Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Bρέφος 33 ημερών κατέληξε από ασιτία και υποθερμία


Lisbet

Recommended Posts

http://www.childit.gr/v2/index.php/childitnews/40-newscat/386-qq

 

Και επειδη αναφεραμε οδηγιες γιατρων οριστε κοριτσια...Να οδηγιες νοσοκομειου εν ετη 2010....

 

Ντροπη και αισχος....

 

Χριστέ μου, δε μπορώ...τι τσάι και κουραφέξαλα;;;Δεν το λένε καν χαμομήλι! Να μπερδευτεί καμια δόλια και να δώσει τσάι στ' αλήθεια κι ύστερα;;; Μου αρέσει που μόλις πριν είπα πως μάλλον μπέρδεψε τις οδηγίες η κοπέλα...ΝΑ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΣΑΣ, ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 337
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • jo89

    jo89 26 δημοσιεύσεις

  • Lisbet

    Lisbet 25 δημοσιεύσεις

  • ekavi_

    ekavi_ 17 δημοσιεύσεις

  • Velv

    Velv 16 δημοσιεύσεις

οχι καλή μου, υπάρχει και χειρότερο...

 

το πρώτο μια χαρά το είχα, στο δεύτερο που σκύλιασα και είπα αυτή την φορά θα θηλάσω, έστω και με το ένα μου σωστό στήθος, και έφτασα στα 35 μου να τον υποσιτίσω για ένα μήνα? 4200 γέννα, 3950 ενός μήνα. για χατήρι του αποκλειστικού, να καταφέρω να μήν δώσω ξένο...

 

και κοιμόταν μακάριο και το δικό μου το πουλάκι, σαν να χόρταινε, ώρες άσωτες αν δεν τον ξυπνούσα, και ας έχανε κάθε μέρα βάρος... δεν θέλει πολύ το κακό να γίνει... αν δεν τον ζύγιζα και δεν τον παρακολουθούσα συνεχεια με σύμβουλο θηλασμού και παιδίατρο, αν ήμουν μικρή και άπειρη, μπορεί και το δικό μου μωρό να κινδύνευε...

 

Μπράβο!

Τουλάχιστον εσυ μπορεις να καταλάβεις την λεπτη κλωστη που χωριζει τη ζωη με το θανατο σε βρεφάκια που πρέπει να εκπεδευτουν στο να τρωνε αφου εννεα μηνες αυτο γινόταν χωρις την ενεργη συμμετοχή τους!

 

 

Να χαιρεσαι την οικογενεια σου!

 

Φιλικα

 

Υ.Γ. Ας ερθουμε και οι υπόλοιπες έστω νοερα στη θέση της. Οχι ομως με την δικη μας προσωπικοτητα και τα δικά μας βιωματα. Αλλα σαν να ειμασταν ακριβώς αυτη η κοπέλα!

 

Σοφία

Link to comment
Share on other sites

Τηλεόραση δε βλέπουμε, η θεία του μωρού που μίλησε, είπε τίποτα σχετικά με αυτό;

 

Η η θεια του μωρου ειπε ξεκαθαρα οτι το μωρο ηταν εφταμηνιτικο.

 

Όσο πάμε και καλύτερα. Και πρόωρο και στις 4 μέρες έξω απ' την πόρτα, με την οδηγία, γάλα εναλλάξ με χαμομήλι. Πάω στοίχημα πως ούτε το ειδικό γάλα για τα πρόωρα δεν της έδωσαν της γυναίκας. Κακόμοιρο μωράκι...τι να λέμε ρε παιδιά...όχι μήνυση, όχι καταγγελία, φωτιά θα πήγαινα να τους βάλω στο μπ@ρδέλο τους!

Link to comment
Share on other sites

ζωή, χωρίς πλάκα, αν ξαναπετύχεις παρόμοια περίπτωση, και αν υποψιαστείς οτι συμβαίνει κατι σοβαρο.... εσύ τι θα κάνεις?

 

μετά από αυτά που διαβάζουμε και πραγματικά νιώθω οτι όχι απλά μας ακουμπησαν όλες, μα κλώτσησαν θα έλεγα...

 

γιατί εγώ άνετα παίζω την τρελή που τηλεφωνεί στην πρόνοια...

 

καλύτερα αφήστε μας ύσηχους κυρία μου παρά... τύψεις και τι θα γινόταν αν το έκανα...

 

s-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ζωή, χωρίς πλάκα, αν ξαναπετύχεις παρόμοια περίπτωση, και αν υποψιαστείς οτι συμβαίνει κατι σοβαρο.... εσύ τι θα κάνεις?

 

μετά από αυτά που διαβάζουμε και πραγματικά νιώθω οτι όχι απλά μας ακουμπησαν όλες, μα κλώτσησαν θα έλεγα...

 

γιατί εγώ άνετα παίζω την τρελή που τηλεφωνεί στην πρόνοια...

 

καλύτερα αφήστε μας ύσηχους κυρία μου παρά... τύψεις και τι θα γινόταν αν το έκανα...

μα πως θα το υποψιαστεις? οταν η κορη μου ηταν μωρο, προωρο κι ολας.. ηταν περιπου 3 μηνων... (δεν θυμαμαι καλα)... βγηκε εκτος προγραμματος για χαζομαρα της γιαγιας... κοιμοταν μετα δεν θυμαμαι ποσες ωρες... να προσπαθω να την ξυπνησω και τιποτα... να της βαζω το μπουκαλι με το γαλα και δεν... τρελαθηκα... να παιρνω την παιδιατρο και περα βρεχει.... ημουν βεβαια σε επιφυλακη.. αν εμπαινα εδω μεσα και σας το ελεγα, θα μου εστελνες την προνοια?

η το αλλο, μετα απο λιγες μερες θηλασμου, για καποιους ιατρικους λογους μου ειπε ο παιδιατρος να τον κοψω και ο μικρος μου δεν επαιρνε με τιποτα ξενο γαλα.... επινε 20 γρ με το ζορι, και ξαναπαιδεμα και ξανα... αν εμπαινα και σας το ελεγα, παλι θα μου στελνατε την προνοια? πως μπορεις να κρινεις ποτε χρειαζεται και ποτε οχι? πως εισαι σιγουρη οτι η συγκεκριμενη μανα παραμελησε το μωρο της? εγω διεκρινα πανικο, σοκ και ενα σωρο αλλα πραγματα μεσα απο αυτα που εγραφε.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο!

Τουλάχιστον εσυ μπορεις να καταλάβεις την λεπτη κλωστη που χωριζει τη ζωη με το θανατο σε βρεφάκια που πρέπει να εκπεδευτουν στο να τρωνε αφου εννεα μηνες αυτο γινόταν χωρις την ενεργη συμμετοχή τους!

 

 

Να χαιρεσαι την οικογενεια σου!

 

Φιλικα

 

Υ.Γ. Ας ερθουμε και οι υπόλοιπες έστω νοερα στη θέση της. Οχι ομως με την δικη μας προσωπικοτητα και τα δικά μας βιωματα. Αλλα σαν να ειμασταν ακριβώς αυτη η κοπέλα!

 

Σοφία

 

ναι, ναι, και ξεχωρίζω και άλλες γραμμές, όπως ανάμεσα στην ευγένεια και την κακεντρέχεια.

 

Σε παρακαλώ να διαβάζεις συνολικά πριν σχόλιάσεις μεμονωμένα.

 

s-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως Πρόνοια υπάρχει σε κάθε Νομαρχία, οπότε μόνο στις πρωτεύουσες Νομού και η Λέρος δεν είναι τέτοια. Αυτά πριν τον Καλλικράτη, βέβαια, αλλά και πάλι, πιστεύω πως δεν υπάρχει σε αυτό το νησί η συγκεκριμένη υπηρεσία.

Link to comment
Share on other sites

μα πως θα το υποψιαστεις? οταν η κορη μου ηταν μωρο, προωρο κι ολας.. ηταν περιπου 3 μηνων... (δεν θυμαμαι καλα)... βγηκε εκτος προγραμματος για χαζομαρα της γιαγιας... κοιμοταν μετα δεν θυμαμαι ποσες ωρες... να προσπαθω να την ξυπνησω και τιποτα... να της βαζω το μπουκαλι με το γαλα και δεν... τρελαθηκα... να παιρνω την παιδιατρο και περα βρεχει.... ημουν βεβαια σε επιφυλακη.. αν εμπαινα εδω μεσα και σας το ελεγα, θα μου εστελνες την προνοια?

η το αλλο, μετα απο λιγες μερες θηλασμου, για καποιους ιατρικους λογους μου ειπε ο παιδιατρος να τον κοψω και ο μικρος μου δεν επαιρνε με τιποτα ξενο γαλα.... επινε 20 γρ με το ζορι, και ξαναπαιδεμα και ξανα... αν εμπαινα και σας το ελεγα, παλι θα μου στελνατε την προνοια? πως μπορεις να κρινεις ποτε χρειαζεται και ποτε οχι? πως εισαι σιγουρη οτι η συγκεκριμενη μανα παραμελησε το μωρο της? εγω διεκρινα πανικο, σοκ και ενα σωρο αλλα πραγματα μεσα απο αυτα που εγραφε.

 

και εδώ μπαίνει το θέμα της βρύσης που έθεσε πιο πάνω μια κοπέλα...

 

και το νετ... και η κριτική μας ικανότητα μέσα από αυτό... μεγάλο θέμα...

 

δεν ξέρω ζωή... εγώ από όλο αυτό κρατάω οτι αν κάνουμε καλύτερες δομές και πρακτικές, αν κάποια μέρα κατορθώσουμε να είμαστε πιο άμεσοι στις αντιδράσεις μας, γιατί την πρόνοια δεν την στέλνεις να συλλάβει, την στέλνεις να βοηθήσει, ίσως δεν ξανασυμβεί κάτι τόσο τραγικό...

 

αν πχ είχαμε μια σωστή πρόνοια σαν υπηρεσία, πανταχού παρούσα, και οι μαμάδες αυτές αντί να παίρνουν τηλέφωνα από δω και από κει παίρναν στην πρόνοια, γιατί την ξέρανε οτι έκανε δουλειά, θα είχαμε στοχευμένη και άμεση βοήθεια...

 

και ίσως και να υπάρχει δηλαδη η πρόνοια, και εμείς απλά να μήν ξέρουμε τι μπορεί να κάνει... εγω τουλάχιστον δεν ξέρω...

 

s-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

και εδώ μπαίνει το θέμα της βρύσης που έθεσε πιο πάνω μια κοπέλα...

 

και το νετ... και η κριτική μας ικανότητα μέσα από αυτό... μεγάλο θέμα...

 

δεν ξέρω ζωή... εγώ από όλο αυτό κρατάω οτι αν κάνουμε καλύτερες δομές και πρακτικές, αν κάποια μέρα κατορθώσουμε να είμαστε πιο άμεσοι στις αντιδράσεις μας, γιατί την πρόνοια δεν την στέλνεις να συλλάβει, την στέλνεις να βοηθήσει, ίσως δεν ξανασυμβεί κάτι τόσο τραγικό...

 

αν πχ είχαμε μια σωστή πρόνοια σαν υπηρεσία, πανταχού παρούσα, και οι μαμάδες αυτές αντί να παίρνουν τηλέφωνα από δω και από κει παίρναν στην πρόνοια, γιατί την ξέρανε οτι έκανε δουλειά, θα είχαμε στοχευμένη και άμεση βοήθεια...

 

και ίσως και να υπάρχει δηλαδη η πρόνοια, και εμείς απλά να μήν ξέρουμε τι μπορεί να κάνει... εγω τουλάχιστον δεν ξέρω...

 

Η κοπέλα απευθύνθηκε στον πιο αρμόδιο από όλους, τον παιδίατρο. Το μόνο σωστό που της είπε αυτός ο άνθρωπος ήταν ότι από μακριά δεν μπορεί να κάνει διάγνωση. Δεν μπορώ να σκεφτώ πώς μια πρόνοια, με όποια μορφή και δικαιοδοσία κι αν λειτουργούσε, θα μπορούσε να υποκαταστήσει τηλεφωνικά τον παιδίατρο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σίγουρα πάντως δεν λειτουργεί βράδυ κι ούτε μπορεί να πάει στο ξεκούδουνο και να αρπάξει ένα μωρό από τη μάνα και να το στείλει στο νοσοκομείο...γιατί, στην περίπτωση αυτή, αυτό χρειαζόταν το μωρό: νοσοκομείο από μέρες πριν.

 

Έκανα και μια άλλη σκέψη: υπάρχει περίπτωση, επειδή η κοπέλα είχε πάει στη Λέρο λίγο πριν γεννήσει κι άρα δεν είχε δικό της γυναικολόγο να την παρακολουθεί εκεί κι επειδή το μωρό της γεννήθηκε μεγάλο, οι γιατροί να μην κατάλαβαν πως ήταν πρόωρο και να το αντιμετώπισαν ως τελειόμηνο;

Link to comment
Share on other sites

Ποια προνια να στειλεις και τι να κανεις ρε παιδια???

 

Εδω δεν υπαρχουν τα βασικα ΓΙΑΤΡΟΙ...Επιτρεπεται να πηγαινει μια μαμα με το μωρ σε κακη κατασταση και να της λενε ειναι οκ? Ή πρεπει να κοιμαται τοσες ωρες θα το χρειαζεται??

 

Και αφου το επιβεβαιωσε και η θεια πως το μωρο ηταν 7μηνητικο τι να λεμε τωρα...αφησαν το παιδι σε 4 μερες να φυγει με οδηγια να πινει ΚΑΙ τσαι...

Να παιρνει η μανα τον παιδιατρο να του εξηγει την κατασταση και να λεει δεν μπορω να κανω διαγνωση απο το τηλ??

 

Ρε ανθρωπε ευλογημενε το σκατα γιατρος εισαι??πες της να σηκωθει να παει στο νοσοκομειο παρε τηλ δωσε εντολη να φυγει το παιδι κρητη σου λεει η γυναικα πως δεν ανοιγει τα ματια δεν τρωει και λες εεε μαλλον θα χρειαζεται τον υπνο??:evil::evil::evil::evil::shock::oops: Ο γιατρος εχει 13 παιδια περα απο την πειρα του ως παιδιατρος δεν του εκανε εντυπωση τιποτα απο οσα ειπε η κοπελα?? Γιατι θα τα ειπε δεν μπορει να πηρε τηλ και να του ελεγε αλλα τι να πω δεν μπορω να το χωνεψω μου καθεται πολυ βαρυ!!

 

Και εγω 23 χρονων ειμαι...μονη μου εκανα τα παντα απο την αρχη ποτε δεν ηρθε ουτε 1 μερα μανα πεθερα γιαγια θεια να με βοηθησουν ή να μου δειξουν... Υπαρχει και το ενστικτο... και ευτυχως λειτουργησε σωστα οταν το μωρο μου με ικτερο κοιμοταν 5 ωρες συνεχομενα και δεν ξυπνουσε εχανε γευματα και αυτο γιατι οι συμβουλες των μαιων ηταν μολις φαει να δινω πιπιλα να κοιμαται το παιδι ξεχνιοταν με τη πιπιλα και εχανε γευματα ειχε και τον ικτερο και ολο κ περισσοτερο γινοταν ληθαργικο...

Ευτυχως ξυπνησα συντομα μεσα σε 2 μερες και καταλαβα τι γινεται...

 

Δεν τα λεω για να δειξω πως ειμαι καλυτερη τα λεω για να καταλαβουν καποιοι ποσο γρηγορα και ευκολα μπορει να ξεφυγεις απο λαθος συμβουλες...

 

Τετοια λαθη σε τοσο μικρα μωρα μπορει να αποβουν μοιραια...

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Η κοπέλα απευθύνθηκε στον πιο αρμόδιο από όλους, τον παιδίατρο. Το μόνο σωστό που της είπε αυτός ο άνθρωπος ήταν ότι από μακριά δεν μπορεί να κάνει διάγνωση. Δεν μπορώ να σκεφτώ πώς μια πρόνοια, με όποια μορφή και δικαιοδοσία κι αν λειτουργούσε, θα μπορούσε να υποκαταστήσει τηλεφωνικά τον παιδίατρο.

 

η πρόνοια δεν αντικαθιστά γιατρούς, και δεν επικοινωνει τηλεφωνικα, απ' όσο θυμάμαι...

 

η πρόνοια αξιολογεί καταστάσεις, και παρεμβαίνει όπου χρειάζεται, με διάφορους τρόπους...

 

δλδ η πρόνοια φαντάζομαι θα επισκεπτόταν την μητέρα, και θα την κατεύθυνε, κινητοποιώντας τις υπόλοιπες δημόσιες υπηρεσίες... αν διαπίστωνε μεγάλο πρόβλημα, θα απομάκρυνε το μωρό...

 

αν και αυτή η εντύπωση μου έχει σχηματιστεί από διάφορα που ακούω... αν ξέρει κανείς περισσότερα ας μας διαφωτίσει

 

s-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και μια άλλη σκέψη: υπάρχει περίπτωση, επειδή η κοπέλα είχε πάει στη Λέρο λίγο πριν γεννήσει κι άρα δεν είχε δικό της γυναικολόγο να την παρακολουθεί εκεί κι επειδή το μωρό της γεννήθηκε μεγάλο, οι γιατροί να μην κατάλαβαν πως ήταν πρόωρο και να το αντιμετώπισαν ως τελειόμηνο;

 

Η ιδια δεν θα το ελεγε στους γιατρους??Εγω παλι συνεχιζω να πιστευω πως το μωρο Δεν ηταν εφταμηνητικο...γιατι αν διαβασετε τα ποστ της κοπελας οχι στο θρεντ που ανοιξε ζητωντας βοηθεια αλλα πιο πριν περιγραφει την γεννα της και πως την πιασαν οι πονοι 2 ημερες πριν την πητ! Τι να πω....

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα επικοινωνούσα με την πρόνοια αν μιλάμε για διαδίκτυο σε περίπτωση που θεωρούσα ότι κάποιο άτομο κινδυνεύει θα έχανα άδικα το χρόνο μου αλλά με την δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος [email protected]

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όχι δεν θα επικοινωνούσα με την πρόνοια αν μιλάμε για διαδίκτυο σε περίπτωση που θεωρούσα ότι κάποιο άτομο κινδυνεύει θα έχανα άδικα το χρόνο μου αλλά με την δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος [email protected]

 

Τι θα μπορούσε να προσφέρει όμως σε αυτή την περίπτωση η δίωξη;

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει το θεμα εχει ξεφυγει ποια προνοια και ποια διωξη λεμε??

 

Εγω προσωπικα ξερω πως η προνοια πηγαινει οταν ενα παιδι κακοποιειτε κινδυνευει απο τους ιδιους τους γονεις κτλ...(ξερω κατι λαθος??:oops:)

 

Εδω μιλαμε για μια μαμα εμφανως σοκαρισμενη και χαμενη και ανυπαρκτους φορεις υγειας

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Η δίωξη ηλ εγκλήματος είναι η μόνη που μπορεί να εντοπίσει το φυσικό/πραγματικό πρόσωπο μέχρι στιγμής έχει επέμβει/βοηθήσει και αποτρέψει πχ αρκετές αυτοκτονίες οπότε κατά την άποψη μου είναι το μόνο μέρος που μπορείς να απευθυνθείς όταν πιστεύεις ότι συναντησες κάποιον στο διαδίκτυο που κινδυνεύει.

 

Υ.Σ μιλάω πάντα υποθετικά καθώς στο συγκεκριμένο θέμα έχω τοποθετήσει την άποψη μου νωρίτερακαι δεν επιθυμώ να μπω στην διαδικασία του ντεντέκτιβ για το ποιός φταίει ή όχι δεν είμαι αρμόδια να απαντήσω ούτε έχω στοιχεία και αποδείξεις το ποιός ψεύδεται ή όχι αρμόδιοι όπως έχω ξαναγράψει είναι οι ιατροδικαστές - ψυχολόγοι - εισαγγελική αρχή.

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει το θεμα εχει ξεφυγει ποια προνοια και ποια διωξη λεμε??

 

Εγω προσωπικα ξερω πως η προνοια πηγαινει οταν ενα παιδι κακοποιειτε κινδυνευει απο τους ιδιους τους γονεις κτλ...(ξερω κατι λαθος??:oops:)

 

Εδω μιλαμε για μια μαμα εμφανως σοκαρισμενη και χαμενη και ανυπαρκτους φορεις υγειας

και νομιζα οτι μονο εγω εβλεπα το σοκ και τον πανικο της.

Link to comment
Share on other sites

και νομιζα οτι μονο εγω εβλεπα το σοκ και τον πανικο της.

Φυσικα....την παρουσιαζουν σαν τερας και αν και δεν την γνωριζω με ενοχλει με ενοχλει ως ανθρωπο και ως μανα...

 

Η κοπελα ηταν ενα χρονο μικροτερη απο μενα στο αρχικο της ποστ εγραψε πως ειμαι νεα μανουλα δεν γνωριζω πολλα απο παιδια αλλα μου φενεται πως κατι δεν παει καλα...

Η κοπελα για να μιλησει στο φορουμ παει να πει πως δεν εβρισκε αλλου λυσεις και απαντησεις οπως ειπαμε και πιο πανω πηγε στο νοσοκομειο της ειπαν ολα καλα,Πηρε τον παιδιατρο δεν μπορουσε να δει το παιδι,ξαναπηρε στο νοσοκομειο της ειπαν μην ερθεις δεν ειναι κανεις εδω ελα αυριο... και οταν πηγε την επομενη εγινε η διακομηδη...

 

Θα επρεπε να μας ανησυχει και να μας προβληματιζει το γεγονος πως μια νεα μαμα δεν πηρε τις συμβουλες και την προσοχη που θα επρεπε και πως ενα αθωο πλασμα μια αθωα ψυχη εφυγε απο αμελεια.....

 

Αν ειδατε πιο πανω εβαλα ενα λινκ απο οδηγιες του νοσοκομειου της δραμας... αν πηρε τετοιες οδηγιες και η μαμα.... τι να περιμενουμε

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι;

 

Το παιδί δεν ξύπναγε, έδινε αγώνα να το ξυπνήσει όπως ισχυρίζεται αυτή (να με συγχωρέσετε "μανούλα" δεν θα την αποκαλέσω, δεν μου ξυπνά κανένα αίσθημα τρυφερότητας- και ναι ξέρω μη κρίνεις για να μην κριθείς κτλ κτλ) και ΟΤΑΝ ξύπναγε του έδινε χαμομήλι;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι;

 

Το παιδί δεν ξύπναγε, έδινε αγώνα να το ξυπνήσει όπως ισχυρίζεται αυτή (να με συγχωρέσετε "μανούλα" δεν θα την αποκαλέσω, δεν μου ξυπνά κανένα αίσθημα τρυφερότητας- και ναι ξέρω μη κρίνεις για να μην κριθείς κτλ κτλ) και ΟΤΑΝ ξύπναγε του έδινε χαμομήλι;

 

Νομιζω εδινε ενα γευμα γαλα ενα χαμομηλι εναλλαξ νομιζω ομως δεν το θυμαμαι καλα το συγκεκριμενο παρ οτι το διαβασα..!!

Παντως αυτο που θυμαμαι με σιγουρια εινα πως μετα απο 7 ωρες κοιμισμενο και νηστικο ηπιε με το ζορι 90 μλ:(:(

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Που μπορουμε να δουμε καποιο βιντεο που να μιλαει η θεια σημερα λετε να υπαρχει?σε ποιο καναλι μιλησε?Πολυ θα θελα να δω τι ειπε και πως το ειπε:rolleyes::(:(:(:(

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ νομίζω πως η Πρόνοια και η δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος, δεν αφορούν τη συγκεκριμένη υπόθεση. Εγώ ξέρω πως η Πρόνοια, όταν λάβει μιαα καταγγελία, την ελέγχει, συντάσσει μια έκθεση και, αν κρίνει πως υπάρχει λόγος, απευθύνεται στον Εισαγγελέα. Εκείνος μπορεί να κάνει ενέργειες πιο δραστικές, όχι η Πρόνοια, που είναι δημόσια υπηρεσία κοινωνικών λειτουργών και δε διαθέτει κατασταλτικές αρμοδιότητες. Δεν ξέρω αν εκφράζομαι σωστά, αλλά καταλαβαίνετε νομίζω τι θέλω να πω. Κι όλα αυτά θέλουν χρόνο για να γίνουν...χρόνο, τον οποίο το μωράκι δυστυχώς δεν διέθετε. Γιατί ένα πράγμα νομίζω πως δεν έχουμε συνειδητοποιήσει σε όλη αυτή τη συζήτηση: ακόμα και την πρώτη φορά που απευθύνθηκε η μητέρα στο νοσοκομείο, ήταν ήδη αργά. Το κακό είχε ξεκινήσει μέρες πριν. Εκείνη το κατάλαβε όταν βρισκόταν στο τελευταίο στάδιο. Εδώ που φτάσαμε, θα πω, καλύτερα να αποδειχθεί πως το μωρό έπασχε από κάποιο σύνδρομο που δε μπορούσε να διαγνωστεί και πως δεν έφταιγαν η απειρία ή οι λάθος οδηγίες σίτισης για αυτή την τραγική κατάληξη. :-(

Link to comment
Share on other sites

Που μπορουμε να δουμε καποιο βιντεο που να μιλαει η θεια σημερα λετε να υπαρχει?σε ποιο καναλι μιλησε?Πολυ θα θελα να δω τι ειπε και πως το ειπε:rolleyes::(:(:(:(

 

http://www.cretalive.gr/crete/view/oi-suggeneis-ths-24chronhs-apo-th-lero-jespoun-h-maria-htan-kalh-mhtera/60878

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...