Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Σκέφτομαι να αγοράσω αυτόν τον αποστειρωτή ... τον έχει κανείς για να μου πει την γνώμη του. Τον βρήκα εδώ στην Ελλάδα από 120 μέχρι 100 ευρώ και στο mytoys.de τον έχει 85 ευρώ. Δεν έχω κάνει ξανά αγορές από internet, τώρα θα προσπαθήσω πρώτη φορά, αλλά πιστεύω θα συμφέρει έτσι δεν είναι;;;

 

http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DEU/DisplayProductInformation-Start;sid=7bs_IJu6peI-INNlTfheKJqwEmgGDNu3Kdk=?ProductSKU=de_DE-1508602

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγώ σκεφτόμουν να παραγγείλω τον ίδιο αποστειρωτή και μάλιστα από το ίδιο σαιτ.. Τα μεταφορικά είναι 15 ευρώ, οπότε σύνολο σου έρχεται 100. Αν σκοπεύεις να παραγγείλεις μόνο τον αποστειρωτή, και εφόσον τον έχεις βρει και εδώ 100 ευρώ, δεν αξίζει. Εγώ σκοπεύω να παραγγείλω κάμποσα πραγματάκια, οπότε με συμφέρει αφού τα μεταφορικά δεν αλλάζουν..

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.pharmacy4u.gr/product_info.php?products_id=2593

 

O ίδιος αποστειρωτής 70ευρώ με ΦΠΑ :wink:

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Αυτός που δείχνει στην εικόνα πάντως δεν είναι ο IQ24. Είναι το προηγούμενο μοντέλο της αβεντ. Εξίσου καλό βέβαια που εδω το έχω βρει 80 ευρώ.. Αν είναι πάντως ο iq είναι πολύ καλή τιμή..

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Smaroula έχεις ξαναπαραγγείλει από το site αυτό; Τα 15 ευρώ είναι έξοδα αποστολής για ότι παραγγείλεις; Μπορείς να πληρώσεις αντικαταβολή ή μόνο με πιστωτική γίνεται;;; Σόρρυ που ρωτάω τόσα αλλά είμαι τελείως άσχετη με το σπορ :oops: ...

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.pharmacy4u.gr/product_info.php?products_id=2593

 

O ίδιος αποστειρωτής 70ευρώ με ΦΠΑ :wink:

 

Αυτός δεν είναι όντως ο iq, αλλά πολύ καλό το site .... θα το ψάξω εκτενέστερα και θα δούμε ... ευχαριστώ πολύ πάντως :wink:

 

Κάτι μου λέει ότι αυτή η εγκυμοσύνη θα μου κοστίσει κάτι παραπάνω :lol::lol::lol: !!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Smaroula έχεις ξαναπαραγγείλει από το site αυτό; Τα 15 ευρώ είναι έξοδα αποστολής για ότι παραγγείλεις; Μπορείς να πληρώσεις αντικαταβολή ή μόνο με πιστωτική γίνεται;;; Σόρρυ που ρωτάω τόσα αλλά είμαι τελείως άσχετη με το σπορ :oops: ...

 

Δεν έχω ξαναπαραγγείλει, αλλά έχουν παραγγείλει μέλη από εδώ και μια φίλη μου επίσης. Λοιπόν κάποια πραγματάκια που έβαλα, όπως ενδοεπικοινωνία, καθισματάκι αυτοκινήτου και αποστειρωτή μου έβγαλε μεταφορικά 15 ευρώ για όλα. Τα ξένα σαιτ δε δέχονται με αντικαταβολή. Με πιστωτική, έμβασμα, paypal.. Πάντως τελευταία που έκανα αγορές για πρώτη φορά από ιντερνετ έμεινα απολύτως ευχαριστημένη. Χρησιμοποίησα χρεωστική πιστωτική..

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Θα το επιχειρήσω και εγώ λίαν συντόμως, να δω δηλαδή τι άλλο θα χρειαστώ για να είναι πιο συγκεντρωμένη η παραγγελία μου ... εντύπωσεις σε λιγο λοιπον ...

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτός που δείχνει στην εικόνα πάντως δεν είναι ο IQ24. Είναι το προηγούμενο μοντέλο της αβεντ. Εξίσου καλό βέβαια που εδω το έχω βρει 80 ευρώ.. Αν είναι πάντως ο iq είναι πολύ καλή τιμή..

Αυτον στην εικονα ειναι ο ιδιος ο δικος μου και τον εχω παρει 80 ευρω,αρκετα καλος

Τι διαφορα εχει με τον IQ???

4

Link to comment
Share on other sites

Mια βασική διαφορά είναι ότι έχει δυο προγράμματα αποστείρωσης, το κανονικό και το άλλο που τα κρατάει αποστειρωμένα για 24 ώρες ... τώρα πως ακριβώς το κάνει αυτό μη με ρωτάς ... :lol: ...

Επίσης έχει ηχητικό μήνυμα που ειδοποιεί για την αποστείρωση, δεν ξέρω αν αυτό το έχει και ο δικός σου, ο δικος μας ο παλιος nuk παντως δεν είχε και έπρεπε να βάζω χρονόμετρο κουζίνας για να θυμάμαι το δεκάλεπτο ...

Το θέμα είναι ότι πρόλαβα και τον χάρισα ( πίστευα ότι δεν θα μείνω τόσο γρήγορα έγκυος :lol: ) και τώρα ντρέπομαι να τον ζητήσω πίσω :oops: ... οπότε αναγκαστικά πρέπει να πάρουμε άλλον.

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγω τον ιδιο σκεφτομαι να αγορασω ειχα το παλιο μοντελο και ειχα μεινει ευχαριστημενη, αλλα μαλον θα τον παρω απο το http://www.ebaby.it μαζι με το καροτσι πολυ πιο οικονομικο βγαινει :)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια επειδη και γω τον ειχα δει και μου αρεσε ξερετε αν περνει ολα τα ειδη μπιμπερο η πρεπει να ειναι της avent αυτα τα κοντοχοντρουλικα που ειναι?.γιατι μου πε η γιατρος να παρω θηλες καουτσουκ οτι μαρκα θελω,αλλα νομιζω οτι τα avent εχουν μονο με σιλικονη,οποτε ελεγα να παρω nuc η chicco.τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Πόσο δηλαδή βγαίνει ο αποστειρωτής στην Ιταλία;;; Για πες για πες ... Μα τι international shoppers έχουμε γίνει βρε παιδί μου :lol::lol::lol: !!!

 

85 για τον IQ24 και 79 για τον IQ (δηλαδη το κανονικο)....συμφερει αν αγορασεις και αλλα πραγματα απο εκει για τα μεταφορικα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια επειδη και γω τον ειχα δει και μου αρεσε ξερετε αν περνει ολα τα ειδη μπιμπερο η πρεπει να ειναι της avent αυτα τα κοντοχοντρουλικα που ειναι?.γιατι μου πε η γιατρος να παρω θηλες καουτσουκ οτι μαρκα θελω,αλλα νομιζω οτι τα avent εχουν μονο με σιλικονη,οποτε ελεγα να παρω nuc η chicco.τι λετε?

 

Το θέμα δεν είναι τι θα διαλέξεις εσύ και τι θα προτείνει η παιδιατρος .... το θέμα είναι τι προτίμηση θα έχει το μωρό σου , ναι ναι μερικά έχουν από τόσα μικρούλια άποψη και για αυτό :lol::lol::lol:

Προσωπική μου συμβουλή μην τα πάρεις όλα της ιδιας εταιρείας, αλλά πολλά και διαφορετικά. Και από θηλές και πιπίλες πάρε καουτσουκ και σιλικόνης ... για να δείτε τι το βολεύει καλύτερα :wink: ...

 

Επίσης άλλο ένα ζήτημα που προέκυψε είναι η ακαταλληλότητα των πλαστικών μπιμπερο.... δυστύχως ούτε τα chicco, ούτε τα nuk είναι ακίνδυνα ... από αυτά που πωλούνται σε καταστήματα στην Ελλάδα μόνο τα avent είναι νομίζω συμβατά....

Οπότε καταλαβαίνεις .... καινούργιος πονοκέφαλος ....

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

olg@κι ευχαριστω για τις συμβουλες,αν και καταμπερδευτικα τελικα.ελεγα ετσι και αλλιως να παρω γυαλινα μπιμπερο για να εχω το κεφαλι μου σιγουρο (αληθεια τα πλαστικα μπαινουν στον αποστειρωτηρα?)και με την ζεστη δεν ψιλοχαλανε?τι να πω ειμαι ασχετη αλλα δεν μου φαινονται και καλη ιδεα τα πλαστικα :? τωρα αυτο που λες για τις θηλες θα παρω και απο τα 2 ειδη και ας διαλεξει η μικρη μου τι θελει.ετσι και αλλιως θα την θηλασω οποτε ποσο να τα χρειαστω?α και τελικα ο avent περνει μπιμπερο και αλλων εταιριων η μονο τα δικα του?

Link to comment
Share on other sites

ο avent παιρνει ολες τις μαρκες μπιμπερο (δεν ειμαι σιγουρη για γυαλινα ομως) αρκει να χωρανε μεσα. Παντως η olga εχει δικιο για την προτιμηση του μωρου εγω αν και θηλασα για αρκετο καιρο οταν αλλαξαμε σε μπουκαλι αγορασα ολες τις μαρκες μπουκαλια και θηλες γιατι δεν ηθελε κανενα και το μικρο κατεληξε στο ορθοδοντικο λεπτο σιλικονης και απλο πλαστικο μπουκαλι :)

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές δεν έχει σχέση τι μάρκα είναι ο αποστειρωτής και τι τα μπιμπερό, όλα μπαίνουν παντού αρκεί να χωράνε ... δεν νομιζω όμως ότι υπάρχει πρόβλημα σε κανέναν αποστειρωτή.

Τώρα σχετικά με την αποστείρωση και τα πλαστικά μπιμπερό πάλι δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί και αυτά αποστειρώνονται, το γράφουν άλλωστε στις οδηγίες μέσα στο κουτί.

Επειδή είμαι σίγουρή ότι έχεις μπερδευτεί με όλα αυτά εγώ θα σου πρότεινα για αρχή να πάρεις μόνο γυάλινα μπουκάλια με διαφορετικές θηλές (σιλικόνης και καουτσούκ). Πάρε 4 για αρχή, αφού έχεις σκοπό να θηλάσεις κιόλας αποκλειστικά είναι υπερ αρκετά. Πάρε και έναν αποστειρωτή και 3-4 πιπίλες (από διαφορετικές μάρκες και υλικό) και είσαι έτοιμη. Αν δεις στην πορεία ότι χρειάζεσαι κάτι παραπάνω, στέλνεις τον καλό σου και παίρνει :wink: .

Στα λέω όλα αυτά γιατί εγώ στην αρχή την πάτησα ... πήρα πολλά μπουκάλια ίδια - νόμιζα ότι το μόνο κριτήριο ήταν το πια αρέσουν σε μένα :lol: κούνια που με κούναγε :lol: :lol: :lol: !

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι olg@κι μου ετσι θα κανω και θα αφησω την κορη μου να διαλεψει :D και οτι χρειαστω θα στειλω τον αντρουλη να τα παρει!θα παρω και τον avent να ξερω τι μεγεθος χωραει και μετα θα παρω τα μπιμπερο.αχ ανυπομωνω να ταισω την μικρη μου!!!!!νομιζω οτι δεν περναει ο καιρος με τιποτα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα σας.Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση μιας και βρήκα οτι εδώ είστε κάποιες απο τις κοπέλες που έχουν τον αποστειρωτή της AVENT τον Ιq 24.Μου τον χάρησαν αλλά δεν έχουν τις οδηγίες χρήσεως γιατί έχουν χαθεί.Υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει το προσπέκτους και αν μπορούσε να μου έστελνε με fax τη σελίδα που γράφει για την 24ωρη αποστείρωση?Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

 

Καλημέρα smaroula.Σ'ευχαριστώ για την άμεση απάντηση αλλά επειδή δεν γνωρίζω καλά αγγλικά μήπως ξέρεις αν υπάρχει κάποιο site με ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...