Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ελλάδα ... δεν είναι μόνο η αθήνα! :-))))


Afroditi D

Recommended Posts

Καλά, μιλάμε για τις γνωστές πολεις της Ελλάδας ή εγώ ζω αλλού???

Πηγαίνω Πάτρα κάθε χρονο για μια εβδομαδα και τραβάω μεγάλο ζόρι, φρίκη, μποτιλιάρισμα, δε βρίσκεις να παρκάρεις, αλλοδαποί μιλιούνια και αυτά τα λέει μια κάτοικος της πρωτεύουσας. Αντιθετα πριν λίγα χρόνια πήγα Σερρες, έμεινα 3 μέρες και εντυπωσιάστηκα, πεζοδρόμια τεράστια, πράσινο, καθαροί δρόμοι, απιστευτη μου φάνηκε σαν πόλη! Και ακόμα πιο απίστευτο μου φαίνεται αυτό το άρθρο, κάτοικος Σερρών να εκθειάζει την Πάτρα, μπα σε καλό μας! :roll:

 

:lol::lol::lol:

Αφροδιτούλα πες αλεύρι .....

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλά, μιλάμε για τις γνωστές πολεις της Ελλάδας ή εγώ ζω αλλού???

Πηγαίνω Πάτρα κάθε χρονο για μια εβδομαδα και τραβάω μεγάλο ζόρι, φρίκη, μποτιλιάρισμα, δε βρίσκεις να παρκάρεις, αλλοδαποί μιλιούνια και αυτά τα λέει μια κάτοικος της πρωτεύουσας. Αντιθετα πριν λίγα χρόνια πήγα Σερρες, έμεινα 3 μέρες και εντυπωσιάστηκα, πεζοδρόμια τεράστια, πράσινο, καθαροί δρόμοι, απιστευτη μου φάνηκε σαν πόλη! Και ακόμα πιο απίστευτο μου φαίνεται αυτό το άρθρο, κάτοικος Σερρών να εκθειάζει την Πάτρα, μπα σε καλό μας! :roll:

 

:lol::lol::lol:

Αφροδιτούλα πες αλεύρι .....

 

άτιμε κε Βαφιάδη τι μου έκανες .... :lol::lol::lol:

 

Αλεύρι .....

 

:roll::roll::roll::roll:

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

.... αλλοδαποί μιλιούνια ...

 

Το θέμα των μεταναστών δεν αφορά μόνο την Πάτρα.

Στην Πάτρα απλά βρίσκουν μέσα κ τρόπους διαφυγής...Αφορά την τοπική κοινωνία γιατι εδω ζουν , εδω δημιουργούνται τα προβλήματα , αλλά είναι ενα "φαινόμενο" της εποχής μας, της Eλλάδας όλης...

 

 

Στο Δρέπανο του Ρίου το Κέντρο Υποδοχής Μεταναστών

Σε έκταση σαράντα στρεμμάτων, στο Δρέπανο του δήμου Ρίου, 15 χιλιόμετρα από την Πάτρα, θα κατασκευασθεί, τελικά, το Κέντρο Υποδοχής και Φιλοξενίας Παράνομων Μεταναστών.

 

Η έκταση, που επελέγη ως η πλέον ενδεδειγμένη, ύστερα από ενδελεχή μελέτη δέκα εναλλακτικών λύσεων, που περιλαμβάνονταν στη σχετική έκθεση της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας, μπορεί να συνδεθεί άμεσα με τα δίκτυα ύδρευσης και ηλεκτρικού ρεύματος της περιοχής και να δεχθεί για φιλοξενία περί τα 1.000 άτομα.

 

Ως εκ τούτου και σύμφωνα με σχετική ανακοίνωση του υπουργείου Εσωτερικών, «ολοκληρώνεται η πρώτη φάση επίλυσης ενός χρόνιου προβλήματος, που ταλανίζει την ευρύτερη περιοχή της Πάτρας και πρόκειται για λύση, που σέβεται τις διεθνείς και ευρωπαϊκές υποχρεώσεις της χώρας μας και ταιριάζει στον πολιτισμό και την ιστορία μας».

 

Από το υπουργείο παρέχεται η δέσμευση ότι ξεκινά άμεσα η δημιουργία των απαραίτητων εγκαταστάσεων, ώστε το συντομότερο δυνατό, το Κέντρο να αρχίσει να υποδέχεται τους πρώτους μετανάστες. Επισημαίνεται δε, ότι «ήδη έχουν σχεδιαστεί και θ΄ αρχίσουν να εφαρμόζονται και τα αναγκαία επιπλέον μέτρα, ώστε το ζήτημα να αντιμετωπισθεί ολοκληρωμένα, προς όφελος της τοπικής κοινωνίας και, πάντοτε, με πλήρη σεβασμό των δικαιωμάτων του ανθρώπου.

 

Τη δαπάνη της ανέγερσης του κέντρου αναλαμβάνει το υπουργείο Εσωτερικών.

 

πηγή :kathimerini.gr

 

http://www.patranews.gr/news.asp?ID=10645

 

 

Πάτρα: Κέντρο για παράνομους μετανάστες

 

Κέντρο Υποδοχής και Φιλοξενίας Παράνομων Μεταναστών πρόκειται να γίνει σύντομα στην Πάτρα, σε έκταση 40 στρεμμάτων, σύμφωνα με ανακοίνωση του υπουργείου Εσωτερικών.

 

Η περιοχή που επελέγη βρίσκεται στο Δρέπανο του δήμου Ρίου, που απέχει αρκετά χιλιόμετρα από την πλησιέστερη κατοικημένη περιοχή και 15 χιλιόμετρα από την Πάτρα.

 

Σύμφωνα με την ανακοίνωση του υπουργείου η δημιουργία των απαραίτητων εγκαταστάσεων θα ξεκινήσει άμεσα, ώστε το συντομότερο δυνατό το κέντρο να αρχίσει να υποδέχεται τους πρώτους μετανάστες.

 

Στην ίδια ανακοίνωση επισημαίνεται, ότι έχουν σχεδιασθεί και θ' αρχίσουν να εφαρμόζονται και τα αναγκαία επιπλέον μέτρα, συμπεριλαμβανομένης της ενίσχυσης της αστυνόμευσης και της φύλαξης του λιμανιού, ώστε το ζήτημα να αντιμετωπιστεί ολοκληρωμένα, προς όφελος της τοπικής κοινωνίας.

 

πηγή : naftemporiki.gr

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Mα καλά, σε αυτό κολλήσατε?

Το αναφέρω γιατί απλά στις Σερρες δεν είδα τέτοιου είδους κοσμοσυρροή.

Ούτε καν στην Αθήνα δεν το έχω δει!

Το θέαμα είναι μάλλον στενάχωρο, δεκάδες αλλοδαποί στεκόντουσαν στην άκρη του δρόμου από πολύ νωρίς το πρωί και περίμεναν να τους πάρουν για δουλειές, μεροκάματο ήθελαν οι άνθρωποι, κι εγώ δεν ήξερα τι συμβαίνει, τις πρώτες φορές νόμιζα ότι ήταν διαδήλωση :oops:

Πάντως το γεγονός ήταν ότι αισθανόμουν πολύ άβολα να περάσω αυτόν τον δρόμο, τα σχόλια και τα βλέματα μ' εκαναν να αισθάνομαι άσχημα.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε Ζουζουνελ μου πως να δεις στις Σέρρες ;

Οι ανθρωποι αυτοί προσπαθούν να φύγουν για την Ευρώπη μέσω Ιταλίας ...

απο που να περάσουν ;

 

Η εικόνα πάντως των Αυγανών στο λιμάνι της πόλης είναι πραγματικά είναι πολυ στενάχωρη ... Ευτηχώς που τουλάχιστον δεν υπάρχουν μικρά παιδία και σχεδον καθόλου γυναίκες , μόνο άντρες.

 

Τα προβλήματα εκτός απο τα βασικά διαβίωσης κ σίτησης αυτων των ανθρώπων , είναι πολλά και για τους ίδιους σαφώς , αλλά και για τον κόσμο που μενει κοντα στην περιοχή.

 

Εχεις δίκαιο οταν λες πως αιστάνθηκες άβολα .Η περιοχή έχει υποβαθμιστεί πολύ & παιδιά , γυναίκες δεν κυκολοφορούν πια οταν νυχτώσει στην περιχή της Μαρίνας - Λιμανιού.

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι, προφανώς έχεις δίκιο και ομολογώ ότι δεν το είχα σκεφτεί έτσι.

Δεν τα βάζω με τους ανθρώπους, τι να κάνουν κι εκείνοι, μια καλύτερη ζωή ψάχνουν. :cry:

 

Απλά μεταξύ των δύο πολεων προτιμώ Σέρρες δαγκωτό, ανευ παραξηγήσεως δλδ! :D

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτο έλειπε καλέ , δεν είπαμε να γουστάρουμε όλοι την Πάτρα , ουτε δημοψήφισμα έβαλα Σέρρες ή Πάτρα ! :D

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Οι κούρδοι στην Πάτρα είναι φαινόμενο που δεν έχετε ξαναδεί ?? :shock:

 

Τα φαναρια της Αθήνας δεν είναι γεμάτα με Κουδους , Παιδιά , ελληνες , Γυφτους και όλες τις φυλές του Ισραήλ ??? :?:?

 

Συγγνώμη κιόλας ... αλλά ετυχε να έχουμε πολύ κοντά την Ιταλία ... Το ιδιο προβλημα πάντως με την Πάτρα μας , έχει και η Ηγουμενίτσα ... :(

 

Ομως κι αυτό θα λυθεί αλά Ισπάνία !! Αλήθεια , το ακούσατε αυτό ?? :wink:

093213ff39.png02e275ffa8.png

η κάθε μέρα είναι σαν τη γομολάστιχα σβήνει την προηγούμενη και πάει...

Link to comment
Share on other sites

κανονισε μην ερθουν κοντα στο μουσειο φιλενας τωρα που βρηκα σπιτι γιατι ΚΥΡΙΑΚΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ και οχι μονο

 

Φιλενάδα βρήκες σπιτι τελικα;;;;; Μπράβο!!! Εκεί που έψαχνες;;;;

Αντε καλή μετακόμιση τώρα ..... :D:D:D !!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ ευχαριστω φιλενας ναι βρηκα επιτελους ενα σπιτι γηπεδο 135τμ καλο το γηπεδο αλλα ποιος το καθαριζει

τωρα ειμαι σε φαση μετακομισης και τρεχω και δεν φτανω αλλα ενταξει ολα θα μπουν σε ταξη που θα μου παει οποτε οταν επιστρεψεις με το καλο θα σε καλεσω φιλενας στο σπιτι γηπεδο για καφεδακι

 

 

φιλακια και στην γλυκεια μπουμπου σου στην κοιλιτσα

Link to comment
Share on other sites

thessalonikia μου αυτό δεν είναι σπίτι ! :shock: 135τμ πλατεία είναι !!!! :D Άντε να ξεκινήσουν τα κρύα να φουντώουμε το τζάκι !!!! :D

 

Λοιπόν δεν πιστεύω αύριο να έχτε να διεκπερεώσετε καμιά δουλίτσα στο Δήμο ; γιατι αν ναι ... ατυχήσατε ... απο Τρίτη ...

 

 

Κλειστοί θα παραμείνουν την Δευτέρα οι Δήμοι σε ολόκληρη την Αχαϊα, μετά την σχετική απόφαση της ΤΕΔΚ Αχαϊας. Πρόκειται για κινητοποίηση η οποία και αποφασίστηκε να πραγματοποιηθεί εξαιτίας της ασυνέπειας που εξακολουθεί να επιδεικνύει το κράτος όσον αφορά στις οικονομικές–υποχρεώσεις του απέναντι στους ΟΤΑ.

 

πηγή : http://www.patranews.gr/news.asp?ID=10689

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

ειπαμε φιλενας θα φερνεις τον χαραλαμπακο να παιζουν μπαλα με ραφαηλ εσυ θα μαγειρευεις τα ωραια σου στο τζακι και ταυτοχρονως θα τα πινουμε ως συνηθως μια χαρα μας βλεπω

 

εκτος απο την μετακομιση δεν εχω τιποτα αλλο προς το παρον με δημους κτλ αλλα καλα εκανες και μας ενημερωσες φιλενας

Link to comment
Share on other sites

Πολιτιστικό Κέντρο του Πανεπιστημίου Πατρών

 

20/10/2008: Συναυλία της Ορχήστρας Νυκτών Εγχόρδων του Δήμου Πατρέων υπό τη διεύθυνση του Θανάση Τσιπινάκη με τον Δημήτρη Μπάση, που διοργανώνεται από το Σοροπτιμιστικό Όμιλο Πάτρας «Δανιηλίς», με την υποστήριξη της Αντιδημαρχίας Πολιτισμού του Δήμου Πατρέων και της ΔΕΠΑΠ.

 

Η συναυλία έχει φιλανθρωπικό χαρακτήρα και τα έσοδά της θα διατεθούν στο «ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΕΙΟ ΙΔΡΥΜΑ» με σκοπό την ενίσχυση και την οικοδόμηση και λειτουργία ξενώνα με όλες τις σύγχρονες προδιαγραφές, που θα φιλοξενεί παιδιά με νοητικά προβλήματα, τα οποία δεν έχουν οικογενειακή στήριξη.

Προπώληση εισιτηρίων: στο βιβλιοπωλείο «Ελευθερουδάκη», στα δισκοπωλεία «Μusical» και «Discover-Παπασωτηρίου» και στο «Αφισόραμα». Τιμή Εισιτηρίου 20€. Πληροφορίες στο τηλ.: 2610-623100

 

πηγή : http://www.partinorama .gr

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευτυχώς που υπάρχεις και εσύ βρε Αφροδιτάκι γιατί αν περίμενα από τον αδερφό μου που παίζει στην ορχήστρα να με ενημερώσει για την συναυλία θα την έχανα :)

Link to comment
Share on other sites

Χαρά θα πάμε σιγουρα , εγω ειμαι μέσα !!! :) και εμενα μου αρεσει πολυ ο Μπάσης.

 

Γιάννα ώστε μουσικοοικογένεια ; ... δεν μας τα είπες αυτά !!!

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ονειρούπολη Δράμας 2008-2009:.

ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΤΟΥ ΑΗ ΒΑΣΙΛΗ

 

«Δράμα ... Η πόλη των Χριστουγέννων»

 

Φτάνουν οι πολυπόθητες μέρες των Χριστουγέννων, σε κάθε σπίτι, σε κάθε τζάκι, και πάνω από όλα μέσα στις ψυχές μικρών και μεγάλων το παραμύθι ξεκινά. Αυτές τις μέρες που είναι «ντυμένες» με την μαγεία των Χριστουγέννων και στολισμένες με την χρυσόσκονη του παραμυθιού, ο Δήμος Δράμας και φέτος θα σας διηγηθεί ένα αληθινό παραμύθι

 

O Δημοτικός Κήπος και η πλατεία Ελευθερίας και της Δράμας μεταμορφώνονται σε μια Ονειρούπολη ... ένα πραγματικό χωριό του Αη Βασίλη !

 

 

diagbig1yl5.th.jpgthpix.gif

 

 

Είναι η μεγαλύτερη χριστουγεννιάτικη δράση που πραγματοποιείται στη χώρα μας!

 

Ο Δήμος Δράμας σε αυτή την προσπάθειά του έχει ενεργοποιήσει εκατοντάδες δημότες εθελοντές, πολλούς φορείς και τους συλλόγους της περιοχής.

Η Ονειρούπολη θα λειτουργήσει φέτος για πέμπτη χρονιά. Θα ανοίξει τις πύλες της στις 3 Δεκεμβρίου 2008 και θα διαρκέσει μέχρι τις 3 Ιανουαρίου 2009.

Το πρόγραμμά της περιλαμβάνει δεκάδες εκδηλώσεις και happening, από την πρώτη ως την τελευταία μέρα και πρωί και απόγευμα. Φιλοξενεί δράσεις και εκπλήξεις τόσο για μικρούς όσο και για μεγάλους επισκέπτες της στα πολλά ξύλινα σπίτια του παραμυθένιου χωριού!

 

 

πηγή: http://www.oneiroupolh.gr/

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα στον κόσμο δεν είναι τόσο ευχάριστο ούτε καταλληλότερο, για να σας κάνει να γελάσετε... Ο Μολιέρος, λένε, το θεωρεί μικρής αξίας έργο. Όμως, αυτό το «φτηνιάρικο» έργο έχει ένα τόσο λεπτό πνεύμα, που το ανεβάζει στην εκτίμηση των Παριζιάνων. Κι όλοι σαν άρρωστοι, τρέχουν στον Γιατρό.» (26 Αυγούστου 1666)

 

ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΟΜΑΔΑΣ

 

Θέλουμε να σας ενημερώσουμε ότι η Θεατρική Ομάδα του Τ.Ε.Ι. Πάτρας συνεχίζει την πορεία της με νέα μέλη και νέα υπεύθυνη. Μέτα το τέλος της τελευταίας παράστασης «Να σου πω ένα παραμύθι;» η οποία ανέβηκε στο Τ.Ε.Ι στις 23 & 24 Φλεβάρη 2008,η ανάγκη για δημιουργία και έκφραση ώθησε την ομάδα να συνεχίσει τις συγκεντρώσεις και από τον Μάϊο του 2008 βρίσκεται σε πρόβες με σκοπό την παρουσίαση μιας νέας παράστασης στις 5, 6 και 7 Δεκέμβρη 2008, στις 9.00 στο Συνεδριακό Κέντρι ΤΕΙ Πάτρας.

 

Το έργο στο οποίο κάνουμε πρόβες ονομάζεται «Γιατρός με το Ζόρι» του Μολιέρου και πρόκειται για μία κωμωδεία.Είναι ενά αρκετά ευχάριστο έργο το οποίο αποτελείται από τρείς πράξεις μεταφρασμένες στα «καθ' ημάς».

 

Επίσης πριν την έναρξη της παράστασης θα πραγματοποιηθεί έκθεση φωτογραφίας με θέμα τους ήρωες του έργου.

 

 

ΥΠΟΘΕΣΗ

 

Η Μαρτίνα, για να εκδικηθεί τον μπεκρή άνδρα της, τον Γιαναρέλλο, επειδή την ξυλοφόρτωσε, πληροφορεί τον Μπαλάντζα και τον Λουκά, που ψάχνουν για γιατρό, πως ο Γιανναρέλλος είναι ο καλύτερος γιατρός του κόσμου. Όμως, ποτέ δεν παραδέχεται αυτή του την ιδιότητα, παρά μόνο αν φάει ένα γερό μπερτάχι.Ο Μπαλάντζας και ο Λουκάς, ακολουθώντας τη «συνταγή» της Μαρτίνας, οδηγούν τον Γιανναρέλλο στο σπίτι του αφεντικού τους, του Γεροξούρα, για να γιατρέψει την κόρη του, την Λουκία, η οποία καμώνεται τη μουγκή, γιατί δεν θέλει να παντρευτεί τον άνδρα που της προξενεύει ο πατέρας της εξαιτίας του έρωτα της για τον Λέανδρο.

 

Κι ενώ στην αρχή ο Γιανναρέλλος δίσταζε να αναλάβει τον ρόλο του γιατρού, στην συνέχεια δείχνει να απολαμβάνει τα πλεονεκτήματα που του προσφέρει η νέα του ιδιότητα. Εκδικείται τον Γεροξούρα με ένα ψιλομπερντάχι, κορτάρει πιεστικά τη Ζαχαρένια, την τροφό, μπρόστα στα μάτια του ζηλιάρη άντρα της, του Λουκά, και ανακαλύπτει δια του....σφυγμού πως η κόρη είναι μουγκή. Αποσπά τον γενικό θαυμασμό με τις «επιστημονικές» ασυναρτησίες του και στο τέλος εισπράττει κι ένα γερό ποσό από τον Γεροξούρα. Στη συνέχεια ο Λέανδρος αποκαλύπτει στον Γιανναρέλλο πως η αγαπημένη του κάνει την άρρωστη, για να αποφύγει τον γαμπρό που της επιβάλλει ο πατέρας της.

 

Ο «γιατρός» μας, αφού εισπράττει και πάλι μια καλή αμοιβή από τον Λέανδρο, δέχεται να βοηθήσει στην εξαπάτηση του Γεροξούρα. Η Λουκία κάνει την επανάσταση της ενάντια στον πατέρα της και το εργό έχει ευχάριστο τέλος, το οποίο σας προσκαλούμε να δείτε επί σκηνής.

 

http://koyinta.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=2538&Itemid=41

 

Ανανεωμένη με φρέσκια πρόσωπα , η θετρική ομάδα του ΤΕΙ Πάτρας συνεχίζει την καλή παράδοση που έχει δημιουργήσει! :)

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Αφροδίτη μου φαίνεται υπέροχη !!!

 

Τυχερη οι κάτοικοι της Δράμας !!!!

 

Μπράβο !

 

όντως πολυ τυχεροί!!! εμείς θα αρκεστούμε στη ορεινή Αχαϊα ... βλ. Καλάβρυτα ! :lol:

 

http://www.kalavrita-ski.com/

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Επεισόδια στην Πάτρα λόγω... Κούγια

7 Ιανουαρίου 2009, 21:04

 

Σοβαρά επεισόδια σημειώθηκαν στο «Παμπελοποννησιακό Εθνικό Στάδιο Πατρών» στην αναμέτρηση της Γ’ Εθνικής κατηγορίας, ανάμεσα στην Παναχαϊκή και τον Αίαντα Σαλαμίνας.

 

Συγκεκριμένα, οι οργανωμένοι οπαδοί της Παναχαϊκής, που αντιδρούν στην ανάληψη της αντιπροεδρίας της ομάδας από το γνωστό ποινικολόγο, έβριζαν από την αρχή του αγώνα. Οι αντιδράσεις των φίλων της ομάδας της Πάτρας κλιμακώθηκαν, όταν ο Αίαντας στο 85ο λεπτό πέτυχε το 0-1.

 

Τότε, οι σωματοφύλακες του Αλέξη Κούγια πέταξαν σιδερένιες καρέκλες εναντίον των οπαδών της Παναχαϊκής, με αποτέλεσμα οι τελευταίοι να συγκρουστούν με ομοϊδεάτες τους, που υποστηρίζουν το νυν αντιπρόεδρο της ομάδας, ενώ στον καυγά… μπλέχτηκαν και φίλοι της Σαλαμίνας, που παρακολουθούσαν τον αγώνα από τα επίσημα του σταδίου.

Αποτέλεσμα ήταν να επικρατήσει χάος στις εξέδρες και να τραυματιστούν ελαφρά αρκετοί οπαδοί

 

Ο Αλέξης Κούγιας δήλωσε για τα επεισόδια στον ΣΠΟΡ FM Πάτρας:

 

«Με ενοχλεί που έρχονται 15 πρεζάκια στο γήπεδο και δημιουργούν αυτή την ατμόσφαιρα. Μάλιστα, με πληροφόρησαν κάποιοι σοβαροί κύριοι ότι επικεφαλής τους είναι ένας κ. Τσουκαλάς. Όλοι αυτοί δημιουργούν πρόβλημα σε εμένα και τον Μακρή. Τους φωτογραφίσαμε από τις κάμερες ασφαλείας. Στο γήπεδο ήταν και ο κ. Κωνσταντινόπουλος (εισαγγελέας). Έρχονται «ποτισμένα» στο γήπεδο. Εγώ ξέρω και βλέπω ποιος έχει πάρει τη δόση του. Eίναι υγεία πάντως, που οι υπόλοιποι τους αποδοκίμασαν.

 

Εγώ θέλω να έρχονται γονείς, παππούδες και όχι να δηλητηριάζουν κάποιοι την ατμόσφαιρα, εκτονώνοντας τα βίαια ένστικτά τους. Κάποιοι δεν έχουν αντιληφθεί ότι έχω το ποδόσφαιρο για την ψυχική ηρεμία μου, για το ψώνιο μου. Αυτό το άρρωστο κλίμα, πρέπει να το γιατρέψουμε».

 

 

 

http://www.zougla.gr/news.php?id=19177

 

http://www.youtube.com/watch?v=2HCwno8bn08&eurl=http://www.zougla.gr/news.php?id=19177&feature=player_embedded

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...