Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ολιγοασθενοσπερμια και nolvadex


FOP

Recommended Posts

mil_sof μου το σπερμα του ανδρα μου ηταν χαλιαααααα. ταχεια κινηση 1% φαντασου. εμεινα εγκυος με την πρωτη σπερματεγχυση. ανεξαρτητα που δεν ξερω αν θα προχωρησει. την επεξεργασια και ενισχυση του σπερματος την εκανα σε ενα ανδρολογικο στην θεσσαλονικη και κατοπιν ο γυναικολογος μου μου εκανε την σπερματεγχυση σε μια κλινικη.

 

Καλημέρα!!:P

Ήσουν πολύ τυχερή που πέτυχε η σπερματέγχυση μιας και τα ποσοστά επιτυχίας είναι λίγα. Όντως δεν έχει σημασία η ποιότητα του σπέρματος. Είναι θέμα τύχης κατά τη γνώμη μου. Εμείς δεν προσπαθήσαμε καν την σπερματέγχυση αν και θα το ήθελα.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το θέμα είναι ότι αλλού διαβάζω ότι το σπέρμα πρέπει να είναι τέλειο για σπερματέγχυση αλλού άλλα και μπερδεύομαι.

Εγώ δεν κάνω ωορρηξία, με το σερπαφάρ έκανα ένα μόνο αυγό. Θέλω να ξαναδοκιμάσω να δω τι γίνεται. Επίσης νιώθω να έχω πολύ παχύρευστη βλέννα και λέω μήπως εμποδίζει και αυτό.

 

Εσύ τι θες να κάνεις δες. Γιατί οι γνώμες των γιατρών είναι διφορούμενες. Άλλοι λένε ότι θέλει ικανοποιητικό σπέρμα άλλοι όχι. Όσον αφορά την βλέννα δεν ξέρω να σου πω. Πιστεύω όμως πως δεν έχει σχέση.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω πιστευω οτι θα πρεπει να κανουμε οτι πιστευουμε εμεις μεσα μας περα απο τους γιατρους...Κι εξωσωματικη που λενε οι περισσοτεροι γιατροι, ειμαστε σιγουρες οτι πετυχαινει απο την πρωτη;;;;

Παιζουν μεγαλο ρολο τα δεδομενα που εχουμε αλλα και την διαθεση που εχουμε την καθε περιοδο για την καθε θεραπεια...

Γιατι αν δεν ακολουθησουμε αυτο που εμεις σκεφτομαστε θα μας μεινει για παντα η αμφιβολια και δεν θα τα πηγαινουμε πανω απ'ολα καλα με τον εαυτο μας...

Καλη επιτυχια σε ολες μας...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι σίγουρα πριν την εξωσωματική χρειάζεται σπερματέγχυση. Απ'οτι διάβασα έτσι προτείνει και ο οργανισμός υγείας. Δεν πας στο τελευταίο σκαλοπάτι, εμένα ένας γιατρός κάποτε μου είχε πει θα κάνεις εξωσωματική όταν όλα τα άλλα έχουν αποτύχει.

eY7sp3.png

v2MFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω πιστευω οτι θα πρεπει να κανουμε οτι πιστευουμε εμεις μεσα μας περα απο τους γιατρους...Κι εξωσωματικη που λενε οι περισσοτεροι γιατροι, ειμαστε σιγουρες οτι πετυχαινει απο την πρωτη;;;;

Παιζουν μεγαλο ρολο τα δεδομενα που εχουμε αλλα και την διαθεση που εχουμε την καθε περιοδο για την καθε θεραπεια...

Γιατι αν δεν ακολουθησουμε αυτο που εμεις σκεφτομαστε θα μας μεινει για παντα η αμφιβολια και δεν θα τα πηγαινουμε πανω απ'ολα καλα με τον εαυτο μας...

Καλη επιτυχια σε ολες μας...

 

Και βέβαια δεν είναι σίγουρη η επιτυχία μιας εξωσω ή σπερματ.

Όλα είναι θέμα τύχης.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα νέα μας είναι:

Όγκος 3,5

Ρευστοποίηση 15 λεπτά

Συσσωρεύσεις όχι

Γλοιότητα φυσιολογική

Ph 8,1

Αριθμός σπερματοζωαρίων 65 εκατ/ml

Ολικός αριθμός 228 εκατ/ εκσπερμ

Ζωντανά 74% 58%

Κινητικότητα:

Ζωηρή: 37% 17%

Νωθρή 27%

Μη προωθητική 9%

Ακίνητα 27%

 

Φυσιολογικές μορφές 9% 3% ΤΑ >4% Νέες οδηγίες ΠΟΥ

 

Με bold γράμματα είναι οι τιμές του 1ου σπερμοδιαγράμματος

eY7sp3.png

v2MFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα μας είναι:

Όγκος 3,5

Ρευστοποίηση 15 λεπτά

Συσσωρεύσεις όχι

Γλοιότητα φυσιολογική

Ph 8,1

Αριθμός σπερματοζωαρίων 65 εκατ/ml

Ολικός αριθμός 228 εκατ/ εκσπερμ

Ζωντανά 74% 58%

Κινητικότητα:

Ζωηρή: 37% 17%

Νωθρή 27%

Μη προωθητική 9%

Ακίνητα 27%

 

Φυσιολογικές μορφές 9% 3% ΤΑ >4% Νέες οδηγίες ΠΟΥ

 

Με bold γράμματα είναι οι τιμές του 1ου σπερμοδιαγράμματος

 

Άψογο είναι. Μπράβο!!!!Άντε να τακτοποιήσεις και το δικό σου προβληματάκι αν και πάλι όλα μπορούν να γίνουν;)

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βελτιωθεί λίγο ακόμα, κυρίως στις φυσιολογικές μορφές να πιάσουμε ένα 12% τουλάχιστον.

Εγώ τέλος του μήνα πάω στο γιατρό μου να δω για πρόκληση μάλλον

eY7sp3.png

v2MFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...