Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΣΟ ΣΥΧΝΑ ΑΚΟΥΤΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΟ 3 ΤΡΙΜΗΝΟ


Recommended Posts

ευχαριστω ειρηνακο μου,απ το στομα σου κ στου θεου τ αυτι,ασε δε αυτοι οι εμετοι μ εχουν τρελλανει κ δεν σταματανε ποτε!μετα απο ολα αυτα ας την παρω στα χερια μου κ τι στον κοσμο!εχω χασει κ δυο μωρακια στον 5 μηνα κ μιλαμε οτι δεν εχω περασει μερα που να μην φοβαμαι!καμια γυναικα να μην τα ζει αυτα...μακαρι ολες να ειχαμε ομορφες εγκυμοσυνες κ μακρια οι απωλειες!

 

έχεις ακόμα εμετους? κουραγιο! εγώ είχα μονο στο ά τριμηνο και νόμιζα πως θα πεθανω αλλα επειδη εχω και γαστριτιδα δεν αντεχε και πολυ το στομαχι μου...

εγω εχω κανει ενα χειρουργειο στο στομαχι κ δεν σηκωνει πολλα οποτε με την παραμικρη καουρα κανω παλινδρομησεις κ σκεψου οτι πινω γυρω στα 10 συμπληρωματα καθε μερα απο 8 εβδομαδων!κ ολο ξαπλα δεν χωνευω το φαγητο μου!ουφ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πρέπει να νιώθουμε χτυπήματα ή κινήσεις? Φοβάμαι μήπως είναι συσπάσεις αυτά που νιώθω

 

θα νιώθεις να τεντώνει η κοιλια σου σαν μπαλόνι απο μεσα, θα γινεται πολυ σκληρη και θα μενει ετσι σκληρη και τεντωμενη μερικα δευτερολεπτα. αν δεν επαναλαμβάνεται συχνα και ρυθμικα, μην ανυσηχισεις. διαφερει πολυ απο τις κλοτσιες. η λεκανη πιεζεται ετσι κι αλλιως οσο περνα ο καιρος απο το βαρος του μωρου δεν εχει να κανει να κανει με τις συσπασεις.

Link to comment
Share on other sites

θα νιώθεις να τεντώνει η κοιλια σου σαν μπαλόνι απο μεσα, θα γινεται πολυ σκληρη και θα μενει ετσι σκληρη και τεντωμενη μερικα δευτερολεπτα. αν δεν επαναλαμβάνεται συχνα και ρυθμικα, μην ανυσηχισεις. διαφερει πολυ απο τις κλοτσιες. η λεκανη πιεζεται ετσι κι αλλιως οσο περνα ο καιρος απο το βαρος του μωρου δεν εχει να κανει να κανει με τις συσπασεις.

 

Ωρες ώρες νιώθω ένα τέτοιο φούσκωμα που λες χωρίς πόνο αλλά μια δυο φορές τη μέρα.Χτυπήματα νιώθω συχνά ένα γκντρουπ σε διάφορα μέρη της κοιλιάς...

eY7sp3.png

v2MFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ωρες ώρες νιώθω ένα τέτοιο φούσκωμα που λες χωρίς πόνο αλλά μια δυο φορές τη μέρα.Χτυπήματα νιώθω συχνά ένα γκντρουπ σε διάφορα μέρη της κοιλιάς...

 

σε ποια εβδομαδα εισαι? το πρωτο που λες ειναι μαλλον ηπια συσπασουλα, φυσιολογικο. εγω ειχα απο πολυ νωρις ετσι αραιες και ηπιες. τα υπολοιπα ειναι χορευτικα του μωρου ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Κορίτσια έχω ένα θέμα είμαι 28η βδομάδα και το μωράκι μου δεν έχει κλωτσισει από χθες έφαγα γλυκά ειπια χυμούς αλλά ματαια βεβαία αισθάνομαι ένα τυναγμα στο μωρό σαν να έχει λόξιγκα λέω να τον πάρω αύριο τηλέφωνο τον γιατρό η το απόγευμα εάν συνεχίσει έτσι. ... Το παιδί βέβαια ξέρω ότι έχει πάρει θεση πετρωνω κιόλας έχω συσπάσεις δηλαδή και το τυναγμα το νιώθω στην τομή. .. Αρκετά χαμηλά δηλαδή 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Εφουή είπε:

Κορίτσια έχω ένα θέμα είμαι 28η βδομάδα και το μωράκι μου δεν έχει κλωτσισει από χθες έφαγα γλυκά ειπια χυμούς αλλά ματαια βεβαία αισθάνομαι ένα τυναγμα στο μωρό σαν να έχει λόξιγκα λέω να τον πάρω αύριο τηλέφωνο τον γιατρό η το απόγευμα εάν συνεχίσει έτσι. ... Το παιδί βέβαια ξέρω ότι έχει πάρει θεση πετρωνω κιόλας έχω συσπάσεις δηλαδή και το τυναγμα το νιώθω στην τομή. .. Αρκετά χαμηλά δηλαδή 

Έχουν περάσει και τόσοι μήνες και δεν θύμαμαι πόσο συχνά το ένιωθα. Ο γιατρός μου είχε πει πως ίσως υπάρξουν μέρες που θα το αισθανθώ μία φορά το εικοσιτετράωρο. Πράγματι είχε συμβεί και είχα ανησυχήσει πολύ.

  Εγώ λοξυγκα ένιωθα στον όγδοο και ήταν ρυθμικό τίναγμα για ένα με δύο λεπτά. 

  Ελπίζω ήδη να ακουσες το μωρακι σου και να ηρεμησες! Διαφορετικα μιλά με το γιατρό σου αμεσα και θα σε κατατοπισει.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να γίνει η ανάρτηση πήγα ήδη στον γιατρό. .. Όλα είναι καλά αλλά μου είπε ότι κοιμούνται 20 ώρες το 24ωρο και κουνιέται αλλά όχι τόσο όσο να το αισθάνομαι. ...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Εφουή είπε:

Μέχρι να γίνει η ανάρτηση πήγα ήδη στον γιατρό. .. Όλα είναι καλά αλλά μου είπε ότι κοιμούνται 20 ώρες το 24ωρο και κουνιέται αλλά όχι τόσο όσο να το αισθάνομαι. ...

Πολύ καλά, λοιπόν! Ναι κοιμούνται αρκετά. Με το καλό να δεχθείς το μωρακι σου!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...