Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Για που τό βαλες Καρδιά μου...


gavrias

Recommended Posts

http://www.youtube.com/watch?v=aQ5mnudoMxQ&feature=related

 

 

Πρίν 6 μήνες περίπου (13 Απριλίου),"έφυγε" η μικρούλα Λίλη...

 

γεια σας ειμαι η λιλι και ειμαι 16 χρονων ειμαι καινουργιο μελος

 

Καλησπερα.

Εγω θα ευχηθω υγεια για ολο τον κοσμο,να εχει καλο ταξιδι ο θειος μου ο Αλεκος που θα ειναι πρωτη χρονια που δεν θα τον δω ,επισης ευχομαι ο κοσμος να βαλει λιγο μυαλο και εγω φυσικα να διαγραψουμε σιγα-σιγα με ενα blanco την αθλια καταντια του κοσμου μας.

Α! κι μην ξεχασω και καλη λευτερια σε οσες θα γινουν χαζομανουλες...

 

 

 

 

μην ξεχασω αυτο ειναι απο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΑΓΕΝΝΗΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ

ΗΠΕΙΡΟΥ 28,10433 ΑΘΗΝΑ

ΤΗΛ 2108828788 ΦΑΞ 2108235121 Η http://www.unborn.gr e-mail: [email protected] οποιος θελει πληροφοριες κυριως για εγκυμονουσες.

καλο απογευμα

 

πραγματι πολυ σοκαριστικο

Αλλα δειτε και αυτο το παιδι,την εκφραση του,τα ματια του για να ζησει ενα καλυτερο μελλον http://www.youtube.com/watch?v=u_fUVqp_eqY&feature=related [greenpeace]

Μπορει να ειμαστε παιδια αλλα δεν θα κατσουμε με σταυρωμενα τα χερια για να καταστραφει το περιβαλλον επειδη υπαρχουν συμφεροντα στης βιομηχανικες επειχηρισεεις,δεν θα απαρνηθουμε το μελλον μας,ειμαστε η επομενη γενια...

 

 

κανε μια φορα το δακρυ χαρα και ονειρεψου...

pam γεια αν και σου εγραψα και πμ,σου λεω και απο εδω συλληπιτηρια,και ο θεος να τον αναπαυσει,μην υποκιψεις για χαρη των παιδιων σου

λίλη...

συνεχεια...{το γραφω παλι αποτην αρχη}

 

Το σωμα μου παλι θα λιωσει

η ψυχη μου παλι θα δακρυσει

εγω παλι δεν θα υπαρχω

Εσυ με ακους? σε εσενα μιλαω

που με κρατησες με τα δεσμα του παρελθοντος,

εσυ που μου εδωσες μια αλυτη υποσχεση.

Αποψε θα κλεισω τα ματια μου,

θα χαθω,θα χαθω μεσα σε μια μουτζουρα,

μια μουτζουρα μισοι,παθοι και αναμνησεις,

αναμνησεις διχως τελος,

αναμνησεις απο εσενα σαν ενα βατραχο που τα βλεπει ασπρομαυρα

Και στο τελος οταν δεν θα υπαρχω θα υπαρχει απολυτη σιωπη μεσα στην ψυχη σου..

Θα ξαναγεννηθω και θα αναστηθω απο εσενα

με τα πιο ωραια χρωματα του κοσμου

με μια καινουργια δροσια

που θα ειναι λυση στην υποσχεση

που θα ξανα ανοιξουν τα ματια μου

και η μουτζουρα θα γινει αγκαλια

το μισος αγαπη,

το παθος οριζοντας και οραμα

και οι αναμνησεις υποσχεση και σκοπος

Πρωινη δροσια σε μια ζωη με ονειρα

αξιες,ομορφια,νοημα,

πραγματικη ανασταση και γεννημα σαν το πιο ομορφο μωρο

με πιστη και μεγαλεια

 

Πίσω της άφησε ανθρώπους που την αγάπησαν και πράγματα που δεν πρόλαβε να τελειώσει...

Η Λίλη που κάθε τόσο μου" χτύπαγε" στον ΜΣΝ φωνάζοντας:κοκόνααααα,κοιτα τι βρήκα????

Κι είχε βρεί ένα καινουριο ίδρυμα για παιδιά που χρειαζότανε βοήθεια...

Μια καινούρια οργάνωση για τα παιδιά...

Και μετρουσε τον καιρό μέχρι να γίνει 18 και να μπορεί να Υιοθετήσει παιδάκια που έιναι μόνα.

Η Λίλη που όσοι παρευρεθήκαν στην κηδεία της ακουσανε το μπαμπά της να περιγράφει την καθημερινότητά της στα πρωινά πρίν πάει σχολείο,πήγαινε στα φανάρια και μοιραζε γάλατα στα παιδάκια που έβρισκε εκεί.

Με αφορμή τους 6μήνες απουσίας της...

 

Σκέφτηκα,όποιος απο μας θα ήθελε, να καταθέσει ότι ποσό εκείνος μπορεί ,σε ένα απο τα παρακάτω ιδρύματα.

 

Σύλλογος Αγέννητου παιδιού

Προσφορές - Δωρεές

 

Οι δωρεές επιχειρήσεων και ιδιωτών είναι σχεδόν η αποκλειστική πηγή εσόδων του Συλλόγου. Οι δυνατότητές του και η δράση του βασίζονται στη δική σας στήριξη. Μπορείτε να βοηθήσετε με τη δική σας παροχή έργου ή μπορείτε να συμβάλετε οικονομικά. Τα έξοδα είναι πολύ μεγάλα.

 

Πώς μπορείτε να ενισχύσετε οικονομικά το έργο του Συλλόγου μας:

 

Βέβαια, μπορείτε να επισκεφθείτε τον Σύλλογό μας, στο κέντρο της Αθήνας, να τον γνωρίσετε από κοντά, και να κάνετε προσωπικά την δωρεά σας.

Μπορείτε να δωρήσετε εύκολα ένα απλό ευρώ (€ 1,00) με ένα τηλέφωνο στον αριθμό: 901 11 129 129 (χρέωση Ο.Τ.Ε. €1,18/κλήση).

Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ταχυδρομική επιταγή ΕΛΤΑ ή ταχυπληρωμή του Συλλόγου μας (ζητήστε να σας την στείλουμε ταχυδρομικά, μαζί με δωρεάν έντυπο υλικό, είτε καλώντας μας τηλεφωνικά, είτε χρησιμοποιώντας την παρακάτω φόρμα).

Μπορείτε να κάνετε χρήση του συστήματος Easy Pay για δωρεά μέσω της πιστωτικής σας κάρτας ή μέσω του λογαριασμού σας στην Τράπεζα Πειραιώς. (Δείτε λεπτομέρειες παρακάτω.)

Για την οικονομική στήριξη του Συλλόγου υπάρχουν επίσης οι εξής τραπεζικοί λογαριασμοί:

 

ALPHA Bank 123-002101-120879

Εμπορική 45261794

Εθνική 065/296009-56

Πειραιώς 5044-016030-410

Οι δωρεές μέχρι € 2.935 φοροαπαλλάσσονται 100%, εφόσον κατατίθενται σε τράπεζα.

 

 

 

Παιδικά χωριά SOS:

Το έργο των Παιδικών Χωριών SOS Ελλάδος στηρίζεται αποκλειστικά και μόνο στις μικρές ή μεγάλες δωρεές που μας προσφέρουν ιδιώτες, εταιρείες και Οργανισμοί. Επίσης στα κληροδοτήματα και στα έσοδα από διάφορες εκδηλώσεις.

 

Εάν το έργο των Παιδικών Χωριών SOS Ελλάδος σας ενδιαφέρει και θέλετε να ενισχύσετε την ανάπτυξη των προγραμμάτων τους, μπορείτε να κάνετε τις δωρεές σας με τους εξής τρόπους:

 

i Κατάθεση σε έναν από τους παρακάτω Τραπεζικούς λογαριασμούς:

 

 

ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ: Αρ. Λογ.: 104/48022763

ALPHA BANK: Αρ. Λογ.: 101-002101-161787

EFG EUROBANK ERGASIAS: Αρ. Λογ.: 0026 0201 91 0100991765

ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ: Αρ. Λογ.: 400/30842910

ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΕΙΡΑΙΩΣ Αρ. Λογ.: 5026-020155-199

 

Παρακαλούμε μετά από την κατάθεση της δωρεάς σας στην Τράπεζα να επικοινωνείτε με τα γραφεία μας στα τηλέφωνα:

210 3313661 - 3 ή στo [email protected] , για να σας αποστείλουμε την απόδειξη.

ii Ηλεκτρονική Τράπεζα Winbank

 

Mπορείτε να πραγματοποιείσετε την εισφορά σας on line από την ηλεκτρονική διεύθυνση http://www.winbank.gr και μέσω της υπηρεσίας win for life χρεώνοντας την πιστωτική σας κάρτα σε περιβάλλον πλήρους ασφάλειας.

Η εισφορά σας μπορεί να γίνει είτε ανώνυμα, είτε επώνυμα οπότε και θα σας αποσταλεί η απόδειξη εισφοράς.

 

ΠΙΚΠΑ ΠΕΝΤΕΛΗΣ

ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΑΙΔΩΝ ΠΙΚΠΑ ΠΕΝΤΕΛΗΣ

Διεύθυνση : Παλαιά Πεντέλη,

152 36, Πεντέλη

Τηλέφωνο : 210-8030402

 

kokonaaaaaaa ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

αμα μπορεσω θα το συνεχισω...

 

 

Επειδή τελικά το Λιλάκι δε θα μπορέσει...

Όσοι απο μάς μπορούμε και θέλουμε.....

Ας συνεχίσουμε.....Και ίσως φτιάξουμε κάτι απο τον κόσμο που ονειρέυτηκε..

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ένας φύλακας άγγελος

 

630905bgdk5jerev.gif

 

Αυτό ήταν η Λίλη... Για όποιον άνθρωπο βρισκόταν στο δρόμο της και χρειαζόταν τη βοήθειά της. Και ιδίως αν ήταν κάποιο μικρό παιδί. Άνοιγε απλόχερα την καρδιά της...

 

Πάνε 6 μήνες και είναι σα να 'φυγες χθες... Μου λείπεις.

 

Για τη Λίλη λοιπόν. Ας βοηθήσουμε όσα παιδάκια μπορούμε.

 

Για τα μισοτελειωμένα σου όνειρα... Για τη δύναμη και τη γενναιοδωρία σου να προσφέρεις ακόμη κι όταν δεν είχες καν... Για την αγάπη σου στα παιδιά... Για το ζεστό χαμόγελο και την ακόμη πιο ζεστή ψυχή σου.

 

Γιατί μου έμαθες πολλά... Κι ας ήσουν μια σταλίτσα μικρούτσικο κοριτσάκι... Γιατί ήξερες πολλά. Κι εγώ σ'αγάπησα για όλα αυτά... και για άλλα τόσα.

 

Υ.Γ. Μπράβο ξανθό μου... Αυτό θα ήθελε και η ίδια.

 

1530612eh7ddr3ic0.jpg

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

:cry::cry::cry:

Κλαίω

...αλλά αντί για αυτό καλύτερα να ΚΑΝΩ κάτι, στη μνήμη της μικρούλας που δεν ευτύχησα να γνωρίσω στο φόρουμ, αλλά τη γνωρίζω από τις δικές σας περιγραφές.

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία πρωτοβουλία για ένα παιδί που έφυγε αλλά συνεχίζει να ζει μέσα στις καρδιές μας

ας της δείξουμε με αυτό τον τρόπο ότι τα όνειρα της συνεχίζουν να ζουν......

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειχα σοκαριστεί τόσο πολύ όταν έφυγε.

Είχα στεναχωρεθεί τόσο πολύ που δεν πρόλαβα να τη γνωρίσω.

Αξίζει λοιπόν να κάνουμε όλοι κάτι για αυτήν , για τη μνήμη της!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία πρωτοβουλία για ένα παιδί που έφυγε αλλά συνεχίζει να ζει μέσα στις καρδιές μας

ας της δείξουμε με αυτό τον τρόπο ότι τα όνειρα της συνεχίζουν να ζουν......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Gavrias..........................

 

Ωραία πρωτοβουλία για ένα παιδί που έφυγε αλλά συνεχίζει να ζει μέσα στις καρδιές μας

ας της δείξουμε με αυτό τον τρόπο ότι τα όνειρα της συνεχίζουν να ζουν......

 

Κάποια στιγμή ... με ρώταγε για την δουλειά μου , τι ακριβώς κάνω ,πόσες ώρες δουλεύω, κτλ... ήθελε να μάθει τα πάντα κι'ας ηταν μόλις 17 χρονών !

... τις φάνηκαν πολλά τα όσα κάνω και λίγα τα χρήματα που πέρνω ... :lol: μετά απο λίγη ώρα μου είπε :

"θα πώ στον μπαμπά μου να σε βάλει να δουλέψεις στο "prive της Τράπεζας Πειραιώς" ...... διαβαζα και χαμογέλαγα .... :):):) και συγκινήθηκα ... :cry: και ντράπικα :oops: ...

 

H "ελεημοσύνη" ... είναι ένα χαμόγελο ζεστό , μια σφιχτή αγκαλιά , ένας καλός λόγος είναι η καρδιά της "αρετής"

και αυτό το γλυκό παιδί η Λίλη ,είχε τέτοια καρδιά γεμάτη "αρετές" ! :D

 

Μακάρι όλοι εμείς να μπορούσαμε να σκεφτόμαστε σαν την μικρή μας Λίλη ,να προσπαθούσαμε έστω να σκεφτόμαστε & να πράτουμε πιο συνχά σαν την μικρή μας Λίλη!!!

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Gavrias..........................

 

Ωραία πρωτοβουλία για ένα παιδί που έφυγε αλλά συνεχίζει να ζει μέσα στις καρδιές μας

ας της δείξουμε με αυτό τον τρόπο ότι τα όνειρα της συνεχίζουν να ζουν......

Link to comment
Share on other sites

Gavrias..........................

 

Ωραία πρωτοβουλία για ένα παιδί που έφυγε αλλά συνεχίζει να ζει μέσα στις καρδιές μας

ας της δείξουμε με αυτό τον τρόπο ότι τα όνειρα της συνεχίζουν να ζουν......

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Gavrias..........................

 

Ωραία πρωτοβουλία για ένα παιδί που έφυγε αλλά συνεχίζει να ζει μέσα στις καρδιές μας

ας της δείξουμε με αυτό τον τρόπο ότι τα όνειρα της συνεχίζουν να ζουν......

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Gavrias....ένα μπράβο δεν είναι αρκετό, για αυτά που σκέφτηκες για να τιμήσεις τη μνήμη της μικρής μας Λίλης.

 

Ας συνεχισει το όνειρο όπως μπορεί ο καθένας....και αυτό το αγγελάκι...θα ζει πάντα εκεί ψηλά...για όλους όσους την αγαπήσανε...για όλες εσάς που είσασταν φίλες και αδερφές της, αλλά και για όλα τα παιδιά...να τα φροντίζει.....όπως εκείνη ήξερε....

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειχα σοκαριστεί τόσο πολύ όταν έφυγε.

Είχα στεναχωρεθεί τόσο πολύ που δεν πρόλαβα να τη γνωρίσω.

Αξίζει λοιπόν να κάνουμε όλοι κάτι για αυτήν , για τη μνήμη της!!

gavrias....ΜΠΡΑΒΟ

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γειτονάς σου,εχει το στέρεο ανοιχτό στις 2 το πρωί,τηλεφωνησέ του στις 4 και πες του πόσο σου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites

41090d7k3tp3mm6.gif

 

 

:(:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Μου φαινόταν σαν ψεμα αλλά δεν ηταν.

Λυπάμε πάρα πολύ και τωρα που μας το ξαναθυμησε η gavrias και αξιζει να πάμε τωρα σε εργα...Γιαυτην ...Για μας.

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Αποφάσισα να μην ανοίξω καινουργιο τοπικ θέλοντας να τιμήσω την μήμη της μικρής μας Λίλης, που αύριο συμπληρώνει ένα χρονο απο τον ξαφνικό χαμό της, επαναφέροντας στην επιφάνεια το τοπικ που είχε ανοίξει η φίλης της. Με αυτο το τρόπο θα ειναι παρόντες και όσοι έχουν αποχωρίσει που όμως δεν σταμάτησαν λεπτό να την θυμούνται.... αλλα αυτο σίγουρα το γνωρίζεις μικρή μου απο εκει ψηλά που βρίσκεσαι!!!!!

 

Και ξαναβάζω τα ιδρύματα και τους συλλόγους απο το αρχικο ποστ της gavrias

 

 

 

 

Σύλλογος Αγέννητου παιδιού

Προσφορές - Δωρεές

 

Οι δωρεές επιχειρήσεων και ιδιωτών είναι σχεδόν η αποκλειστική πηγή εσόδων του Συλλόγου. Οι δυνατότητές του και η δράση του βασίζονται στη δική σας στήριξη. Μπορείτε να βοηθήσετε με τη δική σας παροχή έργου ή μπορείτε να συμβάλετε οικονομικά. Τα έξοδα είναι πολύ μεγάλα.

 

Πώς μπορείτε να ενισχύσετε οικονομικά το έργο του Συλλόγου μας:

 

Βέβαια, μπορείτε να επισκεφθείτε τον Σύλλογό μας, στο κέντρο της Αθήνας, να τον γνωρίσετε από κοντά, και να κάνετε προσωπικά την δωρεά σας.

Μπορείτε να δωρήσετε εύκολα ένα απλό ευρώ (€ 1,00) με ένα τηλέφωνο στον αριθμό: 901 11 129 129 (χρέωση Ο.Τ.Ε. €1,18/κλήση).

Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ταχυδρομική επιταγή ΕΛΤΑ ή ταχυπληρωμή του Συλλόγου μας (ζητήστε να σας την στείλουμε ταχυδρομικά, μαζί με δωρεάν έντυπο υλικό, είτε καλώντας μας τηλεφωνικά, είτε χρησιμοποιώντας την παρακάτω φόρμα).

Μπορείτε να κάνετε χρήση του συστήματος Easy Pay για δωρεά μέσω της πιστωτικής σας κάρτας ή μέσω του λογαριασμού σας στην Τράπεζα Πειραιώς. (Δείτε λεπτομέρειες παρακάτω.)

Για την οικονομική στήριξη του Συλλόγου υπάρχουν επίσης οι εξής τραπεζικοί λογαριασμοί:

 

ALPHA Bank 123-002101-120879

Εμπορική 45261794

Εθνική 065/296009-56

Πειραιώς 5044-016030-410

Οι δωρεές μέχρι € 2.935 φοροαπαλλάσσονται 100%, εφόσον κατατίθενται σε τράπεζα.

 

 

 

Παιδικά χωριά SOS:

Το έργο των Παιδικών Χωριών SOS Ελλάδος στηρίζεται αποκλειστικά και μόνο στις μικρές ή μεγάλες δωρεές που μας προσφέρουν ιδιώτες, εταιρείες και Οργανισμοί. Επίσης στα κληροδοτήματα και στα έσοδα από διάφορες εκδηλώσεις.

 

Εάν το έργο των Παιδικών Χωριών SOS Ελλάδος σας ενδιαφέρει και θέλετε να ενισχύσετε την ανάπτυξη των προγραμμάτων τους, μπορείτε να κάνετε τις δωρεές σας με τους εξής τρόπους:

 

i Κατάθεση σε έναν από τους παρακάτω Τραπεζικούς λογαριασμούς:

 

 

ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ: Αρ. Λογ.: 104/48022763

ALPHA BANK: Αρ. Λογ.: 101-002101-161787

EFG EUROBANK ERGASIAS: Αρ. Λογ.: 0026 0201 91 0100991765

ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ: Αρ. Λογ.: 400/30842910

ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΕΙΡΑΙΩΣ Αρ. Λογ.: 5026-020155-199

 

Παρακαλούμε μετά από την κατάθεση της δωρεάς σας στην Τράπεζα να επικοινωνείτε με τα γραφεία μας στα τηλέφωνα:

210 3313661 - 3 ή στo [email protected] , για να σας αποστείλουμε την απόδειξη.

ii Ηλεκτρονική Τράπεζα Winbank

 

Mπορείτε να πραγματοποιείσετε την εισφορά σας on line από την ηλεκτρονική διεύθυνση http://www.winbank.gr και μέσω της υπηρεσίας win for life χρεώνοντας την πιστωτική σας κάρτα σε περιβάλλον πλήρους ασφάλειας.

Η εισφορά σας μπορεί να γίνει είτε ανώνυμα, είτε επώνυμα οπότε και θα σας αποσταλεί η απόδειξη εισφοράς.

 

ΠΙΚΠΑ ΠΕΝΤΕΛΗΣ

ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΑΙΔΩΝ ΠΙΚΠΑ ΠΕΝΤΕΛΗΣ

Διεύθυνση : Παλαιά Πεντέλη,

152 36, Πεντέλη

Τηλέφωνο : 210-8030402

 

 

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο chiquititas

kokonaaaaaaa ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

αμα μπορεσω θα το συνεχισω...

 

 

Επειδή τελικά το Λιλάκι δε θα μπορέσει...

Όσοι απο μάς μπορούμε και θέλουμε.....

Ας συνεχίσουμε.....Και ίσως φτιάξουμε κάτι απο τον κόσμο που ονειρέυτηκε..

 

 

Σύλλογος Αγέννητου παιδιού

Προσφορές - Δωρεές

 

Οι δωρεές επιχειρήσεων και ιδιωτών είναι σχεδόν η αποκλειστική πηγή εσόδων του Συλλόγου. Οι δυνατότητές του και η δράση του βασίζονται στη δική σας στήριξη. Μπορείτε να βοηθήσετε με τη δική σας παροχή έργου ή μπορείτε να συμβάλετε οικονομικά. Τα έξοδα είναι πολύ μεγάλα.

 

Πώς μπορείτε να ενισχύσετε οικονομικά το έργο του Συλλόγου μας:

 

Βέβαια, μπορείτε να επισκεφθείτε τον Σύλλογό μας, στο κέντρο της Αθήνας, να τον γνωρίσετε από κοντά, και να κάνετε προσωπικά την δωρεά σας.

Μπορείτε να δωρήσετε εύκολα ένα απλό ευρώ (€ 1,00) με ένα τηλέφωνο στον αριθμό: 901 11 129 129 (χρέωση Ο.Τ.Ε. €1,18/κλήση).

Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ταχυδρομική επιταγή ΕΛΤΑ ή ταχυπληρωμή του Συλλόγου μας (ζητήστε να σας την στείλουμε ταχυδρομικά, μαζί με δωρεάν έντυπο υλικό, είτε καλώντας μας τηλεφωνικά, είτε χρησιμοποιώντας την παρακάτω φόρμα).

Μπορείτε να κάνετε χρήση του συστήματος Easy Pay για δωρεά μέσω της πιστωτικής σας κάρτας ή μέσω του λογαριασμού σας στην Τράπεζα Πειραιώς. (Δείτε λεπτομέρειες παρακάτω.)

Για την οικονομική στήριξη του Συλλόγου υπάρχουν επίσης οι εξής τραπεζικοί λογαριασμοί:

 

ALPHA Bank 123-002101-120879

Εμπορική 45261794

Εθνική 065/296009-56

Πειραιώς 5044-016030-410

Οι δωρεές μέχρι € 2.935 φοροαπαλλάσσονται 100%, εφόσον κατατίθενται σε τράπεζα.

 

 

 

Παιδικά χωριά SOS:

Το έργο των Παιδικών Χωριών SOS Ελλάδος στηρίζεται αποκλειστικά και μόνο στις μικρές ή μεγάλες δωρεές που μας προσφέρουν ιδιώτες, εταιρείες και Οργανισμοί. Επίσης στα κληροδοτήματα και στα έσοδα από διάφορες εκδηλώσεις.

 

Εάν το έργο των Παιδικών Χωριών SOS Ελλάδος σας ενδιαφέρει και θέλετε να ενισχύσετε την ανάπτυξη των προγραμμάτων τους, μπορείτε να κάνετε τις δωρεές σας με τους εξής τρόπους:

 

i Κατάθεση σε έναν από τους παρακάτω Τραπεζικούς λογαριασμούς:

 

 

ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ: Αρ. Λογ.: 104/48022763

ALPHA BANK: Αρ. Λογ.: 101-002101-161787

EFG EUROBANK ERGASIAS: Αρ. Λογ.: 0026 0201 91 0100991765

ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ: Αρ. Λογ.: 400/30842910

ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΕΙΡΑΙΩΣ Αρ. Λογ.: 5026-020155-199

 

Παρακαλούμε μετά από την κατάθεση της δωρεάς σας στην Τράπεζα να επικοινωνείτε με τα γραφεία μας στα τηλέφωνα:

210 3313661 - 3 ή στo [email protected] , για να σας αποστείλουμε την απόδειξη.

ii Ηλεκτρονική Τράπεζα Winbank

 

Mπορείτε να πραγματοποιείσετε την εισφορά σας on line από την ηλεκτρονική διεύθυνση http://www.winbank.gr και μέσω της υπηρεσίας win for life χρεώνοντας την πιστωτική σας κάρτα σε περιβάλλον πλήρους ασφάλειας.

Η εισφορά σας μπορεί να γίνει είτε ανώνυμα, είτε επώνυμα οπότε και θα σας αποσταλεί η απόδειξη εισφοράς.

 

ΠΙΚΠΑ ΠΕΝΤΕΛΗΣ

ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΑΙΔΩΝ ΠΙΚΠΑ ΠΕΝΤΕΛΗΣ

Διεύθυνση : Παλαιά Πεντέλη,

152 36, Πεντέλη

Τηλέφωνο : 210-8030402

 

 

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο chiquititas

kokonaaaaaaa ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

αμα μπορεσω θα το συνεχισω...

 

 

Επειδή τελικά το Λιλάκι δε θα μπορέσει...

Όσοι απο μάς μπορούμε και θέλουμε.....

Ας συνεχίσουμε.....Και ίσως φτιάξουμε κάτι απο τον κόσμο που ονειρέυτηκε..

Link to comment
Share on other sites

Άγγελέ μου, αν κατέβεις προς την γη

θέλω να έρθεις να μιλήσουμε μαζί

περιμένω να μου δώσεις συμβουλή

πως να γιάνω μία καρδιά που αιμορραγεί.

 

Άγγελέ μου, έχει αγιάτρευτη πληγή,

από θαύμα είναι ακόμα ζωντανή

έχει τραύμα βαθύ κι η λεπίδα η κοφτερή

δηλητήριο είχε και έρωτα πολύ.

 

Άγγελέ μου, μία χάρη σου ζητώ

στο όνειρό μου, λύση στο αίνιγμα να βρω

την καρδιά μου γιάτρεψε την αν μπορείς,

με ένα δάκρυ από τα βάθη της ψυχής.

και αν την σώσεις θα σου τάξω προσευχή

στον θεό μου, να σου δώσει την ευχή

για να γίνεις των αγγέλων διοικητής.

Και ένα θρόνο στον παράδεισο να βρεις!

 

Άγγελε μου, άγγελέ μου

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...