Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Απορία για ροζ υγρά στην αρχή της εγκυμοσύνης

Recommended Posts

καλησπερα κ απο μενα.πρωτη φορα μπαινω εδω οποτε συγχωρεστε με για τυχον λαθη.

λοιπον ειμαι 5 βδομαδων εγκυοσ πρωτη μου φορα,εκανα ηδη υπερηχο οπου ειδαμε σακο κ επερχομενη καρδιακη λειτουργια συμφωνα με το γιατρο μου.να σημειωσω οτι απο την αρχη τησ εγκυμοσυνησ ειχα πονουσ περιοδου οι οποιοι συνεχιζονται.σημερα το πρωι ειδα ροζ πολυ ανοιχτα υγρα στην τουαλετα κ πανικοσ.πηρα γιατρο κ μου πε δεν ειναι τιποτα κατι για το πλακουντα που δεν καταλαβα κ την πεμπτη εχουμε ραντεβου να με δει.φοβαμαι μηπωσ ειναι σημαδι αποβολησ.σασ εχει χει κατι τετοιο?

Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Πόνους περιόδου είχα κι εγώ στην αρχή της εγκυμοσύνης, είναι γιατί μεγαλώνει η μήτρα απ' ότι μου είχε πει ο γιατρός. Ροζ υγρά δεν είχα οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό το σκέλος. Γενικά θα σε συμβούλευα να ξεκουράζεσαι όσο περισσότερο μπορείς και να ακούς τον γιατρό σου. Άντε, με το καλό! :-D

Καλησπέρα! Πόνους περιόδου είχα κι εγώ στην αρχή της εγκυμοσύνης, είναι γιατί μεγαλώνει η μήτρα απ' ότι μου είχε πει ο γιατρός. Ροζ υγρά δεν είχα οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό το σκέλος. Γενικά θα σε συμβούλευα να ξεκουράζεσαι όσο περισσότερο μπορείς και να ακούς τον γιατρό σου. Άντε, με το καλό! :-D

|ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ.

Καλησπέρα!!!! Με το καλό το μωράκι σου.

Μην σκέφτεσαι για αποβολή. Εγώ στον γιο μου είχα δει αίμα στην αρχή της εγκυμοσύνης και ήταν μια αποκολλησούλα. Έκατσα στο κρεβάτι και όλα πήγαν μια χαρά. Απλώς μέχρι να πας στον γιατρό σου κοίτα να ξεκουράζεσαι. Σου εύχομαι να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!!

OTp9p2.png

wwdEp3.png

Διαφημίσεις

Καλησπέρα!!!! Με το καλό το μωράκι σου.

Μην σκέφτεσαι για αποβολή. Εγώ στον γιο μου είχα δει αίμα στην αρχή της εγκυμοσύνης και ήταν μια αποκολλησούλα. Έκατσα στο κρεβάτι και όλα πήγαν μια χαρά. Απλώς μέχρι να πας στον γιατρό σου κοίτα να ξεκουράζεσαι. Σου εύχομαι να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!!

ΜΑΚΑΡΙ,Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΝΥΣΗΧΗΣΕ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ.

ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΚΑΝΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ

ΜΑΚΑΡΙ,Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΝΥΣΗΧΗΣΕ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ.

ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΚΑΝΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ

Ψυχραιμία κορίτσι μου. Νομίζω οτι ο γιατρός σου για να μην ανησυχήσει ξέρει τι κάνει. 2 μερούλες μένουνε. Προφανώς έκανες κάτι και κουράστηκες. Εγώ πήγαινα γυμναστήριο και δεν ήξερα οτι ήμουν έγκυος. Άσε που είχα δει αίμα πάνω από μία φορά μέχρι να το καταλάβω. Ξεκουράσου και όλα θα πάνε καλά. Είμαι σίγουρη.

OTp9p2.png

wwdEp3.png

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΕΞΙ ΒΔΟΜΑΔΩΝ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΩΙ ΕΙΔΑ ΛΙΓΑ ΡΟΖ ΥΓΡΑ ΣΤΟ ΧΑΡΤΙ ΜΕΤΑ ΕΓΙΝΑΝ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΣΚΟΥΡΑ Κ ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΞΑΝΑΕΙΔΑ.ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΡΔΙΑ Κ ΤΡΕΜΩ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ΔΩ ΑΙΜΑ ΝΑ ΤΟΝ ΞΑΝΑΠΑΡΩ.ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ?

αχ μακαρι.διαβαζω τοσα κ εχω τρελαθει αποβολεσ παλλινδρομη κλπ.ειναι η πρωτη μου φορα κ φοβαμαι.ευτυχωσ απο το πρωι δεν ξαναειδα τιποτα.εχω κατσει καναπε κ δεν κουνιεμαι αστα δραμα.ευχαριστω για το κουραγιο.

Καλησπερα κ απο μενα....ειδα κ εγω αιμα την 5η εβδομάδα. ....κοντεψα να τρελαθω....μια μικρη αποκολληση ηταν.....πηρα utrogestan κ εμεινα 1 μηνα στο κρεβατι. Ακομα στο κρεβάτι είμαι δηλαδή. .απο το αγχος μου πηγαινα την πρωτη εβδομάδα για υπερηχο κάθε δευτερη μερα....οταμ πια το αιμα σταματησε τελειως κ ακουσαμε καρδουλα ηρεμησα καπως.να μη φοβασαι...να εχεις θετική σκέψη κ μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη. Να μιλας με τον γιατρο σου κ να εισαι σιγουρη οτι καταλαβαινει τις ανησυχιες σου....με το καλο!

Διαφημίσεις

ευχαριστω.μολισ γυρισα απο γιατρο,ολα καλα,ακουσαμε κ καρδουλα.τελικα το αιμα ηταν κατι ασχετο. αιμα που ειχε μεινει στο κολπο κατα την διαδικασια δημιουργιασ του σακου κ το αποβαλλει ο οργανισμοσ μου.δε μου δωσε τιποτα ,μου πε να χαλαρωσω κ ολα καλα

ηρεμησα καπωσ.

ευχαριστω.μολισ γυρισα απο γιατρο,ολα καλα,ακουσαμε κ καρδουλα.τελικα το αιμα ηταν κατι ασχετο. αιμα που ειχε μεινει στο κολπο κατα την διαδικασια δημιουργιασ του σακου κ το αποβαλλει ο οργανισμοσ μου.δε μου δωσε τιποτα ,μου πε να χαλαρωσω κ ολα καλα

ηρεμησα καπωσ.

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!! Είδες οτι δεν ήταν τίποτα τελικά???? Σου εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Φιλιά

OTp9p2.png

wwdEp3.png

σασ ευχαριστω κοριτσια μου,να στε καλα ,ευχομαι κ σε σασ να πανε ολα καλα με τα μωρακια σασ,να στε γερεσ και δυνατεσ μεχρι τελουσ,εδω θα μαστε να τα λεμε.φιλια σε ολοεσ

• 2 years later...

Καλημερα κοριτσια. Πηγα στο γιατρο και τελικα ακουσαμε καρδια την παρασκευη. Χθες βραδυ ομως ειδα ροζ υγρα και το πρωι σημερα μαυρα. Αν και τον πηρα τηλ μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα. Κοριτσια ειμαι χαλια..

:D

Διαφημίσεις

• 1 month later...

Κορίτσια βοήθεια.......έμαθα ότι είμαι έγκυος στο δεύτερο μωρακι μου......πήγα στο γιατρό είδαμε σάκο αλλά όχι μωρακι είπε ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα και δικαιολογείται γιατί δεν έχω σταθερό κυκλο....έκανα χοριακι 2 και ή δεύτερη έπρεπε να διπλασιαστη και δεν έγινε ανέβηκε όμως αρκετα.....τώρα μετά από μια βδομάδα ειδα λίγο ροζ υγρό όταν σκουπιστικα λέτε να είναι κάτι;;;;;;;;φοβαμαι

Κορίτσια βοήθεια.......έμαθα ότι είμαι έγκυος στο δεύτερο μωρακι μου......πήγα στο γιατρό είδαμε σάκο αλλά όχι μωρακι είπε ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα και δικαιολογείται γιατί δεν έχω σταθερό κυκλο....έκανα χοριακι 2 και ή δεύτερη έπρεπε να διπλασιαστη και δεν έγινε ανέβηκε όμως αρκετα.....τώρα μετά από μια βδομάδα ειδα λίγο ροζ υγρό όταν σκουπιστικα λέτε να είναι κάτι;;;;;;;;φοβαμαι

Να μιλήσεις με τον γιατρό σου. Εμένα μου συνέβη κάτι αντίστοιχο και σε 10 μέρες από το τεστ απέβαλα. Μπορεί όμως να είναι και μια αποκόλληση. Η χοριακή ήταν χαμηλή; Εγώ είχα ξεκινήσει με αρκετά χαμηλή χοριακή. Εύχομαι να μην είναι κάτι σοβαρό

bA9gp3.png