Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΦΑΓΗΤΟΥ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 227
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

kalamarakiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii αυτο το καθισματακι που εχεις σε τι καρεκλα το εχεις βαλει?????? σκεφτηκα οτι επειδη οι καρεκλες της κουζινας μου ειναι καπως στενες και η μπουμπου στριφογυρναει μη παει και τη βρω κατω μαζι με ολη τη καρεκλα οποτε τελικα μαλλον θα παρω αυτο εδω που μοιαζει με τα γνωστα της κικο κλπ αλλα κανει μονο 60 ευρω!!!!!!!!!! http://www.mothercare.com/Mothercare-Picnic-highchair-Teddys-Wash/dp/B0010YSODA/sr=1-3/qid=1274081357/ref=sr_1_3/276-2577276-0796624?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42862041&mcb=core

 

μαλιστα αν το εχει καμια κοπελα ας πει αν ειναι καλο!!!!!!!!!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ίριδα ακριβώς αυτο ειχα πριν πάρω το άλλο το σπαστο χαχαχαχα

Σε καρέκλα Ικεα το εχω αυτην http://www.ikea.com/es/es/catalog/products/40112717 δεν ειναι φαρδιά η βάση του πάντως.

 

Link to comment
Share on other sites

αντεεεεεεεεεεεε !!!!!! :D:D:D:D

αμα ταιριαζουν τα γουστα........ :D:D:D

 

για πες να το παρω το μεγαλο? το χει προσφορα 50 λιρες δηλαδη 60 ευρω περιπου.... κι εχει ανακλιση στη πλατη κλπ κλπ

εσυ που το χεις δοκιμασει ειναι καλο????? ειναι σαν το σπαστο απλα εχει δικα του ποδια??????? ειναι πολυ ογκωδες, δηλαδη ειναι πολυ μεγαλυτερο απο μια καρεκλα???????? εχω αρκετα μεγαλο χωρο βεβαια στο σαλονι-κουζινα κ δε με πολυνοιαζει....

 

παντως πιο πολυ το φοβαμαι το σπαστο μην αναποδογυρισει ολη τη καρεκλα η μπουμπου και γιαυτο δε θελω να το παρω... αλλα το πολυ πολυ με επομενη παραγγελια το παιρνω!!!!!!!! χιχιχιχι

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Το σπαστό μην το φοβάσαι δεν υπάρχει περίπτωση να πεσει το μωρό αν το δέσεις σωστα στην καρέκλα και αν δέσεις και το μωρο με τις ζώνες, δινει επίσης ενα δίσκο που μπαινει στο καρεκλάκι και ειναι ακριβος σαν το μεγάλο ...

Εγω το μετάνιωσα που το πηρα το μεγάλο, ωραιο ήταν , καλο ηταν αλλα μου επιανε χωρο... ειναι ογκώδες οσο ακριβως και της κικο, ακριβως το ιδιο μέγεθος έχουν, ειναι πανομοιότυπα και σε σχέδιο απλα αλλάζει το υφασμα και η επωνυμία...για αυτο το πήρα τοτε ήταν το ποιο φθηνο που ειχα βρει πλην του τζάμπο.

Αλλα τωρα που μεγάλωσα σαν "μαμά" δεν θα το έπαιρνα το μεγάλο, εκτος και αν θελω να εχω δυο ενα για το σπιτι μονιμο και ένα για έξω...Παντως να ξέρεις αργοτερα που θα θες να το βαζεις το μωρο στα τραπέζι μαζί σας να τρώει το μόνιμο το καρέκλι ειναι ψηλό , ποιο ψηλό απο το τραπέζι και παλι θα χρειαστεις ενα καρεκλάκι για το τραπέζι σου για να καθεται μεν εκει αλλα το πιάτο του να ειναι στο τραπέζι σας.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν καταλαβες... εγω φοβαμαι μηπως οπως στριφογυρναει το μωρο ριξει τη καρεκλα, οχι να λυθει απο το καθισματακι της....

 

οντως εχω δει που αυτα τα ψηλα ειναι πιο ψηλα απο το τραπεζι....... ειναι θεμα αυτο, αλλα αργει ακομα!!!!!!

μου φαινεται αυτο θα κανω, θα παρω το μεγαλο κι αργοτερα κατα το σεπτεμβρη που θα παραγγειλουμε χειμωνιατικα ρουχαλακια θα παρω το μικρο.........

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμάς ο μικρός είναι 3,5 μηνών. Η παιδίατρος μας είπε ότι θα ξεκινησουμε στέρες τροφές στους 5,5 μήνες. Σκέφτομαι να πάρω το καθισματάκι της fisher price που προσαρμόζεται στην καρέκλα επειδή πηγαίνουμε πολλά ταξίδια στους γονείς μου να μην κουβαλάω ολόκληρη γκουμούτσα τα άλλα που είναι τροχήλατα. Μπορεί να σταθεί εκεί το παιδί από 5,5 μηνών ??? Σκεφτόμουν να το ταίζω και στο ρηλάξ, αλλά είναι υφασμάτινο και φοβάμαι ότι θα μου το κάνει χάλια

Link to comment
Share on other sites

ελινα μου και μενα τοσο ξεκινησε στερες, κρεμουλες δηλαδη αλλα δε καθοταν τελεια καθιστη οπως τωρα που ειναι 6 μηνων.... αυτα τα μικρα που δεν εχουν καθολου κλιση δε θα σε βολεψουν στις αρχες... κι εγω στο ρηλαξ τη ταιζα, βαλε μια χοντρη πετσετα προσωπου ας πουμε απο μεγεθος και το ρηλαξ δε θα παθει τιποτα... αυτο που προσαρμοζεται στη καρεκλα θα το χρησιμοποιησεις λιγο πιο μετα που θα καθετε καλα το μωρο σου.....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

ο άντρας μου λέει να πάρουμε και καρεκλάκι και αυτό που προσαρμόζεται στην καρέκλα. Εγώ πάλι θεωρώ περιττό να παίρνουμε πράγματα διπλά και να δίνουμε ένα σωρό χρήματα. Είδα και το καρότσι της περέγκο που μας κόστισε 460 ευρώ και το έχουμε στο σαλόνι πλέον γαι να κοιμάται το παιδί. Στις βόλτες πήραμε μπαστούνι άλλα 150 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημερα!!!! Ειμαι καινουρια στο κλαμπ, και χρειαζομαι την βοηθεια σας. Εχω ενα αγορακι σχεδον 5 μηνων και σε λιγο αρχιζουμε τις στερεες τροφες. Σκεφτομαι κι εγω να παρω το καθισματακι της Peg-Perego, Prima Papa. Το βρηκα 170 ευρω στα Λητω, αλλα μου φανηκε τσιμπημενο. Ειναι το μονο που μου αρεσε. Τι λετε, αξιζει? Επισης σκεφτομαι να του παρω παρκο για να παιζει αλλα κι αυτο ειχε γυρω στα 200 ευρω,ειναι υπερβολη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!!!! Ειμαι καινουρια στο κλαμπ, και χρειαζομαι την βοηθεια σας. Εχω ενα αγορακι σχεδον 5 μηνων και σε λιγο αρχιζουμε τις στερεες τροφες. Σκεφτομαι κι εγω να παρω το καθισματακι της Peg-Perego, Prima Papa. Το βρηκα 170 ευρω στα Λητω, αλλα μου φανηκε τσιμπημενο. Ειναι το μονο που μου αρεσε. Τι λετε, αξιζει? Επισης σκεφτομαι να του παρω παρκο για να παιζει αλλα κι αυτο ειχε γυρω στα 200 ευρω,ειναι υπερβολη?
αλκιμηδη εμεις πηραμε το prima pappa diner απο συνοικιακο καταστημα 140 ευρω χθες. ο δικος μου 4 μηνων 9 κιλα καθεται σαν πασας με την πλατη λιγο σε ανακλιση (εχει 3 θεσεις ). νομιζω θα το ευχαριστηθουμε πολυ. ψαξε σε μαγαζια της γειτονιας σου και για παρκο. τα μεγαλα καταστηματα δεν κανουν εκπτωσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
ΤΕΟΜΑΡ για πες εντυπώσεις από το καρεκλάκι εάν το χρησιμοποίησες ???

Το είδα στο ε-βαβυ και μου άρεσε πολύ. Αξίζει τα χρήματα του ?

 

συγνώμη βρε ελιανα. Αργησα να το δω το μην. σου. Είναι ΤΕΛΕΙΟ. Για εμάς τουλάχιστον. Ακόμα δεν τρώει αλλά τον βάζω και κάθεται με παιχνιδακια στο δίσκο και περνάει 20λεπτακια κατα τη διάρκεια της μέρας. Ευτυχώς γιατί έχει γίνει ασηκωτος. 10 κιλά κοντεύει. Ασε που βγάζω και το σίδερο πιο άνετα. Τον έχω δίπλα μου στο καρεκλακι και κάνω τις δουλειές μου σχεδόν όλες άνετα. Α να σου πω πως παρηγγειλα extraροδες που στρίβουν για μπροστά. Με φρένο. Με τα σταθερά δε λέει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

 

 

Έχουμε το δεύτερο. Σαν καρεκλάκι είναι πολύ σταθερό αλλά νομίζω πως είναι για πιο μεγάλα μωρά. Εμείς την βάζουμε εκεί από 6 μηνών αλλά μέχρι τον πρώτο χρόνο της "γλίστραγε" γιατί ο ιμάντας που είναι ανάμεσα στα πόδια είναι αρκετά μπροστά και της άφηνε ελευθερία με αποτέλεσμα η μεσούλα της να είναι στον αέρα και να αναγκάζομαι κάθε τόσο να την σηκώνω για να είναι σε πλήρη καθιστή θέση και να την ταΐσω. Όσο τρώγαμε σε ημιξαπλωτή θέση ήταν τέλεια... στο καθιστό είχαμε κάποια θέματα. Ίσως βέβαια να έχουμε κάνει κάτι εμείς λάθος. Κατα τ' άλλα είναι εύκολο στη μεταφορά αν το χωράει το πορτπαγκάζ του αυτοκινήτου σου και πλένονται τα πάντα. Α ναι... και το καλοκαίρι αυτό το πλαστικό ήταν ένα θέμα γιατί ίδρωνε και της έβαζα πετσετούλα από πίσω.

 

Θα πρότεινα όταν είναι να αγοράσεις καρεκλάκι να πας μαζί με το μωρό και να το δοκιμάσεις.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
we love inglesina zuma! Ο γιος μου το έχει λατρέψει και του αρέσει να κάθεται εκεί παρέα μας όταν τρώμε ή κάνω δουλειές στην κουζίνα :)

 

maria για πες μου για το inglesina σε παρακαλω...

μπορει να προσαρμοστει ωστε το παιδι να μπορει να φαει μαζι μας στο τραπεζι ή δεν χωραει να μπει...

 

 

εχει κανεις το beaba cube???

http://www.beaba.com/flash/#/en_GB/products/details/19-61-Highchair+From+6+months+to+5+years-CUBE

 

θελω μια γνωμη και για αυτο...

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πήραμε τελικά ένα ιταλικό της lrossi. Είναι πολύ ωραίο έχει διάφορες θέσεις ύψους και 3 θέσεις ανάκλησης. Ο μικρός κάθεται με τις ώρες και μασάει τα μασητικά του εκεί. Το πήραμε από επαρχία και από 120 ευρώ μας το έδωσαν 100. Τα αξίζει τα λαφτά του.

Είναι αυτό....http://www.lrossi.com/common/popup_img.asp?ImgSrc=010_img4_max.jpg

με τις ρόδες μπροστά όμως στη φωτό τις δείχνει πίσω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια sos ερωτηση...

μας δανεισαν αυτο...

http://www.chicco.gr/index.php?page=...art&Itemid=142

 

ξερει καμια αν μπορω να βαλω τα καλυμματα στο πλυντηριο?

δοκιμασμενα ομως μην τα χαλασω και αγοραζω αλλο ε...?????????:lol:

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια sos ερωτηση...

μας δανεισαν αυτο...

http://www.chicco.gr/index.php?page=...art&Itemid=142

 

ξερει καμια αν μπορω να βαλω τα καλυμματα στο πλυντηριο?

δοκιμασμενα ομως μην τα χαλασω και αγοραζω αλλο ε...?????????:lol:

 

Εγω τα πλενω με σφουγγαρι,δεν τα'χω βαλει στο πλυντηριο....δεν θυμαμαι που εχω τα χαρτια-ή μαλλον αν ειχε χαρτια και αν ελεγε πως μπορεις να τα βαλεις στο πλυντηριο.

Ειναι πολυ λερωμενο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις λόγο να το βάλεις στο πλυντήριο! Έχω ακριβώς το ίδιο και το πλένω στην μπανιέρα ή στο μπαλκόνι! Σίγουρα δεν μπορείς να πλύνεις το άσπρο (το εσωτερικό κάλυμμα) στο πλυντήριο γιατί έχει χαρτόνι μέσα!

 

Πάντως με ένα σφουγγάρι της κουζίνας και υγρό πιάτων (του μωρού) μια χαρά καθαρίζει απ' ότιδήποτε!

 

Αν θυμάμαι καλά ο δισκος από τα δυο τραπεζάκια μπαίνει στο πλυντήριο πιάτων.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

οχι κοριτσια τα χαρτια δεν τα εχω...

και δεν ειναι πολυ λερωμενο...αλλα ηθελα για πιο καλα αν μπορουσα να το εβαζα στο πλυντηριο

 

αερικο ολο το υπολοιπο καθισματακι μπορω να το πλυνω με το λαστιχο στο μπαλκονι αφοβα???

δεν βγαινει τελειως απο την βαση απ οτι ειδα...αρα θα πλυνω και τα ποδια.

σωστα?

ελιανα το ιδιο ακριβως εχεις και το εβαλες στο πλυντηριο?

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σωστά :D Το μόνο επίφοβο είναι το άσπρο κάλυμμα... όλο το υπόλοιπο (και το κόκκινο κάλυμμα) στο μπαλκόνι με όση σαπουνάδα και νερό θες ;) Έτσι το πλένω τρεις μήνες τώρα :)

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το είχα επειδή μου το είχε κάνει χάλια, το έβαλα αρκετές φορές στο πλυντήριο και διαλύθηκε, τη δουλειά μας πάντως την κάναμε! Δυστυχώς δεν υπάρχει ανταλλακτηκό για το κάλυμα και έτσι μόλις μου μεγάλωσαν και τα δύο το πέταζα γιατί είχε αζρηστευθεί εντελώς. Αν το βάλεις μια δυο φορές δεν παθαίνει τίποτα αλλά για περισσότερες θα σου έλεγα να μην το βάλεις

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Εχει αγορασει καμμια σας το καθισμα φαγητου Poly Magic?

 

http://www.chicco.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=680&category_id=69&option=com_virtuemart&Itemid=244

 

για πειτε εντυπωσεις!!!

 

Δεν είδα ανταπόκριση.

Εγώ θέλω να πάρω αυτό το κάθισμα για το μπέμπη που είναι 20 ημερών και να το χρησιμοποιήσω από τώρα!

Καμιά εμπειρία?

Κωνσταντίνος 30-03-2004

Χριστίνα-Λαμπρινή 7-11-2008

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...