Τρελενάκι

Βοήθεια μανούλες, δεν κοιμάται, δεν κοιμάμαι!

Recommended Posts

Γενικά δεν σημαίνει ότι τα δύσκολα είναι τους πρώτους μήνες βέβαια. Εμάς ενώ κοιμόταν σχετικά καλά από 7-8 μηνών, τον χειμώνα που μας πέρασε, στα 2 χρόνια, για ένα μήνα περίπου ξυπνούσε κάθε μία με δύο ώρες με κλάματα,έτσι ξαφνικά. Ήταν αυτό που λένε νυχτερινοί τρόμοι,ήταν κάτι άλλο, δεν ξέρω. Έβαλα ένα φωτάκι νυκτός στο δωμάτιο του κ εκείνο το διάστημα ηρέμησε,δεν ξέρω αν ήταν σύμπτωση. Ένα μήνα άυπνη  ,υπήρξαν μια δυο μέρες που δεν μπόρεσα καν να πάω στη δουλειά. Είναι πολύ εξαντλητική η αϋπνία όταν είναι σερι για εβδομάδες, προσωπικά δεν έχω χειρότερο, ευτυχώςσυνήθως απλά είναι φάσεις που περνάνε.

Διαφημίσεις

Καταλαβαινω οτι όταν κάνεις παιδί τιποτα δεν είναι εύκολο. Και η αυπνια δυστυχώς είναι μέσα στο πρόγραμμα. Και αφου σας τα ειπα, ηρεμησα αρκετα αφού τα έβγαλα από μέσα μου και ειδα οτι είναι κάτι φυσιολογικό. Γιατί εχω πολλούς που μου λένε ότι το παιδι τους κοιμάται σερί από 2 μηνων και λεω.. δεν γίνεται, κατι κανω λαθος! Υγ: mama_anesti θεϊκό αυτό με το μαξιλάρι!

• Μου αρέσει 1

Έχει τύχει και μένα να μου πουν ότι από 2 μηνών κοιμάται σερί για 12 ώρες, είναι πολύ λίγα ομως τα παιδιά αυτά, άσε που η εμπειρία μου έχει δείξει ότι κάποιοι γονείς όχι μόνο στο θέμα του ύπνου αλλά σε όλα τα θέματα τα παραφουσκωνουν λίγο για τα βλαστάρια τους!

• Μου αρέσει 1

Just now, Sunshine8 είπε:

Έχει τύχει και μένα να μου πουν ότι από 2 μηνών κοιμάται σερί για 12 ώρες, είναι πολύ λίγα ομως τα παιδιά αυτά, άσε που η εμπειρία μου έχει δείξει ότι κάποιοι γονείς όχι μόνο στο θέμα του ύπνου αλλά σε όλα τα θέματα τα παραφουσκωνουν λίγο για τα βλαστάρια τους!

Αυτό ξανά πες το! 

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα