Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εγκυμοσυνη μετα απο αποβολες;;


Recommended Posts

Koukita με το καλο να γεννησεις τον Αυγουστο.Εισαι ακριβως οσο θα ημουν κι εγω αν δεν ειχα αποβαλλει.Δεκεμβριο ειχα μεινει εγκυος...Αυτο που λες για ποιοτητα ωαριων;;Τι εξετασεις ηταν;Οι ορμονικες;;Αν θες μου λες και τι αλλα αντισωματα εχεις κανει;(να συγκρινω κι εγω με τις δικες μου εξετασεις;)

 

Cacao ευχαριστώ για τις ευχές. Σόρυ αλλά δεν μου ήρθε ειδοποίηση για την απάντηση, οπότε θα κοιτάξω σήμερα το απόγευμα και για τα δύο και θα σου πω. Πάντως το τεστ για την ποιότητα των ωαρίων ήταν αιματολογική εξέταση και μου ζήτησε να γίνει την 3η ημέρα της περιόδου μου, θα σου πω ακριβώς πως την έλεγαν πιο αργά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν οι εξετάσεις που δεν θυμόμουν ήταν τα καρδιολιπινικά αντισώματα IgG, IgM και οι ορμονολογικές Θυλακιοτρόπος ορμόνη (FSH) και ωχρινοτρόπος ορμόνη (LH). Ελπίζω να σε βοήθησα. Καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν οι εξετάσεις που δεν θυμόμουν ήταν τα καρδιολιπινικά αντισώματα IgG, IgM και οι ορμονολογικές Θυλακιοτρόπος ορμόνη (FSH) και ωχρινοτρόπος ορμόνη (LH). Ελπίζω να σε βοήθησα. Καλό βράδυ

 

Σ ευχαριστω!!Τις εχω κανει κι αυτες.Οι ορμονικες μου δεν ειναι καλες γι αυτο και ο γιατρος μου πιστευει πως φταινε τα ωαρια για τις αποβολες.Δυστυχως αυτο δεν μπορει να διορθωθει και απλως ελπιζω την επομενη φορα να εχω πετυχει το καλο ποιοτικα ωαριο(αν εχω και κανενα δηλαδη).

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω!!Τις εχω κανει κι αυτες.Οι ορμονικες μου δεν ειναι καλες γι αυτο και ο γιατρος μου πιστευει πως φταινε τα ωαρια για τις αποβολες.Δυστυχως αυτο δεν μπορει να διορθωθει και απλως ελπιζω την επομενη φορα να εχω πετυχει το καλο ποιοτικα ωαριο(αν εχω και κανενα δηλαδη).

 

Οχι βρε κοριτσι μου θα τα καταφερεις....δεν ξερω ποσο καιρο προσπαθεις για μωρακι αλλα ειδικα εδω εχουμε ατρανταχτα παραδειγματα με γυναικεσπου προσπαθουσαν....και φυσικα τελικα τα καταφεραν....οπως θα τα καταφερεις και εσυ!!!!!!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μακαρι απλα σκεφτομαι ποσες φορες πρεπει να αποβαλω μεχρι να τα καταφερω;

 

Χμμμμ...προσεχεις λιγο την διατροφη σου??????

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ...προσεχεις λιγο την διατροφη σου??????

 

Σε γενικες γραμμες ναι.Εχω και προδιαθεση για διαβητη οποτε οσο προσπαθω και κατα την εγκυμοσυνη προσεχω ιδιαιτερα.Τωρα ξεκινησα και βιταμινες.

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Σε γενικες γραμμες ναι.Εχω και προδιαθεση για διαβητη οποτε οσο προσπαθω και κατα την εγκυμοσυνη προσεχω ιδιαιτερα.Τωρα ξεκινησα και βιταμινες.

 

Αφου αναφερεσαι στην ποιοτητα ωαριων σκεφτηκες να παρεις απο δοτρια????

Συγνωμη αν φαινομαι "σαχλη" με αυτο που ρωτησα αλλα ειναι μια λυση...

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Αφου αναφερεσαι στην ποιοτητα ωαριων σκεφτηκες να παρεις απο δοτρια????

Συγνωμη αν φαινομαι "σαχλη" με αυτο που ρωτησα αλλα ειναι μια λυση...

 

Ναι ισως αργοτερα.Αρνουμαι 32 χρονων με ωορηξια να μπω σ αυτη τη διαδικασια.Αλλωστε αν ειχα τοσα χρηματα θα εκανα εξωσωματικη με προεμφυτευτικο και μονο αν εβλεπα ολα μου τα εμβρυα με προβλημα θα εκανα με δοτρια.Δεν μου φαινεσαι καθολου σαχλη ειναι κατι που μου το ειχε πει καποιος γιατρος παλιοτερα για το μελλον.Αλλωστε δεν θα θελα να μεινω με ενα παιδι μονο ακομα κι αν τα καταφερω τωρα με δικα μου ωαρια.

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Ναι ισως αργοτερα.Αρνουμαι 32 χρονων με ωορηξια να μπω σ αυτη τη διαδικασια.Αλλωστε αν ειχα τοσα χρηματα θα εκανα εξωσωματικη με προεμφυτευτικο και μονο αν εβλεπα ολα μου τα εμβρυα με προβλημα θα εκανα με δοτρια.Δεν μου φαινεσαι καθολου σαχλη ειναι κατι που μου το ειχε πει καποιος γιατρος παλιοτερα για το μελλον.Αλλωστε δεν θα θελα να μεινω με ενα παιδι μονο ακομα κι αν τα καταφερω τωρα με δικα μου ωαρια.

 

Αχ καλη μου κοπελα δεν ηξερα οτι εισαι μονο 32....χιλια συγνωμη!!!

Μηπως ομως το σκεφτεσαι πολυ και αγχωνεσαι???

Το ξερω αποπροσωπικη εμπειρια οτι ειναι δυσκολο να ΜΗΝ το σκεφτεσαι αλλα το αγχος ειναι οπως και να το κανουμε ανασταλτικος παραγοντας...

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ καλη μου κοπελα δεν ηξερα οτι εισαι μονο 32....χιλια συγνωμη!!!

Μηπως ομως το σκεφτεσαι πολυ και αγχωνεσαι???

Το ξερω αποπροσωπικη εμπειρια οτι ειναι δυσκολο να ΜΗΝ το σκεφτεσαι αλλα το αγχος ειναι οπως και να το κανουμε ανασταλτικος παραγοντας...

 

Δεν σε παρεξηγησα Koalaki.Δεν χρειαζεται να ζητας συγνωμη.Τωρα για το αγχος δε νομιζω να φερνει αποβολες.Ισως να δημιουργει διαταραχες στον κυκλο ομως.Αλλα εγω εχω σταθερο κυκλο και ωορηξια.

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Σε γενικες γραμμες ναι.Εχω και προδιαθεση για διαβητη οποτε οσο προσπαθω και κατα την εγκυμοσυνη προσεχω ιδιαιτερα.Τωρα ξεκινησα και βιταμινες.

 

Μπράβο cacao το καλύτερο που μπορείς να κανείς αν είναι η ποιότητα ωαριων το πρόβλημα!! Ακόμα ψάξε στο Ίντερνετ για anti inflammatory diet! Εμεινα έγκυος φυσικά αμέσως όταν ετρωγα συγκεκριμένα πράγματα - απέβαλα και τις δυο φορές αλλά πιστεύω σε αυτό έφταιγε το σπερμα! Αυτή η δίαιτα μαζί με τις βιταμίνες βοήθησε στο να έχω καλα ωαρια στην εξωσωματικη

 

Good luck x

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο cacao το καλύτερο που μπορείς να κανείς αν είναι η ποιότητα ωαριων το πρόβλημα!! Ακόμα ψάξε στο Ίντερνετ για anti inflammatory diet! Εμεινα έγκυος φυσικά αμέσως όταν ετρωγα συγκεκριμένα πράγματα - απέβαλα και τις δυο φορές αλλά πιστεύω σε αυτό έφταιγε το σπερμα! Αυτή η δίαιτα μαζί με τις βιταμίνες βοήθησε στο να έχω καλα ωαρια στην εξωσωματικη

 

Good luck x

 

Σ ευχαριστω BabyCute!Θα το κοιταξω κι αυτο :)

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

αγαπητη Cacao

ειναι δυσκολο να γραψω την ιστορια μου απο την αρχη ομως αν ψαξεις τα post που εχω κανει κατα καιρους θα την δεις. Μετα απο 4 αποβολες διαφορων ειδων εχω ενα γιο 13 μηνων και ειμαι εγκυος στον 5ο μηνα.ειμαι 41 ετων και ξεκινησα τις προσπαθειες στα 38 μου.

Εκανα διαφορα και τελικα εκανα και αντιπατρικα, δεν ειμαι σιγουρη οτι εφταιγε αυτο μετα ομως απο αυτη την θεραπεια και μια εγκυμοσυνη ολη στο κρεβατι προληπτικα, ολα πηγανε καλα.

Δεν θελω να κανω τον γιατρο αν και η ενημερωση μου και η ερευνα μου εχει φτασει πολυ μακρυα. Προσεχε ολες αυτες τις συμβουλες που σου δινουμε εδω μέσα. Χρειαζονται ολες καποιο ενημερωμενο γιατρο για την επιβεβαιωση τους.

Θα σου πω χαρακτηρικστικα το εξης, η λ-αργινινη ειναι θεικη, επιστημονικα ομως αν το σπερμα εχει καποιο μικροβιο μπορει να το δυναμωσει η λήψη της, οχι το σπερμα, το μικροβιο.Υπαρχει εξειδικευμενη εξεταση 'προστατικου υγρου' δυσκολη για τους αντρες που γινεται για τα μικροβια. Ενας ανδρολογος θα μπορουσε να σας κατευθυνει.

Για τα κακης ποιοτητας ωαρια ευθυνονται πολλα. Καλη διατροφη και γυμναστικη (οχι ακραια) βοηθαει πολυ, ομως για να εχουν αυτα τα δυο αποτελεσματα πρεπει να γινονται συστηματικα τουλαχιστον 6 μηνες.Και εδω χρειαζεσαι καθοδηγηση απο ειδικους. Η κα Δεληκαρη παθολογος -ομοιοπαθητικος δινει διαφορα σκευασματα για τα ωαρια και τον κυκλο. Σιγουρα θα υπαρχουν και αλλοι.

Το ζαχαρο μεγαλη υποθεση, εγω στο γιο μου εκανα ζαχαρο απο την 1η μερα που διαπιστωσα την εγκυμοσυνη, μετα απο τοσες αποβολες και ερευνες ειχα το νου μου, ειχα επισκεφτει διαβητολογο απο πριν, αρχισα τις μετρησεις αμεσως και στην 5η βδομαδα αρχισα ινσουλινη. Τωρα στην 2η εγκυμοσυνη μεχρι τον 5ο μηνα δεν εχω διαβητη.

Ειναι και αλλα που παιζουν ρολο ομως ολα αυτα πρεπει καιποιος να τα συντονιζει. Η προσωπικη μου πειρα θα σε απετρεπε απο το Ιατρειο αποβολων του Ιασω και θα ελεγα οτι και ο κος Τσιλιβακος στο Locus medicus και το ιατρειο αποβολων του Ελενα ειναι καλυτερα. Αυτο ομως ειναι καθαρα προσωπικο. Στο Ιατρειο αποβολων του Ελενα ρωτησε τους για την διατροφη, εχουν κανει μια ερευνα που σχετιζει τις αποβολες με την διατροφη και τα Natural Killer cells οχι με την κακη ποιοτητα ωαριων.

Το πιο σημαντικο απο ολα ειναι να ξεκουρασεις το σωμα σου και να το ισχυροποιησεις. Το ιδιο και για τον συντροφο σου. ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΤΩ. ειμαστε παρα πολλες οι γυναικες που μετα απο πολλες αποβολες καναμε παιδια.

Και προπαντων προσεχε ολες αυτες τις συμβουλες που σου δινουμε εδω μεσα.

Ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια σε ολα και καλη δυναμη που σιγουρα καπου μεσα μας υπαρχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Dimela38 δεν ήξερα την ιστορία σου, λυπάμαι πολύ για όλη την ταλαιπωρία που πέρασες, όμως θέλω να σε συγχαρώ για την εξαιρετική δημοσίευση που μόλις έκανες, η οποία αποδεικνύει - κατ' εμέ τουλάχιστον - την ποιότητα και το ήθος σου. Να χαίρεσαι το αστεράκι σου και με το καλό και το νέο ζουζούνι σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια πήγα στον γιατρό και μου είπε ότι έχω πολυκιστηκές ωοθήκες!!!! Είχα ξαναπάει τον Οκτώβριο, αλλά δεν είχα τπτ, βέβαια τότε έπερνα ακόμα αντισυλληπτικά!

Και να φανταστείτε ότι πήγα για ένα γενικό έλεγχο προκειμένου να ξεκινήσουμε προσπάθειες για μωράκι.......

Καμία κοπέλα με παρόμοιο θεματάκι...? Βοηθήστε με γιατί θα σκάσω

Βρες τα υλικά των ονείρων στον θυσαυρό της καρδιάς σου...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πήγα στον γιατρό και μου είπε ότι έχω πολυκιστηκές ωοθήκες!!!! Είχα ξαναπάει τον Οκτώβριο, αλλά δεν είχα τπτ, βέβαια τότε έπερνα ακόμα αντισυλληπτικά!

Και να φανταστείτε ότι πήγα για ένα γενικό έλεγχο προκειμένου να ξεκινήσουμε προσπάθειες για μωράκι.......

Καμία κοπέλα με παρόμοιο θεματάκι...? Βοηθήστε με γιατί θα σκάσω

 

Μην ανησυχεις κοριτσι μου....εγω εχω ενδομητριωση και παρολαυτα με την πρωτη προσπαθεια εμεινα εγκυος και τωρα εχω ενα μωρακι 9μιση μηνων....

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχεις κοριτσι μου....εγω εχω ενδομητριωση και παρολαυτα με την πρωτη προσπαθεια εμεινα εγκυος και τωρα εχω ενα μωρακι 9μιση μηνων....

 

Koalaki ....Να χαίρεσαι το μωράκι σου και ειλικρινά απο τα βάθη της καρδιάς μου να είσαι και εσύ και εκέινο πολύ τυχεροί , ευτυχισμένοι και ευλογιμένοι απο τον Θεό πάντα! Μου δίνεις κουράγιο και εσύ και όλα τα κορίτσια που ακούω ότι όλα πήγαν καλά παρά τις δυσκολίες!

Δυστυχώς εγώ δεν έχω και τον γιατρό μου κοντά και αυτό με φρικάρει . Προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου ότι όλα θα πάνε καλά και δεν θα χρειατούν εξωσωματικές κτλ. Τώρα ο άντρας μου όχι απλά θέλει παιδί αλλά απο εχτες είναι να σκάσει και εκέινος !

Σήμερα θα δώ και έναν άλλον και θα είμαι πιο υποψιασμένη και θα του κάνω και ανάλογες ερωτήσεις! Έχω ακούσει ότι πέρνεις κάποια φάρμακα ισχύει ? κ'ατι για τα ωάρια κτλ...:?

Βρες τα υλικά των ονείρων στον θυσαυρό της καρδιάς σου...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πήγα στον γιατρό και μου είπε ότι έχω πολυκιστηκές ωοθήκες!!!! Είχα ξαναπάει τον Οκτώβριο, αλλά δεν είχα τπτ, βέβαια τότε έπερνα ακόμα αντισυλληπτικά!

Και να φανταστείτε ότι πήγα για ένα γενικό έλεγχο προκειμένου να ξεκινήσουμε προσπάθειες για μωράκι.......

Καμία κοπέλα με παρόμοιο θεματάκι...? Βοηθήστε με γιατί θα σκάσω

 

Ειρηνη νομιζω πρεπει να μπεις στα θεματα για πολυκυστικες ωοθηκες για να σου απαντησουν κοπελες με ιδιο θεμα και εμπειριες.Σου ευχομαι να τα καταφερεις συντομα!

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Σκεφτηκα να γραψω στο ποστ που ειχα ανοιξει οταν πλεον ειχα κανει τα παντα και δεν ειχα πολλες ελπιδες.Μπορει να παρει κουραγιο και καποια αλλη κοπελα με τους ιδιους προβληματισμους.Αφου πλεον εχω στην αγκαλια μου το δυο εβδομαδων κοριτσακι μου και αναρωτιεμαι πως τα καταφερα περισι τετοιο καιρο να συνεχισω τη ζωη μου και να προχωρησω παραπερα.Μπορει να εχασα τα αλλα μου μωρακια αλλα αν ηταν αλλιως τωρα δεν θα ειχα τη κορουλα μου.

Κοριτσια μη το βαζετε κατω θα ερθει η ωρα που θα τα καταφερετε κι εσεις.Αν μου το ελεγαν περισι τετοια εποχη δεν θα το πιστευα.Κι ομως... :)

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

cacao

Να σου ζησει η κορουλα σου.

Να τη χαιρεσαι και αυτα τα λαχταριστα πατουσακια ειναι δικα της η απο φωτογραφια περιοδικου? :-D:grin:

 

Eιχα διαβασει λιγο απο την ιστορια στο θεμα με τα dhea, αλλα οχι ολοκληρη.

 

Ειχες υψηλη fsh και ειχες ξεκινησει dhea?

Kαι μετα εκανες εξωσωματικες και ειχες αποβολες?

Πιστευω να τα λεω καλα και να μην τα εχω μπερδεψει με αλλα μελος.:rolleyes:

 

Τελικα για τις αποβολες σου τι ευθυνοταν και πως κινηθηκες?

 

Mια και εχεις διαθεση , οταν βρεις το χρονο απο το μωρακι σου μας λες επιγραμματικα την ιστορια σου?? Και τι σε βοηθησε κυριως.

 

Ευχαριστω και να την καμαρωνεις.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Λεμονια!Σ ευχαριστω για τις ευχες σου.Ναι δικα μας ειναι τα ποδαρακια στο τικερακι.Τοσο ωραια ποδια και θα βαζαμε ξενα;χιχιχιχι

Καλα τα θυμασαι ειχα γραψει και στο θεμα για το dhea.Η αποβολη και η παλλινδρομη ηταν μετα απο φυσιολογικη συλληψη.Μετα επειδη ο γιατρος μου κανει και εξωσωματικες (βασικα με εξωσωματικη ασχολειται περισσοτερο θα ελεγα) μας προτεινε να κανουμε εξωσωματικη για να δουμε και τα εμβρυα τα ωαρια (ποιοτητα κλπ).Αποφασισαμε να αφησουμε λιγο χρονο να ξεκουραστω σωματικα και ψυχικα και μετα να δοκιμασουμε.Στο μεταξυ μετα την αποξεση δεν ειχα και περιοδο και νομιζα οτι παπαλα τα ωαρια ασε...Τελικα αδιαθετησα αλλα αργησα αρκετα.

Ωαρια δεν εκανα πολλα νομιζω 4 ή 5(πλακα πλακα δε θυμαμαι καλα) γονιμοποιηθηκαν 4 και τελικα 3η μερα ειχαμε 3.Δυο καλα και 1 πολυ καλο απο αποψη αξιολογησης που κανουν.Επιασαν ολα ειχα μια τερααααααστια χοριακη ενω την ιδια μερα ειχα αιμα και νομιζα οτι αδιαθετησα.Τελικα τα 2 τα εχασα και το 3ο κατεληξε με ενα τεραστιο αιματωμα διπλα στο σακο.Ημουνα τυχερη και απορροφηθηκε.Στον επομενο υπερηχο απο την αυχενικη δεν φαινοταν τπτ ειχε εξαφανιστει :)

Τελικα για τις αποβολες δεν καταληξαμε σε καποιο συμπερασμα περα του οτι τα ωαρια δεν ειναι καλα και το πιθανοτερο ειναι να φταιει αυτο και να μην ειναι καλα τα εμβρυα οποτε αποβαλλονται.ΟΜΩΣ επειδη και στις 3 εγκυμοσυνες ειχα αιμορραγιες στο πρωτο τριμηνο (στην αρχη τους βασικα) παιζει να φταιει και κατι στη μητρα.Μου εξηγησε ο γιατρος οτι καποιο αγγειο σπαει αλλα δεν εχω ιδεα γτ...Ολα στη μητρα ειναι οκ.Αυτο επειδη και στη παλλινδρομη με τα δυο εμβρυα που ειχα ειχα αιμα σταματησε και ελεγα ευτυχως ολα πανε καλα αλλα κανενα δεν τα καταφερε και τα δυο σταματησαν :(πραγμα που μαλλον συνεβει λογω κακης ποιοτητας ωαριων αλλα στη πρωτη εγκυμοσυνη ηταν αυτοματη αποβολη και δεν ειχε σταματησει το εμβρυο.

Καλου κακου εγω μετα (και πριν την εξωσωματικη) ξεκινησα το dhea και προληπτικα για το ζαχαρο glucοphage γτ εχω παθολογικες καμπυλες ζαχαρου παρολο που δεν ειχε φανει ποτε προβλημα στο πρωινο.Λενε οτι το ζαχαρο χαλαει τη ποιοτητα των ωαριων ετσι ισως κι αυτο να βοηθησε δε ξερω.Επισης μετα την εμβρυομεταφορα εκανα 2 φορες θεραπεια με ιντραλιπιντς.Δεν πιστευω πραγματικα οτι εκανε κατι γτ και παλι ειχα αιμα και ξανα εχασα 2 εμβρυα.Αν ξαναμεινω εγκυος ομως και παλι θα το εκανα (ποτε δε ξερεις...)

Αα τωρα ειδα οτι με ρωτησες για την fsh ειχα χαλια fsh και ΑΜΗ.Δεν θυμαμαι ακριβως ποσο ειχε βγει η ΑΜΗ (παντως χαλια ηταν αν θες θα τσεκαρω να δω) αλλα fh ειχα χτυπησει και 34.Αφου και οι ενδοκρινολογοι στο Λαικο που με βλεπουν για το ζαχαρο με ρωτουσαν αν τελικα πηρα ωαρια δοτριας με τετοια fsh...Γι αυτο ξεκινησα το dhea.Απο το ενδοκρινολογικο στο Λαικο με εστειλαν και εκανα ενα σωρο εξετασεις μαζι και καρυοτυπο γτ σκεφτοντουσαν μηπως εχω καποιο συνδρομο με ολα τα θεματα υγειας που ειχα μαζι (ωοθηκηκη ανεπαρκεια, θυρεοειδη, διαβητη)

Σου ευχομαι καλη επιτυχια και συντομα να γινεις μανουλα (αν δεν εισαι ηδη) και να μας λες κι εσυ τι σε βοηθησε να τα καταφερεις.

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...