heelp

θελω παιδι, δεν θελει εκεινος λογω κρισης

Recommended Posts

heelp εγώ στο είπα να το συζητήσεις μαζί του για να ξέρει και εκείνος τα όρια του και φυσικά σε καμία περίπτωση δεν εννοούσα να τον εκβιάσεις.Απλά το λέω για ξεκαθάρισμα γιατί γίνονται και παρεξηγήσεις.Τουλάχιστον στην δική μου περίπτωση με τον άντρα μου αυτό έκανα.Βέβαια αφορούσε το αν θα προχωρούσε η σχέση μας σε γάμο και άρα οικογένεια ή αν θα έμενε απλά σχέση.Του είχα ξεκαθαρίσει πως νιώθω,του είχα πει ότι το όριό μου είναι μέχρι τότε γιατί όσο κι αν τον αγαπάω δεν ήμουν διατεθιμένη να θυσιάσω την ανάγκη μου για οικογένεια.Του είχα μιλήσει ήρεμα,με τα επιχειρήματά μου και φυσικά ανοιχτά χωρίς να εκβιάζω τίποτα.Απλά τον έβαζα σε σκέψεις.Και αυτό έγινε τελικά.Μπήκε σε σκέψεις.Δηλαδή άρχισε να σκέφτεται το θέμα πολύ πιο σοβαρά απ'ότι νωρίτερα και μετά μόνος του ζήτησε να προγραμματίσουμε τη ζωή μας προς την κατεύθυνση της οικογένειας και μάλιστα το ήθελε πραγματικά,απλά πιστεύω πως δεν το είχε σκεφτεί εις βάθος μέχρι να του κάνω αυτήν την κουβέντα.Μερικές φορές οι άντρες χρειάζεται να τους παρακινήσουμε κάπως,γιατί παίρνουν λίγο δύσκολα τέτοιες αποφάσεις.Και φυσικά αυτο εννοούσα και με τον όρο ευθυνόφοβος,όχι φυσικά ότι ο άνθρωπος είναι ανώριμος.

Είμαι σίγουρη κοπέλα μου πως θα τα καταφέρετε,απλά θέλει λίγη ώθηση και φυσικά να είσαι σίγουρη,πως αν -κούφια η ώρα-περάσει ο καιρός και δεν κάνεις παιδιά σίγουρα θα τον κατηγορήσεις και θα τον μισήσεις γι'αυτό,χωρίς όμως να φταίει γιατί στην ουσία εσύ θα είσαι αυτή που έμεινες μαζί του γνωρίζοντας ότι δεν κάνει πίσω στο θέμα αυτό.

Ας μην σκεφτόμαστε όμως άσχημα.Πιστεύω πως με συζήτηση και ειλικρινή κατάθεση των συναισθημάτων σας και της πραγματικότητας,όλα θα γίνουν.Τα παιδιά άλλωστε πάνω απ'όλα χρειάζονται αγάπη,που νομίζω πως διαθέτετε!Σου εύχομαι το καλύτερο,όχι μόνο για να κάνεις σύντομα παιδάκι,αλλά και για να ξαναέρθει το χαμόγελο στα χείλη του συντρόφου σου.

ΣΕ ευχαριστω για την απαντηση σου, οκ..εχετε..ολοι..απλα αγχωθηκα τωρα,δεν θελω να μεγαλωσω κ αλλο κ να κανω εξωσωματικη..

πως θα τον πεισω θεε μου? μου ρχεται να βαλω τα κλαματα.με επιασε πανικος..δεν θελω να κοιταω πισω την ζωη μου κ να μην εχω κανει παιδακι..θα του μιλησω ξανα οταν βρω την σωστη ωρα κ στιγμη.απλα οταν ανοιγω τετοια κουβεντα τρωω τοιχο. ειμαι σιγουρη οτι θα μου πει "εδω μας φτανουν τα λεφτα τσιμα τσιμα κ θελεις κ παιδια¨?" θα μιλησω κ στην πεθερα μου ισως ..ειναι μανα γυναικα κ καλη κυρια, θα με καταλαβει,εχουμε φιλικες σχεσεις, κ ο αντρας μου παντα την ακουει ..ισως να του μιλησει κ αυτη..δε ξερω.εχω στενοχωρηθει τωρα..κ παλι σας ευχαριστω ολους.

Διαφημίσεις

σε καμια περιπτωση δεν θα εβαζα την μητροτητα στην ακρη για χαριν καμιας μεγαλης αγαπης... εαν ήθελα να ειμαι μονο με καποιον για να με αγαπα και να τον αγαπω ολα οk... εάν ομως ήθελα να κανω ενα βημα παρακατω και αυτος οχι τοτε συγνώμμη αλλα θα κοιταζα τον ευατο μου ... ξεκαθαρισε του τα θελω σου, μπορει να σε ακολουθήσει σε αυτα? και κυριως: θελει να σε ακολουθήσει σε αυτα? αν ναι θα ειστε ευτυχισμενοι, αν οχι και μεινεις εκει προσεχε μηπως σε λιγα χρονια βλεπεις παιδια αλλωνών και γυριζεις και κοιταζεις τον συντροφο σου και αυτο που θα νιωθεις ειναι οτι αυτος σου στερησε την χαρα να αποκτησεις και εσυ ενα παιδι... και τοτε πιστεψε μπορει η αγαπη σου να γινει μισος... και δεν θα φταιει αυτος

κ πως να γινει..? να τον χωρισω κ να βαλω αγγελια ας πουμε οτι ζητειται νεος αντρας με θεληση για δημιουργια οικογενειας? αν χωρισω..που δεν το θελω αυτο..για να μαζεψω τα κομματια μου θα χρειαστω τουλαχιστον 1 χρονο μη πω κ 2!! δεν ειμαι εγω ανθρωπος που θα βρει καποιον με κριτηριο να ειναι θετικος στο να κανει οικογενεια απλα.εγω ειμαι ανθρωπος που ερωτευομαι.αλλιως δεν θελω να με ακουμπαει αλλος.κ πως να ερωτευθω καποιον αλλον οταν η καρδια μου ειναι αλλου? οχι οχι..δεν μπορω..στενοχωριεμαι τωρα πολυ.θα μαραζωσω..αχ δεν γινεται.

Θα σας πω κι εγώ τη γνώμη μου, αν και είμαι λίγο μακριά από όλα αυτά. Η κρίση δεν είναι λόγος για να μην κάνεις ένα παιδί (εκτός αν είναι το 5ο παιδί). Μερικοί άνθρωποι, απλά δεν θέλουν παιδί και αυτό είναι κάτι σεβαστό. Όμως σε μία σχέση, αν ο ένας θέλει και ο άλλος δεν θέλει είναι σοβαρό. Θα σας πω το προσωπικό μου παράδειγμα. Εγώ με τον άντρα μου δεν είμασταν .....'του παιδιού'. Παντρευτήκαμε και είχαμε αποφασίσει να περιμένουμε ένα χρόνο να κάνουμε παιδί (εγώ τότε 35 αλλά ο γυναικολόγος μου δεν με είχε αγχώσει καθόλου). Και τότε... όλες μου οι φίλες άρχισαν ξαφνικά να μένουν έγκυες, γέμισε μωρά η παρέα, παντού γύρω μου μωρά... Την είχα δει άσχημα κι εγώ, ήθελα παιδί ΤΩΡΑ, το είχα ανάγκη. Του το είπα, μου είπε κάτι τύπου 'μα δεν είχαμε συμφωνήσει?', του είπα, ναι, αλλά μου την έχει δώσει, και το σεβάστηκε. Αν μου έλεγε, όχι, δεν ξέρω πώς θα ήταν τα συναισθήματά μου, μπορεί να το θεωρούσα ότι δεν με υπολογίζει, ότι είναι εγωιστής, ότι δεν με νοιάζεται.

Θέλω να πω ότι όταν ένας άντρας δεν κατανοεί την ανάγκη της μητέρας να γίνει μάνα 'εδώ και τώρα', και να του χαρίσει ένα σημαντικό δώρο, κάτι δεν πάει καλά.

Και φυσικά θα μου αρκούσε να είμαστε ο ένας με τον άλλος, αν για κάποιον λόγο δεν μπορούσαμε να κάνουμε παιδί. Αν όμως ήταν η δική του παραξενιά και φοβία, όχι δεν θα μου αρκούσε καθόλου.

Κοπέλα μου μην αγχώνεσαι τόσο πολύ.Σε ακούω στεναχωρημένη και αγχωμένη και λυπάμαι.Κατ'αρχήν δεν θα λύσεις έτσι το πρόβλημά σου.Αφού ο σύντροφός σου θέλει οικογένεια,αλλά φοβάται λόγω κρίσης,δώστου λίγο χρόνο να συνέλθει κάπως,απλά μην αφήνεις το θέμα να περνάει.Είσαι νέα ακόμα,έχεις χρόνο,δεν θα πω απεριόριστο,αλλά έχεις χρόνο.

Φυσικά δεν σου λέει κανείς να χωρίσεις και να ψάχνεις για άντρα που θέλει παιδί.Φυσικά ένα παιδί πρέπει να είναι αποτέλεσμα αγάπης και έρωτα.Αυτό που σου λέμε είναι να το παλέψεις,γιατί αν μείνεις χωρίς παιδιά μέσα σου δεν θα τον συγχωρήσεις ποτέ.

Το αν θα σε βοηθήσει η πεθερά σου δεν το ξέρω,εσύ γνωρίζεις τη γυναίκα αυτή καλύτερα.Απλά εγώ είμαι επιφυλακτική απέναντι στις πεθερές,προφανώς λόγω της δικής μου εμπειρίας,αυτό όμως δεν σημαίνει ότι όλες οι πεθερές είναι το ίδιο.Εσύ ξέρεις καλύτερα.

Πάντως συνεχίζω να πιστεύω ότι ο καλύτερος τρόπος είναι η ήρεμη συζήτηση και η ειλικρινή κατάθεση των συναισθημάτων σας.Ακόμα κι αν σηκώνει τοίχο.Εγώ προσωπικά δεν γνωρίζω πολλούς άντρες να μιλάνε με άνεση για τα συναισθήματά τους.Πρέπει να τον κάνεις να δει και την δική σου την πλευρά και να σεβαστεί το δικαίωμά σου να γίνεις μάνα.Εσύ ξέρεις καλύτερα τον άνθρωπό σου και πως θα το πετύχεις αυτό.

Θέλω να σου κάνω μια μεγάλη αγκαλιά.Και να ξέρεις εδώ θα είμαστε,αν χρειαστείς ο,τιδήποτε άλλο.Θα περιμένουμε νέα σου.:-P

Αυτο που ζεις εσυ ωρα, το βιωσε πολυ εντονα μια πολυ καλη μου φιλη. Εκεινη ειχε σοβαρο γυναικολογικο προβλημα ομως κ υπηρχε χρονικη προθεσμια για να γινει μαμα. Ο συντροφος της (πανω απο 10 χρονια σχεσης) ουτε να το ακουσει... Η κοπελα τοσο πολυ ηθελε παιδι που ηταν αποφασισμενη να χωρισει κ να βρει δοτη ωστε να κανει παιδι. Τελικα εκεινος πειστηκε κ τωρα εχουν ενα μωρακι 7μηνων. Το θεμα ειναι πως επειδη εκεινος δεν το ηθελε με ολη του την καρδια -φυσικα λατρευει το παιδι του- ειναι αρκετα απομακρος απο τα βαρη κ τις υποχρεωσεις της πατροτητας. Κ φυσικα ουτε να ακουσει για 2ο παιδακι, οσο κ αν θελει η κοπελα... Με αυτο το παραδειγμα θελω να πω οτι πολλες φορες -οχι παντα- αν ο ενας δεν ειναι απολυτα διατεθειμενος να γινει γονιος κ οταν αυτο συμβει μετα απο γκρινια/εκβιασμους κοκ, ισως να μην γινει ποτε ανταξιος γονιος για το παιδι που ερχεται. Αρα, ισως πρεπει πρωτα να σκεφτεις αν αυτη η σχεση σε καλυπτει κ μετα να προχωρησεις σε ενα τοσο μεγαλο βημα.

"Ν'αγαπας την ευθυνη. Να λες, εγω μοναχος μου θα σωσω τον κοσμο. Αν χαθει, εγω θα φταιω." Ν.Καζαντζακης

Διαφημίσεις

Κοπέλα μου μην αγχώνεσαι τόσο πολύ.Σε ακούω στεναχωρημένη και αγχωμένη και λυπάμαι.Κατ'αρχήν δεν θα λύσεις έτσι το πρόβλημά σου.Αφού ο σύντροφός σου θέλει οικογένεια,αλλά φοβάται λόγω κρίσης,δώστου λίγο χρόνο να συνέλθει κάπως,απλά μην αφήνεις το θέμα να περνάει.Είσαι νέα ακόμα,έχεις χρόνο,δεν θα πω απεριόριστο,αλλά έχεις χρόνο.

Φυσικά δεν σου λέει κανείς να χωρίσεις και να ψάχνεις για άντρα που θέλει παιδί.Φυσικά ένα παιδί πρέπει να είναι αποτέλεσμα αγάπης και έρωτα.Αυτό που σου λέμε είναι να το παλέψεις,γιατί αν μείνεις χωρίς παιδιά μέσα σου δεν θα τον συγχωρήσεις ποτέ.

Το αν θα σε βοηθήσει η πεθερά σου δεν το ξέρω,εσύ γνωρίζεις τη γυναίκα αυτή καλύτερα.Απλά εγώ είμαι επιφυλακτική απέναντι στις πεθερές,προφανώς λόγω της δικής μου εμπειρίας,αυτό όμως δεν σημαίνει ότι όλες οι πεθερές είναι το ίδιο.Εσύ ξέρεις καλύτερα.

Πάντως συνεχίζω να πιστεύω ότι ο καλύτερος τρόπος είναι η ήρεμη συζήτηση και η ειλικρινή κατάθεση των συναισθημάτων σας.Ακόμα κι αν σηκώνει τοίχο.Εγώ προσωπικά δεν γνωρίζω πολλούς άντρες να μιλάνε με άνεση για τα συναισθήματά τους.Πρέπει να τον κάνεις να δει και την δική σου την πλευρά και να σεβαστεί το δικαίωμά σου να γίνεις μάνα.Εσύ ξέρεις καλύτερα τον άνθρωπό σου και πως θα το πετύχεις αυτό.

Θέλω να σου κάνω μια μεγάλη αγκαλιά.Και να ξέρεις εδώ θα είμαστε,αν χρειαστείς ο,τιδήποτε άλλο.Θα περιμένουμε νέα σου.:-P

αχ μου δινεις τοση δυναμη!!! δνε μπορεις να φανταστεις!!

εχεις τοσο καλη ψυχουλα.! θα το κανω.το αποφασισα.θα του μιλησω αυτο το σκ.μολις αραξουμε.θα του μιλησω για το δικαιωμα μου να γινω κ γω μανουλα.να του μιλησω οτι η αγαπη μας ειναι ομορφη αλλα δεν μπορω να θυσιασω την αναγκη μου για οικογενεια εξαιτιας αυτης της αγαπης.οτι πρεπει να σεβαστει τον χρονο.την φυση...ολα θα τα πω..κ θα σας πω νεα την Δευτερα!! ΒΑΣΙΚΑ..επαναπαυθηκα λιγο τον τελευταιο καιρο..ελεγα μεσα μου..αστον μωρε..αστον χαλαρο κ βλεπουμε.αλλα τελικα πιστευω τωρα οτι πρεπει να το παλεψω.οχι να τον ζαλιζω.αλλα πρεπει να κξεκαθαρισω την θεση μου.δνε το εχω κανει αυτο βεβαια..θα τα πω κ ας μου βαλει τοιχο.ολο κ κατι θα μπει μεσα.εν τω μεταξυ οταν του λεω διαφορα ακουει αλλα δεν λεει ποτε την αποψη του..απλα ακουει κ σε κανει να απορεις εαν σε ακουει ή οχι.το εχω διαπιστωσει με αλλα πραγματα αυτο..κ νιωθω οτι δεν ακουει κ δεν θα κανει αυτο που του λεω κ μετα απο λιγο καιρο παρατηρω να αλλαζει σταση κ να εφαρμοζει αυτα που του εχω πει..αλλα μετα απο πολλες μερες.σαν να μη θελει να παραδεχτει απο εγωισμο οτι αυτος που του μιλαει εχει δικιο..ειναι εγωιστης..αλλα ειναι καλουλης..να σαι καλα κοπελιτσα μου.να σε εχει καλα ο θεος κ σενα κ τα παιδακια σου!!

Αυτο που ζεις εσυ ωρα, το βιωσε πολυ εντονα μια πολυ καλη μου φιλη. Εκεινη ειχε σοβαρο γυναικολογικο προβλημα ομως κ υπηρχε χρονικη προθεσμια για να γινει μαμα. Ο συντροφος της (πανω απο 10 χρονια σχεσης) ουτε να το ακουσει... Η κοπελα τοσο πολυ ηθελε παιδι που ηταν αποφασισμενη να χωρισει κ να βρει δοτη ωστε να κανει παιδι. Τελικα εκεινος πειστηκε κ τωρα εχουν ενα μωρακι 7μηνων. Το θεμα ειναι πως επειδη εκεινος δεν το ηθελε με ολη του την καρδια -φυσικα λατρευει το παιδι του- ειναι αρκετα απομακρος απο τα βαρη κ τις υποχρεωσεις της πατροτητας. Κ φυσικα ουτε να ακουσει για 2ο παιδακι, οσο κ αν θελει η κοπελα... Με αυτο το παραδειγμα θελω να πω οτι πολλες φορες -οχι παντα- αν ο ενας δεν ειναι απολυτα διατεθειμενος να γινει γονιος κ οταν αυτο συμβει μετα απο γκρινια/εκβιασμους κοκ, ισως να μην γινει ποτε ανταξιος γονιος για το παιδι που ερχεται. Αρα, ισως πρεπει πρωτα να σκεφτεις αν αυτη η σχεση σε καλυπτει κ μετα να προχωρησεις σε ενα τοσο μεγαλο βημα.

βαζω το χερι μου στη φωτια (εχω αποδειξεις γι αυτο που θα πω) πως αν κανουμε παιδι, δεν θα ειναι απλα πατερας..αλλα ΠΑΤΕΡΑΣ!! εχει τρομερα δυνατο το συναισθημα ευθυνης, εχουμε 2 σκυλακια στα οποια συμπεριφερεται σαν πατερας, λατρευει τα παιδια, οταν βλεπει παιδι γονατιζει για να παιξει μαζι του.. κ ειναι κ τρομερα ευαισθητος κ χαιρεται με το παραμικρο μερικες φορες.Βαζω το χερι μου στη φωτια γι αυτον.ακομα κ με το ζορι να κανει παιδι.αν το δει..θα πρεπει να αλλαζουμε πανες σε αυτον κ οχι στο παιδι.το λενε κ οι φιλοι του μπροστα του(ολοι του οι φιλοι εχουν παιδια κ του λενε ρε φιλε αν κανεις εσυ παιδι!πολυ τυχερο θα ειναι με εσενα πατερα!) τοσο πολυ..

επισης μια φορα ειχαμε μια κουβεντα..για το σπιτι μας οτι αν καναμε παιδακι που θα βαζαμε την κουνια του(ο,τι να ναι τωρα) κ επειδη εγω οδηγαω χρονια μεγαλη μηχανη του ειπα "αν μεινω εγκυος δεν θα οδηγαω την μηχανη, θα την πουλησω να παρω ενα μικρο αυτοκινητο για να μπορω να μετακινω κ το παιδι" κ μου λεει "θα βαλεις το παιδι μου μεσα στο αυτοκινητο που θα οδηγεις εσυ?? το δικο μου παιδι?αδυνατον!!" κ γελουσε..κ καλα οτι εμεις οι γυναικες ειμαστε αθλιες στο τιμονι κ δεν θα θελει το παιδι του να κινδυνευει.οκ μου αρεσουν ολα αυτα αλλα δυστυχως ακομα ειναι στην φαντασια μας.φαινεται ρε παιδια ο ανθρωπος οτι θελει να προχωρησει.κολωνει..τα χει παιξει.καθεται καπνιζει κ κοιταει τον ουρανο κ μου λεει..."μας κατεστρεψαν!!" .. παιρνει 650 euro.εχουμε δανειο το σπιτι κ ενα μικρο καταναλωτικο..βαλε λογαριασμους ,σουπερ μαρκετ..καποτε καναμε κ εκδρομες καθε σκ ..τωρα τιποτα.εχουμε πολυ περιοριστει!!

αλλα ειπαμε εχουμε βοηθεια κ απο τους δικους μας.οι δικοι μου δνε θα μας αφησουν ετσι.η μανα μου εχει φτιαξει μια ντουλαπα με παιδικα ρουχα για το δικο μου παιδι ήδη.!!ασ ευχομαι να τα φορεσει καποτε.

Δεν εχω κανενα λογο να σε αμφισβητησω, ουτε ειχα τετοια προθεση. Σιγουρα εσυ τον γνωριζεις καλυτερα απο ολους. Ειναι απιστευτη αδικια να κοβονται τα φτερα κ τα ονειρα των ανθρωπων απο τις καταστροφικες βλεψεις της μειοψηφιας που κυβερνα αυτον τον πλανητη.... Ισως λοιπον το μονο (οχι τοσο ευκολο ισως) που εχεις να κανεις, ειναι να βρεις εναν τροπο να τον πεισεις οτι δεν μπορουν τριτοι να οριζουν τις ζωες μας. Εμεις πρεπει να αντισταθουμε με ολο μας το ειναι για να φτιαξουμε τη ζωη που θελουμε, με οσες δυσκολιες.... Ενα παιδι εχει σιγουρα υποχρεωσεις (εχω 2 κ ξερω...), ομως ειναι τοσο ιερες αυτες οι υποχρεωσεις που η ιδια η ζωη με τη δικη μας συμμετοχη, μας δινει το χερι της για να το μεγαλωσουμε οπως του αξιζει. Οπλισου με υπομονη, βαλε ολη την αισιοδοξια σου κ τοτε θα τον πεισεις οτι αξιζει να σηκωσει το βλεμμα του κ να κανετε μαζι τα ονειρα σας αληθινα... Σου ευχομαι απο την καρδια μου τα καλυτερα!!

"Ν'αγαπας την ευθυνη. Να λες, εγω μοναχος μου θα σωσω τον κοσμο. Αν χαθει, εγω θα φταιω." Ν.Καζαντζακης

αχ μου δινεις τοση δυναμη!!! δνε μπορεις να φανταστεις!!

εχεις τοσο καλη ψυχουλα.! θα το κανω.το αποφασισα.θα του μιλησω αυτο το σκ.μολις αραξουμε.θα του μιλησω για το δικαιωμα μου να γινω κ γω μανουλα.να του μιλησω οτι η αγαπη μας ειναι ομορφη αλλα δεν μπορω να θυσιασω την αναγκη μου για οικογενεια εξαιτιας αυτης της αγαπης.οτι πρεπει να σεβαστει τον χρονο.την φυση...ολα θα τα πω..κ θα σας πω νεα την Δευτερα!! ΒΑΣΙΚΑ..επαναπαυθηκα λιγο τον τελευταιο καιρο..ελεγα μεσα μου..αστον μωρε..αστον χαλαρο κ βλεπουμε.αλλα τελικα πιστευω τωρα οτι πρεπει να το παλεψω.οχι να τον ζαλιζω.αλλα πρεπει να κξεκαθαρισω την θεση μου.δνε το εχω κανει αυτο βεβαια..θα τα πω κ ας μου βαλει τοιχο.ολο κ κατι θα μπει μεσα.εν τω μεταξυ οταν του λεω διαφορα ακουει αλλα δεν λεει ποτε την αποψη του..απλα ακουει κ σε κανει να απορεις εαν σε ακουει ή οχι.το εχω διαπιστωσει με αλλα πραγματα αυτο..κ νιωθω οτι δεν ακουει κ δεν θα κανει αυτο που του λεω κ μετα απο λιγο καιρο παρατηρω να αλλαζει σταση κ να εφαρμοζει αυτα που του εχω πει..αλλα μετα απο πολλες μερες.σαν να μη θελει να παραδεχτει απο εγωισμο οτι αυτος που του μιλαει εχει δικιο..ειναι εγωιστης..αλλα ειναι καλουλης..να σαι καλα κοπελιτσα μου.να σε εχει καλα ο θεος κ σενα κ τα παιδακια σου!!

Σ'ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και για τις ευχές.Απλά δεν έχω παιδάκι ακόμα.Είμαστε στην προσπάθεια και ελπίζουμε να έρθει.

Έτσι κάνει και ο δικός μου άντρας.Δεν μιλάει,αν δεν αναγκαστεί να μιλήσει.Πολλές φορές νιώθω και εγώ ότι δεν ανταποκρίνεται,αλλά δεν είναι έτσι.Ύστερα από λίγο χρόνο και αφού έχει ωριμάσει η σκέψη μέσα του πράττει τα ανάλογα.Πριν αποφασίσουμε πότε θα μπούμε στη διαδικασία για παιδί του είχα κάνει κουβέντα,πως πρέπει να ξεκινήσουμε και πως ένιωθα έτοιμη και τον ρώτησα πως νιώθει εκείνος.Αφού μου είπε αρχικά πως δεν νιώθει ακόμα έτοιμος του εξήγησα όρισμένα πράγματα και έληξε η κουβέντα.Ύστερα από περίπου 3 μήνες πήρε μόνος του την απόφαση και χωρίς να μου πει τίποτα έγινε η έκπληξη όταν κάναμε αγκαλίτσες(καταλαβαίνεις τι εννοώ,μην μπω σε λεπτομέρειες).

Ο συντροφός σου απλά έχει φρικάρει με το οικονομικό και δικαίως,όμως η ζωή δεν σταματά.Αν συζητήσετε,θα το καταλάβει.Δώστου λίγο χρόνο ακόμα και που ξέρεις μπορεί να σου κάνει και εκείνος μια εκπληξούλα σε λίγο καιρό!Μακάρι!!!!

Και που ξέρεις μπορεί σε λίγο καιρό να είμαστε μαζί εγκυούλες και να συζητάμε άλλα πράγματα.Προς το παρόν όμως σου εύχομαι καλή τύχη με την κουβέντα σας το ΣΚ.Θα περιμένω με αγωνία νέα σου.

Σε φιλώ γλυκά!!!:-P

Δεν εχω κανενα λογο να σε αμφισβητησω, ουτε ειχα τετοια προθεση. Σιγουρα εσυ τον γνωριζεις καλυτερα απο ολους. Ειναι απιστευτη αδικια να κοβονται τα φτερα κ τα ονειρα των ανθρωπων απο τις καταστροφικες βλεψεις της μειοψηφιας που κυβερνα αυτον τον πλανητη.... Ισως λοιπον το μονο (οχι τοσο ευκολο ισως) που εχεις να κανεις, ειναι να βρεις εναν τροπο να τον πεισεις οτι δεν μπορουν τριτοι να οριζουν τις ζωες μας. Εμεις πρεπει να αντισταθουμε με ολο μας το ειναι για να φτιαξουμε τη ζωη που θελουμε, με οσες δυσκολιες.... Ενα παιδι εχει σιγουρα υποχρεωσεις (εχω 2 κ ξερω...), ομως ειναι τοσο ιερες αυτες οι υποχρεωσεις που η ιδια η ζωη με τη δικη μας συμμετοχη, μας δινει το χερι της για να το μεγαλωσουμε οπως του αξιζει. Οπλισου με υπομονη, βαλε ολη την αισιοδοξια σου κ τοτε θα τον πεισεις οτι αξιζει να σηκωσει το βλεμμα του κ να κανετε μαζι τα ονειρα σας αληθινα... Σου ευχομαι απο την καρδια μου τα καλυτερα!!

συμφωνω κ επαυξανω!! ΤΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΑΣ!!! ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ !! ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΔΥΝΑΤΑ ΓΕΡΑ ΓΕΜΑΤΑ ΧΑΡΑ!! Κ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΣ ΟΠΩΣ ΕΣΥ ΘΕΛΕΙΣ!!ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την τεραστια δυναμη που μου δωσατε.θασας πω την δευτερα τι εκανα.ευχομαι να εχω καλα αποτελεσματα.cross ur fingers!!:lol:

Διαφημίσεις

:oops:

Σ'ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και για τις ευχές.Απλά δεν έχω παιδάκι ακόμα.Είμαστε στην προσπάθεια και ελπίζουμε να έρθει.

Έτσι κάνει και ο δικός μου άντρας.Δεν μιλάει,αν δεν αναγκαστεί να μιλήσει.Πολλές φορές νιώθω και εγώ ότι δεν ανταποκρίνεται,αλλά δεν είναι έτσι.Ύστερα από λίγο χρόνο και αφού έχει ωριμάσει η σκέψη μέσα του πράττει τα ανάλογα.Πριν αποφασίσουμε πότε θα μπούμε στη διαδικασία για παιδί του είχα κάνει κουβέντα,πως πρέπει να ξεκινήσουμε και πως ένιωθα έτοιμη και τον ρώτησα πως νιώθει εκείνος.Αφού μου είπε αρχικά πως δεν νιώθει ακόμα έτοιμος του εξήγησα όρισμένα πράγματα και έληξε η κουβέντα.Ύστερα από περίπου 3 μήνες πήρε μόνος του την απόφαση και χωρίς να μου πει τίποτα έγινε η έκπληξη όταν κάναμε αγκαλίτσες(καταλαβαίνεις τι εννοώ,μην μπω σε λεπτομέρειες).

Ο συντροφός σου απλά έχει φρικάρει με το οικονομικό και δικαίως,όμως η ζωή δεν σταματά.Αν συζητήσετε,θα το καταλάβει.Δώστου λίγο χρόνο ακόμα και που ξέρεις μπορεί να σου κάνει και εκείνος μια εκπληξούλα σε λίγο καιρό!Μακάρι!!!!

Και που ξέρεις μπορεί σε λίγο καιρό να είμαστε μαζί εγκυούλες και να συζητάμε άλλα πράγματα.Προς το παρόν όμως σου εύχομαι καλή τύχη με την κουβέντα σας το ΣΚ.Θα περιμένω με αγωνία νέα σου.

Σε φιλώ γλυκά!!!:-P

ειστε στην διαδικασια λοιπον..χεχε...τι ωραια!! απολαυσε το κ θα ρθει!!

ευχαριστω για την μεγαλη δυναμη.αληθεια πηρα πολλη δυναμη απο εσας!!

μακαρι να ειμασταν μαζι εγκυουλες..αλλα επειδη εσεις εχετε ηδη ξεκινησει σου ευχομαι τον επομενο κιολας μηνα να ακουσω τα ΝΕΑ!!! αχ τι καλαα!

αντε μπραβο ρε παιδια! δινετε ζωη σ αυτην την μιζερια που επικρατει.ειναι πολυ συγκινητικο οτι ορισμενοι ανθρωποι δεν το βαζουν κατω.!!! μπραβο!!κ σας αξιζει!! θα ενημερωσω την δευτερα για τα δικα μου.ισως μπω κ αυριο αμεσως μετα το "ξεκαθαρισμα λογαριασμων"!! ΦΙΛΑΚΙΑ!!!! κ μην τεμπελιαζουμε! εχετε δουλεια το σκ!! χεχε!!:oops:

:oops:

ειστε στην διαδικασια λοιπον..χεχε...τι ωραια!! απολαυσε το κ θα ρθει!!

........εχε!!:oops:

καλημερα.. θα σου πω καποια πραγματα και απο τισ δυο πλευρες...

εγω ειμαι 35 και ο δικοσ μου 34.!

υπαρχει προβλημα σε σπερμα ....και την..παλυεουμε ..

ειμαστε και οι δυο ανεργοι ..εγω απολυθηκα καλοκαιρι και εκεινοσ ...το περισσοτερο καιρο δεν εχει δουλεια!!!!

μπορω να πω οτι εγω τον συντηρω τισ περισσοτερεσ φορεσ.!

τωρα ειμαστε και οι δυο ανεργοι με ενα επιδομα μονο..παρ ολα αυτα ...εινα πολυ τησ οικογενειασ και με ..πρηζει για παιδι ...

ελευθερα βεβαια ..αλλα σου ειπα οτι ανακαλυψαμε οτι υπαρχει προβλημα με σπερμα...

εν ολιγησ ..φοβαμαι κι εγω ναι μεν θελω αλλα φοβαμαι που δεν υπρχει δουλεια και απο τισ δυο πλευρες..παρ ολα αυτα προσπαθουμε γιατι ξερουμε οτι δεν ερχεται οποτε το ..παραγγειλουμε!

αποτη αλλη ναι το παραδεχομαι του κανω καυγα καποιεσ φορεσ και του λεω οτι θεσ παιδι ..και πωσ θα μεγαλωσει και μου αναφερει και εκεινοσ για κατοχεσ κλπ..

ναι του λεω αλλα δεν θελω να βγουμε στα ..φαναρια να βρουμε λεφτα να δωσω γαλα στο παιδι ..και να μην μεγαλωσει σε τοσο ..αθλιεσ συνθηκεσ ..εχουμε δλδ ολοι ..σαν παραδειγμα την κατοχη ..αλλα ρε κοριτσια τοτε δεν ξερανε τι ειναι γονιμεσ...πιανανε με την μια...χωρισ ολα αυτα τα σκ@@ταπου τρωμε ..

δλδ ναι πιστευω οτι αν ξερανε πωσ θα καταληγανε ενδεχωμενωσ με υιοθεσιεσ κλπ.. δεν θα τα κανανε .

δεν ειναι λιγεσ οι μανεσ που κανανε 800 παιδια και καταληγανε σε ιδρυματα ..και θετουσ γονεισ..

αν κανω λαθοσ διορθωστε με ..

τα λεω αυτα γιατι απ τη μια ναι αγχωνεται ο δικοσ σου πωσ θα μεγαλωσει κλπ..(ολοι πιστευω πωσ θα θελαμε τα καλυτερα για το παιδι μασ καινα μην του λειψει τιποτα..) και γι αυτο να φοβαται ..

απ την αλλη ομωσ,λεω οτι μηπωσ εινια ευθυνοφοβοσ...γενικα ...

δλδ σε αλλεσ καταστασεισ πωσ το βλεπεισ? παιρνει ευθυνες? ρισκαρει? η ζει ..εκ του ασφαλουσ?

λεσ οτι ειναι ευπορη η δικη σου οικογενεια..και οτι θα εχετε βοηθεια ..αδερφια μανα κλπ..

απο εκεινου την πλευρα? παιζει καποια βοηθεια στην περιπτωση που???

ισωσ αυτο να μην θελει οτι εσεισ εχετε και οι δικοι του οχι ...

δε ξερω ..εινια λιγο περιεργα αυτα στουσ αντρεσ!

και κατι ακομα ...το να το κανεισ εσκεμενα ..και ..καταλαθοσ...ισωσ εχεισ καλα αποτελεσματα αλλα εγω νομιζω οτι θα ..κακοπερασεισ ..

με την εννοια οπωσ τον εχεισ περιγραψει..μην σου πει ..ριχτο...

εσυ ξερω δεν θα το κανεισ...και να φτασετε σε σημειο να χωρισετε ,και απλα εσυ να εχεισ το παιδι του απ οτι εναν ...ασχετο δοτη ...

για εκει σασ κοβω ..οπωσ τον εχεισ περιγραψει...

μακαρι να ..γλυκανει αν κατσει και να αλλαξει γνωμη αλλα δεν το κοβω για ετσι ...

και γω λοιπον αγχωνομαι και λεω πωσ θα το μεγαλωσουμε .γιατι να σου πω στην τελικη τελικη ..αν οι αντρεσ τα βρουν σκουρα ..λε πουλ...φευγουνε ...οι μανεσ τα τραβανε ολα ...

και στην δικη μου περιπτωση ..εγω εννοειταιιιι θα μεινω με το παιδι μου ..(αν κανουμε ποτε...) και εγω δεν θα εχω οικονομικη βοηθεια απ τουσ δικουσ μου γιατι απλα ..δεν εχουν ...

οποτε σκεφτομια ...οτι οχι ακομα ..απ την αλλη ναι ειμαι 35 και ποτε θα κανω ...

ισωσ σε μπερδεψα και σορυ για το μεγαλο μηνυμα ...αλλα καποιεσ τετοιεσ σκεψεισ τισ κανω κι εγω οσο αφορα...χρηματα επιβιωσησ και οχι δεν εχουμε λεφτα για " μεγαλη ζωη"

για να ζουμε απλα δεν βγαινουμε ...παρ ολα αυτα ...προσπαθουμε το θελουμε πολυ....

μετα βεβαια .θα εχω τα αγχη ...μεχρι και να γεννησω τα χρηματα εγκυμοσυνησ ..φαρμακων ..κλπ..δεν μιλαμεγια το πωσ θα μεγαλωσει ...γαλατα πανεσ..κλπ..αλλο αγχοσ αυτο

ασ ερθει με το κ αλο ..και θα δουμε...:P

καλημερα.. θα σου πω καποια πραγματα και απο τισ δυο πλευρες..

εγω ειμαι 35 και ο δικοσ μου 34.!

υπαρχει προβλημα σε σπερμα ....και την..παλυεουμε ..

ειμαστε και οι δυο ανεργοι ..εγω απολυθηκα καλοκαιρι και εκεινοσ ...το περισσοτερο καιρο δεν εχει δουλεια!!!!

μπορω να πω οτι εγω τον συντηρω τισ περισσοτερεσ φορεσ.!

τωρα ειμαστε και οι δυο ανεργοι με ενα επιδομα μονο..παρ ολα αυτα ...εινα πολυ τησ οικογενειασ και με ..πρηζει για παιδι ...

ελευθερα βεβαια ..αλλα σου ειπα οτι ανακαλυψαμε οτι υπαρχει προβλημα με σπερμα...

εν ολιγησ ..φοβαμαι κι εγω ναι μεν θελω αλλα φοβαμαι που δεν υπρχει δουλεια και απο τισ δυο πλευρες..παρ ολα αυτα προσπαθουμε γιατι ξερουμε οτι δεν ερχεται οποτε το ..παραγγειλουμε!

αποτη αλλη ναι το παραδεχομαι του κανω καυγα καποιεσ φορεσ και του λεω οτι θεσ παιδι ..και πωσ θα μεγαλωσει και μου αναφερει και εκεινοσ για κατοχεσ κλπ..

ναι του λεω αλλα δεν θελω να βγουμε στα ..φαναρια να βρουμε λεφτα να δωσω γαλα στο παιδι ..και να μην μεγαλωσει σε τοσο ..αθλιεσ συνθηκεσ ..εχουμε δλδ ολοι ..σαν παραδειγμα την κατοχη ..αλλα ρε κοριτσια τοτε δεν ξερανε τι ειναι γονιμεσ...πιανανε με την μια...χωρισ ολα αυτα τα σκ@@ταπου τρωμε ..

δλδ ναι πιστευω οτι αν ξερανε πωσ θα καταληγανε ενδεχωμενωσ με υιοθεσιεσ κλπ.. δεν θα τα κανανε .

δεν ειναι λιγεσ οι μανεσ που κανανε 800 παιδια και καταληγανε σε ιδρυματα ..και θετουσ γονεισ..

αν κανω λαθοσ διορθωστε με ..

τα λεω αυτα γιατι απ τη μια ναι αγχωνεται ο δικοσ σου πωσ θα μεγαλωσει κλπ..(ολοι πιστευω πωσ θα θελαμε τα καλυτερα για το παιδι μασ καινα μην του λειψει τιποτα..) και γι αυτο να φοβαται ..

απ την αλλη ομωσ,λεω οτι μηπωσ εινια ευθυνοφοβοσ...γενικα ...

δλδ σε αλλεσ καταστασεισ πωσ το βλεπεισ? παιρνει ευθυνες? ρισκαρει? η ζει ..εκ του ασφαλουσ?

λεσ οτι ειναι ευπορη η δικη σου οικογενεια..και οτι θα εχετε βοηθεια ..αδερφια μανα κλπ..

απο εκεινου την πλευρα? παιζει καποια βοηθεια στην περιπτωση που???

ισωσ αυτο να μην θελει οτι εσεισ εχετε και οι δικοι του οχι ...

δε ξερω ..εινια λιγο περιεργα αυτα στουσ αντρεσ!

και κατι ακομα ...το να το κανεισ εσκεμενα ..και ..καταλαθοσ...ισωσ εχεισ καλα αποτελεσματα αλλα εγω νομιζω οτι θα ..κακοπερασεισ ..

με την εννοια οπωσ τον εχεισ περιγραψει..μην σου πει ..ριχτο...

εσυ ξερω δεν θα το κανεισ...και να φτασετε σε σημειο να χωρισετε ,και απλα εσυ να εχεισ το παιδι του απ οτι εναν ...ασχετο δοτη ...

για εκει σασ κοβω ..οπωσ τον εχεισ περιγραψει...

μακαρι να ..γλυκανει αν κατσει και να αλλαξει γνωμη αλλα δεν το κοβω για ετσι ...

και γω λοιπον αγχω

νομαι και λεω πωσ θα το μεγαλωσουμε .γιατι να σου πω στην τελικη τελικη ..αν οι αντρεσ τα βρουν σκουρα ..λε πουλ...φευγουνε ...οι μανεσ τα τραβανε ολα ...

και στην δικη μου περιπτωση ..εγω εννοειταιιιι θα μεινω με το παιδι μου ..(αν κανουμε ποτε...) και εγω δεν θα εχω οικονομικη βοηθεια απ τουσ δικουσ μου γιατι απλα ..δεν εχουν ...

οποτε σκεφτομια ...οτι οχι ακομα ..απ την αλλη ναι ειμαι 35 και ποτε θα κανω ...

ισωσ σε μπερδεψα και σορυ για το μεγαλο μηνυμα ...αλλα καποιεσ τετοιεσ σκεψεισ τισ κανω κι εγω οσο αφορα...χρηματα επιβιωσησ και οχι δεν εχουμε λεφτα για " μεγαλη ζωη"

για να ζουμε απλα δεν βγαινουμε ...παρ ολα αυτα ...προσπαθουμε το θελουμε πολυ....

μετα βεβαια .θα εχω τα αγχη ...μεχρι και να γεννησω τα χρηματα εγκυμοσυνησ ..φαρμακων ..κλπ..δεν μιλαμεγια το πωσ θα μεγαλωσει ...γαλατα πανεσ..κλπ..αλλο αγχοσ αυτο

ασ ερθει με το κ αλο ..και θα δουμε...:P

λοιπον,καλημερα κ σε σενα καταρχην.πολυ κλα ολα αυτα που γραφεις κ σε καταλαβαινω σχετικ με τις ανησυχιες σου.θα σου πω λιγα λογια γ τον αντρα μου κ θελω να βγαλεισ συμπερασμα, δυναμικοσ.υτοδημιουργητοσ.περηφανοσ.ετοιμο σπιτι ειχε οταν τον γνωρισα.μ νοικοκυρεψε.σιχαινεται την τεμπελια.ημουν ανωριμη κ μ εμαθε να ειμαι συνεπησ.με χωρισε τον πρψτο καιρο επειδη δεν ειχα ασφαλεια στο οχημα μου κ επαθα τροχαιο.με εμαθε να κραταω σπιτι κ να οργανωνομαι.στο σπιτι ειχε ηδη σκεφτει ποιο θα ειναι τι παιδικο δωματιο.ιχε τα παντα κ δεν χρειαστηκε να φερω τιποτα απο το δικο μου σπιτι.δεν αφηνι δουλεια να πεσει κατω!στουσ πρωτουσ 6 μηνεσ εμεινα εγκυοσ κ το χασαμε!ειχε τρελλαθει απο την χαρα του.κερνουσε μπιρεσ τον κοσμο.τοτε επαιρνε 1500 euro κ τωρα 650.θεσ κ αλλα;χεχε..τον σεπτεμβρη συζηταγε με την μαμα μου μπροστα μου..κ τισ λεει να κανουμε ενα παιδακι η οχι;;τι το τιζουμε ομωσ;

λοιπον,καλημερα κ σε σενα καταρχην.πολυ κλα ολα αυτα που γραφεις κ σε καταλαβαινω σχετικ με τις ανησυχιες σου.θα σου πω λιγα λογια γ τον αντρα μου κ θελω να βγαλεισ συμπερασμα, δυναμικοσ.υτοδημιουργητοσ.περηφανοσ.ετοιμο σπιτι ειχε οταν τον γνωρισα.μ νοικοκυρεψε.σιχαινεται την τεμπελια.ημουν ανωριμη κ μ εμαθε να ειμαι συνεπησ.με χωρισε τον πρψτο καιρο επειδη δεν ειχα ασφαλεια στο οχημα μου κ επαθα τροχαιο.με εμαθε να κραταω σπιτι κ να οργανωνομαι.στο σπιτι ειχε ηδη σκεφτει ποιο θα ειναι τι παιδικο δωματιο.ιχε τα παντα κ δεν χρειαστηκε να φερω τιποτα απο το δικο μου σπιτι.δεν αφηνι δουλεια να πεσει κατω!στουσ πρωτουσ 6 μηνεσ εμεινα εγκυοσ κ το χασαμε!ειχε τρελλαθει απο την χαρα του.κερνουσε μπιρεσ τον κοσμο.τοτε επαιρνε 1500 euro κ τωρα 650.θεσ κ αλλα;χεχε..τον σεπτεμβρη συζηταγε με την μαμα μου μπροστα μου..κ τισ λεει να κανουμε ενα παιδακι η οχι;;τι το τιζουμε ομωσ;

αχ ...θα σε πιασω απο το μαλλι ...

μαρη ...εσυ μασ ειπες πριν οτι δεν ηθελε ..(πλακα κανω μην με παρεξηγησεις)

αρα ..θελει σε γενικεσ γραμμεσ οταν μου λεσ οτι εμεινεσ και ειχατε αυτη την ατυχια..αρα κατα βαθοσ θελει ..απλα τον πιανει η ανασφαλεια τωρα που παιρνει ..650 κατοσταρικα και οχι 1500 χιλιαρικο...

βεβαια...δεν βρισκω σωστο αυτο που ειπες οτι σε χωρισε λογω που ησουν ανασφαλιστη και τρακαρες!ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ...δλ στην πρωτη στραβη σε παρατησε?

οκ ..σε εμαθε να εισαι συνεπεισ ...να ωριμασεισ κλπ..αλλα αυτη ηταν πολυ μ@@$%&(σμενη κινηση που εκανε ..εχε το στο πισω μεροσ του μυαλου σου ...δεν ειναι καλο σημαδι ,ασχετα αν σε εχει σε σπιτι δικο του νοικοκυρεμενο κλπ..

αυτο δεν μου λεει κατι ..δλδ να εχει μανια με καθαριοτητα πχ ...και σε μια στραβη .οπωσ το ατυχημα να σε αφησει ..

δλδ ..στα εχωσε κι απο πανω ..αντι να σε ..κανακεψει στην φαση που βρισκοσουν ..ειτε εφταιγεσ ειτε οχι ..ειτε χτυπησεσ ειτε οχι ..(αληθεια ειχεσ χτυπησει? ελπιζω οχι )

ενιγουει....

επισησ ..δεν μου αρεσε αυτο που λεσ για τη μανα του ..ρε συ ? τι μανα του θα ρωτησει αν θα κανει παιδι ??? και ναι να του πει η μανα ..οτι θελω εγγονι κλπ...απο αυτην περιμενει απαντηση ? τι κουλο κι αυτο ....λιγο ...οικογενειακεσ ιστοριεσ μου θυμιζει που βλεπω ...

και δεν μου καθεται καλα αυτο ..ακου να ρωτησει τη μανα του αν θα κανει παιδι ..

ωραια η μανα λεει ναι ..θα σε βαλει κατω να κανετε..αν πει οχι ? ισωσ γι αυτο παιρνει ...χ εσυ? αυτα θελω λιγο να μου γραψεισ...

δε λεω ..κι εγω αν μεινω ..απλα θα το ανακοινωσω ..δεν θα ρωτησω τη μανα μου αν θα κανω παιδι ...

θα σου πω και ενα τελευταιο που θα ακουστει λιγο καπωσ...

μηπωσ επειδη ειναι ανασφαλεισ και πιστευει οτι δεν θα βγαινει οικονομικα ...θελει γενικα να εχει το πανω χερι ...? σπιτι του ..χωρισ τπτ δικοσ ου μεσα...

δλδ ...ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΡΑ ΜΟΥ ,Γ@ΜΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΥΡΑ ΜΟΥ ?

ειναι τετοιοσ???σε αφηνει να παιρνεισ πρωτοβουλιεσ γενικα? σε οτιδηποτε ρε παιδι μου ..οχι μονο για το παιδι ..γενικα ..για ψωνια ..για αλαλγεσ στο σπιτι ..για για για..????

Διαφημίσεις

Εγώ πάντως ath_gal1 δεν το πήρα όπως εσύ.Μπορεί να ήταν κάπως ακραία η αντίδρασή του με το ατύχημα της κοπέλας,όμως αν δεν χτύπησε η heelp,δεν είναι και τόσο τραγικό.Προφανώς το έκανε για να την ταρακουνήσει,αλλιώς δεν θα ήταν ξανά μαζί.Μπορεί να τις είχε πει ένα κάρο φορές ότι δεν πρέπει να είναι ανασφάλιστη και εκείνη να μην τον άκουγε.Δεν ξέρω ακριβώς πως έγιναν τα γεγονότα,υποθέσεις κάνω.Εξάλλου όταν αγαπάμε έναν άνθρωπο πρέπει να του λέμε τα "στραβά" του,όχι κακοπροέραιτα,αλλά για να βελτιωθεί.Οι κόλακες είναι πάντα πιο επικύνδινοι.Τώρα όσον αφορά το ότι το συζήτησε με την μάνα του,πάλι δεν το βρίσκω κακό,στο βαθμό που η μαμά δεν επηρεάζει τις αποφάσεις του ζευγαριού.Και εγώ συζητάω με την μάνα του το θέμα του παιδιού,αλλά τις αποφάσεις τις παίρνω με τον άντρα μου.Με είχε ρωτήσει π.χ η μαμά μου:"Μήπως λόγω της οικονομικής κατάστασης βάλατε σε αναμονή το θέμα του παιδιού?".Και εγω τις απάντησα πως όχι.Όπως επίσης ότι στο σπίτι του δεν έφερε η φίλη μας τίποτα,κατάλαβα ότι δεν χρειάστηκε να φέρει γιατί είχε τα πάντα και όχι ότι ο συντροφός της το απαγόρευσε.

Τελοσπάντων.Έτσι κι αλλιώς δεν είμαστε μέσα στη σχέση της κοπέλας και ίσως να μην κρίνουμε και σωστά.Ίσως και εγώ να κάνω λάθος,αλλά αυτο που έχω καταλάβει αυτές τις μέρες είναι ότι ο άνθρωπος αυτός αλλιώς τα υπολόγιζε και αλλιώς του ήρθαν,όπως άλλωστε στους περισσότερους από εμάς.Όμως κάποιοι μπλοκάρουν πιο πολύ και τους παίρνει από κάτω.Χρειάζονται λίγο χρόνο να συνηθίσουν στα νέα δεδομένα.

heelp λυπάμαι πολύ για την απώλειά σου.Είναι πολύ κρίμα να τελειώνει έτσι άδοξα μια εγκυμοσύνη.Όταν μιλήσετε και έχεις νεότερα,ενημέρωσέ μας.Εύχομαι να πάνε όλα καλά.Ο συντροφός σου φαίνεται να το θέλει,αλλά φοβάται.Που θα πάει θα τον βοηθήσεις και εσύ λίγο να του περάσει ο φόβος αυτός όσο το δυνατόν πιο γρήγορα.

Εγώ πάντως ath_gal1 δεν το πήρα όπως εσύ.Μπορεί να ήταν κάπως ακραία η αντίδρασή του με το ατύχημα της κοπέλας,όμως αν δεν χτύπησε η heelp,δεν είναι και τόσο τραγικό.Προφανώς το έκανε για να την ταρακουνήσει,αλλιώς δεν θα ήταν ξανά μαζί.Μπορεί να τις είχε πει ένα κάρο φορές ότι δεν πρέπει να είναι ανασφάλιστη και εκείνη να μην τον άκουγε.Δεν ξέρω ακριβώς πως έγιναν τα γεγονότα,υποθέσεις κάνω.Εξάλλου όταν αγαπάμε έναν άνθρωπο πρέπει να του λέμε τα "στραβά" του,όχι κακοπροέραιτα,αλλά για να βελτιωθεί.Οι κόλακες είναι πάντα πιο επικύνδινοι.Τώρα όσον αφορά το ότι το συζήτησε με την μάνα του,πάλι δεν το βρίσκω κακό,στο βαθμό που η μαμά δεν επηρεάζει τις αποφάσεις του ζευγαριού.Και εγώ συζητάω με την μάνα του το θέμα του παιδιού,αλλά τις αποφάσεις τις παίρνω με τον άντρα μου.Με είχε ρωτήσει π.χ η μαμά μου:"Μήπως λόγω της οικονομικής κατάστασης βάλατε σε αναμονή το θέμα του παιδιού?".Και εγω τις απάντησα πως όχι.Όπως επίσης ότι στο σπίτι του δεν έφερε η φίλη μας τίποτα,κατάλαβα ότι δεν χρειάστηκε να φέρει γιατί είχε τα πάντα και όχι ότι ο συντροφός της το απαγόρευσε.

Τελοσπάντων.Έτσι κι αλλιώς δεν είμαστε μέσα στη σχέση της κοπέλας και ίσως να μην κρίνουμε και σωστά.Ίσως και εγώ να κάνω λάθος,αλλά αυτο που έχω καταλάβει αυτές τις μέρες είναι ότι ο άνθρωπος αυτός αλλιώς τα υπολόγιζε και αλλιώς του ήρθαν,όπως άλλωστε στους περισσότερους από εμάς.Όμως κάποιοι μπλοκάρουν πιο πολύ και τους παίρνει από κάτω.Χρειάζονται λίγο χρόνο να συνηθίσουν στα νέα δεδομένα.

heelp λυπάμαι πολύ για την απώλειά σου.Είναι πολύ κρίμα να τελειώνει έτσι άδοξα μια εγκυμοσύνη.Όταν μιλήσετε και έχεις νεότερα,ενημέρωσέ μας.Εύχομαι να πάνε όλα καλά.Ο συντροφός σου φαίνεται να το θέλει,αλλά φοβάται.Που θα πάει θα τον βοηθήσεις και εσύ λίγο να του περάσει ο φόβος αυτός όσο το δυνατόν πιο γρήγορα.

λοιπον, θελω να τονισω καποια πραγματα για να μην παρεξηγουμαι..οντως δεν χρειαστηκε να φερω τιποτα γιατι τα ειχε ολα κ οτι δεν ειχε (μικρα πραγματακια)τα αγορασα εγω ή τα εφερα απο το σπιτι μου, καποια μετα πηραμε μαζι, καποια δλδ εξτρα επιπλακια με το γουστο κ των δυο..συμπληρωσα την διακοσμηση κ επειδη εχουμε το ιδιο ακριβως γουστο χαρηκε κ χαρηκαμε γενικως πολυ..πλεον εγω ειμαι η κυρια εδω μεσα κ μαλιστα καποιες στιγμες του βαζω κ χερι..εχει την μανια του με τα φυτα,ασχολειται ωρες με αυτα κ γω με τα δικα μου,υπαρχει μια αρμονια.οσον αφορα το τροχαιο, θελω να τονισω οτι ημουν πραγματικα ο,τι να ναι κ αυτος ο ανθρωπος σταθηκε αφορμη να αλλαξω κ να γινω καλυτερος ανθρωπος, δεν ηταν λιγοι αυτοι που μου ελεγαν οτι ειμαι απαραδεκτη σε ολα.οταν χτυπησα(δεν χτυπησα πολυ) εμεινε μαζι μυο αγκαλια στο κρεβατι του νοσοκομειου οπου βγηκα κιολας την επομενη μερα, οταν μετα βρεθηκαμε μου ειπε οτι του αρεσω οκ, αλλα δεν μπορει να ειναι με εναν ανθρωπο που δεν φροντιζει για τιποτα κ μπορει αργοτερα να εχει τρεχαματα.του ειπα οτι εχει δικιο κ οτι θα προσπαθησω να αλλαξω, εμεινε 3 μερες να σκεφτει μονος του κ υστερα με πηρε τηλ να κανουμε μια νεα αρχη, η αληθεια ειναι οτι ενιωσα οτι ειχε δικιο κ αποφασισα να γινω πιο σωστη, ολοι χαρηκαν με την προοδο μου διοτι ημουν τοτε 31 χρονων κ μεχρι τοτε εκανα σαν 21.ξεχναγα παντα τα κλειδια του σπιτου μου κ εμπαινα απο τα παραθυρα, εχανα την τσαντα μου, δεν ασφαλιζα ποτε τα οχηματα μου ...κ αλλα πολλα που ολοι μου ελεγαν οτι ειμαι ανωριμη κ απαραδεκτη.τελος παντων...η αλλαγη ηρθε ανωδυνα επειδη πρωτα απο ολα εγω το πηρα αποφαση με εκεινο το γεγονος, ολα πηγαν καλα, συνεχισαμε μαζι κ μετα ετριβε τα ματια του κ αυτος κ ολοι οι αλλοι.

οσον αφορα την συζητηση με το αν θα κανουμε παιδι η οχι.δεν ρωτησε την μαμα του αλλα συζητησε το θεμα μπροστα μου με την μαμα ΜΟΥ ..για το αν ειναι συνετο στις μερες μας να κανουμε παιδι..κ καλα σαν να το σκεφτεται αλλα εχοντας επιγνωση για την κατασταση με το οικονομικο, δισταζει.δεν ρωτησε καν,απλα συζητουσε. Καναμε ονειρα πολλα μαζι, φτιαξαμε σπιτικο καλο, εχει τα παντα κ πολλη αγαπη..λειπει ομως κατι..

δεν μου ειπε ποτε οτι δεν θελει οικογενεια κ παιδι..ισα ισα...ομως φαινεται ολοκαθαρα οτι δισταζει για το οικονομικο.τωρα θελει να βρει δευτερη δουλεια.. η αληθεια ειναι οτι δυσκολα τα βγαζουμε περα, τσιμα τσιμα καθε μηνα. δειχνει να φοβαται να ανοιχτει περισσοτερο..ειναι τοσο δυναμικος που αποκλειεται να επαιρνε την αδεια της μαμας του ή καποιου αλλου, δεν φανταζεστε για τι ατομο μιλαμε, οι φιλες μου που τον εχουν γνωρισει μου λενε οτι ειναι ανδρας με το Α κεφαλαιο, η μητερα μου τον δοξαζει(χαχα) που με νοικοκυρεψε κ με εκανε ανθρωπο(μωρε αν δεν ηθελα εγω να αλλαξω δεν θα μπορουσε ουτε ο θεος να με αλλαξει) αλλα γενικως ολοι λενε στην οικογενεια μου οτι ειναι σωστος κ πρεπει να μην ειμαι ρεμαλι κ τον χασω(το νου σου ρεμαλι!!!ΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑ)..ειναι ενας ανθρωπος που κοιταει πρωτα απο ολα το σπιτι του, την σχεση του κ μετα ολα τα αλλα..ειμαι πολυ τυχερη που τον εχω κ τον αγαπαω παρα πολυ.ειναι το μωρο μου κ το παιδακι μου..αλλα θελω κ αλλο ενα κουτσικο..γινεται???χεχε~!φιλια σε ολες σας κ σας ευχαριστω που ειστε κοντα μου!!

θα σου πω και ενα τελευταιο που θα ακουστει λιγο καπωσ...

μηπωσ επειδη ειναι ανασφαλεισ και πιστευει οτι δεν θα βγαινει οικονομικα ...θελει γενικα να εχει το πανω χερι ...? σπιτι του ..χωρισ τπτ δικοσ ου μεσα...

δλδ ...ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΡΑ ΜΟΥ ,Γ@ΜΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΥΡΑ ΜΟΥ ?

ειναι τετοιοσ???σε αφηνει να παιρνεισ πρωτοβουλιεσ γενικα? σε οτιδηποτε ρε παιδι μου ..οχι μονο για το παιδι ..γενικα ..για ψωνια ..για αλαλγεσ στο σπιτι ..για για για..????

οχι οχι,ειναι ακυρο αυτο.δες παρακατω την απαντηση μου..σε ευχαριστω που νοιαστηκες ομως!

Καλησπέρα και από εμένα!

Κοπέλα μου γλυκιά, η επιθυμία για το μωρό είναι μεγάλη, όχι μόνο σε εσένα αλλά σε όλες μας! Αλλά, πραγματικά πιστεύω ότι το οικονομικό είναι αυτό που συνήθως ορίζει την έναρξη των προσπαθειών! Εννοώ δηλαδή, ότι τα δεδομένα σας προς το παρών, αγχώνουν πολύ τον σύντροφο σου γιατί σκέφτεται ορθολογιστικά! Και κατά την γνώμη μου, καλά κάνει!

Πολλοί θα σου πουν ότι τα παιδιά δεν θέλουν λεφτά αλλα αγάπη. Εγώ πάλι θα πω ότι θέλουν και τα δύο! Γιατι χωρίς λεφτά, δεν μπορείς να λύσεις τα προβλήματα της καθημερινότητας! Οσο αγάπη και να έχεις, δεν μπορείς!

Φυσικά, δεν εννοώ να μην προσπαθείτε για παιδάκι, αλλά δωσ' του λίγο χρόνο να αποδεχτεί την νέα οικονομική κατάσταση. Ασ΄τον να προσπαθήσει να βρει δευτερη δουλειά που θέλει! Λίγους μήνες ακόμα αναβολή δεν νομίζω ότι θα πειράξουν τόσο! Θα το συζητάτε και θα το ξανα συζητάτε, μέχρι και οι δύο να είστε έτοιμοι! Από τα λεγόμενα σου κατάλαβα, ότι έχετε ένα πολύ ωραίο σπιτικό, είστε δύο άνθρωποι που αγαπάτε ο ένας τον άλλον! Οπότε δε νομίζω ότι δεν καταλαβαίνει την αναγκη σου για παιδί, μάλλον ότι θέλει να δημιουργήσει ένα καλύτερο περιβάλλον για το παιδί του!

Μην αγχώνεσαι και μη σε πιάνει πανικός!

Α, και να πω κάτι σχετικά με το ατύχημα. Εννοείται πως έπραξε με την καλύτερη συμπεριφορά. Από ότι κατάλαβα, είναι άνθρωπος που έχει συνείδηση των πράξεων του και θέλει να ενεργεί ώριμα και υπέυθυνα. Και αυτός αλλά και ο άνθρωπος που θα διαλέξει να έχει στη ζωή του. Και το ίδιο νομίζω, ότι κατάλαβες και εσύ, γι αυτό και τον αγαπάς και τον εκτιμάς!

heelp μου ακριβώς αυτά που γράφεις επιβεβαιώνουν κάπως αυτά που λίγο ως πολύ σκεφτόμουν για τον σύντροφό σου,μέσα βέβαια από τις δικές σου περιγραφές.Και φυσικά αν δεν αποφάσιζες εσύ να αλλάξεις δεν θα άλλαζες με τίποτα,απλά ο άνθρωπος αυτός σε επηρέασε πολύ θετικά απ'ότι καταλαβαίνω,όπως φαντάζομαι τον έχεις επηρεάσει και εσύ θετικά με άλλα στοιχεία του δικού σου χαρακτήρα.Γι'αυτό είναι όμορφες οι σχέσεις!!!Δίνουμε και παίρνουμε πράγματα.Πάνω απ'όλα κατάλαβα γιατί θες να κάνεις παιδί με τον συγκεκριμένο άνθρωπο.Όχι μόνο γιατί φυσικά τον αγαπάς,αλλά και γιατί σου εμπνέει ασφάλεια.Πολύ σημαντικός παράγοντας για εμάς τις γυναίκες.

Βλέπω ότι ψάχνει για δεύτερη δουλειά.Αυτό είναι καλό βήμα.Φαίνεται ότι λαμβάνει υπ'όψιν του αυτά που του λες και προσπαθεί να δημιουργήσει τις κατάλληλες συνθήκες.Άρα κάνε και εσύ λίγη υπομονή και στήριξέ τον και όλα θα γίνουν κοριτσάκι μου.Μόνο μην αγχώνεσαι!:-P

οχι οχι,ειναι ακυρο αυτο.δες παρακατω την απαντηση μου..σε ευχαριστω που νοιαστηκες ομως!

έιδες τελικα οτι ο γραπτοσ λογοσ ..και τι να πρωτο γραψουμε αλλωστε ...θα γινομαστε και κουραστικες με τα κατεβατα...

προσπαθησεσ να μασ εξηγησεισ και η καθεμια ...οπωσ κι εγω αλλωστε ..βασει εμπειριων μου ..ή κρισης μου ,τα σκεφτομαι ...οπωσ θελω ...

εχωσα ...γκαζια οσο αφορα αν ρωτησε τη μανα του ..γιατι επηρεασμενη απο την δικη μου ...μελλουσα πεθερα ..καθοτι δεν ειμαι παντρεμενη με τον καλο μου ,βλεπω ..κ@λοσυμπεριφορα...(ασχετωσ αν ο δικοσ μου δεν την ακουει βεβαια!!!) και εβγαλα .ασ που με ..συμπερασμα"?

ξερεισ ..μια που διαβαζα αυτα που εγραφεσ και μια που εξαγριωνομουν σκεπτομενη τη δικη μου...:twisted::twisted::twisted:

αυτο για το ατυχημα ...δεν ειπα ρε παιδ μου κανακεμα ..να σου πει και μπραβο ...αλλα μεσα στην ολη ψυχολογικη αυτη που ησουν να σου συπμαρτασταθει ..οχι να σε χωρισει ..

εγραψεσ και συ χωρισμο και λεω τελοσ ..ε τα βρηκατε σε 3 μερες!!

αμαν κι εσυ .!!!:lol:

απ οτι δειχνει απ ο αυτα που λες ..σε νοιαζεται και σ αγαπαει και δεν νομιζω οτι δεν θελει απλα ..φοβαται..

ισωσ εσυ ..γιατι μονο εσυ τον ξερεις...με τον τροπο σου ...του το φερεισ σε συζητηση ..και να του εξηγησεισ ..οτι ναι ..δεν χρειαζεται ναε χεισ 100.000 ευρω στην ακρη γι ανα κανεισ παιδι ..γιατι αν περιμενεισ αυτο .ε δεν προκειται να κανετε ποτέ!(εκτοσ κι αν εχετε και μασ το κρυβετε...:rolleyes::confused:)χααχαχαχαχ

πιστευω οτι οταν με το καλο μεινεις ..θα ξεχασει και ευθυνεσ και θα σε εχει στα ωπα ωπα...

εκει θα αλλαξει 180 μοιρες...το πιστευω ..βασει περιγραφων που ειδα αποτο αρχικο μηνυμα..

μερεικεσ φορεσ ...αλλα διαβαζουμε και αλλα καταλαβαινουμε ...οταν δεν υπαρχουν ..επεξηγησεις...:rolleyes:

έιδες τελικα οτι ο γραπτοσ λογοσ ..και τι να πρωτο γραψουμε αλλωστε ...θα γινομαστε και κουραστικες με τα κατεβατα...

προσπαθησεσ να μασ εξηγησεισ και η καθεμια ...οπωσ κι εγω αλλωστε ..βασει εμπειριων μου ..ή κρισης μου ,τα σκεφτομαι ...οπωσ θελω ...

εχωσα ...γκαζια οσο αφορα αν ρωτησε τη μανα του ..γιατι επηρεασμενη απο την δικη μου ...μελλουσα πεθερα ..καθοτι δεν ειμαι παντρεμενη με τον καλο μου ,βλεπω ..κ@λοσυμπεριφορα...(ασχετωσ αν ο δικοσ μου δεν την ακουει βεβαια!!!) και εβγαλα .ασ που με ..συμπερασμα"?

ξερεισ ..μια που διαβαζα αυτα που εγραφεσ και μια που εξαγριωνομουν σκεπτομενη τη δικη μου...:twisted::twisted::twisted:

αυτο για το ατυχημα ...δεν ειπα ρε παιδ μου κανακεμα ..να σου πει και μπραβο ...αλλα μεσα στην ολη ψυχολογικη αυτη που ησουν να σου συπμαρτασταθει ..οχι να σε χωρισει ..

εγραψεσ και συ χωρισμο και λεω τελοσ ..ε τα βρηκατε σε 3 μερες!!

αμαν κι εσυ .!!!:lol:

απ οτι δειχνει απ ο αυτα που λες ..σε νοιαζεται και σ αγαπαει και δεν νομιζω οτι δεν θελει απλα ..φοβαται..

ισωσ εσυ ..γιατι μονο εσυ τον ξερεις...με τον τροπο σου ...του το φερεισ σε συζητηση ..και να του εξηγησεισ ..οτι ναι ..δεν χρειαζεται ναε χεισ 100.000 ευρω στην ακρη γι ανα κανεισ παιδι ..γιατι αν περιμενεισ αυτο .ε δεν προκειται να κανετε ποτέ!(εκτοσ κι αν εχετε και μασ το κρυβετε...:rolleyes::confused:)χααχαχαχαχ

πιστευω οτι οταν με το καλο μεινεις ..θα ξεχασει και ευθυνεσ και θα σε εχει στα ωπα ωπα...

εκει θα αλλαξει 180 μοιρες...το πιστευω ..βασει περιγραφων που ειδα αποτο αρχικο μηνυμα..

μερεικεσ φορεσ ...αλλα διαβαζουμε και αλλα καταλαβαινουμε ...οταν δεν υπαρχουν ..επεξηγησεις...:rolleyes:

ναι κοριτσακι μου, λογικο ειναι να μας μπερδευει ο γραπτος λογος..

τελικα ΔΕΝ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΤΟ ΣΚ..αθλια Ε?χαχααχα!

βασικα..υπηρχαν αλλες προτεραιοτητες.τον πηρανε τηλ απο μια εταιρια που ειχε στειλει βιογραφικο κ σημερα εχει interview, το θεμα ειναι οτι ειναι πολυ καλη περιπτωση κ ειχαμε αγωνια.σημερα το απογευμα θα ξερουμε πως πηγε η συνεντευξη.ηταν προβληματισμενος σχετικα παλι με τα οικονομικα οποτε δεν μου φανηκε καταλληλη στιγμη..

επιπλεον θελω την γνωμη σας κ σε κ ατι αλλο..

εχω κ υπερθυρεοειδισμο..ελεγχομενο πλεον βεβαια με φαρμακακια κ την ελαχιστη δυνατη δοση πια..

οι ορμονες ειναι φυσιολογικες τωρα πια.ειχα υψηλα αντισωματα κατα του θυρεοειδη κ σκεφτομαι μηπως αυτα μου δημιουργησουν προβλημα στο θεμα συλληψης στο μελλον. ο γυναικολογος μου με επιβεβαιωσε πως εφοσον οι ορμονες(τ3,τ4,tsh) ειναι φυσιολογικες δεν εχω κανενα προβλημα κ οτι δεν τον νοιαζουν τα αντισωματα. οτι κ καλα τα αντισωματα δεν δημιουργουν απο μονα τους υπογονιμοτητα παρα μονο οταν πειραξουν τον θυρεοειδη.εφοσον οι ορμονες μου ρυθμιστηκαν κ ειναι νορμαλ τωρα πια δεν εχω κατι να φοβαμαι..εχετε ακουσει κατι?γενικα εχω διαβασει πολυ σε ελληνικα κ ξενα sites και παντου λεει οτι τα αντισωματα του θυρεοειδη δεν επηρεαζουν την συλληψη παρα μονο οταν ξερυθμισουν τον θυρεοειδη..

πολυ αγχος ρε παιδια!! επισης οταν παλαιοτερα εμεινα εγκυος(που το χασαμε) δεν ειχα τοτε προβλημα με τον θυρεοειδη.

Γεια σου κορίτσι.

Κι εγώ είχα , έχω και θα έχω (γιατί μάλλον είναι εκ γενετής) τα συγκεκριμένα αντισώματα. Δεν είχα κανένα θέμα γονιμότητας , έμεινα αμέσως έγκυος και σε μεγάλη σχετικά ηλικία (36 ετών) και καπάκι έμεινα έγκυος και στο δεύτερο. Οι άλλες τιμές μου ήταν φυσιολογικές και εμένα η ενδοκρινολόγος δεν ανησυχεί για τα αντισώματα , είναι κάτι που σε κάθε εξέταση αίματος το περιμένουμε. Να μη σου πω ότι μετά τις εγκυμοσύνες που είχαν μειωθεί κιόλας. Τους νοιάζουν οι άλλες τιμές. Εννοείται βέβαια ότι με το που θα μείνεις έγκυος με το καλό θα επισκεφτείς την ενδοκρινολόγο σου η οποία θα σε παρακολουθεί...

Με το καλό σου εύχομαι

Όσο για το άλλο καλά έκανες και δεν του μίλησες . Μια βδομάδα νωρίτερα ή αργότερα δεν χάθηκε και ο κόσμος...

Εύχομαι να τον πάρουν στη δουλειά , να φτιάξουν τα οικονομικά σας και να στο ζητήσει πριν προλάβεις να του το ζητήσεις εσύ !

Nozmp3.pngyF2Vp3.png]

heelp για το θέμα το ιατρικό που θέτεις δεν ξέρω να σου απαντήσω,αλλά νομίζω πως η Ειρήνη Μ σε πληροφόρησε σχετικώς,όπως επίσης και ο γιατρός σου.

Τώρα όσον αφορά στο άλλο θέμα καλά έκανες και δεν μίλησες,αφού σήμερα έχει τη συνέντευξη.Δεν χρειαζόταν να φορτιστεί επιπλέον συναισθηματικά.Μακάρι να πάρει τη δουλειά,το εύχομαι ολόψυχα και τότε μάλλον δεν θα χρειαστεί να μιλήσεις,αφού απ'ότι κατάλαβα και ο ίδιος θέλει παιδάκι.Να μας ενημερώσεις τι έγινε,άντε να ηρεμήσετε λίγο!:-P

Γεια σου κορίτσι.

Κι εγώ είχα , έχω και θα έχω (γιατί μάλλον είναι εκ γενετής) τα συγκεκριμένα αντισώματα. Δεν είχα κανένα θέμα γονιμότητας , έμεινα αμέσως έγκυος και σε μεγάλη σχετικά ηλικία (36 ετών) και καπάκι έμεινα έγκυος και στο δεύτερο. Οι άλλες τιμές μου ήταν φυσιολογικές και εμένα η ενδοκρινολόγος δεν ανησυχεί για τα αντισώματα , είναι κάτι που σε κάθε εξέταση αίματος το περιμένουμε. Να μη σου πω ότι μετά τις εγκυμοσύνες που είχαν μειωθεί κιόλας. Τους νοιάζουν οι άλλες τιμές. Εννοείται βέβαια ότι με το που θα μείνεις έγκυος με το καλό θα επισκεφτείς την ενδοκρινολόγο σου η οποία θα σε παρακολουθεί...

Με το καλό σου εύχομαι

Όσο για το άλλο καλά έκανες και δεν του μίλησες . Μια βδομάδα νωρίτερα ή αργότερα δεν χάθηκε και ο κόσμος...

Εύχομαι να τον πάρουν στη δουλειά , να φτιάξουν τα οικονομικά σας και να στο ζητήσει πριν προλάβεις να του το ζητήσεις εσύ !

ΑΧ! Τι ανακουφιστικη η απαντηση σου...χεχε!! να τα χαιρεσαι!! αντε κ στο δικο μου!! χεχε..θελω να δω τι θα γινει πρωτα με την δουλεια..κοιτα δεν περιμενουμε να παρει 1500 euro αλλα τουλαχιστον ας παρει 800 ρε παιδι μου..κ οχι 650 που παιρνει τωρα!! ελεος!! 150 euros παραπανω ειναι μεγαλη ανακουφιση.

θεε μου τι φτωχεια!! φαντασου οτι παω στα jumbo..κ γεμιζω το καλαθι..κ μεχρι να φτασω στο ταμειο αφηνω τα πραγματα ενα ενα στους διαδρομους..κ στο τελος φτανω στο ταμειο με 1 πραγμα!! γελοιο ε?

βεβαια υπαρχουν κ πολυ χειροτερα!! εδω ανθρωποι δεν εχουν να δωσουν φαγητο στα παιδια τους.πρεπει να ειμαι τυχερη που μπορω εστω κ να πηγαινω κ στα jumbo............οσον αφορα τα αντισωματα.το εχω διαβασει κ γω οτι μειωνονται κατα την εγκυμοσυνη..αλλα ειναι αλλο πραγμα να το ακους απο καποιον που το εχει κ αυτος κ τα εχει καταφερει να κανει παιδακια.!! χιλια ευχαριστω!!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα