Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θελουν να δωσουν χυμο ροδιου στην μπεμπουλα πριν καν θηλασει!!


Recommended Posts

Δεν καταλαβαινω τι προσπαθεις να ανακαλυψεις στο ιντερνετ, αν ειχε απαγορευθει δια νομου ο θηλασμος? Προφανως και οχι, δεν μας χωριζουν και αιωνες απο τοτε αλλωστε,θα το ειχες ακουσει.

Και δεν καταλαβαινω την διαδικασια στην οποια εχεις μπει, ψαχνεις να βρεις πληροφοριες και αποδειξεις για να τις τριψεις λες στη μουρη της θειας....γιατι? Και χιλια δικαια να εχει εσυ εισαι υπευθυνη για το παιδι, εσυ και ο αντρας σου, εσεις θα αποφασισετε πως θα το μεγαλωσετε, ολοι οι αλλοι ας πουν μια γνωμη/συμβουλη και τελος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 74
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πως θα το δώσουν στο παιδί ? Εγώ γέννησα πρόσφατα και το μωρό δεν το πλησίαζε κανείς εκτός από εμένα και τις κοπέλες που μου το έφερναν.Πως θα πάνε στο μωρό να το ταισουν ότι να'ναι? Αν ήταν τόσο εύκολο ο κάθε ψυχοπαθής θα πήγαινε στα μαιευτήρια και θα έδινε ότι να'ναι στα παιδιά.

 

Δεν εχω γεννησει κοπελα μου ξανα και δεν ξερω πως ειναι στο μαιευτηριο και επειδη βλεπω να επιμενουν τοσο πολυ,φοβαμαι.Εχουν ηδη αγορασει και το ροδι κιολας και το εχουν κρεμασει να στεγνωσει στην βεραντα, και σκεφτομουν μην τυχει και κανω καμια καισαρικη,γιατι ποτε δεν ξερεις πως θα γεννησεις....και την ωρα που ειμαι στην ναρκωση,φερουν το παιδακι και του το δωσουν!Δεν ξερω...και παλι ομως και φανερα,δεν εχουν κολλημα αυτες!Αμα ειναι να κανουν του κεφαλιου τους,δεν χαμπαριαζουν κανεναν!Αμα ειμαι εγω μπροστα φυσικα θα μιλησω ή καποιος δικος μου αλλα αμα ειναι γιατρος ειναι ακομα καλυτερα!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω τι προσπαθεις να ανακαλυψεις στο ιντερνετ, αν ειχε απαγορευθει δια νομου ο θηλασμος? Προφανως και οχι, δεν μας χωριζουν και αιωνες απο τοτε αλλωστε,θα το ειχες ακουσει.

Και δεν καταλαβαινω την διαδικασια στην οποια εχεις μπει, ψαχνεις να βρεις πληροφοριες και αποδειξεις για να τις τριψεις λες στη μουρη της θειας....γιατι? Και χιλια δικαια να εχει εσυ εισαι υπευθυνη για το παιδι, εσυ και ο αντρας σου, εσεις θα αποφασισετε πως θα το μεγαλωσετε, ολοι οι αλλοι ας πουν μια γνωμη/συμβουλη και τελος.

 

Εχεις δικιο δεν ξερω ακριβως και εγω τι ψαχνω αλλα θελω να βεβαιωθω οτι οντως ευσταθουν ή δεν ευσταθουν τα λογια της περι θηλασμου.Αν εχει δικιο και ειχε γινει οντως κατι τετοιο,θα μου πει οτι και το ροδι που δεν το παραδεχονται οι γιατροι ειναι επειδη δεν ξερουν τι λεν και δεν θα μπορω να πω και κατι...Βασικα,για μενα το κανω!Με κινησε και η περιεργεια ....

Link to comment
Share on other sites

λοιπον να το παμε λιγο και νομικα το θεμα,,,,υπευθυνος/η για το μωρο εισαι εσυ και ο αντρας σου ,,,,και μονο,,,αν λοιπον παθει τιποτα το παιδι με το ροδι/μελι/ουζο νομικα θα κινηθει η διαδικασια για παραμεληση ανηλικου και εκθεση σε θανασιμο κινδυνο,,,,αν λοιπον οι θειτσες θελουνε να αναλαβουνε ολη αυτη την ευθυνη και να υποστουνε τις συνεπειες του τι μπορει να γινει αν δωσουνε κατι σε νεογεννητο ας σου υπογραψουνε και μια δηλωση υπευθυνη,,,,δηλαδη ελεος,,,,το μωρο σου που θα ειναι δηλαδη ολη μερα σε αυτες ή αυτες θα το προσεχουνε???με τη μανα και το πατερα ειναι,,,ξεκαθαρισε και ας σου κοψουνε τη καλημερα (εδω σου εχει κοψει το μισο φορουμ τη καλημερα με τις αποψεις σου που δε φοβασαι να τις πεις) οτι δεν εχουνε κανενα δικαιωμα να ακουμπησουνε/δωσουνε στο μωρο κατι γιατι θα τις βαλεις φυλακη και τελος,,,,μονο ετσι θα μαζευτουνε η καθε θειτσα,,

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

λοιπον να το παμε λιγο και νομικα το θεμα,,,,υπευθυνος/η για το μωρο εισαι εσυ και ο αντρας σου ,,,,και μονο,,,αν λοιπον παθει τιποτα το παιδι με το ροδι/μελι/ουζο νομικα θα κινηθει η διαδικασια για παραμεληση ανηλικου και εκθεση σε θανασιμο κινδυνο,,,,αν λοιπον οι θειτσες θελουνε να αναλαβουνε ολη αυτη την ευθυνη και να υποστουνε τις συνεπειες του τι μπορει να γινει αν δωσουνε κατι σε νεογεννητο ας σου υπογραψουνε και μια δηλωση υπευθυνη,,,,δηλαδη ελεος,,,,το μωρο σου που θα ειναι δηλαδη ολη μερα σε αυτες ή αυτες θα το προσεχουνε???με τη μανα και το πατερα ειναι,,,ξεκαθαρισε και ας σου κοψουνε τη καλημερα (εδω σου εχει κοψει το μισο φορουμ τη καλημερα με τις αποψεις σου που δε φοβασαι να τις πεις) οτι δεν εχουνε κανενα δικαιωμα να ακουμπησουνε/δωσουνε στο μωρο κατι γιατι θα τις βαλεις φυλακη και τελος,,,,μονο ετσι θα μαζευτουνε η καθε θειτσα,,

 

 

Δεν με νοιαζει αν δεν μου μιλαει το μισο και ολοκληρο το φορουμ για τις αποψεις μου!Δικαιωμα μου να εχω τις αποψεις μου και να τις εκφραζω,οπως κανετε ολοι σας,θα πρεπει να απολογουμε και γιαυτο τωρα δηλ?

 

Βασικα,επειδη ξεφυγαμε λιγακι....και για να τελειωνει το θεμα...το εχει δοκιμασει καμια μανουλα στο παιδακι της?Μαλλον οχι,αλλιως θα ειχε ηδη απαντησει.Ωραια,τελος!Ευχαριστω για το ενδιαφερον και να το τελειωσουμε το θεμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

 

Καταλαβαίνω το άγχος σου αλλά μάλλον προδικάζεις μια κατάσταση!

Όπως κι όπου κι αν γεννήσεις το μωράκι θα το δείξουν 2 λεπτά στους συγγενείς και μετά θα το πάρουν πάλι μέσα εως ότου πας στο δωμάτιο σου όπου και θα το φέρουν σε σένα!!!Δε νομίζω να πάνε να δώσουν οτιδήποτε παρουσία της μαίας ή του γιατρού σου!

Τώρα αν για έθιμο το έχουν να στάξουν λίγο ρόδι στο στόμα του παιδιού ε,κάνε και λίγο τη χαζή,αν πάλι είσαι κάθετη τελείως μην αφήσεις το παιδί απο τα χέρια σου όσο θα είναι πεθερά+θεία στο ίδιο δωμάτιο και στην πρώτη επίσκεψη του/της παιδιάτρου ρώτα μπροστά τους την παιδίατρο:"κάνει να δώσουμε χυμό ρόδι στο παιδί γιατί στα μέρη του συζύγου το έχουν έθιμο;" Είμαι σίγουρη οτι ο/η παιδίατρος θα απαντήσει "ΟΧΙ" οπότε τέλος!Αν πάλι επιμένουν σήκωσε τα μανίκια και στήσου για καβγά!!

 

Επίσης για το θέμα των εμβολιασμών να ξέρεις κι εσυ κι ο σύζυγος οτι ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ που μπορεί να έρθει σ'επαφή με το παιδί είναι ενδεχομένως και ενδεχόμενος παράγοντας είτε αλλεργίας,είτε ερεθισμού είτε οποιασδήποτε αντίδρασης του οργανισμού.ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ το να μη θωρακίζεις όμως το παιδί σου απέναντι σε διάφορες ασθένειες είναι αν μη τι άλλο α-νόητο ή α-διανόητο..

 

Για το θέμα του θηλασμού στις δεκαετίες 1970-1980...εεε....μάλλον η θεία έχει πολύ ισχυρή άποψη για όλα και θέλει να την επιβάλλει..πες της οτι ρώτησες δικαστικό και δεν ίσχύει κάτι τέτοιο!!

 

Με το καλο!!

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω να κλεισει και το θεμα,γιατι ετσι και αλλιως απαντηση δεν πηρα σε αυτο που ηθελα,δεν φαινεται να το εχει δοκιμασει κανεις και αντι να ακουω πραγματα πανω στο θεμα,ακουω κατηγοριες για τις αποψεις μου!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Καταλαβαίνω το άγχος σου αλλά μάλλον προδικάζεις μια κατάσταση!

Όπως κι όπου κι αν γεννήσεις το μωράκι θα το δείξουν 2 λεπτά στους συγγενείς και μετά θα το πάρουν πάλι μέσα εως ότου πας στο δωμάτιο σου όπου και θα το φέρουν σε σένα!!!Δε νομίζω να πάνε να δώσουν οτιδήποτε παρουσία της μαίας ή του γιατρού σου!

Τώρα αν για έθιμο το έχουν να στάξουν λίγο ρόδι στο στόμα του παιδιού ε,κάνε και λίγο τη χαζή,αν πάλι είσαι κάθετη τελείως μην αφήσεις το παιδί απο τα χέρια σου όσο θα είναι πεθερά+θεία στο ίδιο δωμάτιο και στην πρώτη επίσκεψη του/της παιδιάτρου ρώτα μπροστά τους την παιδίατρο:"κάνει να δώσουμε χυμό ρόδι στο παιδί γιατί στα μέρη του συζύγου το έχουν έθιμο;" Είμαι σίγουρη οτι ο/η παιδίατρος θα απαντήσει "ΟΧΙ" οπότε τέλος!Αν πάλι επιμένουν σήκωσε τα μανίκια και στήσου για καβγά!!

 

Επίσης για το θέμα των εμβολιασμών να ξέρεις κι εσυ κι ο σύζυγος οτι ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ που μπορεί να έρθει σ'επαφή με το παιδί είναι ενδεχομένως και ενδεχόμενος παράγοντας είτε αλλεργίας,είτε ερεθισμού είτε οποιασδήποτε αντίδρασης του οργανισμού.ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ το να μη θωρακίζεις όμως το παιδί σου απέναντι σε διάφορες ασθένειες είναι αν μη τι άλλο α-νόητο ή α-διανόητο..

 

Για το θέμα του θηλασμού στις δεκαετίες 1970-1980...εεε....μάλλον η θεία έχει πολύ ισχυρή άποψη για όλα και θέλει να την επιβάλλει..πες της οτι ρώτησες δικαστικό και δεν ίσχύει κάτι τέτοιο!!

 

Με το καλο!!

 

Σε ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλή ιδέα. Κλείστο γιατί έχουμε πήξει στη βλακεία. Και πριν κατηγορήσεις άλλους για λασπολόγους, ανάτρεξε στα μηνύματα του συζύγου σου, μια και αυτή την εκδοχή μας πασάρεις, που χαρακτήριζε όσους δίκαια αγανακτούσαν με όσα έγραφε στο θέμα εκείνο (πχ όταν έδινε το μέηλ του στη θεματοθέτρια με τη συμβουλή, επικοινώνησε μαζί μου για να αναπαυθεί η ψυχούλα του παιδιού σου) και τους χαρακτήριζε "μέλη του κυκλώματος" και "γιατρούς που θα χάσουν τη μίζα τους"...άνοιξε και κανένα λεξικό να δεις τι θα πει λασπολογία κι ύστερα τα ξαναλέμε.

Link to comment
Share on other sites

με τη μανα και το πατερα ειναι,,,ξεκαθαρισε και ας σου κοψουνε τη καλημερα (εδω σου εχει κοψει το μισο φορουμ τη καλημερα με τις αποψεις σου που δε φοβασαι να τις πεις)

 

lol-045.gif

 

axaxaxaxaxaxa να'σαι καλά, ξεράθηκα στο γέλιο λέμε:lol::lol::lol::lol:

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Cooker για το εμβόλιο κατά του hpv επειδή είμαι καμμένη παρότι ήμουν πάντα πολύ προσεκτική, και κάθε μερικούς μήνες κάνω κολποσκοπίσεις και τεστ παπ καλό θα είναι να γίνεται. Μακάρυ να υπήρχε στην εποχή που ήμουν μωρό. Θα γλίτωνα τουλάχιστον από το άγχος του αν το στέλεχος που έχω είναι καρκινογόνο και αν θα χρειαστώ επέμβαση. Το να σου κόβουν κομμάτι από τον τράχηλο μόνο ευχάριστο δεν είναι:cry:

 

Όσο για τα εμβόλια της γρίππης το κάναμε φέτος μόνο και μόνο γιατί το μωρό είναι εντελώς απροστάτευτο στο 1ο τρίμηνο ζωής.

Μετά κι εγώ συμφωνώ ότι αν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος (αναπνευστικό ή καρδιακό κλπ) είναι υπερβολή να το κάνει κανείς.

 

Δε διαφονώ με την ομοιοπαθητική και πολλές είναι οι φορές που θα πιώ ένα καταπραϋντικό ρόφημα βοτάνων από το να πάρω zantac για το στομάχι μου.

Αν όμως δω οτι δεν με βοηθάει πολύ τότε εννοείται ότι θα πάρω το χάπι.

Απλή κοινή λογική δηλαδή... δεν χαπακώνεσαι με τη μια για να μην επιβαρύνεις το συκώτι και τα νεφρά σου (όλα εκεί μεταβολίζονται)

Με την ίδια λογική προτιμώ να φαω ενα πορτοκάλι και μια πιπεριά για βιταμίνη C και όχι να πάρω συμπλήρωμα διατροφής.

 

Όσο για το θέμα που ρώτησες http://www.elita.com.cy/el-gr/timeline/936/2958/schetika-me-ta-gennitouria-tin-epochi-ton-giagiadon-maskai-pes-mou-pos-tolmousan-na-gennisoun#.UOhFZaq6elg

 

Όσο για το αν κάνει κακό ρώτα τον παιδίατρο. Το σίγουρο ειναι οτι κανει πολυ καλο σε μωρακια που θηλάζουν να πινει η μαμα χυμό ροδιού;)

NE1r.png

Link to comment
Share on other sites

η κοπέλα δεν είναι τρολ....

απλά βρήκε το δάσκαλό της......:D

φίλη κούκερ αυτό που σου συμβαίνει είναι το ίδιο ακριβώς που κάνεις και εσύ σε κάθε σχετικό θέμα......

 

το μωράκι λυπάμαι μόνο με το σόι που έχει μπλέξει

Link to comment
Share on other sites

η κοπέλα δεν είναι τρολ....

απλά βρήκε το δάσκαλό της......:D

φίλη κούκερ αυτό που σου συμβαίνει είναι το ίδιο ακριβώς που κάνεις και εσύ σε κάθε σχετικό θέμα......

 

το μωράκι λυπάμαι μόνο με το σόι που έχει μπλέξει

 

Μην το λυπάσαι καθόλου.

ΑΑΑΑΝ υπάρχει όντως, τότε με το dna που κουβαλάει είναι διασταύρωση Τσακ Νόρις με Μαγκάιβερ:lol: .... και δέρνει άμα τη εμφανίσει :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν είναι τρολ, υπάρχει στ' αλήθεια αυτό το ζευγάρι και τα πιστεύουν και οι δυο αυτά που μας γράφουν...τόσο το χειρότερο. Αλλά ειλικρινά, δε μπορώ να το πιστέψω!

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν είναι τρολ, υπάρχει στ' αλήθεια αυτό το ζευγάρι και τα πιστεύουν και οι δυο αυτά που μας γράφουν...τόσο το χειρότερο. Αλλά ειλικρινά, δε μπορώ να το πιστέψω!

αγγελινα έχεις ενα δίκιο....

 

αλλά δεν χέρεσαι λίγο για την πεθερά που της έκατσε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κορίτσια,συγνώμη κιόλας,τί την πέφτετε έτσι στο κορίτσι;

υπάρχουν κι άλλες εδω μέσα τρις και τετράκις και πολλάκις χειρότερες...

 

εντάξει δεν συμφωνούν όλοι με τις απόψεις όλων αλλά αν πραγματικά νιώθετε οτι σας τιμάνε εκφράσεις όπως "το μωράκι λυπάμαι μόνο με το σόι που έχει μπλέξει" (ΜΑΡΙΑΛ) και "Μην το λυπάσαι καθόλου.

ΑΑΑΑΝ υπάρχει όντως, τότε με το dna που κουβαλάει είναι διασταύρωση Τσακ Νόρις με Μαγκάιβερ:lol: .... και δέρνει άμα τη εμφανίσει :lol::lol:" (pasmal) τότε τί να πω;πάτε σε πολύ-πολύ προσωπικές επιθέσεις σε πολύ ευαίσθητα θέματα,όπως είναι του παιδιού..είναι σωστό αυτό;

 

συγνώμη που βγήκαμε πάλι εκτός και θα ήθελα να ζητήσω και απο τα 2 μέλη ΜΑΡΙΑΛ και pasmal συγνώμη,επίσης που χρησιμοποίησα τα λόγια σας..ήταν όμως λίγο σκληρά και θα έπρεπε να σας προβληματίσουν..

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη βρε κορίτσι μου, εσένα τι σε νοιάζει αν εγώ δεν δέχομαι να μου πουλάει τρέλα ο καθένας? Η δική μου η αντιμετώπιση είναι αυτή και αν σ'αρέσει, το πολύ πολύ να φάω μπαν και τέλος.

Εσένα δεν σε προβληματίζει που δίνεις πρόσφορο έδαφος σε κάθε μουφοτρολ να κάνει το πάρτυ του? Και σε τελική αν εσύ επιλέγεις απλά να την αγνοείς, σκέψου ότι υπάρχουν κάποια άτομα που χάνουν τον χρόνο τους απαντώντας της και χάνουν λίγη από την καλή τους διάθεση πιστεύοντάς την. Κρίμα δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη που βγήκαμε πάλι εκτός και θα ήθελα να ζητήσω και απο τα 2 μέλη ΜΑΡΙΑΛ και pasmal συγνώμη,επίσης που χρησιμοποίησα τα λόγια σας..ήταν όμως λίγο σκληρά και θα έπρεπε να σας προβληματίσουν..

βρε ρινιώ εγώ πάντως δεν την ειρωνεύτικα...

θεωρώ τον τρόπο που αντιλαμβάνεται καπαοια πράγματα το λιγότερο επικύνδινο ....

 

η αλήθεια είναι πως δεν μπορώ να κάνω κάτι για να τη βοηθήσω....

Link to comment
Share on other sites

Ok,οποιος δεν συμφωνει μαζι σας ειναι παραδειγμα προς αποφυγην και καλα να παθει και τα κλασσικα,τα γνωστα!Ειναι τρολ,ειναι αγαμητος και μπλα μπλα μπλα...Τα ξερουμε!

 

Δεν υπαρχει μονο μια αποψη,δυστηχως,η δικη σας,αλλα υπαρχει και η αλλη,τεσπα.Για αλλη μια φορα αποδειξατε οτι καποιες δεν μπορειτε να επικοινωνησετε και δεν φταιω εγω!

 

Δεν μπηκα στο φορουμ να κανω φιλιες,ουτε θελω να φοβαμαι να πω την γνωμη μου μην με κρινει ασχημα ο ταδε και ο ταδε.

 

Να μην λυπαστε λοιπον το παιδακι μου,ας ασχοληθει ο καθενας με το δικο του οσο καλυτερα μπορει!Μπορει να μην ειμαι τελεια,και να κανω λαθη,το ακριβως αντιθετο με εσας,αλλα τουλαχιστον δεν φοβαμαι για το τι θα πει ο αλλος!

 

Συνεχιστε να σφαζεστε.....ετσι και αλλιως εχετε μαθει να ακουτε οτι θελετε και οτι σας συμφερει.Οτιδηποτε αλλο το κατακρινετε και το κατηγορειτε.Ετσι εχετε μαθει,ετσι κανετε...ετσι θα κανετε!

Link to comment
Share on other sites

βρε ρινιώ εγώ πάντως δεν την ειρωνεύτικα...

θεωρώ τον τρόπο που αντιλαμβάνεται καπαοια πράγματα το λιγότερο επικύνδινο ....

 

η αλήθεια είναι πως δεν μπορώ να κάνω κάτι για να τη βοηθήσω....

 

Ο καθενας κανει οτι καλυτερο μπορει για το παιδακι του.Και εγω θεωρω οτι εμβολιαζοντας το,του κανεις κακο,δεν σε ειρωνευομαι ομως.

Link to comment
Share on other sites

η κοπέλα δεν είναι τρολ....

απλά βρήκε το δάσκαλό της......:D

φίλη κούκερ αυτό που σου συμβαίνει είναι το ίδιο ακριβώς που κάνεις και εσύ σε κάθε σχετικό θέμα......

 

το μωράκι λυπάμαι μόνο με το σόι που έχει μπλέξει

 

Θες να μου πεις τι κανω ακριβως σε καθε σχετικο θεμα?Ειρωνευομαι οποιον δεν συμφωνει μαζι μου?Α,για περιμενετε,αυτο το εχετε αναλαβει να το κανετε εσεις!!

 

Πρεπει σωνει και καλα ολοι να λεμε το ιδιο και να συμφωνουμε σε ολα!!

 

Το μωρακι μου να μην το λυπασαι,να λυπασαι για αλλα πραγματα!

 

Άμα δεν είναι τρολ, υπάρχει στ' αλήθεια αυτό το ζευγάρι και τα πιστεύουν και οι δυο αυτά που μας γράφουν...τόσο το χειρότερο. Αλλά ειλικρινά, δε μπορώ να το πιστέψω!

 

Εκπληξη,δεν ειμαι τρολ,ουτε αγαμητη,ουτε το παιδακι μου θα ψοφησει επειδη καποια μου το ευχηθηκε.Αυτο και αν ειναι καταντια!

 

Πιστευω οτι γραφω,οπως πιστευεις και εσυ οτι γραφεις....τοσο πολυ ενοχλει αυτο?Γιατι εγω θα πρεπει να δεχτω αυτα που γραφεις ενω εσυ οχι τα δικα μου?Και μετα λετε για δημοκρατια και ελευθερια λογου και ενα σωρο αλλες παρλες,....

 

Και κλασσικα,επειδη ειστε μια κλικα θα φαω και μπαν...

Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια,συγνώμη κιόλας,τί την πέφτετε έτσι στο κορίτσι;

υπάρχουν κι άλλες εδω μέσα τρις και τετράκις και πολλάκις χειρότερες...

 

εντάξει δεν συμφωνούν όλοι με τις απόψεις όλων αλλά αν πραγματικά νιώθετε οτι σας τιμάνε εκφράσεις όπως "το μωράκι λυπάμαι μόνο με το σόι που έχει μπλέξει" (ΜΑΡΙΑΛ) και "Μην το λυπάσαι καθόλου.

ΑΑΑΑΝ υπάρχει όντως, τότε με το dna που κουβαλάει είναι διασταύρωση Τσακ Νόρις με Μαγκάιβερ:lol: .... και δέρνει άμα τη εμφανίσει :lol::lol:" (pasmal) τότε τί να πω;πάτε σε πολύ-πολύ προσωπικές επιθέσεις σε πολύ ευαίσθητα θέματα,όπως είναι του παιδιού..είναι σωστό αυτό;

 

συγνώμη που βγήκαμε πάλι εκτός και θα ήθελα να ζητήσω και απο τα 2 μέλη ΜΑΡΙΑΛ και pasmal συγνώμη,επίσης που χρησιμοποίησα τα λόγια σας..ήταν όμως λίγο σκληρά και θα έπρεπε να σας προβληματίσουν..

 

Σιγα,εδω μου ευχηθηκε μανουλα με 2 παιδακια να μου ψοφησει το παιδι!!Αλλα τι να λεμε τωρα,εγω ειμαι το μαυρο προβατο!

 

Ο καθενας ας ψαξει μεσα του τι ζορια τραβαει και την λεει στους αλλους....

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητά μέλη το παρόν θέμα θα παραμείνει κλειδωμένο και θα μεταφερθεί στο αρχείο καθώς ο τρόπος που αναρτήθηκε και το περιεχόμενο του αντιβαίνουν τους κανόνες του forum της ΕΕΕΓ http://parents.org.gr/forum/misc.php?do=showrules.

 

Σας ενημερώνουμε έτσι ώστε στο μέλλον να γνωρίζεται τους κανόνες

που ισχύουν στο φόρουμ και πώς να τους εφαρμόσετε.

 

Α] Αναφορικά με τις προκαταλήψεις-δεισιδαιμονίες -ήθη και έθιμα

που για πολλούς ανθρώπους είναι πολύ σημαντικές και η ενασχόληση με αυτές βοηθητική ή και απλώς ενδιαφέρουσα δεν μένουν δημοσιευμένα στο φόρουμ της ΕΕΕΓ μιας και δεν θεωρούνται ενημερωτικά.

 

Μπορείτε να τοποθετείτε θέματα αναφορικά με δεισιδαιμονίες/προκαταλήψεις, στα thred που βρίσκονται στο http://www.parentscafe.gr πχ http://parentscafe.gr/showthread.php...56#post1718856 ή

http://parentscafe.gr/showthread.php?t=327 ή http://www.parentscafe.gr/showthread.php?t=767

 

Β]Αναφορικά με τις σχέσεις μεταξύ των γονέων ή του ζευγαριού, αλλά και όλης της οικογένειας η ανάγκη για άμεση αναζήτηση απόψεων/συμβουλών για πιο προσωπικά θέματα μπορεί να είναι πολύ μεγάλη,

σας παρακαλούμε κάντε χρήση του parentscafe.gr συγκεκριμένα στην ενότητα

 

Σχέσεις http://parentscafe.gr/forumdisplay.php?f=170

 

 

Γ]Για να ενημερωθείτε αναφορικά με το ρόδι στην διατροφή μωρών και νεογνών μπορείτε να δείτε εδώ: Ρόδι http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=32943

 

 

Δ]Για θέματα παραπληροφόρησης αναφορικά με το θηλασμό μπορείτε να ανατρέξετε στο thread με τίτλο τι άλλο θα ακούσω http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=88517

 

 

Επίσης σας ενημερώνουμε ότι δημοσιεύσεις που σχολιάζουν / κρίνουν / χαρακτηρίζουν την συμπεριφορά/τα γραπτά/την προσωπικότητα άλλων μελών δεν επιτρέπονται: o σχολιασμός της συμπεριφοράς των μελών, και η παρέμβαση για την εξομάλυνση διαφορών είναι αποκλειστικά θέμα της διαχείρισης και των συντονιστών του forum της ΕΕΕΓ

Θα ακολουθήσει απόδοση καρτών με τις σχετικές ειδοποιήσεις κανονισμών του φόρουμ στα μέλη,με τις αντίστοιχες κυρώσεις όπου αυτό είναι αναγκαίο.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...