Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Δεν ξέρω τι να σου γράψω και τι να σου πω!!! Πως είναι δυνατον μια μητέρα να αντέξει αυτό τον πόνο? Το μόνο που μπορώ να πω είναι ο Θεός να σας βοηθήσει να ξεπεράσετε αυτές τις δύσκολες στιγμές και σύντομα να αποκτησετε πολλά πολλά παιδάκια. ΄Ετσι και το αγγελούδι σας θα νοιώθει ευτυχισμένο από εκεί ψηλά που θα σας βλέπει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 149
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

nspi εγραψε

Δεν ξέρω τι να σου γράψω και τι να σου πω!!! Πως είναι δυνατον μια μητέρα να αντέξει αυτό τον πόνο? Το μόνο που μπορώ να πω είναι ο Θεός να σας βοηθήσει να ξεπεράσετε αυτές τις δύσκολες στιγμές και σύντομα να αποκτησετε πολλά πολλά παιδάκια. ΄Ετσι και το αγγελούδι σας θα νοιώθει ευτυχισμένο από εκεί ψηλά που θα σας βλέπει.

:(

 

........ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΑΤΕ ΠΟΛΥ......ΕΧΩ ΧΑΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΓΥΡΙΣΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ . ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΘΑ ΣΥΝΕΛΘΩ ΠΟΤΕ!ΑΥΡΙΟ ΕΙΝΑΙ 4 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΣΕ ΚΡΑΤΗΣΑ ΓΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΕΠΟΝΑΚΙ ΜΟΥ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙΣ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙΣ ΠΟΛΥ...

ΕΥΦΡΑΙΜΙΑ ,ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ,ΘΑ ΣΕ ΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευφραιμία μου αρχικά καλό κουράγιο.

 

Μετα σκέψου το ενδεχόμενο να αποκτήσεις ενα άλλο παιδί. Ξερω πενθείς, και αυτό το πενθος "πρέπει" να το ζησεις.

Αλλά αρχισε να σκεφτεσαι τη ζωή σου με ενα άλλο πλάσμα.

 

Οταν εχασα το πρώτο μωρό μου, συνηδειτοποίησα ότι μονη μου δε θα μπορούσα να το ξεπεράσω. Αποφάσισα να πάω σε ψυχολόγο και να προσπαθησω να αποκτήσω ενα άλλο παιδί. (και με εξωσωματική μάλιστα). Ο άντρας μου ειπε ότι Ο Φιλιππος ειναι εκείνο το μωρο (ηταν αγόρι )που του δοθηκε άλλη μια ευκαιρία. Με αυτή τη σκέψη θέλει να απαλύνει τον πονο του. Εγω πάλι πιστεύω οτι εκείνο το παιδί ηταν κάποιο άλλο, αυτονομο πλάσμα που μας βλέπει από τον Ουρανο.

 

Θα ειμαστε κοντά σου στις δυσκολες σου στιγμες αλλά και στις χαρές που η ζωή σου επιφυλάσσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Mε έχουν υπερκαλύψει τα κορίτσια, δε μπορώ να πω κάτι παραπάνω για τον πόνο και τη θλίψη που προκάλεσε σ΄εμένα, που είμαι τελείως ξένη, ο άδικος χαμός του παιδιού σου. Αν έκανε όλες εμάς να πονέσουμε και να κλάψουμε... Απλώς δεν έχω λόγια... λόγια για κουράγιο... λόγια για αυτούς που μπόρεσαν και ήταν εγκληματικά αμελείς... τι να πω; Να΄σαι καλά, εσύ και η οικογένεια σου, να΄στε πάντα καλά, ο θεός σύντομα θα σας δώσει τη χαρά και την αγαλίαση που αναζητά η ψυχή σας, με τον ερχομό ενός καινούριου μωρού, θα έρθουν καλύτερες μέρες γεμάτες με παιδικά ευτυχισμένα χαμόγελα, είναι νωρίς, είναι νωπό αλλά με τον καιρό θα γίνει μια ανάμνηση, που θα σου δώσει δύναμη. Θα γίνεις μια πολύ καλή μανούλα, πίστεψε το, η ευτυχία είναι πίσω από την πόρτα, αρκεί να την ανοίξεις.

 

1566297aiu6p9xfr6.jpg

an1cCph0g410010MDAwNzM4OGR8MTAwMDk5OHNhfEggRXZnZW5pYSBtYXMgZWluYWkuLi4.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λενε οτι τα μωρακια οταν φευγουν απο κοντα μας γινονται αγγελοι!!!!

Το πεπονακι σου ειναι ενα αγγελακι!!!!!!

Με συγκινησες πολυ!!!!

Στα δημοσια κανουν πολυ καλη δουλεια!Στα ιδιωτικα πληρωνεις τις κουρτινες,τους πολυελαιους.............!

Ο ιδιωτης ομως πρεπει να πετυχει το λιγοτερο δυνατο κοστος (για το επιθυμητο) μεγαλυτερο δυνατο κερδος!!!!

Εγω ημουνα θυμα του ιδιωτικου μιαιυτηριου οταν γεννηθηκα! Και ακομα υπαρχει κατι που μου θυμιζει την επιπολαιοτητα του ιδιωτη, ασχετου, απειρου, και "χεστη" γιατρου! Βλεπεις επρεπε να παει διακοπες και αφησε στο ποδι του ενα μαθητουδι!!!

Οταν ηρθε η ωρα των ευθυνων..........ειχανε εξαφανιστει ολοι!!! Φοβοτανε να μην εκτεθουνε και χαλασει η φημη της κλινικης τους!!!!

ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΜΕ ΣΤΟ ΟΤΙ ΠΑΡΝΟΥΝΕ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΤΟΥΣ ΑΘΩΕΣ ΨΥΧΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΧΤΙΖΟΥΝΕ ΤΙΣ ΚΑΡΙΕΡΕΣ ΤΟΥΣ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ!!!Δυστυχως δεν μπορουμε να τους τιμωρησουμε εμεις καποιος ΑΛΛΟΣ θα τους κρινει!!!!

Συμμεριζομαι τον πονο σου!Θα προσευχομαι για το αγγελακι σου!

ΚΟΥΡΑΓΙΟ.

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειδα το ποστ για το λητω, πραγματικα συγκλονιστικα , το μωρο σου ειναι ενας αγγελος! ολοι θα προσευχομαστε για εκεινο!

 

για αρχη θα αναφερω οτι ο αντρας μου εχει γεννηθει στο λητω στο κεφαλι φερει σημαδι α4 εκ απο την βρυση οταν τον επλυναν αφου γεννηθηκε

πριν απο 29 χρ να εχεις την δυνατοτητα του ιδιωτικου σημαινε πολλα! αλλα παρ ολα αυτα δεν προσεξανε και φυσικα δεν εγινε τιποτα!

οταν τελειωσα την σχολη (νοσηλευτικη) αναζητησα δουλεια και σε ιδιωτικα νοσοκομεια με λιγα λογια πηγα για δουλεια στο λητω αλλα αντεξα μονο την 1 εβδομαδα που ηταν η δοκιμαστικη! καθολου μετρα αποστειρωσης πουθενα! εβλεπα μανουλες να θελουν να θηλασυν και να τους πηγαινουν τα μωρα ταισμενα και εκεινες να παθαινουν μαστιτιδα! δεν αντεξα περαν της εβδομαδας! παραιτηθηκα!

γεννησα στο Ελενα και εμεινα απολυτα ευχαριστιμενη! αν κανω 2ο παλι εκει θα παω!

τα ματια σου η ζωη μας ολη

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κουκλίτσα μου τα θερμά μου συλλυπητήρια για το αγγελούδι που έχασες από την αμέλεια κάποιων ανόητων που το μόνο που έχουν στο μυαλό τους είναι τα χρήματα και δεν έχουν καθόλου δείγματα ανθρωπιας... :evil::evil::evil::evil::evil:

Λυπάμαι για την απώλεια σου και λυπάμαι για μερικούς γυναικολόγους που μας βλέπουν στην κυριολεξία σαν κρέατα και σαν πορτοφόλι, χωρίς να έχουν την παραμικρή αίσθηση ανθρωπιάς...

θα το βρούνε από τον Θεό, πιστεύω πως υπάρχει δικαιοσύνη.

Σου εύχομαι σύντομα να έχεις ένα αγγελούδι στην αγκαλίτσα σου για να ολοκληρωθεί η ευτυχία σου.

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τα συλληπητήριά μου για το αγγελουδάκι σου. Είναι στον ουρανό τώρα και φροντίζει για τη μαμά και το μπαμπά του. Θα σας στείλει σύντομα ένα άλλο μωράκι και θα είναι ο φύλακας άγγελός του. Στενοχωρήθηκα πολύ με την ιστορία σου. Καλή δύναμη για τη συνέχεια με τους εγκληματίες.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέα μαμά και πραγματικά διαβάζοντας την ιστορία σου συγκλονίστηκα!!

Λυπάμαι πολύ για το μωράκι σου που έχασες από την ανευθυνότητα του γιατρού και του μαιευτηρίου.

Κουράγιο και δύναμη για τον δικαστικό σου αγώνα.

Σου εύχομαι μέσα από τα βάθη της ψυχής μου να αποκτήσεις ένα μωράκι να σου απαλύνει τον πόνο σου.

Να είσαι καλά κορίτσι μου και μην το βάζεις κάτω.

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η ιστορία σου με τάραξε γιατί μου έφερε στην μνήμη την ιστρορία της αδελφής μου πρίν μερικά χρόνια στο ΙΑΣΩ. Γιατρός της ένας μεγαλομέτοχος και αργότερα πρόεδρος του εν λόγω άχρηστου μαιευτηρίου. Η αδελφή μου βρισκόταν σε δίδυμη κύηση μετά απο επιτυχημένη εξωσωματική και έπλεε σε πελάγη ευτυχίας. Προς την 31 εβδομάδα της κύησης η πίεση του πλακούντα βρέθηκε ελαφρώς αυξημένη αλλά σύμφωνα με τον εν λόγω κύριο δεν ήταν κάτι ανησυχιτικό. Αυτό ήταν και το τελευταίο υπερηχογράφημα που έγινε γιατί παρόλες τις εκκλήσεις της αδελφής μου που αισθανόταν οτι κάτι δεν πήγαινε καλά εκείνος της έλεγε οτι όλα πήγαιναν τέλεια.Μέχρι την 37 έβδομη εβδομάδα οπού μετά απο έντονη πίεση της αδελφής μου έγινε υπέρηχος, ο οποίος έδειξε οτι ο πλακούντας είχε πάθει γήρανση και και τα μωρά΄είχαν πάθει σοβαρή καθυστέρηση ενδομήτριας ανάπτυξης εκείνο το βράδυ την κράτησαν στο ΙΑΣΩ συνδεδεμήνη με τον καρδιοτοκογράφο και το επόμενο πρωί έγινε η καισσαρική. Μόλις γέννησε και στην ερώτηση πως είναι τα παιδιά μας είπαν ότι τα έχουν πάει στην μονάδα για παροχή οξυγόνου πράγματι μπήκαν σε θερμοκοιτίδες αλλά κάτι δεν πήγαινε καλά με το κοριτσάκι όσο περνούσαν οι ώρες το συνέδεαν μέ όλο και περισσότερα μηχανήματα και στις αγωνιώδεις ερωτήσεις μας μας απαντούσαν οτι η κατάσταση είναι κρίσιμη αλλά σταθερή. Μετά από τις 36 ώρες μας ανακοίνωσαν ότι την έχουν αεροβαπτίσει όλα αυτά με απώτερο σκοπό όπως θα φανεί στην πορεία. Το δεύτερο 24ωρο μας ανακοίνωσαν ότι θα έφερναν μηχάνημα από το παίδων, ΄βλέπετε το πανάκριβο και πολυλέστατο ΙΑΣΩ δεν διέθετε υψίσυχνο αναπνευστήρα για να αντιμετωπίζει καταστάσεις σαν την ανηψιάς μουκαι έπρεπε να τον νοικιάσει από το παίδωνη. Αλλά ήταν πλέον πολύ αργά η βλάβη ήταν πλέον μη αναστρέψιμη και το μηχάνημα δεν έκανε τίποτε άλλο από το να παρατείνει την αγωνία μας .Ο γαμπρός μου έκανε επείγουσα κλήση στο παίδων για την διακομιδή κανονίστικε η μεταφορά και την ώρα που οι μεταφορείς είχαν έρθει πολύ απλά κάποιος τράβηξη την πρίζα και αποσύνδεσε το μηχάνημα. Τρομακτικό, απάνθρωπο; Και όμως ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ αυτό το παιδί να πάει στο παίδων γιατί εκεί θα διαπιστώνονταν τα λάθη τους έτσι αυτ΄΄ο το μερό ΕΠΡΕΠΕ να πεθάνει εκεί και να μην παέι αλλού. Ο υπέροχος γιατρός της εμφανίστικε μόνο την ημέρα της πληρωμής για τα λεφτά είχε μούτρα για να αντιμετωπίσει την εγκληματική του αμέλεια οχι.Αλλά η ιστορία μας έχει άλλο γιατί τώρα θα ακούσετε και το πιό παρανοικό στην όλη ιστορία. Βλέπετε έπρεπε οι κύριοι να κατοχυρωθούν οτι το μέρώ είχε π΄ραγματι πεθάνει για να μήν υπάρχουν υπόνοιες έτσι έδωσαν στην αδελφή μου νεκρό μωρό αγγαλία και με το γαμπρό μου δίπλα βγάλανε και αναμνηστικές φωτογραφίες για να θυμούνται το χαρμόσυνο γεγονός. Επειτα βέβαια κανόνισαν ο ενταφιασμός του μωρού που είχαν προλάβει στο μεταξύ να αεροβαπτίσουν να γίνει από τον δικό τους εργολάβο ο οποίος πολύ απλά παρέδοσε ένα κουτάκι με το μωρό στα χέρια του πατέρα μας ο οποίος βρέθηκε στην τραγική θέση να κουβαλάει στον τάφο ένα από τα εγγόνια του. Αυτά περί εντατικών μονάδων στα ιδιωτικά μαιευτήρια. Τα έγραψα όλα αυτά για να σου τονίσω οτί δεν είσαι η μόνη, που έχει αντιμετωπίσει την απανθρωπιά του. Κάνε κουράγιο και έχει δύναμη γιατί ο θεός θα σου δώσει αυτό που αυτοί οι αχρείοι σου στέρησαν όπως το εδωσε και στην αδελφή μου που τώρα έχει 4ω πενέμορφα αγγελούδια. Μόλις κατάφέρεις να συνέλθεις ψυχολογικά και συναισθηματικά ξαναπροσπάθησε και η ζωή θα σου χαρίσει αυτό που σου ανήκει δικαιωματικά. Η μητρότητα είναι άθλος, καθημερινός αγώνας και προσπάθεια από την στιγμή της σύλληψης μέχρι την στιγμή που θα κλείσεις τα μάτια σου. Και να γνωρίζεις οτι αυτά σου γράφω στα λέω μέσα από την ψυχή μου γιατί έχω βιώσει και εγώ τον πόνο, καθώς κόντεψα να χάσω το μωρό μου σε ηλικία 2,5 ετών. Ψυχολογικά δεν μπορώ ακόμη να συνέλθω αν και έχουν περάσει 2 χρόνια από τότε και κάθε βράδυ κοιμάμαι με δάκρυα στα μάτια καθως θυμάμαι εκείνες τις στιγμές. Δυναμη λοιπόν και το μέλλον σου ανήκει.

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι ειλικρινα , παρα παρα πολυ , τα διαβασα και κλαιω για τις αθωες ψυχουλες που τοσο αδικα φυγανε , καποια μερη αυτα τα κτηνη που λερωνουνε το λειτουργημα του γιατρου θα πληρωσουνε με τον ενα ή τον αλλο τροπο . Καλο ταξιδι να εχουνε τα αγγελουδια που τοσο αδικα γνωρισανε την αδικια και την αμελεια.

Link to comment
Share on other sites

αχ κοπελα μου καθομαι και κλαιω :cry::cry: . δεν ξερω να παρηγορω τι να σου γραψω? εγω τα φοβαμαι τα ιδιωτικα βρε κοριτσια. αν τυχει κατι στη γεννα οπως αιμορραγια μπορουν οι κλινικες να κανουν αμεσα μεταγγιση αιματος? (μια κοπελα στην περιοχη Θεσσαλιας γεννησε σε ιδιωτικη κλινικη με καισαρικη ενα μωρακι 3800 αλλα επαθε ακατασχετη αιμορραγια. μεχρι νατην μεταφερουν στο πανεπιστημιακο της Λαρισας η κοπελα πεθανε :cry: . ) εγω που γεννησα στο πανεπιστημιακο εμεινε παρα πολυ ικανοποιημενη. τον γιατρο μου δεν μπορω να βρω αλλο τροπο να τον ευχαριστησω. επαθα αποκολληση πλακουντα την ωρα του τοκετου και το παιδι εχασε εντελως τους παλμους :( σε 4 λεπτα με ξεγεννησε με 7 διαστολη :cry: (1 λεπτο να σκεφτει τι να κανει και 3 λεπτα να μου βγαλει το μωρο). αν ημουν σε κλινικη δεν θα ειχα το γιο μου. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία σου με τάραξε γιατί μου έφερε στην μνήμη την ιστρορία της αδελφής μου πρίν μερικά χρόνια στο ΙΑΣΩ. Γιατρός της ένας μεγαλομέτοχος και αργότερα πρόεδρος του εν λόγω άχρηστου μαιευτηρίου. Η αδελφή μου βρισκόταν σε δίδυμη κύηση μετά απο επιτυχημένη εξωσωματική και έπλεε σε πελάγη ευτυχίας. Προς την 31 εβδομάδα της κύησης η πίεση του πλακούντα βρέθηκε ελαφρώς αυξημένη αλλά σύμφωνα με τον εν λόγω κύριο δεν ήταν κάτι ανησυχιτικό. Αυτό ήταν και το τελευταίο υπερηχογράφημα που έγινε γιατί παρόλες τις εκκλήσεις της αδελφής μου που αισθανόταν οτι κάτι δεν πήγαινε καλά εκείνος της έλεγε οτι όλα πήγαιναν τέλεια.Μέχρι την 37 έβδομη εβδομάδα οπού μετά απο έντονη πίεση της αδελφής μου έγινε υπέρηχος, ο οποίος έδειξε οτι ο πλακούντας είχε πάθει γήρανση και και τα μωρά΄είχαν πάθει σοβαρή καθυστέρηση ενδομήτριας ανάπτυξης εκείνο το βράδυ την κράτησαν στο ΙΑΣΩ συνδεδεμήνη με τον καρδιοτοκογράφο και το επόμενο πρωί έγινε η καισσαρική. Μόλις γέννησε και στην ερώτηση πως είναι τα παιδιά μας είπαν ότι τα έχουν πάει στην μονάδα για παροχή οξυγόνου πράγματι μπήκαν σε θερμοκοιτίδες αλλά κάτι δεν πήγαινε καλά με το κοριτσάκι όσο περνούσαν οι ώρες το συνέδεαν μέ όλο και περισσότερα μηχανήματα και στις αγωνιώδεις ερωτήσεις μας μας απαντούσαν οτι η κατάσταση είναι κρίσιμη αλλά σταθερή. Μετά από τις 36 ώρες μας ανακοίνωσαν ότι την έχουν αεροβαπτίσει όλα αυτά με απώτερο σκοπό όπως θα φανεί στην πορεία. Το δεύτερο 24ωρο μας ανακοίνωσαν ότι θα έφερναν μηχάνημα από το παίδων, ΄βλέπετε το πανάκριβο και πολυλέστατο ΙΑΣΩ δεν διέθετε υψίσυχνο αναπνευστήρα για να αντιμετωπίζει καταστάσεις σαν την ανηψιάς μουκαι έπρεπε να τον νοικιάσει από το παίδωνη. Αλλά ήταν πλέον πολύ αργά η βλάβη ήταν πλέον μη αναστρέψιμη και το μηχάνημα δεν έκανε τίποτε άλλο από το να παρατείνει την αγωνία μας .Ο γαμπρός μου έκανε επείγουσα κλήση στο παίδων για την διακομιδή κανονίστικε η μεταφορά και την ώρα που οι μεταφορείς είχαν έρθει πολύ απλά κάποιος τράβηξη την πρίζα και αποσύνδεσε το μηχάνημα. Τρομακτικό, απάνθρωπο; Και όμως ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ αυτό το παιδί να πάει στο παίδων γιατί εκεί θα διαπιστώνονταν τα λάθη τους έτσι αυτ΄΄ο το μερό ΕΠΡΕΠΕ να πεθάνει εκεί και να μην παέι αλλού. Ο υπέροχος γιατρός της εμφανίστικε μόνο την ημέρα της πληρωμής για τα λεφτά είχε μούτρα για να αντιμετωπίσει την εγκληματική του αμέλεια οχι.Αλλά η ιστορία μας έχει άλλο γιατί τώρα θα ακούσετε και το πιό παρανοικό στην όλη ιστορία. Βλέπετε έπρεπε οι κύριοι να κατοχυρωθούν οτι το μέρώ είχε π΄ραγματι πεθάνει για να μήν υπάρχουν υπόνοιες έτσι έδωσαν στην αδελφή μου νεκρό μωρό αγγαλία και με το γαμπρό μου δίπλα βγάλανε και αναμνηστικές φωτογραφίες για να θυμούνται το χαρμόσυνο γεγονός. Επειτα βέβαια κανόνισαν ο ενταφιασμός του μωρού που είχαν προλάβει στο μεταξύ να αεροβαπτίσουν να γίνει από τον δικό τους εργολάβο ο οποίος πολύ απλά παρέδοσε ένα κουτάκι με το μωρό στα χέρια του πατέρα μας ο οποίος βρέθηκε στην τραγική θέση να κουβαλάει στον τάφο ένα από τα εγγόνια του. Αυτά περί εντατικών μονάδων στα ιδιωτικά μαιευτήρια. Τα έγραψα όλα αυτά για να σου τονίσω οτί δεν είσαι η μόνη, που έχει αντιμετωπίσει την απανθρωπιά του. Κάνε κουράγιο και έχει δύναμη γιατί ο θεός θα σου δώσει αυτό που αυτοί οι αχρείοι σου στέρησαν όπως το εδωσε και στην αδελφή μου που τώρα έχει 4ω πενέμορφα αγγελούδια. Μόλις κατάφέρεις να συνέλθεις ψυχολογικά και συναισθηματικά ξαναπροσπάθησε και η ζωή θα σου χαρίσει αυτό που σου ανήκει δικαιωματικά. Η μητρότητα είναι άθλος, καθημερινός αγώνας και προσπάθεια από την στιγμή της σύλληψης μέχρι την στιγμή που θα κλείσεις τα μάτια σου. Και να γνωρίζεις οτι αυτά σου γράφω στα λέω μέσα από την ψυχή μου γιατί έχω βιώσει και εγώ τον πόνο, καθώς κόντεψα να χάσω το μωρό μου σε ηλικία 2,5 ετών. Ψυχολογικά δεν μπορώ ακόμη να συνέλθω αν και έχουν περάσει 2 χρόνια από τότε και κάθε βράδυ κοιμάμαι με δάκρυα στα μάτια καθως θυμάμαι εκείνες τις στιγμές. Δυναμη λοιπόν και το μέλλον σου ανήκει.

 

:shock::shock::shock: Τρεμω ολοκληρη!!!!!!! Τωρα το ειδα αυτο! Χριστε μου!! :shock: Δεν εχω λογια πραγματικα, εχω μεινει αφωνη! :shock:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ρε κορίτσια,

Κάθομαι και διαβάζω την συγκεκριμένη περίπτωση αλλά και άλλες διάφορες εδώ μέσα και απορώ που δεν τα λέει (δημοσιοποιεί) κανένας.

 

Συνήγορος του Πολίτη.

Κάνει δουλειά, έχει αποτέλεσμα και δεν χρειάζεται να δώσεις ένα κάρο λεφτά για δικαστήρια κλπ κλπ.

Εναλλακτική υπάρχει. ΜΜΕ. Ψοφάνε γι'αυτά.

Εδω μιλάμε για εγκληματικές ενέργειες ρε γαμώτο.

Κάντε κάτι με τα στοιχεία που έχετε στα χέρια σας γιατι στην κυριολεξία μπορε'ί να σώσετε ζωές.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

To ΛΗΤΩ λειτουργεί όντως έτσι.Η αντιμετώπιση τους είναι το λιγότερο απαράδεκτη.Πρόκειται να γεννήσω εκεί σε λίγο καιρό και δυστυχώς δε μπορώ να κάνω αλλιώς λόγω γιατρού.Έχω έρθει πάμπολες φορές αντιμέτωπη με το αισχρό προσωπείο του επαγγελματισμού τους και τους έχω σιχαθεί όλους εκεί.Και μη πει κάποιος πως τα δημόσια νοσοκομεία είναι καλύτερα γιατί ούτε αυτό ισχύει.Απλώς δε σε γδύνουν οικονομικά.

Εύχομαι κουράγιο και υπομονή σε όλες και όλους γιατί το άγχος απ΄όλες αυτές τις καταστάσεις μόνο κακό κάνει σε μας και τα παιδάκια μας ενώ την ίδια ώρα κάποιοι αλήτες που θέλουν να λέγονται γιατροί ή κλινικάρχες θησαυρίζουν.

Link to comment
Share on other sites

To ΛΗΤΩ λειτουργεί όντως έτσι.Η αντιμετώπιση τους είναι το λιγότερο απαράδεκτη.Πρόκειται να γεννήσω εκεί σε λίγο καιρό και δυστυχώς δε μπορώ να κάνω αλλιώς λόγω γιατρού.Έχω έρθει πάμπολες φορές αντιμέτωπη με το αισχρό προσωπείο του επαγγελματισμού τους και τους έχω σιχαθεί όλους εκεί.Και μη πει κάποιος πως τα δημόσια νοσοκομεία είναι καλύτερα γιατί ούτε αυτό ισχύει.Απλώς δε σε γδύνουν οικονομικά.

Εύχομαι κουράγιο και υπομονή σε όλες και όλους γιατί το άγχος απ΄όλες αυτές τις καταστάσεις μόνο κακό κάνει σε μας και τα παιδάκια μας ενώ την ίδια ώρα κάποιοι αλήτες που θέλουν να λέγονται γιατροί ή κλινικάρχες θησαυρίζουν.

 

εγω αυτο δεν το δεχομαι και σου ζητω συγνωμη που το λεω..

τι παει να πει "ειναι ο γιατρος μου?"

ολοι οι γυναικολογοι με καποιο ιδιωτικο συνεργαζονται γιατι τα παιρνουν χοντρα..

και στη συνεχεια ολες οι οικογενειες τους τα σκανε χοντρα..επισης!

Εμπιστευτειτε τα δημοια μαιευτηρια και συμβιβαστειτε με 3αστερα ξενοδοχεια και οχι 5αστερα οπως τα πολυδιαφημισμενα ιδιωτικα..

 

μοναχα ετσι θα καταλαβουν..βρειτε γιατρους στα δημοσια..για ασφαλεια..για σιγουρια

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να ζητάς συγνώμη για την άποψή σου. Έχεις απόλυτο δίκιο. Άκου όμως πως στη πραγματικότητα έχουν τα πράγματα. Το γιατρό μου τον έχω από τα 16.Σήμερα είμαι 36.Όταν τον γνώρισα ήταν Διευθυντής σε Δημόσιο. Αργότερα για πολλά χρόνια Διευθυντής σε άλλο Δημόσιο. Τώρα ως συνταξιούχος στο Λητώ. Δε μπορώ να αλλάξω γιατρό,τώρα...

Αλλά ρωτώ...Έχεις πάει στους σταύλους- εξεταστήρια του Έλενα? Έχεις δει ότι στα εξωτερικά ιατρεία του υπάρχει μόνο ένας υπέρηχος? Έχεις δει τα γεμάτα με αίματα,ξανακλιβανισμένα σεντόνια που υπάρχουν εκεί? Ή ακόμα καλύτερα το χρόνο αναμονής σε μέρες και ώρες αιχμής?

Έχεις την εντύπωση ότι οι γιατροί στα δημόσια δε τα παίρνουν χοντρά?

Ή νομίζεις πως στο γενικό σύνολο είναι πολύ περισσότερα τα χρήματα που δίνεις σε ένα ιδιωτικό? Βάλ΄τα κάτω και θα δεις.Απλώς δε σε γδύνουν,το ξαναλέω. Γέννησα και στο δημόσιο και τα ΄δα τα χάλια τους!

Γιατροί καλοί υπάρχουν παντού, και στα δημόσια και στα ιδιωτικά. Άτυχα περιστατικά μπορούν να συμβούν παντού.Το σύστημα νοσεί και παρασέρνει και μας.

Για την υγεία και την υγιεινή τη δική μας και των παιδιών μας δε συμβιβαζόμαστε όμως.

Επεξεργάστηκαν by sofa
Προσωπικά δεδομένα
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να ζητάς συγνώμη για την άποψή σου. Έχεις απόλυτο δίκιο. Άκου όμως πως στη πραγματικότητα έχουν τα πράγματα. Το γιατρό μου τον έχω από τα 16.Σήμερα είμαι 36.Όταν τον γνώρισα ήταν Διευθυντής σε Δημόσιο. Αργότερα για πολλά χρόνια Διευθυντής σε άλλο Δημόσιο. Τώρα ως συνταξιούχος στο Λητώ. Δε μπορώ να αλλάξω γιατρό,τώρα...

Αλλά ρωτώ...Έχεις πάει στους σταύλους- εξεταστήρια του Έλενα? Έχεις δει ότι στα εξωτερικά ιατρεία του υπάρχει μόνο ένας υπέρηχος? Έχεις δει τα γεμάτα με αίματα,ξανακλιβανισμένα σεντόνια που υπάρχουν εκεί? Ή ακόμα καλύτερα το χρόνο αναμονής σε μέρες και ώρες αιχμής?

Έχεις την εντύπωση ότι οι γιατροί στα δημόσια δε τα παίρνουν χοντρά?

Ή νομίζεις πως στο γενικό σύνολο είναι πολύ περισσότερα τα χρήματα που δίνεις σε ένα ιδιωτικό? Βάλ΄τα κάτω και θα δεις.Απλώς δε σε γδύνουν,το ξαναλέω. Γέννησα και στο δημόσιο και τα ΄δα τα χάλια τους!

Γιατροί καλοί υπάρχουν παντού, και στα δημόσια και στα ιδιωτικά. Άτυχα περιστατικά μπορούν να συμβούν παντού.Το σύστημα νοσεί και παρασέρνει και μας.

Για την υγεία και την υγιεινή τη δική μας και των παιδιών μας δε συμβιβαζόμαστε όμως.

 

στο ελενα εχω γεννησει και τις 2 φορες

και ναι ο γιατρος μου πηρε εξτρα χρηματα

και ναι τους υπερηχους τους εξειδικευμενους τους εκανα εξω(απο επιλογη μου..λογω ελλειψεως χρονου)

και ναι εκανα ολους τους απλους υπερηχους στο ελενα (στην πρωτη εγκυμοσυνη σε ενα μικροσκοπικο δωματιακι..στην 2η στο ανακαινισμενο τμημα υπερηχων)κι εκανα παρα πολλους λογω αποκολλησεων

ομως..

ποτε δεν ειδα κατι τοσο βρωμικο οσο περιγραφεις..μικρα,στριμωχτα,ακαταστατα ναι..βρωμικα οχι..αναμεσα σε πληθος αλλοδαπων ναι,αλλα και αυτοι εχουν δικαιωμα στην περιθαλψη..οποτε..

γεννησα κι ειχα και τις 2 φορες μονοκλινο στον 6ο οροφο (τωρα υπαρχει νεος οροφος,λουξ)απλο αλλα μονοκλινο..

η υγιεινη η δικη μου και των μωρων μου (τα διδυμα μπηκαν και στη ΜΕΘ καποιες μερες)δεν τεθηκε ποτε υπο αμφισβητηση..οπως ευτυχως ουτε η ασφαλεια τους

Η μια απο τις διδυμες γεννηθηκε χωρις αισθησεις κι επανηλθε επειτα απο την αμεση αντιμετωπιση ολων οσων ηταν το χειρουργειο..

 

στη συνειδηση μου προσεφερα στον εαυτο μου και στα μωρα μου τα καλυτερα..και συνειδητα(αλλαξα 2 γιατρους που ηταν ο ενας στο ιασω και ο αλλος στο μητερα) δεν συμμετειχα στην παγιδα των ιδιωτικων οπου πληρωνεις τον γιατρο αναλογα με το δωματιο που θες,οπου πληρωνεις το παυσιπονο 5 ευρω και οπου αν κατι συμβει δεν ξερεις τι θα σου ξημερωσει..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

και εγω στο ελενα γεννησα και ηταν ολα μια χαρα.... σεντονια με αιματα δεν ειδα και μπορω να πω οτι το πρωτο πραγμα που ειδα οταν ξυπνησα απο την καισαρικη λογω επιπλοκων ηταν ο γιατρος μου που μου ειπε οτι ολα ειναι καλα.

 

πριν απο το ελενα με παρακολουθουσε ενας γιατρος στο Ιασω και τα αποτελεσματα ηταν οτι εχασα δυο εγκυμοσηνες γιατι παρ'ολες τισ εξετασεις που με βαλανε να κανω δεν βρηκαν ενα προβλημα που εχω στο αιμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

Λοιπον εγω διαβασα ολα οσα γραψατε ολες και θελω να εκφρασω την γνωμη μου η οποια ειναι εγκυρη(λογω επαγγελματος)και γεματη ενδιαφερον και αγαπη!ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ

Η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη και το καταννοω....και ο πονος ειναι τρομερος ΟΜΩΣ μην το γενικευεται!!!!!!!!!!δεν φταιει ενα συστημα ολοκληρο αλλα καποιοι παραγοντες και μερικες φορες μην γνωριζοντας τις καταστασεις βγαζετε λανθασμενα συμπερασματα.

Πρωτα απο ολα για μια εγκυμοσυνη χρειαζεται ενας καλος γιατρος----ειναι το κλειδι της επιτυχιας----η καθεμια ομως αυτο δεν μπορει να το γνωριζει δλδ το αν καποιος ειναι καλος η οχι.Ετσι πολλες φορες εμπιστευεστε ατομα που δεν θα επρεπε να κανουν καν αυτο το επαγγελμα και μαλιστα λετε την εξης φραση:τι καλος που ειναι ο γιατρος μου!!!

.............................και Τ Ρ Ε Λ Ε Ν Ο Μ Α Ι .....................................

Επισης για να λεμε και του στραβου το δικιο ,συγνωμη που θα το πω αλλα δεν μπορω να ακουω οτι ειναι πιο καλα τα δημοσια νοσοκομεια απο θεμα καθαριοτητας ειδικα ,αφηστε τα αλλα η οτι ειναι πιο εμπειρο το προσωπικο!!!!!Οι ιδιοι που πανε στο δημοσιο πανε και στο ιδιωτικο!ειναι τελειως ακυρο αυτο.ΚΑΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ειδικα το τμημα της ΜΕΝΝ σας πληροφορω οτι δεν θελετε να μαθετε με ανατριχιαστικες λεπτομερειες τι συμβαινει στα δημοσια οπου ειναι κοριτσια πρακτικης απο διαφορα εξαμηνα και δημοσιουπαλληλισκοι που.... αντε να μην ανοιξω το στομα μου καλυτερα!

Γι αυτο κοριτσια ανοιχτε τα ματια σας και επιλεξτε σωστα.....και παντα να ξερετε οτι υπαρχουν και προβληματικες εγκυμοσυνες και ΔΥΣΤΥΧΩΣ ειναι γεγονος οτι ολες δεν εχουν αισιο τελος οπως ολα τα πραγματα στη ζωη και πολλες κοπελες πριν απο εσας το περασαν και πολλες ακομα θα το περασουν γιατι ετσι ειναι η ζωη!!!!

Αποφασισα να σας τα πω εστω απο εδω μεσα γιατι και εγω γυναικα ειμαι...

 

ΜΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΑΠΗ,έλπιζω να σας βοηθησα και να μην σας στεναχωρησα ...............

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια έχω γεννήσει και τα δύο μου τα παιδάκια στο Λητώ το 2005 και το 2008 και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη. Φανταστείται ότι έχω αφήσει το γιατρό μου (για λόγους σύμπεριφοράς) και ψάχνω άλλον γιατρό φτάνει να συνεργάζεται με το Λητώ. Δεν είχα φυσιολογικό και εύκολο τοκετό. Έχω κάνει δύο καισαρικές εσπευσμένα και βραδιάτικα και τις δύο. Δεν πόνεσα καθόλου, οι μαίες έρχονταν με το που χτυπούσες το κουδουνάκι, το μωρό μου το έφερναν ΑΤΑΪΣΤΟ και με βοηθούσαν στην προσπάθεια θηλασμού. Το θήλαστρο μου το έφερναν στο δευτερόλεπτο που το ζητούσα. Τα επισκεπτήρια ήταν αυστηρά, περνούσε σικιούριτι και έδιωχνε τους επισκέπτες εκτός από τους μπαμπάδες. Τι να πω, έμεινα ευχαριστημένη. Βέβαια υπήρχαν δύο τρία άτομα (μία προϊσταμένη και μία παιδίατρος) που δεν μου άρεσε η συμπεριφορά τους, ήταν ψεύτικη, αλλά οι εμπειρίες μου ήταν θετικές. Είχα και προβλήματα με την επισκληρίδιο της δεύτερης καισαρικής, αλλά το αντιμετώπιζαν με αισιοδοξία και ποτέ δεν με άγχωσαν.

Λυπάμαι για τις απαράδεκτες εμπειρίες που είχαν κάποιες μανούλες. Αναρωτιέμαι -μετά από αυτά που διάβασα- αν ήταν τυχαίο που δεν αντιμετώπισα προβλήματα και μου μπήκε η αμφιβολία μήπως όλα αυτά που έζησα ήταν λίγο "φτιαχτά".

wjhKp3.png

c5dop3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Κορίτσια είμαι κάθετη μακριά από τα ιδιωτικά μαιευτήρια .Δεν το καταλαβαίνω τι σημαίνει έμενα ο γιατρός μου ένα στο τάδε ιδιωτικό μαιευτήριο .ψάξε ένα καλό γιατρό σε ένα δημόσιο νοσοκομείο γιατί εκεί δεν υπάρχουν καλοί γιατροί? Έχω άσχημη εμπειρία από πολύ γνωστό ιδιωτικό μαιευτήριο. Να ρωτήσω κάτι? Ο κάλος γιατρός στο ιδιωτικό νοσοκομείο εάν δεν φέρνει και καλό τζίρο στο νοσοκομείο με έμμεσους τρόπους θα τον είχαν εκεί? Όταν κάνουν μια καισαρική δεν τα παίρνει και η αναισθησιολόγος δεν τα παίρνει και το νοσοκομείο και αυτός. Άλλη τιμή το δωμάτιο αν γεννήσεις φυσιολογικά άλλη τιμή αν κάνεις καισαρική Η καισαρική να γίνει όταν πρέπει και όχι για να πάρει κάτι παραπάνω ,το νοσοκομείο ,η αναισθησιολόγος και ο γιατρός. Ένας γιατρός δεν μπορεί να είναι κάλος στις εξωσωματικές στην παρακολούθηση εγκυμοσύνης στα γυναικολογικά προβλήματα δηλ. τι όλα τα σφάζω όλα τα μαχαιρώνω ,παρακολουθεί συνέδρια και καλός να είναι δεν έχει τον χρόνο να παρακολουθήσει μια έγκυο όπως πρέπει λογικό είναι δεν έχει τον χρόνο. Τα λεφτά είναι λίγα σε σχέση με τα λεφτά που θα πάρει στον τοκετό .Νοσηλευτικά στο ιδιωτικό και πραγματικά οι νοσοκόμες δεν ξέρανε να μετρήσουν έναν ορό και πολλά άλλα δεν ξέρω τι να πρώτο γράψω .Παρόλο που έκανα εξωσωματική παρόλο που κινδύνεψα εγώ και το μωρό μου παρόλο που η υγεία μου ήταν χάλια παρόλο που που… παρόλο που στο νοσοκομείο έφερα μεγάλο κέρδος με εξωσωματική, νοσιλια εξετάσεις ο γιατρός ο καλός αυτός με την πίθο του ήθελε να κάνει και καισαρική και η ειρωνεία αφού πρώτα κάνω και μαθήματα ανόδου τοκετού να τα πάρει και το κοριτσάκια που είναι δίπλα του. Τα νοσοκομεία αυτά δεν έχουν κατάλληλες μονάδες για τα μωρά μας που έρχονται και έχουν ανάγκη για μια πλήρης εξοπλισμένης μονάδας. Σιχαίνομαι όταν πας σε αυτούς τους γιατρού είναι οι περισσότεροι με τα μαρκατα ρούχα με ένα χαμόγελο καρφιτσωμένο στα αυτιά και σου λένε την κάθε μαλ..α για να σε πείσουν ότι αυτοί είναι οι καλύτεροι.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είμαι κάθετη μακριά από τα ιδιωτικά μαιευτήρια .Δεν το καταλαβαίνω τι σημαίνει έμενα ο γιατρός μου ένα στο τάδε ιδιωτικό μαιευτήριο .ψάξε ένα καλό γιατρό σε ένα δημόσιο νοσοκομείο γιατί εκεί δεν υπάρχουν καλοί γιατροί? Έχω άσχημη εμπειρία από πολύ γνωστό ιδιωτικό μαιευτήριο. Να ρωτήσω κάτι? Ο κάλος γιατρός στο ιδιωτικό νοσοκομείο εάν δεν φέρνει και καλό τζίρο στο νοσοκομείο με έμμεσους τρόπους θα τον είχαν εκεί? Όταν κάνουν μια καισαρική δεν τα παίρνει και η αναισθησιολόγος δεν τα παίρνει και το νοσοκομείο και αυτός. Άλλη τιμή το δωμάτιο αν γεννήσεις φυσιολογικά άλλη τιμή αν κάνεις καισαρική Η καισαρική να γίνει όταν πρέπει και όχι για να πάρει κάτι παραπάνω ,το νοσοκομείο ,η αναισθησιολόγος και ο γιατρός. Ένας γιατρός δεν μπορεί να είναι κάλος στις εξωσωματικές στην παρακολούθηση εγκυμοσύνης στα γυναικολογικά προβλήματα δηλ. τι όλα τα σφάζω όλα τα μαχαιρώνω ,παρακολουθεί συνέδρια και καλός να είναι δεν έχει τον χρόνο να παρακολουθήσει μια έγκυο όπως πρέπει λογικό είναι δεν έχει τον χρόνο. Τα λεφτά είναι λίγα σε σχέση με τα λεφτά που θα πάρει στον τοκετό .Νοσηλευτικά στο ιδιωτικό και πραγματικά οι νοσοκόμες δεν ξέρανε να μετρήσουν έναν ορό και πολλά άλλα δεν ξέρω τι να πρώτο γράψω .Παρόλο που έκανα εξωσωματική παρόλο που κινδύνεψα εγώ και το μωρό μου παρόλο που η υγεία μου ήταν χάλια παρόλο που που… παρόλο που στο νοσοκομείο έφερα μεγάλο κέρδος με εξωσωματική, νοσιλια εξετάσεις ο γιατρός ο καλός αυτός με την πίθο του ήθελε να κάνει και καισαρική και η ειρωνεία αφού πρώτα κάνω και μαθήματα ανόδου τοκετού να τα πάρει και το κοριτσάκια που είναι δίπλα του. Τα νοσοκομεία αυτά δεν έχουν κατάλληλες μονάδες για τα μωρά μας που έρχονται και έχουν ανάγκη για μια πλήρης εξοπλισμένης μονάδας. Σιχαίνομαι όταν πας σε αυτούς τους γιατρού είναι οι περισσότεροι με τα μαρκατα ρούχα με ένα χαμόγελο καρφιτσωμένο στα αυτιά και σου λένε την κάθε μαλ..α για να σε πείσουν ότι αυτοί είναι οι καλύτεροι.

 

Κοριτσακι μου πολυ λυπαμαι για την ασχημη εμπειρια σου. Παντως να ξερεις οτι καλα και κακα υπαρχουν παντου. Γνωριζω γιατρο στο Ελενα που ειναι καθαρμα (γυναικολογος εκανε αποξεση σε μια φιλη μου) και γιατρο του Αλεξαντρα που με φορτωσε αντιβιωση πρωτο τριμηνο εγκυμοσυνης επειδη δεν μπορουσα να ουρησω και 'νομιζε' οτι εχω ουρολοιμωξη. Και οταν πηγα ΣΤΟ Αλεξανδρας να κανω καλλιεργεια και βγηκε καθαρη και του το ειπα οτι δεν θα παρω αντιβιωση βγηκε καθαρη η καλλιεργεια (και προσεξε απο το δημοσιο νοσοκομειο που δουλευει ΟΧΙ απο ιδιωτικο μικροβιολογικο ετσι?) τι μου λεει ο μαγκας? 'Δεν με ΝΟΙΑΖΕΙ τι εδειξε η καλλιεργεια. Θα παρεις αντιβιωση επειδη στο λεω εγω και ξερω τι λεω και αν δεν παρεις να μην ξαναρθεις σε μενα'........:evil: Εμ, μιλαμε σοβαρα ? (ρεπιπτωντως οποια κοπελα θελει το ονομα του λαμακα στειλτε μου πμ να σας το πω να μην τον πλησιασετε). Επισης ο τυπος ΔΕΝ ειχε στο ιατρειο του υπερηχο και ΠΩΣ θα με εξετασεις να δεις το εμβρυο ρε ηλιθιε? Με τηλεπαθεια? Να λοιπον ενα 'αλλο' παραδειγμα γιατρου του δημοσιου. Απο την αλλη ο γιατρος που ειχα και εχω ειναι του ιδιωτικου. Γεννησα στο Λητω υπερ-ικανοποιημενη απο ολους και με επιπλοκες 'χοντρες' στο τελος (οφφ τοπικ αυτο).....δεν πηρε κανενας φακελακι, πληρωσα τα του δωματιου οπως επρεπε και ο γιατρος μας δεν πηρε καθολου λεφτα. :roll: Ειπε οτι τον πληρωνει το νοσοκομειο. Και εφερε και τον καθηγητη του στην γεννα για να με βοηθησουν μαζι. Ο καθηγητης δεν πηρε τιποτα επισης. Εκανε την δουλεια του και εφυγε. Ουτε καν να τον ευχαριστησουμε προλαβαμε. Με τον γιατρο εχουμε αριστες σχεσεις και μεχρι και στην βαφτιση της μικρης ηρθε. Τον εμπιστευτικα με την ζωη μου και μας προσεξε ολους. :lol: Να λοιπον και ενα αλλο παραδειγμα ιδιωτικου. Προσπαθω να εξηγησω οτι δημοσιο δεν ειναι απαραιτητα μονο καλο, και ιδιωτικο απαραιτητα μονο κακο. Καλα και κακα υπαρχουν σε ολους τους τομεις......τιποτα δεν ειναι γραμμενο σε πετρα.........

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...