Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επιστροφή του βασιλιά


kikileuteris

Recommended Posts

παμε καταληψη???????:D

ΤΑΤΟΙ?

 

δεν θα με χαλαγε να αυτοδιαχειριστω ενα παλατι!!!!! θα κανουμε και γαλλικα ρε παιδι μου μεσα...

 

και πιανο

καλα...να σε δω οταν σκασει το χαρατσι και η ΔΕΗ :-D.....αυτα σκεφτεται και ο βασιλιας και μενει εκει που ειναι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω δεν τον θελω τον Βασιλια....αργησε! Αν ερχοταν καμια δεκαπενταετια πριν να παρω το γιο του καλως να ερχοταν...τωρα τι να τον κανω??

 

Α, όχι διαφωνώ. Ας μου κάτσει εμένα κάνας γαλαζοαίματος έστω και τώρα. Θέλω να ζήσω όπως στον πύργο του Ντάουντον.

Αλλά μπορεί να το διαχειρίζετε το φυστικι το παλάτι, καμμία αντίρρηση, αρκει να πληρώνει και το χαράτσι, έτσι για να εξηγούμεθα...:D

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Άραγε ο βασιλιάς θα ανεχόταν τις καταλήψεις και τους αυτοδιαχειριζόμενους καταπατημένους χώρους ή θα έφερνε τους φίλους του τους στρατιωτικούς (ούτε καν αστυνομικούς) για να στείλει τους "ενεργούς πολίτες" στα σπίτια τους;

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι ότι ο κόσμος είναι γεμάτος βλάκες.

 

Αυτή η συλλογιστική είναι σαν είσαι χοντρή, να βλέπεις μια λεπτή να τρώει σουβλάκι στο σουβλατζίδικο και να πλακώνεσαι κι εσύ στα σουβλάκια για να λεπτύνεις.

Δεν είσαι εντάξει! Ανοιξα το θέμα, λέω θα διαβάσω για ψωμί κι ελιές και κάτι τέτοιο θα φάω για βραδυνό... Τα σουβλάκια τώρα εσύ τι τα ήθελες;;;

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

Άραγε ο βασιλιάς θα ανεχόταν τις καταλήψεις και τους αυτοδιαχειριζόμενους καταπατημένους χώρους ή θα έφερνε τους φίλους του τους στρατιωτικούς (ούτε καν αστυνομικούς) για να στείλει τους "ενεργούς πολίτες" στα σπίτια τους;

 

Δεν είσαι ελληνίδα ε; αν ήσουν θα ήξερες την ιστορία για της Αμύνης τα παιδιά ;)

[YOU TUBE]gU07GnwKKg0[/YOU TUBE]

langsam aber sicher :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν είσαι ελληνίδα ε; αν ήσουν θα ήξερες την ιστορία για της Αμύνης τα παιδιά ;)

[YOU TUBE]gU07GnwKKg0[/YOU TUBE]

 

:lol::lol::lol: με έχετε καταμπερδέψει σε αυτό το φόρουμ, θα χρειαστώ ψυχανάλυση. Μια άλλη κοπέλα με έλεγε αλβανέζα, μετά αρβανίτισσα, μετά άλλαξε γνώμη και μου έλεγε πως είναι ελληνίδα, κι εσύ τώρα μου λες ότι δεν είμαι??? κοκομπλόκο θα πάθω:rolleyes::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πες μας, όμως αν είσαι.

Γιατί ο βασιλιας, δεν ξέρω αν ανέχεται τους μη Ελληνες...

Και για να είμαι ειλικρινής, νομίζω ότι δεν είσαι και ντρέπεσαι να μας το πεις. Δεν ξέρω γιατί, δεν είναι κακό...

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω την ελληνική υπηκοότητα. Σας καλύπτει αυτό?

Και αφού ζητήσατε(επιτακτικά και αγενώς) να μοιραστώ μαζί σας τα προσωπικά μου δεδομένα, δεν νομίζετε ότι είναι η σειρά σας να βγείτε στην αναφορά? Περιμένω λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Α, εγώ είμαι βέρα Ελληνίδα. Με ιθαγένεια και υπηκοότητα.

Για αυτό περιμένω και τον βασιλιά άλλωστε..

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολλους διπλους λογαριασμους μυριζομαι ...........γιατι αραγε?.....πολυ της μοδως εγινε....

 

διπλοι λογαριασμοι, διπλες υπηκοτητες, διπλες πιτες γυρο με τζατζικι.....

 

 

:lol:

 

σουτ σιωπη και σωπαινε!

Link to comment
Share on other sites

Α, εγώ είμαι βέρα Ελληνίδα. Με ιθαγένεια και υπηκοότητα.

Για αυτό περιμένω και τον βασιλιά άλλωστε..

 

Προς το παρόν βολεψου με τον βασιλιά καρναβαλο. Στο κάτω κάτω δεν υπάρχει καλύτερος ;)

Link to comment
Share on other sites

διπλοι λογαριασμοι, διπλες υπηκοτητες, διπλες πιτες γυρο με τζατζικι.....

 

 

:lol:

 

σουτ σιωπη και σωπαινε!

 

Ασωπη.....νταξ....την κανά....την κανά......:-D

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προς το παρόν βολεψου με τον βασιλιά καρναβαλο. Στο κάτω κάτω δεν υπάρχει καλύτερος ;)

 

Γιατί εσύ νόμιζες ότι μιλάω για άλλον?:rolleyes:

Για αυτόν δε λέμε ρε παιδιά?

Τι στο καλό, παρανόησα?

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ ρε κορίτσια, τι θυμήθηκα τώρα...

 

είχα πάει πριν πολλά χρόνια σε ένα γάμο στα Γιάννενα... μείναμε σε ένα χωριό στην γιαγιά ενός συμφητητή την νύχτα...

 

μας έβαλε η γριούλα η ξεχασμένη απ' το χάρο να κοιμηθούμε σε ένα δωμα με την Φρειδερίκη σε περίοπτη θέση... κορώνα στο κεφάλι μας την είχαμε...

 

στο σπίτι της γιαγιάς μου κοιμόμουνα κάτω από την γκραβούρα του Άρη και τις φωτογραφίες των θειων μου, νεκρών και ζωντανών που' τανε πρωτοπαλίκαρά του, και τότε μου χε κακοφανεί...

 

της το πα λοιπόν της γιαγιας, ήμουνα και μικρή, ήθελα να κάνω statement, και μου πε, και πού είναι τώρα αυτοί οι τυχάρπαστοι? ο βασιελεύς (έτσι τον έλεγε) είναι αιώνιος:shock:, και μια μέρα θα ξανάρθει:shock:!

 

τότε μας φαινόταν γραφικό και αστείο, το λέγαμε και γελούσαμε...

 

ο Σπύρος μας έλεγε οτι η γιαγιά είχε και αλληλογραφία και της έστελνε κάρτες ο Βασιλεύες στις γιορτές...

 

μάλλον ο βασιλεύς κάνει καλό pr εκεί που είναι...

 

λέτε εμείς να κοιμόμαστε τον ύπνο του δικαίου?

 

s-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

κ εγω που νομιζα οτι ο κοσμος πρεπει να πηγαινει μπροστα (κοιταζοντας βεβαια παντα πισω του)..... Τι μας φταιει τελικα?? Η Δημοκρατια ή οι προδοτες που την αντιπροσωπευουν?? Τελικα θα το φαω εγω το σουβλακι κ θα κανω μοκο, γιατι παραειμαι αντιδραστικη για τις φιλοβασιλικες ορεξεις ορισμενων...

"Ν'αγαπας την ευθυνη. Να λες, εγω μοναχος μου θα σωσω τον κοσμο. Αν χαθει, εγω θα φταιω." Ν.Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

βασικα εγω πιστευω οτι γινεται τζερτζελο και οσο θα τσακωνεστε για το αν πρεπει ή αν θα ερθει βασιλιας θα περασει κανα σημαντικο μετρο,,,

 

Παντως το Βελγιο αν μενει ενωμενο μενει επειδη εχει βασιλια. Ο οποιος ορκιζει την κυβερνηση, αν ανοιξει το στομα του να μιλησει για πολιτικα γινεται χαμος για το αν εχει δικαιωμα ή οχι και βγαζει ενα διαγγελμα στις επισημες τελετες και εορτες.. Α! εχουμε και εξτρα φωτογραφηση της μελουσας βασιλισας που εγινε 40 χρονων (κουκλα ειναι). Η γυναικα του διαδοχου ειναι γιατι ο βασιλιας ειναι αρκετα μεγαλος και συζητατε το οτι πρεπει να αποχωρησει,

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Το να υποστηρίζη κανείς ότι η επιστροφή του Βασιλέως θα μας βγάλει από την κρίσι είναι τουλάχιστον αφελές.

Προφανώς, για όσους/όσες έχουν μελετήσει Ιστορία θα γνωρίζουν ότι διαδραμάτισε σημαντικό ρόλο στα ιστορικά δρώμενα και κάποιοι Βασιλείς πάλεψαν για την Ελλάδα μας περισσότερο από κάτι ψευτοεπαναστάτες (βλ. Επανάστασις του '67), αλλά σήμερα με την έκπτωσι των ηθών το τι εστί Βασιλεύς δεν το διανοούμαστε.

Άρα, πρόκειται για μια εκτός πραγματικότητος πρότασι.

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι ελληνίδα ε; αν ήσουν θα ήξερες την ιστορία για της Αμύνης τα παιδιά ;)

[YOU TUBE]gU07GnwKKg0[/YOU TUBE]

Αυτό μόνο ως φαιδρότητα το εκλαμβάνω!

Μιλάμε για τον άνθρωπο ο οποίος επούλησε την Βόρειο Ήπειρο και την Ανατ. Θράκη και είναι υπαίτιος για τον ξεριζωμό χιλιάδων Ελλήνων παρουσίας αιώνων στα παράλια.Ανδρείκελο των Άγγλων.

Προτείνω ανεπιφύλακτα την Ιστορία του Εθνικού Διχασμού, μια σειρά αλληλογραφιών ανάμεσα σε Βενιζέλο-Μεταξά.

Μόνο σε ένα εδικαιώθη ο Βενιζέλος:στην έκβασι του Α' Παγκοσμίου Πολέμου.

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...