Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ποτε και πως ακουσατε καρδουλα?


Recommended Posts

Στον γιο μου ο γιατρός που είχα στην αρχή δεν μου είχε πει για υπέρηχο πριν την αυχενική :shock: !! Τελικά μου έκαναν στο νοσοκομείο που νοσηλεύτηκα στις 10 εβδ. (ανίδεη εγώ τότε).

 

Σ' αυτήν την εγκυμοσύνη έκανα 5 εβδ. όπου φάνηκε ο σάκος και μου ξανάκανε στις 7,5 όπου είχαμε 167 παλμούς!!!

5dyVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια, μόλις πήρα στα χέρια μου τη χοριακή που μου είπε ο γιατρός μου να του πάω τη Τρίτη που θα ξαναπάω...Γιατί αν κατάλαβα καλά ανησύχησε μήπως αρχίζω να χάνω το μωρό επειδή δεν ακούσαμε καρδιά.. Η χοριακή μου είναι 44545!!!! Μια χαρά νομίζω ότι είναι και μάλλον με έχετε πείσει ότι είναι ακόμη νωρίς!!!!

nM5sp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, μόλις πήρα στα χέρια μου τη χοριακή που μου είπε ο γιατρός μου να του πάω τη Τρίτη που θα ξαναπάω...Γιατί αν κατάλαβα καλά ανησύχησε μήπως αρχίζω να χάνω το μωρό επειδή δεν ακούσαμε καρδιά.. Η χοριακή μου είναι 44545!!!! Μια χαρά νομίζω ότι είναι και μάλλον με έχετε πείσει ότι είναι ακόμη νωρίς!!!!

 

Καλε οχι απλως μια χαρα..τέλεια ειναι..οριστε οριστε...αδίκως ανησύχησες!

η κούκλα μου...18/8/2009

το αγορακι μου... 6/11/2012

Link to comment
Share on other sites

ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΑ!!!! ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΑ!!! 118 χτύποι το λεπτό από μια φακή μεγέθους 4,9 χιλιοστών. Και φυσικά ανοίξανε οι "βρυσούλες" που έλεγα.... Άντε και στα δικά σο Ντινάκι μου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ντινα για να μην ανησυχεις....και γω με τη χαρά εμεινα σημερα..πηγα αλλα καρδουλα δεν ακουσα, ειμαι 5+1, εγινε αργοτερα η συλληψη απο οτι υπολογιζα..οποτε..υπομονη κοριτσακι!

η κούκλα μου...18/8/2009

το αγορακι μου... 6/11/2012

Link to comment
Share on other sites

Σόρυ που σας πρήζω, αλλά πάλι σήμερα δεν ακούσαμε τίποτα. Μου έκανε και κολπικό υπέρηχο και απλά μου είπε ότι βλέπει εμβρυακό στοιχείο μέσα στο σάκο αλλά καρδιά τίποτα. Θα ξαναπάω τη Δευτέρα το πρωί μου είπε... Έχω αναστατωθεί πάρα πολύ.. Ανησυχώχώ μήπως έχει το έμβρυο πρόβλημα... Ίσως είναι νωρίς είπε αλλά....

nM5sp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΤΕΤΟΙ ΧΟΡΙΑΚΗ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ...ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ...ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟ ΤΙΚ ΤΑΚ...ΕΓΩ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΑ 6Ε & 2Η,ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΚΟΥΝΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 7Ε

dev200prs__.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

την άλλη βδομάδα που θα πάω θα μπαίνω στην έκτη, στην αρχή όταν μου το είπε ο γιατρός νόμιζα ότι θα είναι νωρίς, αλλά τώρα από τις απαντήσεις σας βλέπω ότι μπορεί (και ελπίζω!!) να ακούσουμε κι εμείς καρδούλα!

πάντως δεν περνάνε οι μέρες, πώς θα περάσουν τόσοι μήνες, εδώ και 3 ημέρες που το έχω συνειδητοποιήσει δεν σκέφτομαι κάτι άλλο, είμαι τρελλή?

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites

την άλλη βδομάδα που θα πάω θα μπαίνω στην έκτη, στην αρχή όταν μου το είπε ο γιατρός νόμιζα ότι θα είναι νωρίς, αλλά τώρα από τις απαντήσεις σας βλέπω ότι μπορεί (και ελπίζω!!) να ακούσουμε κι εμείς καρδούλα!

πάντως δεν περνάνε οι μέρες, πώς θα περάσουν τόσοι μήνες, εδώ και 3 ημέρες που το έχω συνειδητοποιήσει δεν σκέφτομαι κάτι άλλο, είμαι τρελλή?

 

Καθόλου...

Εκτός αν το ίδιο τρελή είμαι και γω!

k6rO.png

yMCu.png

 

Τα thavmatakia μου και γω!

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο ήρθα από το γιατρό και πάλι τίποτα...Δεν με έχει πάρει από κάτω (ακόμα) γιατί θέλω να πιστεύω ότι είναι νωρίς...Αύριο έχουμε κλείσει ραντεβού σε ένα άλλο γιατρό για να πάρουμε μια δεύτερη γνώμη και για να μου πει τουλάχιστον αυτός πόσων εβδομάδων είμαι...Υπομονή και ελπίζω όλα να πάνε καλά..Θα σας ενημερώσω εννοείται...

nM5sp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Ντινα

Μη στεναχωριεσαι κοπελα μου κ μενα ο πρωτος μου γιατρος δεν με εβαλε να την ακουσω την μικρη παρα μονο οταν το ζητησα.

Στην αρχη της εγκυμοσυνης την βλεπεις μονο να χτυπαει,μετα την 6-7 βδομαδα σε βαζει να την ακουσεις.

Οσο για την δευτερη γνωμη εγω ειμαι υπερ,αν χρειαστει παρε κ τριτη γνωμη

 

ΖΟΥΖΟΥΝΑ ΜΟΥ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑΑΑΑΑΑΑ

H3Otp3.pngfxwfyd91vycpqaes.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πριν λίγο ήρθα από το γιατρό και πάλι τίποτα...Δεν με έχει πάρει από κάτω (ακόμα) γιατί θέλω να πιστεύω ότι είναι νωρίς...Αύριο έχουμε κλείσει ραντεβού σε ένα άλλο γιατρό για να πάρουμε μια δεύτερη γνώμη και για να μου πει τουλάχιστον αυτός πόσων εβδομάδων είμαι...Υπομονή και ελπίζω όλα να πάνε καλά..Θα σας ενημερώσω εννοείται...

 

μην ανησυχείς με τέτοια χωριακή!!!είμαι σίγουρη ότι απλά το ζουζούνι σου σου κάνει πείσματα :wink: περιμένουμε νέα με το καλό!!!

6tvGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με πολύ απελπισία και λύπη σας ανακοινώνω ότι αύριο θα πάω για απόξεση.. Παλινδρόμησε το μωράκι μου...Δεν μπορώ να πω περισσότερα γιατί δεν αισθάνομαι καλά..Θα τα πούμε άλλη στιγμή... Καλή Πρωτοχρονιά τουλάχιστον σε εσάς

nM5sp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να είσαι λίγο καλύτερα σε σχέση με τη μέρα που το έμαθες...

Το έχω περάσει κ εγώ κ κοίτα τώρα... κοντεύω να γεννήσω.

Πιστεύω πως το 2009 θα σου φέρει το μωράκι που σου στέρησε το 08.

Αν χρειάζεσαι οτιδήποτε μιας κ το έχω περάσει στείλε μου μήνυμα.

Υπομονή, θάρρος κ ψυχραιμία. :wink:

D9kvp2.png?3X2batCM

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα yioupi , ευχομαι με το καλο το αστερακι σου . ειμαι και γω εγκυουλα μετα απο παλινδρομη και ειμαι με την ψυχη στο στομα. Τωρα διαβασα τα νεα της ντινας30 και λυπηθηκα , ακριβως ετσι εγινε και με μενα την πρωτη φορα. Πες λιγο την ιστορια σου να ξεαγχωθουμε μιας και που εσυ κοντευεις στο ΘΑΥΜΑ !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΝΤΙΝΑ ξερω πως νοιωθεις κ λειπαμε πολυ το εχω περασει μην σε περνει απο κατω σε 3 μηνες θα ξαναπροσπαθησεις κ θα ειναι πιο ευκολο να συλλαβεις γιατι η μητρασου θα ειναι πιο εξικοιωμενη ετσι μου ειπε ο γιατρος μου κ επιασα κατευθειαν αλλα οχι ΑΓΧΟΣ σεξ ανα 2 μερες κολαθα πανε καλα εγωεχω γιο 6 μηνων κ εγκυοσ 10εβδομαδων

 

ΦΙΛΑΚΙΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ Κ ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ Κ ΑΚΛΟ ΣΕΞ

LOYA-LOYA ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ 6 1/2 ΜΗΝΩΝ ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ

ΦΟΥΝΤΟΥΚΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...