Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επίδομα τέκνων 2013 - δείτε αν το δικαιούστε


Recommended Posts

Καλησπέρα.

Δικαιούστε και εσείς το επίδομα χωρίς επιμέλεια;

Η πρώην σύζυγος έχει κάνει Α21 και αυτή;

Νομίζω μόνο ένας γονιός τα παίρνει, αυτός που έχει την επιμέλεια.

Ο σύζυγός μου έχει δύο παιδιά από τον πρώτο γάμο. Μπορεί να κάνει και αυτός αίτηση;

οποιος εχει την επιμελεια κανει την αιτηση.δυστυχως δεν μπορει
NRNSp2.pngsMstp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 176
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μονο αυτος που εχει την επιμελεια δεν ειναι δυνατον να τα περνουν και οι δυο.

Στις 26/2/2010 ηρθε στην ζωη ο γιοκας μου! Στις 11/4/2011 ηρθε και η κορουλα μου!

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρισκω τις αγγελιες εδω και θελω να βαλω για χαρισμα την κουνια μαζι με την αλαξιερα που ειναι σετακι γιατι πλεον η μικρη κοιμαται σε κανονικο κρεβατι και τα εχω σε αριστη κατασταση.

Στις 26/2/2010 ηρθε στην ζωη ο γιοκας μου! Στις 11/4/2011 ηρθε και η κορουλα μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δηλαδη ολοι οσοι ειχατε προβλημα με το Α21 και κανατε διορθωση η μεσω ΟΓΑ η μεσω taxisnet την Παρασκευη πηρατε λεφτα;

 

Δεν υπαρχει κανενας-καμια που να ΜΗΝ πηρε;

 

Εγω ΠΑΛΙ δεν πηρα τιποτα και λεω αυριο να παω στα κεντρικα του ΟΓΑ να δω τι εχει γινει;

 

Η γυναικα του Κουνιαδου μου μου ειπε οτι δεν θα εβαζε ο ΟΓΑ την Παρασκευη τα λεφτα αλλα ΑΠΟ Παρασκευη θα ξεκινουσε να βαζει λεφτα σε οσουν εκαναν διορθωση στο Α21 και να περιμενω τις επομενες μερες.

 

Και στο ιντερνετ διαβασα οτι απο Παρασκευη θα ξεκινουσε η καταβολη και οχι αποκλειστικα μονο την Παρασκευη! Τωρα τι ισχυει δεν ξερω;

Στις 26/2/2010 ηρθε στην ζωη ο γιοκας μου! Στις 11/4/2011 ηρθε και η κορουλα μου!

Link to comment
Share on other sites

Πηγα εχθες στον οαεδ για να κανω αιτηση για το επιδομα που δινει αυτος και μεσα σε ολα τα αλλα θελει και λογαριασμο στο ονομα της γυναικας μου στην εθνικη. Η γυναικα μου ειχε λογαριασμο απο τοτε που γεννησε αλλα πηγα σημερα να δω στην τραπεζα αν ειναι οκ ο λογαριασμος και δεν εχει κλεισει.

 

Τι να δω! Ειχε μεσα 1730 ευρω τρελαθηκα!

Στις 26/2/2010 ηρθε στην ζωη ο γιοκας μου! Στις 11/4/2011 ηρθε και η κορουλα μου!

Link to comment
Share on other sites

Εμάς καταβλήθηκαν μαζί οι δύο πρώτες δόσεις στις 9 Οκτωβρίου του επιδόματος του ΟΓΑ. Η επόμενη (και τελευταία), από ό,τι έχω καταλάβει, θα μπει μέχρι το τέλος του έτους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Υπάρχει κάποιος τρόπος που μπορώ να δώ μέσω ιντερνετ αν εγκρίθηκαν τα λεφτά μου για το οικογενειακό επίδομα? Απο κάποια ιστοσελίδα?

Η περιμένεις να μπούνε τα λεφτά στην τράπεζα??

Link to comment
Share on other sites

Με τον κλειδαριθμο σου στην σελιδα της εφοριας αλλα και να σου διξει ποσα ειναι να παρεις αν δεν τα δεις στην τραπεζα δεν λεει κατι. Εμενα εδω και 3 μηνες γραφει το ποσο αλλα λεφτα δεν εχω δει καθολου.

 

Σημερα λεφτα πηρατε; Οσοι δεν ειχαν παρει φραγκο πηραν τιποτα σημερα;

 

Παντως κατα ομολογια του ΟΓΑ ακοοοοομαααααα δεν εχουν κανει ολες τις διορθωσεις.

Στις 26/2/2010 ηρθε στην ζωη ο γιοκας μου! Στις 11/4/2011 ηρθε και η κορουλα μου!

Link to comment
Share on other sites

σήμερα πήρα τη 4η δόση και τελευταία. Αυτό που δεν μου μπήκε είναι το επίδομα θέρμανσης. Αργήσαμε να κάνουμε την ενεργοποίηση της πληρωμής της πολυκατοικίας (31/11) και χάσαμε την 1η πληρωμή (23/11). Άραγε πήρε κάποιος προκαταβολή επιδόματος θέρμανσης?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος-ποια που δεν ειχε παρει καθολου λεφτα και πηρε σημερα;

 

Ρωταω για αυτους που ειχαν προβλημα και δεν ειχαν παρει καμια δοση και οχι για αυτους που επερναν τις δοσεις κανονικα!

Στις 26/2/2010 ηρθε στην ζωη ο γιοκας μου! Στις 11/4/2011 ηρθε και η κορουλα μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπάρχει κάποια που πέρασε από διόρθωση, δεν πήρε καθόλου λεφτά μέχρι σήμερα και να πληρώθηκε σήμερα?? Εμένα ούτε φωνή ούτε ακρόαση..
στη κουμπαρα μου μπηκε χθες ενα ποσο μετα απο διορθωση πρωτη φορα.εμεις παρολο που καναμε διορθωση κ φαινεται μεσα παλι μας εβαλαν για 2 παιδια αντι για 3
NRNSp2.pngsMstp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ! ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ Α21 ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ- ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΜΟΥ ΜΠΙΚΑΝ 320 ΕΥΡΟ (ΕΧΩ 2 ΠΑΙΔΙΑ) . ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙ ΟΤΑΝ ΒΑΛΑΝΕ 3η ΔΟΣΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΜΠΙΚΕ ΤΙΠΟΤΑ - ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΨΑΧΝΩ ΤΙ ΕΓΙΝΑΙ -ΚΑΙ ΒΡΙΚΑ ΛΑΘΗ ΣΤΟ Α21 . ΕΚΑΝΑ ΤΡΟΠΟΠΙΤΙΚΗ ΑΙΤΗΣΙ ΤΟΝ ΟΚΤΟΒΡΗ - ΠΙΓΑ ΟΛΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΣΤΟΥΣ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΕΣ ΤΟΥ ΟΓΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ 23/12 ΟΥΤΕ 24 /12 ΜΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΜΠΙΚΕ ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΖΜΟ!!! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ? ΠΟΥ ΝΑ ΤΡΕΧΩ?:(:(:(:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,

Εχω και εγω παρομοιο προβλημα. Τον ιουνιο ειχα κανει τα χαρτια μου για το ενα παιδι που ειχα τοτε και για το οποιο πηρα τα χρηματα. Τον σεπτεμβριο γεννησα το δευτερο παιδι μου, εκανα τροποποιητικη, πηγα τα χαρτια στον ανταποκριτη ογα και στισ 10 νοεμβριου οπωσ φαινεται στο συστημα gsis εγινε επεξεργασια των στοιχειων μου και εβγαλε συνολικα το ποσο και για τα 2 παιδια 279 ευρω.

Εγω εχω παρει μονο τα 160 για το ενα παιδι.

Ειμαι απο Θεσσαλονικη περνω τηλεφωνο καθε μερα και θεσσαλονικη και αθηνα αλλα δεν το σηκωνει κανεις!!!

Τα γραφεια του ογα ειναι στην αλλη ακρη της πολης και εγω δεν μπορω να αφησω το νεογεννητο για να τρεχω στα γραφεια τους.

Μηπως ξερεις κανεις τι γινεται σε αυτες τισ περιπτωσεις?

LOAE.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

καλησπέρα,

είμαι παντρεμένη με 3 παιδια, όμως το πρώτο ειναι απο άλλο γάμο. μηπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει πως θα συμπληρώσω το α21?. θα κάνω εγώ αίτηση για το ένα και ο σύζυγος για τα άλλα δυο παιδιά? η μπορώ εγω να κάνω και για τα τρία?

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...