Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θελω παιδι, δεν θελει εκεινος λογω κρισης


heelp

Recommended Posts

heelp για το θέμα το ιατρικό που θέτεις δεν ξέρω να σου απαντήσω,αλλά νομίζω πως η Ειρήνη Μ σε πληροφόρησε σχετικώς,όπως επίσης και ο γιατρός σου.

Τώρα όσον αφορά στο άλλο θέμα καλά έκανες και δεν μίλησες,αφού σήμερα έχει τη συνέντευξη.Δεν χρειαζόταν να φορτιστεί επιπλέον συναισθηματικά.Μακάρι να πάρει τη δουλειά,το εύχομαι ολόψυχα και τότε μάλλον δεν θα χρειαστεί να μιλήσεις,αφού απ'ότι κατάλαβα και ο ίδιος θέλει παιδάκι.Να μας ενημερώσεις τι έγινε,άντε να ηρεμήσετε λίγο!:-P

σας ΑΓΑΠΩ ΟΛΕΣ!! σας αγαπω κ εχετε μπει μες στην καρδια μου !! με βοηθατε κ με στηριζετε.!! ευχομαι ο Θεος να σας τα φερει ολα ΔΕΞΙΑ~!οπως ακριβως τα επιθυμειτε! να ειστε γερες δυνατες κ να χαρειτε τα ονειρα σας!! το αξιζουμε!! ολοι!! :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι έχω τα αντισώματα ΑΝΤΙ ΤΡΟ : Πολύ παραπάνω από το κανονικό . Το βραδάκι θα σου πω πόσα ακριβώς ... Αλλά να φανταστείς στην εγκυμοσύνη δεν μου τα μέτραγε ποτέ δεν το έψαχνε καν. Τις τρεις γνωστες τιμές κοίταζε Τ3, Τ4 ,ΤSH . Και την εμπιστεύομαι απόλυτα σαν ενδοκρινολόγο. Πολύ πριν μείνω έγκυος ένας γιατρός της σειράς μου είχε δώσει χάπι χωρίς να υπάρχει λόγος. Όταν πήγα στην συγκεριμένη μου το ελλάτωσε , μέχρι που μου το έκοψε γιατί δεν υπήρχε λόγος να το παίρνω (αφού μου έκανε τις απαραίτητες βέβαια εξετάσεις) Και στη δεύτερη εγκυμοσύνη ήταν και η διαβητολόγος μου αφού δυστυχώς έκανα διαβήτη κύησης. Αλλά μην ανησυχείς εμένα δεν μου είχε θέσει θέμα γονιμότητας ποτέ λογω αντισωμάτων...

 

Όσο για τα Jumbo , πάλι με χρόνια με καιρους πάλι δικά μας θα είναι. Εντάξει ίσως πρότερες καταναλωτικές υπερβολές να μην τις ξανακάνουμε (όσες από εμάς τις έκαναν) αλλά πιστεύω ότι η κατάσταση θα φτιάξει.... την υγεία μας να έχουμε και την θετική μας ενέργεια !

Nozmp3.pngyF2Vp3.png]
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω τα αντισώματα ΑΝΤΙ ΤΡΟ : Πολύ παραπάνω από το κανονικό . Το βραδάκι θα σου πω πόσα ακριβώς ... Αλλά να φανταστείς στην εγκυμοσύνη δεν μου τα μέτραγε ποτέ δεν το έψαχνε καν. Τις τρεις γνωστες τιμές κοίταζε Τ3, Τ4 ,ΤSH . Και την εμπιστεύομαι απόλυτα σαν ενδοκρινολόγο. Πολύ πριν μείνω έγκυος ένας γιατρός της σειράς μου είχε δώσει χάπι χωρίς να υπάρχει λόγος. Όταν πήγα στην συγκεριμένη μου το ελλάτωσε , μέχρι που μου το έκοψε γιατί δεν υπήρχε λόγος να το παίρνω (αφού μου έκανε τις απαραίτητες βέβαια εξετάσεις) Και στη δεύτερη εγκυμοσύνη ήταν και η διαβητολόγος μου αφού δυστυχώς έκανα διαβήτη κύησης. Αλλά μην ανησυχείς εμένα δεν μου είχε θέσει θέμα γονιμότητας ποτέ λογω αντισωμάτων...

 

Όσο για τα Jumbo , πάλι με χρόνια με καιρους πάλι δικά μας θα είναι. Εντάξει ίσως πρότερες καταναλωτικές υπερβολές να μην τις ξανακάνουμε (όσες από εμάς τις έκαναν) αλλά πιστεύω ότι η κατάσταση θα φτιάξει.... την υγεία μας να έχουμε και την θετική μας ενέργεια !

 

 

ΧΑΑΧΧΑ! καλο αυτο με τα jumbo μ αρεσε!!!..νταξει καποτε ειμασταν πολυ ανετοι..δεν πειραζει την υγεια μας να χουμε.

κ μενα αυτα ειναι αυξημενα αλλα εγω παραλιγο να πεθανω κ δνε το ειχα καταλαβει.οταν εφτασα στο νοσοκομειο απο δυσπνοια ειχα 120 σφιξεις!! πειναγα σαν τρελλη ,ετρωγα τα παντα(παραλιγο να φαω κ ανθρωπους δλδ!! τοσο πολυ!) μου ειχε πειραξει την καρδια κ κουραζομουν στο καθε βημα μου..τελικα μου εκαναν εξετασεις οπου εκει διεγνωσθη νοσος GRAVES κ εναν θυρεοειδη ο οποιος μου ετρωγε τα σωθικα σιγα σιγα...ευτυχως εχω πεσει σε καλους γιατρους, παιρνω τα χαπακια μου κ ρυθμιστηκε τελεια.το παρακολουθω βεβαια κ ειμαι πολυ συνεπης!

οποτε πραγματικα με βοηθησες παρα πολυ γιατι εχουμε τα ιδια αντισωματα. ρωταω τον γυναικολογο μου κ μου λεει ολα μια χαρα..απλα ειμαι δυσπιστη.

anyway..ο αντρας μου πηγε στο interview ..πηγαν ολα πολυ καλα κ του ειπαν οτι σιγουρα θα τον φωναξουν κ για δευτερο..ομως εγω το εψαξα λιγο κ ειδα οτι η επιχειρηση αυτη εχει πολλες ζημιες αντι για κερδη...

οταν του το ειπα απο το τηλ..ο καιμενος επεσε ακομα πιο πολυ κ μου λεει "νιωθω αδιεξοδο..." κ του λεω..να μην νιωθεις τιποτα! θα το παλεψουμε μαζι.ηρεμησε..τι να μιλησεις τωρα για παιδι!!! νιωθω κ καπως περιεργα τωρα..βασικα νιωθω εγωιστρια που ο ανθρωπος μου ειναι τοσο χαλια κ γω σκεφτομαι πεταλουδες κ λουλουδια κ παιδι...εδω ο ανθρωπος μου ειναι σε μαυρα χαλια ο καιμενουλης!!

Link to comment
Share on other sites

Α σου έκανε ιστορία εσένα ο θυρεοειδής , προφανώς απορρυθμίστηκε και κάποια από τις 3 τιμές.

Πάντως γενικά και παρά τις αντιξοότητες είσαι πολύ θετικό άτομο και κυρίως με χιούμορ , γι αυτό πιστεύω ότι θα τις ξεπεράσετε τις δυσκολίες σας.

 

Τώρα για την καινούργια εταιρεία έτσι όπως έχουμε γίνει στην Ελλάδα , κερδοφόρες εταιρείες δεν θα βρεις και πάρα πολλές. Για μένα δηλαδή δεν είναι και απόλυτο ότι επειδή κάποια εταιρεία παρουσιάζει ζημίες δεν θα πάει και καλύτερα στο μέλλον. Αν είναι καλύτερη από την τωρινή του δουλειά και αν κερδίζει περισσότερα χρήματα είναι ενθαρρυντικό.

 

Αντε περιμένουμε πάντα τα καλά σου νέα !

Nozmp3.pngyF2Vp3.png]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να μην ανησυχείς καθόλου για τα αντισωματα!! Εφόσον ειναι οι ορμονες στα φυσιολογικά όρια δεν υπάρχει θεμα γονιμοτητας!

Εγω έχω θετικα τα αντισωματα, έχω μια θυρεοειδητιδα hashimoto, και ελαφρύ υποθυρεοειδισμο, τ3 και τ4 φυσιολογικά αλλα tsh υψηλη, οπότε πήρα χαπακι και την ρυθμισα και όλα καλα! Εννοείται βέβαια πως οταν με το καλο μείνεις εγκυος, θα ενημερώσεις και τον ενδοκρινολογο. Μη σε αγχωνει όμως! Δεν ειναι τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites

heelp μου απ'ότι βλέπω όσον αφορά στο θέμα της υγείας σου όλα καλά.

Τώρα για τη εταιρεία καλά κάνεις και ψάχνεις,όμως πράγματι είναι λίγο δύσκολο σήμερα μια εταιρεία να παράγει κέρδη.Πιο σημαντικό για μένα είναι αν θα μπορούσες να μάθεις,αν οι υπάλληλοι εκεί πληρώνονται.Δεν ξέρω τον τρόπο,αλλά νομίζω είναι σημαντικό.Αν η εταιρεία είναι μεγάλη ή πολυεθνική,τότε να μην φοβάστε πολύ,αν όμως όχι τότε ψάξτε το.Επειδή ο συντροφός σου είναι πολύ αρνητικός προσπάθησε να του μεταφέρεις λίγη από την αισιοδοξία σου.Δεν θα μείνουν αιώνια έτσι τα πράγματα.Και μην τα βάζεις με τον εαυτό σου που σκέφτεσαι παιδιά και οικογένεια και λουλούδια.Κάποιος μέσα στο σπίτι σας πρέπει να είναι λίγο αισιόδοξος,γιατί η ζωή συνεχίζεται και δεν γίνεται να την αφήσουμε να μας προσπεράσει,επειδή υπάρχει κρίση.Αρκετά μας κόψαν,δεν πρέπει να τους επιτρέψουμε να μας κόψουν και τα όνειρα.Άλλωστε αυτά δεν φορολογούνται!!!!!

Link to comment
Share on other sites

heelp μου απ'ότι βλέπω όσον αφορά στο θέμα της υγείας σου όλα καλά.

Τώρα για τη εταιρεία καλά κάνεις και ψάχνεις,όμως πράγματι είναι λίγο δύσκολο σήμερα μια εταιρεία να παράγει κέρδη.Πιο σημαντικό για μένα είναι αν θα μπορούσες να μάθεις,αν οι υπάλληλοι εκεί πληρώνονται.Δεν ξέρω τον τρόπο,αλλά νομίζω είναι σημαντικό.Αν η εταιρεία είναι μεγάλη ή πολυεθνική,τότε να μην φοβάστε πολύ,αν όμως όχι τότε ψάξτε το.Επειδή ο συντροφός σου είναι πολύ αρνητικός προσπάθησε να του μεταφέρεις λίγη από την αισιοδοξία σου.Δεν θα μείνουν αιώνια έτσι τα πράγματα.Και μην τα βάζεις με τον εαυτό σου που σκέφτεσαι παιδιά και οικογένεια και λουλούδια.Κάποιος μέσα στο σπίτι σας πρέπει να είναι λίγο αισιόδοξος,γιατί η ζωή συνεχίζεται και δεν γίνεται να την αφήσουμε να μας προσπεράσει,επειδή υπάρχει κρίση.Αρκετά μας κόψαν,δεν πρέπει να τους επιτρέψουμε να μας κόψουν και τα όνειρα.Άλλωστε αυτά δεν φορολογούνται!!!!!

βεβαια!συμφωνω!απλα..του το χω πει απειρες

Φoρες οτι πρεπει να ονειρευομαστε!μονη μου προς το παρον κανω ονειρα..κ κατι αλλο..ολες μου οι φιλες ειναι εγκυες.να ναι καλα αλλα ποσο βραινω οταν τις βλεπω..δεν ειμαι κακος ανθρωπος κ τις αγαπαω..αλλα θελω ν κλαιω οταν τις βλεπω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ πόσο σε καταλαβαίνω.Και εμένα όλες μου οι φίλες εκτός από την κουμπάρα μου είναι είτε έγκυες είτε έχουνε παιδάκι.Σαφώς τις αγαπάω και αυτές και τα παιδάκια τους,αλλά δεν πάυω να σκέφτομαι πότε θα έρθει και η δική μου η σειρά.Να είναι καλά τα κορίτσια και τα παιδάκια τους,οι περισσότερες δεν είχαν καμία δυσκολία στη σύλληψη.Στην αρχή δεν με ενοχλούσε,όμως έχοντας περάσει τόσος χρόνος,απλά αναρωτιέμαι γιατί εγώ όχι ακόμα?Γιατί πρέπει να δυσκολευτώ?Μετά διαβάζω τις ιστορίες κοριτσιών του φόρουμ που έχουν περάσει πολύ πιο δύσκολα από μένα και παίρνω κουράγιο και δύναμη από τη δύναμή τους.

Εύχομαι όλα να πάνε καλύτερα για εσάς.Συνέχισε να είσαι η νότα αισιοδοξίας στο σπίτι σας.Το χρειάζεστε.Σε φιλώ.:P

Link to comment
Share on other sites

Αχ πόσο σε καταλαβαίνω.Και εμένα όλες μου οι φίλες εκτός από την κουμπάρα μου είναι είτε έγκυες είτε έχουνε παιδάκι.Σαφώς τις αγαπάω και αυτές και τα παιδάκια τους,αλλά δεν πάυω να σκέφτομαι πότε θα έρθει και η δική μου η σειρά.Να είναι καλά τα κορίτσια και τα παιδάκια τους,οι περισσότερες δεν είχαν καμία δυσκολία στη σύλληψη.Στην αρχή δεν με ενοχλούσε,όμως έχοντας περάσει τόσος χρόνος,απλά αναρωτιέμαι γιατί εγώ όχι ακόμα?Γιατί πρέπει να δυσκολευτώ?Μετά διαβάζω τις ιστορίες κοριτσιών του φόρουμ που έχουν περάσει πολύ πιο δύσκολα από μένα και παίρνω κουράγιο και δύναμη από τη δύναμή τους.

Εύχομαι όλα να πάνε καλύτερα για εσάς.Συνέχισε να είσαι η νότα αισιοδοξίας στο σπίτι σας.Το χρειάζεστε.Σε φιλώ.:P

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑ!! η αληθεια ειναι οτι οταν διαβασα καποια θεμετα στο forum με καποιες κοπελες τι εχουν τραβηξει...λεω"οκ..κ γω κανω ετσι που ειμαι υγιεστατη, που καποτε εμεινα εγκυος με την μια!! κ κοιτα να δεις τι προβληματα εχει ο κοσμος..!!" εδω εχτες μαλιστα διαβαζα κοπελες που εχουν μια σαλπιγγα κ ομως καταφεραν να μεινουν εγκυες.. κ εχουν τα παιδακια τους.

Οποτε ας μην χανουμε την πιστη μας..συνεχισε να ελπιζεις κ να προσευχεσαι!! κ θα ρθει.κ γω ετσι λεω απο μεσα μου..πρεπει να το πιστευεις πολυ ομως..

αληθεια..επειδη δεν εχω διαβασει αλλα ποστ σου..τι προβλημα υπαρχει σχετικα με την συλληψη.?αν υπαρχει φυσικα..

κ επισης εχω παρατηρησει κ κατι αλλο, οταν αρχιζει κ χτυπαει το μητρικο ενστικτο κ ερθει η ωρα μιας γυναικας..οπου βλεπει παιδακια τα λαχταραει κ οταν βλεπει εγκυο της ερχεται να κλαιει.!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑ!! η αληθεια ειναι οτι οταν διαβασα καποια θεμετα στο forum με καποιες κοπελες τι εχουν τραβηξει...λεω"οκ..κ γω κανω ετσι που ειμαι υγιεστατη, που καποτε εμεινα εγκυος με την μια!! κ κοιτα να δεις τι προβληματα εχει ο κοσμος..!!" εδω εχτες μαλιστα διαβαζα κοπελες που εχουν μια σαλπιγγα κ ομως καταφεραν να μεινουν εγκυες.. κ εχουν τα παιδακια τους.

Οποτε ας μην χανουμε την πιστη μας..συνεχισε να ελπιζεις κ να προσευχεσαι!! κ θα ρθει.κ γω ετσι λεω απο μεσα μου..πρεπει να το πιστευεις πολυ ομως..

αληθεια..επειδη δεν εχω διαβασει αλλα ποστ σου..τι προβλημα υπαρχει σχετικα με την συλληψη.?αν υπαρχει φυσικα..

κ επισης εχω παρατηρησει κ κατι αλλο, οταν αρχιζει κ χτυπαει το μητρικο ενστικτο κ ερθει η ωρα μιας γυναικας..οπου βλεπει παιδακια τα λαχταραει κ οταν βλεπει εγκυο της ερχεται να κλαιει.!!

 

Όλο το ψάξιμο ξεκίνησε τον περασμένο Μάη που κλείναμε σχεδόν ένα χρόνο άκαρπων προσπαθειών.Έκανα ορμονολογικές και ήταν οκ,έκανα καλλιέργια κολπικού υγρού βρέθηκε μικρόβιο και έκανα θεραπεία,έκανα σαλπιγγογραφία και οι σάλπιγγες ήταν μια χαρά,όμως εκεί φάνηκε και μια ανατομική ανωμαλία της μήτρας.Ήταν καρδιόσχημη.Ο γιατρός μου είπε ότι είναι πιθανά παράγοντας υπογονιμότητας(δηλαδή μπορεί και να ευθύνεται κάπως μπορεί και όχι,αφού τέτοιες μήτρες δίνουν εγκυμοσύνη δεν μπορεί να ενοχοποιηθεί ως αποκλειστικός παράγοντας υπογονιμότητας).Στο μεσοδιάστημα έκανε και ο άντρας μου σπερμοδιάγραμμα και βρέθηκε στα κατώτατα φυσιολογικά,δηλαδή ούτε η περίπτωση του άντρα μου μπορούσε να ενοχοποιηθεί ως αποκλειστικός παράγοντας υπογονιμότητας.Πάω σε δεύτερο γιατρό μου λέει τα ίδια ακριβώς και με συμβουλεύει να περιμένω το καλοκαίρι πριν προβώ σε οποιαδήποτε παρεμβατική μέθοδο,αφού τίποτα δεν υποδηλώνει ότι υπάρχει υπογονιμότητα.Πέρναγε το καλοκαίρι και δεν έβλεπα φως,οπότε τον Αύγουστο αποφασίζω να κλείσω ραντεβού σε γιατρό ειδικό σε θέματα υπογονιμότητας.Πάω το Σεπτέμβρη και μου λέει ότι πρέπει να κάνω υστεροσκόπηση για να φτιάξουμε το σχήμα της μήτρας,διότι μπορεί να μην είναι αποκλειστικός παράγοντας υπογονιμότητας,όμως πιθανά μπορεί να εμποδίζει κάποιο έμβρυο να εμφυτευτεί στη μήτρα.Πέραν τούτου τέτοιες μήτρες έχουν μεγαλύτερα ποσοστά αποβολών.Αφού τα έβαλα όλα στο μυαλό μου έκανα τον Οκτώβρη την επέμβαση αυτή.Ο γιατρός μου είπε να προσπαθήσουμε μόνοι μας άλλους 6-8 μήνες,να επαναλάβουμε ένα σπερμοδιάγραμμα και αν πάλι οι προσπάθειες αποβούν άκαρπες θα δούμε ποιά μέθοδο θα ακολουθήσουμε.

Τώρα παίρνει και ο άντρας μου κάποιες βιταμίνες για το σπέρμα,μήπως το δυναμώσουμε λίγο για να επαναλάβουμε το σπερμοδιάγραμμα.

Πάντως ξεκάθαρα τι φταίει δεν ξέρω,αφού κανείς δεν μας έχει αποκλείσει το ενδεχόμενο φυσιολογικής σύλληψης.Ίσως όλα μαζί παίζουν το ρόλο τους,τι να πω.

Υπάρχουν μέρες που έχω τα κάτω μου(κυρίως όταν δεν δουλεύω)και μέρες που δεν το σκέφτομαι καθόλου.Επειδή συναναστρέφομαι με παιδιά όλη μέρα λόγω επαγγέλματος,αυτό με βοηθάει πολύ ψυχολογικά.Όταν όμως δεν δουλεύω είμαι να με κλαίνε οι ρέγγες.Το σκέφτομαι συνέχεια και απογοητεύομαι.Νιώθω σαν να το ήξερα ότι θα δυσκολευτώ να κάνω ένα παιδάκι,αφού γενικά στη ζωή μου ό,τι "απέκτησα" ήρθε με πολύ κόπο.Δεν πειράζει,ας έρθει με το καλό και δεν πειράζει αν είναι λίγο πιο αργά.Έχω αρχίσει να πιστεύω,πως όλα στη ζωή γίνονται για κάποιο λόγο,άρα κάποιος λόγος υπάρχει που αργώ να γίνω μανούλα.

Εγώ προσωπικά δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να υιοθετήσω ένα παιδάκι.Μάλιστα κάποια στιγμή είπα στον άντρα μου,ότι από το να ταλαιπωρούμαστε να κάνουμε ένα δικό μας,γιατί δεν υιοθετούμε?Άλλωστε υπάρχουν τόσα που δεν έχουν γονείς και εμείς θα μπορούσαμε να του προσφέρουμε την αγάπη μας.Ο άντρας μου όμως θέλει να προσπαθήσουμε όσο γίνεται για ένα δικό μας και αν δεν κάτσει βλέπουμε.Εγώ πάντως ανεξάρτητα από το αν θα κάνω δικό μου παιδί ή όχι θα ήθελα πολύ να υιοθετήσω ένα.

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα καλή μου heelp ΑΛΛΑ καταλαβαίνω κι εκείνον.

Και αυτό γιατί προσωπικά βρίσκομαι κάπου ανάμεσά σας.

Είμαι 31 χρονών και οικονομικά επιβιώνω εγώ και ο σύντροφός μου ίσα ίσα. Δεν είμαστε για παραπάνω έξοδα και το ξέρουμε. Σκεφτόμαστε όμως πως δεν θέλουμε να μας πάρουν τα χρόνια, όχι μόνο για λόγους υγείας (το οτι μειώνονται οι ελπίδες σου όσο περνάνε τα χρόνια είναι γεγονός) αλλά και λόγω αντοχών, διότι άλλο να κάνεις παιδιά όταν είσαι 20 με 40 χρονών και άλλο όταν είσαι 40 και άνω... Μπορεί άλλες κοπέλες εδώ να έχουν απίστευτη ενέργεια σε κάθε ηλικία, αλλά προσωπικά τα τελευταία χρόνια κουράζομαι πιο εύκολα και αναζητώ τρόπους να χαλαρώνω πιο συχνά.

Αλλά είμαστε μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα οπότε δεν το έχουμε πάρει απόφαση ακόμη.

 

Αν δεν θέλει εκείνος να κάνει παιδί, μη το επιχειρήσεις ούτε από ατύχημα ούτε από πείσμα, ούτε με το ζόρι. Θα σου βγει ξινό.

Από την άλλη, αν θέλετε να κάνετε 2-3 παιδάκια, καλό θα ήταν να βάλετε μπρος το συντομότερο.

Για μένα δεν πρέπει να του δώσεις διορία - θα πρέπει να του μιλήσεις όσο πιο ειλικρινά γίνεται και να του πεις πως είσαι έτοιμη για αυτό το μεγάλο βήμα και θα σε έκανε πολύ ευτυχισμένη αν το σκεφτόταν για λίγο καιρό. Δώσε του την ευκαιρία να ζυγίσει την κατάσταση και να φανταστεί τον ευατό του σαν ένα μέλος μίας οικογένειας με ένα παιδάκι. Ρώτα τον τι σχέδια έχει για το μέλλον και τι θέλει να μάθει στο παιδί του πιο πολύ, τι είναι αυτό που πιστεύει πως είναι το πιο σημαντικό στο μεγάλωμά του, τι φαντάζεται πως θα κάνει με το παιδί του τις Κυριακές.. Εκεί σίγουρα θα σκεφτεί πως θα θέλει να είναι νέος σε ηλικία για να μπορέσει να χορτάσει όσο περισσότερα μπορεί με τα παιδιά του!

Μερικές φορές πρέπει να βάλουμε τον εαυτό μας μπροστά σε κάποιες καταστάσεις για να συνειδητοποιήσουμε τι θέλουμε και τι είμαστε ικανοί να κάνουμε.

 

Υπάρχουν σίγουρα πολλές τυχερές μανούλες που έχουν κάνει παιδάκια και μετά τα 40, δεν πρέπει να αποκλείσουμε τίποτα, αλλά τότε παίζεις με τη τύχη, δυστυχώς.

 

Δε λέω πως θα λυθεί το οικονομικό σας πρόβλημα, όμως είναι κάτι που πρέπει να συζητήσετε οι δυο σας, λύση από τον ένα μόνο δεν θα βρεθεί ποτέ.

 

Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά μέσα από τη καρδιά μου και να τα βρείτε με τον αγαπημένο σου!

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα καλή μου heelp ΑΛΛΑ καταλαβαίνω κι εκείνον.

Και αυτό γιατί προσωπικά βρίσκομαι κάπου ανάμεσά σας.

Είμαι 31 χρονών και οικονομικά επιβιώνω εγώ και ο σύντροφός μου ίσα ίσα. Δεν είμαστε για παραπάνω έξοδα και το ξέρουμε. Σκεφτόμαστε όμως πως δεν θέλουμε να μας πάρουν τα χρόνια, όχι μόνο για λόγους υγείας (το οτι μειώνονται οι ελπίδες σου όσο περνάνε τα χρόνια είναι γεγονός) αλλά και λόγω αντοχών, διότι άλλο να κάνεις παιδιά όταν είσαι 20 με 40 χρονών και άλλο όταν είσαι 40 και άνω... Μπορεί άλλες κοπέλες εδώ να έχουν απίστευτη ενέργεια σε κάθε ηλικία, αλλά προσωπικά τα τελευταία χρόνια κουράζομαι πιο εύκολα και αναζητώ τρόπους να χαλαρώνω πιο συχνά.

Αλλά είμαστε μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα οπότε δεν το έχουμε πάρει απόφαση ακόμη.

 

Αν δεν θέλει εκείνος να κάνει παιδί, μη το επιχειρήσεις ούτε από ατύχημα ούτε από πείσμα, ούτε με το ζόρι. Θα σου βγει ξινό.

Από την άλλη, αν θέλετε να κάνετε 2-3 παιδάκια, καλό θα ήταν να βάλετε μπρος το συντομότερο.

Για μένα δεν πρέπει να του δώσεις διορία - θα πρέπει να του μιλήσεις όσο πιο ειλικρινά γίνεται και να του πεις πως είσαι έτοιμη για αυτό το μεγάλο βήμα και θα σε έκανε πολύ ευτυχισμένη αν το σκεφτόταν για λίγο καιρό. Δώσε του την ευκαιρία να ζυγίσει την κατάσταση και να φανταστεί τον ευατό του σαν ένα μέλος μίας οικογένειας με ένα παιδάκι. Ρώτα τον τι σχέδια έχει για το μέλλον και τι θέλει να μάθει στο παιδί του πιο πολύ, τι είναι αυτό που πιστεύει πως είναι το πιο σημαντικό στο μεγάλωμά του, τι φαντάζεται πως θα κάνει με το παιδί του τις Κυριακές.. Εκεί σίγουρα θα σκεφτεί πως θα θέλει να είναι νέος σε ηλικία για να μπορέσει να χορτάσει όσο περισσότερα μπορεί με τα παιδιά του!

Μερικές φορές πρέπει να βάλουμε τον εαυτό μας μπροστά σε κάποιες καταστάσεις για να συνειδητοποιήσουμε τι θέλουμε και τι είμαστε ικανοί να κάνουμε.

 

Υπάρχουν σίγουρα πολλές τυχερές μανούλες που έχουν κάνει παιδάκια και μετά τα 40, δεν πρέπει να αποκλείσουμε τίποτα, αλλά τότε παίζεις με τη τύχη, δυστυχώς.

 

Δε λέω πως θα λυθεί το οικονομικό σας πρόβλημα, όμως είναι κάτι που πρέπει να συζητήσετε οι δυο σας, λύση από τον ένα μόνο δεν θα βρεθεί ποτέ.

 

Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά μέσα από τη καρδιά μου και να τα βρείτε με τον αγαπημένο σου!

ευχαριστω γλυκια μου! να σαι καλα! κ γω ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να γεμισει η αγκαλια μας ολων εμας που θελουμε..

κοιτα οσον αφορα τις αντοχες.πιστευω οτι εχεις δεν εχεις οταν το δεις θα σου ρθουν οι αντοχες επειδη η φυση εχει φροντισει γ αυτο. Μολις ξυπνησει η μητροτητα θα αποκτησεις τεραστια δυναμη..οκ εσυ εισαι πολυ νεα ακομα!! 31 χρονων εγω ουτε που ειχα ανοιξει την πορτα κ το θεμα παιδι..με τιποτα ομως.μου φαινοταν τελειως διαστημικο!!

αλλα δνε ειχα ορεξη για παιδι τοτε.δεν ενιωθα ετοιμη κ δεν με ενδιεφερε καθολου το θεμα.τελος παντων.τον δικο μου τον βλεπω πιο θετικο.εχτεσ πηγαμε στο μαιευτηριο γεννησε η γυναικα του κολλητου του, ξετρελλαθηκε με το μωρο κ με κοιταζε. καλα το μωρακι ειναι τελειο κ κουκλακι κ γω ξετρελλαθηκα με το σπορακι!!! πανεμορφη κ μια σταλιτσα!!

ο κολλητος του του ελεγε, "αντε ρε φιλε!! τι το σκεφτεσαι?περιμενεις να περασει η κριση για να κανεις ενα παιδακι ρε?ρωτα με εμενα τωρα πως νιωθω?εχω χεστει πανω μου απο την χαρα μου,τωρα νιωθω οτι εχει νοημα η ζωη μου, εσυ τι περιμενεις?" κ με κοιταξε κ μου λεει ο αντρας μου "αντε να δουμε σημερα εχς κ interview..να δουμε πως θα παει.." χαρηκα βασικα..γιατι τον ειδα ψημενο ηδη κ οτι κοιταει να βρει καλυτερη δουλεια κ μετα οκ.ετσι νιωθω βασικα.αρνηιτκο δεν ειναι με τιποτα.κοιταζε το μωρακι κ φαινοταν τρομερα συγκινημενος..κ γω βασικα χαρηκα τοοσο πολυ(δεν το περιμενα να χαρω τοσο βασικα.νομιζα πως θα στενοχωρεθω επειδη δεν ειναι δικο μου κ ειναι καποιας αλλης) οχι ομως!! εφυγα πολυ χαμογελαστη απο το μαιευτηριο κ πολυ πιο αισιοδοξη.!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όλο το ψάξιμο ξεκίνησε τον περασμένο Μάη που κλείναμε σχεδόν ένα χρόνο άκαρπων προσπαθειών.Έκανα ορμονολογικές και ήταν οκ,έκανα καλλιέργια κολπικού υγρού βρέθηκε μικρόβιο και έκανα θεραπεία,έκανα σαλπιγγογραφία και οι σάλπιγγες ήταν μια χαρά,όμως εκεί φάνηκε και μια ανατομική ανωμαλία της μήτρας.Ήταν καρδιόσχημη.Ο γιατρός μου είπε ότι είναι πιθανά παράγοντας υπογονιμότητας(δηλαδή μπορεί και να ευθύνεται κάπως μπορεί και όχι,αφού τέτοιες μήτρες δίνουν εγκυμοσύνη δεν μπορεί να ενοχοποιηθεί ως αποκλειστικός παράγοντας υπογονιμότητας).Στο μεσοδιάστημα έκανε και ο άντρας μου σπερμοδιάγραμμα και βρέθηκε στα κατώτατα φυσιολογικά,δηλαδή ούτε η περίπτωση του άντρα μου μπορούσε να ενοχοποιηθεί ως αποκλειστικός παράγοντας υπογονιμότητας.Πάω σε δεύτερο γιατρό μου λέει τα ίδια ακριβώς και με συμβουλεύει να περιμένω το καλοκαίρι πριν προβώ σε οποιαδήποτε παρεμβατική μέθοδο,αφού τίποτα δεν υποδηλώνει ότι υπάρχει υπογονιμότητα.Πέρναγε το καλοκαίρι και δεν έβλεπα φως,οπότε τον Αύγουστο αποφασίζω να κλείσω ραντεβού σε γιατρό ειδικό σε θέματα υπογονιμότητας.Πάω το Σεπτέμβρη και μου λέει ότι πρέπει να κάνω υστεροσκόπηση για να φτιάξουμε το σχήμα της μήτρας,διότι μπορεί να μην είναι αποκλειστικός παράγοντας υπογονιμότητας,όμως πιθανά μπορεί να εμποδίζει κάποιο έμβρυο να εμφυτευτεί στη μήτρα.Πέραν τούτου τέτοιες μήτρες έχουν μεγαλύτερα ποσοστά αποβολών.Αφού τα έβαλα όλα στο μυαλό μου έκανα τον Οκτώβρη την επέμβαση αυτή.Ο γιατρός μου είπε να προσπαθήσουμε μόνοι μας άλλους 6-8 μήνες,να επαναλάβουμε ένα σπερμοδιάγραμμα και αν πάλι οι προσπάθειες αποβούν άκαρπες θα δούμε ποιά μέθοδο θα ακολουθήσουμε.

Τώρα παίρνει και ο άντρας μου κάποιες βιταμίνες για το σπέρμα,μήπως το δυναμώσουμε λίγο για να επαναλάβουμε το σπερμοδιάγραμμα.

Πάντως ξεκάθαρα τι φταίει δεν ξέρω,αφού κανείς δεν μας έχει αποκλείσει το ενδεχόμενο φυσιολογικής σύλληψης.Ίσως όλα μαζί παίζουν το ρόλο τους,τι να πω.

Υπάρχουν μέρες που έχω τα κάτω μου(κυρίως όταν δεν δουλεύω)και μέρες που δεν το σκέφτομαι καθόλου.Επειδή συναναστρέφομαι με παιδιά όλη μέρα λόγω επαγγέλματος,αυτό με βοηθάει πολύ ψυχολογικά.Όταν όμως δεν δουλεύω είμαι να με κλαίνε οι ρέγγες.Το σκέφτομαι συνέχεια και απογοητεύομαι.Νιώθω σαν να το ήξερα ότι θα δυσκολευτώ να κάνω ένα παιδάκι,αφού γενικά στη ζωή μου ό,τι "απέκτησα" ήρθε με πολύ κόπο.Δεν πειράζει,ας έρθει με το καλό και δεν πειράζει αν είναι λίγο πιο αργά.Έχω αρχίσει να πιστεύω,πως όλα στη ζωή γίνονται για κάποιο λόγο,άρα κάποιος λόγος υπάρχει που αργώ να γίνω μανούλα.

Εγώ προσωπικά δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να υιοθετήσω ένα παιδάκι.Μάλιστα κάποια στιγμή είπα στον άντρα μου,ότι από το να ταλαιπωρούμαστε να κάνουμε ένα δικό μας,γιατί δεν υιοθετούμε?Άλλωστε υπάρχουν τόσα που δεν έχουν γονείς και εμείς θα μπορούσαμε να του προσφέρουμε την αγάπη μας.Ο άντρας μου όμως θέλει να προσπαθήσουμε όσο γίνεται για ένα δικό μας και αν δεν κάτσει βλέπουμε.Εγώ πάντως ανεξάρτητα από το αν θα κάνω δικό μου παιδί ή όχι θα ήθελα πολύ να υιοθετήσω ένα.

ΕΙΣΑΙ τοσο θειτκη γλυκια μου που ολα θα σου ρθουν δεξια!! εδω εγω που δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα(μονο υπερθυρεοειδισμο κ που με εχουν διαβεβαιωσει οι γιατροι μου κ γυναικολογος κ ενδοκρινολογος οτι ειμαι οκ κ οποτε παω στον γυναικολογο βλεπει παντου αυγα!!ΧΕΧΕ) ΣΚΥΒΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ Κ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ!! θα σου προτεινα να μην ταλαιπωρησε αλλο κ να βαλεις μπροστα για υιθετηση.κ το λεω αυτο γιατι ειναι λιγο χρονοβορο ολο αυτο κ επισης θα σωθει ενα πλασματακι!! εγω ετσι θα εκανα..βεβαια οοπιος ειναι εξω απο τον χορο πολλα τραγουδια λεει..ετισ δε λενε?παντως μη σε στεναχωρει ολο αυτο.με τον εναν ή με τον αλλον τροπο μανουλα θα γινεις! αυτο να σκεφτεσαι.σιγουρα δνε θα τα παρατησεις κ σιγουρα δνε θα κανεις πισω.εφοσον το θελεις τοσο πολυ θα συμβει.κ ξερεις κ κατι αλλο..αν υιοθετησεις ενα παιδακι κ χαλαρωσεις μετα θα σου ρθει αλλο ενα με φυσιολογικο τροπο επειδη μονο κ μονο χαλαρωσες..ετσι πιστευω. οταν θελουμε κατι τοσο πολυ το συμπαν συνομωτει.παρε να διαβασεις το βιβλιο "στοιχεια βιονομιας" του Πλατωνος Δρακουλη.δεν θυμαμαι εκδοση, αλλα μπορεις να το παραγγελεις.ειναι ενα μικρο βιβλιαρακι αλλα τοσο δυνατο!! θα σε βοηθησει σιγουρα.εμενα παντως μου φωτισε την ζωη.!!

Link to comment
Share on other sites

Κ Κατι αλλο για σενα ROubies..δεν γνωριζω εαν πιστευεις σε φαρμακα της φυσης αλλα θα προτεινα στον συζυγο σου να πινει γυρη λουλουδιων καθε πρωι πριν τον καφε του μαζι με χυμο.1 κουταλακι.δυναμωνει το σπερμα κ αυξανει την γονιμοτητα της γυναικας.μπες στο google κ διαβασε για την γυρη. εγω πιστευω πολυ σε αυτα.μια περιοδο που ειχα αστατη περιοδο(δνε ξερω γιατι) το εψαξα πηγα και αγορασα γυρη.μετα τον εναν μηνα που επινα η περιοδος μου ηρθε κανονικα..δεν ξερω εχω δει τοσα πολλα κ εχω ακουσει τοσα γι αυτο το φυσικο φαρμακο..δεν εχεις να χασεις κατι.δεν εχει παρενεργειες. κ εχει αρκετες βιταμινες κ μεταλλικα στοιχεια.καλυτερα να παιρνεις κατι φυσικο παρα τις βιταμινες που υπαρχουν στα φαρμακεια.ειναι ολα χημικα!δεν πειραζει το συκωτι οπως οι βιταμινες με τα χημικα. Επισης η γυρη απο μονη της περιεχει ορμονες που δρουν αμεσα στο αναπαραγωγικο μας συστημα.εγω πηρα για 3 μηνες.σταματησα για 3 κ τωρα παλι θα ξεκινησω.οταν την επινα επισης ενιωθα πιο ξεκουραστη κ πιο ηρεμη.αυτο βεβαια μετα τον 1 μηνα συνεχομενης χρησης.κ οταν την σταματησα παλι αρχισα να εχω στρες κ κουραση κ μου λεει ο αντρας μου "μα γιατι σταματησες την γυρη? ησουνα τοσο ηρεμη μεχρι κ το δερμα σου φαινοταν πιο ηρεμο" κ του λεω "δεν κανει να την πινεις παραπανω απο 3 μηνες, πρεπει να κανεις ενα διαλειμμα κ μετα παλι ξανα".ειλικρινα ρε παιδι μου μπες μεσα κ διαβασε για τις ιδιοτητες της θα παθεις πλακα!!

Link to comment
Share on other sites

Κ Κατι αλλο για σενα ROubies..δεν γνωριζω εαν πιστευεις σε φαρμακα της φυσης αλλα θα προτεινα στον συζυγο σου να πινει γυρη λουλουδιων καθε πρωι πριν τον καφε του μαζι με χυμο.1 κουταλακι.δυναμωνει το σπερμα κ αυξανει την γονιμοτητα της γυναικας.μπες στο google κ διαβασε για την γυρη. εγω πιστευω πολυ σε αυτα.μια περιοδο που ειχα αστατη περιοδο(δνε ξερω γιατι) το εψαξα πηγα και αγορασα γυρη.μετα τον εναν μηνα που επινα η περιοδος μου ηρθε κανονικα..δεν ξερω εχω δει τοσα πολλα κ εχω ακουσει τοσα γι αυτο το φυσικο φαρμακο..δεν εχεις να χασεις κατι.δεν εχει παρενεργειες. κ εχει αρκετες βιταμινες κ μεταλλικα στοιχεια.καλυτερα να παιρνεις κατι φυσικο παρα τις βιταμινες που υπαρχουν στα φαρμακεια.ειναι ολα χημικα!δεν πειραζει το συκωτι οπως οι βιταμινες με τα χημικα. Επισης η γυρη απο μονη της περιεχει ορμονες που δρουν αμεσα στο αναπαραγωγικο μας συστημα.εγω πηρα για 3 μηνες.σταματησα για 3 κ τωρα παλι θα ξεκινησω.οταν την επινα επισης ενιωθα πιο ξεκουραστη κ πιο ηρεμη.αυτο βεβαια μετα τον 1 μηνα συνεχομενης χρησης.κ οταν την σταματησα παλι αρχισα να εχω στρες κ κουραση κ μου λεει ο αντρας μου "μα γιατι σταματησες την γυρη? ησουνα τοσο ηρεμη μεχρι κ το δερμα σου φαινοταν πιο ηρεμο" κ του λεω "δεν κανει να την πινεις παραπανω απο 3 μηνες, πρεπει να κανεις ενα διαλειμμα κ μετα παλι ξανα".ειλικρινα ρε παιδι μου μπες μεσα κ διαβασε για τις ιδιοτητες της θα παθεις πλακα!!

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή.Θα μπω και θα δω.Και εγώ πιστεύω πολύ στη φύση.Άστα και με πετυχαίνεις σήμερα σε άσχημη κατάσταση.Έκανε ο άντρας μου νέο σπερμοδιάγραμμα και ήταν χειρότερο από το προηγούμενο,αλλά μιλάμε για χειρότερο σε σημείο που δεν το βλέπω ούτε για φυσιολογική σύλληψη ούτε καν για σπερματέγχυση.Δεν ξέρω πως γίνεται αυτό,αλλά γίνεται.Θα κάνουμε επανάληψη σε 15 μέρες να δούμε μήπως κάτι δεν πήγε καλά σήμερα και βλέπουμε πως προχωράμε.Είμαι πολύ στεναχωρημένη και κυρίως γιατί από εκεί που ήταν ο άντρας μου ο χαλαρός τώρα έχει πάθει σοκ και έχει αγχωθεί πολύ και δεν θέλω να τον ακούω έτσι.Μόλις έμαθε τα αποτελέσματα με πήρε τηλέφωνο από τη δουλειά πολύ αγχωμένος να μου τα πει.Δεν τον έχω δει ακόμα,αλλά μόλις του είπα "μην στεναχωριέσαι θα βρούμε τη λύση" εκείνος συνέχιζε να μου λέει "τώρα αγχώθηκα,τώρα αγχώθηκα" σαν να μην με άκουγε σχεδόν.Αφού πήρα στο εργαστήριο τηλέφωνο και να είναι καλά οι άνθρωποι μου είπαν να το επαναλάβουμε χωρίς να πληρώσουμε για να δούμε τι γίνεται.Τι να πω,θα δούμε.

Εσείς τι κάνετε?Τι έγινε με τη δουλειά?Είχατε κανένα νέο?Σε φιλώ και σε ευχαριστώ πολύ που με σκέφτεσαι.Να ξέρεις και εγώ μπαίνω κάθε τόσο να δω μήπως έχεις τίποτα νεάκια.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή.Θα μπω και θα δω.Και εγώ πιστεύω πολύ στη φύση.Άστα και με πετυχαίνεις σήμερα σε άσχημη κατάσταση.Έκανε ο άντρας μου νέο σπερμοδιάγραμμα και ήταν χειρότερο από το προηγούμενο,αλλά μιλάμε για χειρότερο σε σημείο που δεν το βλέπω ούτε για φυσιολογική σύλληψη ούτε καν για σπερματέγχυση.Δεν ξέρω πως γίνεται αυτό,αλλά γίνεται.Θα κάνουμε επανάληψη σε 15 μέρες να δούμε μήπως κάτι δεν πήγε καλά σήμερα και βλέπουμε πως προχωράμε.Είμαι πολύ στεναχωρημένη και κυρίως γιατί από εκεί που ήταν ο άντρας μου ο χαλαρός τώρα έχει πάθει σοκ και έχει αγχωθεί πολύ και δεν θέλω να τον ακούω έτσι.Μόλις έμαθε τα αποτελέσματα με πήρε τηλέφωνο από τη δουλειά πολύ αγχωμένος να μου τα πει.Δεν τον έχω δει ακόμα,αλλά μόλις του είπα "μην στεναχωριέσαι θα βρούμε τη λύση" εκείνος συνέχιζε να μου λέει "τώρα αγχώθηκα,τώρα αγχώθηκα" σαν να μην με άκουγε σχεδόν.Αφού πήρα στο εργαστήριο τηλέφωνο και να είναι καλά οι άνθρωποι μου είπαν να το επαναλάβουμε χωρίς να πληρώσουμε για να δούμε τι γίνεται.Τι να πω,θα δούμε.

Εσείς τι κάνετε?Τι έγινε με τη δουλειά?Είχατε κανένα νέο?Σε φιλώ και σε ευχαριστώ πολύ που με σκέφτεσαι.Να ξέρεις και εγώ μπαίνω κάθε τόσο να δω μήπως έχεις τίποτα νεάκια.

καλημερα κοριτσακι μου!! ναι κ γω μπαινω να βλεπω τα νεα σου καθε τοσο, νιωθω την αγωνια σου οσο δεν φανταζεσαι!!! θα ειμαστε σε επαφη.μην ανησυχεις! λοιπον...κ ξεκινω..σημερα κιολας θα πας να παρεις απο προιοντα που πουλανε μελι κ κυρηθρες την θαυματουργη γυρη. Δωσε στον αντρουλη σου καθε πρωι ενα χυμουλι απο το σουπερ μαρκετ(δεν χρειαζεται να στιβεις, αν κ καλυτερα θα ειναι να πινει φυσικο χυμο), απο αυριο το πρωι βαλτου ενα ποτηρι χυμο κ ενα κουταλακι του γλυκου γυρη(για 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΟΥ Κ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΤΟΥ ΒΑΖΕΙΣ 1 ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΤΗΣ ΣΟΥΠΑΣ), ανακατεψε το κ αφησε το λιγο(ΔΕΝ ΛΙΩΝΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ) ειναι κιτρινα μπαλακια κ επιπλεουν λιγο στον χυμο..εχει ευχαριστη γευση,αν του πικριζει πες του να κανει υπομονη κ να το πινει αυτο καθε πρωι πριν πιει τον καφε του.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΘΑ ΠΙΕΙ ΚΑΦΕ Η ΘΑ ΦΑΕΙ Ο.ΤΙΔΗΠΟΤΕ.σε 15 μερες που θα κανει παλι σπερμοδιαγραμμα ειμαι σιγουρη οτι θα δειξει δυνατο σπερμα.επισης μαζι με την γυρη ας παιρνει κ βιταμινη Ε 3 φορες την μερα(1 ΚΑΨΟΥΛΑ). Μπες στο νετ κ διαβασε κ για την βιταμινη Ε, δυναμωνει κ αυτη το σπερμα. Καλο ειναι να το κανεις κ εσυ ολο αυτο.Δεν θα χασετε τιποτα.

Θα σου πω την ιστορια μου, ειχα καρκινικα κυτταρα στον τραχηλο τον Μαιο, ο γυναικολογος μου ειπε να με βαλει για laser,δεν δεχτηκα, του ειπα να δωσουμε χρονο..συμφωνησε, αρχιζω να πινω καθημερινα μονη μου(χωρις να το ξερει ο γιατρος) βιταμινη Ε κ γυρη ολο το καλοκαιρι, πηγα τον Σεπτεμβριο για επανεξεταση κ μου λεει την ωρα της κολποσκοπησης (τι εκανες?? ο τραχηλος σου ειναι πεντακαθαρος) κ χαμογελασα κ του λεω "η φυση γιατρε!! εκανε το θαυμα της", εφυγα πολυ χαρουμενη. Απο τοτε εμπιστευομαι τα φυσικα φαρμακα. Τον Οκτωβρη που μας περασε, επαθα κολπιτιδα μεχρι κ 1 μηνα πριν μεγαλη ταλαιπωρια, πηρα τα παντα!! τιποτα! δεν περνουσαν με τιποτα οι μυκητες. ψαχτηκα απο δω κ απο κει, αφου πηρα ολα τα κολπικα υποθετα κ ολα τα χαπια του κοσμου(sporanox,fungostantin klp) βρηκα απο το νετ εναν κυριο που πουλαει βοτανα για πλυσεις κ κηραλοιφη για κολπικη χρηση, το εκανα κ σε μενα κ στον αντρα μου, στο τελος της θεραπειας εβαλα σοδονερο αποτελεσμα?? ΗΡΕΜΗΣΑ!! δεν εχω πια μυκητες!! διαβασα οτι το σοδονερο οχι μονο καιει τους μυκητες αλλα αποκαθιστα τον PH του κολπου.Γι αυτο να εμπιστευεσαι την φυση γιατι αυτη γνωριζει.αλλωστε τα περισσοτερα φαρμακα ή μαλλον όλα τα φαρμακα ξεκινουν απο εκει.

Σιγουρα ο γιατρος θα σας πει να παρει ισως καποια φαρμακα για να δυναμωσει το σπερμα του, ομως αρχικα καντε αυτο κ βλεπουμε παλι σε 15 μερες! θα περιμενω με αγωνια νεα σου!! αληθεια μενεις αθηνΑ?αν ναι..εχω 2 μερη να σου προτεινω να πας να παρεις γυρη.εχει 10 euro το βαζακι κ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ!!! ΔΙΑΤΗΡΕΙΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ!! αλλιως χανει την ιδιοτητα της.ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!! ειμαι σιγουρη οτι θα εχετε πολυ καλα αποτελεσματα!! κ πες του να μην αγχωνεται τοσο γιατι το στρες χαλαει το σπερμα!! μπορει αυτη την περιοδο να περναει ζορια με την δουλεια ή ισως επειδη θελει πολυ παιδακι κ αυτος, το στρες αυτο να του εχει καταστρεψει το σπερμα..επισης Θυρεοειδη εχει κανει?εξετασεις? να κανει πες του.γιατι κ αυτο αν ειναι ξερυθμιστο χαλαει το σπερμα.

Οσο για μενα..εγω ειμαι καπως αυτες τις μερες..νιωθω ενα αγχος σχετικα με την τελευταια συνεντευξη του αντρα μου, ειναι πολυ καλη περιπτωση κ απλα προσευχομαι να τον παρουν.Να χαμογελασει το χειλακι μας. Αυτος χαλαρος ειναι, νιωθει καλυτερα μετα απο αυτη την συνεντευξη, αλλα το κακο ειναι οτι του ειπαν οτι η θεση ανοιγει σε 1μηνα!! κ πρεπει να περιμενουμε εως τοτε. Εγω τον βοηθαω κ εξακολουθω να ριχνω βιογραφικα σε επιχειρησεις που δεν εχουν αγγελια..just in case ..φαντασου οτι η συνεντευξη που εγινε την Κυριακη, ειχαν το βιογραφικο του απο περσι που ειχα στειλει εγω, τον Μαρτιο. αχ μακαρι θεε μου, γιατι θελει παιδακι αλλα θελει να εχει μια καλυτερη δουλεια.εστω κ 150 euro να παρει παραπανω θα ειναι τελεια για μας! παντως ειναι θετικος για παιδι κ αυτο ειναι καλο,δεν εχει αποκλεισει την ιδεα του παιδιου, ηταν ξεκαθαρος στην τελευταια κουβεντα μας, οτι θελει αλλα οχι τωρα. τι να πω!! εγω εχω βαρεσει κοκκινα !! θελω παιδι κ το θελω ΕΔΩ Κ ΤΩΡΑ!ΧΑΧΧΑΧΑ!βλεπω εκγυουλες κ πολυ ζηλευω, νιωθω οτι ειναι τοσο γεματες κ εμενα ειναι λιγο ανιαρη η ζωη μου..ειναι δυνατον να νιωθω ετσι επειδη θελω παιδι??μηπως ειμαι υπερβολικη? μηπως να παω σε καποιον ειδικο? χεχε...μου φαινεται περιεργο που νιωθω ετσι.εγω ποτε δεν ειχα σκεφτει το θεμα παιδι ,εδω κ ενα χρονο τι εχω παθει? παω κανω πραγματα που γουσταρα καποτε κ ολα μου φαινονται πως δεν εχουν νοημα επειδη δεν ειμαι εγκυος,,ειναι φυσιολογικο αυτο ρε παιδι μου??σα να ζω μονο γι αυτον τον λογο κ αυτον τον σκοπο.μηπως πραγματικα χρειαζομαι καποια βοηθεια??εσυ τι λες?

Link to comment
Share on other sites

heelp μου σε ευχαριστώ πολύ για την στήριξη και τις συμβουλές σου.Αθήνα μένω,οπότε όποτε μπορείς μου στέλνεις τις διευθύνσεις που λες.Βιταμίνες παίρνουμε γι'αυτό πάθαμε σοκ με το αποτέλεσμα.Το περιμέναμε καλύτερο και αυτό ήρθε πολύ χειρότερο.Μέχρι τώρα ο άντρας μου δεν είχε άγχος.Είχα φροντίσει να μην του το περάσω καθόλου,γι'αυτό και γράφτηκα και στο forum.Ήθελα να μιλάω για τις αγωνίες μου με ανθρώπους που βιώνουν το ίδιο,όχι όμως με τον άντρα μου,για να μην τον στρεσάρω.Τώρα μπροστά του τον στηρίζω και του δίνω κουράγιο.Του λεώ ότι τίποτα δεν έχει τελειώσει και πως όλα αντιμετωπίζονται.Αυτό το πιστεύω πραγματικά,αλλά ήθελα να πιάσουμε παιδάκι φυσιολογικά.Αν επαλειθευτούν αυτά τα αποτελέσματα δεν το βλέπω.Βέβαια θα μου πεις παιδάκι να έρθει και ο τρόπος δεν μετράει,απλά είχα την ελπίδα,ότι όπως πιστεύω εγώ τόσο πολύ στη φύση θα πιστέψει και αυτή σε μένα και θα μου χαρίσει ένα παιδάκι φυσιολογικά.Θα δούμε...

Δεν είσαι καθόλου τρελή.Το ίδιο νιώθω και εγώ.Μόνο η δουλειά μου με ικανοποιεί και πιστεύω ότι αυτό συμβαίνει γιατί απλά ασχολούμαι με παιδιά.Και αυτό μου δίνει δύναμη.Όταν ξεκινήσαμε τις προσπάθειες για παιδί δεν ήταν επειδή είχα νιώσει ότι θέλω να γίνω μάνα.Ξεκινήσαμε γιατί περνούσαν τα χρόνια και μέσα μου πίστευα ότι θα δυσκολευτούμε.Δεν ξέρω γιατί,αλλά το ήξερα,το ένιωθα και δυστυχώς βγήκα αληθινή.Αντιθέτως ο άντρας μου νόμιζε ότι όλα θα γίνουν πολύ γρήγορα,αφού έτσι συνέβη και με όλους τους φίλους και γνωστούς μας.Κατά τη διάρκεια των προσπαθειών μας μου ήρθε και μένα η ανάγκη αυτή.Μάλιστα το τελευταίο διάστημα δεν θέλω καν να βρίσκομαι με τους φίλους μας που έχουν παιδιά,ενώ αγαπώ πολύ και τους φίλους μας και τα παιδιά τους.Δεν αντέχω όμως να βλέπω πόσο στάσιμη έχει μείνει η δική μου ζωή.Φτάνει που το ξέρω,δεν θέλω να το βλέπω κιόλας.Τι να πω έτσι είναι η ζωή.Μάλλον θα υπάρχει κάποιος λόγος που η φύση δεν επέλεξε εμάς ακόμα να γίνουμε γονείς.Όσο κι αν ψάχνω δεν τον βρίσκω το λόγο αυτό,αλλά μάλλον θα υπάρχει.

Εύχομαι πάντως να έχετε σύντομαι καλά νέα από την δουλειά,για να μπει και η δική σας η ζωή σε μια σειρά και να μην νιώθετε άλλο σε τέλμα.Το ξέρω τόσο καλά αυτό το συναίσθημα.

Link to comment
Share on other sites

heelp μου σε ευχαριστώ πολύ για την στήριξη και τις συμβουλές σου.Αθήνα μένω,οπότε όποτε μπορείς μου στέλνεις τις διευθύνσεις που λες.Βιταμίνες παίρνουμε γι'αυτό πάθαμε σοκ με το αποτέλεσμα.Το περιμέναμε καλύτερο και αυτό ήρθε πολύ χειρότερο.Μέχρι τώρα ο άντρας μου δεν είχε άγχος.Είχα φροντίσει να μην του το περάσω καθόλου,γι'αυτό και γράφτηκα και στο forum.Ήθελα να μιλάω για τις αγωνίες μου με ανθρώπους που βιώνουν το ίδιο,όχι όμως με τον άντρα μου,για να μην τον στρεσάρω.Τώρα μπροστά του τον στηρίζω και του δίνω κουράγιο.Του λεώ ότι τίποτα δεν έχει τελειώσει και πως όλα αντιμετωπίζονται.Αυτό το πιστεύω πραγματικά,αλλά ήθελα να πιάσουμε παιδάκι φυσιολογικά.Αν επαλειθευτούν αυτά τα αποτελέσματα δεν το βλέπω.Βέβαια θα μου πεις παιδάκι να έρθει και ο τρόπος δεν μετράει,απλά είχα την ελπίδα,ότι όπως πιστεύω εγώ τόσο πολύ στη φύση θα πιστέψει και αυτή σε μένα και θα μου χαρίσει ένα παιδάκι φυσιολογικά.Θα δούμε...

Δεν είσαι καθόλου τρελή.Το ίδιο νιώθω και εγώ.Μόνο η δουλειά μου με ικανοποιεί και πιστεύω ότι αυτό συμβαίνει γιατί απλά ασχολούμαι με παιδιά.Και αυτό μου δίνει δύναμη.Όταν ξεκινήσαμε τις προσπάθειες για παιδί δεν ήταν επειδή είχα νιώσει ότι θέλω να γίνω μάνα.Ξεκινήσαμε γιατί περνούσαν τα χρόνια και μέσα μου πίστευα ότι θα δυσκολευτούμε.Δεν ξέρω γιατί,αλλά το ήξερα,το ένιωθα και δυστυχώς βγήκα αληθινή.Αντιθέτως ο άντρας μου νόμιζε ότι όλα θα γίνουν πολύ γρήγορα,αφού έτσι συνέβη και με όλους τους φίλους και γνωστούς μας.Κατά τη διάρκεια των προσπαθειών μας μου ήρθε και μένα η ανάγκη αυτή.Μάλιστα το τελευταίο διάστημα δεν θέλω καν να βρίσκομαι με τους φίλους μας που έχουν παιδιά,ενώ αγαπώ πολύ και τους φίλους μας και τα παιδιά τους.Δεν αντέχω όμως να βλέπω πόσο στάσιμη έχει μείνει η δική μου ζωή.Φτάνει που το ξέρω,δεν θέλω να το βλέπω κιόλας.Τι να πω έτσι είναι η ζωή.Μάλλον θα υπάρχει κάποιος λόγος που η φύση δεν επέλεξε εμάς ακόμα να γίνουμε γονείς.Όσο κι αν ψάχνω δεν τον βρίσκω το λόγο αυτό,αλλά μάλλον θα υπάρχει.

Εύχομαι πάντως να έχετε σύντομαι καλά νέα από την δουλειά,για να μπει και η δική σας η ζωή σε μια σειρά και να μην νιώθετε άλλο σε τέλμα.Το ξέρω τόσο καλά αυτό το συναίσθημα.

λοιπον για κεντρο ειναι στην ομονοια στην στοα που βρισκεται απεναντι στο ΝΟΤΟS GALLERIES στην λυκουργου. Καθε μερα μεχρι τις 4 απογευμα.Οχι Σαββατο.θα το δεις το μαγαζι μεσα στην στοα πουλαει μελι κ τετοια.κ το αλλο ειναι στην λεωφορο Λενορμαν, ενα μαναβικο, που ειναι απεναντι απο το φαναρι του jumbo.ειναι τεραστιο μαναβικο κ ειναι το μοναδικο απεναντι απο το φαναρι του jumbo στη λενορμαν.δεν εχει αλλο εκει.αυτα τα σημεια εχω εγω ανακαλυψη.αλλα με μια γρηγορη αναζητηση σου στο νετ θα βρεις κ αλλα σημεια.Επισης!! ΡΕ ΣΕΙΣ!! ΜΗ ΦΡΙΚΑΡΕΤΕ!!ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ! ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΥΣΗ ΑΚΟΜΑ Κ ΑΝ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ.δινουν κ φαρμακα κ δυναμωνει!! ανακεφαλαιωση! 1.να σκεφτεσαι θετικα, 2.να παρεις το βιβλιο που σου ειπα(στοιχεια βιονομιας του Πλατωνος Δρακουλη)κ 3 να αγοαρασεις γυρη και eviol (βιταμινη Ε) κ ειμαι σιγουρη οτι καποια στιγμη θα μιλαμε για την εγκυμοσυνη σου.!! κ ειπαμε κ να μην πετυχει κ τιποτα απο ολα αυτα τα "φυσικα" εναλλακτικα..θα σας πει κ ο γιατρος να παρει ισως καποια φαρμακα για να γινει το σοουπερ σπερμα.Δεν ακυρωνουμε την ιατρικη προς θεου!! κ στις μερες μας δνε υπαρχει υπογονιμο ζευγαρι!! εχω φιλη που εχει διδυμα κ ειχε κλιμακτηριο απο τα 23 της.κ τωρα ειναι 30!! κ σε λιγο καιρο γενναει!! τωρα πια ολα γινονται.θα σας βοηθησουν ολοι κ θα τα καταφερετε!

επισης κ γω οταν ειμαστε περιτριγυρισμενοι απο μωρακια κ ζευγαρια με μωρακια απο την μια χαιρομαι που βλεπω τα μωρακια, απο την αλλη μου ρχεται να τρεχω κλαιγοντας. κ το χειροτερο ειναι οτι δνε θα ησυχασω αν δεν κανω δικο μου παιδι..!! αυτο καταλαβα...εχω φαει πακετακι...

Link to comment
Share on other sites

επισης αυτο που λες σχετικα με την στασιμοτητα !! ποσο δικιο εχεις!! κ γω ολο ετσι λεω.οταν με ρωτανε τι κανω..λεω τι να κανω?εδω τα ιδια..μια ευθεια γραμμη!!

ποσο θα θελα να αλλαξει ολο αυτο προς το καλυτερο βεβαια.δεν θελω κατι λιγοτερο..οχι...αλλα θελω κατι παραπανω..βαρεθηκα κουραστηκα κ μερικες φορες ασφυκτιω.Οταν βλεπω εγκυες,ολες μου οι φιλες εγκυες, μια γεννησε προχτες, αλλες γεννανε απο τον επομενο μηνα κ μετα.κ γω τι?καθομαι ερχομαι δουλεια,κανω δουλειες κ λεω για ποιον τα κανω ολα αυτα?κ ποτε θα παω στο μαιευτηριο επιτελους για μενα??ουτε σε βαφτισια δεν μπορω να παω.!! εχω προβλημα.

καλα κανεις κ τα λες εδω στο forum, μπροστα του να φαινεσαι ψυχραιμη κ βραχος! εγω θα προσευχομαι για σενα!! θα σου στελνω θετικα vibes κ θα παρακαλω τον θεο να σου δωσει ενα σπορακι.Αλλα το λες κ απο μονη σου οτι αντιμετωπιζεται.κοιτα το μηνυμα που μου εστειλες.το γραφεις!! οτι το πσιτευεις οτι αντιμετωπιζεται. για ολα υπαρχει λυση. κοιτα το κ πιστευε το ακομα περισσοτερο κ θα γινει το ονειρο πραγματικοτητα.Μια φορα διαβασα καπου οτι οταν θελεις κατι πολυ τοτε δημιουργησε με την φαντασια σου μια εικονα του,ενα φωτεινο κενο κ εκει τοποθετησε την εικονα αυτου που ποθεις. ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΑΣΚΕΨΕΙΣ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ.δεν μας νοιαζει ο τροπος που θα πραγματοποιηθει.αυτο ειναι θεμα του συμπαντος, το αποτελεσμα ειναι που θελουμε.βαλτο εκει, κ κοιταζε το κ φυλαξε το στην μνημη σου..καθε μερα αυτο θα ερχεται ολο κ πιο κοντα σου κ καποια μερα θα ειναι δικο σου!!!

Link to comment
Share on other sites

heelp μου eviol παίρναμε και περιμέναμε το καλύτερο αποτέλεσμα. Τελοσπάντων δεν έχει νόημα άλλο να το σκέφτομαι.Θα κάνουμε επανεξέταση,θα πάμε σε ουρολόγο,θα πάρουμε και τις βιταμίνες μας και φυσικά θα κάνουμε και εξωσωματική εφόσον χρειαστεί.Ένα βήμα τη φορά θα μας φέρει πιο κοντά στο στόχο.Ευτυχώς που έχει προοδεύσει τόσο η ιατρική και μας βοηθάει.Ίσως ο λόγος που τα περνάμε όλα αυτά να είναι επειδή ο Θεός κρίνει ότι μπορούμε να τα αντέξουμε.Γενικά σαν άνθρωπος δεν είμαι μίζερος,δεν γκρινιάζω και έχω μάθει να παλεύω,αφού ό,τι έχω καταφέρει μέχρι σήμερα στη ζωή μου έχει γίνει με κόπο και προσπάθεια.Οπότε παλιά μου τέχνη κόσκινο.Απλά στεναχωρήθηκα και πιο πολύ για τον άντρα μου που μέσα σε μια μέρα τον είδα να τον παίρνει τόσο από κάτω.Γενικά εκείνος είναι πιο απαισιόδοξος σαν άνθρωπος,ενώ εγώ πιο αισιόδοξη και μάλλον λίγο πιο δυναμική.Καμιά φορά με παίρνει και μένα από κάτω,αλλά όχι για πολύ.Συχνά από μια αναποδιά προσπαθώ να δω πάντα το θετικό στοιχείο και πως μπορώ να την ξεπεράσω και το ίδιο θα κάνω και τώρα.Σκέφτομαι ότι υπάρχουν και χειρότερα και καλύτερα και προσπαθώ για το καλύτερα.

Πάντως φοβερή ψυχοθεραπεία το φόρουμ δεν το συζητώ.Δεν σε ξέρω κι όμως σε νιώθω τόσο κοντά.Σαν μια καλή μου φίλη.Να είσαι καλά κοπέλα μου.Όλα τα καλά του κόσμου σου εύχομαι.

Link to comment
Share on other sites

QUOTE=roubies;2523104]heelp μου eviol παίρναμε και περιμέναμε το καλύτερο αποτέλεσμα. Τελοσπάντων δεν έχει νόημα άλλο να το σκέφτομαι.Θα κάνουμε επανεξέταση,θα πάμε σε ουρολόγο,θα πάρουμε και τις βιταμίνες μας και φυσικά θα κάνουμε και εξωσωματική εφόσον χρειαστεί.Ένα βήμα τη φορά θα μας φέρει πιο κοντά στο στόχο.Ευτυχώς που έχει προοδεύσει τόσο η ιατρική και μας βοηθάει.Ίσως ο λόγος που τα περνάμε όλα αυτά να είναι επειδή ο Θεός κρίνει ότι μπορούμε να τα αντέξουμε.Γενικά σαν άνθρωπος δεν είμαι μίζερος,δεν γκρινιάζω και έχω μάθει να παλεύω,αφού ό,τι έχω καταφέρει μέχρι σήμερα στη ζωή μου έχει γίνει με κόπο και προσπάθεια.Οπότε παλιά μου τέχνη κόσκινο.Απλά στεναχωρήθηκα και πιο πολύ για τον άντρα μου που μέσα σε μια μέρα τον είδα να τον παίρνει τόσο από κάτω.Γενικά εκείνος είναι πιο απαισιόδοξος σαν άνθρωπος,ενώ εγώ πιο αισιόδοξη και μάλλον λίγο πιο δυναμική.Καμιά φορά με παίρνει και μένα από κάτω,αλλά όχι για πολύ.Συχνά από μια αναποδιά προσπαθώ να δω πάντα το θετικό στοιχείο και πως μπορώ να την ξεπεράσω και το ίδιο θα κάνω και τώρα.Σκέφτομαι ότι υπάρχουν και χειρότερα και καλύτερα και προσπαθώ για το καλύτερα.

Πάντως φοβερή ψυχοθεραπεία το φόρουμ δεν το συζητώ.Δεν σε ξέρω κι όμως σε νιώθω τόσο κοντά.Σαν μια καλή μου φίλη.Να είσαι καλά κοπέλα μου.Όλα τα καλά του κόσμου σου εύχομαι.

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!! ολη μερα να χουμε!! eviol παιρνατε???ο γιατρος σας τις εγραψε? οποτε μουφα ειναι που εχω ακουσει τοσα??κριμα........

δεν ξερω ρε κοριτσακι μου.ο.τι πει κ ο γιατρος.μαλλον θα πρεπει να παρει κατι πιο δραστικο.αλλα ναι οντως πλεον στις μερες μας ολα τα προβληματα αντιμετωπιζονται. ευτυχως εχει προχωρησει το θεμα κ ευτυχως τοοσα ζευγαρια εγιναν κ θα γινουν γονεις.οποτε κ εσεις!! παντως γνωριζω περιπτωσεις που ο αντρας ειχε αδυναμο σπερμα κ το δυναμωσαν με καποιο φαρμακακι κ τσουπ να το μπεμπακι! σιγουρα λοιπον κ για εσας θα ερθει η λυση.

Τωρα οσον αφορα τον συντροφο σου, ειναι πολυ λογικο ο ερμος να αγχωνεται, τον καταλαβαινω γι αυτο ομως ειστε 2! να στηριζει ο ενας τον αλλον.το παν ειναι να ειστε αγαπημενοι κ μονιασμενοι κ ο θεος δεν θα σας αφησει ετσι!! το αξιζετε.

κ γω δεν σε ξερω φυσικα κ νιωθω οτι εχω σε καποιον να τα πω που με καταλαβαινει απολυτα μιας κ εχουμε την ιδια αγωνια.θελουμε να γινουμε μανουλες κ για διαφορους λογους ακομα δεν ειναι εφικτο..ειναι πολυ σημαντικο να τα λες κ να αποφορτιζεσαι.

Του χρονου τετοιον καιρο θα μου λες για το μωρακι σου.ειμαι σιγουρη κ θα ειμαστε χαμογελαστες κ οι δυο!! χεχε!!:-Pειμαι σιγουρη το νιωθω.εφοσον μπηακτε στην διαδικασια θα συμβει.

Εγω πηρα μεγαλη δυναμη κ απο την φιλη μου που ρε συ επαθε πρωωρη ωοθηκικη ανεπαρκεια στα 23 της.Πολλα φαρμακα για χρονια,πολλα προβληματα κ σοβαρα υγειας. κ φετος καταφερε να κανει εξωσωματικη κ τωρα εχει 2 μωρακια στην κοιλιτσα της..

εχτες πηγα κ την ειδα στο νοσοκομειο γιατι εχει παρουσιασει διαβητη κυησης κ επειδη ειναι διδυμη κυηση ειναι λιγο επικυνδυνο κ ο γιατρος της ειπε να κατσει μεσα μεχρι να γεννησει..το τι μωρακια ειδα δε λεγεται!!!

σαν γατακια τα ειχαν βαλει στην σειρα να τα μοιρασουν.γλυκα ηταν!

οταν γυρισα σπιτι το ειπα στον αντρα μου οτι πηγα στο μαιευτηριο κ ειδα τα τοσα μωρακια κ πως ητανε κλπ..κ με κοιταζε χαμογελαστος κ λιγωμενος.Σημερα το πρωι που ξυπνησαμε του λεω καθως πιναμε τον καφε μας,(αυτος δηλαδη γιατι εγω καφε δνε πινω,πινω γαλα χεχε)"εχω αγχος..δεν ειμαι καλα καθολου,συνεχεια σκεφτομαι το μελλον μας,περνανε τα χρονια, εφτασα 34 δεν αντεχω αλλο! θελω να γινω μανα!! τ ακους????? εχω βαρεσει κοκκινα!!" κ μου λεει " κατσε ρε κοριτσακι μου να δουμε τι θα γινει, θα δουμε,θα δουμε, κ γω θελω να προχωρησω, ξερεις ποσα πραγματα θελω να κανω?κατσε να δουμε" αυτο...κ μετα φυγαμε για τις δουλειες μας..

φοβαμαι..μη δε βρει κατι καλυτερο απο δουλεια, μη οταν βρει εγω δνε θα μπορω λογω ηλικιας..ειμαι 34 ξερω κ γω?θα πιανω τωρα?φοβαμαι μην εχω προβλημα με τον θυρεοειδη με τα κωλοαντισωματα! μου χει κολλησει.ολα τα φοβαμαι..εδω σκεφτομουν μηπως να παρω ενα τεστ ωορηξιας αυτον τον μηνα να δω αν κανω ωορηξια??ετσι απο περιεργια..μετα λεω να μη με βαλω σε αυτη την διαδικασια+πεταμα λεφτων..απο την αλλη με το που παει μεσα κυκλου , αρχιζει το στηθος κ πρηζεται κ φουσκωνω κ δεν ακουμπιεται..αυτο δε σημαινει οτι κανω ωορηξια?εχω κ σταθερο κυκλο.ξερω κ γω.απο την αλλη το αιμα εχει λιγοστευσει..μονο την πρωτη μερα εχω πολυ αιμα κ την δευτερη πολυ λιγο κ μετα καθαριζω.περσι ειχα 5 μερες φουλ.τα λεω στους γιατρους μου λενε "αυτο ειναι το κανονικο σου,πριν που ειχες τοσο πολυ αιμα δεν ηταν φυσιολογικο,ττωρα που ρυθμιστηκε ο θυρεοειδης ετισ ειναι το κανονικο σου.." ξερω κ γω.τι αγχος θεε μου.ενιγουει..σε επρηξα κ σενα κ σε ζαλισα κ εχεις κ τα δικα σου προβληματα.συγγνωμη αν γινομαι γκρινιαρα(σε αντιθεση με σενα κοριτσακι μου.εγω γινομαι αρκετες φορες γκρινιαρα) αλλα αυτο που ελεγες σχετικα με το οτι ολα τα καταφερες με πολυ κοπο, μου θυμισε καπως κ εμενα.. δνε θυμαμαι ποτε στην ζωη μου να μου ρθουν τα πραγματα "βολικα"...κ αυτο ηταν κατι που παντα με θυμωνε..αλλα τι να κανουμε.ετσι ειναι μαλλον το καρμα μας.χεχε..δεν ξερω.καποιοι πρεπει να προσπαθησουν πολυ κ καποιοι αλλοι παλι τα βρισκουν καπως πιο ετοιμα.εμεις θα συνεχιζουμε να παλευουμε!ετσι ε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Δεν θέλω να ακυρώσω το eviol,γιατί σε άλλους έχει κάνει δουλειά και ίσως και εμείς δεν το παίρνουμε όσο χρόνο θα έπρεπε.Θα δείξει.

Από χθες το βράδυ έχω αρχίσει και συνέρχομαι.Σήμερα ξύπνησα πιο αισιόδοξη.Θα κάνουμε ένα βήμα τη φορά και βλέπουμε.

Δεν με φορτώνεις καθόλου.Το ότι αντιμετωπίζουμε εμείς σαν ζευγάρι ένα πρόβλημα δεν σημαίνει ότι η ζωή σταματάει και πως όλος ο κόσμος πρέπει να γυρίζει γύρω από εμάς.Πάντως μην αγχώνεσαι τόσο πολύ.Δεν σε πήραν και τα χρόνια.Εγώ είμαι 35 και κάνω ωορηξία κανονικότατα.Σίγουρα πολλά γυρίζουν μέσα στο κεφάλι σου και όλα αρνητικά,όμως ξέρεις και εσύ πως δεν πρέπει να σκέφτεσαι έτσι.Μην ξεχνάς ότι έχεις ήδη συλλάβει μια φορά,οπότε δεν υπάρχει λόγος να σκέφτεσαι έτσι.Και αφού οι γιατροί σου λένε ότι αυτή η περίοδος είναι η φυσιολογική έτσι θα είναι.Και εγώ πάντως 1-2 μέρες έχω πολύ αίμα,μετά αρχίζει να κόβεται σιγά σιγά.Βλέπεις και εσύ η ίδια από τη φίλη σου πως όλα γίνονται.Σιγά σιγά ο άντρας σου θα καταλάβει ότι πρέπει να μπείτε στη διαδικασία και άμα κάτσει και η δουλειά ακόμα καλύτερα.Και όπως ακριβώς το είπες,εμείς θα συνεχίσουμε να παλεύουμε.Υπάρχουν άνθρωποι που τα πράγματα τους ήρθαν κάπως βολικά κι όμως γκρινιάζουν όλη την ώρα,έχω μια τέτοια φίλη και δεν αντέχω να την ακούω ώρες ώρες.Και πιστεύω ότι μονίμως γκρινιάζει ακριβώς γιατί όλα της είχαν έρθει βολικά και δεν έχει μάθει να παλεύει,οπότε στο παραμικρό πρόβλημα που αντιμετωπίζει γίνεται χαμός.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...