Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

20 μηνων....προσκολιμενη στην μαμα οταν εχουμε επισκεπτες!!!!?????


Mairoulitsa

Recommended Posts

..Γεια σας....καλο πασχα και καλο μηνα!!!!!

Θελω να σας διηγηθω τι συμπεριφορα εχει η κορη μου (20 μηνων)....και να μου πειτε την γνωμη σας....

Να εχετε στο νου σας οτι ειναι αγκαλιτσας παιδακι...!!!!..

Οταν παμε επισκεψη σε καποιο φιλικο μας σπιτι...που εχει παιδακια ...η μικρη μου παιζει...εξερευνα...μιλαει στους αλλους...και οταν παρει τον αερα της δεν την πιανεις...μονο οταν κουραστει ερχετε και μου λεει αγκαλιτσα....

Οταν τωρα ερχετε καποιος σπιτι μας....απο τα παιδακια αυτα...και αρχιζουν και παιζουν με τα παιχνιδια της....παρολο που τα δινει (δεν εχει προβλημα σε αυτο)...ειναι ολη μα ολη την ωρα αγκαλια.....δεν λεει να κατεβει να παει να παιξει μαζι τους,και θελει ολη την ωρα αγκαλια να την εχω ειτε εγω ειτε ο πατερας της....τα γνωριζει τα παιδακια....και μπορει μαλιστα και την προηγουμενη να ητανε αυτη σπιτι τους και να επεζε....

τι να νιωθει???...μηπως φοβαται να μην με "παρουνε" οπως παιζουνε με τα παιχνιδια της???....ειναι ζηλια???ως προς ποιον???...σας εχει συμβει???το εχετε ξανα ακουσει????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


συνηθως συμβαινει το αντιθετο.δηλαδη στο σπιτι μας αλωνιζουμε και οταν παμε σε αλλο σπιτι μας πιανουν οι ντροπες....δεν μπορω να καταλαβω τι μπορει να της συμβαινει...δοκιμαστε αντι να την εχετε αγκαλια ολη την ωρα,να την παροτρυνετε να παει να παιξει με τα αλλα παιδακια.....

το παιδι σου ειναι ο μονος ανθρωπος που αγαπας ενευ ορων πριν καν τον γνωρισεις..:!:

Link to comment
Share on other sites

...της το λεω!!!...κοιτα ηρθε η φιλη σου η Μαρια...πηγαινε να παιξεις...κοιτα τι κανει!!!...μην την αφηνεις μονη της...τιποτα η Ελενιτσα....εκει αγκαλια.

και να πω οτι δεν ειναι κοινωνικη...φουλ...στις κουνιες παει και αγκαλιαζει τα ξενα παιδακια....αλλος ανθρωπος εξω, τελειος διαφορετικη μεσα στο σπιτι της... :!:

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να πας κι εσυ να παιξεις για λιγο μαζι τους μεχρι να ξεχαστει?πραγματικα μου κανει πολυ εντυπωση η συμπεριφορα της....λες να θελει να ειναι η οικοδεσποινα και δεν θεωρει σωστο να αφησει τους καλεσμενους????χαχαχα!πλακα κανω ε!

το παιδι σου ειναι ο μονος ανθρωπος που αγαπας ενευ ορων πριν καν τον γνωρισεις..:!:

Link to comment
Share on other sites

Ισως να νιωθει οτι εισβαλουν στον προσωπικο της χωρο...στο σπιτι της ....στο καταφυγιο της.

Γενικα ειχατε κοσμο οταν ηταν μικρη στο σπιτι σας;;;.....μηπως την ξενιζει σαν εικονα, ενω εξω απο το σπιτι της ειναι οικειο να βλεπει κοσμο;

Προετοιμασε την πριν ερθουν τα παιδια στο σπιτα σας οτι θα ερθουν να παιξουν μαζι σας κ μετα θα φυγουν να πανε στο δικο τους σπιτι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...