Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πεθερα που χωνετε παντου


LOUCY

Recommended Posts

Η πεθερουλα μου με τρελαινειιιι!!!! Δεν σταματαει ναμιλαει ποτε δηλ γλιστριδα αφου παιρνω depon καθε φορα που γυρναω σπιτι μιλαμε χειμαρος . Εγω μονο ναι κ οχι ειμαι. Ζηταει κατι το παιδι μου απανταμε κ οι δυο, κανει κατι το παιδι παρατηρηση κ οι δυο , δηλ οταν ειμαστε κ οι τρεις στο σπιτι με γραφει κανονικα η πεθερα μου , λες κ δεν υπαρχω, αρχιζει, τι θα φαει, ποτε θα κοιμηθει, αν θα κανει τσισα, κακα, τα κανονιζει αυτη ολα! Ειναι αυτος ο τυπος θελει να τα ελεγχει ολα, να χωνετε παντου, σου ζητησαμε την γνωμη σου κυρια μου; Οχι, ε τοτε μοκο σε παρακαλω, αχ θεουλη μου, εδω κ 6 χρονια αυτη η ιστορια, κ γω δεν μιλαω για ειμαστε ολοι καλα! Στις διακοπες που παμε για μερικες μερες ολοι μαζι στο χωριο, ε εκει χαμος, θελει να ελεγχει τα παντα, που θα παμε, πως θα παμε, τι θα κανουμε, με το παιδι η οχι, δηλ χωνετε μεχρι κ ποιο μαγιο θα φορεσει η κορη μου, πως κ δεν ερχετε κ μεσα στην τουαλετα την ωρα που κανουμε τσισα, ελεοοοοο!!! Θα βαρεσω γκελα καμια ωρα, κ να σας πω κ κατι μπορει οι ωρες να ειναι λιγες κ οι μερες που περναμε μαζι αλλα ειναι ανυποφορη!!! 5 μερες το πασχα κ 5 μερες το καλοκαιρι ειμαστε μαζι κ ειναι τρελααααα!!!! Ολο το καλοκαιρι μου παει χαλια !!αυτοα ειχα να πω !! Να ξεσπασω!!! Γιατι δεν τα λεω πουθενα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μην τσακωνεσαι καλυτερα,καλο ειναι να εχεις καλες σχεσεις.Προφανως οτι κανει το κανει απο "ευχαριστηση" και ισως οχι απο "κακια".

 

Αν δεν αντεχεται η κατασταση,βαλε τον αντρα σου να της πει μια κουβεντα.Ειναι ο πιο καταλληλος να ανακατευτει,χωρις να δημιουργηθουν θεματα!

 

Πολλες πεθερες επεμβαινουν και παραγκωνιζουν τον ρολο της μανας,χωρις να το καταλαβαινουν.Πολυ πιθανον το ιδιο εχουν βιωσει και αυτες και ισως να ειναι αυτο που νομιζουν οτι πρεπει να κανουν!

 

Σε μια κρισιμη στιγμη,απαντησε της ηρεμα.Πχ ρωταει και αγωνια για κατι,ποτε θα φαει το παιδι και τι θα φαει και δεν μενει ικανοποιημενη απο το μενου και την ωρα.Εκει,πες της ηρεμα και αποφασιστηκα οτι το παιδι πρεπει να φαει αυτο,για αυτο και για αυτο το λογο και δεν μπορεις να κανεις του κεφαλιου σου,στο εχει πει ο παιδιατρος!Να δεις πως θα το παρει και πως θα αντιδρασει....

 

Καλη δυναμη!!!

Link to comment
Share on other sites

Ε, υπομονή, 5+5 ημέρες περνάνε γρήγορα!! :-D:grin::-D:grin::-D:grin:

Γελάω γιατί πραγματικά οι "γλωσσοκοπάνες" γυναίκες είμαστε αφόρητες!!!

Πάντως καλό θα'ταν να μιλούσες - με όμορφο τρόπο, σκέψου αν ήταν μητέρα σου πως θα ήθελες ο άντρας σου να της μιλήσει και κάντο!! Αν και αυτοί οι άνθρωποι δεν αλλάζουν εύκολα!

Link to comment
Share on other sites

Φέρσου έξυπνα αφού της αρέσει να έχει τον έλεγχο: άφηνέ της τα παιδιά 5 μέρες (το καλοκαίρι τουλάχιστον), παίρνε τον αντρούλη σου και κάνε ταξίδάκια να περάσετε σαν ζευγάρι καλά. Μετά πάτε κι εσείς, μένετε δυο μέρες, μαζεύετε τα πιτσιρίκια και βουρ για το σπιτάκι σας. Εκμεταλλεύσου τη λέμε!!! ;)

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

E θα σε κάνω να νοιωσεις καλύτερα........εμάς μένει από κάτω.......7 ολοκληρα χρονια κανω υπομονη.......τι θα φαμε, τι θα πιουμε, που παμε, γιατι παμε....γιατι δεν γυρισαμε....ΤΡΑΓΙΚΟΟΟΟΟΟ !!!!! Kαθεται με μια πολυθρόνα όλη μερα που έχει θεα την γκαραζοπορτα......κοβει κινηση και μετα αρχιζει τα τηλεφωνα.....στο γιο (μεγαλο θυμα και αυτος) το ξέρεις ότι έφυγαν ???? και που πανε (σε γκομενο)???? και το παιδι τι θα φάει (σκατα)????? και τι ωρα θα γυρισουν (μεθαυριο) ???? και εμεις ποτε θα δουμε το παιδι (ποτε)?????? ηρθε μια κοπελα....δεν την ξεραμε πια ήταν φίλη της (οχι....κανουμε παρτουζες)????? καλά τοση ώρα εκανε απο την δουλεια να γυρισει (πωωω πωωωω)????σοκ μου ανεβαινει το αιμα πανω απο το κεφαλι....τοσο που ουτε στον αντρα μου λεω που ειμαστε.....γιατι ειμαι σιγουρη....πως δεν εχει εκεινος την απορια......Σαφως και φταει γιατι της δινει πληρη αναφορα......και σφαζομαστε πυκνα συχνα.....

 

Και δεν φτανουν όλες αυτες οι αποριες.......δεν βοηθαει πουθεναααα και ποτε......δεν εχει κρατησει ποτε το παιδι, δεν εχει δωσει ποτε ουτε 1 πιατο φαγητο.....ΤΙΠΟΤΑ....ευτυχως που εχω την καλη μου μανουλα και κανει 30 χλμ την φορα......και με βοηθαει.....που και για αυτο γκρινια....γιατι ερχεται η μανα της.....γιατι ποτε ζωον δεν προτεινες να βοηθησεις κάπου...αν και μετα από ολα οσα περναω...δεν θελω εγω πια....

 

Κοριτσια.......ειναι στοχος ζωης.....να ερθει το φορτηγο μια μερα.....και να φυγουμεεεεεεε ........μονο τοτε θα ησυχασω......και δεν θα χωρισω.....

αχ και να ήξεραν ποσο κακο κανουν στα ιδια τους τα παιδια....αχ και να ηξεραν ποσα δακρυα εχουμε χυσει.....και όλα αυτα γιατι ????? ειδικα οταν βλεπουν μια κοπελα....που τα κανει όλα .....ειναι σουπερ ερωτευμενος ο γιος της, υπαρχει παντα φαγητο....το παιδι είναι τέλεια.....τι αλλο θελουν δηλαδη....... και εγω ρε κοριτσια τοσα χρονια με το χαμογελο στα χειλη....ασχετα αν απο μέσα μου βρίζω και βράζω......

 

Ερχονται βαρανε κουδουνια....ξυπνανε το παιδι.....ουφ αφηστε τα ......

 

Που εισαι καλο μου φορτηγο ?????????

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φέρσου έξυπνα αφού της αρέσει να έχει τον έλεγχο: άφηνέ της τα παιδιά 5 μέρες (το καλοκαίρι τουλάχιστον), παίρνε τον αντρούλη σου και κάνε ταξίδάκια να περάσετε σαν ζευγάρι καλά. Μετά πάτε κι εσείς, μένετε δυο μέρες, μαζεύετε τα πιτσιρίκια και βουρ για το σπιτάκι σας. Εκμεταλλεύσου τη λέμε!!! ;)

 

:-D:grin::-D:grin::-D:grin::-D:grin::-D

ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ!!! ΤΡΟΜΕΡΗ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μην τσακωνεσαι καλυτερα,καλο ειναι να εχεις καλες σχεσεις.Προφανως οτι κανει το κανει απο "ευχαριστηση" και ισως οχι απο "κακια".

 

Αν δεν αντεχεται η κατασταση,βαλε τον αντρα σου να της πει μια κουβεντα.Ειναι ο πιο καταλληλος να ανακατευτει,χωρις να δημιουργηθουν θεματα!

 

Πολλες πεθερες επεμβαινουν και παραγκωνιζουν τον ρολο της μανας,χωρις να το καταλαβαινουν.Πολυ πιθανον το ιδιο εχουν βιωσει και αυτες και ισως να ειναι αυτο που νομιζουν οτι πρεπει να κανουν!

 

Σε μια κρισιμη στιγμη,απαντησε της ηρεμα.Πχ ρωταει και αγωνια για κατι,ποτε θα φαει το παιδι και τι θα φαει και δεν μενει ικανοποιημενη απο το μενου και την ωρα.Εκει,πες της ηρεμα και αποφασιστηκα οτι το παιδι πρεπει να φαει αυτο,για αυτο και για αυτο το λογο και δεν μπορεις να κανεις του κεφαλιου σου,στο εχει πει ο παιδιατρος!Να δεις πως θα το παρει και πως θα αντιδρασει....

 

Καλη δυναμη!!!

συμφωνω μαζι σου cooker.εμενα η πεθερα μου γινεται μερικες φορες φορτικη,οχι απο κακια ή σκοπο αλλα απο καθαρη καλοσυνη και καλες προθεσεις.μενουμε διπλα η μια στην αλλη χωρις προβληματα,αλλα για να μην υπαρξουν παρεξηγησεις εβαλα τα ορια μου απ'την αρχη.φυσικα αν της δωσω λιγο θαρρος τα ξεπερναει αλλα την επαναφερω και εγω και ο αντρας μου.τις μερες που δεν εχω ορεξη το παραδεχομαι οτι με τρελαινει αλλα τις αλλες μερες τη δικαιολογω πραγματικα γιατι οντως ειναι ανθρωπος της προσφορας.τωρα που ειμαι εγκυος(35 εβδ)μου χει προσφερει μεγαλη συμπαρασταση μιας και οι γονεις μου μενουν μακρια.οποτε με λιγο καλη διαθεση και απο τις 2 πλευρες ολα λυνονται!προς θεου μιλαω για νορμαλ καταστασεις πεθερικων και οχι για τραβηγμενες απ'τα μαλλια.:P:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

E θα σε κάνω να νοιωσεις καλύτερα........εμάς μένει από κάτω.......7 ολοκληρα χρονια κανω υπομονη.......τι θα φαμε, τι θα πιουμε, που παμε, γιατι παμε....γιατι δεν γυρισαμε....ΤΡΑΓΙΚΟΟΟΟΟΟ !!!!! Kαθεται με μια πολυθρόνα όλη μερα που έχει θεα την γκαραζοπορτα......κοβει κινηση και μετα αρχιζει τα τηλεφωνα.....στο γιο (μεγαλο θυμα και αυτος) το ξέρεις ότι έφυγαν ???? και που πανε (σε γκομενο)???? και το παιδι τι θα φάει (σκατα)????? και τι ωρα θα γυρισουν (μεθαυριο) ???? και εμεις ποτε θα δουμε το παιδι (ποτε)?????? ηρθε μια κοπελα....δεν την ξεραμε πια ήταν φίλη της (οχι....κανουμε παρτουζες)????? καλά τοση ώρα εκανε απο την δουλεια να γυρισει (πωωω πωωωω)????σοκ μου ανεβαινει το αιμα πανω απο το κεφαλι....τοσο που ουτε στον αντρα μου λεω που ειμαστε.....γιατι ειμαι σιγουρη....πως δεν εχει εκεινος την απορια......Σαφως και φταει γιατι της δινει πληρη αναφορα......και σφαζομαστε πυκνα συχνα.....

 

Και δεν φτανουν όλες αυτες οι αποριες.......δεν βοηθαει πουθεναααα και ποτε......δεν εχει κρατησει ποτε το παιδι, δεν εχει δωσει ποτε ουτε 1 πιατο φαγητο.....ΤΙΠΟΤΑ....ευτυχως που εχω την καλη μου μανουλα και κανει 30 χλμ την φορα......και με βοηθαει.....που και για αυτο γκρινια....γιατι ερχεται η μανα της.....γιατι ποτε ζωον δεν προτεινες να βοηθησεις κάπου...αν και μετα από ολα οσα περναω...δεν θελω εγω πια....

 

Κοριτσια.......ειναι στοχος ζωης.....να ερθει το φορτηγο μια μερα.....και να φυγουμεεεεεεε ........μονο τοτε θα ησυχασω......και δεν θα χωρισω.....

αχ και να ήξεραν ποσο κακο κανουν στα ιδια τους τα παιδια....αχ και να ηξεραν ποσα δακρυα εχουμε χυσει.....και όλα αυτα γιατι ????? ειδικα οταν βλεπουν μια κοπελα....που τα κανει όλα .....ειναι σουπερ ερωτευμενος ο γιος της, υπαρχει παντα φαγητο....το παιδι είναι τέλεια.....τι αλλο θελουν δηλαδη....... και εγω ρε κοριτσια τοσα χρονια με το χαμογελο στα χειλη....ασχετα αν απο μέσα μου βρίζω και βράζω......

 

Ερχονται βαρανε κουδουνια....ξυπνανε το παιδι.....ουφ αφηστε τα ......

 

Που εισαι καλο μου φορτηγο ?????????

 

 

αν και το θεμα θα κλειδωθει,

συμπασχω απολυτα συμφορουμιτισσα.απολυτα.

περαστε με το φορτηγο να παρετε κι εμας....!!!!

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

E θα σε κάνω να νοιωσεις καλύτερα........εμάς μένει από κάτω.......7 ολοκληρα χρονια κανω υπομονη.......τι θα φαμε, τι θα πιουμε, που παμε, γιατι παμε....γιατι δεν γυρισαμε....ΤΡΑΓΙΚΟΟΟΟΟΟ !!!!! Kαθεται με μια πολυθρόνα όλη μερα που έχει θεα την γκαραζοπορτα......κοβει κινηση και μετα αρχιζει τα τηλεφωνα.....στο γιο (μεγαλο θυμα και αυτος) το ξέρεις ότι έφυγαν ???? και που πανε (σε γκομενο)???? και το παιδι τι θα φάει (σκατα)????? και τι ωρα θα γυρισουν (μεθαυριο) ???? και εμεις ποτε θα δουμε το παιδι (ποτε)?????? ηρθε μια κοπελα....δεν την ξεραμε πια ήταν φίλη της (οχι....κανουμε παρτουζες)????? καλά τοση ώρα εκανε απο την δουλεια να γυρισει (πωωω πωωωω)????σοκ μου ανεβαινει το αιμα πανω απο το κεφαλι....τοσο που ουτε στον αντρα μου λεω που ειμαστε.....γιατι ειμαι σιγουρη....πως δεν εχει εκεινος την απορια......Σαφως και φταει γιατι της δινει πληρη αναφορα......και σφαζομαστε πυκνα συχνα.....

 

Και δεν φτανουν όλες αυτες οι αποριες.......δεν βοηθαει πουθεναααα και ποτε......δεν εχει κρατησει ποτε το παιδι, δεν εχει δωσει ποτε ουτε 1 πιατο φαγητο.....ΤΙΠΟΤΑ....ευτυχως που εχω την καλη μου μανουλα και κανει 30 χλμ την φορα......και με βοηθαει.....που και για αυτο γκρινια....γιατι ερχεται η μανα της.....γιατι ποτε ζωον δεν προτεινες να βοηθησεις κάπου...αν και μετα από ολα οσα περναω...δεν θελω εγω πια....

 

Κοριτσια.......ειναι στοχος ζωης.....να ερθει το φορτηγο μια μερα.....και να φυγουμεεεεεεε ........μονο τοτε θα ησυχασω......και δεν θα χωρισω.....

αχ και να ήξεραν ποσο κακο κανουν στα ιδια τους τα παιδια....αχ και να ηξεραν ποσα δακρυα εχουμε χυσει.....και όλα αυτα γιατι ????? ειδικα οταν βλεπουν μια κοπελα....που τα κανει όλα .....ειναι σουπερ ερωτευμενος ο γιος της, υπαρχει παντα φαγητο....το παιδι είναι τέλεια.....τι αλλο θελουν δηλαδη....... και εγω ρε κοριτσια τοσα χρονια με το χαμογελο στα χειλη....ασχετα αν απο μέσα μου βρίζω και βράζω......

 

Ερχονται βαρανε κουδουνια....ξυπνανε το παιδι.....ουφ αφηστε τα ......

 

Που εισαι καλο μου φορτηγο ?????????

 

Σορρυ, ειναι η κατασταση οντως σπαστικη, αλλα γελασα απιστευτα με την πολυθρονα που εχει θεα την γκαραζοπορτα...χαχα!!!!

 

Τι να σου πω κοπελα μου!!!ΗΡΩΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

E θα σε κάνω να νοιωσεις καλύτερα........εμάς μένει από κάτω.......7 ολοκληρα χρονια κανω υπομονη.......τι θα φαμε, τι θα πιουμε, που παμε, γιατι παμε....γιατι δεν γυρισαμε....ΤΡΑΓΙΚΟΟΟΟΟΟ !!!!! Kαθεται με μια πολυθρόνα όλη μερα που έχει θεα την γκαραζοπορτα......κοβει κινηση και μετα αρχιζει τα τηλεφωνα.....στο γιο (μεγαλο θυμα και αυτος) το ξέρεις ότι έφυγαν ???? και που πανε (σε γκομενο)???? και το παιδι τι θα φάει (σκατα)????? και τι ωρα θα γυρισουν (μεθαυριο) ???? και εμεις ποτε θα δουμε το παιδι (ποτε)?????? ηρθε μια κοπελα....δεν την ξεραμε πια ήταν φίλη της (οχι....κανουμε παρτουζες)????? καλά τοση ώρα εκανε απο την δουλεια να γυρισει (πωωω πωωωω)????σοκ μου ανεβαινει το αιμα πανω απο το κεφαλι....τοσο που ουτε στον αντρα μου λεω που ειμαστε.....γιατι ειμαι σιγουρη....πως δεν εχει εκεινος την απορια......Σαφως και φταει γιατι της δινει πληρη αναφορα......και σφαζομαστε πυκνα συχνα.....

 

Και δεν φτανουν όλες αυτες οι αποριες.......δεν βοηθαει πουθεναααα και ποτε......δεν εχει κρατησει ποτε το παιδι, δεν εχει δωσει ποτε ουτε 1 πιατο φαγητο.....ΤΙΠΟΤΑ....ευτυχως που εχω την καλη μου μανουλα και κανει 30 χλμ την φορα......και με βοηθαει.....που και για αυτο γκρινια....γιατι ερχεται η μανα της.....γιατι ποτε ζωον δεν προτεινες να βοηθησεις κάπου...αν και μετα από ολα οσα περναω...δεν θελω εγω πια....

 

Κοριτσια.......ειναι στοχος ζωης.....να ερθει το φορτηγο μια μερα.....και να φυγουμεεεεεεε ........μονο τοτε θα ησυχασω......και δεν θα χωρισω.....

αχ και να ήξεραν ποσο κακο κανουν στα ιδια τους τα παιδια....αχ και να ηξεραν ποσα δακρυα εχουμε χυσει.....και όλα αυτα γιατι ????? ειδικα οταν βλεπουν μια κοπελα....που τα κανει όλα .....ειναι σουπερ ερωτευμενος ο γιος της, υπαρχει παντα φαγητο....το παιδι είναι τέλεια.....τι αλλο θελουν δηλαδη....... και εγω ρε κοριτσια τοσα χρονια με το χαμογελο στα χειλη....ασχετα αν απο μέσα μου βρίζω και βράζω......

 

Ερχονται βαρανε κουδουνια....ξυπνανε το παιδι.....ουφ αφηστε τα ......

 

Που εισαι καλο μου φορτηγο ?????????

ΗΡΩΑΣ είσαι κοπέλα μου, αν και για να είμαι ειλικρινής καλύτερα που δε βοηθάει, γιατί η δικιά μου διέφερε μόνο στο ότι ήθελε συνέχεια να βοηθάει-βρίσκεται πάνω στο σπίτι!!!

Ευτυχώς το δικό μου φορτηγό έφτασε το καλοκαίρι όταν είπαν στον γιο τους να χωρίσουμε...

στο στέλνω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΗΡΩΑΣ είσαι κοπέλα μου, αν και για να είμαι ειλικρινής καλύτερα που δε βοηθάει, γιατί η δικιά μου διέφερε μόνο στο ότι ήθελε συνέχεια να βοηθάει-βρίσκεται πάνω στο σπίτι!!!

Ευτυχώς το δικό μου φορτηγό έφτασε το καλοκαίρι όταν είπαν στον γιο τους να χωρίσουμε...

στο στέλνω!!!

 

Ax ....θα έρθει που θα παει.......

 

Να χωρίσετε ε ????? και η δικια μου θα χαιρόταν πολύ.....για να ξαναβαλει το γιοκα της στο βρακι της......γιατι τωρα χανει και κανενα επεισοδιο και την χαλαει πολυ αυτο.....

 

Αχ ....το ξέρεις ότι ο αδερφος του αντρα μου εχει μια κοπελα και σκεφτεται να παντρευτουν και να μεινουν και αυτοι απο κατω....ποσο θα ηθελα κλαιγωντας να της ελεγα της κοπελας να μην το κανει....και ποσα εχω περασει......

Δεν πειραζει κορίτσια πίσω εχει η αχλαδα την ουρα.....και γελά καλά όποιος γέλάει τελευταιος...... λατρευω τοσο πολυ τον αντρα μου κια για αυτο είμαι γλυκια και χαμογελαστη....δεν θελω να του δημιουργω προβληματα.....αλλα αν δεν ήταν και ανοιγα το στομα μου.....αχ και να το ανοιγα......

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites

ΗΡΩΑΣ είσαι κοπέλα μου, αν και για να είμαι ειλικρινής καλύτερα που δε βοηθάει, γιατί η δικιά μου διέφερε μόνο στο ότι ήθελε συνέχεια να βοηθάει-βρίσκεται πάνω στο σπίτι!!!

Ευτυχώς το δικό μου φορτηγό έφτασε το καλοκαίρι όταν είπαν στον γιο τους να χωρίσουμε...

στο στέλνω!!!

 

Αληθεια πως νοιωθεις τωρα που δεν ζεις σε big brother????? αλλη ζωη ε ????? τι σχεσεις εχετε τωρα ????? εγω αν και δεν πιστευω στις προκαταλήψεις.....και επειδη πολλες φορες εχουμε παθει πολλα πραγματα....σε συγκεκριμένες περιπτώσεις.....φοβαμαι ειλικρινα....την γλωσοφαγια της....και τι θα λεει στο παιδι όταν θα το βλεπει....ελα να κοιμηθεις στη γιαγιακα που σε πηραν απο εμενα και αλλα τετοια.....βασικα νομιζω πως δεν θα ησυχασω ποτε....απλα θα περιοριστει το κακο....

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια πως νοιωθεις τωρα που δεν ζεις σε big brother????? αλλη ζωη ε ????? τι σχεσεις εχετε τωρα ????? εγω αν και δεν πιστευω στις προκαταλήψεις.....και επειδη πολλες φορες εχουμε παθει πολλα πραγματα....σε συγκεκριμένες περιπτώσεις.....φοβαμαι ειλικρινα....την γλωσοφαγια της....και τι θα λεει στο παιδι όταν θα το βλεπει....ελα να κοιμηθεις στη γιαγιακα που σε πηραν απο εμενα και αλλα τετοια.....βασικα νομιζω πως δεν θα ησυχασω ποτε....απλα θα περιοριστει το κακο....

Πως νιώθω; ΗΡΕΜΗ!!

Οκ, δε λύθηκαν όλα γιατί ο άντρας μου είναι άνθρωπος και φυσικά στενοχωριέται και εγώ μαζί του για την κατάσταση με τους γονείς του. Εγώ δεν τους μιλάω, δεν τους βλέπω ευτυχώς παρόλο που ζούμε στην ίδια πόλη, αυτοί τα κάνουν μασούρια και δεν πάνε πουθενά αν και δεν ξέρουν τι έχουν.

Ο άντρας μου το προσπαθεί να βλέπει τη μάνα του που και που αλλά τρώει πόρτα...

Εμένα έλεγε ότι όταν μεγαλώσει το παιδί δε θα μας θέλει καθόλου και μόνο τη γιαγιά του και τον παππού του θα θέλει και θα πάει να μείνει με αυτούς.

Κοίτα ζήσαμε 2χρόνια με διάφορα θέματα δικά μας (παλίδρομες, εξετάσεις κτλ) και άπειρους καυγάδες με πολύ προσβολή, διαταγές και βρίσιμο για μένα και τους γονείς μου. Τους ενοχλούσε που εγώ έχω καλή σχέση με τους δικούς μου παρόλο που δεν είχαν τόσα χρήματα και τεράστιο σπίτι και άλλα πολλά. Ήθελαν να τρώμε κάθε μέρα μαζί, να κατεβαίνω κάθε απόγευμα κάτω με την πεθερά μου και γενικά να το κάνω κοινόβιο. Δεν είχα δικαίωμα να μείνω μόνη μου ούτε όταν πόναγα από τις απώλειες που έζησα, για την ακρίβεια είπαν ότι δεν έγινε τίποτα και είμαι έτσι για να κάνω τον άντρα μου ότι θέλω.

Το θέμα τους ήταν να τα ελέγχουν όλα, το σπίτι, τη θέρμανση (εμείς την πληρώναμε), τις ώρες εισόδου-εξόδου, τα οικονομικά, το χρώμα της κουρτίνας, το αν θα ανοίγει και πόση ώρα η κουρτίνα, τα λουλούδια της βεράντας έχω να σας πω...5μέρες να μιλάω (να γράφω!!!) δε φτάνουν!

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια πως νοιωθεις τωρα που δεν ζεις σε big brother????? αλλη ζωη ε ????? τι σχεσεις εχετε τωρα ????? εγω αν και δεν πιστευω στις προκαταλήψεις.....και επειδη πολλες φορες εχουμε παθει πολλα πραγματα....σε συγκεκριμένες περιπτώσεις.....φοβαμαι ειλικρινα....την γλωσοφαγια της....και τι θα λεει στο παιδι όταν θα το βλεπει....ελα να κοιμηθεις στη γιαγιακα που σε πηραν απο εμενα και αλλα τετοια.....βασικα νομιζω πως δεν θα ησυχασω ποτε....απλα θα περιοριστει το κακο....

Έτσι το έλεγα κι εγώ γιατί ένιωθα ότι 4 ζευγάρια μάτια είναι συνέχεια πάνω μου!!!

Γιατί εγώ είχα και τους δυο ίδια κατάσταση όχι μόνο την πεθερά!

Link to comment
Share on other sites

επειδη πανω κατω ολες τα ιδια κανουν...με ελαχιστες εξαιρεσεις πανω στον πλανητη....καμια φορα αναρωτιεμαι:λετε να γινουμε κι εμεις σαν κι αυτες??????

 

πραγματικα το εχω σκεφτει παρα πολλες φορες...μηπως ετσι τους εκαναν οι δικες τους πεθερες κι αυτες τωρα ξεσπανε σε εμας???μηπως το θεωρουν οτι αυτη ειναι η φυσιολογικη συμπεριφορα???

και το πιο αστειο της υποθεσης ειναι πως καμια φορα ακουν ξερω γω για την πεθερα του ταδε πους τους εκανε εκεινο και λενε"απαπα παναγιτσα μου,τι παν κι ανακατευονται στο ζευγαρι??"και τσουπ τσουπ την επομενη κανουν τα ιδια και χειροτερα!

εγω παντως καποια στιγμη ειχα πεταξει στη παθερα μου "δε μου λες κυρα......

αν ερχοταν η κορη σου και σου ελεγε οτι η πεθερα της κανει αυτο που κανεις εσυ σε μενα,τι γνωμη θα ειχες για εκεινη??θα σου αρεσε???" (και εχει κανει απιστευτες χοντραδες....αν αρχισω δεν εχει τελειωμο)και την αφησα παγωτο....γιατι ενω θελει τον γιοκα του χεριου της,αδυναμια εχει στη κορη της!

το παιδι σου ειναι ο μονος ανθρωπος που αγαπας ενευ ορων πριν καν τον γνωρισεις..:!:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επειδη πανω κατω ολες τα ιδια κανουν...με ελαχιστες εξαιρεσεις πανω στον πλανητη....καμια φορα αναρωτιεμαι:λετε να γινουμε κι εμεις σαν κι αυτες??????

 

Είναι καθαρά στο χέρι μας! :D Αλλά επειδή οι Έλληνες και οι Ελληνίδες δύσκολα αλλάζουν μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μην πεις:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει κορίτσια πίσω εχει η αχλαδα την ουρα.....και γελά καλά όποιος γέλάει τελευταιος...... λατρευω τοσο πολυ τον αντρα μου κια για αυτο είμαι γλυκια και χαμογελαστη....δεν θελω να του δημιουργω προβληματα.....αλλα αν δεν ήταν και ανοιγα το στομα μου.....αχ και να το ανοιγα......

 

Μερικές φορές μαθαίνουμε και ζούμε μέσα από τέτοιες καταστάσεις. Είναι σαν να γεμίζουν τη ζωή μας. Ξέρεις σε καταλαβαίνω από τη μια αλλά πάντα υπάρχει η επιλογή να συναναστρέφεσαι με κάποιος ανθρώπους, η επιλογή να μη τους δίνεις το μάθημα που λες ότι θέλουν κτλ... Ακούγεται 1000 φορές σκληρό το ξέρω γιατί και πάλι είναι η γιαγιά και ο παππούς των παιδιών, οπότε και πρέπει να επιλέξεις τί είναι το ψυχρά σωστό ή το ανεχτικό λάθος:?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημερα και απο μενα στην παρεα ! Οσο παραξενο και αν σας ακουστει,εγω εχω την εντυπωση οτι η μητερα μου εχει την ταση να ανακατευεται περισσοτερο απο την πεθερα μου.. Δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου, αλλα δεχομαι συχνα κριτικη για το πως κανω τι, ή τι εινι σωστο να κανω κτλ.. Ενω η πεθερα μου για την ωρα , δειχνει εντελως διαφορετικη . Επειδη ισως δημιουργηθει η απορια για το τι σχεση εχω με την μητερα μου, να σας πω οτι ειναι κανονικες σαν μανα με κορη.. Εχει καμια αλλη απο εσας βρεθει στην ιδια κατασταση??

Link to comment
Share on other sites

mairy_lou νομιζω θα το προτιμουσε να χωνετε η μαμα μου παρα η πεθερα μου γιατι θα μπορουσα να της μιλησω ξεκαθαρα οτι με ενοχλει.θα σε συμβουλευα να το κανεις γιατι οντως μπορει να μην το συνειδητοποιει ποσο φορτικη γινεται.

 

λετε να γινουμε κι εμεις σαν κι αυτες??????

 

απο τοτε που γνωρισα την πεθερα μου μου ελεγε ποσο ασχημα της φεροταν η δικη της(στην πορεια καταλαβα οτι 3 στις 4 κουβεντες της ειναι ψεμα!!) κ οτι αυτη θα γινει ποτε ετσι.αν το πετυχε?? παταγωδης αποτυχια!! που συνεχιζω κ της μιλαω ειναι μονο χαρη στον αντρουκο μου!

 

loucy το ντεπον δεν το σκεφτηκα ποτε!! τσαμπα τοσοι πονοκεφαλοι!! με την πεθερα μου κανουμε τελειους "διαλογους"...αυτη μονολογει κ εγω προσπαθω να παρακολουθησω τις 10 ιστοριες που θα μου πει ενδοιαμεσα για να καταληξει σε αυτο που ξεκινησε να μου λεει!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι σ αυτο εχεις δικιο , σιγουρα με τις μητερες μας νομιζω οι περισσοτερες τουλαχιστον, μπορουμε να μιλησουμε πολυ πιο ανετα!! Ομως εδω ερχεται το ερωτημα. Μηπως και οι μητερες μας εχουν την ιδια συμπεριφορα με την πεθερα μας, απλα εμεις δεν θελουμε να το δουμε? ?

Link to comment
Share on other sites

το εχω σκεφτει πολλες φορες κ αυτο...υπαρχουν ανθρωποι κ ανθρωποι....εχω ακουσει απο κοπελα οτι με την πεθερα της της συννεννοειται καλυτερα απο την μανα της!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω πει στην μανα μου οτι ειναι τυχερη που δεν εχει γιους... στα σιγουρα θα υποστηριζα τις νυφες ...

Εγω ειμαι πιο δυναμικη και δεν την αφηνω να ανακατευεται.. η αδερφη μου παλι επειδη μενει μακρια...της επιτρεπει πιο πολλα πραγματα(γιατι δεν εχει καθημερινη τριβη)... που εγω δεν θα δεχομουν με τιποτα .

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω πει στην μανα μου οτι ειναι τυχερη που δεν εχει γιους... στα σιγουρα θα υποστηριζα τις νυφες ...

Εγω ειμαι πιο δυναμικη και δεν την αφηνω να ανακατευεται.. η αδερφη μου παλι επειδη μενει μακρια...της επιτρεπει πιο πολλα πραγματα(γιατι δεν εχει καθημερινη τριβη)... που εγω δεν θα δεχομουν με τιποτα .

 

Πως το κανεις ρε κοπελα μου και δεν σου ανακατευεται... εγω παρολο που δεν αφηνω πολυ περιθωριο, εχει την ταση να το κανει !!!!

Link to comment
Share on other sites

Πως το κανεις ρε κοπελα μου και δεν σου ανακατευεται... εγω παρολο που δεν αφηνω πολυ περιθωριο, εχει την ταση να το κανει !!!!

 

Προσπαθει ,...αλλα θα βρει τοιχο αν προσπαθησει παραπανω..που σημαινει αν περασει τα ορια της ..θα μαλλωσουμε ... θα πει τις κουβεντες της ( εγωισμος στο φουλ) ...αλλα κουμαντο στην οικογενεια μου δεν θα κανει κανεις... και οι αποφασεις ειναι δικες μου και του αντρα μου και δεν δεχομαι τιποτα αλλο.(οπως καταλαβαινεις ειμαι αχαριστη και αλλα πολλα ...)

Να πω μονο οτι δεν μ εχει βοηθησει καθολου με τα παιδια παρα φορες μετρημενες στα δαχτυλα (και τα παιδια μου ειναι 12 χρ και 10 χρ) και αυτες καθαρα θεμα αρρωστιας ...βεβαια αντιστοιχα κι εγω βοηθαω αν χρειαστει κατι.... η αδερφη μου ομως που θα της κανει καποια χατηρια και δεν θα της βαλει ορια ..ειχε παρα πολυ βοηθεια με τα παιδια οταν γεννησε ) Εκεινη ομως μενει μακρια... οποτε ουσιαστικα αυτο θα γινει και σπανια...ενω εμεις..οιμε μενουμε πανω κατω ......οιμε

 

Οποτε ο καθενας διαλεγει και παιρνει

Link to comment
Share on other sites

Πως το κανεις ρε κοπελα μου και δεν σου ανακατευεται... εγω παρολο που δεν αφηνω πολυ περιθωριο, εχει την ταση να το κανει !!!!

 

Ααα και αν εισαι και νιοπαντρη...μεχρι να το καταλαβει θα περασουν αρκετα χρονια ... Κι εμενα στην αρχη τα πραγματα ηταν πιο δυσκολα...ειμαι και 14+ χρονια παντεμενη :)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...