Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Νοσοκ.Αλεξανδρας 2013


andrian

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ! Μακαρι να πανε ολα καλα και να ειναι συνεννοησιμοι οι ανθρωποι του νοσοκομειου.Μηπως ο γιατρος σου ηταν ο Μ. Συν; Να σαι καλα!

 

Μαλλον δε λεμε για τον ιδιο γιατρο. Εμενα ειναι Κρητικος Δ....κης το ονομα. :-) ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ, κοριτσια? Μη φοβασαι καθολου, μια συμβουλη μονο: ο,τι θελεις να το ζητας και ο αντρας σου να κανει ερωτησεις, να ειναι παρον. Καμια φορα ξεχνιουνται....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαλλον δε λεμε για τον ιδιο γιατρο. Εμενα ειναι Κρητικος Δ....κης το ονομα. :-) ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ, κοριτσια? Μη φοβασαι καθολου, μια συμβουλη μονο: ο,τι θελεις να το ζητας και ο αντρας σου να κανει ερωτησεις, να ειναι παρον. Καμια φορα ξεχνιουνται....

 

Ειναι και δικός μου γιατρός και ειναι κορυφή...χάρη σε εκείνον γεννησα φυσιολογικα το πρώτο μου παιδι που άλλος θα με είχε βάλει για καισαρικη στη θέση του και τώρα ασυζητητη πάω μαζί του για το 2ο. Το ότι πονέσες στη καισαρικη ειναι φυσιολογικο και λιγο ειναι! Εγω ποναγα 25 μερες απο κάτω... Βγήκα λιγο εκτός θέματος και να με συγχωρέσει το παρεντς... Οσον αφορα τοκετο στο Αλεξάνδρα εγω γεννησα σε ιδιωτικο αλλα απο γνωστές έχω ακούσει διχασμένες απόψεις...

sJbgp3.png W9hQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειναι και δικός μου γιατρός και ειναι κορυφή...χάρη σε εκείνον γεννησα φυσιολογικα το πρώτο μου παιδι που άλλος θα με είχε βάλει για καισαρικη στη θέση του και τώρα ασυζητητη πάω μαζί του για το 2ο. Το ότι πονέσες στη καισαρικη ειναι φυσιολογικο και λιγο ειναι! Εγω ποναγα 25 μερες απο κάτω... Βγήκα λιγο εκτός θέματος και να με συγχωρέσει το παρεντς... Οσον αφορα τοκετο στο Αλεξάνδρα εγω γεννησα σε ιδιωτικο αλλα απο γνωστές έχω ακούσει διχασμένες απόψεις...

 

Αν επιτρεπεται, μου λες γιατι πιστευεις πως αλλος θα σου εκανε καισαρικη? εμενα το μωρο ειχε υπολειπομενη αναπτυξη και δεν ηθελε να το ζορισει οποτε καλα καναμε κ πηγαμε καισαρικη-ουτε μερα δε χρειαστηκε θερμοκοιτιδα και τωρα ειναι θηριακι και κανονικο σε ολα του.Ομως γενικα εχω ακουσει οτι ειναι λιγο "καισαρικακιας", κ το 2ο μου,οταν προκυψει με το καλο,θελω να το γεννησω φυσιολογικα αλλα δε ξερω αν ο ιδιος αναλαμβανει φυσιολογικο μετα απο καισαρικη.Αν σου δοθει η ευκαιρια και μαθεις, πες μου!Μη φοβασαι τιποτε μαζι του, παντως!Εγω αν και πολυ πονο τα 2 πρωτα 24ωρα, αναρωσα πολυ γρηγορα.5 μερες αφου πηγα σπιτι ημουν τελεια κ εκανα δουλειες!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Εσείς που γεννήσατε πρόσφατα στο Αλεξάνδρας, ξέρετε τι πράγματα θα χρειαστεί να πάρω μαζί ; Μου λένε μέχρι και σεντόνια και πετσέτες για το μωρό. Έχει καμία σας λίστα; Έγω αγχωθεί !

8mD6p2.png
Link to comment
Share on other sites

σεντονια μικρα, κορμακια κοντομάνικα και κορμακια με μανικι ελαφρια γυρω στα 4 με πεντε ένα δυο κουβερτακια, δυο μπουρνουζακια , γαντακια , κρεμες , σαμπουαν και μπεμπιλινα μη παρεις θα σου δωσουν κιολας γενικα εχει παρα πολύ ζεστη παρε δικα σου νυχτικα και φορεμα και παντελονι να δεις τι θα σε βολεψει παντοφλες κ σαγιονάρες για το μπανιο και κλειστες, μια ρομπα , σερβιέτες κανονικες μεγαλες , κ τα καλυντικα σου , εσώρουχα μιας χρησης μια δυο μερες θα χρειαστείς. Αν γεννησεις φυσιολογικα θα μπορεις κατευθείαν να σηκωθείς και να περπατησεις κιολας...μη παρεις βαρια ρουχα γενικα, φανελάκια και ρομπα κ παντελόνια φοραγα εγω φορμας καν πιτζαμες ουτε καλτσες ένα ζευγαρι δυο του μωρου μονο. Τα βασικα γιατι μετα θα σου φερνουν κ οι δικοι σου τα εξτρα. Παρε σαγιονάρες και πετσετα και μωρομαντηλα και ένα σαπουνακι,στανταρ σε άλλη τσαντα όταν σε φωναξουν για την προετοιμασια σου, όταν σε πανε για κλισμα να πλυθεις το μονο μειον ηταν αυτό το μπανιο τελειως χυμα και χαλια το χαν πριν γεννησεις αλλιως όλα τα αλλα τελεια θα ναι...πιο καλα κ από ιδιωτικο! Ζητα δωματιο στη πτερυγα κονσολα λεγεται, ΠΡΙΝ γεννησεις ΒΑΣΙΚΟ ΑΥΤΟ, η καλυτερη πτερυγα, συνενοησου με τη μαια η το γιατρο σου λιγα λεφτα παραπανω βαζεις γυρω στα 70(με ικα εγω ημουν για ολες τις μερες το ποσο αυτο) στο δικλινο λουξ κ κανεις και την επισκληριδιο σου κ θα σαι αρχοντισα. Ευχομαι όλα καλα να πανε με χαρα πανω από όλα!

age.png

CfYbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαλλον δε λεμε για τον ιδιο γιατρο. Εμενα ειναι Κρητικος Δ....κης το ονομα. :-) ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ, κοριτσια? Μη φοβασαι καθολου, μια συμβουλη μονο: ο,τι θελεις να το ζητας και ο αντρας σου να κανει ερωτησεις, να ειναι παρον. Καμια φορα ξεχνιουνται....

με τον ιδιο γιατρο εκανε μια γνωστη μου καισαρικη σε διδυμα και οντως πόναγε για ενα μηνα περιπου. εγω με τον συγκεκριμενο γεννησα δυο φορες φυσιολογικα, τη μια με επισκληριδιο αλλα χρειαστηκε μια δοση. μαλιστα δεν αφησε την αναισθησιολογο να μου κάνει δευτερη για να συνεργαζομαι.παντως ξερω οτι δεν ειναι υπερ της καισαρικης, το αντιθετο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ευχαριστώ πολύ για τη λίστα !

 

Ξέρετε τι γίνεται με τις αμοιβές των γιατρών κι αν πρέπει να δώσουμε χρήματα ;; Είμαι τελείως κατά στα φακελάκια. Είναι στο Αλεξάνδρας, αλλά πάω και με βλέπει στο ιδιωτικό του ιατρείο.

8mD6p2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟ ΕΥΑΓΓΕΛΟ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Διαφημίσεις

  • 1 month later...

καλησπερα...λογω σοβαρων γυναικολογικων προβληματων απεκτησα μεγαλη εμπειρια στους γυναικολογους και θα ηθελα να σας πω τη γνωμη μου για δυο γιατρους του Νοσοκομειου Αλεξανδρα... Χαιδοπουλος Δημητρης... φοβερος επιστημονας, πολυ καλος χειρουργος και καλος ανθρωπος(εχει και ιατρειο)... και ο δευτερος Παρτσινεβελος Γεωργιος... δεν εχω λογια να περιγραψω πως μου φερθηκε αυτος ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ (με ολη τη σημασια της λεξης) πολυ καλος γυναικολογος και εξωσωματικος (εμενα εξωσωματικη μου εκανε) εχει ιατρειο και οι δυο γιατροι εχουν τρομερα βιογραφικα(δειτε τα...!) ειναι πολυ ψαγμενοι στο αντικειμενο τους...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Υπάρχει κάποια κοπέλα που να γέννησε στο Αλεξάνδρας και να πήγαινε σε απογευματινά ραντεβού; Μπορείτε να μου συστήσετε κάποιο γιατρό; Ακόμη ήθελα να μάθω αν στα απογευματινά ο γιατρός που σε αναλαμβάνει κάνει τους προβλεπόμενους υπερήχους;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...