Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΘΕΤΙΚΗ ΕΞΕΛΙΞΗ ΜΕ ΧΑΜΗΛΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ?


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα!!! Θα ήθελα και εγώ να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου. Θα ήθελα πολύ να ακούσω απόψεις, σχόλια, συμβουλές κ.λ.π. Στις 2/12 προχωρήσαμε με τον σύζυγό μου σε σπερματέγχυση. Από εκείνη την ημέρα μέχρι και τις 16/12 έβαζα κολπικά 2 Utrogestan των 100 mg κάθε βράδυ, όπως με συμβούλεψε ο γιατρός.Όταν στις 16/12 πήγα στο γιατρό για την εξέταση, η χοριακή μου βγήκε 32. Με πήρε τηλ. ο γιατρός και μου το είπε. Είναι χαμηλή, μου είπε, αλλά μπορεί να καθυστέρησε η σύλληψη. Στις 19/12 ξαναπήγα για χοριακή, η οποία δυστυχώς μειώθηκε στις 11 μονάδες. Με πήρε ο γιατρός και μου είπε θα σου έρθει η περίοδος. Έκοψα λοιπόν, όπως μου είπε τα Utrogestan και περιμένω ακόμη μέχρι σήμερα να μου έρθει η περίοδος!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις


Εμβρυομεταφορά 29/8 (2αριστες βλαστοκυστες 5 ημερών). Κάνω χοριακή 3 μέρες νωριτερα και το αποτέλεσμα είναι 16 (δεν το λες και ελπιδοφόρο).

Σήμερα που ήταν να κάνω κανονικα τη χοριακή πήγα σε άλλο εργαστήριο γιατί είναι το μόνο που ανοιγει Σαββατο. Πάω να πάρω τα αποτελεσματα και μου λεει η γραμματέας: "επειδή είναι υψηλή η τιμή θα γίνει αραίωση". Ωραία σκέφτομαι θα ανέβηκε. Παίρνω τα αποτελέσματα:8

 

Στο μεταξύ έχω πάαααααρα πολλά υγρά και κράμπες και μέχρι να παω ξανα τη Δευτερα για εξεταση θα σκάσω....

 

Το ξέρω ότι το αποτελεσμα ειναι αρνητικο, ηθελα καπου  να τα πω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Primavera είπε:

Εμβρυομεταφορά 29/8 (2αριστες βλαστοκυστες 5 ημερών). Κάνω χοριακή 3 μέρες νωριτερα και το αποτέλεσμα είναι 16 (δεν το λες και ελπιδοφόρο).

Σήμερα που ήταν να κάνω κανονικα τη χοριακή πήγα σε άλλο εργαστήριο γιατί είναι το μόνο που ανοιγει Σαββατο. Πάω να πάρω τα αποτελεσματα και μου λεει η γραμματέας: "επειδή είναι υψηλή η τιμή θα γίνει αραίωση". Ωραία σκέφτομαι θα ανέβηκε. Παίρνω τα αποτελέσματα:8

 

Στο μεταξύ έχω πάαααααρα πολλά υγρά και κράμπες και μέχρι να παω ξανα τη Δευτερα για εξεταση θα σκάσω....

 

Το ξέρω ότι το αποτελεσμα ειναι αρνητικο, ηθελα καπου  να τα πω

Καλησπέρα ανυπομονηηη ( πως να μην είσαι?) Το αποτέλεσμα δεν είναι αρνητικο!! Πάνω από 5 η τιμή είναι θετική!! Πήγες αρκετά νωρίς οπότε περιμένουμε να πας την δεύτερα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Primavera είπε:

Εμβρυομεταφορά 29/8 (2αριστες βλαστοκυστες 5 ημερών). Κάνω χοριακή 3 μέρες νωριτερα και το αποτέλεσμα είναι 16 (δεν το λες και ελπιδοφόρο).

Σήμερα που ήταν να κάνω κανονικα τη χοριακή πήγα σε άλλο εργαστήριο γιατί είναι το μόνο που ανοιγει Σαββατο. Πάω να πάρω τα αποτελεσματα και μου λεει η γραμματέας: "επειδή είναι υψηλή η τιμή θα γίνει αραίωση". Ωραία σκέφτομαι θα ανέβηκε. Παίρνω τα αποτελέσματα:8

 

Στο μεταξύ έχω πάαααααρα πολλά υγρά και κράμπες και μέχρι να παω ξανα τη Δευτερα για εξεταση θα σκάσω....

 

Το ξέρω ότι το αποτελεσμα ειναι αρνητικο, ηθελα καπου  να τα πω

Κορίτσι μου ελπίζω να πάνε όλα καλά!!! Τι εννοούσε θα γίνει αραιωση; πρώτη φορά το ακούω... Δεν ρωτησες;

Το ότι πήγες σε διαφορετικό εργαστήριο παίζει ρόλο στο αποτέλεσμα άλλα αυτό που σου είπε δεν το κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MagdaP είπε:

Κορίτσι μου ελπίζω να πάνε όλα καλά!!! Τι εννοούσε θα γίνει αραιωση; πρώτη φορά το ακούω... Δεν ρωτησες;

Δε ρώτησα, όχι. Έμεινα στη υψηλή τιμή...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Primavera είπε:

Δε ρώτησα, όχι. Έμεινα στη υψηλή τιμή...

Ξέρω... Σε τέτοιες περιπτώσεις τα χάνεις... Η τιμή σίγουρα δεν είναι αρνητική αν και αρκετά χαμηλή... Δεν ξέρω τι παίζει με την αραίωση. Υπομονή μέχρι τη Δευτέρα. Εύχομαι με μια υψηλή χοριακη αυτή τη φορά!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Primavera είπε:

Εμβρυομεταφορά 29/8 (2αριστες βλαστοκυστες 5 ημερών). Κάνω χοριακή 3 μέρες νωριτερα και το αποτέλεσμα είναι 16 (δεν το λες και ελπιδοφόρο).

Σήμερα που ήταν να κάνω κανονικα τη χοριακή πήγα σε άλλο εργαστήριο γιατί είναι το μόνο που ανοιγει Σαββατο. Πάω να πάρω τα αποτελεσματα και μου λεει η γραμματέας: "επειδή είναι υψηλή η τιμή θα γίνει αραίωση". Ωραία σκέφτομαι θα ανέβηκε. Παίρνω τα αποτελέσματα:8

 

Στο μεταξύ έχω πάαααααρα πολλά υγρά και κράμπες και μέχρι να παω ξανα τη Δευτερα για εξεταση θα σκάσω....

 

Το ξέρω ότι το αποτελεσμα ειναι αρνητικο, ηθελα καπου  να τα πω

Δεν ζήτησες διευκρίνιση για το σχόλιο; Δεν μιλησες με τη μικροβιολόγο; Εγώ θα έκανα παράπονα γιατί είτε η γραμματέας είναι πανάσχετη και δεν θα έπρεπε εξ αρχής να μιλάει είτε γιατί είναι λάθος το αποτέλεσμα. Εκνευρίστηκα. :angry:

Επανέλαβε Δευτέρα στο πρώτο που πήγες. 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Έκλεινε το εργαστήριο και η μικροβιολόγος είχε φύγει. Άντε τώρα υπομονή ως τη Δευτέρα (που με τόση προγεστερόνη που παίρνω δε θα έρθει και περίοδος).

 

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Primavera είπε:

Εμβρυομεταφορά 29/8 (2αριστες βλαστοκυστες 5 ημερών). Κάνω χοριακή 3 μέρες νωριτερα και το αποτέλεσμα είναι 16 (δεν το λες και ελπιδοφόρο).

Σήμερα που ήταν να κάνω κανονικα τη χοριακή πήγα σε άλλο εργαστήριο γιατί είναι το μόνο που ανοιγει Σαββατο. Πάω να πάρω τα αποτελεσματα και μου λεει η γραμματέας: "επειδή είναι υψηλή η τιμή θα γίνει αραίωση". Ωραία σκέφτομαι θα ανέβηκε. Παίρνω τα αποτελέσματα:8

 

Στο μεταξύ έχω πάαααααρα πολλά υγρά και κράμπες και μέχρι να παω ξανα τη Δευτερα για εξεταση θα σκάσω....

 

Το ξέρω ότι το αποτελεσμα ειναι αρνητικο, ηθελα καπου  να τα πω

Αραίωση ξέρω ότι κάνουν όταν είναι πάρα πολύ υψηλή η χοριακη. Πχ κ στις 2 εγκυμοσύνες που είχα μου είχαν πει ότι θα κάνουν αραίωση γιατί είναι πολύ υψηλή κ το αποτέλεσμα ήταν περίπου 25.000 (χιλιάδες δλδ). Τώρα ή μπερδεύτηκε κ είπε για αραίωση ή έγραψαν λάθος αποτέλεσμα. Παρόλα αυτά η χοριακη είναι θετική. Καλύτερα είναι να κάνεις στο πρώτο εργαστήριο για να δεις κ την αύξηση.. Σ εύχομαι καλά αποτελέσματα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Σκέφτομαι το εξής: αν η χοριακή ήταν να αυξηθεί από το 16 της Πέμπτης, πόσο θα πήγαινε; μέχρι 60; 80; πάντως δε θα έφτανε σε χιλιάδες όπως συνέβη στην @mama16. Γιατί να γίνει αραίωση τότε; μα κι εγώ όταν μου είπε ότι έχει υψηλή τιμή καθησυχάστηκα...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Primavera είπε:

 

Λογικά θα έκανε λάθος κ είπε για αραίωση γιατί δεν γίνεται απ' τη μια μέρα στην άλλη να αυξηθεί τόσο πολύ... Πάντως το ότι βγήκε θετική η χοριακη είναι ευχάριστο.. Καλούς διπλασιασμους!!!!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, λουκουμαδάκι είπε:

Δεν ζήτησες διευκρίνιση για το σχόλιο; Δεν μιλησες με τη μικροβιολόγο; Εγώ θα έκανα παράπονα γιατί είτε η γραμματέας είναι πανάσχετη και δεν θα έπρεπε εξ αρχής να μιλάει είτε γιατί είναι λάθος το αποτέλεσμα. Εκνευρίστηκα. :angry:

Επανέλαβε Δευτέρα στο πρώτο που πήγες. 

 Πήρα τηλεφωνικά τα αποτελέσματα (διπλός ο νταμπλάς)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 37 λεπτά , Primavera είπε:

Δυστυχώς κακά μαντάτα (αναμενόμενο). Καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούνε. Σας ευχαριστώ όλες για τη στήριξη..

Κορίτσι μου εύχομαι την επόμενη φορά να είσαι τυχερή και να αποκτήσεις το θαυματάκι σου.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Primavera είπε:

Δυστυχώς κακά μαντάτα (αναμενόμενο). Καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούνε. Σας ευχαριστώ όλες για τη στήριξη..

Λυπάμαι πολύ, σου εύχομαι η επόμενη φορά να είναι κ η τυχερή σ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...