Recommended Posts

Ellemphriem δίκαιο έχεις παντού καλή παντού και κακοί. Στα ιδιωτικά νοσοκομεία λογικό ένα να μην δίνουμε φακελάκι αφού όλα τα πληρώνουμε μετρητής και με το παραπάνω αυτό μας έλειπε να δώσουμε και φακελάκι. Όταν νοσηλεύεσαι σε ένα ιδιωτικό μαιευτήριο και για κάποιο λόγο , είσαι έγκυος και χρειάζεσαι ένα γιατρό άλλης ειδικότητας για να σε παρακολουθεί ταυτόχρονα και αυτός πχ ένα παθολόγο αυτός πληρώνετε από το νοσοκομείο φυσικά τον πληρώνεις και εσύ με έμμεσο τρόπο γιατί όταν βλέπεις στο τέλος τις εξετάσεις που σου έχει κάνει, στο λογαριασμό το κόστος είναι τετραπλάσιο από ότι να τις έκανες έξω πχ μια απλή γενική αίματος. Επίσης και σε έμενα φώναξαν γιατρό από άλλο νοσοκομείο για να δει την περίπτωση μου αφού τα είχαν κάνει σκ..α και τα είχαν χαμένα αυτό μου έλειπε να τους ευχαριστήσω και από πάνω. Μακάρι να μην τα είχαν κάνει σκα..α και να μην χρειαζόταν να φώναζαν από άλλο νοσοκομείο κανέναν γιατρό. Ξέρω πολλές περιπτώσεις για μωράκια που γεννήθηκαν σε ιδιωτικά μαιευτήρια και τα μετέφεραν στα δημόσια αλλά δυστυχώς χάνετε πολύτιμος χρόνος. Πάντα στις δύσκολες περιπτώσεις πάντα έρχεται κάποιος γιατρός από αλλού η μεταφέρετε ο ασθενής σε δημόσιο νοσοκομείο. ΓΙΑΤΙ?

Διαφημίσεις

Και στην θεσσαλονικη τα ιδια γινονται..το πρωτο μου παιδι στο γενεσις με αθλιο γιατρο κοντεψα να πεθανω..το 2 στο παπαγεωργιου οπου επαθα παλι αιμμοραγια μητρας αλλα ηρθαν αμεσως αιματολογοι και την γλιτωσα...και εγω υποστηριζω τα δημοσια Νοσοκομεια αν εξαιρεσεις την συμπεριφορα στον οροφο πανω των νοσηλευτριων.

καλυσπερα ειμαι συνγκλονισμενη με αυτο που συνεβη στο μωρακι σας σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να βρεισ την δυναμη μεσα σου και να προσπαθησεις να ξεπερασεις αυτο που καπιοιι σου προκαλεσαν ...... οτζεφερακος ειναι ογιατρος που με βοηθησε να γινω μανουλα μετα απο 3 συνεχομενες αποβολεςπηγα στον τζεφερακο και τα καταφερα αλλα ειναι στο λητω

Σίγουρα ο γιατρός σου θα είναι η εξαίρεση του κανόνα ,χάρη στις εξαιρέσεις επιβεβαιώνετε ένας κανόνας. Άλλωστε και εσύ για να γραφείς αυτό το μοναδικό μήνυμα μέχρι σήμερα - παρόλο που είσαι στο forum από το2009 - σίγουρα θα είναι ένας πολύ κάλος γιατρός.

Πωπω βρε κοπελα μου τι να πω διαβαζα το μηνυμα σου και εχω βουρκωσει.Τι ανευθυνοτητα ειναι αυτη.Περασα απο ΜΕΝΝ αλλα στο μητερα κι εκει ακουστικαν καποιες λοιμωξεις στα βαρια αλλα γενικα ηταν σχολαστικοι με καθαριοτητα και αυστηροι.Γενικα για τη μοναδα του λητω δεν εχω ακουσει καλα λογια λενε πως ειναι υποτυπωδης.

Ευχομαι να γιανει γρηγορα η καρδουλα σου και να βαλεις μπρος για να αποκτησεις ενα ακομα παιδακι και να σου πανε ολα καλα απο δω και περα.

Αλλα και για τα δημοσια κοπελα μου μην νομιζεις πως ειναι καλυτερα εχω ακουσει κι εκει να αφηνουν παιδια να μην εχουν κοιτιδες να τα βαλουν και πεθαινουν.Ασε στην Ελλαδα ζουμε κοπελα μου!!!!!!

Εγω παντως τωρα πια εχω ιδιωτη γιατρο και οταν ερθει η στιγμη θα γεννησω σε ιδιωτικο μαιευτηριο. Εχω πολυ κακη εμπειρια σε δημοσιο νοσοκομειο και σε γιατρο που ηταν και διευθυντης!! (στα απογευματινα ραντεβου με 50 ευρω την επισκεψη) με παρακολουθουσε 6 χρονια μου εδινε κλομιφαινη για 7 μηνες μετα σταματουσα για 3 μηνες αυτο γινοταν επι 5 χρονια χωρις εξετασεις χωρις υπερηχους για να δουμε αν κανω ωαρια χωρις τιποτα. Οταν σταματησα την θεραπεια εμεινα απο μονη μου εγκυος πηγαινα καθε 2 μηνες. Πολλες απο τις εξετασεις που δινονται εγω δεν εκανα διοτι δεν ηξερα οτι υπαρχουν. Ειχα αγνοια νομιζα πως το δυσκολο ειναι να μεινω εγκυος και απο κει και περα ολα θα ειναι ροδινα τα πραγματα για μενα δυστυχως δεν εξελιχτηκαν ομαλα οπως το εχω ξαναπει εκανα διακοπη στην 22 εβδ. μπηκα στο δημοσιο νοσοκομειο το πρωι οπου εκεινη την ημερα εφημερευε ο γιατρος μου μου βαλε 2 υποθετα ενας ειδικευομενος και με αφησαν μονη μου σε ενα δικλινο ( ευτυχως ηταν ο αντρας μου κοντα μου) και το λεω αυτο γιατι δεν πατησε ουτε γιατρος ουτε μαια ουτε νοσοκομα στο δωματιο μετα απο 10 ωρες πονου γεννησα με την βοηθεια του αντρα μου και κανενος αλλου το τονιζω αυτο. ο ιδιος εκοψε τον λωρο και τυλιξε το μωρο σε μια κουβερτα και εννοειται πως το αλλο πρωι στις 7 η ωρα υπεγραψε και φυγαμε. ΓΙ αυτο τον λογο νευριαζω οταν κατηγορουν τα ιδιωτικα (χιλιες φορες να πληρωσω προκειμενου να μου φερθουν σαν ανθρωπο) κατα την γνωμη μου πρεπει να κατηγορουν γιατρους που δεν ειναι ανθρωποι πανω απο ολα ειτε ειναι δημοσιοι ειτε ιδιωτες δεν λεω υπαρχουν καλοι γιατροι και σε δημασια αλλα και σε ιδιωτικα νοσοκομεια μην τα ισοπεδωνουμε και ολα. Μεριδιο ευθυνης φερω και εγω για οσα μου συνεβησαν γιατι δεν πηγα να ζητησω δευτερη γνωμη για την κατασταση μου..

Δεν είχα δει την καταγγελία της κοπέλας για το ΛΗΤΩ.

Δυστυχώς και η δική μου εμπειρία από το Λητώ είναι...Έχω ήδη γράψει την ιστορία μου-που είναι διαφορετική από της ΕΥΦΡΑΙΜΙΑΣ αλλά τραγική..

Βέβαια στην περίπτωση του ΛΗΤΩ έχεις να κάνεις με τον όμιλο MIG και άντε να βγάλεις άκρη, αλλά κάτι πρέπει να γίνει !δεν μπορεί να γίνονται τόσα λάθη και να μην αναλαμβάνει ποτέ κανείς την ευθύνη!!!!!!!!!!

κατα την γνωμη μου πρεπει να κατηγορουν γιατρους που δεν ειναι ανθρωποι πανω απο ολα ειτε ειναι δημοσιοι ειτε ιδιωτες .

Διαβαζω απο χτες το θεμα και θα μου επιτρεψετε να πω και εγω τη γνωμη μου.Θεωρω λοιπον κ εγω πως ειναι θεμα γιατρου.Περισυ αν θυμαστε ειχε ειπωθει κ στις ειδησεις σε δημοσιο νοσοκομειο ειχαν πεθανει μωρα στη ΜΕΝ απο λοιμωξη και απο εγκυρη πηγη εμαθα πως εγινε λογω κακης συντηρησης και μη καθαρισμου των θερμοκοιτιδων.Επισης παλι δεν ειχε γινει χαμος που σε δημοσιο δεν υπηρχε θερμοκοιτιδα γεννηθηκε το μωρακι κ δεν υπηρχε και σωστα εξοπλισμενο ασθενοφορο κ το μωρο μεχρι να παει στο Παιδων πεθανε.Φιλη μου ομως που γεννησε στο εν λογω ιδιωτικο μαιευτηριο ο ιδιος ο γιατρος της κανονισε κ ηρθε ασθενοφορο κ πηγε το μωρο στο Παιδων.Γιαυτο θεωρω οτι ειναι θεμα γιατρου και δυστυχως στη χωρα που ζουμε με ενα Συστημα Υγειας που ασθενει ας προσευχομαστε ο Θεος να αναλαμβανει.Ευχομαι σε ολες εσας με τετοιες ιστοριες γρηγορα να απαλυνει ο πονος σας.

2xgIp3.png1RTwp3.png

Είναι φυσικά και θέμα γιατρού αλλά και θέμα νοσοκομείου!!

Γιατί όταν συμβεί το οτιδήποτε, το νοσοκομείο προστατεύει το γιατρό και ο γιατρός το νοσοκομείο!!ο μόνος που μένει απροστάτευτος και στο έλεος του Θεού είναι ο ασθενής..

Λίγοι από εμάς μπορούν να αισθανθούν τον πόνο αυτής της κοπέλας που έχασε μέσα από τα χέρια της την μικρή Ευφραιμία... Πάντα, οι απόψεις θα διίστανται σε σχέση με τα δημόσια ή τα ιδιωτικά νοσοκομεία και αντίστοιχα τους γιατρούς τους. Εγώ γέννησα στο ΜΗΤΕΡΑ με αρκετές επιπλοκές. Από λανθασμένη εκτίμηση του τότε γιατρού μου, πήγα 2.30 τη νύχτα με ελάχιστα σπασμένα "νερά", χρώματος καφέ και πράσινου. Με κράτησαν αρκετή ώρα για τη συνέντευξη σε σχέση με το ιστορικό υγείας της οικογένειας. Με έβαλαν στο δωμάτιο για να γθυθώ και να πάω τουαλέτα.΄Έφεραν τον καρδιοτοκογράφο και με ρώτησαν αν έχουν σπάσει τα νερά μου... Στο άκουσμα καφέ και πράσινου χρώματος λέει η μία μαία στην άλλη "Ρε, φέρε την προϊσταμένη γιατί αυτή εδώ λέει κάτι για καφέ πράσινα..." Ρωτάει αυτή που έκανε τον καλλωπισμό "Καλά, εγώ να της κάνω το κλίσμα;" Απαντάει "Ποιο κλίσμα; Δεν προλαβαίνουμε..." Βγαίνουμε στο διάδρομο, μου βγάζανε τα χρυσαφικά τρέχοντας... Προσπαθούν να με βάλουν σε ένα δωμάτιο ωδινών αλλά δεν χωρούσε το φορείο. Βγάζουν πάνω από το κεφάλι μου μία καρέκλα κι ένα μικρό τραπεζάκι. Ο γιατρός μου πουθενά. Ο άντρας μου το ίδιο. Μου περνάνε δύο ζώνες... Άκουγα τους παλμούς του μωρού και η άλλη μετρούσε τις συσπάσεις. Μου βάζουν έναν ορό. Έρχεται μία μαία και μετά άλλη μία. Μου πιάνουν τη συζήτηση...Εγώ ήρεμη...Ανεβαίνουν οι παλμοί του μικρού...Φεύγουν και οι δύο...Βλέπω στο απέναντι χειρουργείο έναν φυσιολογικό τοκετό. Ακούω τους παλμούς του μωρού μου...Έρχεται επιτέλους ο γιατρός μου...Μου λέει ότι ο μικρός είναι ψηλά...ότι δυσφορεί...Εγώ ήρεμη...Μου λέει ότι έχει κάνει κακά του...Αρχίζω να θυμώνω.. Του προτείνω να πάμε για καισαρική χωρίς δεύτερη σκέψη...Εκείνος διστακτικός...Του λέω προχωράμε...Ενημέρωσε τους δικούς μου και φώναξε αναισθησιολόγο για την επισκληρίδιο...Φεύγουν όλοι...Είμαι μόνη και ακούω τους παλμούς του παιδιού μου να πέφτουν και τέλος να σταματούν τελείως...Σκέφτομαι "Το χάνω"... Χτυπάω το χέρι μου στον τοίχο, φωνάζω...Έρχονται κάποιοι τρέχοντας...Πέφτουν τα οξυγόνα...Μου λένε "Κράτα το κορμί σου αριστερά και ανάσαινε να σώσεις το παιδί σου"...Με τρέχουν με το φορείο γυμνή στους διαδρόμους...Με ρωτάνε για τα βλαστοκύτταρα...Ο τραυματιοφορέας τους φωνάζει να με αφήσουν ήσυχη. Μπαίνουμε στο χειρουργείο, με ρωτάνε τι έχω φάει και τι ώρα...Μου βάζουν ένα μασκάκι στο πρόσωπο...Αυτό πέφτει...Είμαι ξύπνια και δεν με βλέπει κανείς...Ακούω "Γιατρέ, μαρκάρω..."΄Σκέφτομαι "Θεέ μου θα το νιώσω!" Με βλέπει μία νοσηλεύτρια... Με ναρκώνουν... Ξυπνάω μέσα στο χειρουργείο, με ξαναναρκώνουν... Ξυπνάω μέσα στο χειρουργείο αφού έχουν τελειώσει όλα.. Μου φέρνουν να υπογράψω δυό χαρτιά...Με πάνε ανάνηψη...Έρχεται ο γιατρός μου και μου λέει "Το μωρό είναι στα πρόωρα, γιατί έχει ένα σημαδάκι στο χειλάκι του" Ρωτάω "Είναι λαγόχειλος;" "Όχι, παιδί μου..." και φεύγει...5 τα ξημερώματα... το παιδί πουθενά... Δεν κοιμάμαι καθόλου... 1 το μεσημέρι...το παιδί πουθενά. Σκέφτομαι "Το έχασα, τελικά". Είχε δώσει εντολή ο γιατρός να μη μου το φέρουν για να μην σοκαριστώ από τη σχιστία χείλους και υπερώας που είχε. Μου το φέρνουν 13.30 το μεσημέρι σκεπασμένο... Έχει σταφυλόκοκκο...Δεν ξέρω πώς. ΕνδομυΙκές αντιβιώσεις, νοσηλεία 10 ημερών...Συμβουλή από το γιατρό μου να μην το θηλάσω...Ζητάω θήλαστρο. Ζητάω να μην το ταϊζουν...Μου απαντούν "Ποιος να το ταϊσει και να'θελες; Δεν έχουμε πιπίλες για λαγόχειλα... Στείλτο πάλι στα πρόωρα που έχουν πιπίλες." Του δίνω μόνο μητρικό. Σκίζω τις πιπίλες με σκαρφιστήρα... Έχω επίπεδες θηλές... Το μωρό δεν κάνει αρνητική πίεση λόγω του ανοιχτού ουρανίσκου. Μου λένε "Κόψε το γάλα". Εγώ συνεχίζω...Οι κουβέρτες πάντα οι ίδιες...Από λεχώνα σε λεχώνα...Παθαίνει ίκτερο...Απαιτώ να το παίρνουν αμέσως μόλις το θηλάζω για να το βάζουν στη "λάμπα"...Με συνδέουν...Βγάζω το μωρό στο διάδρομο με το κουνάκι η ίδια...Με επιπλήττουν έντονα....Η ιστορία τελειώνει...Η νοσηλεία τελειώνει...Φεύγω για το σπίτι...Τα υπόλοιπα (αντιβίωση για 9 μήνες, 2 χειρουργεία, 13 ωτίτιδες σε 11 μήνες, 3 νοσηλείες) θα συνέβαιναν όπως κι αν είχα γεννήσει, όπου κι αν είχα γεννήσει... Γιατί όμως να ζήσω τα προηγούμενα;...Δοξάζω το Θεό και την Παναγία που τον βλέπω σήμερα γερό και δυνατό ... Νικητή... Το όνομά του Παναγιώτης...Αφιερωμένο στην Παναγία. Αυτή προσέχει τη μικρή Ευφραιμία και όλα τα άλλα παιδάκια που πήρε κοντά της...Συμπάσχω με όλες σας...Υποκλίνομαι στη δύναμή σας...Φιλιά στις ψυχές σας...

Διαφημίσεις

giomi διάβασα την ιστορία του τοκετού σου με κομμένη την ανάσα και ενίοτε ένιωσα να ανατριχιάζω.. Δόξα τω Θεώ που πήρες ζωντανό το παιδάκι σου, να τον χαίρεσαι τον Παναγιωτάκη σου και άλλη κοπέλα να μη ζήσει τον εφιάλτη που έζησες εσύ.

age.png

Σε ολες τις μανουλες που εχουν χασει ή εχουν παλεψει για να κρατησουν το μωρακι ή τα μωρακια τους εν ζωή ή εχουν περασει απο παρομοιο τραγικό γολγοθα ευχομαι καποια στιγμη η ψυχουλα τους να μπορεσει παλι να "ανασανει". Μακαρι καμια μανουλα, κανενας γονιος να περασει κατι τετοιο...

Αγγελουδια μου σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ γιατι καθε μερα μαζι σας ειναι ενα μεγαλο πανεπιστημιο χωρις ημερομηνια αποφοιτησης

Πάντα στις δύσκολες περιπτώσεις πάντα έρχεται κάποιος γιατρός από αλλού η μεταφέρετε ο ασθενής σε δημόσιο νοσοκομείο. ΓΙΑΤΙ?

Σε αυτο δεν διαφωνω καθολου! Τους μεταφερουν στα δημοσια γιατι τα ιδιωτικα ειναι 'ξενοδοχεια' χαρα μου. Εγω ομως ξερεις τι θα ηθελα? Ηθελα να γεννησω στο Αλεξανδρας ΑΛΛΑ με τον δικο μου γιατρο ο οποιος ηταν εξαιρετικος. Μου ειπε οκ το παληκαρι θα ειμαι εκει αν θες να γεννησεις Αλεξανδρας αλλα θα σε ξεγεννησει αυτος που θα ειναι στη εκαστοτε βαρδυα. Δεν μπορεις να διαλεξεις μιας και ο γιατρος σου εξ αρχης ειναι του ιδιωτικου. Μπορω να ειμαι μεσα αλλα δεν μπορω να επεμβω :-( Θα 'ηθελα' να μπορουμε να γενναμε στα δημοσια (που εχουν ΜΕΝΝ) και σωστη υποδομη για επειγοντα αλλα να μπορει να μας ξεγεννησει ο γιατρος της επιλογης μας (ητε ιδιωτικου, ητε δημοσιου). Πολλα ζηταω ε? :-(:-(:-(

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Συμφωνώ ότι ο γιατρός έχει τη μεγαλύτερη ευθύνη. Εγώ δεν έχω προσωπική άσχημη εμπειρία, αλλά διαβάζοντάς σας συμπάσχω μαζί σας. Εύχομαι όλα τα μωρούλια να γεννιούνται υγιέστατα και ο Θεός να δίνει δύναμη και κουράγιο στους γονείς που έχουν περάσει το γολγοθά ή τον περνάνε.

Κορίτσια αυτό που πρέπει να κοιτάμε πριν γεννήσουμε είναι η ΜΕΝ νεογνών. Αχρίαστη να'ναι βέβαια. Η καλύτερη είναι στο Παίδων, όπου όλες οι δύσκολες περιπτώσεις εκεί πάνε.

Μια φίλη μου γέννησε το 2008 στο Αρεταίειο έναν άντρακλα 4,500 γρ., 40εβδ και από λάθος του γιατρού της το μωρούλι της πέρασε 20 μέρες στη ΜΕΝ Παίδων. Από εκεί μάθαμε ότι αν θες να γεννήσεις σε δημόσιο, γέννα στο Έλενα.

Στο Μητέρα όπου γέννησα, μας είχαν πει ότι έχουν πολύ καλή μονάδα (δεν τη χρειάστηκαν πάντως τα μωρά μου). Και το καινούριο το ΓΑΙΑ έχει πολύ καλή, επίσης. Για τα άλλα ιδιωτικά δε λέω γιατί δεν ξέρω.

8jPDp3.pngmAB8p3.png

Διαφημίσεις

Ellemphriem στα δημόσια νοσοκομεία μπορεί σε μια επέμβαση ,σε ένα τοκετό να μπει μέσα ένας γιατρός που θα ζητήσεις εσύ, μπορεί να είναι οποιασδήποτε ειδικότητα αρκεί να είναι γιατρός πχ μπορεί σε έναν τοκετό να ζητήσεις να βρίσκετε μέσα ένας καρδιολόγος γιατί μπορεί να είναι συγγενής σου και με την παρουσία του να νιώθεις ασφάλεια. Αυτός ο γιατρός δεν έχει το δικαίωμα να επέμβει πουθενά κατά την διάρκεια της επέμβαση. Πολλές φορές ζητάνε την παρουσία κάποιου γιατρού οι ασθενής για να έχουν νομικά και την μαρτύρια ενός ειδικού, εάν χρειαστεί ,εάν κάτι δεν έγινε σωστά. Αυτό που ζητάς εσύ δεν γίνετε γιατί αν ήταν εσύ θα είχαμε μόνο δημόσια νοσοκομεία και με ιδιώτες γιατρούς .Σε δημόσια νοσοκομεία δημόσιοι γιατροί σε ιδιωτικά νοσοκομεία ιδιώτες γιατροί και στα ιδιωτικά νοσοκομεία ισχύ κάτι αντίστοιχο μόνο εκεί αν θέλει ο γιατρός μπορεί και να επέμβει και κάποιος άλλος και τις περισσότερες φορές οι ίδιοι γιατροί ζητάν την παρουσία κάποιου άλλου γιατρού που έρχεται από έξω. Πολλά ζητάς :-)

όσες φορές και να διαβάσω την ιστορία της ευφραιμίας με πιάνουν τα κλάμματα γμτ...:(:(:(

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Περισυ αν θυμαστε ειχε ειπωθει κ στις ειδησεις σε δημοσιο νοσοκομειο ειχαν πεθανει μωρα στη ΜΕΝ απο λοιμωξη και απο εγκυρη πηγη εμαθα πως εγινε λογω κακης συντηρησης και μη καθαρισμου των θερμοκοιτιδων.Επισης παλι δεν ειχε γινει χαμος που σε δημοσιο δεν υπηρχε θερμοκοιτιδα γεννηθηκε το μωρακι κ δεν υπηρχε και σωστα εξοπλισμενο ασθενοφορο κ το μωρο μεχρι να παει στο Παιδων πεθανε.Φιλη μου ομως που γεννησε στο εν λογω ιδιωτικο μαιευτηριο ο ιδιος ο γιατρος της κανονισε κ ηρθε ασθενοφορο κ πηγε το μωρο στο Παιδων.Γιαυτο θεωρω οτι ειναι θεμα γιατρου και δυστυχως στη χωρα που ζουμε με ενα Συστημα Υγειας που ασθενει ας προσευχομαστε ο Θεος να αναλαμβανει.Ευχομαι σε ολες εσας με τετοιες ιστοριες γρηγορα να απαλυνει ο πονος σας.

Ναι,,,,μεγαλο σκανδαλο αυτο για το δημοσιο μαιευτηριο.......και μαλιστα εγινε 2 φορες και μολυνθηκαν τα μωρα.....ειμαι σχεδον σιγουρη οτι πιο παλια τα δημοσια ηταν καλυτερα...

εδω μπηκα σε δημοσιο μαιευτηριο και ειχε βρωμια στουσ διαδρομους! φοβηθηκε το ματι μου.....και τα φακελακια συννεφο....

γενικα κυκλοφορει πολυ αγηρτια....βεβαια και στα ιδιωτικα σου κανουν επιπλεον επεμβασεις χωρις λογο.,,,αλλο τραγικο και αυτο.....να μην τους χρειαστεις τελικα,,,ουτε τους μεν ουτε τους δε.....

Ναι,,,,μεγαλο σκανδαλο αυτο για το δημοσιο μαιευτηριο.......και μαλιστα εγινε 2 φορες και μολυνθηκαν τα μωρα.....ειμαι σχεδον σιγουρη οτι πιο παλια τα δημοσια ηταν καλυτερα...

εδω μπηκα σε δημοσιο μαιευτηριο και ειχε βρωμια στουσ διαδρομους! φοβηθηκε το ματι μου.....και τα φακελακια συννεφο....

γενικα κυκλοφορει πολυ αγηρτια....βεβαια και στα ιδιωτικα σου κανουν επιπλεον επεμβασεις χωρις λογο.,,,αλλο τραγικο και αυτο.....να μην τους χρειαστεις τελικα,,,ουτε τους μεν ουτε τους δε.....

αυτο ακριβώς..:-(:-(:-(:-(:-(

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΣΧΕΔΟΝ ΧΡΟΝΙΑ ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ ΣΤΟ FORUM OXI ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ ΑΠΛΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΜΟΥ.. 03/06/10 Η ΕΥΦΡΑΙΜΟΥΛΑ ΜΟΥ ΑΠΕΚΤΗΣΕ ΕΝΑΝ ΑΔΕΡΦΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΕΤΑΙ.ΕΝΑΝ ΜΠΕΜΠΑΚΟ ΠΟΥ ΦΩΤΙΣΕ ΤΗ ΜΑΥΡΙΛΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΘΩ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΑΥΤΗΝ ΜΑΖΙ !ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΑΓΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΩΝΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ...ΑΠΟ ΤΟ ΠΩΣ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕΣΩ ΕΝΟΣ ΟΝΕΙΡΟΥ ΜΕΧΡΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΛΛΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΙΣΩΣ ΦΑΝΟΥΝ ΧΑΖΕΣ!ΔΕΝ ΕΧΑΣΑ ΠΟΤΕ ΤΗ ΠΙΣΤΗ ΜΟΥ ΑΝ Κ ΠΛΗΓΩΘΗΚΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ,ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΚΑΙ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΤΗΣ ΠΑΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΒΑΠΤΙΣΑ ΣΤΗ ΧΑΡΗ ΤΗΣ ΣΤΗ ΤΗΝΟ! ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΕΚΑΔΕΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΕΠΙΣΚΕΦΤΗΚΑ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΟ Κο ΧΡΥΣΑΓΗ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟΝ ΖΑΛΙΣΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΙΦΥΛΑΞΕΙΣ ΜΟΥ Κ ΤΟΥΣ ΦΟΒΟΥΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΤΟΝ ΚΟΥΡΑΖΩ!ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΔΙΚΑΣΤΙΚΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΑΝΑΒΟΛΗ Ο "ΓΙΑΤΡΟΣ " ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΛΥΨΕΙ ΛΟΓΩ ΙΑΤΡΙΚΟΥ ΛΑΘΟΥΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΧΑΣΕΙ Κ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΣΥΧΝΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΠΟΥ ΔΙΑΦΗΜΙΖΕΤΑΙ ΑΝΕΒΑΖΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΤΗ ΠΙΕΣΗ ΚΑΙ ΚΛΑΙΓΟΝΤΑΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΛΕΕΙ ΠΟΣΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΕΣ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΜΕΘΟΔΟΥΣ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ ...... ΑΧ ΕΥΦΡΑΙΜΟΥΛΑ ΜΟΥ ΑΣ ΜΗ ΜΙΛΗΣΩ ΕΙΠΑΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΕΛΩ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΣΕ ΑΦΗΣΑΝ 1 1/2 ΩΡΑ ΧΩΡΙΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ.............

ΕΥΦΡΑΙΜΙΑ ,ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ,ΘΑ ΣΕ ΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ!!!!!

Κοπέλα να ζου ζήσει ο γιόκας σου!

Ελπίζω να έχει απαλύνει ο ερχομός του την ψυχούλα σου!

ΠΟλύ λυπάμαι για όσα πέρασες στο παρελθόν,

Επειδή προσωπικά έχω ξαναδεί μπουσκοπάν κ απαράδεκτες φαρμακευτικές αγωγές στο συγκεκριμένο μαιετήριο (ευτυχώς με καλό τέλος για εμάς) θα ήθελα σε παρακαλώ να μου πείς το όνομα του ΣΚΑΤΟγιατρού σου τότε.

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Nα σου ζήσει ο γιος και σου εύχομαι οτι επιθυμητέ εσυ και η οικογένεια σου. Σε παρακαλω πες και σε εμενα το όνομα του παλιομα....λα. Αχ αχ ποσο θυμώνω οταν διαφημιζοντε στην Τv ή οταν τους διαφιμιζουν και αυτους και τα μαγαζια τους μου ερχεται να ξερασω

Να σου ζήσει ο γιος! Και σίγουρα θα είναι καλότυχος αφού έχει έναν φύλακα άγγελο εκεί ψηλά... Το λέω και το εννοώ, πιστεύω πολύ στους φύλακες αγγέλους από προσωπική εμπειρία... Μακάρι να βγάλετε άκρη με τον παλιάνθρωπο, θα ήθελα αν θέλεις να μου στείλεις με ΠΜ το όνομά του. Οι παπατζήδες πρέπει να γίνονται γνωστοί και προς αποφυγή... Ολες τις ευχές μου στον μπέμπη σου!

Σημερα διαβασα ολη την ιστορια σου ...δεν εχω λογια ...

Να χαιρεσαι τον γιο σου :) και να ζει παντα η κορουλα σου στην καρδια σου μεσα :(

Εαν θες στειλε και σ εμενα τ ονομα του πρωην ''γιατρου '' σου

Συμφωνώ ότι ο γιατρός έχει τη μεγαλύτερη ευθύνη. Εγώ δεν έχω προσωπική άσχημη εμπειρία, αλλά διαβάζοντάς σας συμπάσχω μαζί σας. Εύχομαι όλα τα μωρούλια να γεννιούνται υγιέστατα και ο Θεός να δίνει δύναμη και κουράγιο στους γονείς που έχουν περάσει το γολγοθά ή τον περνάνε.

Κορίτσια αυτό που πρέπει να κοιτάμε πριν γεννήσουμε είναι η ΜΕΝ νεογνών. Αχρίαστη να'ναι βέβαια. Η καλύτερη είναι στο Παίδων, όπου όλες οι δύσκολες περιπτώσεις εκεί πάνε.

Μια φίλη μου γέννησε το 2008 στο Αρεταίειο έναν άντρακλα 4,500 γρ., 40εβδ και από λάθος του γιατρού της το μωρούλι της πέρασε 20 μέρες στη ΜΕΝ Παίδων. Από εκεί μάθαμε ότι αν θες να γεννήσεις σε δημόσιο, γέννα στο Έλενα.

Στο Μητέρα όπου γέννησα, μας είχαν πει ότι έχουν πολύ καλή μονάδα (δεν τη χρειάστηκαν πάντως τα μωρά μου). Και το καινούριο το ΓΑΙΑ έχει πολύ καλή, επίσης. Για τα άλλα ιδιωτικά δε λέω γιατί δεν ξέρω.

θεωρω οτι ειναι θεμα γιατρου.τον μεγαλο μου τον γεννησα στο αρεταιο πριν 9 χρονια κ εμεινα απολυτα ικανοποιημενη.αψογοι ολοι.τα αλλα δυο παιδια μου τα γεννησα στο λητω που παλι ηταν ολα πολυ καλα.με τον ιδιο γιατρο βεβαια.η κουμπαρα μου οταν γεννησε με ενα αλλο γιατρο στο αρεταιειο τα διδυμα της εκανε ζημια στους κοιλιακους κ εκανε κ 2 χειρουργειο.αλλο παιδι αν ηθελε δεν μπορει να κανει λογω λαθος του γιατρου.οποτε οι γιατροι ευθυνονται κ οχι τα μαιευτηρια

NRNSp2.pngsMstp2.png

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα