Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ποτε και πως ακουσατε καρδουλα?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


ΚΙ ΕΓΩ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ 8ης ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΠΗΓΑ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ. ΒΕΒΑΙΑ ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΑ. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

αρκετοι γιατροί υποστηρίζουν πως δεν ειναι καλο να γινονται συνεχεια υπερηχοι...

και ο δικος μου γιατρός ετσι λεει...

 

Μου αρέσει να χαμογελώ να να βλέπω τον κόσμο μέσα από ροζ γυαλιά..!Μου φτιάχνει τη διάθεση

Link to comment
Share on other sites

mpoumpou κι εμενα μαλλον το ιδιο...αλλα πως περνανε οι μερες βρε κοριτσια....πολλη αγωνια...μεχρι την επομενη επισκεψη....:rolleyes:

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πασχαλίτσα μου, εγω ανυπομονω δεν αγχώνομαι, διοτι και α αγχωθω τι θα καταφερω??? Τιποτα απολυτως!!

Μια χαρα θα ειναι όλα...Φαντασου εμενα μου είπε επειδη το ραντεβου μας θα πεσει κοντα με τη Β επιπεδου, να μην παω και α κανω πρωτα την Β και μετα να παω με τα αποτελεσματα να τα δει...

Επιπλεον μου ειπε πως οι παιδιατροι τους "κραζουν" συνεχεια να ΜΗΝ κανουν πολλους ασκοπους υπερηχους!

 

Μου αρέσει να χαμογελώ να να βλέπω τον κόσμο μέσα από ροζ γυαλιά..!Μου φτιάχνει τη διάθεση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 9 months later...

Ειμαι 6 εβδομαδων και την τεταρτη που εκανα υπερυχο ημουν 5,3 εβδομαδων ειδαμε τον σακο ενδομητριος αλλα καρδουλα δεν ακουσαμε!!μου ειπαν σε 15 ημερες ξανα εξεταση!!!για πες τε βρε κοριτσια!!!!!!!!!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς...5 και 3 μέρες δεν ακούγεται καρδούλα..Εγώ και στις δυο εγκυμοσύνες άκουσα 6 εβδομάδων και 4 ημερών. Και στις δυο, πήγα ακριβώς στην ίδια ηλικία κύησης και είδαμε το σάκο με το φασολάκι, την καρδούλα να χτυπάει και την ακούσαμε κιόλας...Υπομονή...Ένα ένα τα βήματα...Σε δυο εβδομάδες θα εντυπωσιαστείς με το πόσο μεγάλωσε...

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Στο πρωτο ημουν 7 εβδομαδων και ειδα μια κουκιδα να αναβοσβεινη τωρα απλα ειδα μονο το σακο το εκανα στης 4,3 εβdev155pr___.pnggysWp3.png?Bs1ZBVFnδομαδες

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!

στο γιο μου ακουσαμε καρδουλα στις 7 εβδομαδες.

τωρα ειμαι παλι εγκυος και ο γιατροσ μου ειπε να παω την πατασκευη που θα ειμαι 6+3 να ακουσουμε καρδουλα.

αντε να δουμε.....εχω αγχωθει....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άργησα να πάρω χαμπάρι ότι είμαι έγκυος και όταν βγήκε θετικό το τέστ και η χοριακή,ήμουν ήδη 8 εβδομάδων.Στον γιατρό πήγα 8εβδ. και 4 ημ. και ακούσαμε καρδούλα,είδαμε σάκο και μέσα το φασολάκι!!:D

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς ακούσαμε καρδούλα 6+1 με διακολπικό υπέρηχο και πολύ καλό μηχάνημα. Δεν το περίμενα γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάει 5+4 και δεν είχαμε ακούσει και μετα 7+4 ακούσαμε αλλά διακοιλιακά.

6Jmep3.png

 

8nxrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σπιτογατα μου μερικες μερες υπομονη, εισαι στην 7η εβδομαδα, τωρα περιπου θα ακουστει...

 

Χριστινα

καλησπερα σε ολες!:P πρωτη μου μερα στο site! ειμαι στην 5w+ 3d ποτε λετε να παω για ν΄ακουσω την καρδια του; σκεφτομαι οτι αν παω πιο νωρις και δεν ακουσω θα αγχωθω.... οποτε ποτε λετε:rolleyes: να παω για σιγουρα;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες!:P πρωτη μου μερα στο site! ειμαι στην 5w+ 3d ποτε λετε να παω για ν΄ακουσω την καρδια του; σκεφτομαι οτι αν παω πιο νωρις και δεν ακουσω θα αγχωθω.... οποτε ποτε λετε:rolleyes: να παω για σιγουρα;

καταρχην συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου

ειναι πολυ νωρις να πας για καρδουλα τουλαχιστον σε καμια βδομαδα εγω 6+1 την ειδαμε να παλεται κ 6+5 την ακουσαμε κανε υπομονη μην πας νωρις

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

milla dewis ειναι νωρις ακομα για καρδουλα.

κανε ομως μια β-χοριακη και παρε τηλ. το γιατρο σου να σου πει αν μπορει να δει εστω το σακο.Στη βδομαδα που εισαι θα πρεπει να τον δει..

ετσι θα διαπιστωσει οτι η εγκυμοσυνη σου ειναι ενδομητρια και οτι προχωραει καλα..

Για καρδουλα απο τις 6 βδομαδες κολπικα και απο τις 7 κοιλιακα...

με καλα μηχανηματα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Κοριτσια....

Εγω αυριο θα παω παλι στην γυναικολογο μου κ θα ειμαι 5εβδ. κ 4 ημερων...μου ειπε οτι μαλλον θα ακουσουμε κ την καρδουλα του...ειναι δυνατον??μ'αυτα που διαβαζω...αδυνατον μου φαινεται!:?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Κοριτσια....

Εγω αυριο θα παω παλι στην γυναικολογο μου κ θα ειμαι 5εβδ. κ 4 ημερων...μου ειπε οτι μαλλον θα ακουσουμε κ την καρδουλα του...ειναι δυνατον??μ'αυτα που διαβαζω...αδυνατον μου φαινεται!:?

 

εμένα μου είπε να πάω 7 εβδομάδων για να ακουστούν σίγουρα οι καρδούλες. Νομίζω ότι μετά τις 6 εβδομάδες ακούγεται...

UmGGp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΤΗΝ 9Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ (ΕΙΧΑ ΚΑΚΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ). ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΑΠΟ ΠΑΝΩ. ΚΟΝΤΕΨΑ ΝΑ ΤΡΕΛΛΑΘΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΟΥ. ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ 6Η ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

2010.png

 

καλημερα!καθε ποτε κανετε υπέρηχο; Γιατι εγω κανω καθε 10 μερες μεχρι να τελειώσει το πρωτο τρίμηνο και μετα καθε 21 μερες.Την αυχενικη θα την κανουμε την ιδια μερα mairi 1983.

 

Εγώ έκανα τον πρώτο υπέρηχο την 6η εβδομάδα κι άλλον ένα την 7η, γιατί στην αρχή δεν φαινόταν καλά κι η γιατρός ήθελε να σιγουρευτεί. Μου είπε να ξαναπάω την επόμενη. Πάντως αν η κύηση προχωράει καλά, συνήθως μια φορά το μήνα είναι αρκετή.

 

Φτιάξε το τικεράκι σου, λέει ότι είσαι 51 εβδομάδων έγκυος. Καλέ, ούτε ελέφαντας να ήσουν!!! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια για τισ ευχεσ σας!!!

ναι, εχω αλλο ενα παιδακι καλα θυμασαι babystar...!

και η αληθεια ειναι κοριτσια οτι εχω αγχωθει για το πως θα τα βγαλω περα μολις γεννηθουν με το καλο....

Μου ηρθε πολυ ξαφνικο και τωρα προσπαθω σιγα σιγα να το συνειδητοποιησω και να προετοιμαστω ψυχολογικα...

ΔΥΔΙΜΑ και μαλιστα μονοχωριακα...χωρις εξωσωματικη.....ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.....και ομως αληθινο..........!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...