Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ποτε και πως ακουσατε καρδουλα?


Recommended Posts

Μέσα από την καρδιά μου Ρενάτα μου, καλή τύχη και με ένα γερό μωράκι σου εύχομαι! Μακάρι όλα να πάνε καλά αυτή τη φορά και να έχεις μια χαρούμενη εγκυμοσύνη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μέσα από την καρδιά μου Ρενάτα μου, καλή τύχη και με ένα γερό μωράκι σου εύχομαι! Μακάρι όλα να πάνε καλά αυτή τη φορά και να έχεις μια χαρούμενη εγκυμοσύνη!

 

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ. ΚΙ ΕΣΥ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ !!!!!

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

την τεταρτη με βαση την τελευταια μου περιοδο θα ειμαι 8 εβδομαδων..εχω ραντεβου με το γιατρο να ακουσουμε παλμους απο την κοιλια ειπε?εσεις πως ακουσατε παλμους?απο κοιλια η κολπικο υπερηχο.και σε ποια εβδομαδα..ουφ εχω αγχωθει αν τελικα θα πανε ολα καλα..περιμενω να μου πειτε τις εμπειριες σας..φιλια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα δει σάκο και έμβρυο με κολπικό υπέρηχο στην 7η εβδομάδα, με το που μπήκα στην 8η είχα αίμα (η 1η αποκόλληση από τις 3 που επακολούθησαν) και πήγαμε έντρομοι στο γιατρό Κυριακή ήταν .... και νομίζαμε ότι το χάσαμε το μπεμπουλίνι... και εκεί που έτρεμα ολόκληρη κ εγώ και ο Αντώνης ξαφνικά με κολπικό πάλι υπέρηχο μου λέει η γιατρός κράτα την αναπνοή σου και ακούσαμε την καρδούλα...κ ξεσπάσαμε όλοι μαζί σε κλάματα.... ποτέ δεν θα ξεχάσω εκείνη τη μέρα...ακόμη και τώρα που το γράφω τρέμω..

Σου εύχομαι να την ακούσεις σύντομα την καρδούλα του σίγουρα μέσα στην εβδομάδα και είμαι σίγουρη ότι δεν θα ξεχάσεις ποτέ αυτόν τον ήχο...

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια η ιστορια σου maan !!!αυτο λεω κι εγω..απο την κοιλια νωρις δεν ειναι ακομα..?αν δεν ακουστει θα απογοητευτω..μαλλον κολπικο επρεπε να μου πει να κανουμε..:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν... Πρώτη φορά ακούσαμε την καρδούλα κολπικά στις 6 εβδ. και 4 μέρες. Στις 9 εβδ. και 1 μέρα (το επόμενο ραντεβού δλδ) είδαμε ένα φασολάκι και ξανακούσαμε την καρδούλα πιο δυνατά από την κοιλιά. Ίσως 8 εβδ. να μπορέσετε να ακούσετε καρδιά και χωρίς κολπικό υπέρηχο. Αν όχι μπορείς να ζητήσεις να κάνετε και κολπικό. Λογικό δεν είναι να θέλεις να το ακούσεις όσο γίνεται συντομότερα; Και οι γιατροί το ξέρουν και μάλλον και μόνος του θα το προτείνει αν δεν ακουστεί αλλά πιθανότατα ξέρει ότι δε θα χρειαστεί καν, γι'αυτό και η σιγουριά του!

Άντε με το καλό!

jp0Lp3.pngA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

ιωαννουλα μου ευχαριστω για τις ευχες..οσο για την σιγουρια του γιατρου παραξενευομαι..γιατι μεχρι τωρα μονο ενα κολπικο υπερηχο καναμε στην εκτη εβδομαδα και φανηκε ο σακος και μια καμπυλη προς τα μεσα που ειπε οτι εκει θα αρχισει να γινεται το εμβρυο..αχ μακαρι να πανε ολα καλα..ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη και το θελω πολυ το μωρακι..ειδικα ο αντρας μου εχει ξετρελαθει και ηρθε απρογραμματιστα..το ολο θεμα να φανταστητε:-D

Link to comment
Share on other sites

ιωαννουλα μου ευχαριστω για τις ευχες..οσο για την σιγουρια του γιατρου παραξενευομαι..γιατι μεχρι τωρα μονο ενα κολπικο υπερηχο καναμε στην εκτη εβδομαδα και φανηκε ο σακος και μια καμπυλη προς τα μεσα που ειπε οτι εκει θα αρχισει να γινεται το εμβρυο..αχ μακαρι να πανε ολα καλα..ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη και το θελω πολυ το μωρακι..ειδικα ο αντρας μου εχει ξετρελαθει και ηρθε απρογραμματιστα..το ολο θεμα να φανταστητε:-D

 

Κι εμείς ακριβώς στις 6 εβδομάδες κάναμε κολπικό υπέρηχο και ενώ ο γιατρός περίμενε πως θα το ακούγαμε, περιμέναμε άλλες 4 μέρες για την καρδούλα. Δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς! Μια χαρά θα πάνε όλα! ;)

 

DEPY, με το καλό κι εσύ! :-D

jp0Lp3.pngA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
:-(Γεια σας κορίτσια!καλωσήρθα και εγώ στην όμορφη παρέα σας! Αφού διάβασα και εγώ τα μηνυματάκια σας, ζητώ τη συμπαράστασή σας, τις εμπειρίες σας και τη συμβουλή σας!Τελευταία περίοδο είχα στις 29-8.Πήγα στη γιατρό μου στις 13-10. Αυτό που είδαμε ήταν μόνο ο σάκος από τη κοιλιά και μου είπε να ξαναπάω μετά από τρεις βδομάδες. Εγώ έχω τρελαθεί από την αγωνία μου γιατι συγκρίνοντας με τη προηγούμενη εγκυμοσύνη, αντίστοιχα στο ίδιο διάστημα είδαμε το μικρό μας σποράκι και ακούσαμε και τη καρδούλα του και χωρίς κολπικό υπερηχο!Ποια είναι η άποψη σας?τι γνώμη έχετε?είμαι υπερβολική?
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην στεναχωριέσαι και μην βάζεις το κακό στο μυαλό σου. Ειμαστε πολύ κοντά στις μέρες ΤΕΠ. στις 13 πήγα και γω στον γιατρό και κάναμε κολπικό. καρδιά δεν έχω ακούσει ακόμα μόνο την είδαμε αλλάτο σποράκι ήταν παρα πολύ μικρό. Θα την ακούσω μια και καλή στις 30/11 που θα πάμε για την αυχενική. Φαντάζομαι ότι κοιλιακός δείχνει λιγότερα πράμγατα σε τόσο μικρή κύηση από τον κολπικό. Αν ο γιατρός σου ειπε σε 3 εβδομάδες να ξαναπάς νομίζω ότι δεν ανησυχει για κάτι. δεν σου είπε κάτι παραπάνω?

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι 5 εβδομαδων και ειδαμε μονο σακο με κολπικο. στην κορη μου με κανονικο ειχαμε ακουσει καρδουλα 7 εβδομαδων και 4 ημερων...ανυπομονω να δω κι αυτο το φασολακι!!!!!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άκουσα σήμερα την καρδούλα του! Δειλά-δειλά βέβαια. Μου είπε η γιατρός ότι ακουγόταν σιγά γιατί ήταν στην αρχή ακόμα! Είμαι 7 εβδομάδων!

xO4Kp2.png

 

Σ' αγαπώ, καρδιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

εμείς είδαμε σάκο στην 5η βδομάδα και την προηγούμενη είδαμε κ την καρδούλα του. Μόνο την είδαμε να αναβοσβήνει στον υπέρηχο, δεν την ακούσαμε...Τώρα περιμένουμε να ξαναπάμε σε 20 μέρες.....Και δεν περνάει ο καιρός....

GCb7p2.png

RZHyp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς είδαμε το σποράκι πριν από 2 εβδομάδες (στην 6η εβδομάδα ήμουνα) και ακούσαμε και την καρδιά του. Να πω πάντως ότι παίζουνε πολύ μεγάλη σημασία τα μηχανήματα γιατί στα 2 προηγούμενα με τον ίδιο γιατρό και τον ίδιο κολπικο υπέρηχο αλλά με διαφορετικό μηχάνημα δεν είχαμε ακούσει καρδούλες παρά στην 8η περίπου εβδομάδα! Πότε έχετε ΠΗΤ? Εγώ 4/6/2010!

 

JQVOp3.png

Link to comment
Share on other sites

6η εβδομάδα, παραμονή των περασμένων Φώτων άκουσα τη καρδιά του και με το πρώτο άκουσμα το ξερα ότι ήταν άλλος ένας αγορίνος....τώρα ακούω τις φωνές του στο δίπλα δωμάτιο!!!!!!

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για 18/06 με μια πρωτη μετρηση του σακου..

Φανταζομαι στις 10/11 που θα παμε κ θα μετρησουμε εμβρυακι θα ξερουμε καλυτερα!

 

δε το ξερα ότι είσαι έγκυος!τέλεια με το καλό!!!!

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για 18/06 με μια πρωτη μετρηση του σακου..

Φανταζομαι στις 10/11 που θα παμε κ θα μετρησουμε εμβρυακι θα ξερουμε καλυτερα!

δηλαδη κι εσεις μονο σακο ειδατε?

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

το ειδαμε το σπορακι αλλα ειναι πολυ μικρουλι ακομη και δεν ακουσαμε καρδουλα!!!την επομενη εβδομαδα μας ειπε ο γιατρος...ανυπομονω!!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

το ειδαμε το σπορακι αλλα ειναι πολυ μικρουλι ακομη και δεν ακουσαμε καρδουλα!!!την επομενη εβδομαδα μας ειπε ο γιατρος...ανυπομονω!!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

μπράβο κοριτσάρα μου!!!!!!

Άντε με το καλό να κάνει παρέα και στη μικρή Μαρκέλα!

Εγώ τη Δευτέρα............

κι εχω τρελο αγχος!!

Άντε να έρθει η Δευτέρα με το καλό!!!!!!!!

:-)

Οι αδυναμίες της ζωής μου..

Οι παντοτινές μου αγάπες....

Μανθούλης.. 11/6/2010

Μπεμπάκος.. 29/2/2012

Link to comment
Share on other sites

μπράβο κοριτσάρα μου!!!!!!

Άντε με το καλό να κάνει παρέα και στη μικρή Μαρκέλα!

Εγώ τη Δευτέρα............

κι εχω τρελο αγχος!!

Άντε να έρθει η Δευτέρα με το καλό!!!!!!!!

:-)

ολα καλα θα πανε, θα το δεις!!!!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...