elenip

Βίκη Σταμάτη: η μάνα

Recommended Posts

Λέγοντας οι περισσότεροι νομικοί εννοάς αυτούς που ζουν μέσα στο σύστημα της σαπίλας και καλύπτουν εναλλάξ ο ένας τον άλλο με τις αναβολές των δικών;

Οι γυναίκες των διεφθαρμένων πολιτικών που προκαλούν με τη φιγούρα τους πάνε πακέτο με το σύζυγο. Για τις λεπτομέρειες δεν ξέρω... Προφανώς έχει ανακατευτεί το όνομά της στα assets που δημιουργήθηκαν. Προφανώς και η κυρία αυτή θα ήξερε πόσα είναι τα νόμιμα που παίρνει ο άντρας της και προφανώς ήξερε ότι με αυτά δεν γίνονταν τα διάφορα assets. Άρα είναι συνυπεύθυνη, αν μη τι άλλο για παράνομη οικονομική δραστηριότητα. Ή όχι; Ή μήπως και η κόρη είναι αθώα επειδή δεν μπορεί η ίδια να κλέψει και ήταν απλά η κλεπταποδόχος;

Και τι θα πει κριτήριο για την ποινή είναι αν μπορεί κάποιος να ξανακάνει κάτι; Αν κάποιος κάνει έναν φόνο και κριθεί ότι δεν θα το ξανακάνει τον αφήνουν ελεύθερο; Και αυτός ο κάποιος κατέστρεψε τη ζωή της οικογένειας ενός θύματος. Το σύστημα που εκπροσωπούσε ο Άκης έπληξε πολύ περισσότερους.

1) οχι οχι...λεω νομικα αρθρα που εχουν γραφτει, ασχετων μεταξυ τους.

2) οι εν λογω κυριες σπανια ξερουν που τα βρισκουν οι αντρες -πατερες τους ωστε να τις προστεψουν. Παιρνω ως δεδομενο οτι ηξερε παρόλα αυτα. Ας γινει το δικαστηριο αμεσα αφου υπηρχαν οι προυποθεσεις για τη διωξη της, να οριστει και η ποινη. Πιο εντιμο φαινετραι ετσι.

3) Δεν ειπα κριτιριο για την ποινη αλλα για την προφυλακιση.

Αυτα απο εμενα φιλες μου και σταματω εδω. Ειπα την αποψη μου δεν θεωρω οτι πρεπει να πεισω καποιον και εχω και φιλαρακια που γιορταζουν! :)

Χρονια πολλα σε ολους-ες.

Διαφημίσεις

καλά το περί δικαίου αίσθημα ικανοποιήθηκε στα γεροντάκια που δεν ξέρουν γιατί ψηφίζουν ακόμα ΝΔ & ΠΑΣΟΚ όχι σε νοήμονες ανθρώπους.

Αν ξαναβγεί μπορεί να μην πάρει μίζες ούτως ή αλλως δεν τις έπαιρνε αυτή. Αλλά η φάρα τους έχει τρόπο να την βγάζει πάντα καθαρή.

Κι επειδή το θέμα μας είναι η Βίκυ Σταμάτη ως μητέρα και όχι ως κατηγορούμενη ΞΑΝΑΛΕΩ ότι όταν ΓΝΩΡΙΖΕ τις λαμογιές του άντρα της (και κατά την ταπεινή μου άποψη τις προωθούσε για να κάνει τη μεγάλη ζωή), θα έπρεπε να σκεφτεί το ενδεχόμενο να την πιάσουν και να αποχωριστεί το παιδί της.... το'βλεπε ότι πήγαινε προς τα κει το θέμα.

Και εν πάσει περιπτώσει αν κρατούσε ένα πιο Low profile μετά την προφυλάκισή της και όχι το στυλάκι "εγώ είμαι σύζυγος υπουργού και μαμάω και δέρνω" ίσως και να'τανε έξω με το παιδί της τώρα.

Στη θέση που είναι τώρα το μέλημά της είναι να αποφυλακιστεί για να είναι με το παιδί της σωστά?

Τότε δεν πρέπει να τους κοντράρει για ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ. Θα πρέπει αν της βαράνε το ντέφι να χορεύει σαν την μαϊμού προκειμένου να την βγάλουνε και να πάει στο παιδί της. Εγώ αυτό θα'κανα για να πάω το γρηγορότερο δυνατό κοντά στο δικό μου παιδί.

Όσο εξακολουθεί να είναι drama queen θα το φάει το 18μηνο στη μάπα.

Στο τεύχους του περιοδικού life&style (Μάιος 2011), μετά την προφυλάκισή της ο Λυμπέρης την έδωσε στεγνά. Περιέγραψε με κάθε λεπτομέρεια τις προσπάθειές της να διαφημιστεί στο περιοδικό του με τη μεγαλομανία που τη βάραγε.

με αυτα συμφωνω 100% Χαρλοου :cool:

1) Ας γινει το δικαστηριο αμεσα αφου υπηρχαν οι προυποθεσεις για τη διωξη της, να οριστει και η ποινη. Πιο εντιμο φαινετραι ετσι.

Ακριβώς. Αυτοί που κόπτονται για την αποτελεσματικότητα της δικαιοσύνης και για το τι γίνεται στις μη μπανανίες να ασχοληθούν πρώτα με αυτό και όχι πώς να βγάλουν λάδι τη Σταμάτη. Δεν ασχολούνται όμως. Πότε περιμένουν να ασχοληθούν;

Προς το παρόν τα βρίσκουν μεταξύ τους όλοι κάνοντας απεργίες εναλλάξ...

Όσο για το άλλο που λες, ναι υπάρχουν και άλλα πράγματα που συμβαίνουν στον κόσμο σήμερα, όπως οι γιορτές, ευτυχώς!

δηλαδη αν ο αντρας μου δεν πληρωνει φπα και ειναι εμπορος και ικα και χρωσταει τ αντερα του κι εξαπατησει το δημοσιο θα παω μεσα κι εγω??????

πρεπει να ξερω τι κανει αυτος κι οι λογισταδες του δηλαδη?

δηλαδη αν ο αντρας μου δεν πληρωνει φπα και ειναι εμπορος και ικα και χρωσταει τ αντερα του κι εξαπατησει το δημοσιο θα παω μεσα κι εγω??????

πρεπει να ξερω τι κανει αυτος κι οι λογισταδες του δηλαδη?

αν βάλεις την υπογραφή σου και αγοράσεις σπιταρόνα από οφ σορ του ίδιου σου του άντρα για να νομιμοποιήσεις μαύρα κέρδη τότε ναι, θα πας μέσα

σαταλάσιιιι

αν βάλεις την υπογραφή σου και αγοράσεις σπιταρόνα από οφ σορ του ίδιου σου του άντρα για να νομιμοποιήσεις μαύρα κέρδη τότε ναι, θα πας μέσα

οκ καταλαβα,,δεν ηταν ειρωνικη η ερωτηση παντως ευχαριστω

Νομίζω ότι πρέπει να αποσυνδεθεί το θέμα σε σχέση με την μεταχείριση της εν λόγω κυρίας στην φυλακή και την επίκληση της στην μητρότητα. Όσον αφορά την ίδια ..ήξερε τι έσπερνε...απλά πίστευε στην διατήρηση του συστήματος, που την είχε θρέψει τόσα χρόνια. Σαφώς και δεν είναι η μόνη και σαφώς τα ΜΜΕ μας κοροιδεύουν οικτρά στιγματίζοντας το ζεύγος ως τους μόνους ενόχους για όλη την φούσκα που σκάει εκκωφαντικά.

Ας προσπαθήσουμε να το δούμε ευρύτερα, τι γίνεται με όλες τις προφυλακισμένες μητέρες, τα παιδιά που γεννιούνται και μένουν μέσα στην φυλακή, μέχρι τα 3 τους χρόνια εάν δεν κάνω λάθος. Ο Θεοδωράκης είχε κάνει ένα ρεπορτάζ στους πρωταγωνιστές, που φώτιζε διάφορες πτυχές του προβλήματος. Ίσως φυλακές όπως οι αγροτικές, να ήταν η εναλλακτική λύση, ώστε οι μητέρες και να εργάζονται και να μπορούν να είναι κοντά στα παιδιά τους.

Μην το περιορίσουμε μόνο στη συγκεριμένη, γιατί επιτρέπουμε τελικά στο σύστημα να μας χειραγωγεί όπως θέλει. Το θέμα θα έπρεπε να είναι μητέρες στη φυλακή και όχι αναφορά μόνο στη συγκεκριμενη γυναίκα-μητέρα-κυρία-σύζυγος πρώην υπουργού-πρώην ερωμένη-....(οι αναφορές στις πολλαπλές υπαγωγές της δείχνουν πόσο κατευθυνόμενο είναι το όλοθέμα προκειμένου να εκτονωθεί η απαίτηση για απονομή δικαιοσύνης όσον αφορά τα σκάνδαλα και τον έκλυτο βίο μεγαλοστελεχών την περασμένη δεκαετία).

.....

Ας προσπαθήσουμε να το δούμε ευρύτερα, τι γίνεται με όλες τις προφυλακισμένες μητέρες, τα παιδιά που γεννιούνται και μένουν μέσα στην φυλακή, μέχρι τα 3 τους χρόνια εάν δεν κάνω λάθος. Ο Θεοδωράκης είχε κάνει ένα ρεπορτάζ στους πρωταγωνιστές, που φώτιζε διάφορες πτυχές του προβλήματος. Ίσως φυλακές όπως οι αγροτικές, να ήταν η εναλλακτική λύση, ώστε οι μητέρες και να εργάζονται και να μπορούν να είναι κοντά στα παιδιά τους.

αυτό ακριβώς :wink:

(καλα ο τιτλος του θεματος τα σπάει ... λυπαμαι παρόλα αυτα δεν εχω καμία συμπαθεια να δειξω στην εν λόγο κυρία ... που στην τελική σταθηκε απλά ατυχή που δεν πρόλαβε να φύγει απο την χώρα :wink:

bad timing είχε ...κι αυτή και ο αντρας της που ελπίζαν οτι θα ειναι στο απυρόβλητο μια ζωή ....

Η Σταμάτη γνώριζε πολύ καλά ότι έκανε τη μεγάλη ζωή κλέβοντας το δημόσιο χρήμα και στερούσε από τα δικά μας παιδιά αυτά που στερούνται σήμερα, γιατί εμείς σήμερα πληρώνουμε αβάσταχτους φόρους για να καλύψουμε τις τρύπες από τις μίζες που πήραν αυτοί. Εκείνη όχι μόνο δεν σκέφτηκε τα παιδάκια μας αλλά επέλεξε να ζήσει εις βάρος τους. Γιατί εγώ τώρα θα πρέπει να τη λυπηθώ???

Επίσης αν βγει έξω θα προσπαθήσει να κρύψει τα κλεμμένα λεφτά, να τα μην τα βρουν επάνω τους. Γι αυτό θέλει να βγει έξω και όχι για να δει το παιδάκι της. Αν σκεφτόταν το παιδάκι της, θα σκεφτόταν και τα παιδιά όλου του κόσμου και δεν θα έκλεβε τα χρήματα των παιδιών της Ελλάδας.

By the way το παιδί της αυτή τη στιγμή που μιλάμε φοιτά σε σχολείο των βορείων προαστίων με δίδακτρα 12.000 το χρόνο. Αυτά ποιός τα πληρώνει;

S02fp3.png

LnVyp3.png

Διαφημίσεις

By the way το παιδί της αυτή τη στιγμή που μιλάμε φοιτά σε σχολείο των βορείων προαστίων με δίδακτρα 12.000 το χρόνο. Αυτά ποιός τα πληρώνει;

Παλιοκλέφτες, ζητάνε τώρα και τα ρέστα. Και αν δεν τις αρέσουν οι νόμοι, για την προφυλάκιση ή για την προστασία της μητρότητας, για τις φυλακισμένες, τόσα χρόνια ήταν ο σύζυγος υπουργός, παραλίγο και πρωθυπουργός, μπορούσε να προτείνει κατάληλα νοσμοσχέδια, αλλά τότε μόνο η Prada την ένοιαζε.

Φυσικά και οι ανθρωποι αυτοί δεν μπορούν να βγουν από τις φυλακές ούτε για δευτερόλεπτο, γιατίσε όσα μας έχουν πάρει έχουν εξαφανιστεί από τη χώρα σε δευτερόλεπτα, το είδαμε να συμβαίνει εξάλλου με το Χριστοφοράκο. Τώρα είμαι περίεργη ποιά κυρία θα της στειλουν για παρέα.

Νομίζω ότι πρέπει να αποσυνδεθεί το θέμα σε σχέση με την μεταχείριση της εν λόγω κυρίας στην φυλακή και την επίκληση της στην μητρότητα. Όσον αφορά την ίδια ..ήξερε τι έσπερνε...απλά πίστευε στην διατήρηση του συστήματος, που την είχε θρέψει τόσα χρόνια. Σαφώς και δεν είναι η μόνη και σαφώς τα ΜΜΕ μας κοροιδεύουν οικτρά στιγματίζοντας το ζεύγος ως τους μόνους ενόχους για όλη την φούσκα που σκάει εκκωφαντικά.

Μην το περιορίσουμε μόνο στη συγκεριμένη, γιατί επιτρέπουμε τελικά στο σύστημα να μας χειραγωγεί όπως θέλει. Το θέμα θα έπρεπε να είναι μητέρες στη φυλακή και όχι αναφορά μόνο στη συγκεκριμενη γυναίκα-μητέρα-κυρία-σύζυγος πρώην υπουργού-πρώην ερωμένη-....(οι αναφορές στις πολλαπλές υπαγωγές της δείχνουν πόσο κατευθυνόμενο είναι το όλοθέμα προκειμένου να εκτονωθεί η απαίτηση για απονομή δικαιοσύνης όσον αφορά τα σκάνδαλα και τον έκλυτο βίο μεγαλοστελεχών την περασμένη δεκαετία).

Αυτό το θέμα, με αυτό τον τίτλο…. Αχ πολύ προκλητικό! ήταν έτοιμο να βγάλει από μέσα τον κακό, πολύ κακό troll εαυτό μου… ώσπου η αγαπητή mariamb με προσγείωσε….

Συμφωνώ απόλυτα με την προλαλήσασα και στέλνω το troll για ύπνο:D

s-age.pngs-age.png

πιστευω οτι ικανοποιηθηκε το περι δικαιου αισθημα που δημιουργησαν. Το αληθινο αισθημα ειναι αυτο που θελεις τα κλεμμενα πισω.....και το να ανακαλυφτουν ολοι οι εμπλεκομενοι.

Τυπικα θα επρεπε να τηρουνται οι νομοι, απλο.

Και στην προκειμενη περιπτωση κατα τη γνωμη των περισσοτερων νομικων (οχι το αισθημα περι Δικαιου) βρηκαν υπερβολικη την προφυλακιση της.

Νομιζεις εσυ προσωπικα οτι αν βγει η Σταματη εξω θα ξαναπαρει μιζες?? θα ξαναφαει λεφτα?? δεν γινεται.

Ο αντρας της αν βγει, ναι θα μπορουσε να καναξανει τα ιδια γιατι ΑΥΤΟΣ ξερει πως γινονται :wink:..εκει ειναι η διαφορα.

Επρεπε εξαρχης να τους παρουν πισω τα λεφτα....εστω ως 'εγγυηση'.

Ειναι η πιο σωστή τοποθέτηση που έχω μέχρι τώρα διαβάσει.

Μας δείχνουν 1 περίπτωση και νομίζουμε οτι ήρθε η κάθαρση και ικανοποιήθηκε το περί δικαίου αίσθημα της κοινωνίας,οι άλλες πόσες χιλιάδες περιπτώσεις που είναι???????

Παντως παραπλανιομαστε.Απο τη μια διβαζοντας αυτα τα δακρυβρεχτα που γραφει περι μητρορτηας πραγματικα με αγγιζουν και σαν μανα και εγω σκεφτομαι πως θα νιωθει εκεινη το παιδακι της κλπ.Μετα ομως σκεφτομαι την ομη αληθεια .. που οσα εγω πλεον και εξαιτιας κατι τετοιων ανθρωπων φαντασμενων και μεγαλομανων , τριμελης οικογενεια βγαζω τοσαα μεσα σε τρεις μηνες οσα εκανε η φουντα απο τον καναπε της(2.500 ευρω) εν λογω κυριας... μου .... γυριζει το ματι!

Μακαρι να αποδωθει η δικαιοσυνη συντομαα .. και μια δημευση της περιουσιας τους θα ηταν αρκετα δικαιο!Επισης θα ηθελα να ειχαν και ιση μεταχειρηση με τους υπολοιπους κρατουμενους και οχι κετερινγκ με σουσι στη φυλακη παλι με δικα μου λεφτα!

Ουφ τι βρωμια υπαρχει στην ελλαδαα ρε γμτ!

FvxMp3.png

Φταιει γιατι ηταν ψωνιο...αυτο πληρωνει.....αλλα φαινεται οτι η κοινωνια πιο πολυ την καταδικαζει για αυτο της το ψωνιλικι παρα για οσα της προσαπτουν.

Παντρευτηκε εναν πλουσιο γερο....η βλαχαρα.....και νομιζει οτι καποια ειναι λες και εμεις δεν ειμαστε καλυτερες.

Και εκανε και πλουσιο γαμο.....αντι να τον κανουμε εμεις.....

Η ουσια δεν ειναι τι θεωρουσε ηθικο και σωστο αλλα τι εκανε παρανομο. Και ακομη δεν εχει καταδικαστει.....

Συμφωνώ. Σίγουρα φταίει, αλλά η αντιμετώπισή της από την κοινωνία δείχνει πολύ φθόνο και μισογυνισμό. Και γενικά είναι πολύ ανώριμο να εστιάζεις σε ένα πρόσωπο ή μια ομάδα που ανταποκρίνεται στα αρνητικά στερεότυπα της ελληνικής κοινωνίας, είτε είναι "η βλαχάρα", είτε είναι "οι Εβραίοι", είτε είναι "οι παπάδες" κτλ. Κολλάμε στο δέντρο και δεν βλέπουμε το δάσος -όχι βέβαια ότι και το δέντρο δεν πρέπει να τιμωρηθεί.

Κατ΄εμέ, ας πληρώσει τα κλεμμένα και ένα βαρύτατο πρόστιμο από πάνω, και δεν πάει να παντρευτεί όποιον θέλει, όπου θέλει. όπως θέλει.

Διαφημίσεις

Δλδ συγγνωμη βρε παιδιά, επειδη υπαρχουν πολλοι που δεν εχουν πιαστει, πρεπει να μας πιασει η ευαισθησια για οσους επιασαν;

Υπήρξε κάποια παρατυπία ως προς τα δικαιωματα της σε σχεση με το παιδι της; Π.χ. αλλες προφυλακισμενες μητερες βλεπουν τα παιδια τους, ενω σε αυτη το εχουν απαγορευσει; όχι. ό,τι ισχύει για τη λιλικα καλλιτση (3,5 χρονια για χρεη στο ικα), ισχυει και για την ιδια. καταλαβαινωοτι την ποναει να ειναι μακρια απο το παιδι της, αλλα οι μεγαλες μπιζνες εχουν και μεγαλα ρισκα.

Ας γκουκλάρει Bernie Maddof να δει οτι δυστυχως καποιες φορες τα παιδια των γονιων που επιδιωκουν τη μεγαλη ζωη εχουν πολυ ασχημη καταληξη..

Time flies like the wind; fruit flies like bananas

Έλα ντε, κι εγώ αυτή την απορία έχω!

Στο Campion είναι;

Το αγοράκι της είναι ακριβώς στην ίδια ηλικία με το γιο μου, μαζί γεννήσαμε με την κυριά Τζοχατζόπουλου.

Όταν ερχότανε ο άντρας μου να με επισκεφθεί στο τρίκλινο του Μητέρα έβλεπε και την Άκη να πηγαίνει στις σουίτες.

Στεναχωριέμαι πολύ για το παιδί από την στιγμή που άκουσα για τη φυλάκισή της, αλλά όχι γι΄αυτήν.

Η ίδια άλλωστε δήλωσε ότι έκανε να δει το παιδί της 6 μήνες όχι γιατί δεν της το επιτρέπανε αλλά γιατί έπασχε από "κατάθλιψη".

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

έχω την εντύπωση ότι οι μητέρες κρατούμενες μπορούν να έχουν μαζί τα παιδάκια τους, εγώ αυτό ξέρω. Μάνες τσιγγάνες, μάνες με πρόβλημα με ναρκωτικά κλπ. Η κυρία Σταμάτη γιατί δεν έχει μαζί το παιδάκι της;;; δεν της επιτρέπεται;; νομίζω ότι ο νόμος της επιτρέπει να έχει μαζί το παιδί της ειδικά εάν είναι μικρό. Λυπάμαι πολύ δεν δικαιούται διαφορετικής μεταχείρισης επειδή είναι σύζυγος αρχικλέφτη. Θα πει κανείς ότι τι φταίει το παιδάκι, το παιδάκι σίγουρα δεν φταίει αλλά θέλει να δει την μαμά θα πρέπει να πάει στην φυλακή για να την δει. Η μητέρα του όφειλε να το προστατεύσει. Επίσης σε αντίθεση με άλλες μανάδες που είναι για διάφορους λόγους στην φυλακή και που τα παιδιά τους δεν είναι μαζί τους αλλά τα μεγαλώνει κάποιος συγγενής (ω Θεός ξέρει πως, με τέτοια κρίση), της κυρίας Σταμάτη το παιδί σίγουρα δεν στερείται τροφής, ένδυσης, περίθαλψης και προστασίας (όπως τόσα άλλα παιδάκια).

Λυπάμαι όλοι παιδιά έχουμε και όλα τα παιδάκια είναι ίσα απέναντι στο ΘΕΟ, και οι γονείς τους απέναντι στο ΘΕΟ και το ΝΟΜΟ.

εμενα δεν με νοιαζει καθολου να μπει στη φυλακη, το μονο που μ ενδιαφερει ειναι να γυρισουν ολα τα λεφτα στο ταμειο για να σταματησουμε επιτελους να πληρωνουμε τη πλουσια ζωη ορισμενων και μετα να ζησει με τα 360? και με αυτα να πληρωσει ενοικιο, πετρελαιο, σπουδες, φαγητα, χαρατσια και οτι αλλο υπαρχει, η τιμωρια της να ειναι να ειναι φτωχια οπως ολος ο κοσμος να δει τι θα πει ανεχεια, πεινα και οτι αλλο περναμε. Τι να το κανω αν ειναι φυλακη(κι εκει εμεις πληρωνουμε) και τα ταμεια να ειναι αδεια, τα λεφτα πισω θελουμε

εμενα δεν με νοιαζει καθολου να μπει στη φυλακη, το μονο που μ ενδιαφερει ειναι να γυρισουν ολα τα λεφτα στο ταμειο για να σταματησουμε επιτελους να πληρωνουμε τη πλουσια ζωη ορισμενων και μετα να ζησει με τα 360? και με αυτα να πληρωσει ενοικιο, πετρελαιο, σπουδες, φαγητα, χαρατσια και οτι αλλο υπαρχει, η τιμωρια της να ειναι να ειναι φτωχια οπως ολος ο κοσμος να δει τι θα πει ανεχεια, πεινα και οτι αλλο περναμε. Τι να το κανω αν ειναι φυλακη(κι εκει εμεις πληρωνουμε) και τα ταμεια να ειναι αδεια, τα λεφτα πισω θελουμε

αυτο ακριβως.... σιγα μη την λυπηθω την ψωναρα...

1. Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες.

Αν το δούμε μακροπρόθεσμα το παιδάκι γλύτωσε. Εκκολαπτόμενος Άκης θα ήτανε. Κλέψε παιδί μου, στην Ελλάδα γλυτώνεις. Μήπως να θυμηθούμε τις οικογένειες που κυβερνούν τα τελευταία χρόνια και μας φτάσανε εδώ που φτάσαμε; Γιατί η κατάντια μας είναι υπόθεση δεκαετιών όχι της τελευταίας 3-ετίας.

Ρώτησε κάποια ποια θα είναι η συγκάτοικος της Σταμάτη; Εγώ! Αν περάσει το νομοσχέδιο που προβλέπει ποινές φυλάκισης για μη καταβολή χαρατσιών και χρεών προς το Δημόσιο, γενικότερα:

http://www.newsbomb.gr/koinwnia/story/268064/poines-fylakisis-gia-osoys-den-plironoyn-hrei-kai-haratsia

Δλδ συγγνωμη βρε παιδιά, επειδη υπαρχουν πολλοι που δεν εχουν πιαστει, πρεπει να μας πιασει η ευαισθησια για οσους επιασαν;

Υπήρξε κάποια παρατυπία ως προς τα δικαιωματα της σε σχεση με το παιδι της; Π.χ. αλλες προφυλακισμενες μητερες βλεπουν τα παιδια τους, ενω σε αυτη το εχουν απαγορευσει; όχι. ό,τι ισχύει για τη λιλικα καλλιτση (3,5 χρονια για χρεη στο ικα), ισχυει και για την ιδια. καταλαβαινωοτι την ποναει να ειναι μακρια απο το παιδι της, αλλα οι μεγαλες μπιζνες εχουν και μεγαλα ρισκα.

Ας γκουκλάρει Bernie Maddof να δει οτι δυστυχως καποιες φορες τα παιδια των γονιων που επιδιωκουν τη μεγαλη ζωη εχουν πολυ ασχημη καταληξη..

έτσι είναι...if you can't do the time don't do the crime...

άντε και έφτασε το πανελλήνιο να ασχολείτε με φούντες για καναπέδες και φύκια για μεταξωτές κορδέλες...

s-age.pngs-age.png

ανοιξα το θεμα εστιαζοντας στο ανθρωπινο και οχι στο ποινικο... και αυτο διαβαζοντας ενα ρεπορταζ όπου έλεγε οτί δεν της επιτρεπουν να δει το παιδι της.... για να το λεει αυτο φανταζομαι οτι ισως ουτε επισκεψη στην φυλακη δεν της επιτρεπουν... για το ποινικο ας αποφασισει η δικαιοσυνη... για το ανθρωπινο ομως το θεωρω υπερβολικο οπως προειπα ολη η σκληροτητα του Νομου να εξαντλειται εκει.. το να γυριζαν στον Ελληνικο λαό ολα τα κλεμμένα ναι θα ειχε νοημα για εμας τους πληρωσαντες την νύφη... το να μην βλεπει η Σταματη το γιο της και η κορη του Τζοχατζόπουλου τα 2 της παιδιά (όπως εγραψε μια άλλη κοπέλα) μονο υπερβολη μου κανει... εάν ισχύει αυτο που γραφτηκε επίσης ότι στην προφυλάκιση δεν επιτρεπεται να παιρνεις άδεια επίσης το θεωρω μέγα βλακεια του συστηματος ... δηλ. αμα εισαι ενοχος μπορεις και παιρνεις άδεια με κινδυνο να την κανεις το να εισαι υποψήφιος ένοχος είναι πιο επίφοβο να το σκασεις?? τι να πω... επίσης δεν ανοιξα το θεμα για να λυπηθουμε την εν λογω κυρια απλώς μου φάνηκε υπερβολικό όλη η ασφαλεια του κρατους να εξαρταται από το εαν η Σταμάτη θα δει το παιδι της... η ιδια εγραφε και παιδικα βιβλια που αν μη τι αλλο βρε κοριτσια δειχνει και μια ιδιαιτερη ευαισθησια στο θεμα των παιδιών... το να χρησιμοποιει το ιδιο της το παιδι για να κλαφτει μου φαινεται λιγο βαρυ... μπορει να κανω και λάθος... και ναι μπορει το ''αμαρτιαις γονεων παιδευουσι τεκνας'' αλλα είναι κρίμα οτι και να εχει κανει μια μητέρα, και αναφερομαι σε ολες τις μητερες που ειναι στις φυλακες, να μην υπάρχει μια μέριμνα για μια πιο συχνή επαφή με το παιδι... ειδικά όταν είναι σε τοσο μικρη ηλικία το παιδι...

η ιδια εγραφε και παιδικα βιβλια που αν μη τι αλλο βρε κοριτσια δειχνει και μια ιδιαιτερη ευαισθησια στο θεμα των παιδιών... το να χρησιμοποιει το ιδιο της το παιδι για να κλαφτει μου φαινεται λιγο βαρυ... μπορει να κανω και λάθος...

Καλά, πολλές μεγάλες κυρίες τελευταία την έχουν δει Τρι-βυζίνες, αυτό δεν σημαίνει ότι είναι όλες και ευαίσθητες ή κατάλληλες για το επάγγελμα ή ότι αυτό αποτελεί ελαφρυντικό για τυχόν εμπλοκή τους σε ποινικά κολάσιμες πράξεις (πολύ μ' αρέσει αυτό το κολάσιμες :lol:)...

Καλέ μην πάει αμέσως ο νους σας σε ξανθιές αγαπημένες Παναγιές μεγαλοκαλαναρχών, εγώ στη Μαντόνα αναφερόμουν!

Time flies like the wind; fruit flies like bananas

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα