Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

η Χρυσή Αυγή μετά τη δολοφονία του Παύλου Φύσσα

Recommended Posts

παρακολουθώντας τις εξελήξεις που ακολούθησαν την δολοφονία του Φύσσα έπεσα σε ένα πολύ γλαφυρό και ξεκάθαρο κείμενο (οι άθεοι ας αγνωήσουν τον συγγραφέα και ας μην αρχίσουν να λένε διάφορα και χιλιοειπομένα για τους παπάδες)

http://www.newsbeast.gr/greece/arthro/587409/tora-den-boreite-na-epikaleisthe-tin-agnoia-gia-ti-hrusi-augi/?acpn=2#comcon

θα ήθελα με αφορμή το εν λόγω κείμενο να σηζητήσουμε τους λόγους που δεν έχει καταποντηστεί ακόμα αυτό το δολοφονικό συνοθήλευμα (η χρυσή αυγή) και φέρεται ακόμα στις δημοσκοπήσεις να καταλαμβάνει ένα 6% - 7%...

αντιγράφω το τελευταίο κομμάτι του κειμένου:

"Μεγαλύτερη απόγνωση από το Ναζισμό δεν υπάρχει. Αλλιώς ετοιμασθείτε να κλάψετε και το δικό σας το παιδί!

Γιατί ο Ναζισμός δεν έχει φίλους, έχει μόνον θύματα"

Διαφημίσεις

• Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Υπό την προϋπόθεση ότι είναι σωστές οι δημοσκοπήσεις η εξήγηση είναι απλή:

Είναι όντως φασίστες / ναζιστές οι άνθρωποι που μετά από όοοοοοολα αυτά θα ψηφίσουν ΧΑ.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)

Οχι πλεον ρε παιδια με την ΧΑ ....οποιο site ανοιξω για εκεινη λενε,,,,Θα κοψω το internet η θα κοψω τις φλεβες μου!!!Μια μονο ευλογη απορια εχω.... γιατι τωρα που συζητανε για νεα μετρα εχει αρχισει τοσο ντορος με την ΧΑ. Τοσο καιρο δεν τα εβλεπαν?τωρα τα μαθανε?Και κατι τελευταιο αν ενας ειναι τρελος φταιει και το κομμα του ....ομαδα του......οικογενεια..... η καταστημα που ψωνιζει?Δηλαδη εκεινος ο παλαβος στην βορεια ελλαδα ο μαναβης που βιασε και εκαψε την κοπελιτσα αν ηταν αθλητικη ενωση κατω ραχης...η ηταν γραμμενος ξερω εγω σε καποιο κομμα τους παιρνει ολους η μπαλα?ας μου λυσει καποιος την απορια αυτη γιατι ισως κατι δεν καταλαβαινω.

η ηταν γραμμενος ξερω εγω σε καποιο κομμα τους παιρνει ολους η μπαλα?ας μου λυσει καποιος την απορια αυτη γιατι ισως κατι δεν καταλαβαινω.

Εάν το κόμμα που ήταν γραμμένος έχει λιώσει στο ξύλο τους λαθρομετανάστες (αλλά όχι τα κυκλώματα-εκεί κλάνουμε πατάτες).

Εάν το κόμμα του απειλεί παιδάκια σε παιδικούς σταθμούς, νηπιαγωγεία και σχολεία.

Εάν το κόμμα του κάνει διάκριση μεταξύ των ανθρωπίνων δικαιωμάτων.

Εάν ο αρχηγός του κόμματος λέει αυτά:

Γράφει ο Νίκος Μιχαλολιάκος:

«[...] σε ηλικία 19 ετών οδηγούμαι κρατούμενος στην πρώτη πτέρυγα των φυλακών Κορυδαλλού, όπου βρίσκονται κρατούμενοι οι αξιωματικοί του καθεστώτος της 21ης Απριλίου [...], πατριώτες ξεχωριστοί, αιχμάλωτοι της μικρόψυχης και δειλής δημοκρατίας μας. 
Θεώρησα και θεωρώ ύψιστη τιμή μου, που μου έχει επιφυλάξει η μοίρα το να έχω διωχθεί και φυλακισθεί για τις Ιδεές μου και δεν θα άλλαζα με τίποτε εκείνες τις στιγμές, που όντας κρατούμενος μαζί με δυο αγωνιστές μου στα υπόγεια της Γενικής ασφάλειας, στην οδό Μεσογείων, ήμουν περήφανος και υψιπετής, αισθανόμουν ξεχωριστός, γιατί μέσα σε έναν κόσμο, που παθητικά υπέφερε την μίζερη μοίρα του, εγώ ήμουν ένας από αυτούς, που αντιστάθηκα και αντιστέκομαι» .

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=240574&catid=9

Να συνεχίσω ή καταλαβαίνεις της διαφορές των αυγόπουλων από την αθλητική ένωση κάτω ράχης?

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)

Μα δεν σου λεω για την ιδεολογια.....συμφωνω πως ειναι λαθος.... εγω μιλαω για την πραξη ενος να σκοτωσει καποιον,,,,,αυτο ηταν που ξεκινησε την ολη ιστορια.......Δεν σημαινει πως ολοι ειναι παραφρονες ....ουτε ολοι θα βγαλουν μαχαιρι....Με αυτη την λογικη 400000 ποσοι ηταν που τους ψηφισαν ειναι δολοφονοι....αυτα ειναι βλακειες.....ετυχε να σφαξει ενασ χρυσαυγιτης εναν απο αλλο χωρο....Το συστημα εψαχνε κατι τετοιο να μας αποπροσανατολισει

Διαφημίσεις

Nordor συνεχίζω την κουβέντα μαζί σου υπό την "προϋπόθεση" ότι δεν ψηφίζεις / υπερασπίζεσαι την ΧΑ. Αλλιώς να σταματήσω.

Με αυτη την λογικη 400000 ποσοι ηταν που τους ψηφισαν ειναι δολοφονοι....αυτα ειναι βλακειες.....ετυχε να σφαξει ενασ χρυσαυγιτης εναν απο αλλο χωρο.

Ηθικοί αυτουργοί είναι σίγουρα.

Όπως ηθικοί αυτουργοί είναι και όλοι οι ψηφοφόροι που ξαναφήφισαν τους 2 "μεγάλους" και ψηφίζουν με γνώμονα την θεσούλα τους στο δημόσιο και όχι για το καλό της χώρας τους ( που θα τη χάσουν κι αυτή τώρα, αλλά λέμε).

Ελπίζω να σε κάλυψα.

.Δεν σημαινει πως ολοι ειναι παραφρονες ....ουτε ολοι θα βγαλουν μαχαιρι.

Αυτός που ψηφίζει ΧΑ -πλέον- σημαίνει ότι συμφωνεί με τις θέσεις τους. Σημαίνει λοιπόν ότι θεωρεί ότι έχει δικαίωμα να βγάλει μαχαίρι κάποια στιγμή.

Και να εύχεσαι να μην περνάς εσύ από κει η ακόμα χειρότερα το παιδί σου από κείνο το σημείο.

Το συστημα εψαχνε κατι τετοιο να μας αποπροσανατολισει

Μπορεί, δεν αντιλέω. Το θέμα όμως είναι ότι έγινε.

Επίσης ποιο άλλο κόμμα κάνει παρελάσεις και χαιρετισμούς στρατιωτικού τύπου?

Ποιο άλλο κόμμα μαζεύει τρόφιμα και αίμα μόνο για Έλληνες, καταργώντας στην ουσία την ισότητα μεταξύ των ανθρώπων?

Μα δεν σου λεω για την ιδεολογια.....συμφωνω πως ειναι λαθος.... εγω μιλαω για την πραξη ενος να σκοτωσει καποιον

Η πράξη έγινε λόγω της ιδεολογίας, δεν ήταν τυχαίο γεγονός.

.Δεν σημαινει πως ολοι ειναι παραφρονες ....ουτε ολοι θα βγαλουν μαχαιρι....Με αυτη την λογικη 400000 ποσοι ηταν που τους ψηφισαν ειναι δολοφονοι....αυτα ειναι βλακειες.....ετυχε να σφαξει ενασ χρυσαυγιτης εναν απο αλλο χωρο...

όλοι βγάζουν μαχαίρι...όλοι είναι εν δυνάμει δολοφόνοι...ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ...όλοι οπλοφορούν και θέλουν αίμα...

Ο φασισμός ζητάει αίμα και τρέφεται από αυτό..και οι 400.000 πόσοι δεν ξέρω ναι έχουν ευθύνη..ακόμα μεγαλύτερη έχουν αυτοί που τους χάιδευαν τα αυτιά για να τους ψηφίζουν τα νομοσχέδια...

Μαρίαλ ο Κονίτσης Παύλος είναι άλλη περίπτωση ιερωμένου...πως λέμε Καλαβρύτων Αμβρόσιος;;;;;;;;:evil::evil::evil: ε! καμμία σχέση η νύχτα με τη μέρα..όπου ο Κονίτσης η ημέρα φυσικά....

και έχει απόλυτο δίκιο....Αύριο θα είναι κάποιος από εμάς...

Harlow δεν φανταζεσαι τι ψηφιζω ...παντως οχι ΧΑ.Το να λες ομως δεν συνεχιζω να μιλαω μαζι σου αν εισαι ΧΑ ειναι δειγμα φασισμου.....Αυτα που σωστα καταδικαζεις τα αναιρεις. Αυτο οτι ολοι ειναι εν δυναμη δολοφονοι ειναι .....δεν μπορω να το χαρακτηρισω γιατι ειναι αυτονοητο πως δεν ισχυει. Βλεπω με λυπη μου πως οι πιο πολλοι μενουν στην ειδηση και σε οσα τους σερβιρουν τα καναλια και ολα σχεδον τα site.οποτε δινω τροφη για σκεψη και κουβεντα....Γιατι τοσο πολυ η ΝΔ εχει επαναστατησει με την ΧΑ ενω ο Συριζα κραταει πιο ηπιους τονους?Αν λεω αν ενας απο Συριζα η Ανταρσια που ηταν το παλικαρι σκοτωνε εναν της ΧΑ ποιοι λετε πως θα φωναζαν και ποιοι δεν θα κανανε ντορο? Δεν νομιζω να ειναι κατι δυσκολο να απαντηθει......

Αν λεω αν ενας απο Συριζα η Ανταρσια που ηταν το παλικαρι σκοτωνε εναν της ΧΑ ποιοι λετε πως θα φωναζαν και ποιοι δεν θα κανανε ντορο? Δεν νομιζω να ειναι κατι δυσκολο να απαντηθει......

αυτό δεν μπορεί να γίνει παρά μόνο σε κηρυγμένο εμφύλιο πόλεμο..τόσο απλά... ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ...η αριστερά (ως ιδεολογία και τρόπος ζωής) δεν μετέρχεται του φόνου ως όπλου για την λύση των διαφορών..και σίγουρα δεν δολοφονεί την άλλη άποψη και τη διαφορετικότητα...

αυτή η υποτιθέμενη εξίσωση των 2 άκρων (όπου το αριστερό άκρο για την Έλλαδα είναι η ΑΝΤΑΡΣΥΑ ή ο ΣΥΡΙΖΑ) είναι απλά προβοκατόρικη

αυτό δεν μπορεί να γίνει παρά μόνο σε κηρυγμένο εμφύλιο πόλεμο..τόσο απλά... ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ...η αριστερά (ως ιδεολογία και τρόπος ζωής) δεν μετέρχεται του φόνου ως όπλου για την λύση των διαφορών..και σίγουρα δεν δολοφονεί την άλλη άποψη και τη διαφορετικότητα...

αυτή η υποτιθέμενη εξίσωση των 2 άκρων (όπου το αριστερό άκρο για την Έλλαδα είναι η ΑΝΤΑΡΣΥΑ ή ο ΣΥΡΙΖΑ) είναι απλά προβοκατόρικη

E τωρα υστερα απο αυτο πως η αριστερα δεν μετερχεται του φονου ως οπλο για την λυση διαφορων...και ειχαμε 4 χρονια εμφυλιο που και οι μεν (δεξιοι) και οι δε (αριστερα) σφαξανε χιλιαδες στερουμαι καθε επιχειρηματος και γενικα δεν αντιλεγω γιατι σκεφτομενος καποιες διασημες ρησεις ειμαι σιγουρα χαμενος.

Διαφημίσεις

E τωρα υστερα απο αυτο πως η αριστερα δεν μετερχεται του φονου ως οπλο για την λυση διαφορων...και ειχαμε 4 χρονια εμφυλιο που και οι μεν (δεξιοι) και οι δε (αριστερα) σφαξανε χιλιαδες στερουμαι καθε επιχειρηματος και γενικα δεν αντιλεγω γιατι σκεφτομενος καποιες διασημες ρησεις ειμαι σιγουρα χαμενος.

Δεν διαβάζεις όμως........έγραψα επί λέξη "αυτό δε γίνεται παρά μόνο σε κηρυγμένο πόλεμο".....

Η Harlow έχει απόλυτο δίκιο....ο φασισμός δεν είναι άποψη..είναι έγκλημα...

Δεν διαβάζεις όμως........έγραψα επί λέξη "αυτό δε γίνεται παρά μόνο σε κηρυγμένο πόλεμο".....

Η Harlow έχει απόλυτο δίκιο....ο φασισμός δεν είναι άποψη..είναι έγκλημα...

Γιατι αυτες οι ομαδες που συγκρουονται στην αθηνα και αλλου δεν ειναι σε πολεμο?τι επειδη δεν εχει κηρυχτει επισημα?Ετυχε απλα ο τρελος που ειχε το μαχαιρι να ειναι της ΧΑ.Οι αλλοι πανε με τριανταφυλλα δηλαδη? ΚΑι οι μεν και οι δε ειναι εγκληματιες....Και το κρατος καταστελει κατα το δοκουν.

Φαντάζομαι καταλάβατε ότι όλα αυτά που μας πλασάρουν τα ΜΜΕ τόσες μέρες,

δεν μας πλασάρουν κάτι ψεύτικο... απλά δώθηκε επιτέλους η σημασία που έπρεπε στη χρυσή αυγή και ξεκίνησε το ξίλωμα της... το κρίμα και ότι άδικο είναι ότι έπρεπε να πεθάνει ο νεαρός για να πουν φτάνει με τους φασίστες....

είναι για να μην προβληθεί και πάρει τεράστιες διαστάσεις το γεγονός ότι η Τρόικα ήρθε, επέβαλε 25? για τη νοσηλεία σε δημόσια νοσοκομεία και 5?

αφού σε νιοάζει τόσο για δεν ανοίγεις ένα νέο θέμα για τα νέα νοσήλεια παρά έρχεσαι εδώ να απροσανατολήσεις το θέμα;

αλήθεια εσύ γιατί πιστεύεις ότι εξακολουθεί η χ.α. να έχει σημαντικά ποσοστά;

1) οι ψηφοφόροι της είναι φασίστες

2) οι ψηφοφόροι της είναι βλάκες

3) οι ψηφοφόροι της δεν έχουν τηλεόραση ούτε υπολογιστές

4) οι ψηφοφόροι της είναι όλοι κουφοί και τυφλοί

5) οι ψηφοφόροι της δεν έχουν παιδιά άρα δεν ανησυχούν για την ασφάλειά τους

έχετε να προσθέσετε κάτι άλλο στις εναλλακτικές;

και κλείνοντας προσθέτω κάτι ακόμα από το κείμενο:

Ακουσα τον αρχηγίσκο του ναζιστικού μορφώματος να μιλάει με τόση αηδία για το Κοινοβούλιο και για το πολίτευμα, με το γνωστό του χιτλερικό παραλήρημα.

Διερωτώμαι: Δεν τον άκουσε κανένας εισαγγελικός λειτουργός.

Δεν συνιστούν οι λόγοι του προσβολή του δημοκρατικού πολιτεύματος; Ποια αγωγή δίνει στα νέα παιδιά, τα οποία στερημένα ουσιαστικής παιδείας και από το σχολείο και από την οικογένεια γίνονται μα άμορφη μάζα από την οποία θα επιλέγονται οι αυριανοί εκτελεστές;

Δυο λόγια ακόμη γιʼ αυτούς που ψήφισαν τον Ναζισμό.

Ίσως δεν ξέρατε.

Ίσως παρασυρθήκατε;

Τώρα καταλάβατε;

Τώρα ξυπνήσατε;

Τώρα δεν μπορείτε να επικαλείσθε ούτε την άγνοια, ούτε την διαμαρτυρία, ούτε την απόγνωση.

Απαντάω στην Harlow. Λάθος μου που έγραψα στο ποστ σου.

Είπα ότι ΔΕΝ μιλάω με αυγόπουλα και εννούσα στο συγκεκριμένο θέμα γιατί θα εκτραχυνθώ και θα φαω μπαν.

Και δεν γουστάρω να φαω μπαν επειδή έχασα την ψυχραιμία μου από κάποιον φασίστα (και δεν ενοοώ κανέναν ονομαστικά).

Are we clear?

Και επίσης δεν κατάλαβα και κάτι άλλο............όταν ο άλλος είναι δηλωμένος φασίστας και του απαντάω με τον ίδιο φαστιστικό τρόπο, είμαι κακιά και γίνομαι κι εγώ φασίστρια?

Το οφθαλμόν αντί οφθαλμού το έχετε ακουστά?

Και ναι μπορεί να μας αποπροσανατολίζουν τα ΜΜΕ για τα νεα μέτρα που έρχονται.

Αυτό τι δουλειά έχει με την κουβέντα μας και το αρχικό ερώτημα της ΜΑΡΙΑΛ ότι η ΧΑ δεν έχει καταποντιστεί και ότι υπάρχουν άνθρωποι που θα ψηφίσουν ένα καθαρά φασιστικό κόμμα?

δεν συμφωνω με την ιδεολογια της χα ομως στη συγκεκριμενη περιπτωση δεν βγαινει απο το μυαλο μου οτι με καποιο τροπο πισω απο ολα αυτα ειναι και οι κυβερνωντες ειτε για να περασουν μετρα χωρις να τα παρουμε ειδηση ειτε γιατι ολη η ευρωπη φοβαται τετοιου ειδος ξεσπασματα γιατι αν γινει παντου στην ευρωπη θα πεσουν κυβερνησεις. Θεωρω τους χρυσαυγιτες εγκληματιες οπως και τις δημοκρατικες κυβερνησεις που ευθυνονται για τις χιλιαδες αυτοκτονιες, για την πεινα και την εξαθλιωση που ζουμε. Ειναι πολυ μπερδεμενα ολα και δυστυχως το τι κρυβεται πισω απο ολα αυτα το μυαλο μας δεν μπορει να τα συλλαβει

Διαφημίσεις

Δεν ψηφίζω Χρυσά Αυγά και ούτε ασπάζομαι την ιδεολογία τους.Υποθέτω ότι αυτοί που ψηφίζουν αυτό το κόμμα,δεν τους νοιάζει για τη δολοφονία.Γι' αυτούς ήταν απλά ένας αναρχικός.Ψηφίζουν γιατί θέλουν αυτό που κάνει η Χ.Α., θέλουν τους ξυλοδαρμούς των μεταναστών,θέλουν να φύγουν όλοι οι ξένοι με κάθε τρόπο.

Και κατι τελευταιο αν ενας ειναι τρελος φταιει και το κομμα του ....ομαδα του......οικογενεια..... η καταστημα που ψωνιζει?Δηλαδη εκεινος ο παλαβος στην βορεια ελλαδα ο μαναβης που βιασε και εκαψε την κοπελιτσα αν ηταν αθλητικη ενωση κατω ραχης...η ηταν γραμμενος ξερω εγω σε καποιο κομμα τους παιρνει ολους η μπαλα?.

όταν ένας δάσκαλος σκοτώσει κάποιον δεν σημαίνει ότι οι δάσκαλοι είναι δολοδφονική φάρα γιατί πουθενά στις σπουδές τους δεν προτερίνονται να σκοτώσουν...

αλλά αν ένας σατανιστής σκοτώσει είναι φανερό ότι ευθήνωνται οι ιδεολογίες του αφού στα βιβλία της μαύρης μαγείας περιγράφονται εγκλήματ και απαιτούνται από τους "πιστούς"....

ελπίζω να έγεινα κατανοητή

Εδώ όλες είμαστε μάνες και πρέπει να συζητάμε ανοιχτά και ελέυθερα,

ωραία να περιγράψω το περιβάλλον που θα μεγαλώσουν τα παιδία σου αν κυβερνούσε ένα κόμμα τύπου χ.α.

κάθε πρωί θα ξυπνούσαν με τον πρωινό διάγγελμα του μιχαλολιάκου.

θα πήγαιναν στο σχολείο (πιθανότατα χωρισμένα σε αρένων θηλέων γιατί είναι γνωστός ο μισογυνισμός τους), όπου θα δηλητηριάζονταν με μίσος (για τους ξένους, για τους αριστερούς, για τους κεντρόυς, για όσους σπούδασαν στο εξωτερικό, για τους γκέυ, για όσους δεν αγαπούν το στρατό, για όσους δεν αγαπούν τον πόλεμο.... εν πάσει περιπτώση για όλους

θα επέστρεφάν σπίτι και θα έβλεπαν τηλεώραση στο ένα και μοναδικό φασιστικό κανάλι που θα έκπεμπε

καθημερινά θα γινόντουσαν μάρτυρες ξυλοδαρμών ίσως και δολοφονιών των αντιφρονούντων

σε τετοιο κόσμο θες να μεγαλώσει το παιδί σου;

ωραία να περιγράψω το περιβάλλον που θα μεγαλώσουν τα παιδία σου αν κυβερνούσε ένα κόμμα τύπου χ.α.

κάθε πρωί θα ξυπνούσαν με τον πρωινό διάγγελμα του μιχαλολιάκου.

θα πήγαιναν στο σχολείο (πιθανότατα χωρισμένα σε αρένων θηλέων γιατί είναι γνωστός ο μισογυνισμός τους), όπου θα δηλητηριάζονταν με μίσος (για τους ξένους, για τους αριστερούς, για τους κεντρόυς, για όσους σπούδασαν στο εξωτερικό, για τους γκέυ, για όσους δεν αγαπούν το στρατό, για όσους δεν αγαπούν τον πόλεμο.... εν πάσει περιπτώση για όλους

θα επέστρεφάν σπίτι και θα έβλεπαν τηλεώραση στο ένα και μοναδικό φασιστικό κανάλι που θα έκπεμπε

καθημερινά θα γινόντουσαν μάρτυρες ξυλοδαρμών ίσως και δολοφονιών των αντιφρονούντων

σε τετοιο κόσμο θες να μεγαλώσει το παιδί σου;

Μα ποιος μίλησε για κυβέρνηση? Κι πως ξέρεις ότι θα είναι έτσι? Αν εκλεχθούν και γίνει έτσι, σε 4 χρόνια δεν θα εκλεχθουν. Απλά είναι τα πράγματα. Εγώ απλά θέλω να ακούγονται κι εγώ θα αποφασίσω αν τους θέλω να με κυβερναν ή όχι.

Μα το είπα και πιο πάνω. Δεν είμαι ψηφοφόρος της χα. Αλλά αν συνεχιστεί το πανηγύρη στα κανάλια θα γίνω. Και πιστεύω ότι αυτός είναι και ο λόγος που δεν έχει καταποντιστεί. Όπως κι εγώ, πολύς κόσμος έχει καταλάβει ότι τα κανάλια μας κατευθείνουν. Και δεν τους πιστευουμε. Άρα ψαχνόμαστε και παραπέρα. Τι λένε αυτοί οι άνθρωποι που δεν τους δίνουν λόγο? Τι απαντάνε στις κατηγορίες. Ποιες είναι αλήθεια οι κατηγορίες?

Και τελικα τελικά, ένας νέος άνθρωπος δολοφονηθηκε από έναν άλλο νέο άνθρωπο του μόχθου, οπώς είμαστε κι εμείς και με προβληματίζει αφάνταστα το τραγικό αυτό συμβάν. Ο τρόπος που το χρησιμοποιούν....

Και απ'την άλλη, προσωπικά θέλω να ακούγεται και μια άλλη φωνή στο κοινοβούλιο.

Αυτά που είπε η kloyzeau πιο πάνω είναι απόλυτα λάθος. Με νοιάζει για την δολοφονία και ας ήταν αναρχικος (δικαιωμά του). Δεν θέλω να ξυλοκοπιέται κανένας άνθρωπος και δεν με ενοχλουν οι μετανάστες και γενικά κανένας άνθρωπος που δεν με ενοχλει. Αυτές είναι οι απόψεις που θέλουν να μας περάσουν. Μια εργαζόμενη μανούλα με δυο μικρά κορίτσια είμαι, μια χαρά τακτοποιημένη. Απλώς ψάχνομαι και δεν επαναπάυομαι σε αυτά που μου "πουλάνε".

Δεν είσαι ψηφορφόρος τους αλλά θα γίνεις επειδή τους "κυνηγάνε" τα κανάλια , κι επειδή θέλεις να ακούγεται και μια άλλη φωνή στο κοινοβούλιο.

Δεν σε ενδιαφέρει καθόλου τι πρεσβεύουν αυτοί οι "άνθρωποι", απλά θα τους ψηφίσεις από αντίδραση. Σωστά καταλαβαίνω????

Και μετά γιατί δεν πάει μπροστά αυτός ο τόπος.

Μα ποιος μίλησε για κυβέρνηση? Κι πως ξέρεις ότι θα είναι έτσι? Αν εκλεχθούν και γίνει έτσι, σε 4 χρόνια δεν θα εκλεχθουν. Απλά είναι τα πράγματα. Εγώ απλά θέλω να ακούγονται κι εγώ θα αποφασίσω αν τους θέλω να με κυβερναν ή όχι.

Θέλεις να ακούγονται οι φασίστες????????????????????

'Η δεν θεωρείς ότι είναι φασίστες?

Θέλεις να ακούγονται οι φασίστες????????????????????

'Η δεν θεωρείς ότι είναι φασίστες?

Εσύ έχει ακούσει τις θέσεις τους από τους ίδιους και τους θεωρείς φασίστες?

Γιατί εγώ έχω παει σε ομιλία και μια χαρά μου άνθρωποι μου φάνηκαν. Θέλω να πω ότι έχω προσωπική άποψη, από κάτι που άκουσα η ίδια και όχι από αυτά που λέγονται και ακούγονται εδώ κι εκεί.

Και ναι θέλω να ακούγονται και οι φασίστες και οι κομμουνιστές και όλοι.

Και επειδή μάλλον με έχετε παρεξηγήσει θα σας δώσω ένα παράδειγμα για το σκεπτικό μου.

Ας αφήσουμε απ'έξω την ΧΑ.

Ας υποθέσουμε ότι λόγω της κατάστασης το ΚΚΕ, ανεβαίνει επικινδυνα στις δημοσκοπίσεις. Και αρχίζουν να το πολεμάνε κατ'αυτόν τον τρόπο. Δηλαδή όσο είναι ελεγχόμενο στη βουλη δεν τους πειράζει... αλλά αν ανέβει θα θέλουν να το φάνε. Ε ναι θα με ενοχλήσει ρε κορίτσια. Δηλαδή μόνο αν κυβερναει ΝΔ και Πασόκ όλα είναι οκ?

Ελπίζω να εγινα κατανοητή.

Τι λένε αυτοί οι άνθρωποι που δεν τους δίνουν λόγο?

να σου γράψω μερικά κατατοπιστηκα...

• καλιέργεια επιθετικού πνεύματος στους αστυνομικούς να πυροβολουν και να σκοτώνουν δίχως τύψεις
  • να καταργηθεί η ανεξηθρησκεία
  • περιθωριοποίηση προκλητικών καλλυτεχνών (σας θυμίζει μήπως βόρεια κορέα )
  • διαχωρισμός ελήνων και αλοδαπών στα σχολεία
  • καταργηση του συνδυκαλισμού
  • υποχρεώτική στράτευση για άνδρες - γυναίκες
  • απαγόρευση των αμβλώσεων
  • συλλογή των λαθρομεταναστών σε στρατόπεδα όπου δεν θα υπάρχει ψήξη θέρμανση ούτε φαί τώρα πως θα ζήσουν αυτοί δεν μας αφορά
  • απαγόρευση νοσηλείας λαθρομεταναστών (κοινώς ας πεθάνουν δεν έχουμε ευθύνη)
  • βασικά είδη διαβίωσης θεωρούνατι από τη χρυσή αυγή τα τρόφιμα τα φάρμακα τα καύσιμα και ...... τα όπλα

από την επίσημη σελίδα της χρυσής αυγής...