Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια...χθες πηγα στο γιατρο μου για υπερηχο και να ακουσω και την καρδια του μωρου...ειμαι 6 εβδομαδων και 5 ημερων!!μου εκανε τον υπερηχο ειδα την κινηση που εκανε συνεχεια η καρδουλα του εβαλε ηχο επιασε παλμους που φαινοντουσαν στο σκιαγραφιμα οπως στο καρδιογραφιμα αλλα δεν ακουγοταν τιποτα!!!ειπε ο γιατρος οτι ειναι μικρο ακομα γι αυτο!!αφου επιασε παλμους γιατι δεν ακουσηκαν??ο γιατρος ειπε μαλιστα οτι ειχε θετικη καρδιακη λειτουργεια και ολα ειναι τελεια??τι λετε εσεις??

Διαφημίσεις

ότι χάλασε το μηχάνημα του γιατρού σου και δεν βγάζει ήχο.

Καλή κύηση να έχεις, κι αν προβληματίζεσαι κάνε και αλλού ένα υπέρηχο ;)

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

ειναι μικρουλι το εμβρυακι...ισως ηταν αδυναμος ο ηχος. Αλλα αφου εντοπισε καρδιακη λειτουργια μη σκας! Καλη εγκυμοσυνη.

αχ ευχαριστω για την απαντησουλα γιατι θα εσκαγα!!ναι μαλλον ειναι μικρουλινακη!!!ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!και σε σενα οτι καλυτερο ευχομαι!!

να μη σκας, ο ήχος της καρδιάς του μωρού σου είναι Οκ αφού εντόπισε την καρδιά τους χτύπους κτλ. Απλα το μηχάνημα του δεν το έπιασε καλά, ή αυτός. Στη θέση σου θα έκανα αλλού επόμενους υπερηχους, με πιο σύγχρονο μηχάνημα. Αν ανησυχείς επαναλαμβανεις κι αυτόν και καθησυχάζεσαι.

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Καλημερα κοριτσια...χθες πηγα στο γιατρο μου για υπερηχο και να ακουσω και την καρδια του μωρου...ειμαι 6 εβδομαδων και 5 ημερων!!μου εκανε τον υπερηχο ειδα την κινηση που εκανε συνεχεια η καρδουλα του εβαλε ηχο επιασε παλμους που φαινοντουσαν στο σκιαγραφιμα οπως στο καρδιογραφιμα αλλα δεν ακουγοταν τιποτα!!!ειπε ο γιατρος οτι ειναι μικρο ακομα γι αυτο!!αφου επιασε παλμους γιατι δεν ακουσηκαν??ο γιατρος ειπε μαλιστα οτι ειχε θετικη καρδιακη λειτουργεια και ολα ειναι τελεια??τι λετε εσεις??

kalimera xelonitsa kai ego xthes akoysa mallon eida gia proth fora thn kardoyla toy moroy na palete giati piga se dimosio nosokomeio kai o yperixos einai sxetika pio palias texnologias...den mporoysa na syneltho apo to klama...mhn anysixeis katholoy afoy eides thn kardoyla na palete ola pane poly kala...kai eimai sygoyri pos thn epomeni fora tha thn akoyseis na xtypaei dynata

ειναι τοσο μικρο που δεν το πιανει το μηχανημα ακομη γιαυτο δνε ακουσε ςηχο!εφοσον ειδε ςν ααναβοσβηνει η καρδια ειναι ολα οκ !ετσι ηταν κ σε μενα δνε ακουσαμε ηχο γιατι ηταν πολυυυυυυυυυυυ μικρο!ειδα μονο να αναβοσβηνει οποτε ολα οκ!!

Είναι μωρέ πολύ μικρούλι ακόμα να ακουστεί η καρδούλα του.Την 8η εβδομάδα περίπου θα ακουστεί δυνατά.Μην ανυσυχείς αφού πάλλεται.

Άντε με το καλό,καλή εγκυμοσύνη να έχεις!!:-)

Διαφημίσεις

Βρε μην αγχωνεσαι!!!Εγω εμαθα για την εγκυμοσυνη οταν ημουν 3 βδομαδων....ακομα οι υπερηχοιδεν δειχνουν κατι...μας ειπε ο γιατρος να παμε στις 7 βδομαδες...ως τοτε ειχαμε επαναλαβει τη χοριακη κ ολα ηταν καλα...στις 7 βδομαδες ειδαμε ενα μικροσκοπικο φασολακι με πολυ χαμηλη ενταση να χτυπα η καρδια του....ο γιατρος μας ειπε να μας ξαναδει στις 8 βδομαδες....παμε μετα απο μια βδομαδα κ τι να δουμε????ενα μικροσκοπικο παιδακι, σαν μινιατουρα να κουναει χερακια κ ποδαρακια....ηταν κατι χιλιοστα τοτε αλλα στον υπερηχο φαινοντουσαν ξεκαθαρα!!!γελαγα τοσο πολυ που κουνιοταν η κοιλια μου κ ο γιατρος δεν μπορουσε να κανει υπερηχο....κ φυσικα ακουσαμε πιο δυνατα την καρδουλα του κ την ειδαμε σαν κουκιδα να αναβοσβηνει!!!!!

Καλη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!

πω-πω ανυπομονώ να ξαναζήσω αυτές τις στιγμές κι ας είναι η μικρή μου μόλις 2 μηνών...είναι ανεπανάληπτες!!

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Καλη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!

πω-πω ανυπομονώ να ξαναζήσω αυτές τις στιγμές κι ας είναι η μικρή μου μόλις 2 μηνών...είναι ανεπανάληπτες!!

Ασε μια απο τα ιδια...!!!!!εμενα την Πεμπτη γινεται 2 μηνων και σκεφτομαι απο τωρα ποτε θα κανω το 2ο για να ξαναζησω αυτη την καταπληκτικη εμπειρια!!!!!!

xelonitsa1984 μολις ακουσεις την καρδουλα του θα παθεις την πλακα της ζωης σου!!!!!!!!

Ασε μια απο τα ιδια...!!!!!εμενα την Πεμπτη γινεται 2 μηνων και σκεφτομαι απο τωρα ποτε θα κανω το 2ο για να ξαναζησω αυτη την καταπληκτικη εμπειρια!!!!!!

xelonitsa1984 μολις ακουσεις την καρδουλα του θα παθεις την πλακα της ζωης σου!!!!!!!![/QUOTE]

αυτό ακριβως!!!!!

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα