Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θελω παιδι, δεν θελει εκεινος λογω κρισης


heelp

Recommended Posts

Κοπέλα μου καλημέρα.Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου και για το ότι κατέθεσες την εμπειρία σου.Όταν μας είπαν αρχικά από το εργαστήριο τα αποτελέσματα ρώτησα την κοπέλα,αν κατά τη γνώμη της υπάρχει λόγος να επισκεφτούμε ουρολόγο.Εκείνη δεν ήθελε να μου αποκλείσει κάτι τέτοιο,μου είπε όμως ότι δεν υπάρχουν μικρόβια.Πάντως οπωσδήποτε πριν πάρουμε την οποιαδήποτε απόφαση θα πάμε σε ουρολόγο και από εκεί και πέρα βλέπουμε.Να σου κάνω μια ερώτηση?Από τότε που πήρατε την σωστή θεραπεία πόσο καιρό έκανε το σπέρμα να βελτιωθεί?Σε ευχαριστώ πολύ για το θάρρος που μου δίνεις.

μιλησα με τον ομοιοπαθητικο μου(τον χαβα μου εγω..χεχε) κ μου ειπε οτι η eviol ειναι οξειδωμενη(επειδη παιρνω κ γω κατα καιρους) κ μου ειπε οτι θα μου δωσει εκεινος βιατμινη e καθαρη.

οταν παρω το σκευασμα στα χερια μου θα σου γραψω την μαρκα κ τι λεει πανω κ την τιμη.

σκεφτηκα μηπως παιζει ρολο επειδι η iktina λεει οτι πηρε ο αντρας της αντιοξειδωτικα κ μολις πριν λιγο ειχαμε κουβεντα με τον ομοιοπαθητικο μου για την eviol κ μου ειπε οτι ειναι πολυ οξειδωμενη..οποτε μηπως απλα δνε κανει κατι εφοσον ειαι αξειδωμενη?απλα το σκεφτηκα κ το ανεφερα.

φυσικα θα ακολουθησετε πιστα τις οδηγιες γιατρου κ ολα θα πανε τελεια!! μη σκεφτεσαι ουτε μια στο εκατομμυριο απαισιοδοξα.

εφοσον εσυ εισαι οκ με τα ωαρια σου κλπ..δεν εχεις να φοβασαι τιποτα(εννοω πως εθα ηταν πολυ πιο δυσκολο εαν ειχες εσυ το θεματακι).

ολα θα πανε καλα! Κ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ!! ΘΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ!!!

οσο για τον αντρα μου, εχω σκοπο να ξανακανω μια κουβεντα το καλοκαιρι.δεν θελω να κανω κουβεντα τοσ οσυντομα, γιατι ειχα κανει πριν 1 μηνα, δινω λιγο χρονο ακομα..πρεπει να το κανω γιατι δνε εχει λεφτα να πληρωσει τους λογαριασμους..κ τα δικα μου τελειωσαν.καταλαβαινεις....τι να του πω τωρα? δεν νομιζω να εχει κακες προθεσεις..αν ηταν ετσι τοτε δεν θα ηταν μαζι μου.δεν τον θεωρω δα κ τοσο καθικι....μου το ειχε πει αλλωστε ξεκαθαρα οτι ναι θελω αλλα οχι ακομα κ οχι τωρα.κ στο μαιευτηριο ελαμπαν τα ματια του..οποτε γιατι αμφιβαλλω κ γω τοσο..με πιανουν οι ανασφαλειες μου κ μενα...κ πρεπει να σκεφτω οτι ειμαι 34 κ οχι 43, εχω περιθωριο δεν εχω???

επισης κ κατι αλλο ρε κοριτσια..ιατρικης φυσεως..εχω παρατηρησει οτι οι βλεννη μου δεν ειναι κ τοσο πλουσια πια...δεν ειναι μεγαλη η ποσοτητα.κ οχι κ καθε μερα.στην μεση του κυκλου μονο πιο πολυ κ τις υπολοιπες μερες ελαχιστη κ βγαινει μονο μια φορα την μερα.το πα στον γιατρο κ μου ειπε ειναι νορμαλ για την ηλικια μου.ετσι κ σεις??δηλαδη στα 34-35 μειωνεται η βλεννη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μιλησα με τον ομοιοπαθητικο μου(τον χαβα μου εγω..χεχε) κ μου ειπε οτι η eviol ειναι οξειδωμενη(επειδη παιρνω κ γω κατα καιρους) κ μου ειπε οτι θα μου δωσει εκεινος βιατμινη e καθαρη.

οταν παρω το σκευασμα στα χερια μου θα σου γραψω την μαρκα κ τι λεει πανω κ την τιμη.

σκεφτηκα μηπως παιζει ρολο επειδι η iktina λεει οτι πηρε ο αντρας της αντιοξειδωτικα κ μολις πριν λιγο ειχαμε κουβεντα με τον ομοιοπαθητικο μου για την eviol κ μου ειπε οτι ειναι πολυ οξειδωμενη..οποτε μηπως απλα δνε κανει κατι εφοσον ειαι αξειδωμενη?απλα το σκεφτηκα κ το ανεφερα.

φυσικα θα ακολουθησετε πιστα τις οδηγιες γιατρου κ ολα θα πανε τελεια!! μη σκεφτεσαι ουτε μια στο εκατομμυριο απαισιοδοξα.

εφοσον εσυ εισαι οκ με τα ωαρια σου κλπ..δεν εχεις να φοβασαι τιποτα(εννοω πως εθα ηταν πολυ πιο δυσκολο εαν ειχες εσυ το θεματακι).

ολα θα πανε καλα! Κ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ!! ΘΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ!!!

οσο για τον αντρα μου, εχω σκοπο να ξανακανω μια κουβεντα το καλοκαιρι.δεν θελω να κανω κουβεντα τοσ οσυντομα, γιατι ειχα κανει πριν 1 μηνα, δινω λιγο χρονο ακομα..πρεπει να το κανω γιατι δνε εχει λεφτα να πληρωσει τους λογαριασμους..κ τα δικα μου τελειωσαν.καταλαβαινεις....τι να του πω τωρα? δεν νομιζω να εχει κακες προθεσεις..αν ηταν ετσι τοτε δεν θα ηταν μαζι μου.δεν τον θεωρω δα κ τοσο καθικι....μου το ειχε πει αλλωστε ξεκαθαρα οτι ναι θελω αλλα οχι ακομα κ οχι τωρα.κ στο μαιευτηριο ελαμπαν τα ματια του..οποτε γιατι αμφιβαλλω κ γω τοσο..με πιανουν οι ανασφαλειες μου κ μενα...κ πρεπει να σκεφτω οτι ειμαι 34 κ οχι 43, εχω περιθωριο δεν εχω???

επισης κ κατι αλλο ρε κοριτσια..ιατρικης φυσεως..εχω παρατηρησει οτι οι βλεννη μου δεν ειναι κ τοσο πλουσια πια...δεν ειναι μεγαλη η ποσοτητα.κ οχι κ καθε μερα.στην μεση του κυκλου μονο πιο πολυ κ τις υπολοιπες μερες ελαχιστη κ βγαινει μονο μια φορα την μερα.το πα στον γιατρο κ μου ειπε ειναι νορμαλ για την ηλικια μου.ετσι κ σεις??δηλαδη στα 34-35 μειωνεται η βλεννη?

 

Δεν ξέρω τι να πω,μπορεί να είναι έτσι.Θα πάμε σε ουρολόγο για να μας λύσει όλες μας τις απορίες.Τώρα όσον αφορά στην βλέννη πιθανώς έχεις δίκιο,δεν το έχω παρατηρήσει επισταμένα.Όμως σ'αυτόν τον κύκλο παρατήρησα ότι έχω περισσότερη από άλλες φορές,αλλά δεν το έχω συζητήσει με τον γιατρό.

Τώρα όσον αφορά στον άντρα σου εσύ ξέρεις καλύτερα πότε είναι η κατάλληλη στιγμή για την κουβέντα αυτή,αρκεί να μην παθαίνεις τέτοια πράγματα που περιέγραψες χθες.Μην αγχώνεσαι στο έχω ξαναπεί δεν είσαι δα και τόσο μεγάλη,έχεις χρόνο ακόμα.Σε φιλώ γλυκά!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να πω,μπορεί να είναι έτσι.Θα πάμε σε ουρολόγο για να μας λύσει όλες μας τις απορίες.Τώρα όσον αφορά στην βλέννη πιθανώς έχεις δίκιο,δεν το έχω παρατηρήσει επισταμένα.Όμως σ'αυτόν τον κύκλο παρατήρησα ότι έχω περισσότερη από άλλες φορές,αλλά δεν το έχω συζητήσει με τον γιατρό.

Τώρα όσον αφορά στον άντρα σου εσύ ξέρεις καλύτερα πότε είναι η κατάλληλη στιγμή για την κουβέντα αυτή,αρκεί να μην παθαίνεις τέτοια πράγματα που περιέγραψες χθες.Μην αγχώνεσαι στο έχω ξαναπεί δεν είσαι δα και τόσο μεγάλη,έχεις χρόνο ακόμα.Σε φιλώ γλυκά!

roubies---> ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΩΡΑ...εχεις κ συ τον πονο σου..εχεις να παρηγορεις κ μενα.χαχ!

τι κανεις γλυκια μου??ευχομαι να εισαι καλα κ συ κ ο αντρουλης κ να χαμογελατε οσο πιο πολυ μπορειτε!! αχ κ μετα ενα μπουμπουκακι χαμογελαστο που θα κανετεεεεε! μουρλια λεμεεεεεε!

τσουπωτο, τσουπωτο κ μια γλυκα!! αυτην την εικονα να σκεφτεσαι κ να την ζεις καθε μερα κ θα συμβει.....!

Link to comment
Share on other sites

roubies---> ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΩΡΑ...εχεις κ συ τον πονο σου..εχεις να παρηγορεις κ μενα.χαχ!

τι κανεις γλυκια μου??ευχομαι να εισαι καλα κ συ κ ο αντρουλης κ να χαμογελατε οσο πιο πολυ μπορειτε!! αχ κ μετα ενα μπουμπουκακι χαμογελαστο που θα κανετεεεεε! μουρλια λεμεεεεεε!

τσουπωτο, τσουπωτο κ μια γλυκα!! αυτην την εικονα να σκεφτεσαι κ να την ζεις καθε μερα κ θα συμβει.....!

 

Είσαι πολύ γλυκός και δοτικός άνθρωπος.Και μην το ξαναπείς αυτό,δεν έχω να σε παρηγορώ,θέλω να σου δώσω θάρρος και θετική σκέψη.Όλοι οι άνθρωποι έχουν τα ζόρια τους και τα προβλήματά τους.Δεν γυρίζουν όλα μόνο γύρω από εμένα και το δικό μου πρόβλημα.Άλλωστε γι'αυτό υπάρχει αυτό το φόρουμ,για να συζητάμε τα προβλήματά μας,τις σκέψεις μας και τις εμπειρίες μας.

Εσύ κοριτσάκι μου νιώθεις καλύτερα?Πάντως θα σε συμβούλευα αυτήν την αισιοδοξία που μεταδίδεις σε μένα-και σε ευχαριστώ πολύ γι'αυτό-κράτα την λίγο και για τον εαυτό σου,λιγουλάκι τόσο δα.:-P:razz::-P:razz:

Φιλάκια κούκλα.

Link to comment
Share on other sites

(κορίτσια δεν πρόλαβα να μπω καθόλου από προχθες, απαντάω τώρα)

 

roubies,

σχετικά με το διάστημα χρειάστηκε περίπου 4 μήνες από τότε που άρχισε να παίρνει τη σωστή θεραπεία. Από μέσα Μαρτίου ως μέσα Ιουλίου , οπότε βελτιώθηκε κατά πολύ και τέλη Αυγούστου ήταν πλέον το καλύτερο διάγραμμα που έκανε ποτέ.

Οσο για την Ε επειδή είμαι πολύ υπέρ των βιταμινών κι έλπιζα πολύ ότι θα βελτιωθεί με αυτή το είχα ψάξει και δεν του έδινα συνθετική αλλά καθαρή

για πολύ καιρό. Παρόλα αυτά δεν έφτανε, χρειαζόταν κι άλλες βιταμίνες στοχευμένες γιατί στην πορεία βρήκαμε ότι από ορμόνες είχε χαμηλή τεστοστερόνη. Αυτά όλα όμως κατάλαβα οτι η προυπόθεση για να βοηθήσουν είναι να μην υπάρχει φλεγμονή κι αυτό φαίνεται από τα πυοσφαίρια. Κι εμας στην καλλιέργεια δεν φαινοταν κάτι τραγικό όπως μας έλεγαν, μόνο ecoli και τα ίδια ακούγαμε να μην ανησυχούμε .

Αυτό το πληρώσαμε με πολύ χρόνο σε άσκοπες αντιβιώσεις κι άσκοπες εξωσωματικές. Τελικά σε μοριακή καλλιέργεια βρέθηκε κι άλλο δυνατότερο μικρόβιο που δεν φαινόταν στην απλή κι ο άνθρωπος είχε προστατίτιδα καραμπινάτη κι εμείς κοιμόμαστε τον ύπνο του δικαίου. Κι έτσι κατάλαβα τον κανόνα που λέει ότι αν τα πυοσφαίρια είναι πολλά υπάρχει φλεγμονή και να μην επαναπαύομαι.

Δες στα σπερμοδιάγραμματα σας πόσα είναι τα πυοσφαίρια, εμάς ήταν γύρω στο 10 έως και 15 και ήταν πάρα πολλά. Οταν άρχισαν να πέφτουν με την αντιβίωση τότε άρχισε να βελτιώνεται και το σπέρμα. Μετά του έδωσαν συγκεκριμένα αντιοξειδωτικά κι έφτιαξε κι άλλο. Ευχομαι σε εσας να μην είναι τέτοια περίπτωση φλεγμονής αλλά τσέκαρε το να είσαι βέβαιη και να μη χάνεις πολύτιμο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

(κορίτσια δεν πρόλαβα να μπω καθόλου από προχθες, απαντάω τώρα)

 

roubies,

σχετικά με το διάστημα χρειάστηκε περίπου 4 μήνες από τότε που άρχισε να παίρνει τη σωστή θεραπεία. Από μέσα Μαρτίου ως μέσα Ιουλίου , οπότε βελτιώθηκε κατά πολύ και τέλη Αυγούστου ήταν πλέον το καλύτερο διάγραμμα που έκανε ποτέ.

Οσο για την Ε επειδή είμαι πολύ υπέρ των βιταμινών κι έλπιζα πολύ ότι θα βελτιωθεί με αυτή το είχα ψάξει και δεν του έδινα συνθετική αλλά καθαρή

για πολύ καιρό. Παρόλα αυτά δεν έφτανε, χρειαζόταν κι άλλες βιταμίνες στοχευμένες γιατί στην πορεία βρήκαμε ότι από ορμόνες είχε χαμηλή τεστοστερόνη. Αυτά όλα όμως κατάλαβα οτι η προυπόθεση για να βοηθήσουν είναι να μην υπάρχει φλεγμονή κι αυτό φαίνεται από τα πυοσφαίρια. Κι εμας στην καλλιέργεια δεν φαινοταν κάτι τραγικό όπως μας έλεγαν, μόνο ecoli και τα ίδια ακούγαμε να μην ανησυχούμε .

Αυτό το πληρώσαμε με πολύ χρόνο σε άσκοπες αντιβιώσεις κι άσκοπες εξωσωματικές. Τελικά σε μοριακή καλλιέργεια βρέθηκε κι άλλο δυνατότερο μικρόβιο που δεν φαινόταν στην απλή κι ο άνθρωπος είχε προστατίτιδα καραμπινάτη κι εμείς κοιμόμαστε τον ύπνο του δικαίου. Κι έτσι κατάλαβα τον κανόνα που λέει ότι αν τα πυοσφαίρια είναι πολλά υπάρχει φλεγμονή και να μην επαναπαύομαι.

Δες στα σπερμοδιάγραμματα σας πόσα είναι τα πυοσφαίρια, εμάς ήταν γύρω στο 10 έως και 15 και ήταν πάρα πολλά. Οταν άρχισαν να πέφτουν με την αντιβίωση τότε άρχισε να βελτιώνεται και το σπέρμα. Μετά του έδωσαν συγκεκριμένα αντιοξειδωτικά κι έφτιαξε κι άλλο. Ευχομαι σε εσας να μην είναι τέτοια περίπτωση φλεγμονής αλλά τσέκαρε το να είσαι βέβαιη και να μη χάνεις πολύτιμο χρόνο.

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πολύτιμες πληροφορίες σου.Θα το κοιτάξουμε το θέμα με μεγαλύτερη προσοχή και ελπίζω να βρούμε την αιτία.

Link to comment
Share on other sites

(κορίτσια δεν πρόλαβα να μπω καθόλου από προχθες, απαντάω τώρα)

 

roubies,

σχετικά με το διάστημα χρειάστηκε περίπου 4 μήνες από τότε που άρχισε να παίρνει τη σωστή θεραπεία. Από μέσα Μαρτίου ως μέσα Ιουλίου , οπότε βελτιώθηκε κατά πολύ και τέλη Αυγούστου ήταν πλέον το καλύτερο διάγραμμα που έκανε ποτέ.

Οσο για την Ε επειδή είμαι πολύ υπέρ των βιταμινών κι έλπιζα πολύ ότι θα βελτιωθεί με αυτή το είχα ψάξει και δεν του έδινα συνθετική αλλά καθαρή

για πολύ καιρό. Παρόλα αυτά δεν έφτανε, χρειαζόταν κι άλλες βιταμίνες στοχευμένες γιατί στην πορεία βρήκαμε ότι από ορμόνες είχε χαμηλή τεστοστερόνη. Αυτά όλα όμως κατάλαβα οτι η προυπόθεση για να βοηθήσουν είναι να μην υπάρχει φλεγμονή κι αυτό φαίνεται από τα πυοσφαίρια. Κι εμας στην καλλιέργεια δεν φαινοταν κάτι τραγικό όπως μας έλεγαν, μόνο ecoli και τα ίδια ακούγαμε να μην ανησυχούμε .

Αυτό το πληρώσαμε με πολύ χρόνο σε άσκοπες αντιβιώσεις κι άσκοπες εξωσωματικές. Τελικά σε μοριακή καλλιέργεια βρέθηκε κι άλλο δυνατότερο μικρόβιο που δεν φαινόταν στην απλή κι ο άνθρωπος είχε προστατίτιδα καραμπινάτη κι εμείς κοιμόμαστε τον ύπνο του δικαίου. Κι έτσι κατάλαβα τον κανόνα που λέει ότι αν τα πυοσφαίρια είναι πολλά υπάρχει φλεγμονή και να μην επαναπαύομαι.

Δες στα σπερμοδιάγραμματα σας πόσα είναι τα πυοσφαίρια, εμάς ήταν γύρω στο 10 έως και 15 και ήταν πάρα πολλά. Οταν άρχισαν να πέφτουν με την αντιβίωση τότε άρχισε να βελτιώνεται και το σπέρμα. Μετά του έδωσαν συγκεκριμένα αντιοξειδωτικά κι έφτιαξε κι άλλο. Ευχομαι σε εσας να μην είναι τέτοια περίπτωση φλεγμονής αλλά τσέκαρε το να είσαι βέβαιη και να μη χάνεις πολύτιμο χρόνο.

ρε παιδι μου οταν τα διαβαζω ολα αυτα σκεφτομαι,ειναι δυνατον να μην αγχωνεσαι με τοσες περιπτωσεις που συμβαινουν?θελω να πω δεν ειναι 1+1 κανουν δυο, εχει πολλες πλευρες το θεμα κ απο οτι εχω καταλαβει πρεπει κ μεις να ψαχνομαστε κ λιγο κ οχι να κανουμε κατα γραμμα ο.τι λενε κ οι γιατροι,δεν ξερω..αλλα επειδη μερικοι γιατροι μας βλεπουν σαν "περιστατικα" δεν συμμεριζονται τους πονους κ τις λαχταρες μας..θελω να πω οτι παντα βοηθαει κ λιγο δικο μας ψαξιμο απο βιβλια ιατρικα κ νετ κλπ..εγω προσωπικα εχω κανει διατριβη σε καποια ζητηματα υγειας.

π.χ. εκανα εξετασεις προχτες για τον θυρεοειδη μου που εχει ρυθμιστει...κ βγηκε TSH κατω απο το οριο..ανησυχησα καπως, πηρα τον γιατρο του τα πα κ μου ειπε οτι πρεπει να ειναι στα ορια το FT3 K TO FT4 Κ το TSH δεν πειραζει κ τοσο να ειναι χαμηλο,αν δεν τον ρωταγα εγω που μπορει να εχει συνεπειες αυτο δεν θα μου ελεγε ας πουμε οτι δεν εχει συνεπειες στην συλληψη και στην ψυχολογια μου.εγω ρωταω,ψαχνομαι αρκετα κ μαθαινω ακομα πιο πολλα απο αυτα που μου συμβαινουν...εκατσα διαβασα για το TSH ΤΙ Κανει,τι ρολο βαραει κ σε τι χρησιμευει κ οταν μιλαω με τον γιατρο μου του τα λεω εγω πρωτη κ μου λεει "θα μας παρεις την δουλεια εσυ"..δεν ξερω..ειναι κ καποιοι αλλοι που απλα δεν ψαχνονται..αλλα καλο ειναι να ψαχνομαστε μου φαινεται.εκει καταληγω.

επισης μου ειπε οτι το TSH μεταβαλλεται κ απο το τρελλο αγχος κ οντως περασα φαση καταθλιψης κ στρες πριν μια εβδομαδα.αν το αφηνα ετσι κ δεν ρωταγα παραπανω δεν θα μου ελεγε σχετικα με το στρες.

παιζει ρολο κ ο γιατρος βεβαια...

οσο για σενα ROUBIES ..ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΜΙΛΑΩ ΣΕ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΙΣΟΡΡΟΠΗΜΕΝΟ ΑΤΟΜΟ κ τιγκα αισιοδοξο. κ καλο ειναι να παιρνω κ γω μαθηματα γιατι με πιανει καταστροφολογια κ ειναι κακο.γενικως νομιζω οτι ετσι ειναι ο χαρακτηρας μου κ πρεπει να ωριμασω λιγο σε αυτο το θεμα κ να το δουλεψω λιγο παραπανω.

πραγματικα ομως σε εχω πονεσει κ θελω να ειμαι σε επαφη μαζι σου κ μεσα απο την καρδια μου το λεω, θελω να μαθω τα σπουδαια νεα κ να κανουμε τρελλες χαρες!!!! :lol:κανε κουραγιο κοπελακι μου κ σκεψου οτι του χρονου τετοιον καιρο θα εχεις το μπουμπουκακι σας!!ολα θα πανε καλα! ολα θα πανε οπως τα θελεις.εφοσον βρεθηκε το προβλημα εισαι κ πολυ κοντα στην λυση του!!:-P

Link to comment
Share on other sites

θελω να πω δεν ειναι 1+1 κανουν δυο, εχει πολλες πλευρες το θεμα κ απο οτι εχω καταλαβει πρεπει κ μεις να ψαχνομαστε κ λιγο κ οχι να κανουμε κατα γραμμα ο.τι λενε κ οι γιατροι,δεν ξερω..αλλα επειδη μερικοι γιατροι μας βλεπουν σαν "περιστατικα" δεν συμμεριζονται τους πονους κ τις λαχταρες μας..θελω να πω οτι παντα βοηθαει κ λιγο δικο μας ψαξιμο απο βιβλια ιατρικα κ νετ κλπ..εγω προσωπικα εχω κανει διατριβη σε καποια ζητηματα υγειας.

:-P

Εγώ κατέληξα στο εξής συμπέρασμα τουλάχιστον στη δικιά μου περίπτωση. Από μόνοι μας χωρίς ιατρική συμβουλή δεν θα τα καταφέρναμε γιατί δεν είχαμε τις επαρκείς γνώσεις. Αλλά όταν χρονοτριβεί ένα θέμα με τις συγκεκριμένες ιατρικές προσεγγίσεις και δεν βελτιώνεται αλλά χειροτερεύει πρέπει να πάρουμε κι άλλες γνώμες μέχρι να δούμε φως. Εμείς έτσι χάσαμε χρόνο γιατί κάπου είχα πειστεί μετά από τόσες αντιβιώσεις και βιταμίνες ότι το πρόβλημα ήταν μόνιμο στον άνδρα μου και δε θα λυνόταν με τίποτα. Πρότυπο αισιοδοξίας όπως καταλαβαίνεις :-D.

Ας πουμε στο δικό μας θέμα μετά τις αντιβιώσεις που ως τότε φως δεν είδαμε, εγώ είχα κολλήσει με τις βιταμίνες που όντως τις ψιλοήξερα και νόμιζα ότι εκεί ήταν το κλειδί. Ομως τελικά γιατρός ήταν αυτός που εντόπισε το πρόβλημα με τα πυοσφαίρια κι εγώ τότε τον κοίταγα σαν χάνος, ούτε ήξερα τι σήμαινε η λέξη. Απλα αν δεν ψαχνόμαστε εμείς όπως λες και δεν πηγαίναμε να ακούσουμε τη 10η, 11η (ουτε θυμάμαι αριθμό) γνώμη ακόμα στο 0 θα είμαστε.

Επίσης με το ψάξιμο που κάνεις και μόνος σου αποκτάς κάποιες γνώσεις και καταλαβαίνεις το πρόβλημα περισσότερο. Ετσι μπορεί καμιά φορά αν όχι να υποδείξεις στο γιατρό τη δουλειά του αλλά τουλάχιστον να του υπενθυμισεις ή να στοχεύσεις περισσότερο σε κάποια ζητήματα και γενικότερα να συνεννοηθείς καλύτερα,

Μπράβο σου για το θυρεοειδή !!! κι εγώ αυτής της άποψης είμαι ότι πρέπει να χειρίζομαστε τα πράγματα.

Εύχομαι και στις δυό σας τα καλύτερα και όσο πιο σύντομα !!!

Link to comment
Share on other sites

heelp μου καλά κάνεις και ψάχνεις τα πάντα.Σίγουρα δεν είμαστε γιατροί,αλλά όταν ψάχνουμε τα πράγματα και είμαστε ψύχραιμοι μπορούμε και να κρίνουμε καλύτερα αυτά που μας λένε,αλλά και να κάνουμε τις κατάλληλες ερωτήσεις στους γιατρούς μας.

Όσον αφορά σε μένα είμαι από τη φύση μου αισιόδοξος άνθρωπος,αλλά κυρίως νιώθω ευγνωμοσύνη για τα καλά που έχω και γενικά από παιδάκι έμαθα στην οικογένειά μου ότι η ζωή είναι ένας αγώνας,τίποτα δεν σου χαρίζεται και πρέπει κανείς να παλέψει αν θέλει να αποκτήσει κάποια πράγματα.Έτσι είμαι ευτυχισμένη για τα καλά που έχω(έχω έναν υπέροχο άντρα,λίγους αλλά καλούς φίλους,μια δουλειά που αγαπώ και με γεμίζει)και παλεύω όσο μπορώ για ό,τι ακόμα επιθυμώ,που βασικά αυτή τη στιγμή είναι ένα μωράκι.Προσπαθώ να μην μου γίνεται εμμονή,για να μπορώ να σκεφτώ ψύχραιμα και να στηρίξω και τον άντρα μου.Μην νομίζεις,υπάρχουν μέρες που με παίρνει από κάτω και σπάω και λυγίζω,αλλά προσπαθώ ξανά να σηκωθώ το συντομότερο γιατί ξέρω πως μόνο στον εαυτό μου μπορώ να στηριχτώ και στη σχέση μου με τον άντρα μου.Άσε που το τελευταίο διάστημα έχω γίνει φοβερά ευσυγκίνητη και κλαίω με το παραμικρό,φροντίζω όμως να μην με βλέπει ο άντρας μου για να μην χαλιέται.

Λογικό είναι κορίτσι μου να νιώθεις έτσι.Λογικό και ανθρώπινο.Το πιο φυσιολογικό πράγμα στον κόσμο ζητάς,δεν ζητάς περίεργα πράγματα και γι'αυτό απογοητεύεσαι.Σας τύχαν και πολλά το τελευταίο διάστημα δεν είναι εύκολο να ξεπερνάς άσχημα γεγονότα το ένα μετά το άλλο.Προσπάθησε όσο μπορείς να χαλαρώσεις λίγο και θα δεις που θα έρθει ο καιρός που θα τα σκέφτεσαι όλα αυτά σαν ένα κακό όνειρο.Και εγώ σε νιώθω πολύ κοντά μου και πραγματικά εύχομαι σύντομα ο άντρας σου να νιώσει λίγο πιο άνετα και να καταλάβει πως η ζωή μας δεν σταματά ούτε πρέπει να σταματά από την οικονομική κρίση.Ας έχουμε πίστη και υπομονή και όλα θα γίνουν,αρκεί να έχουμε την υγεία μας και να είμαστε ευτυχισμένες με τους συντρόφους μας.

 

iktina μου περάσατε και εσείς πολλά.Πάντως σε ευχαριστώ ξανά που μοιράστηκες την εμπειρία σου μαζί μου.Η βοήθειά σου σίγουρα είναι πολύτιμη και κυρίως μου δίνει ελπίδα ότι ίσως μπορούμε να το παλέψουμε λίγο ακόμα πρίν προχωρήσουμε σε εξωσωματική(αχρείαστη να είναι).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και βέβαια αν το παλέψετε θα έχετε καλύτερο αποτέλεσμα είτε χωρίς,

είτε με εξωσωματική, αχρείαστη όπως λες.

Εμένα όλοι οι γυναικολόγοι/εξωσωματιστές μου λέγαν ότι λόγω εξωσωματικής δεν πειράζει το σπέρμα αφού δεν είναι τελείως χάλια κι ένα καλό σπερματοζωάριο αρκεί.

Αντίθετα οι φίλες από τα φόρουμ μου λέγαν να μην διανοηθώ να ξαναπροσπαθήσω εξωσωματική αν δεν φτιάξει πρώτα το σπέρμα.

Δεν τις είχα πολυακούσει αφού οι γιατροί επέμεναν τόσο αλλά μάλλον δεν ήταν έτσι τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια αν το παλέψετε θα έχετε καλύτερο αποτέλεσμα είτε χωρίς,

είτε με εξωσωματική, αχρείαστη όπως λες.

Εμένα όλοι οι γυναικολόγοι/εξωσωματιστές μου λέγαν ότι λόγω εξωσωματικής δεν πειράζει το σπέρμα αφού δεν είναι τελείως χάλια κι ένα καλό σπερματοζωάριο αρκεί.

Αντίθετα οι φίλες από τα φόρουμ μου λέγαν να μην διανοηθώ να ξαναπροσπαθήσω εξωσωματική αν δεν φτιάξει πρώτα το σπέρμα.

Δεν τις είχα πολυακούσει αφού οι γιατροί επέμεναν τόσο αλλά μάλλον δεν ήταν έτσι τα πράγματα.

 

Θα το παλέψουμε όσο γίνεται γιατί αν υποθέσουμε ότι μένουν έτσι τα πράγματα,θα χρειαστούμε και μικρογονιμοποίηση,οπότε όπως και να έχει το θέμα θέλω να παλευτεί και αν γλιτώσουμε έστω και την μικρογονιμοποίηση καλό θα είναι.Τώρα αν έρθουν και καλύτερα αποτελέσματα,ευπρόσδεκτα.

Αλήθεια κορίτσι μου,επειδή είμαστε πολλές και δεν θυμάμαι,εσύ έχεις παιδάκι?Συγγνώμη που σε ρωτάω,αλλά έχω διαβάσει τόσες φίλες σ'αυτό το φόρουμ που δυστυχώς δεν θυμάμαι όλες τις περιπτώσεις.:oops:

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια αν το παλέψετε θα έχετε καλύτερο αποτέλεσμα είτε χωρίς,

είτε με εξωσωματική, αχρείαστη όπως λες.

Εμένα όλοι οι γυναικολόγοι/εξωσωματιστές μου λέγαν ότι λόγω εξωσωματικής δεν πειράζει το σπέρμα αφού δεν είναι τελείως χάλια κι ένα καλό σπερματοζωάριο αρκεί.

Αντίθετα οι φίλες από τα φόρουμ μου λέγαν να μην διανοηθώ να ξαναπροσπαθήσω εξωσωματική αν δεν φτιάξει πρώτα το σπέρμα.

Δεν τις είχα πολυακούσει αφού οι γιατροί επέμεναν τόσο αλλά μάλλον δεν ήταν έτσι τα πράγματα.

δηλαδη αν καταλαβα καλα αν το σπερμα δεν ειναι οκ..δεν κανει να κανεις εξωσωματικη?

εχω μεγαλη απορια βρε κοριτσια.αυτο το σπερμα δνε παιρνει φαρμακα για να δυναμωσει?πως σεεμας τις γυναικες δινουν κατι φαρμακα να δυναμωσουν τα ωαρια κ για να παραγουμε ωαρια.στους αντρες δεν ισχυει αυτο?δλδ να παρουν κατι κ να δυναμωσει??? το 2013?? ή κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

heelp μου καλά κάνεις και ψάχνεις τα πάντα.Σίγουρα δεν είμαστε γιατροί,αλλά όταν ψάχνουμε τα πράγματα και είμαστε ψύχραιμοι μπορούμε και να κρίνουμε καλύτερα αυτά που μας λένε,αλλά και να κάνουμε τις κατάλληλες ερωτήσεις στους γιατρούς μας.

Όσον αφορά σε μένα είμαι από τη φύση μου αισιόδοξος άνθρωπος,αλλά κυρίως νιώθω ευγνωμοσύνη για τα καλά που έχω και γενικά από παιδάκι έμαθα στην οικογένειά μου ότι η ζωή είναι ένας αγώνας,τίποτα δεν σου χαρίζεται και πρέπει κανείς να παλέψει αν θέλει να αποκτήσει κάποια πράγματα.Έτσι είμαι ευτυχισμένη για τα καλά που έχω(έχω έναν υπέροχο άντρα,λίγους αλλά καλούς φίλους,μια δουλειά που αγαπώ και με γεμίζει)και παλεύω όσο μπορώ για ό,τι ακόμα επιθυμώ,που βασικά αυτή τη στιγμή είναι ένα μωράκι.Προσπαθώ να μην μου γίνεται εμμονή,για να μπορώ να σκεφτώ ψύχραιμα και να στηρίξω και τον άντρα μου.Μην νομίζεις,υπάρχουν μέρες που με παίρνει από κάτω και σπάω και λυγίζω,αλλά προσπαθώ ξανά να σηκωθώ το συντομότερο γιατί ξέρω πως μόνο στον εαυτό μου μπορώ να στηριχτώ και στη σχέση μου με τον άντρα μου.Άσε που το τελευταίο διάστημα έχω γίνει φοβερά ευσυγκίνητη και κλαίω με το παραμικρό,φροντίζω όμως να μην με βλέπει ο άντρας μου για να μην χαλιέται.

Λογικό είναι κορίτσι μου να νιώθεις έτσι.Λογικό και ανθρώπινο.Το πιο φυσιολογικό πράγμα στον κόσμο ζητάς,δεν ζητάς περίεργα πράγματα και γι'αυτό απογοητεύεσαι.Σας τύχαν και πολλά το τελευταίο διάστημα δεν είναι εύκολο να ξεπερνάς άσχημα γεγονότα το ένα μετά το άλλο.Προσπάθησε όσο μπορείς να χαλαρώσεις λίγο και θα δεις που θα έρθει ο καιρός που θα τα σκέφτεσαι όλα αυτά σαν ένα κακό όνειρο.Και εγώ σε νιώθω πολύ κοντά μου και πραγματικά εύχομαι σύντομα ο άντρας σου να νιώσει λίγο πιο άνετα και να καταλάβει πως η ζωή μας δεν σταματά ούτε πρέπει να σταματά από την οικονομική κρίση.Ας έχουμε πίστη και υπομονή και όλα θα γίνουν,αρκεί να έχουμε την υγεία μας και να είμαστε ευτυχισμένες με τους συντρόφους μας.

 

iktina μου περάσατε και εσείς πολλά.Πάντως σε ευχαριστώ ξανά που μοιράστηκες την εμπειρία σου μαζί μου.Η βοήθειά σου σίγουρα είναι πολύτιμη και κυρίως μου δίνει ελπίδα ότι ίσως μπορούμε να το παλέψουμε λίγο ακόμα πρίν προχωρήσουμε σε εξωσωματική(αχρείαστη να είναι).

σου αξιζει το καλυτερο γιατι παλεψες πολυ κ ακομα παλευεις!! εισαι πολεμιστρια του φωτος(βιβλιο ειναι αυτο.παολο κοελιο).

κ το μωρακι σας θα ειναι πολυ τυχερο που θα μεγαλωσει σε τετοιο περιβαλλον, που γνωριζει απο αξιες και γνωριζει πως κερδιζονται οι μαχες! ετσι κοριτσι μου με τα καλα κ τα κακα θα φτασεις εκει που θελεις.

ζωη ειναι...σε αλλους τα φερνει βολικα σε αλλους οχι.ατοιμη κοινωνια κλπ.

κ γω πολλες φορες λυγιζω κ αλλες παλι ειμαι μες στην καλη χαρα.

επισης για αυξηση εισοδηματος.αρχισα να πουλαω καλλυντικα αλοης της forever(οποια ενδιαφερεται μου λεει..χεχε..) κ επισης ξεκινησα να κουρευω σκυλακια ρατσας west highland terrier(ξερω καλα επειδη εχω κ γω ενα τετοιο και εχω κανει μαθηματα με μια κοπελα), εβαλα τιμη 15euro κουρεμα,μπανιο, νυχακια, κωλαρακι,λαδωμα κλπ:lol:,κατ οικον, για να εχω δουλιτσα εξτρα, τι να κανουμε..το κατα δυναμιν, μαθε τεχνη κ αστηνα κ αν πεινασεις πιαστηνα!!χεχε...αν ακουσετε κανεναν με τετοιο σκυλακι που θελει περιποιηση επισης μου λετε.

Επιπλεον ευχαριστω που με ακουτε κ με στηριζετε! ειμαι τυχερη που σας βρηκα εδω περα!! ολα καλα να πανε σε ολες μας κ ολες να νιωσουμε καποια στιγμη οτι ολα αυτα ηταν απλα ενα κακο ονειρο.......σας φιλω γλυκα! :-P

Link to comment
Share on other sites

σου αξιζει το καλυτερο γιατι παλεψες πολυ κ ακομα παλευεις!! εισαι πολεμιστρια του φωτος(βιβλιο ειναι αυτο.παολο κοελιο).

κ το μωρακι σας θα ειναι πολυ τυχερο που θα μεγαλωσει σε τετοιο περιβαλλον, που γνωριζει απο αξιες και γνωριζει πως κερδιζονται οι μαχες! ετσι κοριτσι μου με τα καλα κ τα κακα θα φτασεις εκει που θελεις.

ζωη ειναι...σε αλλους τα φερνει βολικα σε αλλους οχι.ατοιμη κοινωνια κλπ.

κ γω πολλες φορες λυγιζω κ αλλες παλι ειμαι μες στην καλη χαρα.

επισης για αυξηση εισοδηματος.αρχισα να πουλαω καλλυντικα αλοης της forever(οποια ενδιαφερεται μου λεει..χεχε..) κ επισης ξεκινησα να κουρευω σκυλακια ρατσας west highland terrier(ξερω καλα επειδη εχω κ γω ενα τετοιο και εχω κανει μαθηματα με μια κοπελα), εβαλα τιμη 15euro κουρεμα,μπανιο, νυχακια, κωλαρακι,λαδωμα κλπ:lol:,κατ οικον, για να εχω δουλιτσα εξτρα, τι να κανουμε..το κατα δυναμιν, μαθε τεχνη κ αστηνα κ αν πεινασεις πιαστηνα!!χεχε...αν ακουσετε κανεναν με τετοιο σκυλακι που θελει περιποιηση επισης μου λετε.

Επιπλεον ευχαριστω που με ακουτε κ με στηριζετε! ειμαι τυχερη που σας βρηκα εδω περα!! ολα καλα να πανε σε ολες μας κ ολες να νιωσουμε καποια στιγμη οτι ολα αυτα ηταν απλα ενα κακο ονειρο.......σας φιλω γλυκα! :-P

 

Μπράβο κορίτσι είναι καλό που προσπαθείς να αυξήσεις το εισόδημά σας.Τι καλυντικά είναι αυτά?Έχεις κάποιον κατάλογο που μπορείς να μου στείλεις έστω μέσω πμ.Ίσως να έβρισκα κάτι που να με ενδιέφερε.Απλά επειδή έχω μεγάλη ευαισθησία στο δέρμα θα πρέπει να μιλήσω με τη δερματολόγο μου πρώτα.Δεν μου τα επιτρέπει όλα.Βασικά μου επιτρέπει πολύ λίγα και όποτε δεν την έχω ακούσει την έχω πατήσει.

Για τα σκυλάκια δεν ξέρω τίποτα,αλλά άμα μάθω θα σε ειδοποιήσω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο κορίτσι είναι καλό που προσπαθείς να αυξήσεις το εισόδημά σας.Τι καλυντικά είναι αυτά?Έχεις κάποιον κατάλογο που μπορείς να μου στείλεις έστω μέσω πμ.Ίσως να έβρισκα κάτι που να με ενδιέφερε.Απλά επειδή έχω μεγάλη ευαισθησία στο δέρμα θα πρέπει να μιλήσω με τη δερματολόγο μου πρώτα.Δεν μου τα επιτρέπει όλα.Βασικά μου επιτρέπει πολύ λίγα και όποτε δεν την έχω ακούσει την έχω πατήσει.

Για τα σκυλάκια δεν ξέρω τίποτα,αλλά άμα μάθω θα σε ειδοποιήσω.

καλημερααααα! τι κανετε???

λεπον..θα ξεκινησω απο ενα χαρουμενο νεο...

μιλαγα με τον αντρα το πρωι σημερα κ αραζαμε πριν την δουλεια κ ηταν πολυ ομηλιτικος κ καλοδιαθετος κ βρηκα την ευκαιρια κ του ανεφερα παλι το θεμα παιδι κ σημερα ηταν η μονη φορα που με κοιταξε στα ματια λεγοντας μου οτι θα κανουμε παιδι!!!!!!!!!!!! δεν μου ειπε ποτε αλλα φανηκε σαν να ειναι στα αμεσα σχεδια. ουτε υπεκφυγες, ουτε να κοιταει αλλου τιποτα, απλα τον ρωτης "εμεις θα κανουμε παιδι?" κ με κοιταξε κ μου λεει "θα κανουμε" αλλα ηταν χαμογελαστος κ θετικοτατος!! δνε ειναι σπουδαιο? ενιωσα πιο ασφαλης κ βασικα χαρηκα παρα πολυ. ειχαν καιρο να γελασουν τα χειλη μου κοριτσια...! !! :lol::lol:

δεν το πιστευω πως φτασαμε ως εδω!!! καποτε οταν το ελεγα κοιταζε κατω, κοιταζε δεξια αριστερα,αλλαζε κουβεντα κ με φρικαρε κ τωρα με κοιταξε ο ιδιος στα ματια κ μου το ειπε!!!!!

επισης εκανα τεστ παπ κ βγηκε φυσιολογικοτατο.ουτε μυκητες ουτε τιποτα.πηρα κ απο κει μια χαρα. ομως οι εξετασεις του θυρεοειδη εδειξαν λιγο χαμηλη TSH κ μου ειπε ο γιατρος οκ.συνεχιχουμε με την ιδια δοση φαρμακων γιατι η TSH μεταβαλλεται κ απο το στρες..ειχες στρς μου λεει αυτον τον καιρο.Τον ρωτησα εαν αυτο επηρεαζει την συλληψη(η χαμηλη TSH δλδ) κ μου ειπε πως οχι..θα ηθελα μια δευτερη γνωμη βεβαια κ το ψαχνω λιγο.

Τα καλλυντικα ειναι της FOREVER απο αλοη, εχιε καταλογο προιοντων στο νετ,http://www.foreverliving.com.οποιο κοριτσακι θελει μου λεει.

εχει πολυ καλη γυρη η FOREVER οπου παιρνω κ εγω κ οι φιλες μου, δυναμωνει σπερμα κ βοηθαει στην αναπαραγωγη.

Επισης !! πειτε μου τα νεα σας γιατι σας πηρα μονοτερμα σημερα απο την χαρα μου.!!φιλιαααααααααα

Link to comment
Share on other sites

καλημερααααα! τι κανετε???

λεπον..θα ξεκινησω απο ενα χαρουμενο νεο...

μιλαγα με τον αντρα το πρωι σημερα κ αραζαμε πριν την δουλεια κ ηταν πολυ ομηλιτικος κ καλοδιαθετος κ βρηκα την ευκαιρια κ του ανεφερα παλι το θεμα παιδι κ σημερα ηταν η μονη φορα που με κοιταξε στα ματια λεγοντας μου οτι θα κανουμε παιδι!!!!!!!!!!!! δεν μου ειπε ποτε αλλα φανηκε σαν να ειναι στα αμεσα σχεδια. ουτε υπεκφυγες, ουτε να κοιταει αλλου τιποτα, απλα τον ρωτης "εμεις θα κανουμε παιδι?" κ με κοιταξε κ μου λεει "θα κανουμε" αλλα ηταν χαμογελαστος κ θετικοτατος!! δνε ειναι σπουδαιο? ενιωσα πιο ασφαλης κ βασικα χαρηκα παρα πολυ. ειχαν καιρο να γελασουν τα χειλη μου κοριτσια...! !! :lol::lol:

δεν το πιστευω πως φτασαμε ως εδω!!! καποτε οταν το ελεγα κοιταζε κατω, κοιταζε δεξια αριστερα,αλλαζε κουβεντα κ με φρικαρε κ τωρα με κοιταξε ο ιδιος στα ματια κ μου το ειπε!!!!!

επισης εκανα τεστ παπ κ βγηκε φυσιολογικοτατο.ουτε μυκητες ουτε τιποτα.πηρα κ απο κει μια χαρα. ομως οι εξετασεις του θυρεοειδη εδειξαν λιγο χαμηλη TSH κ μου ειπε ο γιατρος οκ.συνεχιχουμε με την ιδια δοση φαρμακων γιατι η TSH μεταβαλλεται κ απο το στρες..ειχες στρς μου λεει αυτον τον καιρο.Τον ρωτησα εαν αυτο επηρεαζει την συλληψη(η χαμηλη TSH δλδ) κ μου ειπε πως οχι..θα ηθελα μια δευτερη γνωμη βεβαια κ το ψαχνω λιγο.

Τα καλλυντικα ειναι της FOREVER απο αλοη, εχιε καταλογο προιοντων στο νετ,www.foreverliving.com.οποιο κοριτσακι θελει μου λεει.

εχει πολυ καλη γυρη η FOREVER οπου παιρνω κ εγω κ οι φιλες μου, δυναμωνει σπερμα κ βοηθαει στην αναπαραγωγη.

Επισης !! πειτε μου τα νεα σας γιατι σας πηρα μονοτερμα σημερα απο την χαρα μου.!!φιλιαααααααααα

 

 

Αχ μπράβο κοριτσάρα μου πολύ χαίρομαι για σένα!!!Είδες τελικά που τζάμπα σε είχε πιάσει το άγχος τόσο καιρό?Και ξέρεις γλυκιά μου,όταν με το καλό έρθει και η πρώτη ολοκληρωμένη επαφή θέλω άμεση ενημέρωση οκ?Θα μπω στο site να δω τα καλλυντικά και αν βρω κάτι θα σου πω.

Εμείς χθες πήγαμε στον γυναικολόγο-εξωσωματικό.Μας σύστησε έναν ουρολόγο και μας έδωσε και βιταμίνες,αν και δεν μας έδωσε και τρελές ελπίδες βελτίωσης του σπέρματος καθώς δεν υπάρχει καμία μόλυνση.Έψαξα και το θέμα με τα πυοσφαίρια που μου είπε η iktina και είναι μηδέν.Από εκεί κατάλαβε και ο γιατρός ότι δεν υπάρχει μόλυνση.Πάντως μας είπε να το ψάξουμε για να μην έχουμε αμφιβολίες και αυτό μου άρεσε.Μου άρεσε δηλαδή που δεν μας απέτρεψε από το να δούμε και άλλον γιατρό,απλά κατέθεσε και εκείνος την γνώμη του.Μιλήσαμε φυσικά και για εξωσωματική,η οποία δεν μπορεί να ξεκινήσει νωρίτερα από 2 μήνες γιατί πρέπει να περάσουμε από επιτροπή για να πάρουμε τα φάρμακα χωρίς να τα πληρώσουμε και η επιτροπή κάνει κανένα δίμηνο να σου κλείσει ραντεβού.Ανεξάρτητα βέβαια από αυτό ούτε εγώ ήθελα να προχωρήσουμε τόσο σύντομα,γιατί θα ήθελα να χαλαρώσω λίγο από τη δουλειά,αφού δεν είναι εύκολο να πάρω άδεια και με τα βιβλία και τα τετράδια των παιδιών που κουβαλάω κάθε μέρα δεν θα ήθελα να μπω και σ'αυτή τη διαδικασία και να υπονομεύσω την προσπάθειά μας.Καλύτερα αρχές καλοκαιριού πιο άνετα θα είμαι.Εντωμεταξύ μας είπε να συνεχίσουμε τις προσπάθειες,γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι σου επιφυλάσσει η φύση και βλέπουμε.Θα κλείσω και ραντεβού με τον ουρολόγο και οψόμεθα.Όπως και να έχει δεν αγχώνομαι και σιγά σιγά το παίρνει και ο αντρούλης μου απόφαση,οπότε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αχ μπράβο κοριτσάρα μου πολύ χαίρομαι για σένα!!!Είδες τελικά που τζάμπα σε είχε πιάσει το άγχος τόσο καιρό?Και ξέρεις γλυκιά μου,όταν με το καλό έρθει και η πρώτη ολοκληρωμένη επαφή θέλω άμεση ενημέρωση οκ?Θα μπω στο site να δω τα καλλυντικά και αν βρω κάτι θα σου πω.

Εμείς χθες πήγαμε στον γυναικολόγο-εξωσωματικό.Μας σύστησε έναν ουρολόγο και μας έδωσε και βιταμίνες,αν και δεν μας έδωσε και τρελές ελπίδες βελτίωσης του σπέρματος καθώς δεν υπάρχει καμία μόλυνση.Έψαξα και το θέμα με τα πυοσφαίρια που μου είπε η iktina και είναι μηδέν.Από εκεί κατάλαβε και ο γιατρός ότι δεν υπάρχει μόλυνση.Πάντως μας είπε να το ψάξουμε για να μην έχουμε αμφιβολίες και αυτό μου άρεσε.Μου άρεσε δηλαδή που δεν μας απέτρεψε από το να δούμε και άλλον γιατρό,απλά κατέθεσε και εκείνος την γνώμη του.Μιλήσαμε φυσικά και για εξωσωματική,η οποία δεν μπορεί να ξεκινήσει νωρίτερα από 2 μήνες γιατί πρέπει να περάσουμε από επιτροπή για να πάρουμε τα φάρμακα χωρίς να τα πληρώσουμε και η επιτροπή κάνει κανένα δίμηνο να σου κλείσει ραντεβού.Ανεξάρτητα βέβαια από αυτό ούτε εγώ ήθελα να προχωρήσουμε τόσο σύντομα,γιατί θα ήθελα να χαλαρώσω λίγο από τη δουλειά,αφού δεν είναι εύκολο να πάρω άδεια και με τα βιβλία και τα τετράδια των παιδιών που κουβαλάω κάθε μέρα δεν θα ήθελα να μπω και σ'αυτή τη διαδικασία και να υπονομεύσω την προσπάθειά μας.Καλύτερα αρχές καλοκαιριού πιο άνετα θα είμαι.Εντωμεταξύ μας είπε να συνεχίσουμε τις προσπάθειες,γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι σου επιφυλάσσει η φύση και βλέπουμε.Θα κλείσω και ραντεβού με τον ουρολόγο και οψόμεθα.Όπως και να έχει δεν αγχώνομαι και σιγά σιγά το παίρνει και ο αντρούλης μου απόφαση,οπότε όλα καλά.

ΧΑΙΡΟΜΑΙ για σενα γιατι μπορει να μη ντο καταλαβαινεις, διοτι οταν εισαι μεσα σε αυτο δεν το νιωθεις, αλλα το βλεπουν οι τριτοι...προχωρατε.κ οπως ειχαμε πει εισαι πολυ κοντα στο ονειρο σου..δηλαδη μετα απο κανα διμηνο-3μηνο ξεκινατε.βεβαια ομως υπαρχιε περιπτωση να γινει φυσιολογικα.οποτε δεν εχετε να χασετε τιποτα κ στις δυο περιπτωσεις. ισα ισα θα κανετε κ πιο πολλα γουτσου γουτσου.

χαιρομαι που συνηθισε την ιδεα ο αντρουλης σου ..λογικο ηταν.εφαγε την κρυαδα αρχικα αλλα ρε συ εννοειται πως για καθε προβλημα υπαρχει κ μια λυση!!

κοιτα..μεσολαβησε το σκ μια συζητηση σε φιλους κ η αληθεια ειναι οτι απογοητευθηκα παλι..με εβαλαν ολοι μπροστα(μπροστα στον αντρουλη μου) κ μου ελεγαν οτι δεν ειναι συνετο να κανεις παιδια την σημερον ημερα κ τρελλαθηκα!!! συγκρουστηκα πολυ μαζι τους κ στο τελος τους ειπα "αφηστε το σας παρακαλω γιατι με ποναει!" ο αντρας μου συμφωνουσε οτι για να κανεις παιδι πρεπει να εχεις εξασφαλισθει οικονομικα κ οτι πρεπει να δημιουργησεις καταλληλες συνθηκες...δεν αντιλεγω..ομως μπορω να εγγυηθω οτι το παιδακι μου θα το χω σαν πριγκιπα-πριγκιπισσα!δεν συμφωνουσαμε κ καπως χαλαστηκα με την ολη συζητηση.

στο αυτοκινητο οταν φυγαμε δε μιλουσαμε κ ενιωθα στενοχωρια κ του λεω "δηλαδη εμεις δεν θα κανουμε ποτε παιδακι?" κ δεν απαντησε καθολου!!!!

σαν να μην ηθελε να μου πει ο.τιδηποτε που μπορει να μου δωσει ελπιδα αλλα ουτε κ απελπισια..την κυριακη σηκωθηκε μαυρα χαλια, σχεδον κοντευε να παθει κριση πανικου σκεπτομενος τα ποσα εχουμε να πληρωσουμε αυτον τον μηνα.εγω του λεω εχει ο θεος κ αυτος λεει "θελω να πεθανω"...δεν ξερω κατα ποσο θα μπορεσω τελικα να αντεξω αυτην την κατασταση, εχω αρχισει να κουραζομαι απο την απαισιοδοξια ολωνς γυρω μου,μερικες φορες φοβαμαι πως θα φυγω απο το σπιτι..προσπαθω να τον κανω να σκεφτεται λογικα κ την ακουω κ απο πανω επειδη ειμαι κανονικη κ δνε τραβαω τα μαλλια μου. του λεω οτι πρεπει ενας απο τους 2 να ειναι ψυχραιμος αλλιως την κατσαμε την βαρκα.ομως δεν ειμασταν ποτε ετσι.παντα χαμογελουσαμε κ παιζαμε σαν μικρα παιδια.τωρα εχει χασει την ζωντανια του.κ εγω κουραζομαι ολο κ πιο πολυ κ εχω αρχισει να σκεφτομαι "αραγε το θελω εγω ολο αυτο εδω περα?μπορω να το αντεξω?να σηκωσω ολο αυτο?αξιζει τελικα?ναι ειματε 4 χρονια μαζι κ υπαρχει τεραστια αγαπη..αλλα μηπως μερικες φορες πρεπει να σωζουμε τελικα τον εαυτο μας?" αμφιταλλαντευομαι καπως...κ αυτο με κανει να απορω.απο την αλλη το θεωρω φυσιολογικο οταν υπαρχουν τετοιες ασχημες συνθηκες. Σιγουρα δεν θελω να εγκαταλειψω κατι κ θα το παλεψω οσο εκει που δεν παει, αλλα καταλαβαινεις παντα σκεφτομαι μηπως κανω λαθος που περιμενω, που υπομενω..κλπ...καταλαβαινεις..

Link to comment
Share on other sites

κοιτα..μεσολαβησε το σκ μια συζητηση σε φιλους κ η αληθεια ειναι οτι απογοητευθηκα παλι..με εβαλαν ολοι μπροστα(μπροστα στον αντρουλη μου) κ μου ελεγαν οτι δεν ειναι συνετο να κανεις παιδια την σημερον ημερα κ τρελλαθηκα!!! συγκρουστηκα πολυ μαζι τους κ στο τελος τους ειπα "αφηστε το σας παρακαλω γιατι με ποναει!" ..

 

Αυτοι οι φιλοι τι ηλικια εχουν και πες μου αν εχουν και παιδια

Link to comment
Share on other sites

Η Αφροδίτη έχει δίκιο.Δεν την καταλαβαίνω αυτή τη λογική.Ποιός θα καθορίσει πότε θα κάνεις εσύ παιδιά ή όχι?Δηλαδή εμείς που προσπαθούμε να κάνουμε παιδιά είμαστε πλούσιοι?Όχι φυσικά κάθε άλλο.Βεβαίως ούτε τρελοί είμαστε.Ο κόσμος έχει περάσει κρίσεις οικονομικές και πολέμους και κατοχές,επιτέλους δεν σταμάτησε να κάνει παιδιά.Τι λογική είναι αυτή?Είστε τυχεροί που έχετε και οι δύο δουλειά!Σε άλλα σπίτια δουλεύει μόνο ο ένας ή ακόμα και κανένας.Και ερωτώ τώρα εγώ.Αν η προηγούμενη εγκυμοσύνη σου δεν είχε ατυχή κατάληξη και είχατε τώρα το παιδάκι σας τι θα κάνατε?Θα βρίσκατε φυσικά τη λύση,έτσι θα τη βρείτε και τώρα.Και τελοσπάντων είσαι μεν νέα,αλλά δεν γίνεται να περιμένεις και αιωνίως.Τα πράγματα μπορεί να φτιάξουν σύντομα μπορεί και όχι,τι θα γίνει?Δεν θα κάνεις εσύ παιδιά επειδή η κατάσταση είναι όπως είναι?Κακώς άνοιξε αυτή η κουβέντα μπροστά σε άλλους.Έπρεπε να την κλείσεις μαχαίρι λέγοντας πως αυτό δεν αφορά κανέναν άλλον παρά μόνο εσένα και τον σύντροφό σου.Έχω ένα φιλικό ζευγάρι που έχουν ένα μωράκι.Εκείνη δουλεύει τετραήμερο εκείνος έμεινε άνεργος για ένα διάστημα και στην νέα του δουλειά πληρώνεται όποτε το θυμάται το αφεντικό και μένουν και σε ενοίκιο.Είναι όμως ευτυχισμένοι και χαρούμενοι με το παιδάκι τους και δεν μιζεριάζουν παρά τα οικονομικά τους.Θέλω να πω πως η ζωή μας είναι πολύ μικρή για να μιζεριάζουμε έτσι και να την χαλάμε.Η ζωή είναι δύσκολη και την παλεύουμε.

Link to comment
Share on other sites

Η Αφροδίτη έχει δίκιο.Δεν την καταλαβαίνω αυτή τη λογική.Ποιός θα καθορίσει πότε θα κάνεις εσύ παιδιά ή όχι?Δηλαδή εμείς που προσπαθούμε να κάνουμε παιδιά είμαστε πλούσιοι?Όχι φυσικά κάθε άλλο.Βεβαίως ούτε τρελοί είμαστε.Ο κόσμος έχει περάσει κρίσεις οικονομικές και πολέμους και κατοχές,επιτέλους δεν σταμάτησε να κάνει παιδιά.Τι λογική είναι αυτή?Είστε τυχεροί που έχετε και οι δύο δουλειά!Σε άλλα σπίτια δουλεύει μόνο ο ένας ή ακόμα και κανένας.Και ερωτώ τώρα εγώ.Αν η προηγούμενη εγκυμοσύνη σου δεν είχε ατυχή κατάληξη και είχατε τώρα το παιδάκι σας τι θα κάνατε?Θα βρίσκατε φυσικά τη λύση,έτσι θα τη βρείτε και τώρα.Και τελοσπάντων είσαι μεν νέα,αλλά δεν γίνεται να περιμένεις και αιωνίως.Τα πράγματα μπορεί να φτιάξουν σύντομα μπορεί και όχι,τι θα γίνει?Δεν θα κάνεις εσύ παιδιά επειδή η κατάσταση είναι όπως είναι?Κακώς άνοιξε αυτή η κουβέντα μπροστά σε άλλους.Έπρεπε να την κλείσεις μαχαίρι λέγοντας πως αυτό δεν αφορά κανέναν άλλον παρά μόνο εσένα και τον σύντροφό σου.Έχω ένα φιλικό ζευγάρι που έχουν ένα μωράκι.Εκείνη δουλεύει τετραήμερο εκείνος έμεινε άνεργος για ένα διάστημα και στην νέα του δουλειά πληρώνεται όποτε το θυμάται το αφεντικό και μένουν και σε ενοίκιο.Είναι όμως ευτυχισμένοι και χαρούμενοι με το παιδάκι τους και δεν μιζεριάζουν παρά τα οικονομικά τους.Θέλω να πω πως η ζωή μας είναι πολύ μικρή για να μιζεριάζουμε έτσι και να την χαλάμε.Η ζωή είναι δύσκολη και την παλεύουμε.

αφροδιτη μου αυτοι ειναι περιεργο ζευγαρι.αυτος ειναι 65 χρονων κ η κοπελα 34, ταιριαζουν πολυ ενω εχουν τεραστια διαφορα ηλικιας. Εκεινη ειπε οτι το θεωρει εγωιστικο να κανει παιδι τη σημερον ημερα κ δεν θελει κ εκεινος εχει ηδη ενα μεγαλο παιδι απο τον πρωτο γαμο του..οποτε καταλαβαινεις οτι εχει βολευτει ετσι η κατασταση.θυμωσα παρα πολυ κ μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι. κ πιο πολυ θυμωσα με τον δικο μου που αισθανθηκε οτι επιτελους βρηκε το δικιο του!!!!!!! jesus!! δνε ξερω που θα με βγαλει αυτη η ιστορια τελος παντων.εχω πραγματικα κουραστει. κ λυπαμαι που εφτασα σε αυτο το σημειο πια.να λεω για την αγαπη μου οτι εχω κουραστει.εχω παθει μια απαθεια πλεον.εκει που εδινα απλοχερη αγαπη τωρα βασικα εχω περασει σε μια φαση ψιλοαδιαφοριας. κ δεν το κανω επιτηδες..κ το εχει καταλαβει κ γκρινιαζει οτι δνε του δινω σημασια...γενικως απο οτι εψω καταλαβει εφτασα στο σημειο της απογοητευσης κ φαινεται αυτο. κ αν καθομαι σε αυτην την σχεση καθομαι γιατι η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια.δεν μου αρκει πια το οτι ειναι καλη σχεση κ οτι αγαπιομαστε.θελω αυτο το κατι παραπανω. μου ρχεται να βγω στους δρομους να φωναζω οτι δεν αντεχω αλλο.βασικα εχω μπει στο Mode κανω υπομονη κ υπομονη κ υπομονη κ απλα παρακαλω τον θεο να μην σκασω καμια μερα κ γινει χαμος! βασικα εχω δωσει καποια ορια μεσα μου τα οποια θα ανακοινωσω το καλοκαιρι. ή παιδι ή χωριζουμε. κ αν δεν θελει παλι τοτε δεν θα με ενδιαφερει η συμβιωση μας, απλα θα φυγω κ ας μη βρω ποτε κ κανεναν αλλον. τουλαχιστον θα εχω στηριξει με ολο μου το ειναι αυτο που ειμαι, αυτα που πρεσβευω κ αυτα για τα οποια εγω η ιδια παλευω τοσο καιρο!!! δεν παει αλλο η κατασταση εχει γινει σχεδον αηδιαστικη κ πραγματικα δεν βρισκω το νοημα να περιμενω εναν παπαρα να με κανει μανα.!! μπορω κ μονη μου!!κ εκει θα αποδειξω οτι η ζωη θελει μαχη κ οποιος μαχεται παντα βγαινει κερδισμενος. θα τα καταφερω θελουν δεν θελουν.!οχι θα γινω θυμα εγω της οικονομικης κρισης..δεν ειμαστε καλα!!καθολου ομως δεν παει καλα ο κοσμος.σιγα μη βαρεσω εγκεφαλικα επειδη δεν εχω λεφτα.ρε δε παμε καλα!

Link to comment
Share on other sites

ξερετε τι αλλο σκεφτομαι?(τα πηρα τωρα γι αυτο θα τα πω για να ξεσπασω!!) θα θελα ρε γμτ να μπορουσα να εβρισκα εναν τροπο να εβγαζα 500 euro παραπανω!!! κ να του τα πεταξω κ να του πω να ρε!! παρτα!! τωρα μπορεις να κανεις παιδι??αυτα φερνουν την ευτυχια σου?? σορρυ που μιλαω τωρα ετσι αλλα εχω νευρα με ολους κ με ολα.περιμενω να αδιαθετησω κιολας κ δεν μιλιεμαι μιλαμε!! δε μιλιεμαι!! ημαρτον πια.εφτασα στο σημειο να μιλαω κ να κανω σαν τρελλη!!! ευχομαι μονο να μου βγει σε καλο.μονο σε καλο!! γιατι αν μου βγει σε κακο!! ποιος ειδε τον θεο κ δνε τον φοβηθηκε κοριτσια!! κ επρεπε να ημουν σαν τις αλλες...να σπαω προφυλακτικα, να κανω ενα σωρο βλακειες να με αφησει εγκυο με ο ζορι.τετοια χρειαζονται !! αλλα η ηθικη μου και οι αρχες μου δεν μου το επιτρεπουν. εχω ακουσει πολλα κ εχω διαβασει σχετικα με αυτο αλλα το θεωρω ξεφτιλα! επισης δεν μου φταει σε τιποτα ενα αθωο πλασμα να το φερω σοτν κοσμο με δολιους τροπους!!! αλλα πραγματικα λεω καμια φορα, μια τετοια επρεπε να ειχες να δουμε τωρα τι θα ελεγες..επισης οσον αφορα το προηγουμενο παιδακι που εχασα, του το ανεφερα στην κουβεντα οτι αν το ειχαμε τωρα τι θα εκανες ?θα το σκοτωνες για να μην τρωει??κ δεν απαντησε...αφου στην συζητηση με τους αλλους προχθες τον ρωτησε ο κυριος "θες παιδια καταρχην? τα αγαπας τα παιδια?ή δεν θελεις παιδι οποτε να μην συνεχισουμε την συζητηση" κ απανταει ο δικος μου" θελω παιδι, μου αρεσουν πολυ αλλα πως να το σηκωσω ολο αυτο οταν δεν μου φτανουν τα λεφτα να πληρωσω λογαριασμους, δεν θελω να ξεφτιλιζομαι ζητωντας βοηθεια κ ουτε η βοηθεια θα ειναι για παντα" εκει εγω παρακολουθουσα με κομενη την ανασα οπως καταλαβαινετε...κ παλι αυτο που εγινε ηταν παλι να βγαλω εγω φλυκταινες κ να μου χαλασει κ η βραδυα..shit!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω διαβάσει όλα τα μηνύματα, αλλά να σου πω τι θα έκανα εγώ στη θέση σου.

 

Θα τον ρωτούσα αν πραγματικά θέλει να κάνει κάποια στιγμή παιδί. Γιατί αν τυχόν δεν θέλει, ενώ εγώ πχ θέλω διακαώς τότε αλλάζουν δυστυχώς τα πράγματα.

 

Αν όμως η απάντηση είναι θετική, δηλαδή μου έλεγε ότι θα ήθελε πολύ ένα παιδάκι αλλά φοβάται, τα οικονομικά μας είναι χάλια κτλ, τότε θα του έλεγα πως θα πρέπει να καταστρώσουμε ένα σχέδιο.

Το "θέλω αλλά δεν μπορώ" δεν θα το δεχόμουν σαν απάντηση.

Αφού θέλεις, κάνε ότι περνάει από το χέρι σου για να μπορέσεις. Πιάσε δεύτερη δουλειά, πούλησε ό,τι έχεις, ζήτα κάθε είδους βοήθεια (ναι ρίξε τα μούτρα σου. Ξεφτίλα είναι να μην κάνεις τίποτα), κάνε οικονομία κτλ Πρέπει να υπάρχει κάποιο σχέδιο και όχι να κλαίει τη μοίρα του και να δηλώνει αδυναμία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω διαβάσει όλα τα μηνύματα, αλλά να σου πω τι θα έκανα εγώ στη θέση σου.

 

Θα τον ρωτούσα αν πραγματικά θέλει να κάνει κάποια στιγμή παιδί. Γιατί αν τυχόν δεν θέλει, ενώ εγώ πχ θέλω διακαώς τότε αλλάζουν δυστυχώς τα πράγματα.

 

Αν όμως η απάντηση είναι θετική, δηλαδή μου έλεγε ότι θα ήθελε πολύ ένα παιδάκι αλλά φοβάται, τα οικονομικά μας είναι χάλια κτλ, τότε θα του έλεγα πως θα πρέπει να καταστρώσουμε ένα σχέδιο.

Το "θέλω αλλά δεν μπορώ" δεν θα το δεχόμουν σαν απάντηση.

Αφού θέλεις, κάνε ότι περνάει από το χέρι σου για να μπορέσεις. Πιάσε δεύτερη δουλειά, πούλησε ό,τι έχεις, ζήτα κάθε είδους βοήθεια (ναι ρίξε τα μούτρα σου. Ξεφτίλα είναι να μην κάνεις τίποτα), κάνε οικονομία κτλ Πρέπει να υπάρχει κάποιο σχέδιο και όχι να κλαίει τη μοίρα του και να δηλώνει αδυναμία.

καλη μου καταρχην σε ευχαριστω πολυ που ασχολεισαι με το θεμα μου.

κοιτα, τον εχω ρωτησει πολλες φορες κ μαλιστα πριν λιγες μερες παλι κ η απαντηση ειναι παντα θετικη..τον εχω ρωτησει στα ισα αν οντως θελει παιδι κ αν ειχαμε περισσοτερα χρηματα αν θα το εκανε κ μου λεει ναι.

θελει λεει να προχωρησουμε αλλα δνε γινεται ετσι εφοσον πηραμε τους μισθους μας κ σωρις τα εξοδα του σουπερ μαρκετ βγηκαν 1680euro κ εμεις παιρνουμε συνολικα κ οι δυο 1400 euro.

οταν τα ειδε φρικαρε κ ηταν ετοιμος να παθει εγκεφαλικο.δεν εχει επαναπαυθει, ψαχνει για δευτερη δουλεια καθως κ στελνουμε παντου βιογραφικα εχει αρκετα Interviews οου καποια ακομα δεν τον εχουν παρει.εσω κ 200 euros παραπανω να παιρνουμε καλο θα ειναι.

αρχισαμε λοιπον να πουλαμε καλλυντικα αλοης κ οι δυο αλλα κ αυτο δνε φερνει κερδη διοτι ο κοσμος δεν εχιε λεφτα να φαει ποσο μαλλον να αγορασει κρεμα ημερας??!

αλλα προσπαθει κ προσπαθω κ εγω.τωρα κοιταω αγγελιες για απογευματινη δουλεια.κατι τελος παντων να μπορεσουμε να τα βγαλουμε περα.η αληθεια ειναι οτι με τα χρηματα που εχουμε δεν βγαινουμε περα,ζουμε σε ενα σπιτι καινουριο ψηλα κ εει πολλα κοινοχρηστα.μας ηρθε το ρευμα κ ενω κανουμε οικονομια(πχ εχω να αναψω μικροκυμματων 1 μηνα κ θερμοσιφωνα αναβω 2 φορες μονο την εβδομαδα) 200euro!!!βαζωβ πλυντηριο με το οικονομικο προγραμμα της ΔΕΗ αλλα κ παλι δεν βλεπουμε μεγαλη διαφορα.εχουμε κοψει εξοδους κλπ κ εκδρομες που καποτε πηγαιναμε συχνα.γενικως χαλι η φαση.εχουμε να φαμε βεβαια αλλα εχουμε τα δανεια που μας τσακισαν.εγω αυτες τις μερες παω να κανω ρυθμιση δανειου για επιμηκυνση γιατι δνε αντεχω την δοση ..κ το σπιτι το χρωσταμε στην τραπεζα.οποτε συμπερασμα ειμαστε υπερχρεωμενοι κ τον καταλαβαινω κ γι αυτο προσπαθουμε να βρει εκεινος δευτερη δουλεια πχ courier κ εγω το ιδιο.αστα βραστα. ευτυχως μου ειπε οτι θελει να προχωρησει κ θελει παιδι κ οτι απλα δνε μπορει τωρα που τα οικονομικα μας ειναι χαλι..εγω θα προτιμουσα να μου πει "ελα να κανουμε ενα παιδι κ εχει ο θεος" εγω ειμαι τετοιπς ανθρωπος,δυστυχως ομως εκεινος δεν εχει την ιδια νοοτροπια με μενα..το θεωρει απαραδεκτο να κανει ανοιγματα τεοιου τυπου εφοσον δεν νιωθει ασφαλης...οποτε....τοιχος....φστοινγκ!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου σου έχω πει πολλές φορές ότι τον καταλαβαίνω τον σύντροφό σου,όμως καταλαβαίνω και εσένα.Το παιδί δεν το κάνουμε παραγγελία να έρθει όποτε θέλουμε εμείς.Φυσικά είμαι υπέρ του προγραμματισμού και ότι είναι σωστό τα παιδιά να έρχονται στη ζωή μας όταν αυτή είναι θεωρητικά "τακτοποιημένη",όμως όπως όλοι καταλάβαμε μέχρι πριν 3 χρόνια θεωρούσαμε πολλοί τις ζωές μας "τακτοποιημένες",αλλά να που έρχονται ανατροπές.Το θέμα είναι ότι η ζωή συνεχίζεται και πρέπει να την παλεύουμε.Δεν μπορεί να σταματά,ούτε είναι κακό να ζητάμε βοήθεια,αν την έχουμε ανάγκη.Εξάλλου ακόμα και αύριο να ξεκινούσες τις προσπάθειες θα πέρναγε κάποιος χρόνος μέχρι να έρθει το μωράκι και μέχρι τότε θα μπορούσε να είχε βρεθεί κάτι.Όλα αυτά που αναφέρεις για δάνεια κλπ,τα περνάνε τα περισσότερα σπίτια πια.Και εγώ βάζω πλυντήριο μόνο στο οικονομικό,όπως και θερμοσύφονα,μετράμε πολύ τις εξόδους μας(συνήθως μαζευόμαστε σε σπίτια)κλπ.Πρέπει να προσαρμοστούμε σε νέα δεδομένα.

Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο μπορώ να σου πω.Πίστευα πως πάνε καλύτερα τα πράγματα.Σ'αυτό που λες για να τον ξεγελάσεις έχεις δίκιο.Δεν είναι καθόλου σωστό,αφού καλό είναι ένα παιδάκι στον κόσμο να έρχεται με κοινή απόφαση.Και εμένα ο άντρας μου όταν παντρευτήκαμε δεν ήθελε να αρχίσουμε αμέσως προσπάθειες,παρ'ότι ήμασταν πολλά χρόνια μαζί πριν παντρευτούμε,γιατί θεωρούσε πως με τη μια θα πιάσουμε παιδί και ήθελε να ζήσουμε λίγο ακόμα μόνοι μας.Έλεγε και αυτός "θέλω παιδί,αλλά δεν θέλω ακόμα".Ένα χρόνο μετά το γάμο το πήρε απόφαση και τον Ιούνιο θα κλείνουμε 2 χρόνια άκαρπων προσπαθειών,γιατί πίστευε ότι θα έρθει αμέσως,αλλά να που δεν έκατσε.

Δεν ξέρω πραγματικά ώρες ώρες πως σκέφτονται,τι να πω.Κουράγιο και υπομονή.Όμως νομίζω πως ήρθε η ώρα να οριοθετήσεις μέχρι ποιό διάστημα είσαι διατεθιμένη να κάνεις ακόμα υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...