Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΕ ΠΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΑ ΒΓΑΖΕΤΕ ΠΕΡΑ ΤΟ ΜΗΝΑ??


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 276
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Διαβαζω τα μηνυματα σας και ειπα να σας γραψω και εγω. Μεναμε Αθηνα με τον αντρα μου και δουλευαμε και οι 2, μεχρι την κριση. Μετακομισαμε μετα στο πατρικο του στο χωριο και ανελαβα τους γονεις του που περνουν 1042 ευρω ο πεθερος μου και 414 ογα η πεθερα μου. Καποια στιγμη εμεινα εγκυος και ο αντρας μου επρεπε να σταματησει την δουλεια του γιατι οι γονεις του ειναι κατακιτοι στο κρεββατι και εγω εγκυος δεν μπορουσα να τους σηκωνω μονη μου. Ετσι γεννησα και μεχρι τωρα δεν μπορεσε ουτε εκεινος αλλα ουτε και εγω να βρουμε κατι απο δουλεια ξανα. Επειδη η κατασταση με τα πεθερικα ειναι ασχημη πηρα μια κοπελα με νοσοκομειακη εμπειρια. Ετσι τωρα με 1456 ευρω πληρωνω 450 στην κοπελα + 750 (ή 300 εναντι) στην δεη γιατι εχω κλιματιστικο 24ωρες τη μερα γιατι θελουν σταθερη θερμοκρασια επειδη ο ενας εχεις χαπ και μαρμαριγη και η πεθερα μου ειναι διαβητικη με ινσουλινη και χαπ, και με κοινωνικο τιμολογιο γιατι εχουν μηχανικη υποστηριξη +500 φαρμακειο καθε μηνα γιατι εχουν χρονιες παθησεις και δεν θελω να τους δωσω γενοσημα. Πληρωνω 90 ευρω ενοικο σε μηχανιμα οξυγονου γιατι κανει θεραπεια 18 ωρες την μερα ο πεθερος μου. και 120 σε μπεμπιλινα γιατι οπως σας ειπα ειναι κατακιτοι και οι 2. Και η εφορια που πληρωνω δοσεις γιατι ο πεθερος μου με 1042 ειναι υψηλοσυνταξιουχος. Για φαγητο μην ρωτατε ας ειναι καλα "Το χαμογελο του παιδιου", και το κοινωνικο παντοπολειο, και φυσικα οι δικοι μου που στελνουν τροφιμα. Αυτη ειναι η ¨Ελλαδα μας. Αλλα παλευω γιατι ειναι ανθρωποι και ας ειναι 80 ετων και θελουν φροντιδα.

 

Και από μένα ένα μεγάλο μπράβο, και σου εύχομαι και γω τα καλύτερα!

Great achievements are the result of great expectations.

You will see it happen only when you believe it will happen. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...