Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Baby Swimming


Recommended Posts

Καλησπερα σας!

 

ο μικρουλης μου τον σεπτεμβρη θα ειναι 7 μηνων κ θα με ενδιεφερε να καναμε baby swimming. θα μπορουσατε να μου συστησετε καποιο κολυμβητηριο στα νοτια προαστια; ενδιαφερομαι για αργυρουπολη, ηλιουπολη, γλυφαδα ή κ βαρη. υπαρχουν πρωινα τμηματα; καθε βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη!!

Ποτέ δεν μας δίνεται κάτι που δεν μπορούμε να αντέξουμε...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 609
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια επειδη δεν μπορω να διαβασω το θεμα απο την αρχη:oops: με δυο μωρα 10 μηνων που εξερευνουν τα παντα μπορειται να μου πειτε αν αλλαξε κατι στη θεσσαλονικη; Δηλαδη αν γινεται κι αλλου baby swimming εκτος απο το γηπεδο του ΠΑΟΚ.

Ο μικρος μου εχει υπερτονια και μια μικρη καθυστερηση στη δεξια του πλευρα και νευρολογος μας ειπε εκτος απο φυσικοθεραπειες πολλα μπανια ολο το χρ ονο.Ξερω πως τιποτα δεν συγκρινεται με το νερο της θαλασσας αλλα σιγουρα θα μας βοηθησει κατι τετοιο.....

lMz8p3.png[
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Θα ήθελα να συμφωνήσω με τη tzilia με την και να παραθέσω την δική μου εμπειρία. Συμφωνώ ότι στις ΓΟΡΓΟΝΕΣ & ΜΑΓΚΕΣ τα πράγματα τρέχουν στον αυτόματο και υπάρχει αδιαφορία και αντιεπαγγελματισμός. Και συγκεκριμένα αναφέρω ότι τα πλακάκια τόσο στο ντους όσο και στα αποδυτήρια γλιστρούν πολύ με αποτέλεσμα το παιδάκι μου να πέσει και να χτυπήσει.

Τα ξύλινα πατώματα γύρω από την πισίνα έχουν σαπίσει και έχουν δημιουργηθεί τρύπες με κίνδυνο να πέσει κάποιο ποδαράκι μέσα.

 

Το νερό "καθαρίζετε" με όζον αλλά πού αναφέρουν ότι χρησιμοποιούν βρώμιο;

 

Επίσης δεν μου ζήτησαν ποτέ κανένα πιστοποιητικό γιατρού ούτε για εμένα ούτε για το παιδί όπως συμβαίνει σε όλα τα κολυμβητήρια.

 

Το θέμα του ντους δεν τηρείται από όλους και γενικότερα φαίνεται να έχει στηθεί μία επιχείρηση που μαζεύει χρήματα χωρίς να ενδιαφέρονται για τα ουσιαστικά θέματα καθαριότητας και υγιεινής.

 

Δηλαδή δεν το προτείνεις έτσι??? Αχ κρίμα γιατί σκεφτόμουν να την πάω εκεί... Υπάρχει κάτι αλλό στην περιοχή?? Θα τα πηγαίνατε σε κανονικό κολυμβητήριο?

 

Η δικιά μου πάντως 18μηνών τώρα βουτάει στο νερό κ δεν πίνει ποτέ νερό!!! Ασε όσοι την έχουν δει έχουν ξετρελαθεί είναι πραγματικά ένα με την θάλασσα!!! Θέλω πάρα πολύ να συνεχίσουμε κ το χειμώνα το κολύμπι...

Yugup3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Έχει δοκιμάσει κάποιος το πρόγραμμα babyswimming στο Physiopolis στο Χαλάνδρι? Τηλεφώνησα και μου είπαν ότι θα λειτουργήσει τμήμα από 14/9, τα μαθήματα είναι 1 ή 2 φορές την εβδομάδα (κόστος €60 το μήνα για τη 1 φορά και €110 για τις 2 φορές και εφ'άπαξ κόστος εγγραφής €30) 5-7μμ. Μου είπαν ότι το κάθε group που μπαίνει στην πισίνα είναι max 8 παιδάκια!

AmpSp3.png hiukp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλη σας ημερα! επαναφερω το θεμα γιατι θελω αμεσα να ξεκινησουμε με τον μικρουλη μου! θα ηθελα πληροφοριες για οσες εχετε εμπειρια απο το κολυμβητηριο στην ηλιουπολη, ΑΝΟΓ γλυφαδας, καθως κ ενα αλλο που βρηκα στον αγ. κοσμα. βρηκα τηλ απο το http://www.babyswimming.gr

 

για πειτε οσες ξερετε που ειναι καλα, εγκαταστασεις, οργανωση, κοστος κ οτι αλλο πρεπει να γνωριζουμε...

Ποτέ δεν μας δίνεται κάτι που δεν μπορούμε να αντέξουμε...

 

Link to comment
Share on other sites

εχει καμια μανουλα εμπειρια απο εκει; πηρα τηλ κ μου ειπαν 60 ευρω τον μηνα για δυο 45λεπτα την εβδ κ 30 ευρω εγγραφη. καλα μου φανηκαν... πηρα κ στο κολυμβητηριο της γλυφαδας κ μου ειπαν για 1 φορα 40 ευρω κ για 2 φορες την εβδ 72 κ τα μαθηματα ειναι 30λεπτα κ εγγραφη 35 ευρω. σε καναδυο αλλα που πηρα μου ειπαν να τηλεφωνησω απο δευτερα.

 

το δελφις καλο μου ακουγεται! για πειτε εντυπωσεις...

Ποτέ δεν μας δίνεται κάτι που δεν μπορούμε να αντέξουμε...

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μηπως ξέρει καμία μανούλα για την πισίνα που διατήθετε στους Αγ.Αναργύρους για baby swimming? που βρήσκετε? τα τηλ. ή κάποιο site για να επισκεφθώ?Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια.

Ενδιαφέρομαι και εγώ για κολυμβητήριο. Έχω μία μπέμπα 5 μηνών και λέω να την ξεκινήσω. Η παιδίατρός μου, μου είπε για ένα στο Ίλιον. Θα μου πει λεπτομέρειες τέλος του μήνα που θα ξέρει. Θα ξαναμπω να ενημερώσω τις μανούλες που είναι στις περιοχές μας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα

Για θεσσαλονίκη ισχύει τελικά το γήπεδο του ΠΑΟΚ? , το ποσό πληρωμής , και κάθε ποτε γίνονται τα μαθήματα?

εάν κάποιος ή κάποια ξέρει κάποιο τηλ επικοινωνίας ή να μου πει περισσότερες λεπτομέρεις .

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχει δοκιμάσει κάποιος το πρόγραμμα babyswimming στο Physiopolis στο Χαλάνδρι? Τηλεφώνησα και μου είπαν ότι θα λειτουργήσει τμήμα από 14/9, τα μαθήματα είναι 1 ή 2 φορές την εβδομάδα (κόστος ?60 το μήνα για τη 1 φορά και ?110 για τις 2 φορές και εφ'άπαξ κόστος εγγραφής ?30) 5-7μμ. Μου είπαν ότι το κάθε group που μπαίνει στην πισίνα είναι max 8 παιδάκια!

καλησπέρα στς μαμάδες και τους μπαμπάδες. Πηγαίναμε εκεί με την μικρούλα μου για μαθήματα πριν το καλοκαίρι όταν είχαν βάλει μια προσφορά. Οταν επιστρέψαμε από τις διακοπές και ρώτησα τιμές μου είπαν αυτές, αλλά επειδή μένουμε πολύ κοντά γραφτήκαμε. πλεον έχουν αλλάξει οι τιμές. δεν έχει εγγραφή και είναι 45?+φπα για 1 φορά την εβδομάδα και 80?+φπα για 2 φορές.έχεις πάει να δεις τς εγκαταστάσεις? αξίζει πραγματικά, είναι ολοκαίνουρια όλα. και βεβαια ενας άλλος βασικός λόγος που συνεχίζουμε ειναι ότι η δασκάλα μας είναι καταπληκτική!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λοιπόν, ανακάλυψα καινούργια πισινα για babyswimming στο Μοσχάτο, μέσα σε γνωστά εκπαιδευτήρια, δεν λέω ονομα για να μην θεωρηθεί διαφήμιση. Μου είπαν 55 ευρώ το μήνα 1 φορά βέβαια την εβδομάδα + εγγραφή δεν θυμάμαι όμως πόσο. Δεν έχω πάει ακόμα, αλλά θέλω να το δω απο κοντά γιατι ο Άλιμος που είχε παλιά δεν έχει τώρα και τα άλλα μας πέφτον κομματακι μακρια.

 

Για το ΔΕΛΦΙΣ δεν άκουσα καλά λόγια να πω την αλήθεια, και όλοι μου είπαν για την ποιότητα του νερού.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

Για θεσσαλονίκη ισχύει τελικά το γήπεδο του ΠΑΟΚ? , το ποσό πληρωμής , και κάθε ποτε γίνονται τα μαθήματα?

εάν κάποιος ή κάποια ξέρει κάποιο τηλ επικοινωνίας ή να μου πει περισσότερες λεπτομέρεις .

Σας ευχαριστώ πολύ

δες εδω http://www.google.gr/url?sa=t&source=web&cd=3&ved=0CDkQFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.acpaok.gr%2Fkolymv_akad.php&rct=j&q=%CF%80%CE%B1%CE%BF%CE%BA%20%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%B9%CE%BD%CE%B1&ei=7qKNTqaPMcHl4QS9w7yqAQ&usg=AFQjCNEQI9nP-2lv6ZV-9wff8AQ0B3ejpw&cad=rja νομιζω ειναι 50 ευρω το μηνα +την εγραφη αλλα ρωτα καλητερα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μηπως ξέρει καμία μανούλα για την πισίνα που διατήθετε στους Αγ.Αναργύρους για baby swimming? που βρήσκετε? τα τηλ. ή κάποιο site για να επισκεφθώ?Ευχαριστώ.

 

Λοιπον,ανήκει στο δήμο αγίων αναργύρων και θα το βρεις στο site του δήμου.Νοικιάζει στο σύλλογο Υδρία.Αν μάθεις στείλε μου λεπτομέρειες.Πάω τον μεγάλο μου γιο κολυμβητήριο εκεί και έλεγα μηπως τα πρωινα ξεκινήσουμε με το μικρό baby-swimming

[URL="http://tickers.cafemom.com/"][IMG]http://tickers.cafemom.com/t/eNortjKzUjI0MbC0MFayBlwwFY0C1g,,16.png[/IMG][/URL][[URL="http://tickers.cafemom.com/"][IMG]http://tickers.cafemom.com/t/eNortjKzUjI0MbC0MFCyBlwwFYQC0w,,34.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια πηγαινα μεχρι περυσι την κορη μου στο ΟΑΚΑ στον σύλλογο ΥΔΡΙΑ. Ημουν πολυ ευχαριστημένη. Επεσα και σε πολύ καλο δάσκαλο ο οποιος λέγεται Ανδρέας και ειναι ο πιο καλός απο όλους γι΄αυτό και όλοι αυτον θέλουν. Αν θέλει καποια μανουλα να παει το μικρό της εκει ας τον ζητήσει και θα με θυμηθει.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια πηγαινα μεχρι περυσι την κορη μου στο ΟΑΚΑ στον σύλλογο ΥΔΡΙΑ. Ημουν πολυ ευχαριστημένη. Επεσα και σε πολύ καλο δάσκαλο ο οποιος λέγεται Ανδρέας και ειναι ο πιο καλός απο όλους γι΄αυτό και όλοι αυτον θέλουν. Αν θέλει καποια μανουλα να παει το μικρό της εκει ας τον ζητήσει και θα με θυμηθει.

 

ποσο στοιχίζουν τα μαθήματα και ποσες μέρες τη βδομάδα ειναι???

[URL="http://tickers.cafemom.com/"][IMG]http://tickers.cafemom.com/t/eNortjKzUjI0MbC0MFayBlwwFY0C1g,,16.png[/IMG][/URL][[URL="http://tickers.cafemom.com/"][IMG]http://tickers.cafemom.com/t/eNortjKzUjI0MbC0MFCyBlwwFYQC0w,,34.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα σε ολες τις μανουλες! Λοιπον απο τον επομενο μηνα ξεκιναμε κολυμβητηριο και ειμαι πολυ ενθουσιασμενη. Εχω διαβασει και τα θετικα και τα αρνητικα αλλα το θεωρω εξαιρετικη εμπειρια. Εχω ομως καποιες αποριες,ως πρωταρα.

1)Μηπως δεν ειναι και η καλυτερη εποχη για να ξεκινησουμε?Απο θεμα κρυου εννοω,για τυχον κρυολογηματα

2) Τι πρεπει να εχω μαζι μου,εκτος απο πετσετες και ρουχισμο.

Οποιαδποτε συμβουλη θα μου φανει χρησιμη,ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια,

 

Ο δικός μου πάντως χάρη στην "εξαιρετική" συνεργασία και επικοινωνία με το ΔΑΙΣ φέτος μένει εκτός baby swimming... και η μαμά φυσικά τα έχει πάρει στο κρανίο...

 

Ας ξεκινήσω όμως από την αρχή...αποφασίσαμε με τον σύζυγο να ξεκινήσει ο μικρός κολύμβηση, ο μικρός τον επόμενο μήνα κλείνει τα 3! Επικοινώνησα με το ΔΑΙΣ τέλη Ιουλίου και τους είπα ότι ενδιαφέρομαι....πήγα και από εκεί και με έβαλαν στη λίστα...

Αρχές Σεπτέμβρη, παίρνω τηλέφωνο και μου λένε όλα καλά...δεν με έχουν ξεχάσει και ότι έχουν προτεραιότητα τα παιδάκια που πηγαίνανε και πέρισι...και θα με καλέσουν σε 1-2 εβδομάδες που θα έχει ξεκαθαρίσει η κατάσταση για δοκιμαστικό....

Ξαναπαίρνω τηλέφωνο και μου λένε ότι την επόμενη εβδομάδα θα σας καλέσουμε να έρθετε για δοκιμαστικό Τετάρτη ή Πέμπτη....περνάει ο καιρός ούτε φωνή ούτε ακρόαση...

Ξαναπαίρνω τηλέφωνο την προηγούμενη εβδομάδα και μου λένε ότι θα με καλέσουν τέλη Οκτώβρη...

 

Στο ενδιάμεσο μαθαίνω από φίλη που έγραψε τη μικρή της γιατί είχαν γνωστό εκεί μέσα ότι όλα τα τμήματα είναι γεμάτα....

 

Μου λέτε τώρα εγώ τι κάνω; Χάρη στον φοβερό επαγγελματισμό τους δεν βρίσκω πλέον τμήμα που να δέχεται τον μικρό...έχω μιλήσει με ΟΑΚΑ, ΕλληνοΓερμανική και Holmes...

Είναι γαϊδούρια που δεν μου είπαν από την αρχή την αλήθεια και με είχαν στο περίμενε...και εγώ είμαι ηλίθια που περίμενα σωστή αντιμετώπιση από μέρους τους...

 

Οπότε ο μεγάλος για μία ακόμα χρονιά στο περίμενε...χάρη στο ΔΑΙΣ που λειτουργεί όπως και το Ελληνικό Δημόσιο...κοινώς είναι ποιον ξέρεις εκεί μέσα για να κάνεις δουλειά...αλλιώς περίμενε να σε εξυπηρετήσουν...

 

Θα κοιτάξω τώρα και το Physiopolis, ευχαριστώ dudette και littlequeen...και έχω να πω το εξής...μακρυά από το ΔΑΙΣ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες τις μανουλες! Λοιπον απο τον επομενο μηνα ξεκιναμε κολυμβητηριο και ειμαι πολυ ενθουσιασμενη. Εχω διαβασει και τα θετικα και τα αρνητικα αλλα το θεωρω εξαιρετικη εμπειρια. Εχω ομως καποιες αποριες,ως πρωταρα.

1)Μηπως δεν ειναι και η καλυτερη εποχη για να ξεκινησουμε?Απο θεμα κρυου εννοω,για τυχον κρυολογηματα

2) Τι πρεπει να εχω μαζι μου,εκτος απο πετσετες και ρουχισμο.

Οποιαδποτε συμβουλη θα μου φανει χρησιμη,ευχαριστω πολυ

 

Καλημέρα από έναν μπαμπά!

 

Με το καλό να αρχίσετε το κολύμπι, θα είναι εξαιρετική εμπειρία να είσαι σίγουρη!!

 

Για τα κρυολογήματα αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να τυλίγεις το μικρό σου αμέσως με την πετσέτα όταν βγαίνει (εγώ του βγάζω και το μαγιό μέσα στο χώρο της πισίνας πριν τον τυλίξω σε πετσέτα και βγώ για τα αποδυτήρια), πολύ καλό στέγνωμα στα μαλλιά (και με την πετσέτα ή ένα χαρτομάντηλο σκούπισε και το έξω αυτί που συνήθως κρατάει υγρασία - προσοχή όχι αέρα στο αυτί με το πιστολάκι) και καλό ντύσιμο όταν βγείτε έξω, ακόμα και αν το αυτοκίνητο είναι ακριβώς απ'έξω που λέει ο λόγος... Με τα παραπάνω βέβαια δεν διασφαλίζεις οτι δεν θα κρυολογήσει από αλλού (παιδικός, παιχνίδι και ιδρώτας κτλ).

 

Πετσέτες και ζεστά ρούχα, αν έχεις τη δυνατότητα (π.χ. αν πηγαίνεις με αυτοκίνητο) έχε και μια δεύτερη αλλαξιά ρούχα + πετσέτα, εμάς 2 χρόνια τώρα δεν μας έχει χρειαστεί τίποτα άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από έναν μπαμπά!

 

Με το καλό να αρχίσετε το κολύμπι, θα είναι εξαιρετική εμπειρία να είσαι σίγουρη!!

 

Για τα κρυολογήματα αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να τυλίγεις το μικρό σου αμέσως με την πετσέτα όταν βγαίνει (εγώ του βγάζω και το μαγιό μέσα στο χώρο της πισίνας πριν τον τυλίξω σε πετσέτα και βγώ για τα αποδυτήρια), πολύ καλό στέγνωμα στα μαλλιά (και με την πετσέτα ή ένα χαρτομάντηλο σκούπισε και το έξω αυτί που συνήθως κρατάει υγρασία - προσοχή όχι αέρα στο αυτί με το πιστολάκι) και καλό ντύσιμο όταν βγείτε έξω, ακόμα και αν το αυτοκίνητο είναι ακριβώς απ'έξω που λέει ο λόγος... Με τα παραπάνω βέβαια δεν διασφαλίζεις οτι δεν θα κρυολογήσει από αλλού (παιδικός, παιχνίδι και ιδρώτας κτλ).

 

 

Πετσέτες και ζεστά ρούχα, αν έχεις τη δυνατότητα (π.χ. αν πηγαίνεις με αυτοκίνητο) έχε και μια δεύτερη αλλαξιά ρούχα + πετσέτα, εμάς 2 χρόνια τώρα δεν μας έχει χρειαστεί τίποτα άλλο!

 

 

Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες!Πιο πολυ με ανησυχει η ωτιτιδα αλλα νομιζω με λιγο προσοχη δε θα αντιμετωπισω προβλημα. Οι πρωτες φορες θα ειναι λιγο δυσκολες αλλα θα βρουμε το ρυθμο μας...!

Ειναι πολυ ωραιο να συμμετεχουν και μπαμπαδες σε αυτη τη διαδικασια!!!

Link to comment
Share on other sites

@ !vanessa!

 

Εγώ παίρνω μαζί μου και νερό και μία μπανάνα γιατί συνήθως μετά πεινάει και διψάει. Όσο ήταν μωράκι τον θήλαζα αμέσως μετά το μάθημα. Καλές βουτιές!

eOSyp3.png BwuCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια,

 

Ο δικός μου πάντως χάρη στην "εξαιρετική" συνεργασία και επικοινωνία με το ΔΑΙΣ φέτος μένει εκτός baby swimming... και η μαμά φυσικά τα έχει πάρει στο κρανίο...

 

Ας ξεκινήσω όμως από την αρχή...αποφασίσαμε με τον σύζυγο να ξεκινήσει ο μικρός κολύμβηση, ο μικρός τον επόμενο μήνα κλείνει τα 3! Επικοινώνησα με το ΔΑΙΣ τέλη Ιουλίου και τους είπα ότι ενδιαφέρομαι....πήγα και από εκεί και με έβαλαν στη λίστα...

Αρχές Σεπτέμβρη, παίρνω τηλέφωνο και μου λένε όλα καλά...δεν με έχουν ξεχάσει και ότι έχουν προτεραιότητα τα παιδάκια που πηγαίνανε και πέρισι...και θα με καλέσουν σε 1-2 εβδομάδες που θα έχει ξεκαθαρίσει η κατάσταση για δοκιμαστικό....

Ξαναπαίρνω τηλέφωνο και μου λένε ότι την επόμενη εβδομάδα θα σας καλέσουμε να έρθετε για δοκιμαστικό Τετάρτη ή Πέμπτη....περνάει ο καιρός ούτε φωνή ούτε ακρόαση...

Ξαναπαίρνω τηλέφωνο την προηγούμενη εβδομάδα και μου λένε ότι θα με καλέσουν τέλη Οκτώβρη...

 

Στο ενδιάμεσο μαθαίνω από φίλη που έγραψε τη μικρή της γιατί είχαν γνωστό εκεί μέσα ότι όλα τα τμήματα είναι γεμάτα....

 

Μου λέτε τώρα εγώ τι κάνω; Χάρη στον φοβερό επαγγελματισμό τους δεν βρίσκω πλέον τμήμα που να δέχεται τον μικρό...έχω μιλήσει με ΟΑΚΑ, ΕλληνοΓερμανική και Holmes...

Είναι γαϊδούρια που δεν μου είπαν από την αρχή την αλήθεια και με είχαν στο περίμενε...και εγώ είμαι ηλίθια που περίμενα σωστή αντιμετώπιση από μέρους τους...

 

Οπότε ο μεγάλος για μία ακόμα χρονιά στο περίμενε...χάρη στο ΔΑΙΣ που λειτουργεί όπως και το Ελληνικό Δημόσιο...κοινώς είναι ποιον ξέρεις εκεί μέσα για να κάνεις δουλειά...αλλιώς περίμενε να σε εξυπηρετήσουν...

 

Θα κοιτάξω τώρα και το Physiopolis, ευχαριστώ dudette και littlequeen...και έχω να πω το εξής...μακρυά από το ΔΑΙΣ!

 

Μην απογοητεύεσαι....έλα να ρωτήσεις, αν και απ ότι βλέπω έχει θέσεις διαθέσιμες και έχει και αρκετές ημέρες την εβδομάδα, δεν υπάρχει περίπτωση να μην βρεις να κάνεις τα μαθήματά σου!

Link to comment
Share on other sites

Φετος στην περιοχη μου θα ξεκινησει baby swimming,ειπαμε να παμε αλλα φοβαμαι να μην αρρωστησει!Ειναι μικρος 7,5 μηνων και το κολυμβητηριο απο το σπιτι ειναι μακρυα και θα ειμαστε με τα ποδια γιατι εγω δεν οδηγω!!Εσεις τι θα κανατε?Σκεφτομαι οτι οσο και να τον τυλιξω με κουβερτουλα ας πουμε παλι θα κρυωσει!!Και το θελαμε τοσο να παμε γιατι τρελενεται για το νερο το λατρευει..

Είμαι ερωτευμένη με δυο άντρες!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φετος στην περιοχη μου θα ξεκινησει baby swimming,ειπαμε να παμε αλλα φοβαμαι να μην αρρωστησει!Ειναι μικρος 7,5 μηνων και το κολυμβητηριο απο το σπιτι ειναι μακρυα και θα ειμαστε με τα ποδια γιατι εγω δεν οδηγω!!Εσεις τι θα κανατε?Σκεφτομαι οτι οσο και να τον τυλιξω με κουβερτουλα ας πουμε παλι θα κρυωσει!!Και το θελαμε τοσο να παμε γιατι τρελενεται για το νερο το λατρευει..

 

Νομίζω πως το κολυμβητήριο θωρακίζει γενικά τα παιδιά από τις αρρώστιες, όμως με τα πόδια το χειμώνα δε θα το πήγαινα. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος να πηγαίνετε? Ταξί ή με τον μπαμπά?

eOSyp3.png BwuCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...