Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Το σποράκι μου πέταξε.....


Stav77

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Ελπίζω να είστε καλά!

Εγώ είμαι λίγο σοκαρισμένη!

Βγήκαν οι εξετάσεις....Έχω αποδεδειγμένη θρομβοφιλία!!!!!!

Μόλις μίλησα με την αιματολόγο του νοσοκομείου

Σε ενδεχόμενη επόμενη εγκυμοσύνη, θα χρειστεί να κάνω αντιπηκτικές ενέσεις! Τι να πω!

Εντελώς ανεπάντεχο. Ευτυχώς που ο γυναικολόγος με έστειλε να κάνω την εξέταση, έστω και με μία αποβολή.

Είμαι πολύ στεναχωρημένη!!!!!

Τουλάχιστον βρέθηκε μία αιτία.....

Σας φιλώ πολύ πολύ και ....ψαχτείτε....μην ακούτε για τυχαία περιστικά και αποβολές. Σας αγαπώ.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 287
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Stav77

    Stav77 70 δημοσιεύσεις

  • matina80

    matina80 65 δημοσιεύσεις

  • edel84

    edel84 49 δημοσιεύσεις

  • SYMM

    SYMM 41 δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Ελπίζω να είστε καλά!

Εγώ είμαι λίγο σοκαρισμένη!

Βγήκαν οι εξετάσεις....Έχω αποδεδειγμένη θρομβοφιλία!!!!!!

Μόλις μίλησα με την αιματολόγο του νοσοκομείου

Σε ενδεχόμενη επόμενη εγκυμοσύνη, θα χρειστεί να κάνω αντιπηκτικές ενέσεις! Τι να πω!

Εντελώς ανεπάντεχο. Ευτυχώς που ο γυναικολόγος με έστειλε να κάνω την εξέταση, έστω και με μία αποβολή.

Είμαι πολύ στεναχωρημένη!!!!!

Τουλάχιστον βρέθηκε μία αιτία.....

Σας φιλώ πολύ πολύ και ....ψαχτείτε....μην ακούτε για τυχαία περιστικά και αποβολές. Σας αγαπώ.......

 

 

Καλημερα Stav μου, το ξερω ειναι πολυ δυσκολο αυτο που περασες και σε καταλαβαινω απολυτα, ειμαι και γω στην ιδια φαση νιωθω πολυ πονο στεναχωρια, δυστηχια και ολα τα αρνητικα.

Ευτυχως κοριτσακι μου που βρεθηκε η αιτια, ωστε την επομενη φορα που θα ξανα μεινης εγκυος να πανε ολα καλα!!!

Οι γιατροι πολυ συχνα λενε για τυχαια περιστατικα, αλλα δεν μπορουμε να διακινδυνευσουμε και να εχουμε την ιδια καταληξη.

 

Σου ευχομαι Καλα Χριστουγεννα!!! με υγεια και ευτυχια στο σπιτικο σας

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ωχ, ωχ!! Σφάζονται κοριτσάκια στην ποδιά μου!!! :D Σας ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση κοπέλες!! Ματίνα μου, ο,τι επιθυμείς σου εύχομαι για τις γιορτές, με υγεία, αγάπη και αγαπημένα πρόσωπα πάντα δίπλα σας!! Να χαίρεσαι την μπουμπού σου!!

Ολγάκι και εσύ να είσαι καλά, καλές γιορτές και να χαίρεσαι την οικογένειά σου!!! Φιλιά :P πολλά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Ελπίζω να είστε καλά!

Εγώ είμαι λίγο σοκαρισμένη!

Βγήκαν οι εξετάσεις....Έχω αποδεδειγμένη θρομβοφιλία!!!!!!

Μόλις μίλησα με την αιματολόγο του νοσοκομείου

Σε ενδεχόμενη επόμενη εγκυμοσύνη, θα χρειστεί να κάνω αντιπηκτικές ενέσεις! Τι να πω!

Εντελώς ανεπάντεχο. Ευτυχώς που ο γυναικολόγος με έστειλε να κάνω την εξέταση, έστω και με μία αποβολή.

Είμαι πολύ στεναχωρημένη!!!!!

Τουλάχιστον βρέθηκε μία αιτία.....

Σας φιλώ πολύ πολύ και ....ψαχτείτε....μην ακούτε για τυχαία περιστικά και αποβολές. Σας αγαπώ.......

Καλή μου Σταβ τουλάχιστον τώρα ξέρεις και τί φταίει και τί πρέπει να κάνεις!!! Όλα θα πάνε καλά γλυκιά μου! Φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Stav μου, το ξερω ειναι πολυ δυσκολο αυτο που περασες και σε καταλαβαινω απολυτα, ειμαι και γω στην ιδια φαση νιωθω πολυ πονο στεναχωρια, δυστηχια και ολα τα αρνητικα.

Ευτυχως κοριτσακι μου που βρεθηκε η αιτια, ωστε την επομενη φορα που θα ξανα μεινης εγκυος να πανε ολα καλα!!!

Οι γιατροι πολυ συχνα λενε για τυχαια περιστατικα, αλλα δεν μπορουμε να διακινδυνευσουμε και να εχουμε την ιδια καταληξη.

 

Σου ευχομαι Καλα Χριστουγεννα!!! με υγεια και ευτυχια στο σπιτικο σας

Λιν μου σου εύχομαι από δω και πέρα όλα να πάνε καλά και του χρόνου να μετράμε πολλά νέα μωράκια όλες μας!!! Υγεία, ευτυχία και υπομονή στα δύσκολά!!! Φιλιά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα Stav μου, το ξερω ειναι πολυ δυσκολο αυτο που περασες και σε καταλαβαινω απολυτα, ειμαι και γω στην ιδια φαση νιωθω πολυ πονο στεναχωρια, δυστηχια και ολα τα αρνητικα.

Ευτυχως κοριτσακι μου που βρεθηκε η αιτια, ωστε την επομενη φορα που θα ξανα μεινης εγκυος να πανε ολα καλα!!!

Οι γιατροι πολυ συχνα λενε για τυχαια περιστατικα, αλλα δεν μπορουμε να διακινδυνευσουμε και να εχουμε την ιδια καταληξη.

 

Σου ευχομαι Καλα Χριστουγεννα!!! με υγεια και ευτυχια στο σπιτικο σας

 

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ. Διαβάζω την περίπτωση σου στην άλλη σελίδα. Είμαι πολύ στεναχωρημένη με την κατάληξη της εγκυμοσύνης σου, όμως σου λέω πραγματικά....θα έρθουν καλύτερες μέρες. Υπομονή, επιμονή, πίστη και θέληση χρειάζεται.

Του χρόνου όλες θα μιλάμε με φουσκωμένες κοιλίτσες ή με μωρά στην αγκαλιά ...τα δικά μας μωρά.

Σου εύχομαι ολόψυχα Καλά Χριστούγεννα με υγεία και χαρά.

Σου κάνω μια ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΚΑΛΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου Σταβ τουλάχιστον τώρα ξέρεις και τί φταίει και τί πρέπει να κάνεις!!! Όλα θα πάνε καλά γλυκιά μου! Φιλάκια

 

Φιλενάδα σε ευχαριστώ πολύ!!!

Θα τα πούμε με πμ.

Φιλί στη μπουμπού

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Ελπίζω να είστε καλά!

Εγώ είμαι λίγο σοκαρισμένη!

Βγήκαν οι εξετάσεις....Έχω αποδεδειγμένη θρομβοφιλία!!!!!!

Μόλις μίλησα με την αιματολόγο του νοσοκομείου

Σε ενδεχόμενη επόμενη εγκυμοσύνη, θα χρειστεί να κάνω αντιπηκτικές ενέσεις! Τι να πω!

Εντελώς ανεπάντεχο. Ευτυχώς που ο γυναικολόγος με έστειλε να κάνω την εξέταση, έστω και με μία αποβολή.

Είμαι πολύ στεναχωρημένη!!!!!

Τουλάχιστον βρέθηκε μία αιτία.....

Σας φιλώ πολύ πολύ και ....ψαχτείτε....μην ακούτε για τυχαία περιστικά και αποβολές. Σας αγαπώ.......

 

Stav μου, να σου πω την αληθεια, μολις διαβασα τα νεα σου ανακουφιστηκα!!! Μην στεναχωριεσαι καθολου, τωρα ξερεις τι ευθυνεται γι αυτο που σου συνεβη, εγω επρεπε να εχω 2 αποβολες για να βρω οτι ειχα θρομβοφιλια. Και να ξερεις οτι στην επομενη εγκυμοσυνη σου με την αγωγη που θα ακολουθησεις θα πανε ολα καλα!! Το στεναχωρο θα ηταν να μην ηξερες τι φταιει. Κοριτσακι μου, θα δεις....τωρα μενει μονο να νιωσεις ετοιμη για αλλη μια προσπαθεια. Η συνεχεια θα σε δικαιωσει και το αποτελεσμα το ιδιο!! Φιλακια πολλα και...καλα Χριστουγεννα!! -Ειναι και περασμενες δωδεκα!!-

Link to comment
Share on other sites

Και να ξερεις...δυστυχως οι γιατροι συνηθως με την αποβολη -και συνηθως οχι την πρωτη- στελνουν για εξεταση θρομβοφιλιας.Την πρωτη φορα λενε οτι ηταν τυχαιο, απο τη δευτερη αποβολη και μετα υποψιαζονται....οταν εμεις εχουμε χασει για δευτερη φορα την γη κατω απο τα ποδια μας....για τον εαυτο μου μιλαω τωρα....φιλακια στον γιοκα σου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Kαλημερα,καταλαβαινω απολυτα πως αισθανεσαι γιατι κι εγω περιμενα οτι αυτα τα χριστουγεννα θα ηταν διαφορετικα για μενα και οτι θα εντυνα το μωρο μου αγιο-βασιλη.Μην αγχωνεσαι και μην σκεφτεσαι τι συνεβη γιατι δεν οφελει πουθενα..Μαζεψε οση δυναμη σου εχει απομεινει και προχωρα μπροστα..

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

1 χρόνος πέρασε....

1 χρόνος γεμάτος πόνο, κλάμα, θυμό, άρνηση, αποδοχή και χαμόγελο.....

1 χρόνος μακρυά σου, ψυχή μου, καρδιά μου, αίμα μου.....

Αγγελούδι μου, πέρσι τέτοια ώρα σε αποχωριζόμουν, σε ένα κρύο χειουργικό κρεβάτι.......

Έκλαψα πολύ, πόνεσα πολύ....

Και εκεί που τα δάκρυα άρχισαν να στερεύουν, εσύ, ώσαν ένα αγγελάκι με φωτοστέφανο, μου έστειλες την αδελφούλα σου.....

Σποράκι μου, ποτέ δεν έφυγες από τη σκέψη μου, από τη ψυχή μου.....

Ξέρω ότι με βλέπεις από εκεί ψηλά, με συντροφεύεις και δε με ξεχνάς.....

Ένα κεράκι αναψα απόψε εις μνήμη σου........

Μού λείπεις.......

Θα είσαι πάντα το εν δυνάμει δεύτερο παιδί μου, και ας μη σε άγγιξα ποτέ, και ας μη σε μύρισα ποτέ, και ας μη σε αγκάλιασα ποτέ......

 

Φώτισε με αστέρι μου.....

Η μαμά σου

Link to comment
Share on other sites

1 χρόνος πέρασε....

1 χρόνος γεμάτος πόνο, κλάμα, θυμό, άρνηση, αποδοχή και χαμόγελο.....

1 χρόνος μακρυά σου, ψυχή μου, καρδιά μου, αίμα μου.....

Αγγελούδι μου, πέρσι τέτοια ώρα σε αποχωριζόμουν, σε ένα κρύο χειουργικό κρεβάτι.......

Έκλαψα πολύ, πόνεσα πολύ....

Και εκεί που τα δάκρυα άρχισαν να στερεύουν, εσύ, ώσαν ένα αγγελάκι με φωτοστέφανο, μου έστειλες την αδελφούλα σου.....

Σποράκι μου, ποτέ δεν έφυγες από τη σκέψη μου, από τη ψυχή μου.....

Ξέρω ότι με βλέπεις από εκεί ψηλά, με συντροφεύεις και δε με ξεχνάς.....

Ένα κεράκι αναψα απόψε εις μνήμη σου........

Μού λείπεις.......

Θα είσαι πάντα το εν δυνάμει δεύτερο παιδί μου, και ας μη σε άγγιξα ποτέ, και ας μη σε μύρισα ποτέ, και ας μη σε αγκάλιασα ποτέ......

 

Φώτισε με αστέρι μου.....

Η μαμά σου

 

Stav, χαιρομαι που σε ξανα συναντω! ελπιζω να με θυμασαι..

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...