως τους βολεύει είναι γεγονός. Όπως και είναι γεγονός ότι η Χρ.Αυγή είναι ναζιστική οργάνωση.

Link to comment
Share on other sites

Και για να απαντήσω στο αρχικό θέμα:

 

θα ήθελα με αφορμή το εν λόγω κείμενο να σηζητήσουμε τους λόγους που δεν έχει καταποντηστεί ακόμα αυτό το δολοφονικό συνοθήλευμα (η χρυσή αυγή) και φέρεται ακόμα στις δημοσκοπήσεις να καταλαμβάνει ένα 6% - 7%...

 

Θεωρώ ότι ο κύριος λόγος είναι η άγνοια του κόσμου που πηγάζει από την ελλειπή μόρφωση και την παραπληροφόρηση των ΜΜΕ (ως ένα σημείο συνέφερε το σύστημα η παρουσία της ΧΑ).

Σίγουρα ένα μικρό ποσοστό είναι όντως φασίστες, οι περισσότεροι που ψηφίζουν όμως ΧΑ δεν ξέρουν τι τους γίνεται.

Λόγω της δολοφονίας και της σύλληψης επ ΄αυτοφώρω του δράστη, βγήκαν κάποια πράγματα στη φόρα και αναγκάστηκαν να αλλάξουν και τα ΜΜΕ τροπάριο, αλλά διαπιστώνω ότι οι ανίδεοι συνεχίζουν να είναι ανίδεοι...

Link to comment
Share on other sites

ε τότε ας μελετήσουν μόνοι τους χωρίς μεσάζοντες σας έβαλα μερικές από τις θέσεις της χρυσής αυγής ...

αφού σας ενοχλεί τόσο η λασπολογία που τους γίνεται κοιτάξτε τις θέσεις τους μόνοι σας και αποφασίστε....

αν θέλετε να ζήτε στην κοινωνία που προάγουν...

 

κοιτάξτε τις δικογραφίες για εγκληματικές επιθέσεις που τους εκρεμούν μόνοι σας... και αποφασίστε

 

 

 

εμενα προσωπικα η χα με τρομαζει και τρομαξα και πολυ οταν μπηκε στη βουλη. Απλα απαντησα στο ερωτημα γιατι δεν πεφτει ετσι οπως το σκεφτομαι εγω. Για να απαντησω για μενα, δεν θελω να ξαναμπει στη βουλη, δεν θελω να δερνουν κανεναν κι ας μην θελω λαθρομεταναστες(προτιμω να φυγουν με δημοκρατικο τροπο) και μ ενοχλει η εκταση θαυμασμου που εχουν γιατι δημιουργουν βιαιους ανθρωπους, δεν υπαρχει δικαιοσυνη κι ελευθερια λογου. Φοβαμαι και για το μελλον το δικο μας και του παιδιου πανω απ ολα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνώ με τη HARLOW από τη πρώτη της λέξη μέχρι τη τελευταία τελεία της! Σκεφτείτε σε τι κόσμο θέλετε να μεγαλώσουν τα παιδιά μας. Προσωπικά σε κόσμο τρομοκρατίας και χούντας δεν θα το ήθελα με τίποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

οκ καταλάβαμε, συμφωνείς μαζί τους.

Απλά να το θυμηθείς (στο ξαναλέω) αν χρειαστείς ποτέ αίμα, ή όργανου αλλοδαπού.

Σε περίπτωση δηλαδή που αργοπεθαίνεις και βρεθεί νεφρό Πακιστανού, να δω αν θα'χεις το σθένος του Εθνικιστή πατριώτη.

 

Ειδικά αν ο Πακιστανός έχει χτυπηθεί από χέρι Χρυσής Αυγής!

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια συμφωνω. αλλά όχι όπως τα μετέφερες εσύ. Όπως τα γράφει στo site.

δεν έχω αλάξει κανένα νόημα από το πρωτότυπο από όσα έχω γράψει... απλά τα έγραψα περιληπτικά για να είναι ευκολότερο να αναγνωστούν

 

δεν έκανα κόπι πέιστ που είναι κουραστικό και που κανείς δεν διαβάζει τα ογκόδη του κείμενα....

 

δικά μου είναι κάτι σχολιάκια μόνο, που υπενήσονται βέβαια από το πρωτότυπο κείμενο απλά δεν λέγονται ευθέως...

Link to comment
Share on other sites

τα εντάξει παιδία που λέγαμε....

αν αυτό το παραλήρημα δεν σας τρομάζει, αν αυτό το παραλήρημα θέτε για τα παιδία σας...

τι να πω...

 

αλλά μην μου λέτε κουραφέξαλα για ψήφους "από αντίδραση", ή "για οργής", ή "άγνοιας", ή "να ακούγεται και μια άλλη φωνή"....

 

ελληνοπαίδες

Link to comment
Share on other sites

πολλά πάρα πολλά λόγια για τα αυτονόητα..εκεί κρύβεται και η απάντηση στην ερώτηση σου ΜΑΡΙΑΛ...

 

αλλά επειδή πολλά γράφονται μόνο και μόνο για τη δημιουργία εντυπώσεων...

Φυσικά ομολογία του ενόχου, όχι ομολογία ότι τον διέταξε το κόμμα.

 

 

μπορώ να έχω το όνομα και την απόδειξη της κομματικής του προέλευσης;; γιατί όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα κάτι..

 

 

Θα βγω λίγο off topic. Φαντάζομαι καταλάβατε ότι όλα αυτά που μας πλασάρουν τα ΜΜΕ τόσες μέρες, είναι για να μην προβληθεί και πάρει τεράστιες διαστάσεις το γεγονός ότι η Τρόικα ήρθε, επέβαλε 25? για τη νοσηλεία σε δημόσια νοσοκομεία και 5? για την επίσκεψη σε κάθε γιατρό, ακόμα και αν πληρώνεις 100-150?/μήνα για ιατροφαρμακευτική περίθαλψη μέσω του ΙΚΑ σου... Βέβαια, αυτό είναι για τους ασφαλισμένους. Ωραίος τρόπος να πατάξουν τη φοροδιαφυγή...

 

αυτή η λογική ειλικρινά με ξεπερνάει...οι ενήλικες άνθρωποι μπορούν να διαχειριστούν, σκεφτούν, κρίνουν πάνω από 1 πράγμα τη φορά..θεωρείτε τον κόσμο (που μέσα του είμαστε και εμείς) τόσο μειωμένης αντίληψης που δεν μπορεί να διαβάσει και συζητήσει 2 πράγματα μαζί;;; εκτός αν εννοείς οτι ήταν οργανωμένο να γίνει έτσι οπότε περνάμε σε άλλες σφαίρες συνωμοσιολογίας...

 

επίσης αυτή τη στιγμή κάνεις αυτό για το οποίο κατηγορείς τα ΜΜΕ..αποπροσανατολίζεις μια συζήτηση αλλάζοντας το θέμα..αν θέλεις άνοιξε ένα θέμα για την Υγεία κι εγώ εκεί μαζί σου να σιχτιρίζω τον Αδωνομπουμπούκο όλη μέρα...

 

 

 

Και ναι θέλω να ακούγονται και οι φασίστες και οι κομμουνιστές και όλοι.

το να βάζεις στην ίδια σειρά τους ναζιστές που αιματοκύλισαν τον κόσμο και τους κομμουνιστές αποτελεί ύβρη στους νεκρούς του 2ου Παγκοσμίου πολέμου

Και δείτε τι νέο έγινε όσο ασχολουμαστε με τους "ναζιστές"?

 

http://skorpios1.blogspot.gr/2013/09/blog-post_3784.html?spref=fb

αυτό το άρθρο δημοσιεύτηκε τον Φεβρουάριο του 2012...ποιός παραπλανεί ποιόν τώρα...

http://news247.gr/eidiseis/politiki/eleutheros_me_perioristikous_oroys_o_tsoxatzopoylos.1610838.html?fb_action_ids=629944083712145&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map=%7B%22629944083712145%22%3A10150799999180090%7D&action_type_map=%7B%22629944083712145%22%3A%22og.likes%22%7D&action_ref_map

 

και μια απορία....αφού θεωρείτε οτι τα ΜΜΕ σερβίρουν ειδήσεις και παραπλανούν τον κόσμο γιατί τα παρακολουθείτε;; ζούμε στο 2013 οι πηγές πληροφόρησης είναι άπειρες...

Link to comment
Share on other sites

Η χρ.α εκκμεταλλεύτηκε το κενό που δημιούργησε η έλλειψη της καλλιέργειας εθνικής συνείδησης και η απουσία μεταναστευτικής πολιτικής. Όταν κάπου δημιουργείται ένα κενό έρχεται κάτι άλλο να το αναπληρώσει κι έτσι μας προέκυψε αυτό το κατασκεύασμα, που καπηλεύεται τα εθνικά μας σύμβολα, το στρατό και την ιστορία μας. Θα βλέπουμε ελληνική σημαία και θα λέμε "φασίστας".

Μία κατηγορία ψηφοφόρων είναι αυτή. Η άλλη είναι οι χαβαλέδες που πάνε μ΄αυτούς που ρίχνουν το ξύλο γιατί μόνο έτσι νιώθουν ότι μετράνε και είναι δυνατοί. Αυτοί θα ψήφιζαν και 17Ν αν είχε βάλει υποψηφιότητα.

Link to comment
Share on other sites

τα εντάξει παιδία που λέγαμε....

αν αυτό το παραλήρημα δεν σας τρομάζει, αν αυτό το παραλήρημα θέτε για τα παιδία σας...

τι να πω...

 

αλλά μην μου λέτε κουραφέξαλα για ψήφους "από αντίδραση", ή "για οργής", ή "άγνοιας", ή "να ακούγεται και μια άλλη φωνή"....

 

ελληνοπαίδες

 

ζητησες απαντησεις γιατι δεν πεφτει η χα, μην λες κουραφεξαλα αυτα που πιστευει ο κοσμος γιατι γι αυτα τα κουραφεξαλα ανεβηκαν τα ποσοστα. Ξερεις οτι εγινε αυτο απο αντιδραση και οργη του κοσμου και ο καθενας παει απο καπου να πιαστει, ο πνιγμενος απο τα μαλλια πιανεται

Link to comment
Share on other sites

μην λες κουραφεξαλα αυτα που πιστευει ο κοσμος γιατι γι αυτα τα κουραφεξαλα ανεβηκαν τα ποσοστα. Ξερεις οτι εγινε αυτο απο αντιδραση και οργη του κοσμου και ο καθενας παει απο καπου να πιαστει, ο πνιγμενος απο τα μαλλια πιανεται

ο χαραχτηρισμός μου υσχύει από δω και πέρα όχι για τό λόγο που ψηφίστηκαν αρχικά, για τον κόσμο που εξακολουθεί να τους στηρίζει ενώ πλέον ξέρουμε τι είναι....

αφού πλέον η άγνοια δεν υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι η ελλειψη παιδειας και ο συσωρευμενος θυμος ανεβασε την χ.α. και οι ιδιοι λογοι την συντηρουν ακομα.

Αλλα νομιζω οτι οι ψηφοφοροι τους ειναι και σε ενα βαθμο φασιστες μεσα τους. Δεν γινεται να βλεπεις τους χρυσαυγιτες και να θες 40 αποδειξεις και παραπομπες σε δηλωσεις τους για να καταλαβεις οτι ισως δεν ειναι και τοσο καλα παιδια...

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι η ελλειψη παιδειας και ο συσωρευμενος θυμος ανεβασε την χ.α. και οι ιδιοι λογοι την συντηρουν ακομα.

Αλλα νομιζω οτι οι ψηφοφοροι τους ειναι και σε ενα βαθμο φασιστες μεσα τους. Δεν γινεται να βλεπεις τους χρυσαυγιτες και να θες 40 αποδειξεις και παραπομπες σε δηλωσεις τους για να καταλαβεις οτι ισως δεν ειναι και τοσο καλα παιδια...

 

 

πιστευω οτι οι φασιστες ειναι λιγοι, αυτοι δηλ που παντα την ψηφιζαν και που θα συνεχιζουν να ψηφιζουν. ολοι οι αλλοι ειναι απο τους λογους που ηδη εχουν αναφερθει και θεωρητικα σε επομενες εκλογες θα καθαρισει το τοπιο, θελω να πιστευω οτι θα αναθεωρησουν πολλοι

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...