Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τα πρώτα παπουτσάκια[ εντός & εκτός σπιτιού]


Recommended Posts

Just now, little lamb είπε:

Τα garvalin ποια είναι; Δεν τα ξέρω. Θεωρούνται ισάξια σε καταλληλότητα σαν τα Kickers, biomechanics, Geox, μουγερ κλπ; Όπως δεν ήξερα και μια μαρκα primigi που μου είπαν σε ένα μαγαζί ως πολύ καλή υποτίθεται.

Δεν ξέρω αν είναι ισάξια, τα έχει σε ενα μαγαζί που πάντα ψωνίζω απο εκεί γιατί έχει ποιοτικά παπουτσάκια. Καλή μου είχαν πει ότι είναι, ελπίζω να μην κορόιδευαν!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 321
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, diane2020 είπε:

Γιατι δεν ψάχνεις στο σκρουτζ?

Εγω παω σε μαγαζιά τους τα δοκιμάζω τσεκάρω νουμερο και κωδικό και ψαχνω εκει που παντα τα βρισκω πιο φτηνα ισως όχι 50% αλλα ενα 30% σιγουρα..

 

Είναι παλιό το post μου. Τελικά πήραμε Geox στις εκπτώσεις σχεδόν μισή τιμή, κάπου 25-30 ευρώ και αθλητικά puma σε στοκ της puma που έχει τα παλιά μοντέλα 10 ευρώ!! Ενώ τα ίδια σε φετινό μπορεί να έχουν και 50.

 

Άσχετο αλλά αυτό που λες για δοκιμή σε μαγαζί και αγορά από το ίντερνετ όταν το είχα πει σε μια φίλη μου ότι το έκαναν κάποιοι γνωστοί μου είχε σχεδόν θυμώσει ότι δεν είναι σωστό για το μαγαζί γιατί το μαγαζί τα έχει πιο ακριβά επειδή έχει βιτρίνα και άλλα έξοδα και όταν είπα ότι ο πελάτης θα πάρει από εκεί που τον συμφέρει επέμεινε ότι οκ να παίρνει κανείς από το ίντερνετ αλλά τουλάχιστον να μην τα δοκιμάζει σε μαγαζί γιατί απασχολεί υπάλληλο ενώ θα το πάρει από αλλού κλπ.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, little lamb said:

 

Είναι παλιό το post μου. Τελικά πήραμε Geox στις εκπτώσεις σχεδόν μισή τιμή, κάπου 25-30 ευρώ και αθλητικά puma σε στοκ της puma που έχει τα παλιά μοντέλα 10 ευρώ!! Ενώ τα ίδια σε φετινό μπορεί να έχουν και 50.

 

Άσχετο αλλά αυτό που λες για δοκιμή σε μαγαζί και αγορά από το ίντερνετ όταν το είχα πει σε μια φίλη μου ότι το έκαναν κάποιοι γνωστοί μου είχε σχεδόν θυμώσει ότι δεν είναι σωστό για το μαγαζί γιατί το μαγαζί τα έχει πιο ακριβά επειδή έχει βιτρίνα και άλλα έξοδα και όταν είπα ότι ο πελάτης θα πάρει από εκεί που τον συμφέρει επέμεινε ότι οκ να παίρνει κανείς από το ίντερνετ αλλά τουλάχιστον να μην τα δοκιμάζει σε μαγαζί γιατί απασχολεί υπάλληλο ενώ θα το πάρει από αλλού κλπ.

 

Λες κι αν το πάρει από το μαγαζί θα πάρει bonus ο υπάλληλος που ξαναφτιάχνει το κουτί (το οποίο είναι μέρος της δουλειάς του, έτσι κι αλλιώς)....Και τα e-shop δε στήνονται, ούτε και συντηρούνται τσάμπα, επίσης....

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν είπα ότι συμφωνώ, απλά το επισημαίνω γιατί μου είχε κάνει εντύπωση ως σκεπτικό. Επίσης αν το δοκιμάσεις σε μαγαζί μπορεί πάλι να μην το πάρεις κ μετά αν το δεις σε άλλο (κανονικό) μαγαζί μετά από λίγο καιρό στις εκπτώσεις πχ μπορεί να το πάρεις. Με την ίδια λογική ούτε αυτό είναι σωστό κ πρέπει να πας στο πρώτο μαγαζί που δοκίμασες! :-P

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, little lamb είπε:

 

Είναι παλιό το post μου. Τελικά πήραμε Geox στις εκπτώσεις σχεδόν μισή τιμή, κάπου 25-30 ευρώ και αθλητικά puma σε στοκ της puma που έχει τα παλιά μοντέλα 10 ευρώ!! Ενώ τα ίδια σε φετινό μπορεί να έχουν και 50.

 

Άσχετο αλλά αυτό που λες για δοκιμή σε μαγαζί και αγορά από το ίντερνετ όταν το είχα πει σε μια φίλη μου ότι το έκαναν κάποιοι γνωστοί μου είχε σχεδόν θυμώσει ότι δεν είναι σωστό για το μαγαζί γιατί το μαγαζί τα έχει πιο ακριβά επειδή έχει βιτρίνα και άλλα έξοδα και όταν είπα ότι ο πελάτης θα πάρει από εκεί που τον συμφέρει επέμεινε ότι οκ να παίρνει κανείς από το ίντερνετ αλλά τουλάχιστον να μην τα δοκιμάζει σε μαγαζί γιατί απασχολεί υπάλληλο ενώ θα το πάρει από αλλού κλπ.

Σιγα την ωρα που θα απασχολησω την υπάλληλο  2 φορες το χρονο ξερω γω...

Νταξ ο καθενας κοιτάει τη βολή του, εγω να τα παρω πιο φτηνα, η κυρία να πληρώσει τα έξοδα της επιχείρησης. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πόσα ζευγαράκια παπούτσια τους έχετε για Φθινόπωρο-χειμώνα? Για τα παιδάκια κυρίως που πάνε σχολείο. Θα πάμε σήμερα να αγοράσουμε καινούρια γιατί μας στένεψαν . Σκεφτόμουν 2 ζευγάρια αθλητικά , για να μη φοράει κάθε μέρα το ίδιο ζευγάρι στο σχολείο, γαλοτσάκια για να πηδάει στους νερόλακους  όπως λέει και του έχω ήδη παραγγείλει ένα ζευγάρι σνικεράκια πιο απογευματινά για όταν τον θέλω πιο κομψό. Φτάνουν? Επίσης αναρωτιέμαι, στο σχολείο τώρα μέσα, φοράνε crocs. Τώρα που θα κρυώσει ο καιρός θα θέλουν χειμωνιάτικες παντόφλες? Ή θα φοράνε τα crocs με κάλτσα σαν Γερμανοί τουρίστες?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Yovanna είπε:

Πόσα ζευγαράκια παπούτσια τους έχετε για Φθινόπωρο-χειμώνα? Για τα παιδάκια κυρίως που πάνε σχολείο. Θα πάμε σήμερα να αγοράσουμε καινούρια γιατί μας στένεψαν . Σκεφτόμουν 2 ζευγάρια αθλητικά , για να μη φοράει κάθε μέρα το ίδιο ζευγάρι στο σχολείο, γαλοτσάκια για να πηδάει στους νερόλακους  όπως λέει και του έχω ήδη παραγγείλει ένα ζευγάρι σνικεράκια πιο απογευματινά για όταν τον θέλω πιο κομψό. Φτάνουν? Επίσης αναρωτιέμαι, στο σχολείο τώρα μέσα, φοράνε crocs. Τώρα που θα κρυώσει ο καιρός θα θέλουν χειμωνιάτικες παντόφλες? Ή θα φοράνε τα crocs με κάλτσα σαν Γερμανοί τουρίστες?

 

Μια χαρά τα έχεις σκεφτεί. Για παντοφλάκια του σχολείου εγώ προτιμώ τα crocs, ακόμα και με κάλτσα. Κυκλοφορούν και κάποια crocs με επένδυση γούνας μέσα για πιο χειμερινά.

Link to comment
Share on other sites

On 23/9/2020 at 2:23 ΜΜ, Yovanna είπε:

Πόσα ζευγαράκια παπούτσια τους έχετε για Φθινόπωρο-χειμώνα? Για τα παιδάκια κυρίως που πάνε σχολείο. Θα πάμε σήμερα να αγοράσουμε καινούρια γιατί μας στένεψαν . Σκεφτόμουν 2 ζευγάρια αθλητικά , για να μη φοράει κάθε μέρα το ίδιο ζευγάρι στο σχολείο, γαλοτσάκια για να πηδάει στους νερόλακους  όπως λέει και του έχω ήδη παραγγείλει ένα ζευγάρι σνικεράκια πιο απογευματινά για όταν τον θέλω πιο κομψό. Φτάνουν? Επίσης αναρωτιέμαι, στο σχολείο τώρα μέσα, φοράνε crocs. Τώρα που θα κρυώσει ο καιρός θα θέλουν χειμωνιάτικες παντόφλες? Ή θα φοράνε τα crocs με κάλτσα σαν Γερμανοί τουρίστες?

Αχ τι μου λες τώρα και ειναι η εποχή να τους ψωνισω..

Λοιπόν εμεις εχουμε καθε χρονο χειμώνα στανταρ αθλητικά, παντοφλακια, μπότες/μποτάκια, γαλοτσακια, μπαλαρίνες για βόλτα και παπουτσια χορού . Καλοκαίρια εχουμε αθλητικά, σαγιονάρες, πεδιλα. Αυτα για βαση. Εμενα αυτα ειναι επι δυο παιδια. Απο τα 18 ζευγάρια αυτα ετησίως, τα 3 με 4 ειναι απο δωρο συνήθως. Συμπιπτουν με γενεθλια γιορτές κλπ. 

Στη μικρη φοραω καποιο της μεγάλης αρκει να έχει φορεθεί ελαχιστα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, diane2020 said:

Αχ τι μου λες τώρα και ειναι η εποχή να τους ψωνισω..

Λοιπόν εμεις εχουμε καθε χρονο χειμώνα στανταρ αθλητικά, παντοφλακια, μπότες/μποτάκια, γαλοτσακια, μπαλαρίνες για βόλτα και παπουτσια χορού . Καλοκαίρια εχουμε αθλητικά, σαγιονάρες, πεδιλα. Αυτα για βαση. Εμενα αυτα ειναι επι δυο παιδια. Απο τα 18 ζευγάρια αυτα ετησίως, τα 3 με 4 ειναι απο δωρο συνήθως. Συμπιπτουν με γενεθλια γιορτές κλπ. 

Στη μικρη φοραω καποιο της μεγάλης αρκει να έχει φορεθεί ελαχιστα. 

Πω πω τα κορίτσια έχουν πιο πολλά! Και εγώ φορούσα της αδερφής μου, αυτά που είχαν φορεθεί λίγο, λουστρίνια κτλ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Yovanna είπε:

Πω πω τα κορίτσια έχουν πιο πολλά! Και εγώ φορούσα της αδερφής μου, αυτά που είχαν φορεθεί λίγο, λουστρίνια κτλ! 

 

Τα κορίτσια έχουν πιο πολλά επειδή υπάρχει το στερεότυπο ότι το κορίτσι για καλό θα βάλει μπαλαρίνες ενώ το αγόρι θα πάει με τα αθλητικά ή τα all star, snickers κλπ :-P

Link to comment
Share on other sites

Και να ταν μονο τα παπούτσια...

Εκτος απο τα βασικα ρουχα κοινα και για τα δυο φυλα, εχουμε και λεμε: μπολερο, καλσόν σε διάφορα χρώματα και ποιότητες χοντρο λεπτο, καλτσακια σοσονακια αλλα και κανονική καλτσα, κοκκαλακια κορδελες, κορμάκια χορου, τσαντάκια 

Το μπανιο γεμιζει: ξεκινησαμε με ενα αφρόλουτρο και ενα σαμπουαν. Μου ζητησε conditioner πριν κανα χρονο και κρεμα σώματος. Της πηρα μια προδερμ. Τώρα εχουμε ενα συρταρι στο δωματιο της μονο με δαχτυλίδια, κολιε (αυτα τα φτιάχνει μονη της)ρολογια σε διαφορα χρωματα, στεκες κορδελες λαστιχακια κι ενα σετ που της πηρε η γιαγια της με καλλυντικά. 

Έχουμε δυο μπανια. Δυστυχώς βλεπω τον συζυγο με τα χρόνια να απομονώνεται στο ενα, το μικρο.! :D

Σκεφτομαι οταν θα τους φτιαξω στο γραφείο και βιβλιοθήκη να τους παρω κι απο μια μικρη τουαλετα με καθρεφτη. Θα ναι κι ωραιο και πρακτικο να ετοιμάζονται μονες τους η καθεμία στο δικο της ωστε να μην μπλοκαρεται το μεγαλο μπανιο οταν εχουμε εξοδο. Ειμαι κι εγω εδω :D εχω κι εγω υποτίθεται τουαλετα στο δωματιο μου κ λεω υποτίθεται γιατι την εχω φορτωσει με σεντονια κ πετσετες. Ολα μου τα καλλυντικά κ τετοια ειναι στο μπανιο.

 

υγ. Δεν έχουμε πουκάμισα, αρα οχι σιδερο σε αυτα ειδικα που ειναι μπελας αρα νομιζω εκει επέρχεται κατα καποιον τροπο η δικαιοσυνη. Λεμε τωρα :P

Link to comment
Share on other sites

On 9/23/2020 at 1:23 PM, Yovanna said:

Πόσα ζευγαράκια παπούτσια τους έχετε για Φθινόπωρο-χειμώνα? Για τα παιδάκια κυρίως που πάνε σχολείο. Θα πάμε σήμερα να αγοράσουμε καινούρια γιατί μας στένεψαν . Σκεφτόμουν 2 ζευγάρια αθλητικά , για να μη φοράει κάθε μέρα το ίδιο ζευγάρι στο σχολείο, γαλοτσάκια για να πηδάει στους νερόλακους  όπως λέει και του έχω ήδη παραγγείλει ένα ζευγάρι σνικεράκια πιο απογευματινά για όταν τον θέλω πιο κομψό. Φτάνουν? Επίσης αναρωτιέμαι, στο σχολείο τώρα μέσα, φοράνε crocs. Τώρα που θα κρυώσει ο καιρός θα θέλουν χειμωνιάτικες παντόφλες? Ή θα φοράνε τα crocs με κάλτσα σαν Γερμανοί τουρίστες?

Νομίζω ότι αρκούν αυτά. Το μόνο που θα σκεφτόμουν έξτρα είναι αν τον χειμώνα πιάσει κρύο (εννοώ εκεί γύρω στους 10 - 12) δεν θα κρυώνει με τα αθλητικά; αλήθεια ποσες μέρες κάνει στην Αθήνα 10 βαθμούς; εάν είναι τώρα για 2 - 3 μέρες δεν αξίζει να πάρεις κάτι άλλο, βάλε απλά μαλλινες κάλτσες, αλλά αν είναι πιο συχνά εγω θα το σκεφτόμουν μήπως πάρω και ένα ακόμη ζευγάρι πιο χειμερινά. 

Όσο για το πόσα παπούτσια έχουμε, άστο! Με τον καιρό που κάνει εδώ υπάρχει και παπούτσι για την κάθε περίσταση! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrysoum είπε:

Νομίζω ότι αρκούν αυτά. Το μόνο που θα σκεφτόμουν έξτρα είναι αν τον χειμώνα πιάσει κρύο (εννοώ εκεί γύρω στους 10 - 12) δεν θα κρυώνει με τα αθλητικά; αλήθεια ποσες μέρες κάνει στην Αθήνα 10 βαθμούς; εάν είναι τώρα για 2 - 3 μέρες δεν αξίζει να πάρεις κάτι άλλο, βάλε απλά μαλλινες κάλτσες, αλλά αν είναι πιο συχνά εγω θα το σκεφτόμουν μήπως πάρω και ένα ακόμη ζευγάρι πιο χειμερινά. 

Όσο για το πόσα παπούτσια έχουμε, άστο! Με τον καιρό που κάνει εδώ υπάρχει και παπούτσι για την κάθε περίσταση! 

Εμεις που είμαστε βόρεια Ελλάδα παίρνω ένα μποτακι για χειμωνα για πιο καλο

Κ πάντα αθλητικό κ σταρακια

Συνηθως έχουμε κ ενα δεύτερο δανεικό αθλητικό για αν χρειαστει

Πλέον κ στην μεγάλη δ παιρνω παραπάνω. Οι μπαλαρίνες είναι αβολες. Για καλό έχει μποτακια η σταρακια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι τους παίρνω ένα αθλητικό παπούτσι που το ανανεώνουμε όταν φθαρεί κ ένα ποιο καλό που μέχρι τώρα μένει αφόρετο.. 

Έχω σκεφτεί κ μποτάκια για όταν βρέχει αλλά δεν έχει τύχει να τους πάρω ακόμα βέβαια μένουμε κ Κρήτη που ο καιρός δεν είναι τόσο κρύος όσο βόρεια 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, diane2020 είπε:

Και να ταν μονο τα παπούτσια...

Εκτος απο τα βασικα ρουχα κοινα και για τα δυο φυλα, εχουμε και λεμε: μπολερο, καλσόν σε διάφορα χρώματα και ποιότητες χοντρο λεπτο, καλτσακια σοσονακια αλλα και κανονική καλτσα, κοκκαλακια κορδελες, κορμάκια χορου, τσαντάκια 

 

Δεν είναι ότι για τα κορίτσια υπάρχουν περισσότερα πράγματα. Και για τα αγόρια υπάρχουν, απλα δεν τους τα φοράει σχεδόν κανείς. Αν ένα αγόρι σε μια επίσημη περίσταση από αυτές που τα κορίτσια συνήθως φοράνε καλσόν-φούστα-μπαλαρίνες-παλτό ήταν ντυμένο με τα αντίστοιχα του κοριτσιού, θα φορούσε γιλέκο-γραβατουλα ή παπιγιόν-παλτο-σκαρπινι ή έστω μποτάκι, ή κάτι σε τιραντουλες κλπ. Απλά δεν το κάνουμε γιατι έχει ριζώσει το στερεότυπο ότι οι άντρες δεν είναι τόσο περιποιημένοι. Και τους φοράμε μπουφάν, πουκάμισο με υφασμάτινο παντελόνι και all star ή ούτε καν, απλά με τζιν και αθλητικά. Θυμάμαι όταν εκανα χορούς κ φορούσαμε στις παραστάσεις παραδοσιακές φορεσιές, πολλά αγόρια δεν είχαν κανονικά παπούτσια να βαλουν και ήταν με αθλητικά.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Chrysoum said:

Νομίζω ότι αρκούν αυτά. Το μόνο που θα σκεφτόμουν έξτρα είναι αν τον χειμώνα πιάσει κρύο (εννοώ εκεί γύρω στους 10 - 12) δεν θα κρυώνει με τα αθλητικά; αλήθεια ποσες μέρες κάνει στην Αθήνα 10 βαθμούς; εάν είναι τώρα για 2 - 3 μέρες δεν αξίζει να πάρεις κάτι άλλο, βάλε απλά μαλλινες κάλτσες, αλλά αν είναι πιο συχνά εγω θα το σκεφτόμουν μήπως πάρω και ένα ακόμη ζευγάρι πιο χειμερινά. 

Όσο για το πόσα παπούτσια έχουμε, άστο! Με τον καιρό που κάνει εδώ υπάρχει και παπούτσι για την κάθε περίσταση! 

Ναι, μου έδωσε η αδερφή μου από τον ανιψιό  μου ένα αφόρετο ζευγάρι δερμάτινα μποτάκια με γουνίτσα γύρω γύρω! Πάντως εδώ στην Αθήνα, σπάνια κάνει τόσο κρύο ώστε να κρυώνουν με τα αθλητικά. Το 10-12 που λες σου φαίνεται πολύ κρύο?? Μια χαρά θερμοκρασία είναι για Χειμώνα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Yovanna said:

Ναι, μου έδωσε η αδερφή μου από τον ανιψιό  μου ένα αφόρετο ζευγάρι δερμάτινα μποτάκια με γουνίτσα γύρω γύρω! Πάντως εδώ στην Αθήνα, σπάνια κάνει τόσο κρύο ώστε να κρυώνουν με τα αθλητικά. Το 10-12 που λες σου φαίνεται πολύ κρύο?? Μια χαρά θερμοκρασία είναι για Χειμώνα!

Οχι φυσικά! Απλά πιστευω ότι πολλοι το θεωρούν κρύο! Εμείς έχουμε 11 σήμερα και λέμε πάλι καλά, μας κάνει πολύ καλο καιρό φέτος! Αλλά τώρα για παράδειγμα δεν τις στέλνω με αθλητικά στον παιδικό. Τα αθλητικά τους τα φοράω μέχρι τους 15, για 8 - 15 έχουν κάποια ενδιάμεσα παπούτσια  που φοράνε, ούτε αθλητικά, ούτε μποτάκια. Ειναι και πολλές ώρες έξω βέβαια, περίπου 4 ώρες κάθε μέρα, οπότε αν ήταν μόνο αθλητικά θα κρυωναν. Τώρα αν όταν κάνει 10 βαθμούς βγαίνουν μισή ώρα έξω, το σώζεις απλα και με καλύτερες κάλτσες :)

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, little lamb είπε:

 

Δεν είναι ότι για τα κορίτσια υπάρχουν περισσότερα πράγματα. Και για τα αγόρια υπάρχουν, απλα δεν τους τα φοράει σχεδόν κανείς. Αν ένα αγόρι σε μια επίσημη περίσταση από αυτές που τα κορίτσια συνήθως φοράνε καλσόν-φούστα-μπαλαρίνες-παλτό ήταν ντυμένο με τα αντίστοιχα του κοριτσιού, θα φορούσε γιλέκο-γραβατουλα ή παπιγιόν-παλτο-σκαρπινι ή έστω μποτάκι, ή κάτι σε τιραντουλες κλπ. Απλά δεν το κάνουμε γιατι έχει ριζώσει το στερεότυπο ότι οι άντρες δεν είναι τόσο περιποιημένοι. Και τους φοράμε μπουφάν, πουκάμισο με υφασμάτινο παντελόνι και all star ή ούτε καν, απλά με τζιν και αθλητικά. Θυμάμαι όταν εκανα χορούς κ φορούσαμε στις παραστάσεις παραδοσιακές φορεσιές, πολλά αγόρια δεν είχαν κανονικά παπούτσια να βαλουν και ήταν με αθλητικά.

Ναι η αλήθεια ειναι πως δε συνηθίζονται αυτα στα αγοράκια αν και εγω προσωπικα ολα αυτα ταβαξεσουαρ τα βρισκω πολυ χαριτωμένα. Θα βαφτισω ενα αγορακι και σκεφτόμουν για βαφτιστικα υπερπαραγωγη αλλα θα εξαρτηθεί απο το τι θέλουν οι γονείς. Θα θελα παντως ο μικρός να κανει τη διαφορά απο τα κλασσικα!

Αλλα πιστεύω θα θελήσουν πιο απλα ωστε να τα ευχαριστηθει στην καθημερινότητα και με το δικιο τους δηλαδη.. 

Η νονα παντως της κορης μου την έντυσε υπερπαραγωγη και δε το λεω επειδη ειναι παιδι μου αλλα ηταν ενα μωρο παραμυθένιο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, diane2020 είπε:

Ναι η αλήθεια ειναι πως δε συνηθίζονται αυτα στα αγοράκια αν και εγω προσωπικα ολα αυτα ταβαξεσουαρ τα βρισκω πολυ χαριτωμένα. Θα βαφτισω ενα αγορακι και σκεφτόμουν για βαφτιστικα υπερπαραγωγη αλλα θα εξαρτηθεί απο το τι θέλουν οι γονείς. Θα θελα παντως ο μικρός να κανει τη διαφορά απο τα κλασσικα!

Αλλα πιστεύω θα θελήσουν πιο απλα ωστε να τα ευχαριστηθει στην καθημερινότητα και με το δικιο τους δηλαδη.. 

Η νονα παντως της κορης μου την έντυσε υπερπαραγωγη και δε το λεω επειδη ειναι παιδι μου αλλα ηταν ενα μωρο παραμυθένιο!

 

Εγώ θυμάμαι πριν καμιά δεκαριά χρόνια που ήμουν φοιτήτρια κ δεν είχα μωρό, είχα δει στο λεωφορείο έναν μπέμπη που μου είχε κάνει φοβερή εντύπωση και θυμάμαι ακόμη την  εικόνα του! Φορούσε καφέ παλτουδακι απο αυτά με τα κοκκαλινα κουμπάκια και κασκόλ καρο μπεζ-μπλε. Πανέμορφος ήταν! Και ήταν σε καρότσι ακόμη, οπότε δεν τίθεται θέμα ότι δεν θα τον βόλευαν ας πούμε!

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, little lamb said:

 

Εγώ θυμάμαι πριν καμιά δεκαριά χρόνια που ήμουν φοιτήτρια κ δεν είχα μωρό, είχα δει στο λεωφορείο έναν μπέμπη που μου είχε κάνει φοβερή εντύπωση και θυμάμαι ακόμη την  εικόνα του! Φορούσε καφέ παλτουδακι απο αυτά με τα κοκκαλινα κουμπάκια και κασκόλ καρο μπεζ-μπλε. Πανέμορφος ήταν! Και ήταν σε καρότσι ακόμη, οπότε δεν τίθεται θέμα ότι δεν θα τον βόλευαν ας πούμε!

 

Kαι εγώ όσο ήταν στο καρότσι , τον είχα φιγουρίνι! Παντελονάκια με τιραντούλες, σαλοπέτες, πουλοβεράκια, ωραία παπουτσάκια..  Μετά όλο φόρμες. Και φέτος που δεν προβλέπονται και πολλά πάρτι , γιορτούλες κτλ, μάλλον δεν θα βάλει και κάτι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως κορίτσια και στην κόρη μου ίδια παπούτσια με τον γιο μου ψωνίζω, 2 ζευγάρια αθλητικά, 1 ζευγάρι γαλοτσάκια, 1 ζευγάρι για "καλό", δηλαδή για 4-5 φορές τον χρόνο. Συνήθως την απολύτως πιο οικονομική μαύρη μπαλαρίνα από τα H&M που ταιριάζει με όλα. Τα πολλά μπιχλιμπίδια και τα αξεσουάρ δεν τα αγαπώ, τα βρίσκω απολύτως άχρηστα για μικρές ηλικίες. 

 

Τα παπούτσια του μπαλέτου δεν τα θεωρώ κάτι έξτρα λόγω φύλου, είναι αθλητικός εξοπλισμός. Ο γιος μου κάνει τρία αθλήματα, έχει τρία διαφορετικά ζευγάρια παπούτσια μόνο και μόνο για τα αθληματα αυτά + παρελκόμενο εξοπλισμό.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...