Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΖΩΝΕΣ ΠΕΡΙΠΑΤΟΥ;


zafiri

Recommended Posts

Η κουνιάδα μου έχει 5 παιδία 4, 3, 2 και δίδυμα 6 μηνών και από το πρώτο της παιδάκι χρησιμοποιεί το λουρί και την έχει καταβολέψει !!!!! στην αρχή και έμενα μου φαινόταν παράξενο αλλά τελικά κατάλαβα πως έτσι και είσαι σίγουρη ότι το παιδί δεν θα σου φύγει από το χέρι ειδικά το καλοκαίρι που τα χέρια ιδρώνουν και γλιστράνε και στην τελική έτσι το παιδάκι έχει μεγαλύτερη ελευθερία από το να του κρατάς το ένα χέρι συνέχεια. Τώρα όταν βγαίνει βόλτα έχει πολύ πλάκα μπροστά στο καρότσι τα δίδυμα στην πλάτη σε μάρσιπο το 2χρονο, και με τα λουριά δεξιά και αριστερά τα δύο μεγάλα !!!!

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νομίζω ότι θα το χρειαστώ αυτό το εργαλείο!

Που το πουλάνε? Εχετε κανα site?

Εχω μία φοβία από τώρα που είναι 4,5 μηνών ότι θα έρθει κάποιος "κακός" και θα μου τις κλέψει...!

Τι ψυχασθένεια και αυτή που με βαράει...

Δεν με ενδιαφέρει καθόλου τι λέει ο κάθενας.

 

και Chicco και Mothercare... τώρα για site δεν ξέρω...

xH00.jpgZKiNp2.png

To deftero mikrouli sokolatoloukoumadaki mou gennh8hke stis 15/01/10

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εγώ θα πω κάτι πολυ απλο!( να σημειωσω οτι κι εγω περιμενω το μωρακι μου προς το Πασχα)

Ειχα πάει πριν κανα τριμηνο στη μαμα μου με ύφος και της λέω:Μου ειπαν οτι υπαρχουν λουρακια για μωρα!!!!χαχαχαχαχ καλα ειναι δυνατον? Σιγα μη βάλουμε και φιμωτρο! και γυριζει η μαμα μου: ναι το ξέρω κι εσυ ειχες μικρή!!!!! :shock::shock::shock::shock: Μετα απο τη μερα που σε βρικα ανεβασμενη πάνω στη λεμονια στον κήπο ήσουν μονιμως δεμενη! :D:):D:)

Απο προσωπικη πειρα λοιπον σας λέω οτι τα παιδακια σας δεν θα θυμουνται τιποτα για λουρια και χαζα! Θα θυμουνται σίγουρα οτι μικρα επαιζαν ελευθερα χωρις να τα κυνηγαει καποιος απο πισω!!!! Και οσο για σας μέτα απο χρόνια θα τα θυμαστε και θα γελατε και θα τους λέτε οτι απο μικρα ήταν για δέσιμο! :wink::D:):D

ejdnoznx2qfczs7i.png
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα να σαι καλα!!!!!1

 

 

εγω δε ξερω παιδια, η Αναστασια μαλλον θα με ακολουθει, αλλα τα πρωτα δειγματα του Βασιλη ειναι απελπισια. Καταστρεφει τα παντα με μια κινηση και χτυπιεται αμα δε γινεται το δικο του. Που φυσικα δε του το κανω, αλλαααααα εμφανιζεται ο παπους και μου τα χαλαει παλι

Εχουμε αρχισει το συνεχες μηηηηηη και δυστυχως παρα πολλες φωνες. Οσο για να του της βρεξεις, ειναι δωρο αδωρο, μπητ αναισθητος, γελαει και απο πανω :lol::lol::lol:

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Χωρις να μπορω να το τεκμηριωσω επιστημονικα ουτε εχω αποδειξεις....επειδη το χρησιμοποιουσε η γιαγια μου στη μητερα μου...η μανα μου ποτε δεν εμαθε να πεφτει διοτι ι γιαγια μου την τραβαγε την ωρα που ηταν να πεσει και αναλογα δεν εχει μαθει να σηκωνετε μετα απο πεσιμο....αν την δουμε να ταλαντευετε τρεχουμε ολοι διοτι σχεδον καθε πεσιμο ισουται και με σπασιμο ή ραγισμα....

Απο κει και περα σιγουρα ο καθενας μας εχει τα προβληματα του και ψαχνει τροπους για να τα λυσει

 

Καλη επιτυχια στις μανουλες και υπομονη

Αγγελουδια μου σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ γιατι καθε μερα μαζι σας ειναι ενα μεγαλο πανεπιστημιο χωρις ημερομηνια αποφοιτησης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...