Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπορείτε να μου συστήσετε παιδο-οφθαλμίατρο στην Αθήνα?


elena73

Recommended Posts

Amalia88 σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες.Ενα μήνα τώρα έχουν επισκεφθεί πολλούς παιδοοφθαλμιάτρους ο αδερφός μου με τη νύφη μου.Όλοι λίγο πολύ τα ίδια τους είπαν....χρειάζεται επέμβαση χωρίς κανείς να μιλά για σίγουρη επιτυχία.Αν διαγνωσθεί μέσα στις 2 πρώτες εβδομάδες μετά τη γέννηση είναι απόλυτα αντιμετωπίσιμο.Το ανιψάκι μου είναι ήδη 2 χρονών οπότε τα περιθώρια βελτίωσης στενεύουν πολύ.Κατέληξαν να κάνουν τις επόμενες εβδομάδες την επέμβαση σε ιδιωτικό νοσοκομείο που ασχολείται αποκλειστικά με τις παθήσεις του ματιού στα νότια προάστεια.Ελπίζουμε να πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 135
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 4 months later...
Baby2 ο παιδικός καταρράκτης από μια γνωστή μου που είχε κάτι παρόμοιο σε νεογέννητο μάλιστα, είναι αντιμετωπίσιμο. Μπορεί να ακούγεται τρομακτικό αλλά δεν είναι. Πρέπει να το δει ένας καλός παιδοοφθαλμίατρος.Αν μπορώ να βοηθήσω γιατί το θέμα παιδοοφθαλμίτρος το έχω εξαντλήσει στείλε μου π.μ.Εύχομαι όλα να πανε καλα με το ανηψάκι σου...

 

γνωριζεις για επεμβαση στο ιασω απο τον κ. σταυρακα θακανει το παιδακι μου 10ημερων

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα μανούλες.Πρέπει να δούμε παιδοοφθαλμίατρο για τον μικρό μας που έχει απόφραξη δακρυικού πόρου.Η παιδίατρος μας σύστησε την Χρούσου που είναι στο Μητέρα και την Φωτοπούλου που είναι στο Παίδων Αγ. Σοφία. Ξέρετε κάποια από τις δύο?Ποια μου προτείνετε?Ξέρετε επίσης πόσο κοστίζει η όλη ιστορία?Πόσο επίπονη είναι για το παιδί κλπ?Ξέρετε κάποιον άλλο πιθανόν να μου προτείνετε?Ευχαριστώ πολύ!

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Χρειάζομαι το τηλέφωνο της Μαρίας Φωτοπούλου, προτιμώ να πάω στο ιατρείο της γιατί δεν θέλω να πάμε στο νοσοκομείο για εξέταση. Γνωρίζει κανείς που έχει ιατρείο και το τηλέφωνό της???

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα για να κλεισω ραντεβου με την κ Χρουσου. εχει διαθεσιμο για τον Ιουνιο!!!!

μου προτειναν για αμμεσα να τον δει η βοηθος της, δεν θμαμαι το ονομα της, κ ρωτησα αν η επισκεψη θα ειναι η ιδια κ μου ειπαν ναι 100Ε!

συγνωμη αλλα δεν τα δινω για βοηθο αυτα τα χρηματα...

θα τον παω στην Ευρωκλινικη Παιδων που τον εχουν ξαναδει διευθυντης με 33ε μονο με ειδικη εκπτωση με την πιστωτικη καρτα της Εθνικης εξαλλου δεν εχουμε σοβαρο προβλημα,πιθανον παλι επεφυκιτιδα να εχει, αλλα ειπα αν εβρισκα στην χρουσου να πηγαινα...

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

μα καλά είναι δυνατόν ρε παίδι μου να παίρνουν τόσα ??????και εγώ όταν είχα πάρει στην Χρούσου τον νοεμβ είχε διαθέσιμο τον Φλεβάρη!!!!

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

μα καλά είναι δυνατόν ρε παίδι μου να παίρνουν τόσα ??????και εγώ όταν είχα πάρει στην Χρούσου τον νοεμβ είχε διαθέσιμο τον Φλεβάρη!!!!

 

ναι αδιανοητο!:shock: αλλα στην τελικη δεν τους εχει επηρεασει η κριση με αυτες τις τιμες:rolleyes: κ παλι σε 5 μηνες ραντεβου!

αλλα οχι να παιρνει κ η βοηθος την ιδια αμοιβη!:confused:

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θέλω να μου πείτε μια καλή οφθαλμίατρος στη Νέα σμύρνη ή νότια, οικονομική και καλή για την κόρη μου. Απλώς για έλεγχο και για βεβαίωση για το σχολείο που πρέπει να έχουμε για εγγραφή στο σχολείο. Ξέρετε καμια καλή?Είπαν παραπάνω για ενα καλό στη Νέα σμύρνη. Εχει πάει κανείς πρόσφατα?Δεχεται και με ΙΚΑ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα,

 

Θέλω να μου πείτε μια καλή οφθαλμίατρος στη Νέα σμύρνη ή νότια, οικονομική και καλή για την κόρη μου. Απλώς για έλεγχο και για βεβαίωση για το σχολείο που πρέπει να έχουμε για εγγραφή στο σχολείο. Ξέρετε καμια καλή?Είπαν παραπάνω για ενα καλό στη Νέα σμύρνη. Εχει πάει κανείς πρόσφατα?Δεχεται και με ΙΚΑ?

 

μπορεις να δεις τις καταστασεις των γιατρων με εοπυ κ να κλεισεις ραντεβου να την πας.

η κουνιαδα μου ειχε παει ετσι τα παιδια για το χαρτι του σχολειου με επισκεψη μονο 5ε

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

ναι αδιανοητο!:shock: αλλα στην τελικη δεν τους εχει επηρεασει η κριση με αυτες τις τιμες:rolleyes: κ παλι σε 5 μηνες ραντεβου!

αλλα οχι να παιρνει κ η βοηθος την ιδια αμοιβη!:confused:

 

Καλά για την βοηθό δεν θα το σχολιάσω καν!!Δεν ξέρω αν τους έχει επηρρεάσει ή όχι η κρίση αλλα θα έπρεπε από μόνοι τους να ρίξουν τις τιμές.Όταν πρόκειται για το παιδί σου δυστυχώς εμείς οι γονείς πάμε πάντα στους καλύτερους με όποιο κόστος -συμπεριλαμβάνω φυσικά και τον εαυτό μου μέσα.

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Ναι όμως θέλω συστάσεις για κάποιον για να πάω, ότι και να ναι δεν βρίσκω τυχαία απο εναν κατάλογο όποιον να ναι. Δεν το κάνω ποτέ αυτό. Δεν ξέρεις ποτε τι θα σου τύχει!

Link to comment
Share on other sites

Ναι όμως θέλω συστάσεις για κάποιον για να πάω, ότι και να ναι δεν βρίσκω τυχαία απο εναν κατάλογο όποιον να ναι. Δεν το κάνω ποτέ αυτό. Δεν ξέρεις ποτε τι θα σου τύχει!

 

φυσικα δεν θα πας στα τυφλα! αλλα στο εγραψα για να δεις αν αυτος που αναφερεις ειναι με εοπυ η να βρεις καποιον κοντα σου κ να αναζητησεις πληροφοριες για καποιον πιο συγκεκριμενο.

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

φυσικα δεν θα πας στα τυφλα! αλλα στο εγραψα για να δεις αν αυτος που αναφερεις ειναι με εοπυ η να βρεις καποιον κοντα σου κ να αναζητησεις πληροφοριες για καποιον πιο συγκεκριμενο.

 

Ναι και σε ευχαριστώ πολύ!Θα κοιτάξω τον κατάλογο, θα ρωτήσω και την παιδίατρο και είδομεν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά για την βοηθό δεν θα το σχολιάσω καν!!Δεν ξέρω αν τους έχει επηρρεάσει ή όχι η κρίση αλλα θα έπρεπε από μόνοι τους να ρίξουν τις τιμές.Όταν πρόκειται για το παιδί σου δυστυχώς εμείς οι γονείς πάμε πάντα στους καλύτερους με όποιο κόστος -συμπεριλαμβάνω φυσικά και τον εαυτό μου μέσα.

 

Αυτό είναι στο στυλάκι των μεγαλογιατρών σαν τη Χρούσου. Αν και είναι διακεκριμένη και καλή επιστήμονας, κατά τη γνώμη μου είναι απαράδεκτη ως γιατρός, αφού εκμεταλλεύεται το γεγονός που αναφέρεις, δλδ ότι σαν γονείς θέλουμε τους καλύτερους γιατρούς για τα παιδιά μας, ειδικά αν δεις με τι ψυχρότητα και απόσταση αντιμετωπίζει η συγκεκριμένη γιατρός τα παιδιά και τους γονείς. Όσο για την κατανόηση σε εποχή κρίσεις, δε νομίζω να την αφορά γιατί έχει κάνει τις κλίκες της, αφού σχεδόν όλοι οι παιδίατροι αυτή συστήνουν πρώτη, και έτσι έχει σίγουρη πελατεία που της περισσεύει για να δίνει και στη βοηθό της. Υπάρχουν και άλλοι καλοί γιατροί που εκτιμούν και σέβονται περισσότερο τους ασθενείς τους και δεν τους βλέπουν σαν σίγουρους πελάτες και είναι και πιο προσεγγίσιμοι άνθρωποι. Θέλει ψάξιμο για να μην πέφτουμε στα νύχια των αρπακτικών.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα

 

Θα ηθελα να σας ρωτησω εαν γνωριζετε το Κ.Δαμανακη.

Μαλλον θα χρειαστει να κανουμε επεμβαση στη μικρη μου, για στραβισμο.

Ειχαμε παει και στη Χρουσου, αλλα μας φανηκε πολυ απομακρη και δεν μας διεθεσε χρονο. Σκεφτομαστε και στο παιδων . Μας εχουν συστησει εναν Πολλαλη η εναν Γιαννακακη.

Αυτο που με προβληματιζει στο παιδων ειναι οτι τα μηχανηματα και τα υλικα για επεμβαση μηπως δεν ειναι τοσο καλα.

 

Εχει καμια σχετικη εμπειρια.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

σήμερα πήγαμε στην χρούσου, εξαιρετική..πενήντα ευρώ η επίσκεψη με απόδειξη φυσικά, τα βρίσκω πολύ λογικό ποσό για μια κορυφαία γιατρό..τη συστήνω ανεπιφύλακτα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

babycobra ηθελα πληροφορίες για την χρουσου

 

που εκλεισες ραντεβου; στο μητέρα; ποσο καιρό πριν είχες κλείσει;

και πως μόνο 50 ευρώ γιατί άλλες μαμάδες εδω λένε για 100

 

αν μπορείς απαντησέ μου

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημερα Πωλινα

 

Εχω ακουσει και εγω για την Φωτοπουλου καλα λογια,μου ειπαν να παω εκει το

ανιψακι μου που εχει μικροφθαλμια εχεις το τηλεφωνο της?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Κοριτσια η Χρούσου παίρνει 90 ευρώ στην πρώτη επίσκεψη και 50 ευρώ τις επόμενες. Εκεί πηγαίνω την κόρη μου που έχει στραβισμό και υπερμετρωπία εδώ κι ενάμιση χρόνο και είμαστε στο τελικό στάδιο πριν την επέμβαση. Δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα αν θα την κάνει η Χρούσου γιατί τα χρήματα που ζητάει είναι πάρα πολλά. Θα δούμε....

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Εχω ένα κοριτσακι 4,5 ετων από 3 ετων αρχισε να στραβίζει το δεξί του ματι πήγαμε σε οφθαλμιατρο και μας ειπε ότι εχει υπερμετρωπια ζητήσαμε και δευτερη γνωμη και τελικα καταλήξαμε στην Κα. Χρουσου η οποια μας ειπε το ιδιο με τον πρωτο γιατρο Κιτσιος ηταν το ονομα του στο Περιστερι. Καλή η Χρουσου αλλα ακριβη 100ευρω την πρωτη φορα και 70ευρω τις επομενες και σαν ανθρωπος πολύ ψυχρη, επισης με προβληματισε που ελεγε στο 90% των περιστατικων που συναντισα εκει για χειρουργειο.

Θα δοκιμασω και τον Κο. Βωρο εχω ακουσει τα καλητερα αλλα δεν εχει συντομα ραντεβού. Εχει καμια εμπειρια από αυτόν? η ξερει καποιον άλλο να συστησει?:lol:

Ευχαριστω

DyHbm8.png
Link to comment
Share on other sites

Εμεις ειχαμε την κυρια καμπεση στο παγκρατι.Καναμε αποφραξη ρινοδακρυικου πορου στον χρονο κ εμεινα ευχαριστημενη.Μεσω ασφαλειας τη βρηκαμε.Ειναι ευγενικη και μιλαει ωραια στα παιδακια.

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς εμπιστευομαστε τον κύριο Βώρο 3 χρόνια τώρα!!! Η επισκεψη του ειναι πολύ normal 65 ευρώ και δεν χρεώνει κάθε επίσκεψη. πάνω απ' όλα όμως είναι πολύ ζεστός και φιλικός με τα παιδιά, ξέρει να τα προσεγγίζει και σου εξηγεί με λεπτομέρεια χωρίς να σε ξεπετάει!!! Ζήτησε ραντεβού και εαν πηγαίνει πολύ μακρια πες να σε βάλουν σε κάποια ακύρωση. Οτιδήποτε θελήσεις στείλε μου μηνυματάκι.....

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Παιδοοφθαλμιατρος στο Μαρούσι και γύρω περιοχες υπαρχει κορίτσια; Πειτε μου και ποσο πανε αν γνωρίζει καμια μανούλα γιατί το ταμείο ειναι μειον..

Ευχαριστώ!

s0g0p2.png

5wRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...