Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

santaclauskingdom


Recommended Posts

Μανούλες αν έχετε πάει θα ήθελα εντυπώσεις και τιμές. Για 2χρονο αξίζει η επίσκεψη? Ευχαριστώ

www.santaclauskingdom.com

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμεις θα πάμε το Σάββατο. Μου είπε όμως άτομο που εργάζεται σε ένα από τα "εκθέματα" ότι είναι σαν μεγάλο λουνα παρκ. Πληρώνεις είσοδο 3 ευρώ καθημερινά και 4 ΣΚ. Αλλά μέσα για να κάνεις οτιδήποτε εκτός από τα φουσκωτά ουσιαστικά ξαναπληρώνεις. Εμένα είναι τριών και μου είπαν ότι σίγουρα θα βρούμε να κάνουμε πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Εμεις θα πάμε το Σάββατο. Μου είπε όμως άτομο που εργάζεται σε ένα από τα "εκθέματα" ότι είναι σαν μεγάλο λουνα παρκ. Πληρώνεις είσοδο 3 ευρώ καθημερινά και 4 ΣΚ. Αλλά μέσα για να κάνεις οτιδήποτε εκτός από τα φουσκωτά ουσιαστικά ξαναπληρώνεις. Εμένα είναι τριών και μου είπαν ότι σίγουρα θα βρούμε να κάνουμε πράγματα.

Εχει και βραχιολάκια για περισσότερα παιχνιδια. Για ένα 3χρονο συμφέρει το βραχιολάκι ή η είσοδος και βλέπουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! πηγα εγω την προηγουμενη κυριακη εχω ενα μικρουλη 11 μηνων. με το μονο που μπορεσε να παιξει ηταν στα plan toys.παντως ετσι οπως τα ειδα φανταζομαι πως πρεπει να ειναι σιγουρα 3 χρονων για να παιξουν με κατι αλλο(φυσικα εχει και παιχνιδια που λειτουργουν με κερματα). αυτα απο εμενα και συμφωνω με τη φιλη παραπανω παρτε καλύτερα το κουπονι,κανονικα ειναι 4 ευρω αλλα με το κουπονι 2.:lol: παντως ειναι πολυ ομορφα εκει, ο μικρουλης μου ξετρελαθηκε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχει και βραχιολάκια για περισσότερα παιχνιδια. Για ένα 3χρονο συμφέρει το βραχιολάκι ή η είσοδος και βλέπουμε?

Δεν ήξερα για βραχιολάκι και ρώτησα σήμερα. Μου είπαν βραχιολάκι γιατί κάνεις αρκετα πράγματα και σου βγαίνει σαφως λιγότερα. Μου είπαν ότι για τον γιο μου θα τα περάσει τέλεια! Είναι 3.

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς πήγαμε. Ο δικός μου είναι ακριβώς 2.

Είναι και μικροκαμωμένος και μου είπαν οτι μεχρι τα 2 είναι δωρεάν όλα τα παιχνίδια(εκτος εννοειται αυτων με κέρματα).

Έτσι μπήκαμε πολλές φορές στα 2 τρενάκια που έχει και στο καρουζελ και ΞΕΤΡΕΛΑΘΗΚΕ.

Είναι σαν ενα κλειστό λουνα παρκ με πολλά μεγάλα φουσκωτά. Το ALLOU FUN PARK εμένα μου αρέσει πιο πολύ.

Θα σας το περιγράψω: Έχει δεξια και αριστερά περίπτερα με διάφορα, σαν να εισαι σε πανηγύρι. Γενικά παντού περιφέρονται υπάλληλοι με σκούφους σαν ξωτικά η βοηθοί αγίου Βασίλη.

Μόλις μπαίνεις έχει εναν φουσκωτό λαβύρινθο.

στην συνέχεια μια τσουλήθρα με τριμμένο φελιζολ που ειναι σαν χίονι. Γενικά αυτό το φελιζόλ ειναι ΠΑΝΤΟΥ!!!!!

Στην συνέχεια έχει ενα φουσκωτό igloo

Μετά ένα παγοδρόμιο,

συγκρουώμενα και μετα Φουσκωτά.

Τα φουσκωτά είναι κάτι τεράστιοι αγιο βασίληδες, σπιτάκια που απλά μπαίνεις μέσα και δεν έχουν κάτι να σε απασχολήσει.

Πιο μετα υπάρχουν και κάτι άλλα φουσκωτά που είναι σαν αυτά των παιδότοπων, σε μεγαλύτερο. Δηλαδη σκαρφαλώνει, χοροπηδάς, κάνεις τραμπολίνο, οδηγάς και κατι αυτοκινητάκια νομιζω μεσα σε μια φουσκωτή πίστα. Αυτά όμως για πιο μεγάλα παιδιά. Επίσης έχει μπόλικο junk food(pop corn, μαλλί της γριάς, γλυφιτζούρια, hot dog, donuts κλπ).

 

Έχει επίσης και ένα περίπτερο που απ'οτι είδα κάθονται παιδάκια και κάνουν δημιουργική απασχόληση απ'ότι κατάλαβα. Νομίζω αγοράζεις μια σακουλίτσα με κάτι. Κάνεις εκει με κάτι κοπέλες μια κατασκευή και μετά την παίρνεις σπίτι σου. Α πουλάνε και παραμύθια εκει.

 

Έχει εισητήριο 3 ευρώ το άτομο. το κάθε παιχνίδι νομίζω έχει 2,5 ευρώ αλλά μπορεις να βάλεις βραχιολάκι με 8 ευρώ και να μπεις σχεδόν σε όλα όσες φορές θες. Τα λέει και το site τους νομιζω.

 

Αυτά:)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αυτη η προσφορά των 9,90 για ολα τα παιχνιδια συμφερει? Επίσης πληρωνουν και οι μεγαλοι εισιτηριο-εισοδο? (τελικά άλλο η είσοδος, αλλο το εισιτηριο?)

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα, εμεις πήγαμε την προηγουμενη Κυριακη το απογευμα....η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι είναι παρα πολυ ακριβο για αυτο που προσφέρει και πολύ χαμηλου επιπέδου....Φουσκωτά κακης ποιότητας πολυκαιρισμένα - αγενες προσωπικο, καπνισμα παντου ανάμεσα στα παιδακια. Το παρουσιαζουν σαν κατι τελειο....όπως και εγω ετρεξα να παω γιατι ειχα εντυπωσιαστει με τη διαφημιση.

Ειναι απλα ενας μεγαλος παιδοτοπος με πολυ κόσμο που δεν μπορει κανενα παιδακι να το ευχαριστηθει.

Η δικια μου μπηκε στα φουσκωτα....είναι 4....και την ποδοπατησαν 2-3 φορες κατι μεγαλα παιδια (10 περιπου χρονων) και μετα δεν ηθελε να κατσει αλλο. Αφηστε την τρελη ουρα για το καρουζελ και το τραμπολινο. Πληρωσαμε συνολο 19 € για να μπουμε (2 μεγαλοι και βραχιολακι για την μικρη) + ποπ κορν + κατι αυτοκινητακια με ευρω....

Δραμα .....δεν μου άρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ....και ουτε και της μικρης μου.

Α και σκεφτειτε οτι πηγαμε 5 το απογευμα και στην εισοδο ...αφου περιμεναμε μιση ώρα για να μπουμε....μας ειπαν οτι είμαστε τυχεροι γιατι δεν εχει παρα πολυ κόσμο.

Τα συμπερασματα δικά σας....τονιζω πως αυτη ειναι η δικη μου γνωμη...που σαφως είναι υποκοειμενικη.

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα, εμεις πήγαμε την προηγουμενη Κυριακη το απογευμα....η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι είναι παρα πολυ ακριβο για αυτο που προσφέρει και πολύ χαμηλου επιπέδου....Φουσκωτά κακης ποιότητας πολυκαιρισμένα - αγενες προσωπικο, καπνισμα παντου ανάμεσα στα παιδακια. Το παρουσιαζουν σαν κατι τελειο....όπως και εγω ετρεξα να παω γιατι ειχα εντυπωσιαστει με τη διαφημιση.

Ειναι απλα ενας μεγαλος παιδοτοπος με πολυ κόσμο που δεν μπορει κανενα παιδακι να το ευχαριστηθει.

Η δικια μου μπηκε στα φουσκωτα....είναι 4....και την ποδοπατησαν 2-3 φορες κατι μεγαλα παιδια (10 περιπου χρονων) και μετα δεν ηθελε να κατσει αλλο. Αφηστε την τρελη ουρα για το καρουζελ και το τραμπολινο. Πληρωσαμε συνολο 19 ? για να μπουμε (2 μεγαλοι και βραχιολακι για την μικρη) + ποπ κορν + κατι αυτοκινητακια με ευρω....

Δραμα .....δεν μου άρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ....και ουτε και της μικρης μου.

Α και σκεφτειτε οτι πηγαμε 5 το απογευμα και στην εισοδο ...αφου περιμεναμε μιση ώρα για να μπουμε....μας ειπαν οτι είμαστε τυχεροι γιατι δεν εχει παρα πολυ κόσμο.

Τα συμπερασματα δικά σας....τονιζω πως αυτη ειναι η δικη μου γνωμη...που σαφως είναι υποκοειμενικη.

 

 

Καλα έκανες και το ειπες!!!!! Να τα λεμε και αυτα .... με προφυλαξες αν και το υποψιαζομουν οτι κατι τετοιο θα επαιζε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Μια άλλη πρόταση είναι η Τεχνόπολη στο Γάζι, απο τις 20 Δεκεμβρίου....

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς πήγαμε την περασμένη Κυριακή. Το μωράκι μας είναι 13 μηνών. Γενικά δεν έχει πολλά να κάνει ένα τόσο μωρό, είναι για μεγαλύτερα παιδάκια. Σε γενικές γραμμές μου φάνηκε κάτι προχειροφτιαγμένο και δεν νομίζω να ξαναπήγαινα. Το προσωπικό κι εμένα μου φάνηκε αγενές σε αρκετές περιπτώσεις, υπήρχε κόσμος που κάπνιζε ανάμεσα στα παιδιά. Επίσης τη μέρα που πήγαμε εμείς είχε και τη συναυλία μιας τραγουδίστριας που πήγε κάποτε στη eurovision και δεν κατάλαβα γιατί θεώρησαν σωστό να την κουβαλήσουν εκεί την ώρα που παίζουν τα παιδιά. Το αποτέλεσμα ήταν ότι είχε απίστευτο θόρυβο λόγω των ηχίων. Γενικά δεν μας άρεσε. Η μικρή καλά πέρασε γιατί είναι βολική και γιατί έβλεπε κόσμο και έκανε και καρουζέλ. Για μια φορά ίσως να πάει κανείς, παραπάνω όμως δεν αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε και εμείς σήμερα. Λοιπόν οι εντυπώσεις ως εξής...

Μεγάλη αναμονή στα πάντα, ουρά να μπείς, ουρά σε όλα τα παιχνίδια. ΟΚ Κυριακή και έιχε κόσμο.

Decor χαμηλής αισθητικής και προχειροφτιαγμένο. Δεξιά αριστερά πάγκοι τύπου πανηγύρι που πουλάνε τα πάντα (από βραχιόλια μέχρι χαλβά φαρσάλων που λέει ο λόγος).

Τα παιχνίδια καθαρά παιδότοπου (φουσκωτά), τίποτα χριστουγεννιάτικο, το carousel καθόλου εντυπωσιακό, η πίστα για τα συγκρουόμενα 1 επί 1, στο τρενάκι το ένα βαγόνι χαλασμένο, ένα στρουμφοχωριό κλειστό γι ατο κοινό.....???????

Το προσωπικό το μισό γελαστό, το άλλο μισό μες στα νεύρα (Ο ΑΗ Βασίλης με το ζόρι την πάλευε).

 

Το περίμενα λίγο πιο christmas και με λίγο πιο διαδραστικά παιχνίδια χριστουγεννιάτικα.

 

Η άλλη όψη τώρα τα παιδιά που έιναι και το σημαντικότερο. ΞΕΤΡΕΛΑΘΗΚΑΝ!!!!!!!!!!!!!!!Τους άρεσε πάρα πολύ.

 

Πάντως αν πάτε πάρτε βραχιολάκι (11ΕΥΡΩ) αντί για είσοδο ? 4 γιατί έχει τόσα πολλά που σίγουρα τα μικρά θα σας γκρινιάζουν αν δεν κάνουν 5-6 και θα σας έρθει ακριβότερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ φέτος θα πω stop! Τέρμα στην παρακμή, τέρμα στα μαζικά θεάματα, αφού τελικά τίποτα το εξαιρετικό δεν έχουν, προτιμώ να τα πάμε μία απλή μέρα σε λούνα παρκ, τουλάχιστον να ξέρω και τί να περιμένω. Τώρα, αν διασκεδάζουν τα παιδιά χμ.... οκ, κάνουν χαρά, αλλά δεν πρέπει να τα απομακρύνουμε από τη σάχλα? Και ο τρόπος που διασκεδάζουμε, μαθαίνεται. Γι αυτό επιλέγουμε καλές θεατρικές παραστάσεις, καλά παιχνίδια, καλούς φίλους....

Αν τώρα που είναι στο χέρι μας δεν τα κατευθύνουμε σε κάτι πιο ψαγμένο και ποιοτικό αργότερα τί θα κάνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Aπ' ότι κατάλαβα θα είναι σαν το περσινό "χωριό του Αι-Βασίλη" που είχε γίνει στο Γουδί (Badmington). Απλώς μία ακόμα "αρπαχτή"...ήταν απογοητευτικά, και φέτος δεν πρόκειται να την ξανά πατήσω!

Link to comment
Share on other sites

Το να είναι προχειροφτιαγμένο δεν με χαλάει τόσο όσο οι αγενείς υπάλληλοι και το ελεύθερο κάπνισμα στους χώρους που παίζουν τα παιδιά. Απ' ότι βλέπω μάλλον πρέπει να βρούμε κάτι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φέτος θα πω stop! Τέρμα στην παρακμή, τέρμα στα μαζικά θεάματα, αφού τελικά τίποτα το εξαιρετικό δεν έχουν, προτιμώ να τα πάμε μία απλή μέρα σε λούνα παρκ, τουλάχιστον να ξέρω και τί να περιμένω. Τώρα, αν διασκεδάζουν τα παιδιά χμ.... οκ, κάνουν χαρά, αλλά δεν πρέπει να τα απομακρύνουμε από τη σάχλα? Και ο τρόπος που διασκεδάζουμε, μαθαίνεται. Γι αυτό επιλέγουμε καλές θεατρικές παραστάσεις, καλά παιχνίδια, καλούς φίλους....

Αν τώρα που είναι στο χέρι μας δεν τα κατευθύνουμε σε κάτι πιο ψαγμένο και ποιοτικό αργότερα τί θα κάνουμε?

 

Πολυ καλη ιδεα!!

Link to comment
Share on other sites

πο ποοο ρε παιδια δεν ξερω τι να κανω!

εχω 3 παιδια, διομισυ χρονων (ναι τριδυμα) και για πρωτη φορα φετος σκεφτηκα να τα παω καπου, αφου μεχρι σημερα δεν θα καταλαβαιναν και τιποτα και ηταν πολυ μικρα. αλλα 11 ευρο για βραχιολακι, 4 ευρο εισοδο και γενικα ενα χαλι απο οτι διαβαζω????

τι να κανω? να τα παω?

ασε που θελω kai support γιατι εγω και ο αντρας μου 3 παιδια, δεν....

ο ενας παει εδω ο αλλος σερνεται κατω, ο αλλος τρεχει απο την αλλη

θα μου φυγουν τα μαλλιοκεφαλα, ασε τη βενζινη.

 

πφ.... δεν ξερω τι να κανω, με προβληματισατε πολυ!

ξερω σιγουρα τα παιδια θα περασουν καλα, αλλα ειναι ηδη πολλα τα λεφτα...

τι να κανω??

xx

SM

Link to comment
Share on other sites

πο ποοο ρε παιδια δεν ξερω τι να κανω!

εχω 3 παιδια, διομισυ χρονων (ναι τριδυμα) και για πρωτη φορα φετος σκεφτηκα να τα παω καπου, αφου μεχρι σημερα δεν θα καταλαβαιναν και τιποτα και ηταν πολυ μικρα. αλλα 11 ευρο για βραχιολακι, 4 ευρο εισοδο και γενικα ενα χαλι απο οτι διαβαζω????τι να κανω? να τα παω?

ασε που θελω kai support γιατι εγω και ο αντρας μου 3 παιδια, δεν....

ο ενας παει εδω ο αλλος σερνεται κατω, ο αλλος τρεχει απο την αλλη

θα μου φυγουν τα μαλλιοκεφαλα, ασε τη βενζινη.

πφ.... δεν ξερω τι να κανω, με προβληματισατε πολυ!

ξερω σιγουρα τα παιδια θα περασουν καλα, αλλα ειναι ηδη πολλα τα λεφτα...τι να κανω??

 

1ον μακαρι παντα να εχεις τοοοσο σοβαρους προβληματισμους (οχι ειρωνικα, αληθεια!!) :D Το μονο που θα σκεφτομουν ειναι πώς θα τα επιβλεπεις με ασφαλεια, να εχεις το νου σου ή καμμια θεια μαζι.

2ον τι ακους τι λεει ο ενας κι ο αλλος. Εμεις λεμε να παμε. Γιατι ο,τι και να γραφουν οι παραπανω και ειναι σεβαστο, και ευχαριστουμε που τα λενε γιατι τωρα δεν θα εχω και υψηλες προσδοκιες, σχεδον ολοι λενε οτι στα παιδια αρεσει-και για τα παιδια θα παω. Και στην τεχνοπολη θα παμε με το καλο, και οπου εχει καρουζελ, χιονανθρωπους, αγιοβασιληδες....ακομα και στον αγιο δημητριο, στην ομονοια, παντου.

 

Εχουμε Χριστουγεννα, ειναι φετος ολα ΧΑΛΙΑ και θελουμε να μπουμε και λιγο σε Χριστουγεννιατικο κλιμα-ακομα και με φελιζολ.....

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να παμε σε ενα μερος που δεν αξιζει και να δωσουμε τα ωραιοτατα λιγοστα λεφτακια μας? Ας διαλεξουμε μια ωραια παρασταση να δουμε με τα παιδια μας, ας παμε μια βολτα στο βιβλιοπωλειο, μια βολτα στο κοντινοτερο παρκο...

Καποια στιγμη πρεπει να τους δωσουμε και το μηνυμα οτι δεν μασαμε απο προχειροτητες!!!

Link to comment
Share on other sites

πο ποοο ρε παιδια δεν ξερω τι να κανω!

εχω 3 παιδια, διομισυ χρονων (ναι τριδυμα) και για πρωτη φορα φετος σκεφτηκα να τα παω καπου, αφου μεχρι σημερα δεν θα καταλαβαιναν και τιποτα και ηταν πολυ μικρα. αλλα 11 ευρο για βραχιολακι, 4 ευρο εισοδο και γενικα ενα χαλι απο οτι διαβαζω????

τι να κανω? να τα παω?

ασε που θελω kai support γιατι εγω και ο αντρας μου 3 παιδια, δεν....

ο ενας παει εδω ο αλλος σερνεται κατω, ο αλλος τρεχει απο την αλλη

θα μου φυγουν τα μαλλιοκεφαλα, ασε τη βενζινη.

 

πφ.... δεν ξερω τι να κανω, με προβληματισατε πολυ!

ξερω σιγουρα τα παιδια θα περασουν καλα, αλλα ειναι ηδη πολλα τα λεφτα...

τι να κανω??

 

Εγώ όταν ήταν 1-2ετών διάλεγα μέρη που δε χρειαζόταν να χαλάσουμε λεφτά γιατί είναι μικρά τα παιδιά και μπορείς ακόμα να τα ξεγελάσεις και να περάσουν εξίσου καλά!

Ας πούμε, πηγαίναμε βόλτα στο allou fun park, ή όπου ήταν στολισμένα και αν θέλουν μπορείς να τα βάλεις στο καρουζελ ή στα παιχνίδια που παίρνουν κέρματα. Οικονομικά και πολύ ωραία θα περάσουν.

Link to comment
Share on other sites

Εμεις πηγαμε χτες με ολη την ομάδα της Playgroup Hellas. Δεν καπνιζε κανενας μεσα στο χωρο, δεν ειχε ουρα (γιατι δεν ειχε κοσμο) το Σ/Κ αν εχει μονο ενα ταμειο πισυτευω θα γινεται πανικος βεβαια...

Πηραμε βραχιολακι των 11€ αξιζει με την προσφορα στα 9.90...

Τα μικρα ηλικιες 2-5 ετων περασαν τελεια!!! Εγω για αυτα που πληρωσα μια χαρα ικανοποιημενη ημουν. Οι ανεργοι δεν πληρωνου ουτε την εισοδο με τα 3Ε τα παιδια κανονικα. Τα παιδια εκαναν απειρες (ειλικρινα) φορες καρουσελ, αυτοκινητακια, συγκρουομενα, τρανακι και επαιξαν και στα φουσκωτα. Εμεις αποφυγαμε τα παιχνιδια με το κερμα γιατι σιγουρα θα ανεβαζαν το κοστος. Τελικο συμπερασμα αξιζε μια χαρα για το κοστος του!

Τα καλυτερα ερχονται...

2sgpp2.pngn2LTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...