elenip

Βίκη Σταμάτη: η μάνα

Recommended Posts

Έλα ντε, κι εγώ αυτή την απορία έχω!

Στο Campion είναι;

Το αγοράκι της είναι ακριβώς στην ίδια ηλικία με το γιο μου, μαζί γεννήσαμε με την κυριά Τζοχατζόπουλου.

Όταν ερχότανε ο άντρας μου να με επισκεφθεί στο τρίκλινο του Μητέρα έβλεπε και την Άκη να πηγαίνει στις σουίτες.

Στεναχωριέμαι πολύ για το παιδί από την στιγμή που άκουσα για τη φυλάκισή της, αλλά όχι γι΄αυτήν.

Η ίδια άλλωστε δήλωσε ότι έκανε να δει το παιδί της 6 μήνες όχι γιατί δεν της το επιτρέπανε αλλά γιατί έπασχε από "κατάθλιψη".

Εμένα πήγε το μυαλό μου στο St.Catherine's αλλά μπορεί να είναι το Campion.

http://www.gossip-tv.gr/inside-stories/G-Politics/story/221909/o-tsohatzopoylos-kai-i-stamati-sti-fylaki-alla-o-gios-se-panakrivo-kollegio

Και εγώ λυπάμαι για το παιδάκι που του έτυχαν αυτοί οι γονείς αλλά καθόλου για την ίδια.

S02fp3.png

LnVyp3.png

Διαφημίσεις

Σιγα να μην τη λυπηθουμε κιολας!

αν δηλαδη εγω κλεψω θα πρεπει να με λυπουνται που δε θα εχω το παιδι μου και θα ειμαι φυλακη? ας προσεχα!

υπαρχουν και συνεπειες για τις πραξεις μας!

I

όχι δεν είναι έτσι: ΕΓΩ την καταδικάζω όπως και τους υπόλοιπους που με έχουν φέρει σε αυτό το οικονομικό αδιέξοδο και την αβεβαιότητα που έχω για το μέλλον των παιδιών ΜΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΙ ΤΑ ΕΦΑΓΑΝ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΙΝΩ.....

για τα περνάνε όλοι αυτοί φτάσαμε εδώ που φτάσαμε!!!!!

πως ένα από τα τσογλάνια του πολυτεχνείου που αγόραζαν ρεφενέ τσιγάρα, γιατί δεν είχαν λεφτά για να πάρουν ο καθένας μόνος του έφτασε να έχει αμύθητη περιουσία και να κάνει φανταχτερούς γάμους στο Παρίσι???

το μόνο σίγουρο είναι πως ΤΑ ΛΙΓΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΤΡΟΠΟ...,

...το μονο που εύχομαι είναι να την πληρώσουν και όλοι οι υπόλοιποι που μας έχουν φτάσει σε αυτό το σημείο και τπτ άλλο!!!!!

και τα παιδάκια που τα πάνε οι γονείς στα παιδικά χωριά, γιατί δεν μπορούν να τα ταΐσουν τα σκέφτηκε ποτέ η εν λόγω "κυρία"???

Πεσ'τα χρυσόστομη. Ε, όχι να λυπηθώ και την εν λόγω κυρία για το οτιδήποτε!!!

Πεσ'τα χρυσόστομη. Ε, όχι να λυπηθώ και την εν λόγω κυρία για το οτιδήποτε!!!

Ένας από τους οικογενειακούς γιατρούς μου είναι Ευρίτης, πάνω σε μία επίσκεψη λοιπόν, μου είπε τα εξής: έχει φίλο σχολικό φίλο του Άκη. Ήξερε μου είχε πει και ο ίδιος και τον Άκη και τον πατέρα του Άκη, που όργωνε το χωράφι με τα ζώα γιατί δεν είχε να πάρει ούτε ένα μηχάνημα.

Ο φίλος του γιατρού μου έγινε πάμπλουτος γιατί σπούδασε μαζί με τον Άκη. Στο πανεπιστήμιο οι συμφοιτητές έκαναν λέει μεταξύ τους «έρανο» για να δώσουν στον Άκη λεφτά για φαί όταν δεν είχε.

Μετά όμως…. ο Άκης του αντάμειψε όλους. Οι δουλειές από το κράτος πήγαιναν σερί, έκαναν λέει εικονικές δημοπρασίες, όλοι μιλημένοι μεταξύ τους, και για να μην καρφώνονται έπαιρνε την δουλειά μια ο ένας μια ο άλλος… όλοι στην ίδια κλίκα… οι παλιοί του φίλοι γίνανε πάμπλουτοι με τις ΤΟΠΙΚΕΣ δουλειές που τους έκανε πάσα… σκεφτείτε τι έκανε ο ίδιος τόσα χρόνια…. Και φτάσαμε να λυπόμαστε την μετρέσα του…. Ακόμη και την κόρη του δεν την λυπάμαι… μετά από ένα σημείο είχε και αυτή τις ευθύνες της.

Αφού έχω φτάσει να μην λυπάμαι και μας, που είμαστε τόσο ζώα και ανεχόμαστε όλα αυτά τόσα χρόνια, και τόσο γίδια που περιμένουμε από την ελληνική δικαιοσύνη χαϊρι.

s-age.pngs-age.png

σκληρα λογια ..ΑΛΛΑ ποσες ακομα ειναι αυτες που κατασπαλησαν δημοσιο χρημα και κοβουν βολτες ??ποσοι ειναι αυτοι που ξεπουλησαν την χωρα και κοβονται τα φαρμακα στους καρκινοπαθεις?

το σκανδαλο siemens...βατοπεδιου?το μεγαλο φαγοποτι των ολυμπιακων αγωνων???ΕΙΝΑΙ πολλα ατομα που πρεπει να ειναι στην φυλακη ..οχι μονο η Βικυ Σταματη που εχει καθε δικαιωμα να βλεπει το παιδι της και να παιρνει αδεια οπως καθε μητερα φυλακισμενη..ΓΙΑΤΙ αργει τοσο η δικη?Τι φοβουνται?Τι ελπιζουν?ΒΙΑΣΤΕΣ ,δολοφονοι παιρνουν αδεια....ΑΛΛΑ ολοι αυτοι που γνωριζαν τον παρανομο πλουτισμο του ανθρωπου αυτου γιατι δεν μιλουσαν?Ποιος δεν εκανε σωστα την δουλεια του και η καθε κυρια Σταματη αγοραζει οτι επιθυμει???ας ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑς ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΡΩΜΕ ΟΤΙ ΜΑς δινουν τα μεσα ενημερωσης.

Σιγα σιγα ολοι να παιρνουν σειρα. Δεν λυπαμαι κανεναν απο αυτους και δεν εχω δικαιολογια για κανεναν!!!

Καμία λύπη για κανέναν τους. Εν γνώση τους έπραξαν και ξαναέπραξαν. Οι ίδιοι δεν σκέφτηκαν το παιδί τους. Και καλά το δικό τους το παιδί-ας πούμε το "αμάρτησα για το παιδί μου- τα δικά μας τα παιδιά και τα παιδιά όλου του κόσμου που πεινάνε σήμερα στη χώρα μας, που δεν έχουν πετρέλαιο να ζεσταθούν κι ανταυτού χρησιμοποίησαν ξυλόσομπα με αποτέλεσμα να καούν ζωντανα (θυμάστε το πρόσφατο περιστατικό).Και πολλά πολλά άλλα. Καμία λύπηση γι αυτούς που συμμετείχαν στην εξαθλίωση της χώρας. Πολύ θα ήθελα να τους δω να σαπίζουν στη φυλακή αλλά ξέρω πως αυτό δεν θα γίνει τελικά. Λίγο θα κάτσουν μέσα και μετά θα τους ξεχάσουμε.

εγώ πάντως τη λυπάμαι και θεωρω υπερβολή που είναι μέσα, οπως και κάθε άνθρωπο που είναι στη φυλακή.Ο Τσοχατζοπουλος ήταν υπουργός είχε ευθύνες επαιρνε ρισκα η ίδια όμως ουτε υπεγραφε, ούτε έβαλε υποψηφιότητα για να την ψηφίσουμε. Θεωρώ πως μπορεί να δικαστεί αλλα όχι να προΦυλακιστεί. Αυτο είναι ο θεατρινισμος και η υπερβολή των μμε σε τετοιες περιπτωσεις (οπως και η περιπτωση με την περιφημη 36χρονη) θεαμα για τον λαο. Εμενα δε με ικανοποιεί αν ο Τσοχαμπουλος είναι στη φυλακή εγώ θέλω να του πάρουν όλα του τα λεφτά υπερ του δημοσιου,να τον καταδικάσουν για προδοσία (για προδοσια όμως) και να του αφήσουν μια συνταξη ΟΓΑ και ας είναι και εκτος φυλακης.

vaisp2.png

xrxup2.png

Ε όχι που θα του δώσουμε και σύνταξη (αν και πρέπει να παίρνει). Δήμευση αδικαιολόγητης περιουσίας για όλους πολιτικούς και μη. Υπάλληλοι πολεοδομίας με 1000 Ευρώ μισθό να έχουν 50 εκ. έξω. Ε όχι!

1000 ? μισθό υπάλληλος πολεοδομίας;;; Ε οχι μην τρελαθουμε. Δεν νομιζω πριν από 5 χρονια να υπηρχε υπαλληλος ευγενών δημοσίων υπηρεσιών που έπαιρνε μισθο κάτω από 1300 ?. ε δε μου φαίνεται περιεργο να έχει τόσα λεφτά, αν για κάθε υπογραφή που βάζανε ή για κάθε φάκελο που πήγαιναν προς υπογραφή έπαιρναν μιζα, τότε θα τα έχουν τα λεφτά.

Το θέμα είναι πως εγώ τα έχω ακουσει όλα αυτά εδώ και χρόνια, πρεπει να πάω κι εγώ φυλακή;

Ναι να του δώσουμε συνταξη, εγώ δεν θέλω να εκδικηθώ κανέναν άνθρωπο, ουτε να φτάσω κάποιον στα όρια της ανέχειας θελω να ζω δικαια. Να παρει μια συνταξη ογα και αμα δεν της φτανει της Σταματη να παει να δουλεψει.

vaisp2.png

xrxup2.png

Διαφημίσεις

Μα τι λέτε τώρα... εδώ ο άνθρωπος ακόμη και από μέσα στη φυλακή καταφέρνει να στέλνει το παιδί του στο ακριβότερο ιδιωτικό σχολείο της Αθήνας και πιστεύετε ότι άμα τον αφήσουνε να βγει θα ψωμοζεί με μια σύνταξη του ΟΓΑ; !!!

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Κοίτα για το ακριβές ποσό δεν έιμαι σίγουρη αλλά ο μισθός τους είναι χαμηλός. Παίρνουν ή έπαιρναν όμως πολλά επιδόματα και ανεβαίνει πάνω από το διπλάσιο πολλές φορές. Γι'αυτό και ο κακός χαμός όταν τα επιδόματα κοπήκαν. Και όχι μόνο της πολεοδομίας.

Ο κλεφτης και ο κλεπταποδοχος τιμωρουνται με φυλακιση και οχι με συνταξη ΟΓΑ. Επιπλεον ξαφνιαζομαι που ενω το μεγαλυτερο μερος του πληθυσμου δεν ΄εχει τη δυνατοτητα να θερμανει το σπιτι του, που το δευτερο παιδι συχνα θεωρειται πολυτελεια, που ολοι μας θα βγουμε συνταξη στα 67 να υπαρχουν ανθρωποι που να συμπονουν αυτους που μας οδηγησαν εδω. Εμας γιατι δεν μας συμπονα κανεις και βαζουν νεους φορους;

Εγω μιλησα γι αυτη την περιπτωση γιατί σε αυτή αναφαίνεται το θεμα .φυσικά και συμπονώ τον εαυτό μου και όσους υποφέρουν από αυτή την ελλαδα που έφτιαξαν τα λαμογια αλλα το να είναι φυλακή εμενε προσωπικα δε με ικανοποιει, μονο άμα έρθουν τα περιουσικά τους στοιχεία στο κρατος μόνο τότε θα ικανοποιηθω και όχι μονο του Τσοχατζοπουλου αλλα όλων όσων έφαγαν στην πλάτη μου.

vaisp2.png

xrxup2.png

Ποια είναι η Βίκυ Σταμάτη: Από το Ζέλι της Φθιώτιδας στο Παρισινό Four Seasons [φωτο]

akis3-300x225.jpg

0

check-big.png

0

check-big.png

H επιβλητική μπλε Jaguar διασχίζει τους δρόμους του βροχερού Παρισιού με προορισμό το πολυτελές Four Seasons Hotel George V, ένα άρτ ντεκό παλάτι του 17ου αιώνα, λίγα βήματα μακριά από το Champs-Elysées.

Είναι Ιούλιος του 2004 και το ζευγάρι στο εσωτερικό της μόλις έχει ενώσει τις τύχες του στον ορθόδοξο καθεδρικό ναό του Αγίου Στεφάνου, μπροστά σε αυστηρώς επιλεγμένους (18 τον αριθμό) φίλους, με κουμπάρο τον Γάλλο πολιτικό μηχανικό, Μισέλ Καντάς.

Στο δεξί χέρι της μελαχρινής 30άρας με το τεράστιο μέτωπο αστράφτει ένα ακριβό μονόπετρο.

Αλλά ούτε αυτό, ούτε η λάμψη των κρυστάλλων Swarovski που πλημμυρίζουν το χώρο της γαμήλιας δεξίωσης, μπορούν να ανταγωνιστούν το αστραφτερό χαμόγελο θριάμβου που έχει στο πρόσωπό της.

Για την γεννημένη σε ένα ορεινό χωριό της Φθιώτιδας Βίκυ Σταμάτη, την δεύτερη και -όπως όλα δείχνουν- «μοιραία» σύζυγο του Άκη Τσοχατζόπουλου, αυτός ο γάμος, αυτή η δεξίωση σε αυτό το Παρίσι που υπήρχε μόνο στο μυαλό της, έμοιαζε με την δικαίωση μιας ζωής.

Πολύ απλά αυτή είναι η πιο ευτυχισμένη μέρα της ζωής της.

tsoxa-and-women.jpg

Και, ταυτόχρονα, η πρώτη φορά που ο πάλαι ποτέ ωραίος Μπρούμελ του ΠΑΚ αναγκάστηκε να διαχειριστεί τις επιπτώσεις της άκρατης ματαιοδοξίας της, δηλώνοντας «Διερωτώμαι πόσο μεγάλη πρόκληση ήταν ο γάμος μου,στις πραγματικές του διαστάσεις,με τη συμμετοχή 15 ατόμων και τη διαμονή μου για δύο ημέρες στο Παρίσι, απέναντι στο αισχρό μυθιστόρημα περί μυθικών δεξιώσεων με εκατοντάδες καλεσμένους».

Όσον αφορά την χειρότερη μέρα της -μέχρι τώρα- ζωής της πρώην υπαλλήλου της ΔΕΗ, αυτή μάλλον δεν είναι άλλη από την σημερινή, με τον κόσμο να την γιουχάρει έξω από τα δικαστήρια στην Ευελπίδων φωνάζοντάς της «Βλαχάρα, κόψατε τις συντάξεις για να έχεις εσύ τα λούσα σου»…

Ένα επεισόδιο που δικαιώνει πλήρως το παρατσούκλι που της είχαν βγάλει οι πωλήτριες στην Πατριάρχου Ιωακείμ όταν, την εποχή που την είχε εγκαταστήσει ως ερωμένη του ο Άκης σε ένα «ταπεινό» διαμέρισμα στην Νεοφύτου Δούκα (σ.σ. πάντα συγκριτικά με το αξίας 1.100.000 ευρώ νεοκλασικό στην Διονυσίου Αεροπαγίτου που πίεσε τον Άκη να της αγοράσει), αγόραζε σταθερά 200 ζευγάρια παπούτσια τον χρόνο.

Πηγές κοντά στο ζεύγος χαρακτηριστικά θυμούνται την έκφραση στο πρόσωπο του Άκη όταν είδε να του έρχεται στο σπίτι ένας λογαριασμός 72.000 ευρώ από τον Καλογήρου.

Στην πορεία, προφανώς, συνήθισε καθώς η αγάπη της νέας του συζύγου για την καλή ζωή είναι δεδομένη και καλά καταγεγραμμένη.

vicky-stamati.jpg

Ξεκινώντας από την πιστωτική της κάρτα στην ελβετική τράπεζα UBS, όπου φαίνονταν χρεώσεις ποσών που φτάνουν και τα 180.000 ευρώ από το 2006 έως 2009, με ένα σεβαστό ποσοστό από αυτούς να αφορούν δημιουργίες ξένων οίκων μόδας και κοσμημάτων, όπως Hermes, Dior και Louis Vuitton.

Και συνεχίζοντας με τα εσώρουχα των 6.000 ευρώ που αγόρασε σε μια μέρα από γνωστό κατάστημα της πλατείας Κολωνακίου. Ενώ, σε κάποια άλλη βόλτα της στην Κηφισιά, αγόρασε όλο το εμπόρευμα του καταστήματος, αναγκάζοντας τους υπεύθυνους να κατεβάσουν ρολά και να ασχοληθούν αποκλειστικά με την αποστολή των ειδών στην γνώριμη διεύθυνση της οικίας Τσοχατζόπουλου.

bikh6_400.jpg

Εξίσου «μεγαλοαστικές» ήταν και οι υπόλοιπες καταναλωτικές συνήθειες της, που αφορούσαν την συντήρηση σε όσο δυνατόν καλύτερο επίπεδο της εξωτερικής της εμφάνισης. Και οι οποίες περιλαμβάναν συχνά μαθήματα με personal trainer αξίας 100 ευρώ την ώρα στο πλήρως εξοπλισμένο (και με power plate) προσωπικό γυμναστήριο που είχε δημιουργήσει σε ένα από τα δωμάτια του υπογείου του νεοκλασικού.

Ενώ προσωπικός της κομμωτής ήταν ο Στέφανος Βασιλάκης, ο οποίος εκείνη την εποχή για να περιποιηθεί τα μαλλιά των κυριών φέρεται να έπαιρνε ως αμοιβή από 500 έως 1000 ευρώ.

Αυτό που δεν καταγράφουν τα παραπάνω παραδείγματα είναι ένας άλλος πυλώνας της προσωπικότητας της Βίκυς Σταμάτη, δηλαδή η φοβία της με τα μικρόβια. Όπως χαρακτηριστικά δηλώνει σύζυγος πρώην υπουργού «Δύο πράγματα λατρεύει η Βίκυ: την απολύμανση και τα ψώνια».

Κάτι που έρχεται και επιβεβαιώνει άνθρωπος που μπήκε στο νεοκλασικό της Αεροπαγίτου για να της προσφέρει υπηρεσίες ομορφιάς, αλλά μόνο αφού υποχρεώθηκε να βγάλει τα παπούτσια του στην είσοδο και να καθαρίσει τα χέρια του με οινόπνευμα προτού την αγγίξει.

Η αλήθεια είναι ότι κανείς δεν γνωρίζει πλήρως ποιά είναι η Βίκυ Σταμάτη καθώς, πολύ σοφά, πάντοτε απέφευγε τις συνεντεύξεις.

Τα μόνο που είναι γνωστά και εξακριβωμένα είναι ότι το κορίτσι από το Ζέλι μπήκε στην υπηρεσία διεύθυνσης προσωπικού της ΔΕΗ το 1993 και ήταν για χρόνια μέλος της ΠΑΣΥΠ -ΔΕΗ (συνδικαλιστικού φορέα της ΔΕΗ που πρόσκειται στη Ν.Δ).

Παράλληλα έχει δηλώσει ότι έχει σπουδάσει Ιστορία της Τέχνης, ενώ το 2004 έγραψε και ένα βιβλίο για παιδιά με τίτλο «Ο μυθικός χορός της φύσης».

Όσον αφορά την πρώτη γνωριμία της με τον πάλαι ποτέ ισχυρό άντρα του ΠΑΣΟΚ, αυτή έγινε το 2000, όταν -σύμφωνα με δική της δήλωση- πήγε να του ζητήσει δουλειά το υπουργείο.

Με τον έρωτα να ακολουθεί και να ανθίζει.

Στην αρχή στα «στενάχωρα» όρια του πρώτου γάμου του Άκη. Και στην συνέχεια, όταν αυτός τελείωσε, σε δημόσια θέα.

Η μόνη ερώτηση που μένει να απαντηθεί είναι από τον Άκη και αφορά το κατά πόσο -με βάση όλα όσα περνάει τώρα- έχει μετανοιώσει για την απόφασή του να της ανοίξει, πίσω στο 2000, την πόρτα του γραφείου του. Και της μεσήλικης καρδιάς του.

ΠΗΓΗ: iefimerida.gr

η κα Σταμάτη είναι πρωην υπάλληλος της ΔΕΗ....και μάλιστα υψηλόμισθη.

Λογικά μια συνταξούλα θα την τσακώσει απο το κρατος.Κι ο Άκης μια βουλευτική θα την πάρει...

Εγω δεν τη λυπάμαι.

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Διαφημίσεις

"Βίκη Σταμάτη: η μάνα" όπως λέμε "Αννέ σημαίνει μάνα"; Τόσα χρόνια όλοι αυτοί οι κύριοι αλωνίζανε. Και ακόμα συμβαίνει. Τότε που μπορούσανε να κάνουν τα δικά τους δε σκεφτόταν το παιδί της. Τώρα το θυμήθηκε (αν το θυμήθηκε και δεν το χρησιμοποιεί σα μοχλό πίεσης) που είναι στο κελί 33. Όπως στρώνεις κοιμάσαι. Παρεμπιπτόντως, πρέπει να έχει κάνει τη ζωή των υπαλλήλων της φυλακής κόλαση!

Καταρχήν, ας μην ψάχνουμε για παρόμοιες φάσεις στις γείτονες χώρες, τέτοιους ξεφτιλισμένους και θρασείς πολιτικούς δεν ανακάλυψαν ακόμα... Θέλουν λέει να κριθούν με τα κριτήρια που ισχύουν για τους υπόλοιπους; Υπήρξε δεύτερος σαν και του λόγου του στην Ευρώπη; Προς μπανανιοδημοκρατίες ίσως... Ούτε εκεί τους αφήνουν να ζουν λέφτεροι να καμαρώνουν.

Συμφωνώ απολύτως

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα