Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Bρέφος 33 ημερών κατέληξε από ασιτία και υποθερμία


Lisbet

Recommended Posts

κοριτσια το μωρο γεννηθηκε 39 εβδομαδων με καισαρικη μαλιστα λογω ισχυακης προβολης.. μολις παρακολουθησα το κρητικο δελτιο ειδησεων και ειδα τις δηλωσεις του ιατροδικαστη κυριου Μιχαλοδημητρακη.δε ξερω αν καποια αλλη κοπελα εχει βαλει το βιντεο και συγγνωμη γιαυτο...το βρηκα βεβαια μεσω youtube ολοκληρωμενο και σας το παραθετω..

καλυτερα να μη το εβλεπα γιατι στεναχωρεθηκα ακομα περισσοτερο..τελοσπαντων δειτε το και εσεις για οσα κοριτσια δε το εχουν δει η εχουν δει μονο αποσπασματα..

 

 

 

 

 

 

 

 

Μaria_Thess με το καλο να γεννησεις...ο παιδιατρος του νοσοκομειου το βλεπει οσο ειναι στο νοσοκομειο και την ημερα που ειναι να φυγεις απο το νοσοκομειο και μετα απο μια εβδομαδα με δεκα ημερες το πας στο παιδιατρο το δικο σου.η δευτερη φορα ειναι λιγο πριν σαραντησεις η αμεσως μολις σαραντησεις..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 337
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • jo89

    jo89 26 δημοσιεύσεις

  • Lisbet

    Lisbet 25 δημοσιεύσεις

  • ekavi_

    ekavi_ 17 δημοσιεύσεις

  • Velv

    Velv 16 δημοσιεύσεις

Ακριβως αυτο αναρωτιεμαι και γω!Και ειδικα εαν το παιδι γεννηθηκε προωρο(Εδω καπου φασκει και αντιφασκει η μανα,διοτι τι μια λεει πως γενναει σε 2 μερες και την αλλη πως ειχε ΠΗΤ μεσα με τελη Φεβρουαριου και αρα γεννησε 2 μηνες πιο νωρις)!

Αλλα περαν απο αυτο,εσεις που εχετε παιδια,απο τη στιγμη που θα γεννηθει ενα παιδι,ποσες φορες πρεπει να το δει παιδιατρος?

Μιας και ειμαι και μελλουσα μαμα,με ενδιαφερει αρκετα να μαθω!

 

Θα σου πω για τη δική μας παιδίατρο: από την κλινική φύγαμε 5 ημερών. Μας ξαναείδε μετά από 2 εβδομάδες (20 ημερών) και ξανά στο σαραντισμό. Ύστερα, μόλις κλείσαμε τους 2 μήνες, αρχίσαμε τα εμβόλια κάθε μήνα. Εν τω μεταξύ, καθώς το μωρό μου ήταν γκρινιάρικο και δεν ήξερα τι έφταιγε, την είχα ΠΡΗΞΕΙ στα τηλέφωνα...είναι ζήτημα αν περνούσαν 2 μέρες συνεχόμενες και να μη με ακούσει. Μάλιστα, στη βδομάδα πάνω πετάχτηκε και στο σπίτι, με ζυγαριά και με όλα τα σύνεργα, γιατί είχε ανησυχήσει και η ίδια...βρήκε το μωρό κλινικά πολύ καλά, είχε πάρει το βάρος του, μου έλυσε μερικές απορίες (την περίμενα με το ερωτηματολόγιο ανα χείρας), κάποιες πρακτικές οδηγίες για το θηλασμό και όλα πήραν το δρόμο τους.

 

Καλά κάνεις κι ενημερώνεσαι κι όταν γεννήσεις με το καλό, να είσαι σε επαγρύπνηση, αλλά μην προκαταβάλλεσαι. Τέτοιες περιπτώσεις σαν αυτή που συζητάμε, δεν είναι το σύνηθες. Στο κάτω κάτω, εσύ θα είσαι με 100 γιατρούς στα πόδια σου να τρέξεις, ό,τι ώρα θέλεις, όπως ήμουν κι εγώ, δόξα τω Θεώ. Όλα θα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κ τις 2 φορές που γέννησα ζήτησε ο παιδίατρος να δει το παιδί 10 ημερών κ 20 ημερών κ μετά 40 ημερών. Υις δυο πρωτες επισκέψεις μάλιστα τις έκανε σπίτι μας για να μη βγάλω το παιδί. Γεννήθηκαν κ μικρά βέβαια κ τα 2 παιδιά μ ίσως γιαυτο ήθελε να τα δει τόσες φορές.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο αναρωτιεμαι και γω!Και ειδικα εαν το παιδι γεννηθηκε προωρο(Εδω καπου φασκει και αντιφασκει η μανα,διοτι τι μια λεει πως γενναει σε 2 μερες και την αλλη πως ειχε ΠΗΤ μεσα με τελη Φεβρουαριου και αρα γεννησε 2 μηνες πιο νωρις)!

Αλλα περαν απο αυτο,εσεις που εχετε παιδια,απο τη στιγμη που θα γεννηθει ενα παιδι,ποσες φορες πρεπει να το δει παιδιατρος?

Μιας και ειμαι και μελλουσα μαμα,με ενδιαφερει αρκετα να μαθω!

 

Μαρία εγώ έφερα τον παιδίατρο στο σπίτι την ημέρα που γυρίσαμε από το νοσοκομείο. Επειδή ο μπέμπης είχε ίκτερο πήγαινα για μία εβδομάδα κάθε μέρα για εξέταση αίματος και επικοινωνούσα με το γιατρό. Τον ξαναείδε μετά από δύο εβδομάδες και μετά στο εμβόλιο των 2 μηνών. Μου είχε πει όμως να τον πάρω για οτιδήποτε με απασχολεί όσο ασήμαντο και αν μου φαινόταν και να παρακολουθώ το βάρος του μωρού και πόσες πάνες βρέχει και μου είχε δώσει γραπτές οδηγίες για τα πάντα (ώρες ύπνου, κενώσεις, μέσο όρο πρόσληψης βάρους κλπ) κάτι που θεωρώ σημαντικό γιατί μέσα στην κούραση και την παραζάλη των πρώτων ημερών όλο και κάτι μπορεί να σου διαφύγει. Επίσης μου έδειξε πρακτικά πώς να βάζω το μωρό να ρεύεται, πώς να το ηρεμώ αν κλαίει κλπ που μου τα είχαν δείξει και η μαία μου αλλά και η μαία του μαιευτηρίου. Η ώρα η καλή!

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να προσθεσω ότι κ γω την είχα πρήξει στα τηλ την παιδίατρο. Επίσης η παιδίατρος με ρωτούσε για τις πάνες του παιδιού για τα κακά του...δηλ αυτό το παιδί που υποσιτιζοταν έβρεχε πάνες κανονικά; έκανε κακά του; δε νομίζω...εστω ότι η κοπέλα δεν ήξερε πόσες πάνες πρέπει να βρέχει η να κάνει κακά δεν τη ρώτησε ποτέ ο παιδίατρος; δε ξερω παντού λάθη βλέπω...παντως δεν πιστεύω ότι η κοπέλα είχε καταλάβει τη σοβαρότητα της καταστασης. Με θεωρεί παλαβή ο άντρας μ που με ένα τους βήχα πεθαίνω κ παίρνω τη γιατρό αλλά πρέπει να καταλάβουμε ότι τα νεογέννητα μπορεί να πάθουν κακό απ' το τίποτα. Εμένα ο μεγάλος είναι 2,5 χρόνων κ αν κοιμάται πολύ ώρα παω να δω αν αναπνέει κ είναι όλα καλα...για τον μικρό μη το συζητήσω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παιδιατρος το νεογνο τον βλεπει απο τη γεννηση , η πρωτη ε3εταση ειναι η εξεταση μετα τη γεννηση , η δευτερη ειναι κατα την εξοδο απο το μαιευτηριο και επειτα συνιστουνε περιπου στις 7-10 μερες να το δει παιδιατρος για να το ζυγησει να δει αμα περνει φυσιολογικα βαρρος κτλ κτλ , και αμα η παιδιατρος δει κατι που δεν της αρεσει , θα ζητησει να το ξαναδει σε μερικες μερες . Η επομενη εξεταση ειναι παλι σε καμια 15αρια μερες για να δει αμα περνει βαρος το παιδι και μετα περιπου στις 40 μερες και επειτα στους 2 μηνες για να κανει τα πρωτα του εμβολια . Σαν παρανθεση ολα αυτα , δεν θελω να εκφρασω καμια αποψη για το γεγονος της Λερου .

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

τόσες μέρες δίνω δίκια, ψάχνω να βρω δικαιολογίες, επιλόχειος κατάθλιψη, λοχεία, κούραση, μοναξιά, άγνοια, βλακεία, λάθη των γιατρών, ατυχία. πλέον δεν μπορώ άλλο, κλαίω ένα παιδί που δεν ξέρω γιατί πόνεσα για να γίνω μάνα. δεν άξιζε αυτό το μωρό τέτοια αντιμετώπιση. δεν το χωράει το μυαλό μου. δλδ το γέννησε για να το ξεκάνει; πώς μπόρεσε να τ' αφήσει να χαθεί μ' αυτόν τον τρόπο; πώς μπόρεσε να φερθεί έτσι στο σπλάχνο της; γιατί δεν το άφηνε κάπου αλλού να το φροντίσουν; τόσες γυναίκες προσπαθούν να κάνουν παιδιά να γίνουν μάνες.

το αγγελούδι μου, η ζωή μου όλη.

Link to comment
Share on other sites

Πω πω Χριστε μου οσο πιο πολλα διαβαζω τοσο πιο πολυ φρικαρω αλλα ταυτοχρονα δεν ξερω και τι να πιστεψω! Διαβασα την περιγραφη του γυναικολογου και εχω σοκαριστει. Και για να ειμαι ειλικρινης απο το υφος της και τα λογια της στο φορουμ κι εμενα ετσι συγχυσμενη μου φανηκε. Της φαινοταν παγωμενο αλλα δεν του ειχε βαλει ουτε θερμομετρο, δεν μπορουσε να το ξυπνησει αλλα δεν ειχε δοκιμασει απλα πραγματα....τι να πω, πολυ πολυ κριμα για το μωρακι....

Link to comment
Share on other sites

Tι να σχολιασω τα λεγομενα του γυναικολογου?? τα λεγομενα του ιατροικαστη??? τι???:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

 

Εγω ενα θα πω και ας φανω σκληρη απο την αρχη ενω θυμωσα και κατηγορησα την μητερα μετα ηρεμησα προσπαθησα να σκεφτω να την καταλαβω....

Δεν βγαζεις ακρη σιγουρα δεν εγινε εσκεμμενα...

Και σιγουρα δεν ειναι νορμαλ οικογενειακως... ειχε κοντα την πεθερα την κουνιαδα μια φιλη αυτη και ο αντρας της και ενας χριστιανος δεν ηξερε να φροντισει ενα μωρο παμε καλα???:evil::evil::rolleyes::confused:

 

Δεν μπορω να ησυχασω ξαπλωνω και μου ερχεται η εικονα του παιδιου που χαθηκε... Τοσο αδικα και τοσο βαναυσα...

 

Ενα θελω οοοοοοοοοοοοοοοοοοποιος και να φταει...

 

Να τιμωρηθει και να τιμωρηθει και ασχημα... Μια ψυχη που ηρθε σε αυτον τον κοσμο δεν θα ακουσει δεν θα αγγιξει δεν θα μυρισει δεν θα νιωσει δεν θα γελασει δεν θα αγκαλιασει δεν θα περπατησει και δεν θα ζησει γιατι καποιοι ειναι ανευθυνοι ειτε αυτοι ειναι οι γονεις ειτε οι γιατροι..

 

Να πληρωσει...

 

Ερχεται κοντα μου ο γιος μου και σκεφτομαι το παιδακι και κλαιω:-(:sad::-(

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Tι να σχολιασω τα λεγομενα του γυναικολογου?? τα λεγομενα του ιατροικαστη??? τι???:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

 

Εγω ενα θα πω και ας φανω σκληρη απο την αρχη ενω θυμωσα και κατηγορησα την μητερα μετα ηρεμησα προσπαθησα να σκεφτω να την καταλαβω....

Δεν βγαζεις ακρη σιγουρα δεν εγινε εσκεμμενα...

Και σιγουρα δεν ειναι νορμαλ οικογενειακως... ειχε κοντα την πεθερα την κουνιαδα μια φιλη αυτη και ο αντρας της και ενας χριστιανος δεν ηξερε να φροντισει ενα μωρο παμε καλα???:evil::evil::rolleyes::confused:

 

Δεν μπορω να ησυχασω ξαπλωνω και μου ερχεται η εικονα του παιδιου που χαθηκε... Τοσο αδικα και τοσο βαναυσα...

 

Ενα θελω οοοοοοοοοοοοοοοοοοποιος και να φταει...

 

Να τιμωρηθει και να τιμωρηθει και ασχημα... Μια ψυχη που ηρθε σε αυτον τον κοσμο δεν θα ακουσει δεν θα αγγιξει δεν θα μυρισει δεν θα νιωσει δεν θα γελασει δεν θα αγκαλιασει δεν θα περπατησει και δεν θα ζησει γιατι καποιοι ειναι ανευθυνοι ειτε αυτοι ειναι οι γονεις ειτε οι γιατροι..

 

Να πληρωσει...

 

Ερχεται κοντα μου ο γιος μου και σκεφτομαι το παιδακι και κλαιω:-(:sad::-(

Αυτό ακριβώς το πράγμα εχω πάθει και εγώ..:(:(:(:(

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα το βίντεο με τον ιατροδικαστή - καλύτερα να μην το είχα δει, νιώθω σαν να με χαστούκισαν. Ήλπιζα να υπήρχε κάποιος παθολογικός λόγος, κάτι, οτιδήποτε όχι -μόνο- αμέλεια αλλά...

Κρίμα κι άδικο να φύγει έτσι μία ψυχούλα

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πω πω Χριστε μου οσο πιο πολλα διαβαζω τοσο πιο πολυ φρικαρω αλλα ταυτοχρονα δεν ξερω και τι να πιστεψω! Διαβασα την περιγραφη του γυναικολογου και εχω σοκαριστει. Και για να ειμαι ειλικρινης απο το υφος της και τα λογια της στο φορουμ κι εμενα ετσι συγχυσμενη μου φανηκε. Της φαινοταν παγωμενο αλλα δεν του ειχε βαλει ουτε θερμομετρο, δεν μπορουσε να το ξυπνησει αλλα δεν ειχε δοκιμασει απλα πραγματα....τι να πω, πολυ πολυ κριμα για το μωρακι....

 

Αχ goody,ποσο μα ποσο με καλυπτεις!Και γω ανατριχιασα μολις διαβασα τη συνεντευξη του γυναικολογου!

Αλλα σημερα ολο το απογευμα διαβαζα και ξαναδιαβαζα τα μηνυματα της κοπελας...δεν μπορουσα να βγαλω ακρη....

Και κατι που δε μου αρεσε καθολου ρε κοριτσια....καποια στιγμη,μεσα στον καταιγισμο μηνυματων οπου προσπαθουσαν να βοηθησουν την κοπελα,διαβαζω ενα μηνυμα οπου λεει μια πως ο παιδιατρος την ημερα που αρχισε η κοπελα να γραφει το προβλημα ηταν μεχρι καποια ωρα το απογευμα στο νησι και μαλιστα εξετασε και το δικο της παιδι!:shock:...Ενω υποθηκε πως δεν ηταν εκει.

Κουραστηκα ομως τοσο πολυ να διαβαζω ξανα και ξανα που δεν μπορεσα να καθησω και να ψαξω το μηνυμα αυτο και να σας το δειξω.

 

Οπως ειπατε,οποιος και να ειναι ο υπευθυνος πρεπει να τιμωρηθει.Να αναπαυθει ηρεμα η ψυχη του Χριστε μου!

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα το βίντεο με τον ιατροδικαστή - καλύτερα να μην το είχα δει, νιώθω σαν να με χαστούκισαν. Ήλπιζα να υπήρχε κάποιος παθολογικός λόγος, κάτι, οτιδήποτε όχι -μόνο- αμέλεια αλλά...

Κρίμα κι άδικο να φύγει έτσι μία ψυχούλα

 

 

ακριβως το ιδιο επαθα και εγω..τη στιγμη που περνουσα τυχαια μπροστα απο τη τηλεοραση κρατωντας την 6μηνη κορουλα μου αγκαλια ειδα τον ιατροδικαστη να μιλαει και κυριολεκτικα ανατριχιασα...

ψυχουλα μου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ακριβως το ιδιο επαθα και εγω..τη στιγμη που περνουσα τυχαια μπροστα απο τη τηλεοραση κρατωντας την 6μηνη κορουλα μου αγκαλια ειδα τον ιατροδικαστη να μιλαει και κυριολεκτικα ανατριχιασα...

ψυχουλα μου..

 

αρρωστια...

 

εμένα με αποτελείωσε η συνέντευξη του γυναικολόγου....

 

δεν αντέχω άλλο...

 

s-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από χθες, όποτε βλέπω τα παιδιά μου, γελαστά και με κόκκινα μάγουλα να τρώνε, με παίρνουν τα κλάματα. Καταλαβαίνετε τους συνειρμούς που κάνω. Αυτός ο ιατροδικαστής με αποτέλειωσε. Πουλάκι μου, ψυχούλα μου...ας παρηγορηθούμε στη σκέψη πως το μωρό είναι στην αγκαλιά της Παναγίας πια, στο ωραιότερο μέρος που υπάρχει κι είναι αναπαυμένο κι ευτυχισμένο. Τους υπεύθυνους ας τους κρίνει η συνείδησή τους και ο Κύριος. Εμένα δε μου βγαίνει πια να πω τίποτα άλλο. Ας ξημερώσει αύριο μια καλύτερη, μια πιο δίκαιη ημέρα για όλον τον κόσμο κι ας μην ξαναβρεθεί ποτέ μωρό σε αυτή τη θέση. Καλό ξημέρωμα, κορίτσια. Σταυρώστε τα μωρά σας που κοιμούνται και δώστε τους ακόμα ένα φιλί...για αυτόν τον άγγελο.

Link to comment
Share on other sites

Ενα θελω οοοοοοοοοοοοοοοοοοποιος και να φταει...

 

Να τιμωρηθει και να τιμωρηθει και ασχημα... Μια ψυχη που ηρθε σε αυτον τον κοσμο δεν θα ακουσει δεν θα αγγιξει δεν θα μυρισει δεν θα νιωσει δεν θα γελασει δεν θα αγκαλιασει δεν θα περπατησει και δεν θα ζησει γιατι καποιοι ειναι ανευθυνοι ειτε αυτοι ειναι οι γονεις ειτε οι γιατροι..

 

Να πληρωσει...

 

Ερχεται κοντα μου ο γιος μου και σκεφτομαι το παιδακι και κλαιω:-(:sad::-(

 

λυπάμαι που το λέω αλλά φταίει η μάνα. ναι αυτή είναι η κύρια υπεύθυνη για τον θάνατο του μωρού. γιατί άφησε το μωρό της να πάθει υποθερμία και να πέσει η θερμοκρασία του στους 32 C και του έδινε χαμομήλι αντί για γάλα. το μωρό αγωνιζόταν για να κρατηθεί στη ζωή κι η μάνα του το τάιζε χαμομήλι κι έλεγε ψέματα πως η θερμοκρασία του παιδιού της ήταν 36,4.

 

μακάρι να μην ήξερα, να μην είχα ακούσει, να μην είχα ασχοληθεί.

το αγγελούδι μου, η ζωή μου όλη.

Link to comment
Share on other sites

Ο θεος να αναπαυσει την ψυχουλα του.....

 

Διαβασα και τα ποστ της κοπελας και την ιατροδικαστικη εξεταση (το βιντεο). Απο οσα λεει ο δοκτορας μου καρφωθηκε στο μυαλο αυτο που ειπε 'συγκαματα στον λαιμο, στις μασχαλες....παντου΄. Το παιδι δεν ηταν να φυγει. Το εφυγαν......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

«Δεν είμαι ειδικός για να σχολιάσω την ψυχολογική ή νοητική τους κατάσταση. Ξέρω μόνο πως πολλές μητέρες με χαμηλό IQ κάνουν παιδιά και τα φροντίζουν στην εντέλεια, γιατί λειτουργεί το μητρικό ένστικτο. Σε αυτή την περίπτωση, δεν ξέρω τι συνέβη. Όταν έφερε το μωρό στο νοσοκομείο το είδα μισοπεθαμένο. Η θερμοκρασία του ήταν 32 βαθμοί. Δεν πρέπει να το άλλαζε καθόλου, το δέρμα του ήταν σκισμένο, είχε πληγές με πύον στους μηρούς, στο σημείο που ακουμπάει η πάνα. Είχε μολυνθεί. Ο παιδίατρος που ήταν ο πρώτος που το είδε μου είπε ότι το μωρό βρωμούσε ούρα. Φαινόταν τελείως εγκαταλελειμμένο»

 

Μετα απο αυτα τα λογια του γυναικολογου...οσες δικαιολογιες και να σκεφτω...η απειρια,η κουραση,η μοναξια,η ελειψη παιδιατρου...ολες μου φανταζουν αστειες....γελοιες για να δικαιολογησουν αυτο που συνεβει.

Ισως καπου μεσα μου ευχομαι η κοπελα να πασχει απο εντονη επιλοχειο καταθλιψη...γιατιδε μπορω αλλο να σκεφτομαι πως αφησε να συμβουν ολα αυτα στι παιδι της.

 

Αγκαλιασε το Παναγια μου εσυ...οπως του αξιζει...

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα και με την κουνιάδα, αλλά και τη μαμά που έγραψε πριν αρκετές μέρες σε άσχετο τόπικ, το τόπικ της γέννας, το παιδί είχε ζυγιστεί ενδιάμεσα, και είχε πάρει βάρος τις πρώτες μέρες.

 

Η κουνιάδα είπε ότι ήταν μαζί τις πρώτες δύο εβδομάδες - προφανώς μετά γύρισε στο σπίτι της και όταν έγιναν όλα πήγε Ηράκλειο, όχι από τη Λέρο, αλλά από το σπίτι της. Επίσης είπε ότι το μωρό τις πρώτες μέρες το τάιζε η ίδια, η κουνιάδα!

 

Οπότε το παιδί εξετάστηκε λίγες μέρες από το εξιτήριο και ήταν καλά εκείνη τη στιγμή. Μετά πήρε την κάτω βόλτα.

 

Αφού η γυναίκα που φρόντιζε αρχικά το μωρό, η κουνιάδα μπορεί να έχει τη λογική ότι το μωρό είναι αδύνατον να αλλαχτεί όταν υπάρχει διακοπή ρεύματος, φαντάσου μετά τι έγινε δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι αναρωτιεμαι αυτοι οι γιατροι που βγαινουν τωρα στα καναλια με τοση ευκολια και λενε οτι ειχαν δει οτι κατι δεν πηγαινε καλα με αυτη την μανα η με αυτο το ζευγαρι, αναρωτηθηκαν πως παει το παιδακι και αν αφου ηταν τοσο περιεργοι γονεις, το φροντιζουν καλα?

Αλλα , οκ, το ξεγεννησαμε , το κρατησαμε 4 μερες στο νοσοκομειο και μετα τους αφησαμε να φυγουν, να φυγουν και απο πανω μας οι ευθυνες και ολα καλα.Σε μια τοσο κλειστη κοινωνια και εν ετη 2013 να μη νοιαζομαστε και γιατροι , επιστημονες μορφομενοι ανθρωποι πραμα ........μωρε μπραβο!!!!!

Αντε η μανα κατα τα λεγομενα τους δεν φροντισε το μωρακι, ο Θεος να αναπαυσει την ψυχουλα του, εσυ κυριε Γυναικολογε που ειδες απο την αρχη πως κατι δεν παει καλα ...........τι εκανες?

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω εσας, τις δημοσιευσεις σε αλλα σαιτ, τις ανακοινωσης του ιατροδικαστη του γυναικολογου τις δηλωσεις της κουνιαδας ..

ευθυνες για μενα φερουν ολοι. εχουμε φτασει στο 2013 και ακομα το κρατος να λαβει σοβαρα την γεωγραφικη ιδιομορφια της χωρας!για μενα δεν ειναι λογος οι περικοπες στο δημοσιο λογω μνημονιου, διοτι και πριν το μνημονιο υπηρχαν νησια η ορεινες περιοχες οπου τον γιατρο τον εβλεπαν με το κιαλι. δηλαδη τι ??θελει πτυχιο πυρηνικης φυσικης να διορισεις παιδιατρο σε μερη οπου υπαρχουν παιδια??

οσον αφορα το νοσοκομειο και οτι δεν το εξετασαν και εδιωξαν την μανα, θελω να πιστευω πως οτι ειδους νοσοκομειο και αν ειναι ενα , οταν παει μια μαμα με νεογεννητο δεν την διωχνουν και ας υπαρχει μονο ...ορθοπεδικος.

ευθυνη φερει η μανα του παιδιου. απο τη στιγμη που αποφασιζεις να γεννησεις ενα παιδι(το διαφοροποιω απο την εγκυμοσυνη, γιατι αν δε θες να γεννησεις την διακοπτεις, συγνωμη αν γινομαι ωμη) εισαι αποκλειστικα υπευθυνη για την ζωουλα που φερνεις στον κοσμο!τελος! και δεν λεω μεγαλες κουβεντες! οταν ο γιος μου ηταν 12 μηνων,αρρωστησε(δε θελω να πω περισσοτερα) και χρειαστηκε να μεινει για μια βδομαδα στο νοσοκομειο. οταν ειδα το παιδι μου σε ασχημη κατασταση στα ξαφνικα, κατευθειαν πηρα τηλ στον παιδιατρο ο οποιος μου εδωσε οδηγιες κ ειπε να παω σε νοσοκομειο και εφυγα οπως ημουν με τις πυτζαμες, μια πανα και το βιβλιαριο του παιδιου!δεν μπηκα να γραψω στο φεησμπουκ η σε καποιο φορουμ!μην τρελαθουμε τωρα..

για τα συγκαματα , εξαρταται και απο το ποσο ευαισθητο ειναι και το καθε μωρακι.ο δικος μου 5 λεπτα να καθυστερουσα να τον αλλαξω αρχισε να κοκκινιζει.το συγκεκριμενο μωρακι ποσο το ειχε αφησει ??και τι παει να πει οτι δεν εχει ρευμα για να δει να το αλλαξει???φακος η κερια δεν υπηρχαν??η λαμπα του δρομου εξω δεν υπηρχε??

λυπαμαι αλλα δεν μπορω να την δικαιολογησω. εγκληματικη αμελεια.

καποια κοπελα ανεφερε για ατομα μ χαμηλο δεικτη νοημοσυνης που φροντιζουν σωστα μωρα. οταν η μαμα μου ηταν μικρη , στο χωριο υπηρχε κοπελα με συνδρομο νταουν η οποια ειχε βιαστει. το μωρο που εφερε στον κοσμο το φροντιζε υποδειγματικα!ειχε και την οικογενεια της βεβαια που δεν την αφησαν μονη, ομως εβαλε τα γυαλια σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι αναρωτιεμαι αυτοι οι γιατροι που βγαινουν τωρα στα καναλια με τοση ευκολια και λενε οτι ειχαν δει οτι κατι δεν πηγαινε καλα με αυτη την μανα η με αυτο το ζευγαρι, αναρωτηθηκαν πως παει το παιδακι και αν αφου ηταν τοσο περιεργοι γονεις, το φροντιζουν καλα?

Αλλα , οκ, το ξεγεννησαμε , το κρατησαμε 4 μερες στο νοσοκομειο και μετα τους αφησαμε να φυγουν, να φυγουν και απο πανω μας οι ευθυνες και ολα καλα.Σε μια τοσο κλειστη κοινωνια και εν ετη 2013 να μη νοιαζομαστε και γιατροι , επιστημονες μορφομενοι ανθρωποι πραμα ........μωρε μπραβο!!!!!

Αντε η μανα κατα τα λεγομενα τους δεν φροντισε το μωρακι, ο Θεος να αναπαυσει την ψυχουλα του, εσυ κυριε Γυναικολογε που ειδες απο την αρχη πως κατι δεν παει καλα ...........τι εκανες?

 

δεν φταίνε οι γιατροί! δεν μπορούμε να επιρρίπτουμε ευθύνες στους γιατρούς όταν το φταίξιμο είναι καθαρά της μάνας. το παιδί μύριζε ούρα. για να μυρίζει ούρα ένα βρέφος 30 ημερών εγώ καταλαβαίνω πως δεν του άλλαζε καθόλου πάνα και πως δεν έκανε κακά. δεν του έδινε γάλα. με το χαμομήλι τα μωρά ουρούν δεν κάνουν κακά. κι επειδή δεν του άλλαζε πάνα το παιδί βρεχόταν, έβρεχε τα ρούχα του και λογικά δεν του άλλαζε ούτε τα ρούχα. το άφησε να κρυώσει, το άφησε να πάθει υποθερμία, το άφησε να συγκαεί, το άφησε νηστικό.

 

:(

το αγγελούδι μου, η ζωή μου όλη.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...